Electroneum (ETN), kripto para dünyasına biraz yeni gelenlerden biridir. Doğal olarak, Electroneum madenciliği konuları da yenidir. 2017 yılında, arkasındaki ekip projenin gelişimi için ödeme yapmak üzere para toplamak için bir ilk madeni para teklifi (ICO) yürüttüğünde oluşturuldu. Bugün, 77. en büyük dijital para birimidir. Yaklaşık 142 milyon dolarlık piyasa değerine sahip.

Electroneum’un amacı, kripto para birimini herkesin kullanımına sunmaktır. Projenin arkasındaki ekip, kullanımı çok kolay bir yazılım oluşturdu ve birçok farklı cihazda kullanılabilir hale getirdi. Hem cep telefonu hem de bilgisayar kullanıcıları, Electroneum madenciliği için gerekli yazılımı sadece birkaç tıklama ile kurabilirler..

Electroneum madenciliğine başlamak çok kolay olmasına ve kullanıcıların özel bir donanıma ihtiyaç duymamasına rağmen, yine de biraz korkutucu olabilir – özellikle de teknik bir kişi değilseniz! İşte bu nedenle Electroneum madenciliği için bu kullanışlı kılavuzu oluşturduk.

Kılavuz sırasında aşağıdaki soruları yanıtlamayı hedefleyeceğiz: Electroneum nedir? Electroneum madenciliği nasıl çalışır? Hangi yazılıma ihtiyacım var? Nasıl başlarım? Electroneum madencisi olarak ne kadar para kazanabilirim?

Bu kılavuz, Electroneum madenciliğine ve muhtemelen genel olarak kripto para birimi madenciliğine girişiniz olarak hizmet edecektir. Bunun nedeni, Electroneum’un madenciliği en kolay dijital para birimlerinden biri olmasıdır.

Kılavuzun sonunda şunu bilmelisiniz: Electroneum nedir, hem normal bir bilgisayarda hem de cep telefonunda Electroneum madenciliğine nasıl başlanır ve bunu kendiniz denemenin karlı olup olmayacağı.


Yine de işe başlamadan önce, çok şey olduğunu bilmelisiniz. Electroneum elde etmenin daha kolay yolları kripto para. Basitçe bir seçin güvenilir kripto para birimi değişimi ve anında satın alın.

Ayrıca ister ETN, BTC veya ETH olsun, güvenilir bir donanım cüzdanı seçmek çok önemlidir. En çok önerilen seçeneklerden bazıları Ledger Nano X ve Trezor Model T’dir.

Electroneum (ETN) nedir

Electroneum madenciliğine geçmeden önce temel bilgilerle başlayalım. Electroneum, Monero (XMR) adı verilen başka bir dijital paraya dayanan bir kripto para birimidir. Bir kişiden diğerine ödeme yapmak için kullanılır. Electroneum, Monero ve özellikle Bitcoin gibi dijital para birimleriyle ilgili en iyi (ve muhtemelen dünyayı değiştiren) kısım, kimsenin bunları kullanmak için size izin vermesine gerek olmamasıdır. Tek ihtiyacınız olan bir internet bağlantısı ve bir cüzdan adresi.

Bulunan En Son Coinbase Kuponu:

Monero gibi gizlilik, Electroneum projesinin çok önemli bir parçasıdır. Bakiyelere bakmak imkansızdır ve kimse bir işlemin hangi cüzdandan geldiğini bilemez. Bu hem Electroneum hem de Monero’ya Bitcoin’in sahip olmadığı bir kalite verir – takas edilebilirlik.

Kullanıcılar arasında Bitcoin işlemlerini izlemek mümkündür. Bu, bir kullanıcının bir Bitcoin’in bir suça karışıp karışmadığını anlayabileceği anlamına gelir. Bu, paranın sahip olması için kötü bir niteliktir.

Örneğin, birisinin uyuşturucu veya uygunsuz malzeme satın almak için kullandığı bir Bitcoin alabilirsiniz. Bir şey satmak kadar masum bir şey için almış olsanız bile OpenBazaar, Bitcoin’i başka bir yerde harcamaya çalıştığınızda, alıcı onu reddetmeye karar verebilir. Suç işlememiş olsanız bile, Bitcoin geçmişi nedeniyle “lekeli” kabul edilebilir.

Gizlilik özellikleri sayesinde, Electroneum veya Monero’nun nereden geldiğini söylemek imkansız. Bu, her iki para biriminin de değiştirilebilir kabul edilebileceği anlamına gelir.

Electroneum’u Özel Yapan Nedir??

Electroneum, Monero’dan farklıdır çünkü arkasındaki ekip, kullanımı olabildiğince kolay hale getirmeye çalışmıştır. Buradaki fikir, kripto para birimine girmenin bilgisayarınıza veya telefonunuza bir uygulama indirmek kadar basit olması gerektiğidir..

Bugün, bazı kripto para birimlerine ulaşmak oldukça zor olabilir. Bu, kripto para birimine girmek isteyen birçok kişinin atabileceği çeşitli adımlardan vazgeçtiği anlamına gelir. Yeni kullanıcılar, hassas dokümanları yabancı kişilere veya şirketlere çevrimiçi olarak göndererek kimliklerini her zaman doğrulamak istemez veya doğrulayamaz..

Dahası, gelişmekte olan dünyadan çok sayıda insan, kripto para satın almak için herhangi bir kimlik veya banka hesabına sahip olmadıkları için değiş tokuşa kaydolamadı..

Sonra ücretler var. Coinbase gibi hizmetler, kripto para satın almak için büyük ücretler almaktadır. Bu, gelişmekte olan ülkelerdeki daha fakir kullanıcıların dijital para birimleri satın alma olasılığını daha da azaltıyor. Bu talihsiz bir durum çünkü dijital para birimleri bu ülkelerdeki en büyük etkilerden bazılarına sahip olabilir..

Bu ülkelerdeki pek çok insanın banka hesabı olmayabilir, ancak buralardaki pek çok kişinin cep telefonu var. Bu nedenle, Electroneum’un arkasındaki ekip, telefon kullanıcılarının Electroneum üzerinde madencilik yapmasına ve aynı zamanda onu gönderip almasına uygun uygulamalar geliştirmeye hevesliydi..

Madencilik Sürecini Kendini Anlamak

Electroneum madencilik kılavuzuna başlamadan önce, öncelikle madencilik kripto para biriminin gerçekte ne olduğunu anlamanız gerekir..

Madencilik, bir kripto para biriminin farklı kullanıcıları arasındaki işlemleri doğrulama sürecidir. İşlemleri kontrol etmek için (bir banka gibi) tek bir merkezi otorite kullanmak yerine, ağın tüm katılımcıları (düğümler olarak da bilinir), hiçbir kullanıcının aynı parayı iki kez göndermediğini veya sistemi başka bir şekilde aldatmadığını kontrol eder..

Bu işi yapmak için madenciler madeni para ile ödüllendiriliyor. Madeni paralar bir blok ödülünden (daha sonra bununla ilgili daha fazla bilgi) ve işlemlere dahil olan ücretlerden gelir. Madencilerin madencilik eylemi için para kazanması, düğümlerin bir araya gelmesini ve ağa saldırmasını durdurmak için önemlidir. Kurallara göre oynamak, ağı aldatmaktan daha ekonomiktir..

Electroneum Madenciliği nedir?

Electroneum madenciliği ile ilgili özel olan şey, başlamanın ne kadar kolay olduğudur. Kodlayıcı olmadığınız sürece, hemen hemen diğer tüm kripto para madenciliği hakkında bir Google araması yaparsanız, talimatlar kafanız çok çabuk karışır..

Electroneum ekibi bunu değiştirmek istedi. Herkesin benimseyebileceği bir kripto para birimi yaratmak istediler. Bu, daha merkezi olmayan bir ağa ve ağ saldırısına karşı daha güçlü bir ağa yol açmalıdır..

Electroneum, özel bir ASIC dirençli madencilik kodu kullanır. Bu, örneğin onu Bitcoin’den farklı kılar. Bitcoin’de kullanıcılar, ASIC adı verilen özel donanım parçalarını kullanabilir. Bu cipsleri satın almak pahalıdır. Bu, her potansiyel Bitcoin kullanıcısının kendi düğümünü çalıştırmasını ve para birimini benimsemesini imkansız kılar..

Electroneum’un tasarlanma şekli sayesinde, cep telefonları bile madencilik yapabilir. Madenciye günde sadece birkaç sent kazandırabilir, ancak dünyada kaç kişinin günde 2 dolardan daha az bir parayla yaşadığını düşündüğünüzde, bu büyük bir fark yaratabilir..

Not: ASIC, Uygulamaya Özel Entegre Devre anlamına gelir. Tek bir görev için tasarlanmış özel bilgisayar çipleridir. Bu durumda kripto para madenciliği.

Kripto Borsalarını Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Ticaret hedefleriniz için hangi kripto borsalarının en iyisi olduğunu hiç merak ettiniz mi??

Görmek & TOP3 kripto borsalarını yan yana karşılaştırın

Electroneum Madencilik Ödülleri ve Electroneum Madencilik Zorluğu

Belirtildiği gibi, kripto para madencileri işlemleri doğrulamak için ödüller kazanıyor. Bunlar hem işlem ücretleri hem de kodun kendisi tarafından belirlenen bir ödül.

Electroneum madencilik ödülü, karmaşık bir bilgisayar problemini çözen madenciye (veya madenci havuzuna) gider. Ödül bir havuz tarafından kazanılırsa, bu kullanıcı havuzu arasında paylaşılır. Giderek daha fazla madenci bu karmaşık sorunu çözmeye çalıştıkça, daha rekabetçi hale geliyor. Bu, her bir kullanıcının başarılı bir şekilde madencilik yapmasının zorlaştığı anlamına gelir.

Electroneum için mevcut madenci ödülü 6.413.56 ETN’dir ve bu da 136 $ ‘a eşittir. bugünün oran.

Herhangi bir kullanıcı bu ödülü kazanabilir. Bununla birlikte, bir madencinin sahip olduğu işlem gücü (hash rate) ne kadar fazlaysa, sorunu çözme olasılığı o kadar artar. Bu nedenle, Electroneum madencilik havuzları, daha az güçlü cihazlarda madencilik yapan kullanıcılar için iyi bir seçenektir.

Havuzlar sorun üzerinde birlikte çalışır ve hangi düğümün çözdüğü önemli değildir. Bir üye yaparsa, diğerleri ödülden pay alır. Havuza katkıda bulunan işlem gücü miktarı, her bir kullanıcının payının ne kadar büyük olacağına karar verecektir..

Electroneum Madenciliği Yapmanın Farklı Yolları

Electroneum madenciliği yapmanın iki ana yolu var. Kullanıcılar bir havuzun parçası olarak tek başına veya madencilik yapmayı seçebilirler. Aşağıda her birinin avantajlarını listeledim.

Solo Madencilik

Solo Electroneum madenciliği yalnızca yüksek hesaplama gücüne sahip kullanıcılar için uygundur. Electroneum için bu, bilgisayarlarında özel grafik kartları (GPU’lar) olanlar anlamına gelecektir..

Tek başına madenci olmanın avantajı, havuzun kendisine herhangi bir ücret ödemeniz gerekmemesi ve aracı olmamasıdır. Bu ikinci nokta önemlidir çünkü Electroneum madencilik havuzları geçmişte saldırıya uğramıştır..

Yalnız bir madenci olmanın dezavantajı, bir ödül kazanmak için bekleme süresidir. Tek başına madencilik yaparken kazanmak çok uzun zaman alabilir!

Komisyon için çalışmak gibi düşünebilirsiniz. Örneğin bir araba satıcısı olarak, tek bir satış yapmadan uzun günler çalışabilirsiniz. Nihayet birini vurduğunuzda, bu büyük bir maaş günüdür, ancak kesinti süresi bazı insanlar için çok fazla olabilir. Yalnız madenciler yaşları boyunca problemlerle çalışabilir ve hiçbir şey alamazlar. Yine de nihayet birini çözdüklerinde tüm ödülü alıyorlar!

Electroneum Madencilik Havuzunun Bir Parçası Olarak Madencilik

Çoğu kullanıcı için Electroneum madencilik havuzunun bir parçası olarak çalışmak en iyi seçenektir. Onlara tutarlı ödüller verir ve özel donanım kullanmak zorunda kalmadan kripto para madenciliği yapmalarına izin verir..

Madencilik havuzları şu şekilde çalışır – bilgi işlem gücünüzü diğer insanlarla birleştirirsiniz ve havuza güç olarak katkıda bulunduğunuz için aynı% Electroneum ile ödüllendirilirsiniz. Yani, Electroneum madencilik havuzuna gücün% 10’unu sağlarsanız, ödülün% 10’unu alacaksınız. Basit!

Hangi seçeneği seçmeye karar verirseniz verin, ETN madenciliği yaptıktan sonra, kendinize bir güvenilir cüzdan. Ledger Nano X ve Trezor Model T şu anda sektör liderleri arasında.

Ledger Cüzdan Anlaşması Şu Anda Etkin:

Başlarken Madencilik Electroneum

Aşağıdaki adım adım kılavuzlar, daha önce hiç kripto para madenciliği yapmamış kullanıcılara Electroneum madenciliğinin nasıl yapılacağını açıklamak için hazırlanmıştır. En karlı yol değiller, ancak insanları madenciliğe tanıtmanın mükemmel bir yolu olarak hizmet etmeleri gerekiyor. Ne yazık ki, bu kolay kılavuz şu anda yalnızca Windows kullanıcıları için uygundur..

CPU Kullanarak Electroneum Madenciliği

Öncelikle, Electroneum madenciliğine başladıktan sonra Electroneum’unuzu saklayabilmeniz için güvenli bir cüzdana ihtiyacınız var..

Aşağıda güvenli bir çevrimdışı cüzdanın nasıl oluşturulacağını açıkladım. Daha işlevsel ancak daha az güvenli bir cüzdan, web sitelerinden Electroneum’a kaydolarak da oluşturulabilir. Bu, şirkete hakkınızda bazı kullanıcıların rahat edemeyeceği birçok bilgi vermeyi içerir..

Çevrimdışı Cüzdan Kurulumu

Aşağıdaki, çevrimdışı bir cüzdan kurmak için hızlı bir kılavuzdur. Ek güvenlik önlemleri bulunabilir İşte. Electroneum yerine Bitcoin çevrimdışı cüzdanlarına atıfta bulunuyorlar, ancak fikir aynı.

 • Gidin İndirilenler Electroneum web sitesinin bölümü.
 • “Tarayıcı sürümü” nü veya “ZIP’i indir” i tıklayın. Tarayıcı sürümünü kullanıyorsanız, Google Chrome kullandığınızdan emin olmanız gerekir. Bu gösteri için tarayıcı sürümünü kullanacağım. Daha fazla güvenlik için, kılavuzun geri kalanı çevrimdışı veya ideal olarak hiç çevrimiçi olmayan bir bilgisayarda gerçekleştirilmelidir..

Electroneum madencilik havuzu yazılımı

 • Sonraki sayfadaki özel anahtarlarla ilgili sorumluluk reddini okuyun. Özel harcama anahtarınızı gizli tutmanın önemini anladığınızda “Haydi Başlayalım” ı tıklayabilirsiniz..

Electroneum çevrimdışı cüzdan üreteci

 • Sonraki ekranda farenizi rastgele desenlerde hareket ettirin. Bu adım, gerçekten rastgele bir anahtar seti oluşturmaktır..
 • Ardından, yazdırılan cüzdanı güvende tutmanın önemi hakkındaki uyarıyı okuyun. Sayfadaki içeriği anladığınızda “Cüzdanı PDF Olarak Kaydet” i tıklayın.
 • PDF’yi açın ve anahtar setlerini yazdırın. Daha güvenli bir cüzdan için, yazıcınızın internet bağlantısını kesin. Daha da iyisi, bellek veya kablosuz bağlantı olmadan birini kullanın.

Yeni Başlayanlar Havuz Madenciliği Yazılımının Kurulması

Artık mayınlı Electroneum’unuzu saklayacak bir yeriniz olduğuna göre, madencilik yazılımını kurmanın zamanı geldi..

 • Gidin İndirilenler Electroneum web sitesinin bölümü tekrar.
 • “Windows madencisini indir” i tıklayın.

electroneum madencilik havuzu yazılım indirme

 • Yazılımı indirdiğinizde, ya Chrome’un ya da bilgisayarınızdaki anti-virüs yazılımının onu açmanızı engellediğini fark edebilirsiniz. Böyle bir durumda, virüsten koruma yazılımınızı devre dışı bırakın ve Chrome’un ayarlar menüsüne gidin. Oradan, gelişmiş seçenekleri tıklayın ve “sizi tehlikeli sitelerden koruma” seçeneğini devre dışı bırakın. İndirmeyi yeniden başlatın ve Chrome’un artık “.exe” dosyasını açmanıza izin verdiğini görmelisiniz..

Chrome ayarları

 • Electroneum Pool Miner yazılımını açtıktan sonra, standart bir kurulum menüsü bulacaksınız. Uygulamayı bilgisayarınıza eklemek için ekrandaki talimatları izleyin..
 • Electroneum Pool Miner’ı açın ve ETN cüzdan adresinizi ekleyin. Ayrıca iş parçacığı sayısı kutusunun altına bir sayı eklemeniz gerekecektir. Bunun için, bilgisayarınızın işlemcisinin kaç çekirdeğe sahip olduğunu bilmeniz gerekir.

electroneum havuz madenciliği yazılımı

 • Ardından, kullanacağınız Electroneum madencilik havuzunun URL’sini eklemelisiniz. EasyHash’i şimdilik öneriyoruz. Daha sonra diğer havuzları deneyebilirsiniz. Electroneum madencilik havuzlarının tam listesi ve her ücretin ücreti bulunabilir İşte.
 • Bu biçimi URL kutusunda kullanın: stratum + tcp: // [URL]: [bağlantı noktası] – [URL] ve [bağlantı noktası] ‘nı değiştirmeniz gerekir. Düşük kaliteli bir CPU kullanıyorsanız “stratum + tcp: //etn.easyhash.io: 3630” kullanın. Alternatif olarak, ileri teknoloji CPU’lar için “stratum + tcp: //etn.easyhash.io: 3631” kullanın
 • Tüm ayrıntılar tamamlandığında, “madenciliğe başla” yı tıklayın.

Hepsi bu kadar. Kolay değil mi?!

Cep Telefonu Madenciliği

Daha önce de belirtildiği gibi, Electroneum madenini bir cep telefonu kullanarak da yapabilirsiniz. Bu özellik çok yenidir ve şu anda yalnızca Android cihazlarda kullanılabilmektedir. Uygulamayı yüklemek ve bir kullanıcı olarak kaydolmak için aşağıdaki adımları izleyin:

 • Google Play mağazasını ziyaret edin.
 • Electroneum arayın.
 • “İndir” i tıklayın, ardından indirildiğinde “kur” u tıklayın.
 • My.electroneum.com adresini ziyaret ederek ve istenen bilgileri doldurarak bir hesap açın.
 • Gelen kutunuzu ziyaret ederek ve içindeki bağlantıyı tıklayarak e-posta adresinizi doğrulayın.
 • Cep telefonu numaranızı verin. Electroneum daha sonra numaraya bir kod gönderecektir. Bu, insanların birçok farklı hesap oluşturmasını engeller. Geldiğinde, kayıt sayfasındaki kutuya kodu girin.
 • Hesabınızın PIN kodunu kaybederseniz geri yükleme ayrıntılarının gönderilebileceği alternatif bir e-posta adresi sağlayın.
 • Hatırlayacağınızdan emin olduğunuz bir PIN kodunu girin. Uygulamayı her başlattığınızda veya işlem gönderirken buna ihtiyacınız olacak.
 • Son olarak, e-posta gelen kutunuza geri dönün ve size gönderilen e-postadaki bağlantıyı tıklayın. Bu, bir PIN kurtarma e-postası aldığınızı onaylar. Şimdi uygulamaya giriş yapabilirsiniz.

Neredeyse bu kadar! Hayır, gerçekten!

Şimdi Elecetroneum madenciliğine başlamak için yapmanız gereken tek şey, “madenciliğe başlayın” yazan kutuya gidip tıklamak. Kolay, ha?

Electroneum Madenciliğine Başlamak İçin Neye İhtiyacınız Var??

Yazılım

Bir Windows makinesi ve bir CPU kullanarak Electroneum madenciliğine başlamak için ihtiyaç duyacağınız temel yazılımı zaten listeledik. Bir GPU veya farklı bir işletim sistemi ile madencilik yapmak istiyorsanız, süreç biraz farklıdır. Neyse ki, tüm yazılımlar ücretsizdir ve Electroneum’da listelenmiştir. İnternet sitesi kendisi. Bunların nasıl kullanılacağına dair iyi talimatlar da var.

Bunu da kontrol edebilirsiniz madencilik yazılımı:

 • www.ccgmining.com
 • hashflare.io
 • minergate.com
 • nicehash.com

Donanım

Electroneum madenciliği yaparken, madencilik yapabileceğiniz ETN miktarı, kullandığınız donanımın türüne bağlı olacaktır. Açıkçası, herhangi bir Android telefonun yanı sıra CPU’lar ve GPU’lar da çalışacaktır. Electroneum madencileri tüm şekil ve boyutlarda gelir!

CPU’lar GPU’lardan çok daha ucuzdur ve performansları da çok daha düşük olacaktır. Birkaç CPU’yu ve istatistiklerini aşağıda listeledim:

Not: Hash oranı ne kadar yüksekse o kadar iyidir. Madencilik ödülünü alma şansınızı artırır.

AMD R9 280x:

Maliyet – 140 $

Hash Hızı – 500 H / s

AMD Radeon Rx 580:

Maliyet – 300-400 $

Hash Hızı 575 H / s

Şimdi, bunları Nvidia ve Sapphire gibi daha maliyetli, daha güçlü GPU’larla karşılaştırın:

Nvidia GTX 1070:

Maliyet – 400 – 500 Dolar

Hash Hızı – 505 H / s

Nvidia GTX 1080:

Maliyet – 550 – 650 Dolar

Hash Hızı – 600 H / s

Safir Radeon RX 480 NITRO+

Maliyet – 300 $

Hash Hızı – 600 H / s

Electroneum Madencilik Karlı mı?

Electroneum madenciliğinin karlılığı birkaç faktöre bağlı olacak. Sizin için buna değip değmeyeceğine dair daha iyi bir fikir vermesi için bunları aşağıda listeledim:

 • Karma oranı: Donanımınız ne kadar güçlü olursa, madenciliğiniz o kadar karlı olmalıdır.
 • Güç tüketimi: Daha az enerji kullanan cihazlar daha karlı olacak.
 • KWh Başına Maliyet: Ucuz enerjiyle bir yerde yaşıyorsanız, kar elde etme şansınız daha yüksektir..
 • Donanımın maliyeti: Bir GPU madencisine 600 ABD doları harcarsanız, kar elde etmek daha uzun sürebilir.

Çevrimiçi bir madencilik karlılık hesaplayıcısı kullanarak farklı donanım konfigürasyonlarını test edebilirsiniz. İşte size bir göz atmanız için – WhatToMine!

Mobil Madencilik Karlı mı?

Cep telefonları genellikle CPU’lardan ve kesinlikle GPU’lardan çok daha az güçlü olduğundan, Electroneum’u bir cep telefonu kullanarak saf kar madenciliği göstermeniz olası değildir. Bununla birlikte, Electroneum platformu gelişmekte olan ülkeleri hedeflediğinden, mobil madencilik, ilk etapta mobil cihaza sahip olma ve mobil cihazı kullanma maliyetinden biraz tasarruf etmenin mükemmel bir yolunu kanıtlayabilir..

Sonuç

Artık Electroneum’un ne olduğunu ve Electroneum madenciliğinin nasıl çalıştığını çok daha iyi anlamış olmalısınız. Güvenli bir cüzdanın nasıl kurulacağını, temel bir Windows madencilik donanımının nasıl kurulacağını, yazılımın cep telefonu versiyonunun nasıl kullanılacağını ve ne kadar karlı olacağını nasıl hesaplayacağınızı biliyorsunuz.

Tüm bunları göz önünde bulundurarak, Electroneum madenciliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Kripto para birimi fikrini daha fazla insana tanıtmanın iyi bir yolu olduğunu düşünüyor musunuz? Düşüncelerinizi duymak isteriz!

Bir kez daha, ETN madenciliğinin size uygun olmadığına karar verirseniz, bir güvenilir kripto para birimi değişimi bu parayı almak için. En çok önerilen seçeneklerden birkaçı Coinbase ve Binance’dir..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me