Doğru cüzdanı seçmek Yanlış cüzdanı seçmek kripto para biriminizi sonsuza kadar kaybetmek anlamına gelebileceğinden herhangi bir kripto acemi için çok önemlidir!

Bu kılavuzda, bundan bahsedeceğim en popülerlerinden biri kripto cüzdanlar mevcut – Copay. Size ne tür bir cüzdan olduğunu, nasıl çalıştığını ve onu neyin bu kadar popüler kıldığını anlatacağım. Sana da göstereceğim nasıl kurulur ve Copay’i kullanın.

Bu Copay cüzdan incelemesine başlamadan önce, farkında olmayabileceğiniz bazı ek bilgileri size tanıtmak istiyorum..

Artıları

  • Çok imzalı cüzdan
  • Birden çok hesap
  • Açık kaynak
  • Kullanıcı dostu

Eksileri

  • İki faktörlü kimlik doğrulama yok
  • Yararsız müşteri desteği
  • BitPay’den etkilenen kararlar

Özel Anahtarınızı Güvenli Şekilde Yerleştirin

Bitti 320 milyar ABD Doları değerinde kripto para Dünyada bugün. Tüm bu şifreleme para birimi bankalarda veya şiltelerin altında tutulmaz, büyük dijital defterlerde saklanır. Dijital defterler veritabanları bir kripto para biriminin işlem bilgilerinin kaydedildiği yer. En yaygın dijital defter türü, blok zinciri.

Blockchain’ler hakkında daha fazla bilgi için Blockchain Explained’a göz atın..


Blok zincirleri binlerce bilgisayardan oluşan ağlar. Bu ağlardaki bilgisayarlara düğüm adı verilir. Bazı düğümler tüm defteri içerirken diğerleri içermez. Tam defteri içerenlere tam düğümler denir. Mantıklı, doğru?

Copay cüzdan incelemesi: blockchain.

Kullanıcılar kripto para birimlerine yalnızca bir Özel anahtar. Ancak, iki tür anahtar vardır ve kripto para birimi göndermek ve almak için ikisine de ihtiyacınız vardır. Onlar:

  • Genel anahtar: Bunlar olabilecek kodlardır herhangi biri tarafından görüldü, ve bilgiler genel anahtarlar kullanılarak gönderilebilir. Bunu bir e-posta adresi olarak düşünün – eğer arkadaşınıza kripto para birimi gönderiyorsanız, onlardan genel anahtarını isteyeceksiniz..
  • Özel anahtar: Bunlar senden başka kimse tarafından görülmemeli. E-posta şifrenize benzer şekilde çalışırlar. Ancak, bu şifre kripto para birimlerinize erişmek için tek başına kullanılabilir – oturum açmak için genel anahtarınıza ihtiyacınız yoktur. Kripto para birimleri vardır özel anahtarlara atanmış, bireysel cüzdanlar değil. Özel anahtarınızı asla ifşa etmeyin ve her zaman güvende tutun!

Özel anahtarınız çalınırsa kripto para biriminizi geri almak çok zordur. Özel anahtara erişimi olan kişi, kripto para biriminin sahibidir! Özel anahtarınızı güvende tutmak çok önemlidir.

Cüzdanların geldiği yer burasıdır…

Kripto para cüzdanları özel anahtarınızı güvenli bir şekilde saklayın. Yazılım cüzdanları, donanım cüzdanları ve web sitesi cüzdanları gibi birçok farklı cüzdan vardır. Hatta üzerinde anahtarlarınızın basılı olduğu kağıt parçaları bile var! Bu farklı cüzdanların hepsi farklı güvenlik seviyeleri sunar.

Peki, Copay ne tür bir cüzdan? Hadi bulalım…

Bulunan Son Defter Cüzdan Kuponu:

Copay Cüzdan nedir?

Copay cüzdan oldu 2015 yılında piyasaya sürüldü adlı bir şirket tarafından BitPay. BitPay ilk oldu Bitcoin ödeme sağlayıcısı ve birçok işletmenin Bitcoin’i ilk kez ödeme olarak kabul etmesine izin verdi. Visa veya Mastercard’ın kripto versiyonu gibidir! Hizmet Mayıs 2011’de başlatıldı ve Eylül 2013’e kadar 10.000 farklı işletme tarafından kullanılıyordu.

Copay Bitcoin cüzdanı Haziran 2015’te piyasaya sürüldü. 2016’da BitPay işleniyordu 200.000 Bitcoin işlemleri Copay her ay dünyanın en çok kullanılan kripto cüzdanlarından biri haline geliyordu..

Copay, kullanılabilen bir yazılım cüzdanıdır. mobil cihazlara ve PC’lere yüklendi. Kullanıcıların iki tür kripto para birimi için anahtar depolamasına olanak tanır: Bitcoin (BTC) ve Bitcoin Cash (BCH).

Copay cüzdan incelemesi: Copay kullanıcı arayüzü.

Bazı Bitcoin cüzdanları, ağ ile güncel kalmak için tüm Bitcoin blok zincirini kullanır. Bunlara tam düğüm cüzdanları denir. Bitcoin Çekirdeği popüler bir tam düğüm cüzdanıdır. Copay, ağ ile güncel kalmak için basit ödeme doğrulaması kullanır. Bu, bunun hafif bir düğüm cüzdanı olduğu anlamına gelir.

Not: Basit ödeme doğrulaması (SPV), blok zinciri yerine üçüncü taraf sunuculardaki bilgileri kullanır. Copay, güncel kalmak için BitPay’in sunucularından gelen bilgileri kullanır.

Artık Copay’in ne tür bir cüzdan olduğunu biliyorsunuz, hadi artılarına ve eksilerine bir göz atalım …

Copay Bitcoin cüzdan, özellikleriyle pek çok hayran kazandı. Copay Bitcoin cüzdanında neyin iyi neyin kötü olduğunu öğrenelim…

Artıları EKSİLERİ

✓ Çoklu imzalar: Copay cüzdanı, birden fazla kullanıcının aynı cüzdanı kullanmasına izin verir. Çoklu imzalı cüzdanları ortak banka hesapları gibi düşünün. İşlemlerin yapılabilmesi için birkaç kişinin anlaşması gereken şirketler için harikadır.

✓ Birden çok hesap: Copay, kullanıcıların aynı cüzdanda birden çok özel anahtar oluşturmasına olanak tanır. Örneğin, sizin için ve arkadaşınız için bir cüzdanınız olabilir..

✓ Açık kaynak: Copay cüzdan kodu, herkesin görebileceği ve değişiklik önerebileceği çevrimiçidir. Bu, kullanıcılar için iyidir çünkü geliştiricilerin Copay yazılımıyla ilgili herhangi bir sorunu görmelerine ve düzeltmelerine olanak tanır. Açık kaynak olması, Copay’in kullanımını daha güvenli ve güvenilmesini kolaylaştırır.

✓ Ücretsiz kullanım: Copay cüzdan ücreti yoktur. Ancak, kullandığınız ağ için işlem ücreti ödemeniz gerekir. Bitcoin ve Bitcoin Cash ağındaki işlem ücretleri değişiklik gösterir.

✓ Kullanıcı dostu: Copay, basit ve kullanımı kolay bir arayüze sahiptir. Yeni başlayanlar, platformu ve özelliklerini nasıl kullanacaklarını öğrenmede sorun yaşamayacaklar.

✓ HD ayarları: Bunun Copay’ın görüntü kalitesiyle ilgisi yok! HD, hiyerarşik deterministik anlamına gelir. Bu, Copay cüzdanınızı tohum ifadeleriyle yedekleyebileceğinizi söylemenin karmaşık bir yoludur. Temel ifadeler, kaybolmaları durumunda anahtarlarınızı bulmanıza yardımcı olan uzun şifreler gibidir. Örneğin, Copay cüzdanınızın kurulu olduğu bilgisayarı kaybederseniz, kripto para biriminize erişmek için başlangıç ​​ifadelerinizi kullanabilirsiniz..

✓ Çok yönlülük: Bu, Copay cüzdanının birkaç farklı işletim sisteminde kullanılabileceği anlamına gelir. Copay, Android, iOS, Windows, Linux ve Mac sistemleri ile kullanılabilir. Dolayısıyla, birçok farklı cihazda kullanabileceğiniz bir mobil ve masaüstü cüzdanıdır. Bir donanım cüzdanı ile de bağlanabilir. Kullanıcıların her zaman birkaç farklı türde cüzdana sahip olması önerilir.

✓ Bitcoin Ödeme Protokolü: Copay cüzdan, kullanıcıların kripto para birimini yanlış adreslere göndermediğinden emin olmak için Bitcoin Ödeme Protokolünü (BIP) kullanır. Bu çok yaygın bir sorundur. Adresler, kullanıcıların kolayca yanlış anlayabileceği uzun harf ve rakam satırlarıdır. Böyle bir durumda göndermeye çalıştığınız kripto para birimi kaybolabilir. BIP, herhangi bir şey göndermeden önce adresin doğru olduğundan emin olmak için kontrol eder.

✗ BitPay: Copay cüzdanı BitPay tarafından üretildi, bu nedenle şirketin aldığı kararlar onu etkiliyor. 2017’de BitPay, Bitcoin blok zinciri üzerinde BTC1 adı verilen sıkı bir çalışmayı destekledi. Bunu yaparak BitPay, BTC1’in “gerçek Bitcoin” olduğunu düşündüklerini söylüyordu. Kullanıcılarına yeni kripto para birimine geçmelerini tavsiye etti. Ancak, BTC1 yeterince denenmedi ve test edilmedi, bu yüzden başarısız oldu. Artık bazı kullanıcılar paralarıyla BitPay veya Copay’e güvenmiyor.

✗ İki faktörlü kimlik doğrulama yok: İki faktörlü kimlik doğrulama, bir kullanıcının hesabına erişmek için iki tür şifreye ihtiyaç duyduğu yerdir. İlki, kullanıcı tarafından belirlenen bir paroladır. İkincisi, bir mobil cihaza gönderilen veya Google Authenticator gibi bir uygulama tarafından oluşturulan bir kod olacaktır. Copay cüzdanı bu hizmeti sunmazken Coinbase gibi diğer cüzdanlar.

✗ Işık düğümü: Bazı eleştirmenler hafif düğümlerin tam düğümler kadar güvenli olmadığını düşünüyor. Ayrıca, kripto topluluğu üçüncü taraf sunuculardan nefret ediyor! Ancak hafif düğümler daha hızlıdır ve cihazınızda daha az yer kaplar.

✗ Kullanıcı desteği: Copay, sorunlu kullanıcılara yardımcı olmakta yavaş davrandı. Bazı kullanıcılar sorunları bildirdi ve yanıt almak için haftalarca beklemek zorunda kaldı. Çoğu sorun, cüzdanın hafif bir düğüm olarak nasıl çalıştığıyla ilgilidir. BitPay sunucuları kapanırsa Copay işlemleri kaybolabilir veya gecikebilir.

Artık Copay Bitcoin cüzdanında neyin iyi olduğunu ve neyin o kadar iyi olmadığını gördünüz. Sonra, çok önemli bir soruyu cevaplamak istiyorum…

Copay Cüzdanını Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Copay Cüzdanını Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Tüm Kripto Borsaları size benzer görünebilir ama Hepsi aynı DEĞİL!

Evet! Karşılaştırma Tablosunu göster

Copay Ne Kadar Güvenli?

Bir kripto cüzdanı için başka hiçbir özellik güvenlikten daha önemli değildir. Copay cüzdan güvenlidir cüzdan, ancak geçmişte bazı sorunlar yaşandı…

BitPay’in CEO’su, 2015’te bir kimlik avı saldırısının kurbanı ve 5.000 BTC kaybetti. Bunun gibi hackler oldukça yaygındır ve herhangi bir finans kuruluşunun başına gelebilir. Böyle bir saldırı şirketin kötü görünmesine neden olur ama suç Copay cüzdanının güvenliği değildi.

Not: Kimlik avı saldırısı, bilgisayar korsanlarının, kullanıcıların parolalar ve kullanıcı adları gibi kişisel bilgilerini vermelerini sağlamak için kullandıkları bir hiledir..

Copay, Ledger veya Coinbase gibi tam düğüm cüzdanlar kadar güvenli değildir. Ancak Copay, kullanıcılarına bir yazılım platformu bir donanım cüzdanına bağlanabilir. Çoğu kullanıcı için bu, fazlasıyla yeterli güvenlik olacaktır.

Copay’ın çok yönlülüğü aynı zamanda iki faktörlü kimlik doğrulama. Kullanıcılar bilgisayarlarının yanı sıra telefonlarına da yükleyebildikleri için, Copay’in gerçekten iki faktörlü kimlik doğrulamaya ihtiyacı yoktur..

Copay cüzdan incelemesi: Copay kullanıcı arayüzü.

Bu, bir cihazın bir ekstra güvenlik katmanı diğerine. Bu sistemin, aşağıdaki gibi platformların sunduğu iki faktörlü güvenlik kadar güvenli olduğu tartışılabilir. Coinbase.

En etkileyici güvenlik özellikleri, Copay cüzdan sahip olduğu çoklu imza HD ayarlarıdır. Bunlar tek başına Copay cüzdanını çoğundan daha güvenli hale getirir. Ve unutmayın, Copay’ın kodu açık kaynaklıdır, bu nedenle her zaman gözden geçirilir ve iyileştirmelerle güncellenir.

Genel olarak, Copay cüzdan bir Bitcoin depolamak için güvenli platform ve Bitcoin Cash. Ancak, güvenilirliği her zaman ağ güncellemeleri için kullandığı sunuculardan etkilenecektir..

Şimdiye kadar Copay’in sunduğu özellikleri öğrendiniz. Bu Copay cüzdan incelemesinin geri kalanı için size bir Copay hesabının nasıl kurulacağını ve kullanılacağını göstereceğim…

Copay Hesabı Oluşturma

1. şuraya gidin: Copay ana sayfası. Tıklamak Copay alın.

Copay cüzdan incelemesi: Copay ana sayfası.

2. Kullandığınız işletim sistemini seçin. Örneğin, Windows kullanıyorum, bu yüzden Windows için indirin.

Copay cüzdan incelemesi: Farklı işletim sistemlerinde Copay Wallet.

3. sayfasına yönlendirileceksiniz GitHub yazılımın hangi sürümünü yüklemek istediğinizi seçmeniz gerekir. En yeni sürüm, listenin en üstünde olacaktır. İndir!

Hızlı bir ipucu: Herhangi bir cüzdan yazılımı indirmeden önce cihazınızda kötü amaçlı yazılım olmadığından emin olun.

Bilgisayarınızdaki veya cep telefonunuzdaki herhangi bir virüs, cüzdanınızın güvenliğini etkileyebilir.

Copay cüzdan incelemesi: Copay cüzdan dosyaları.

4. İndirme tamamlandığında, Copay Yükleyici ve talimatları izleyin. Yükleyici, yeni cüzdanınız hakkında birçok yararlı bilgi içerir..

Copay cüzdan incelemesi: bir cüzdan oluşturun.

5. Yükleyicinin size verdiği başlangıç ​​cümlelerini yazarak cüzdanınızı yedeklemeyi unutmayın. Bu adım çok önemli! Tohum ifadeleriniz şunun gibi görünecek:

Copay cüzdan incelemesi: tohum ifadeleri.

İşte bu kadar, kripto para birimi göndermeye ve almaya hazırsınız!

Şimdi size Copay Bitcoin cüzdanınızı nasıl kullanacağınızı göstereceğim…

Copay Nasıl Kullanılır

1. Herhangi bir kripto para birimi alabilmeniz için önce genel adresinizi bilmeniz gerekir. Bunu yapmak için, Teslim almak Görev çubuğundaki simgesi. Adresiniz uzun bir kod satırında ve bir QR kodunda gösterilecektir. Para almak için vermeniz gereken bilgiler budur.

Copay cüzdan incelemesi: Copay cüzdanı QR bitcoin adresi oluşturdu

2. Artık cüzdanınıza para gönderebilirsiniz. Bunu şu şekilde yapabilirsiniz: -dan bir ödeme almak Başka kullanıcı. Veya cüzdanı kendiniz finanse etmek istiyorsanız, Coinbase gibi bir borsadan Bitcoin veya Bitcoin Cash satın alabilir ve cüzdanınızın adresine gönderebilirsiniz..

İşte cüzdanın nasıl görünecek içinde Bitcoin olduğunda:

Copay cüzdan incelemesi: kişisel cüzdan.

3. Bitcoin göndermek için, Gönder Görev çubuğundaki simgesi. Şimdi Bitcoin’i göndermek istediğiniz kullanıcının genel adresini girmeniz gerekecek. Göndermek istediğiniz Bitcoin miktarını girin ve tıklayın Gönder. Gerçekten bu kadar kolay!

İşlem Ücretleriyle İlgili Kısa Bir Not

Daha önce de söylediğim gibi, Copay cüzdan ücreti yok. İnsanlar Copay cüzdan ücretleri hakkında konuşurken aslında ağ işlem ücretlerinden bahsediyorlar. Bu ücretlerden kaçınmanın bir yolu yoktur, ancak her işlem için ne kadar ödeyeceğinizi kontrol edebilirsiniz.

Bunu yapmak için, Ayarlar görev çubuğundaki simgesine dokunun ve seçin Bitcoin Ağı Ücret Politikası. Şimdi bir ücret ayarı seçin. Ne kadar az öderseniz işlem sürenizin o kadar yavaş olacağını unutmayın. Bu nedenle, işleminizin hızlı olmasını istiyorsanız, Acilen. Beklemenin bir sakıncası yoksa, seçin Süper Ekonomi.

Sonuç

Copay Bitcoin cüzdan dünyanın en iyi Bitcoin ödeme sağlayıcılarından birinden geliyor. Kullanımı kolaydır, güvenlidir ve çoğu kullanıcıyı mutlu edecek yeterli özelliğe sahiptir. Aileler ve işletmeler ile fonları ayrı hesaplar halinde düzenlemek isteyen kullanıcılar için mükemmel bir cüzdandır..

Copay’ın ana dezavantajı, doğrudan bir blok zincirine bağlı değil. Bu, kullandığı sunucularda herhangi bir sorun olması durumunda güvenilirliğinin etkilenebileceği anlamına gelir. Bu sorunlar ortaya çıktığında, Copay bunları her zaman hızlı çözemez.

Tablo: Copay cüzdanı ve Ledger Nano S

Bununla birlikte, Copay cüzdanı hala piyasadaki en iyiler arasında yer alıyor. Copay’in sizin için cüzdan olduğunu düşünüyorsanız, ne bekliyorsunuz? Basit talimatlarımı izleyin ve başlayın!

Kontrol etmek istersen daha fazla önerilen kripto cüzdanları, Coinbase, Ledger Nano S veya Trezor’a kesinlikle gitmelisiniz. Bu cüzdanlar piyasadaki en güvenilir gibi görünüyor.

Bu web sitesinde yayınlanan içerik, herhangi bir finansal, yatırım, ticaret veya başka herhangi bir tavsiye vermeyi amaçlamaz. BitDegree.org, herhangi bir kripto para birimini satın almanızı, satmanızı veya tutmanızı önermez veya onaylamaz. Finansal yatırım kararları vermeden önce, finansal danışmanınıza danışın..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me