İnsanlar hakkında sadece bir şey bilseler kripto para, o zaman bu tek şey Bitcoin. Bitcoin bir pop yıldızı olsaydı, olurdu Elvis, Beatles ve Michael Jackson hepsi bir arada. Hatta olabilir Taylor Swift yanı sıra! Yine de öğrenmek için buradayız Dogecoin nedir, öyleyse başlayalım.

İnsanlar Bitcoin hakkında çok konuşma eğilimindedir. Bunu unutmak kolay olabilir yüzlerce başka kripto para var. Bu kripto para birimlerinden bazıları daha iyi olabilir Bitcoin’den.

Ancak kripto para birimleri yalnızca dijital varlıklar değil topluluklar da olabilirler.

Bir altcoin büyüyen bir toplulukla Dogecoin. Bu kılavuzda size Dogecoin’in nasıl başladığını, nasıl kullanıldığını ve neden popüler olduğunu anlatacağım. Öyleyse, biri size “Dogecoin nedir?” Diye sorduğunda cevabı alacaksınız.

Sadece bu da değil, bu kılavuzu okuduktan sonra şunları da yapabileceksiniz. kendine biraz Dogecoin al, ve ayrıca biliyorum nerede saklanır, çok!

DOGE kripto para birimi şu anda patlama yaşıyor, sadece bir bak sadece birkaç gün içinde fiyat nasıl sıçradı!


Dogecoin satın alın: Dogecoin fiyatı.

ANINDA Binance’te Dogecoin SATIN ALIN!

Dogecoin’in hikayesi 2013’te başlıyor, o halde oradan başlayalım…

BTC satın almak için en güvenli yeri mi arıyorsunuz? Aşağıda BTC satın almak için en güvenli platformlar olarak onaylanan en iyi kripto borsalarını topladım, bu yüzden bir göz atın.

Sağlayıcı Visa / Mastercard Mevcut Kripto Puanımız Coinbase İncelemesi EVET

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Litecoin
 • + 30 tane daha

9.8 İncelemeyi okuyun Siteyi ziyaret edin Binance İncelemesi EVET

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Cardano
 • + 150 tane daha

9.6 İncelemeyi okuyun Siteyi ziyaret edin Coinmama İncelemesi EVET

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Bitcoin Cash
 • +7 tane daha

9.4 İncelemeyi okuyun Siteyi ziyaret edin Kraken İncelemesi EVET

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • DASH
 • + 37 tane daha

9.1 İncelemeyi okuyun Siteyi ziyaret edin eToro İncelemesi EVET

 • Bitcoin
 • Bitcoin Cash
 • Ethereum
 • +3 tane daha

8.6 İncelemeyi okuyun Siteyi ziyaret edin KuCoin İncelemesi EVET

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Monero
 • + 210 daha fazla

8.5 İncelemeyi okuyun Siteyi ziyaret edin Gemini Exchange İncelemesi EVET

 • Bitcoin
 • Bitcoin Cash
 • Ethereum
 • +21 tane daha

8.4 İncelemeyi okuyun Siteyi ziyaret edin En popüler 729 İncelemeler 9.8 Banka Havalesi: EVET Siteyi ziyaret edin İncelemeyi oku Editörün Seçimi 1279 İncelemeler 9.6 Banka Havalesi: EVET Siteyi ziyaret edin İncelemeyi okuyun 816 İncelemeler 9.4 Banka Havalesi: EVET Siteyi ziyaret edin İncelemeyi okuyun 1174 İncelemeler 9.1 Banka Havalesi: EVET Siteyi ziyaret edin İncelemeyi okuyun 453 İncelemeler 8.6 Banka Havalesi: EVET Siteyi ziyaret edin İncelemeyi okuyun 563 İncelemeler 8.5 Banka Havalesi: EVET Siteyi ziyaret edin İncelemeyi okuyun 603 İncelemeler 8.4 Banka Havalesi: EVET Siteyi ziyaret edin İncelemeyi okuyun

Artıları

 • Topluluk odaklı bir kripto para birimi
 • Blockchain teknolojisi hakkında eğitim vermeyi amaçladı
 • Topluluk tarafından yapılan çok sayıda hayırsever bağış

Eksileri

 • Yüksek uçuculuk
 • Daha fazlası "şaka" madeni para
 • Topluma çok bağlı

Dogecoin nedir? ‘Vay canına’ Madeni Paranın Hikayesi

Aralık 2013’e kadar bir Bitcoin değerinde 1.083,14 $. Dünya kripto para birimini ciddiye almaya başlıyordu. Billy Markus ve Jackson Palmer kripto para biriminin çok ciddiye alındığını düşündü. Kripto paranın sadece parayla değil, eğlenceli olması gerektiğini düşündüler. Böylece karar verdiler kendi paralarını yaratmak. Peki bu eğlenceli para nedir? Dogecoin nedir?

Dogecoin nedir: Dogecoin logosu.

Dogecoin 6 Aralık 2013’te piyasaya sürüldü. Maskotu Shiba Inu köpeğinin popüler bir memi ve telaffuz edilme şekli ödünç alınır bir internet kukla gösterisinden. Harika, eh?

İnternet bu cesur, yeni madeni parayla çok heyecanlandı ve “Peki, Dogecoin nedir?” Diye sormaya başladı. Cevaplardan biri – üzerinde köpek olan bir bozuk para! Ama hikayenin tamamı bu değil.

Küçük bir şaka olarak başlayan şey artık büyük bir kripto topluluğu. Dogecoin genellikle “dost” para olarak bilinir ve bunun iyi bir nedeni vardır. Başarısından beri, Dogecoin hayırsever bağışları ve diğer iyi nedenleri ile biliniyor.

Dogecoin hayranları kendilerine Shibes diyor! Kendi Shibe dilleri bile var. “Çok şaşırtıcı”, “çok minnettarım” ve “birçok eser” gibi komik bozuk İngilizce terimler ve ifadelerden oluşuyor. Shibe meme bile var jeneratörler deneyebilirsin. İşte senin için yaptığım bir tane!

Dogecoin nedir: bir Doge mem.

Dogecoin hayranları özel bir gruptur ve bazı özel şeyler yapmak için Dogecoin’i kullandılar. Ne tür şeyler soruyorsun? Okumaya devam etmek!

Dogecoin Nasıl Kullanılır?

Şimdi Dogecoin nedir biraz biliyorsunuz, bakalım nasıl kullanılır. Dogecoin topluluğu, boyutunu tüm dünyada iyi nedenleri desteklemek için kullanıyor.

 • 2014 yılında Dogecoin topluluğu, 50.000 $ Jamaikalı Bobsled Takımının Soçi Kış Olimpiyatları’na gönderilmesine yardımcı olmak için.
 • İçin Dünya Su Günü (22 Mart 2014), sadık Shibes büyüdü 30.000 $ Kenya’nın Tana Vadisi’nde temiz su kuyularının inşasına yardımcı olmak için.
 • Shibes, NASCAR’ı (Kuzey Amerika Stok Araba Otomobil Yarışı) bile denedi. Mart 2014’te Shibes ödedi 55.000 $ Josh Wise adlı bir sürücüye sponsor olmak için. Wise, Dogecoin temalı bir arabada yarıştı!

Dogecoin sosyal medyada da büyük bir takipçiye sahip. Reddit iyi içerik yayınlamak için birbirlerine Dogecoin bahşiş verebilecek canlı bir Shibe grubuna ev sahipliği yapıyor. Platformu iyi nedenlerle para toplamak için de kullanabilirler. Reddit’i bir platform olarak kullanan Dogecoin hayır kurumları şunları içerir: SocksForTheHomeless ve DogePizza.

Artık Dogecoin’in hikayesini ve nasıl kullanıldığını biliyorsunuz. Ayrıca çok sayıda hayranı olduğunu da biliyorsunuz, ancak Dogecoin para birimi olarak ne kadar büyük? Rakamlara bakalım.

Bulunan En Son Coinbase Kuponu:

Dogecoin Değeri Nedir?

Kısa cevap, çok değil. Bugün (08/19/2020), bir Dogecoin sadece değerlidir 0,003410 ABD doları!

ancak, Dogecoin’de arz limiti yok. Bu, sonsuz miktarda Dogecoin olduğu ve dolayısıyla fiyatın diğer coin’ler kadar artmayacağı anlamına gelir. Litecoin ve Bitcoin sınırlı kaynakları olan.

Sadece 21 milyon Bitcoin olacak. Ancak, neredeyse var 114 milyar Dogecoin şu anda dolaşımda. Bu, Dogecoin’i küçük işlemler için harika kılar, bu yüzden bahşiş vermek ve bağış yapmak için kullanılır..

Dogecoin nedir: klavyede bir Dogecoin.

Yani, bir Dogecoin’in fiyatı 1 sentin altında, ancak bu Dogecoin’in değersiz olduğu anlamına gelmiyor. Dogecoin’in piyasa değeri 330.900.232 ABD doları bugün itibariyle, ancak 1 milyar ABD dolarının üzerindeydi. Ocak 2018!

Not: Piyasa değeri (veya piyasa değeri), piyasadaki toplam coin sayısının değeridir.

Tüm bu rakamlar çok eğlenceli (değil mi?), Ancak Dogecoin işlemleri gerçekten nasıl çalışıyor? Bir bakalım.

Dogecoin’in Arkasındaki Teknoloji

Dogecoin teknolojisinin ne olduğunu merak mı ediyorsunuz? Eh, tüm kripto para birimleri temel alır blockchain teknolojisi. Blok zincirleri devasa dijital veritabanları (bazen defterler de denir) işlem bilgilerini depolayan. Dogecoin ile yapılan her işlem Dogecoin blok zincirinde saklanır.

Blockchain bilgileri tek bir yerde depolanmaz, ancak binlerce bilgisayar aradı düğümler. Bu nedenle blok zincirleri denir merkezi olmayan ağlar. Blok zincirleri merkezi bir sunucuda çalışmaz.

Dogecoin nedir? Yeni Başlayanlar Kılavuzu

Dogecoin blok zincirinde bir işlemin nasıl çalıştığına bakalım. Dogecoin’in uluslararası kurucularını örnek olarak kullanacağım:

Jackson, Avustralya’da yaşıyor. Billy Amerika’da yaşıyor. Jackson’ın Billy’e para göndermek istediğini hayal edin banka kullanmadan veya herhangi bir değişim ücreti ödemeden. Jackson, Dogecoin kullanmaya karar veriyor.

 1. Jackson, Billy’e 10 DOGE gönderir.
 2. Dogecoin blok zincirindeki bilgisayarlar (düğümler) Jackson’ın göndermesi gereken 10 DOGE olduğundan emin olmak için kontrol eder. Ağdaki tüm düğümlerin yarısından fazlası Jackson’ın göndereceği 10 DOGE’ye sahip olduğunu kabul ederse, işlem gerçekleşebilir. İşlem artık blok zincirine eklenebilir.
 3. Billy 10 DOGE alıyor.

Düğümler, işlemleri kontrol ettikleri için bir ödül alır. Ödül yeni bir Dogecoin. Buna madencilik denir. Nedir Dogecoin madenciliği?

Dogecoin Madenciliği

Bir düğüm bir Dogecoin işlemini onaylamaya çalıştığında, bir tür piyangoya girilir. Bu piyango, blok zincirine eklenen en yeni işlem bloğuna verilen bir kodu tahmin etmeyi içerir. Doğru kodu çalıştıran düğümün ödülünün (veya ödülünün) 10.000 DOGE olduğu.

Bu Dogecoin piyangosu gerçekleşir dakikada bir. Bu, her dakika yeni bir Dogecoin işlemi setinin onaylandığı anlamına gelir..

Dogecoin nedir: Dogecoin madenciliği.

Dogecoin’in işlem süresi Bitcoin veya Litecoin’den çok daha hızlıdır. Bu, hızlı bir çevrimiçi ipucu veya bağış olarak bu kadar popüler olmasının başka bir nedenidir..

Örnekteki işlemin işe yaraması için, Jackson ve Billy’nin Dogecoin blok zincirinden daha fazlasına ihtiyacı olacak. Her ikisi de bir Dogecoin cüzdanı gerektirecek. Artık Dogecoin madenciliğinin ne olduğunu bildiğinize göre, Dogecoin cüzdanının ne olduğunu öğrenelim.?

Dogecoin Cüzdanlar

Bir kripto cüzdanı kağıt para ve metal paraları sakladığınız gerçek bir cüzdan gibi değil. Kripto para birimleri dijitaldir, yani onlar sadece bilgisayarlarda var. Kripto cüzdanlar, kripto para biriminizi kullanmak için ihtiyaç duyduğunuz bilgileri sakladığınız yerdir. Bu bilgiler, genel anahtarları ve özel anahtarları içerir.

Not: Genel anahtar, kripto para biriminin gönderilebileceği bir e-posta adresi gibidir. Ağdaki herkes görebilir. Özel anahtar, bu e-posta adresinin şifresi gibidir. Özel anahtarlarınızı güvende tutmanız çok önemlidir!

Var dört aralarından seçim yapabileceğiniz Dogecoin cüzdan türleri

 • Yazılım cüzdanları: Dogecoin indirmek için iki yazılım cüzdanı sunar.
 • Dogecoin Çekirdeği: Bu, Dogecoin blok zincirinin tamamını içerir. İndirmek uzun zaman alabilir. Bununla bilgisayarınız olur bir Dogecoin düğümü.
 • MultiDoge: Bu hafif. Bu, Dogecoin’i kullanmak için yeterli bilgiyi depoladığı, ancak bilgisayarınız tam bir düğüm olmayacağı anlamına gelir.
 • Çevrimiçi cüzdanlar: Gibi cüzdanlar Dogechain Dogecoin blok zincirini bilgisayarınızda depolamadan kullanmanıza izin verir.
 • Kağıt cüzdanlar: Bunlar yazdırılabilir cüzdanlar Elinizde tutabileceğinizi. Bu, Dogecoin’inizi saklamanın güvenli bir yoludur. Aşağıdaki gibi sitelerde kağıt cüzdan yapabilirsiniz. .
 • Donanım cüzdanları: Bunlar, USB çubukları gibi çıkarılabilir donanım cihazlarıdır. Oldukça pahalı olabilirler, bir Keepkey 68 $ ve bir Ledger Nano 96 ABD doları. Yine, bunlar Dogecoin’inizi saklamanın güvenli bir yoludur.
 • Hızlı ipucu: Kripto paranızı saklarken farklı cüzdanların bir karışımını kullanmanız önerilir. Bu, birinin cüzdanınızı hacklemesi durumunda tüm Dogecoin’inizin çalınmasını engeller..

  Dogecoin Borsaları

  Kripto para birimi borsaları, kripto para birimleri alıp satabileceğiniz web siteleridir. Çoğu kripto borsasında Dogecoin alıp satabilirsiniz. Peki Dogecoin’in en iyi borsası nedir? 24 saatlik en yüksek Dogecoin işlem hacmine sahip borsalar Bit-Z ve Bittrex.

  Bununla birlikte, Dogecoin satın almak için en iyi yerin hala Binance.

  Binance, genellikle en iyi kripto değişim platformlarından biri, Genel olarak. Bazı sunuyor harika güvenlik özellikleri, ve birçok farklı kripto paraya ev sahipliği yapıyor ticaret yapmanız ve takas etmeniz için. Dogecoin onlardan biri!

  Not: 24 saatlik ticaret hacimleri, bir günde alınıp satılan toplam coin miktarıdır..

  Ne zaman kullanırsın bozuk para değişimi, zorunda kalacaksın ücret ödemek. Ücretsiz Dogecoin almak istiyorsanız, bir Dogecoin musluğunu ziyaret edebilirsiniz. Dogecoin faucet, ücretsiz Dogecoin karşılığında görevler yapabileceğiniz bir web sitesidir. Görevler şunları içerir: reklamları izlemek, anketleri doldurmak veya bir piyango oyunu oynamak.

  Dogecoin nedir? Yeni Başlayanlar Kılavuzu

  Şöyle düşünüyor olabilirsiniz: “Hey, eğer görevler yapmam gerekiyorsa Dogecoin gerçekten bedava değil!” Bunu düşünmekte haklısın. Musluklar gerçekten bedava Dogecoin vermiyor ve bazen hiç Dogecoin ödemiyorlar!

  Önemli: Dogecoin cüzdanı, takas veya musluk kullanırken çok dikkatli olmalısınız. Aslında, herhangi bir kripto para cüzdanı veya takas ile uğraşırken dikkatli olmanız gerekir.

  Peki Dogecoin ne kadar güvenli? Hadi bulalım.

  Dogecoin güvenli mi?

  Dogecoin vardı birkaç güvenlik sorunu lansmanından beri.

  Dogewallet

  25 Aralık 2014’te Dogewallet adlı bir Dogecoin cüzdanı hacklendi. Bilgisayar korsanları çaldı 21 milyon Dogecoin, bu yaklaşık 12.000 dolar değerindeydi. Ne düşündüğünü biliyorum. Noel Günü’nde sevimli köpek paralarını kim çalar? Bununla birlikte, Dogecoin topluluğu büyüdü 13.000 $ para kaybeden kullanıcılara geri ödeme yapmak.

  Dogecoin nedir: başka bir Dogecoin memesi.

  % 51 Saldırılar

  Blockchain teknolojisi çok güvenli. Dogecoin blok zinciri hiçbir zaman saldırıya uğramadı. Bununla birlikte, Dogecoin dahil tüm blok zincirleri% 51 saldırı riski altındadır..

  Bir % 51 saldırı bir blok zincirinin yarısından fazlasının bir kişinin veya grubun kontrolü altına girmesidir. Bu olursa, o grup blok zincirine geçersiz işlemler ekleyebilir. Bu bir sahtekarlık olur ve bu hack saldırısının kurbanı olan herhangi bir kripto para birimi için kötü olur..

  Dogecoin ilk piyasaya sürüldüğünde,% 51 saldırı riski altındaydı. Bunun olmasını engellemek için Dogecoin’in geliştiricileri, Litecoin 2014 yılında. İki para birimi artık birbirine karıştırılabilir. Bu, her iki ağı da daha güvenli hale getirir.

  Dogecoin nedir: Dogecoin ve Litecoin birleşti.

  Moolah

  Eylül 2017’de, Dogecoin topluluğunun bir üyesi İngiltere’de sahtekarlıktan tutuklandı. Ryan Kennedy adlı bir Dogecoin borsası açtı Moolah Alex Green adını kullanarak. Moolah iflas etti ve Kennedy’nin kullanıcının parasını çalmış olabileceği düşünülüyor.

  Topluluk Kennedy’ye güvenmişti ve onlara yalan söyledi. Olduğu düşünülüyor ilk kripto dolandırıcılık denemesi. Jackson Palmer, Nisan 2015’te Dogecoin’deki liderlik rolünden ayrıldı. imalı Kennedy ve Moolah iflası yüzünden ayrıldığını.

  Bu sorunlar iki şeyi gösterir:

  1. Blockchain teknolojisi güvenlidir, ancak onunla birlikte gelen şeyler her zaman tamamen güvenli değildir.
  2. Dogecoin topluluğu güçlü – bazı sorunları vardı ama hala devam ediyor.

  Dogecoin’in geçmişi hakkında çok konuştum. Peki, Dogecoin gelecekte ne yapacak??

  Dogecoin Ne Yapacak??

  Dogecoin geliştiricileri, 2015 yılından bu yana madeni parada büyük bir değişiklik yapmadılar. Bu, Dogecoin’in geride kalabileceği anlamına geliyor ve Shibes, aşağıdaki gibi daha gelişmiş platformlara katılmak için Dogecoin’den ayrılıyor. Ethereum.

  Peki Dogecoin ne yapıyor? Neden hiç güncelleme olmadı? Maalesef Dogecoin sadece üç geliştiriciye sahip ve onlar yarı zamanlı gönüllüler! Dogecoin’in güçlü yönlerinden biri rahat ve eğlenceyi seven topluluğu. Bununla birlikte, bu aynı zamanda bir zayıflıktır, çünkü diğer para birimleri çok daha profesyoneldir..

  Dogecoin nedir: Dogecoin ve itibari para.

  Jackson Palmer’ın bile dedim bu kripto para birimi bir balon. Ayrıca, üç yıl içinde güncellenmemiş herhangi bir teknolojinin yüz milyonlarca dolar değerinde olmadığını söyledi..

  Not: Balon, piyasa değeri gerçek değerinden çok daha yüksek olan bir üründür. Bir “balon” ortaya çıktığında, piyasa değeri çok hızlı bir şekilde düşebilir.

  Yine de hepsi kötü değil! Dogecoin’in geliştiricilerinden Ross Nicoll, dedim bir güncelleme üzerinde çalıştığını. Bu güncelleme, platformu daha güvenli ve daha kararlı hale getirmelidir. Bu aynı zamanda Dogecoin’in değerinin artabileceği anlamına da gelebilir..

  Dogecoin'i Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

  Biliyor musun?

  Dogecoin’i Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

  Tüm Kripto Borsaları size benzer görünebilir ama Hepsi aynı DEĞİL!

  Evet! Karşılaştırma Tablosunu göster

  Böyle bir Sonuç

  “Dogecoin nedir?” Diye sorduğumuzda cevap basit. Dogecoin, Bitcoin’i takip etmek için yüzlerce kripto para biriminden biridir. kripto borsası.

  Sormamız gereken soru, “Dogecoin neyi farklı yapıyor?” Bu sorunun cevabı daha önemli. Dogecoin bir topluluk inşa ediyor. İnsanların eğlenebileceği, iyi işler yapabileceği ve kripto para hakkında bilgi edinebileceği bir yer inşa ediyor..

  Kendinize biraz Dogecoin almak istiyorsanız, süreç şu şekilde olacaktır:

  1. Öncelikle şunlardan birine kaydolun: kripto borsaları Dogecoin’i satın alma veya ticaret yapma seçeneği olarak destekleyen ve sunan (örn.. Binance).
  2. Bu platformların çoğunda yapmanız gerekecek kayıt olun ve kimliğinizi doğrulayın – böyle yap.
  3. Bundan sonra, listelerden birinde Dogecoin bulun.
  4. Dogecoin’i nasıl satın almak istediğiniz yöntemini seçin (kredi veya banka kartı, banka veya banka havalesi, vb.).
  5. Bu kadar! Şimdi yapılacak tek şey yeni paralarınızı saklayın cüzdanda. En güvenli seçeneğiniz bir donanım cüzdanıTrezor iyi bir örnek.

  Satın alan insanlar Dogecoin birkaç gün önce veya daha önce kazançlarını katlamayı başardı!

  Dogecoin satın alın: Dogecoin fiyatı.

  ŞİMDİ Dogecoin Satın Alın!

  Blockchain, 21. yüzyılın şimdiye kadarki en önemli teknolojisidir ve dünyayı daha iyi bir yer haline getirme gücüne sahiptir. Unutmak kolay olabilir çünkü herkes hakkında tek konuşulan Bitcoin fiyatıdır.!

  Dogecoin bir kripto kutlamasıdır, bir blockchain partisidir ve siz dahil herkes davetlidir!

  Öyleyse, artık bu kılavuzu okuduğunuza göre, Dogecoin’i en sevdiğiniz kullanım durumu nedir??

  Bu web sitesinde yayınlanan içerik, herhangi bir finansal, yatırım, ticaret veya başka herhangi bir tavsiye vermeyi amaçlamaz. BitDegree.org, herhangi bir kripto para birimini satın almanızı, satmanızı veya tutmanızı önermez veya onaylamaz. Finansal yatırım kararları vermeden önce, finansal danışmanınıza danışın..

  Mike Owergreen Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me