dijital nakit paraPara kazanmak için kripto para birimi hayranlarının yapabileceği birçok şey var. Dash madenciliği bunlardan biridir. Bu eğiticiyi okuyun ve Dash’in neyle ilgili olduğunu görün. Okuduklarınızı beğendiyseniz, kendiniz için Dash madenciliğini düşünün.

Bu eğiticiye başlamak için bilmeniz gereken her şeyi size anlatacağız. Kesikli madencilik nedir, hangi donanıma ihtiyacınız var, madencilik için ne kadar bekleyebilirsiniz? Bunların hepsi cevaplayacağımız sorular.

Ayrıca, Dash kripto para birimi söz konusu olduğunda, şunları seçebilirsiniz: satın al veya takas et o. Bunu yapmanıza izin veren birden fazla platform var. Coinbase ve Binance en popüler olanlardan birkaçıdır.

Dash jetonu nasıl çıkaracağınızı öğrenmeye hazır mısınız? Hadi gidelim!

Dash Mining Nedir?


Dash madenciliğinin ne olduğunu ve neye başlamanız gerektiğini öğrenmeden önce, Dash koinin kendisini tartışmalıyız. Kim bilir, Dash fikrini gülünç bulabilir ve Dash madeni para madenciliğine dahil olmak istemezsiniz..

Bulunan En Son Coinbase Kuponu:

Dash nedir?

Dash bir altcoindir. Kurucuları, dijital ve nakit kelimelerini birleştirerek adı yarattı. Ödemeler için yararlı olan bir kripto para birimi yapmayı amaçlayan bir altcoin. Dash madeni para madenciliği olarak bilinen bir süreç tarafından toplanmıştır.

Herkes finansta bir sonraki evrimsel adım olarak kripto para birimlerini tanıtır. Konu bu değil. UI (Kullanıcı Arayüzü) çok karmaşık. Ödeme işlemi çok uzun sürüyor. Gerçek hayatta kullanmak zor.

Dash bu sorunları çözmeyi vaat ediyor.

Bu kripto para birimi, tüm sistemi hızlandırmak için madenci teşviklerini yeniden yönlendiriyor.

Hash fonksiyonunu çözen madencinin tam ödülü alması standarttır. Dash sistemi ödülü üç şekilde böler. % 45 madenciye,% 45 Masternode’a ve% 10 hazineye düşüyor.

Ana Düğümler nedir? En az 1.000 Dash’e sahip olan ve sistemlerini 7/24 çevrimiçi tutmayı kabul eden kullanıcılardır. Masternode’lar, Dash’in InstantSend ve PrivateSend işlevlerini korur ve kritik iş kararları için oy kullanır.

Ana Düğümlerin herkes için en iyi kararı vermesi bekleniyor. Sonuçta, sahip oldukları 1.000’den fazla Dash, Dash’in başarılı olduğundan emin olmak için onları teşvik eder..

Tanımlar:

altcoin – Bitcoin’in başarısından sonra piyasaya sürülen kripto para birimi.

karma işlevi – blok zincirini şifreleyen zor bir matematik problemi.

madenci – bilgisayarını hash işlevlerini çözmek için kullanan blockchain kullanıcısı. Fonksiyonu çözmek ilk önce madenciyi karşılık gelen jetonla ödüllendirir.

Kripto Borsalarını Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Ticaret hedefleriniz için hangi kripto borsalarının en iyisi olduğunu hiç merak ettiniz mi??

Görmek & TOP3 kripto borsalarını yan yana karşılaştırın

Dash Nasıl Maden Çıkarılır?

Dash madeni parayı nasıl çıkaracağınızı öğrenmeden önce, bunu yapmak için ne yapılması gerektiğini öğrenmeniz gerekir. Dash madenciliği süreci, diğer tüm kripto para birimlerinde olduğu gibi aynıdır. Bilgisayarınızı kurarsınız, internete bağlarsınız ve onu rahat bırakırsınız.

Dünyanın her yerinden insanlar her saniye işlem yapar ve bunları kaydeder. Sorun şu ki, insanlar sistemi aldatmaya çalışabilir.

Bunu önlemek için Dash blockchain, Proof of Work ve madenciler olarak bilinen bir konsept kullanır..

Madencilerin bilgisayarları çözülmesi gereken bir matematik problemi alıyor. Bu matematik problemi, aynı anda ne kadar çok madenci varsa o kadar zorlaşıyor. Bunu ilk çözen, blok zincirinde yeni bloğu yaratır..

Bu Çalışma Kanıtı ile madenci, çabalarının karşılığında Dash kazanır. Şimdi, blok zincirinin geri kalanı madencinin defterin sürümünü kendilerininkiyle karşılaştırır..

İki eşleşirse, blok zinciri fikir birliğine varır ve süreç yeniden başlar..

Dash madeni para madenciliği işlemlerini gerçekleştiren kişiler, blok zincirinin işlevselliği için çok önemlidir. Yardımcı olmak için bazı güçlü ekipmanlarla çok iyi bir şekilde telafi edilebilecek bir çalışma önemlidir..

Dash için Neye İhtiyacım Var?

Dash madenciliğine başlamak için iki şeye ihtiyacınız var: bir bilgisayar ve bir internet bağlantısı.

Dash madeni para madenciliğine girmenin üç farklı yolu vardır. Bilgisayarınızın CPU’sunu kullanabilirsiniz. İşlemi GPU aracılığıyla çalıştırabilirsiniz. Veya özel ASIC bilgisayarları kullanabilirsiniz.

CPU tabanlı Dash madenciliği süreci en ucuz olanıdır. Aynı zamanda en yavaş olanıdır. CPU, diğer iki seçenekten çok daha yavaştır. Piyasadaki en iyi tüketici CPU’larından biri olan Intel i7 8700k, yaklaşık 500 h / s’lik bir hashrate sahiptir..

GPU’nuzla Mining Dash hem daha pahalıdır hem de daha hızlıdır. 900 $ ‘lık bir NVIDIA GTX 1080Ti, CPU madenciliğine göre önemli bir iyileştirmeden daha fazlası olan 32 Mh / sn’ye kadar çıkabilir..

Dash madenciliğine gitmenin en iyi ve önerilen yolu bir ASIC bilgisayarı kullanmaktır.

ASIC (Uygulamaya Özel Entegre Devre) makineleri, belirli görevleri gerçekleştirmek için özel olarak üretilmiştir. Bu durumda, Dash madenciliğinde yer alan hash fonksiyonlarını çözüyor. Sonraki bölümde onlar hakkında daha fazla konuşacağız..

Donanım

Dash madencilik donanımıASIC bilgisayarı nedir?

ASIC bilgisayarları, bir amaç için özel olarak tasarlanmış makinelerdir. X11 ASIC makinelerinde bu amaç Dash madenciliğidir. Bu işlemcilerin yapımcıları, Facebook dahil olmak üzere gereksiz her şeyi ortadan kaldırıyor. Evet biz de korkuyoruz!

Sonuç olarak, ASIC’lerin sahip olduğu hashrate, en iyi GPU’ların bile koyabilecekleriyle kıyaslanamaz. 133 dolarlık Bitmain Antminer D3, 17 GH / sn’lik bir hashrate sahip.

Karşılaştırma aşkına:

– i7 8700k = 500 karma / sn

– GTX 1080 Ti = 32.000.000 karma / sn

– Bitmain Antminer D3 = 17.000.000.000 karma / sn

GPU ne?

Antminer D3 hiçbir şekilde en iyi ASIC bile değildir. Hatta 540 GH / s’ye ve 15.000 $ ‘dan fazla fiyat etiketine sahip makineler var.

Hashrate Neden Önemlidir?

Kafanıza bazı hashrate sayıları düşürdük, ancak Dash madenciliğinde neden önemli olduklarını konuşmadık.

Düz bir ifadeyle, hash rate, hash fonksiyonu çözme hızını temsil eder. Hashrate’i maksimize etmek hayati önem taşır.

Neden?

Çünkü bir hash fonksiyonunu sadece ilk çözen kişi Dash ile telafi edilir. Sisteminiz çok yavaşsa, asla ödeme alamazsınız.

Dash Madenciliğinin Maliyeti

Dash madenciliğinin sizi koltuğunuza yapıştırmadığı doğru olsa da, zaman yatırımı dışında bazı maliyetleri vardır..

Öncelikle, madencilik için bir ASIC satın almanız gerekecek. Makine umutlar ve hayallerle koşmaz. Çalışması için elektrik gerektirir. Antminer D3’ü çalıştırmak 930 W alır ve daha az güç tüketen ASIC’lerden biridir.

Bu yeterli değilse, sistem 7/24 tam gaz çalışır ve bu da yıpranmasına ve bulunduğu odayı saunaya dönüştürmesine neden olur. Bir ASIC satın almak ve birkaç yıl sürmesini beklemek gerçekçi değil.

Bu nedenle, elektrik pompalamalı, ekipmanınızı korumalı ve makineyi soğuk tutmalısınız. Sisteminiz çok yavaş olduğu için tek bir Dash kazanmazsanız çabaya değmez, değil mi??

Madencilik Havuzları

Son bölümü okuduktan sonra tüm Dash madenciliği fikrini yeniden düşünmeye başladıysanız, iyi! Gerçek Dash madencilerinin bunu nasıl yaptığını öğrenmek için okumaya devam edin.

Madencilik Havuzları Nelerdir?

Dash madenciliği - havuz hash oranıFark etmiş olabileceğiniz gibi, fırlatma madenciliği pahalı ve sonuçsuz bir faaliyet olabilir. İnternet insanları bir çözüm buldu (elbette). Bu çözüm madencilik havuzları.

Madencilik havuzlarının arkasındaki fikir, bir sorun üzerinde ne kadar çok insan çalışırsa, kazanma şansı o kadar fazla olur. Bunun hakkında böyle düşün:

Bir saat içinde bir çiti tek başına boyayabilir veya üç arkadaşınızdan yardım isteyip 15 dakikada boyayabilirsiniz..

Dash madencilik havuzu, tüm dünyadaki bilgisayarları tek bir amaçla birbirine bağlar: Mining Dash. Bu bilgisayarlar, işlem gücünü paylaşırken aynı matematik probleminin üstesinden geliyor.

Diyelim ki havuz Dash blok zincirinde bir sonraki bloğu oluşturma hakkını kazanıyor. Artık katılan herkes, havuzun kazandığı Dash’in bir bölümünü alacak. Ödülün boyutu, koyduğunuz işin miktarına bağlıdır. Bu da bizi hashrate geri götürür..

Madencilik Havuzuna Nasıl Katılırım?

Yapmak isteyeceğiniz ilk şey, dash.org forumlarına atlamak ve bir havuzda araç madenciliği hakkında neler söylendiğini görmek. Reddit ve şüpheci Google aramaları da harika bir fikir.

Size en sevdiğimiz maden havuzlarının bir listesini verebilirdik, ama akıllı bir adam bir keresinde şöyle dedi: Bir adama bir balık verin ve onu bir gün besleyin; ona balık tutmayı öğret ve onu bir ömür boyu besle.

Balık tutmayı öğrenmek istiyorsun, değil mi?

Gidecek belirli bir madencilik havuzu olmadan, nasıl kurulacağını size söyleyemeyiz. Yapmış olsak bile, bu öğreticiyi okuduğunuzda bir şeyleri değiştirebilirler..

Herhangi bir saygın ve başarılı madencilik havuzunun öğreticileri olacağını söylemek doğrudur. Sonuçta, İnsanlar = Dash madencilik havuzu için İşlem Gücü.

Bulut Madenciliği

Hiç şüphe yok ki, bir ASIC ile Dash madenciliği size en iyi hashrate’i verir. İyi bir madencilik havuzuna katılmak, şanslı olduğunuzda sel yerine sürekli bir Dash damlası elde etmenize yardımcı olur.

Yine de, elektrik maliyetleri ve bakım çalışmaları, karınızdan büyük bir pay alabilir. Teknolojiyi seven bir Dash madencisi için bu, eğlencenin bir parçası olabilir. Ya teknisyen değilseniz ve donanımla uğraşmak istemiyorsanız? Bulut madenciliği bununla ilgilenir.

Bulut Madenciliği Nedir??

Bir problemin olduğu yerde, her zaman bir çözüm ortaya çıkar. Çözüm bulut madenciliği. Elektrik için daha fazla ödeme yapmak ve teçhizatın bakımını yapmak istemeyen fırlatma madencisi için bir nimettir..

Bulut madenciliği hizmetleri, kiralık madencilik teçhizatları sunarak çalışır. İstediğiniz planı seçin, parasını ödeyin ve madenciliğe başlayın.

Ne kadar çok öderseniz, hashrate o kadar yüksek olur. Karma oranı ne kadar yüksek olursa, o kadar çok Dash kazanırsınız. Dash kazandığınızda, bulut madenciliği hizmeti küçük bir kesinti yapar. Sonunda elektrik ve donanım bakımı için ödeme yapmak için kullanılır.

50 GH / s hashrate ile 2 yıllık bir plan için 500 $ ödediğinizi varsayalım. Bu arada, sayılar hayalidir. 500 $ ‘lık masrafı karşılamaya yetecek miktarda Dash madenciliği yapmak altı ayınızı aldı. Bundan sonra yaptığınız her şey, bulut madenciliği hizmetinin bakım kesintisinden sonra kârdır.

Hizmeti yarın satın alırsanız ve Dash, haftada 5000 $ ‘a roket fiyatlandırırsa, çok daha hızlı kar elde etmeye başlarsınız..

Bulut madenciliğinin en büyük avantajı, evinizin fırın olmayacak olmasıdır.

DİKKAT!

Bulut madenciliği kulağa gelmiş geçmiş en iyi şey gibi gelebilir, ancak gayretli ve dolandırıcılık konusunda bilinçli olmalısınız.

Dünya çapında saygın ve güvenilir birçok bulut madenciliği hizmeti var. Size gökyüzünü vaat eden ve zilch teslim eden daha fazla dolandırıcılık sitesi var.

Düşündüğünüz hizmetin bir aldatmaca olup olmadığını nasıl anlarsınız? Gayretli bir Google araması yapın, forumlarda soru sorun ve şüpheci bir bakış atın.

Gerçek olamayacak kadar iyi geliyorsa, bu bir aldatmaca olabilir. Size boşuna bir şey vaat ediyorsa, muhtemelen bir aldatmacadır.

Tamam, Başka Neye İhtiyacım Var??

Diyelim ki, güvendiğiniz ve denemek istediğiniz madencilik veya bulut hizmetine ayarlanmış ve hazır bir makineniz var. Dash jetonunu nasıl çıkaracağınızı da biliyorsunuz ve başlamak için sabırsızlanıyorsunuz.

Atlarınızı tutun, çünkü hala başka şeyler ayarlamanız gerekiyor.

Öncelikle, Dash’inizi saklayabileceğiniz bir yere ihtiyacınız olacak. Bunun için bir cüzdan almanız gerekecek. Dash’iniz tam olarak cüzdanda saklanmaz. Sonuçta, bu sadece blok zincirinde bir kayıt. Bunun yerine, özel anahtarınızı saklamak için bir cüzdana ihtiyacınız var. İşlemlerinizi tanımlayan genel adres sizi özel anahtara bağlar.

Özel anahtarınızı kaybetmek veya çaldırmak bir felakettir çünkü bunun size ait olduğunu kanıtlamanın bir yolu yoktur. Sahipliği kanıtlamadan parayı geri alamazsınız. Aşağıdakiler dahil birkaç farklı kripto para birimi cüzdanı türü vardır:

  • Donanım cüzdanları
  • Kağıt cüzdanlar
  • Cüzdan uygulamaları
  • Web cüzdanları

Cüzdanınızı seçmek çok önemli bir karardır. Seçiminiz, istediğiniz güvenlik ve rahatlık arasındaki orana bağlıdır.

Bir donanım cüzdanı en güvenli seçenektir, ancak aynı zamanda en az kullanışlı olanıdır. Donanım cüzdanları, gerektiğinde İnternete bağlanabilen küçük cihazlardır. Bir donanım cüzdanının saldırıya uğraması mümkün olsa da, zordur. Buna karşılık, cüzdan uygulamaları ve web siteleri çok daha savunmasızdır.

Bir almaya karar verirseniz donanım cüzdanı, Ledger Nano X ve Trezor Model T’yi düşünün. İkisi de son derece güvenli ve güvenilir.

Ledger Cüzdan Anlaşması Şu Anda Etkin:

Özel anahtarınızı bilgisayar korsanlarından güvenli bir yerde saklamanın en iyi yolu bir kağıt parçası üzerindedir. Onu hacklemenin hiçbir yolu yok. Sorun şu ki, kağıt parçalarının yangında kolayca kaybolması ve yanması.

Dash’i amaçlandığı gibi ödeme yapmak için kullanmak istiyorsanız, bunu bir uygulama veya başka bir pratik yöntemle riske atmanız gerekecektir. Dash cüzdan uygulamanızda para harcamayı deneyebilir ve geri kalanını daha güvenli bir cüzdana aktarabilirsiniz..

Eğer karar verirsen ticarete başla Dash, bunlardan birini seçmeniz şiddetle tavsiye edilir üç seçenek: Coinbase, Binance ve Coinmama.

Kaybedecek Dash’iniz olduğu sürece, güvenlik bilincinde olmak her zaman en iyi politikadır..

Umarız bu eğitim, biraz Dash’e sahip olmanın en iyi yolunun ne olduğunu anlamanıza yardımcı olur..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me