Merhaba ve buna hoş geldiniz Elektrum cüzdan incelemesi! Bu kullanışlı belge, bilmeniz gereken her şeyi anlamanıza yardımcı olmak için oluşturulmuştur. en eski ve en çok kullanılanlardan biri Bitcoin cüzdanlar.

Öyleyse, kendinizi aşağıdaki gibi sorular sorarken bulursanız "Electrum güvenli mi? Veya Electrum yasal mı?", Doğru yere geldiniz. Bunları ve daha birçok soruyu bitirmeden önce cevaplayacağım.

Bu incelemede, birkaç farklı cüzdan türü ve bunların avantajlar ve dezavantajlar. Ardından, Electrum’un kendisine geçeceğim. Cüzdanın ne olduğuna bakacağım. pozitifler ve negatifler Electrum ve kapsamlı bir güvenlik incelemesi. Son olarak, Electrum cüzdanını ilk kez kurmanın yanı sıra, Electrum kullanarak Bitcoin gönderip almayı da ele alacağım..

Bu Electrum cüzdan incelemesinin sonunda, Electrum’un tam olarak ne olduğunu bilmelisiniz. dır-dir ne için iyi değil Electrum’un ne kadar güvenli olduğu ve genel olarak Electrum’un nasıl kullanılacağı için iyi.

Her zamanki gibi, geçilmesi gereken çok şey var. Öyleyse, şimdiden başlayalım!

Artıları

 • En eski Bitcoin cüzdanlarından biri
 • Kullanımı çok kolay
 • Yazılım tabanlı
 • Sunucuda hiçbir bilgi depolanmaz
 • Açık kaynak
 • İki faktörlü kimlik doğrulama kullanır

Eksileri

 • Güvenlik sorunları yaşadı
 • Yalnızca Bitcoin’i destekler

Cryptocurrency Cüzdanı nedir?


Aşağı inmeden önce Elektrum cüzdan incelemesi, önce ne olduğunu açıklamalıyım bir kripto para cüzdanı dır-dir.

Kripto para cüzdanı, bir yazılım parçasına verilen addır. tamamen rastgele bir çift oluşturur kriptografik anahtarlar. Bu anahtarlar göndermek ve Bitcoin gönder ve al (ve diğer kripto para birimleri) bir kişiden bir diğeri.

Electrum cüzdan incelemesi: Bitcoin cüzdanı.

Dönem "cüzdan" biraz yanıltıcı olsa da. Gerçek hayat cüzdanınızın aksine, aslında bir kripto para cüzdanında hiçbir şey depolanmaz. Yazılım, cüzdanın tasarlandığı kripto para biriminin blok zinciri ile iletişim kuracak şekilde hareket eder..

Çok sayıda farklı türde kripto para cüzdanı vardır. Bazıları sadece bir dijital varlığa sahiptir. Bu arada, diğer mağazalar. Bazıları son derece güvenlidir, bazıları ise değildir. Bu Electrum cüzdan incelemesine düzgün bir şekilde başlamadan önce, mevcut farklı cüzdan türlerinden birkaçına bakalım..

Soğuk cüzdanlar

en güvenli mevcut kripto para cüzdanları şu şekilde bilinir: soğuk cüzdanlar. Onlar için harikalar Uzun süreli depolama kripto para birimleri. Var iki ana tip soğuk cüzdan sayısı: kağıt cüzdanlar ve donanım cüzdanları:

Kağıt Cüzdanlar

Kağıt cüzdanlar doğru şekilde kurarsanız maksimum düzeyde güvenlik sağlayın. Ancak, bunu tamamen güvenli bir şekilde yapmak kolay değildir. Onlar Bedava ancak kurulum zorlukları nedeniyle yeni kripto para kullanıcıları için tavsiye edilmezler..

Kağıt cüzdanlar şunları yapmanızı sağlar kripto para birimi cüzdan anahtarlarınızı yazdırın ve çevrimdışı olarak saklayın. Yapmanız gereken tek şey, kağıt parçasını güvende tutmaktır. Birisi üzerinde cüzdan anahtarlarınız olan bir kağıt parçasına erişim sağlanırsa, cüzdanınıza erişebilir..

Donanım Cüzdanları

Donanım cüzdanları yüksek güvenlikli bir cüzdan istiyorsanız harikadır. Uzun süreli depolama kripto para birimleri ve kağıt cüzdanı nasıl doğru bir şekilde kuracağınızdan emin değilsiniz. Donanım cüzdanlarının örnekleri şunları içerir: Ledger Nano S ve Trezor cihazlar.

Electrum Cüzdan İncelemesi

Aralarında harika bir denge sağlarlar güvenlik ve Kolaylık. ancak, özgür değiller. Korumak istediğiniz kripto para biriminin değerinin bir donanım cüzdanının maliyetine değip değmeyeceğine karar vermeniz gerekecek..

Sıcak Cüzdanlar

Sıcak cüzdanlar soğuk cüzdanlardan çok daha az güvenlidir. Ancak yine de faydalı bir amaca hizmet ederler. Sıcak cüzdanlar şunlar için idealdir: kripto para birimlerinin günlük harcamaları.

Sıcak cüzdanları daha çok düşünmelisiniz gerçek hayat cüzdanınız gibi. Tüm paranız arka cebinizde cüzdanda varken şehirde dolaşmak aptallık olur. Bu tam olarak paranızın güvenli depolanması değildir – muhtemelen bunu size söylemek için bir Electrum cüzdan incelemesine ihtiyacınız yoktu.!

Tablo: Binance cüzdan ve Electrum’un artıları ve eksileri

Söyleniyor ki, çok daha uygun gerçek hayat cüzdanınızda bir şeyler satın almanız gerektiğinde biraz paranız olması. Sıcak bir kripto para cüzdanı aynıdır!

İki ana tip sıcak cüzdan vardır: çevrimiçi cüzdanlar ve yazılım cüzdanları.

Çevrimiçi Cüzdanlar

Çevrimiçi cüzdanlar genellikle kripto para birimlerinin depolanması için kötüdür. Bununla birlikte, bu cüzdanlar genellikle kripto para kullanan borsalarda veya diğer çevrimiçi hizmetlerde bulunur. Bağlı servisi kullanmak için sıcak bir cüzdana para yatırabilirsiniz. Sıcak bir cüzdanda uzun süre kripto para birimini saklamaya kesinlikle çalışmamalısınız.

Bu son nokta çok önemli – sıcak cüzdanlar genellikle kontrolünüz altında değildir. Tüm kripto para birimi konusunda öğrenilmesi gereken en önemli derslerden biri, özel anahtarınızı başkaları görebiliyorsa, kripto paranızı da kontrol etmeleridir..

Electrum cüzdan incelemesi: Bittrex kripto para borsası.

Örneğin, depolanan kripto paranız varsa Bittrex Borsası ve yarın Bittrex ortadan kayboldu, yine de kripto paranıza erişebilecek misiniz? Muhtemelen değil…

Başka herhangi bir cüzdanla, tek bir şirkete ne olduğu önemli değildir, anahtarlarınızı doğru bir şekilde yedeklemiş olsanız bile paralarınızı yine de kontrol edersiniz. Çevrimiçi cüzdanlar hacklenebilir veya bir gecede kaybolabilir. Bu yüzden onları depolama için kullanmayın!

Yazılım Cüzdanı

Son olarak, bu Electrum cüzdan incelemesinin ana konusuna geldik! Electrum Bitcoin cüzdanı bir yazılım cüzdanı. Donanım cüzdanları gibi, yazılım cüzdanları da kullanıcılara güvenlik ve rahatlık dengesi.

Donanım cüzdanları kadar güvenli değiller ama kullanımı daha uygun. Bu onları günlük harcama için mükemmel, ama için ideal değil büyük miktarlarda para depolamak uzun bir süre için zaman.

Electrum cüzdan incelemesi: Electrum ana sayfası.

Yazılım cüzdanları bir bilgisayar sisteminde veya bir cep telefonunda çalışacaktır. Kripto para birimlerini hızlı ve kolay bir şekilde gönderip almanıza izin verir. Ancak, savunmasızdırlar kötü amaçlı yazılım ve keylogger’lar.

Not: Kötü amaçlı yazılım, kötü amaçlı yazılım anlamına gelir. Kötü amaçlı yazılım genellikle yanlışlıkla indirilir ve bilgisayarınızda veya telefonunuzda görünmez bir şekilde çalışır. Farklı kötü amaçlı yazılım türleri, yazılım cüzdanınızın güvenliğini azaltabilir.

Electrum Cüzdan İncelemesi: Electrum Bitcoin Cüzdan nedir?

Electrum cüzdanı basit, kullanımı kolay Bitcoin cüzdanı. Kasım 2011’de piyasaya sürüldü. mevcut en eski Bitcoin cüzdanlarından biri. Aynı zamanda en güvenilenlerden biri.

Electrum Bitcoin cüzdanı sadece Bitcoin depolar. Başka herhangi bir kripto para birimini desteklemez. Bu, Bitcoin’in çatallarından herhangi birini içerir (örneğin Bitcoin Cash). Bununla birlikte, kripto para birimi kullanıcıları, farklı BTC çatallarına destek sunmak için Electrum yazılımını çatalladı..

Electrum Cüzdan İncelemesi

Buna bir örnek Electron Cash. Bu cüzdanın orijinal Electrum cüzdanı ile ilgisi yok, ancak aynı kodlamanın çoğunu kullanıyor. Kullanıcıların, Bitcoin Cash (BCH) blok zinciri.

Not: Kripto para birimindeki bir çatal, ağdaki bir bölünmedir. Bir grup ağın kurallarında değişiklik yapmak istediğinde ortaya çıkarlar. Sert çatallar, orijinal kripto para biriminin yeni bir sürümüyle sonuçlanır. Bitcoin Cash, Bitcoin’den bir forktur ve hard fork’un en başarılı örneğidir.

Electrum cüzdanının kaç kullanıcısı olduğuna dair net bir veri bulunmamakla birlikte, bazı kaynaklar 2018 itibariyle bunu tahmin ediyor, Tüm Bitcoin işlemlerinin% 10’u Electrum kullanıyor.

Electrum'u Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Electrum’u Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Tüm Kripto Borsaları size benzer görünebilir ama Hepsi aynı DEĞİL!

Evet! Karşılaştırma Tablosunu göster

Electrum Cüzdan Ne Kadar İyi??

Yukarıda açıkladığım gibi, Elektrum bir yazılım cüzdanıdır. Bu, çevrimiçi bir cüzdandan daha fazla ve iyi yapılmış bir kağıt cüzdandan veya bir donanım cüzdanından daha az güvenlik sunduğu anlamına gelir..

Çevresindeki en güvenli kripto para depolama çözümü olmasa da, Electrum cüzdanı kullanıcılara çok kullanıcı dostu bir çözüm düzenli olarak Bitcoin ödemeleri göndermek ve almak için. Çevrimiçi ödemeler için kripto para birimi kullanmayı seviyorsanız, Electrum küçük bir miktarı kullanıma hazır tutmak için mükemmeldir..

Avantajlar ve dezavantajlar

Hızlıca ele alalım bazı ana avantaj ve dezavantajlar Electrum cüzdan incelemelerinde sıkça bahsedilen,?

Avantajlar

 • İsteyenler için mükemmel düzenli ödeme yapmak için Bitcoin kullanın.
 • Parola koruması bilgisayar korsanlarının Electrum cüzdanına girmesini zorlaştırıyor.
 • Anında – kullanıcıların tamamını indirmeye gerek yoktur blok zinciri. Electrum cüzdanı bir sunucudan blockchain bilgilerini alır. Bu, gecikme olmadığı ve her zaman güncel olduğu anlamına gelir.
 • Özel anahtarlar asla sunucuyla paylaşılır. Bu, sunucunun kendisine güvenmenize gerek olmadığı anlamına gelir!
 • İle hiçbir kullanıcı bilgisi saklanmaz. sunucu. Kullanıcılar kendi özel anahtarlarını ve dolayısıyla kendi Bitcoin’lerini kontrol ederler..
 • Açık kaynak yazılım. Herhangi bir hata, hata veya güvenlik ihlalleri için kodu kontrol edebilir.
 • İndirmesi tamamen ücretsiz.
 • Elektrum ücret sayısını hesaplar bir işlemle eklemeniz gerekecektir. Kullanıcıların işlemin ne kadar acil olduğunu seçmelerine olanak tanıyan yararlı bir kaydırıcıya sahiptir. Ağ tarafından işlenmesinin kaç blok (ne kadar süre) alacağını seçebilirler.
 • Electrum şu şekilde kullanılabilir: çoklu imzalı bir cüzdan. Bu, cüzdanın güvenliğini biraz artırır.
 • Kullanıcılar kullanabilir iki faktörlü kimlik doğrulama Electrum cüzdan ile. Bu aynı zamanda cüzdana ekstra güvenlik katar.

Dezavantajları

 • Çok sayıda ekstra güvenlik özelliğine sahip olmasına rağmen, Electrum hala sıcak bir cüzdan. Bu, sıcak cüzdanları etkileyen tüm sorunların ona uygulandığı anlamına gelir. Bilgisayar korsanlarının bireysel Electrum cüzdanlarına girmesi mümkündür.
 • Yalnızca Bitcoin’i destekler. Sadece onunla Bitcoin kullanmak istiyorsanız bu sorun değil. Bununla birlikte, Bitcoin blok zincirinde sert çatallar meydana geldiğinde, çatal tarafından oluşturulan parayı talep etmek için farklı bir cüzdan kullanmanız gerekecek (Bitcoin Cash, Ağustos 2017’de ana zincirden koptuğunda bunu kendi Electrum cüzdanımla yapmak zorunda kaldım. ).
 • Oradaydı yeni bir güvenlik ihlali (aşağıya bakınız). Electrum ekibinin bunu düzeltmesi uzun zaman aldı. Bu endişe verici bir şey.

Güvenliğe Genel Bakış

Electrum cüzdanı Bitcoinlerinizi güvende tutmak için birçok ek güvenlik özelliğine sahiptir. Bu onu yapar en güvenli yazılım cüzdanlarından biri. Bununla birlikte, nadiren aktif bir internet bağlantısına yaklaşan bir cüzdan kadar güvenli değildir (okuyun: soğuk cüzdan).

Electrum Cüzdanın Güvenlik Özellikleri

 • Özel anahtarlarınızı içeren şifrelenmiş cüzdan dosyası bir şifre ile korunmaktadır.
 • Electrum cüzdan kullanır yedek ölçü olarak bir tohum cümle. Bu, özel anahtarınızı kaybederseniz veya Electrum’un kurulu olduğu cihaz kaybolursa veya çalınırsa sizi korur.
 • Electrum herhangi bir komut dosyası indirmez. Bu, bir sunucu saldırıya uğramış olsa bile Bitcoinlerinizi kaybetmeyeceğiniz anlamına gelir.
 • Sunucu kodu açık kaynaklı olduğundan, herkes bir sunucu çalıştırabilir. Bu merkezi olmayan model, tek bir hata noktası olmadığı için kullanıcıları korur.
 • Electrum’un yazıldığı programlama dili Python’dur. Bu eski ve iyi bilinen bir dildir, bu nedenle kod birçok topluluk üyesi tarafından incelenebilir.

Electrum cüzdanının birçok güvenlik özelliğine rağmen geçmişte güvenliğiyle ilgili sorunlar yaşandı. Kasım 2017’de Electrum ekibine bir güvenlik sorunu bildirildi.

Göre Mustafa Al-Bassam, University College London’da lisansüstü araştırma, sorun Şubat 2016’dan beri yazılımı etkiliyordu (Electrum’un 2.6 sürümü). Yazılımdaki hatanın kullanıcıların Bitcoin’lerini nasıl riske attığını açıklıyor:

“[Hata], cüzdan bir parola ile şifrelenmemişse tüm Bitcoin’inizi çalmak da dahil olmak üzere herhangi bir kötü amaçlı web sitesinin Electrum cüzdanınızı kontrol etmesine izin veriyor … Cüzdanın bir parolası olsa bile, bir bilgisayar korsanı yine de Bitcoin cüzdanınızı adreslerine cüzdan. “

Ekibin bu sorunu düzeltmesi Ocak 2018’in başına kadar sürdü. O zamana kadar ne kadar ciddi olduğunun farkında olmadıklarını iddia ettiler. Güvenlik açığı o zamandan beri sabit. Varsa kaç kullanıcının sorun nedeniyle Bitcoin’i kaybettiği belli değil.

Electrum Cüzdan Nasıl Kurulur?

Kendi Electrum cüzdanınızı kurmak çok kolay. Windows kullanıcıları için aşağıdaki adımları ayrıntılı olarak açıkladım:

1. Ziyaret edin electrum.org ve tıklayın “İndir“Ekranın üst kısmında.

2. “Windows Yükleyici“Bu, gerekli dosyaları bilgisayarınıza indirecektir.

Electrum cüzdan incelemesi: İşletim sistemleri karşılaştırması.

3. İndirmeyi açın ve herhangi bir kurulum sürecinde yaptığınız gibi ekrandaki talimatları izleyin..

Electrum cüzdan incelemesi: Electrum yazılım kurulumu.

4. Kurulduktan sonra Electrum’u açın.

5. Şimdi yeni bir cüzdan oluşturmak mı yoksa mevcut olanı geri yüklemek isteyip istemediğiniz sorulacak. Yeni bir tane oluşturmak istediğinizi varsayacağım. “Yeni Cüzdan Oluşturun“,” Standard Cüzdan“Ve ardından”Sonraki“.

Electrum cüzdan incelemesi: Electrum yazılım kurulum süreci.

6. Daha sonra size sunulacak senin tohum cümlenin. Onun çok önemli bunu yaz ve hayatın pahasına koru! Bu, Electrum cüzdanınızı özel anahtarınız olmadan geri yüklemeniz gerektiğinde kullanılacaktır. Bilgisayarınızda çekirdeği içeren bir dosya oluşturmayın, tohum ifadesini bir yere yazın ve bir yerde saklayın kasa.

Electrum cüzdan incelemesi: Electrum yazılım kurulumu, uyarı mesajları.

7. Daha sonra tohum kelime öbeğinizi tekrar girmeniz istenecektir. Bu, doğru yazdığınızdan emin olmak içindir. Tohum ifadeleri, Electrum cüzdanınızın en önemli parçalarından biridir – güvenliklerini kısaltmayın.

8. Ardından, bir şifre girmeniz istenecektir. Onu güçlü ve başka hiçbir yerde kullanmadığınız bir hale getirin. Bu, hayati önem taşıyan başka bir güvenlik adımıdır. Sadece basit bir şifreye güvenmeyin – hatırlaması kolaysa, hacklenmesi kolaydır! Şifrenizi oluşturup onayladığınızda “Sonraki“.

Electrum cüzdan incelemesi: şifre seçimi.

9. Daha sonra bağlanmak istediğiniz sunucuyu seçmeniz istenecektir. Bu ilk Electrum cüzdanınızsa, “Otomatik bağlantı“.

10. Son olarak, “Sonraki”. Electrum cüzdanınız artık kullanıma hazır. Kolay olduğunu söyledim!

Electrum Cüzdan Nasıl Kullanılır?

Şimdi size nasıl yapacağınızı göstereceğim Electrum ile bir işlem göndermek ve almak. Bu şekilde, bu Electrum cüzdan incelemesini okuduktan sonra, en basit Bitcoin cüzdanlarından birini hemen kullanmaya başlayabilirsiniz..

Electrum Cüzdan ile Bitcoin Alma

Yeni Electrum cüzdanınızla yapmak isteyeceğiniz ilk şey muhtemelen biraz Bitcoin al. Ne de olsa, gönderecek bir miktarınız olana kadar ondan Bitcoin gönderemezsiniz.!

Electrum ile Bitcoin almak çok basit. Aşağıdaki adımları özetledim:

1. “Teslim almakElectrum ana penceresindeki ”sekmesi.

Electrum cüzdan incelemesi: Bitcoin alma.

2. “Adres Alma”Etiketi, bir dizi karakter göreceksiniz (yukarıdaki kırmızı kutunun altında). Tıkla “Sembolü Kopyala”(Mavi arka plan üzerinde iki parça kağıt). Bu, genel (alıcı) anahtarı panonuza kopyalayacaktır..

3. Açık anahtarı, Bitcoin’i gönderdiğiniz yere yapıştırın. Bir borsadan gönderiyorsanız, ortak anahtarı borsadaki para çekme seçeneklerinin altındaki gönderme adresi alanına yapıştırın. Tıkladıktan sonra "Gönder", Electrum cüzdanınıza alınması biraz zaman alabilir.

4. Bitcoin’i bir mobil cihazdan gönderiyorsanız, QR kodu yerine. Bu yukarıdaki büyük mor kutunun altında.

Hepsi bu kadar! Artık Electrum cüzdanınızda harcayabileceğiniz bir miktar Bitcoin olmalı!

Electrum Wallet ile Bitcoin Gönderimi

Artık biraz Bitcoin’iniz olduğuna göre, onu nasıl harcayacağınızı da bilmek isteyeceksiniz. Bunu yapmak da çok kolay – bu Electrum cüzdan incelemesinde size göstereceğim sonraki şey bu.

1. “GönderAna sayfanın üst kısmındaki “sekmesi Electrum cüzdan ekran.

2. Bitcoins göndermek istediğiniz adresi kopyalayın. Bu bir çevrimiçi mağaza, bir arkadaş veya bir takas olabilir.

Electrum cüzdan incelemesi: Electrum cüzdanının nasıl kullanılacağına ilişkin talimatlar.

3. Adresi “Ödemek”. Doğru olduğundan emin olmak için her zaman adresi iki kez kontrol edin. Bunu ilk ve son 3 haneyi kontrol ederek yapabilirsiniz..

4. Göndermek istediğiniz Bitcoin miktarını “Miktar“.

5. Kaydırıcıyı kullanarak ücreti ayarlayın. Ücret ne kadar küçükse, işleminiz o kadar uzun sürecektir. İşlem acilse, kaydırıcıyı en sağa kaydırabilirsiniz. Bu daha pahalıya mal olacak, ancak işlemi çok hızlandıracak.

6. Tüm bilgilerin doğruluğunu iki kez kontrol edin. Sonra, mutlu olduğunuzda vurun "Gönder".

İşte bu kadar, Electrum cüzdanını kullanarak ilk işleminizi yaptınız. Hiç zor olmadı, değil mi?

Bulunan Son Defter Cüzdan Kuponu:

Sonuç

İşte bu kadar, benim sonuma ulaştın Electrum cüzdan gözden geçirmek. Umarım yararlı bulmuşsundur! Bitcoin için en popüler ve en uzun süre hizmet veren yazılım cüzdanlarından biri hakkında bilmeniz gereken hemen hemen her şeye birlikte baktık.

Bu Electrum cüzdan incelemesini okuduktan sonra, artık şunları bilmelisiniz:

 • fark farklı cüzdan türleri arasında.
 • avantajlar ve dezavantajlar her birinin.
 • Kesinlikle Electrum cüzdanı ne dır-dir.
 • uygulamaları Electrum’un yararlı olduğu.
 • kullanım durumları daha güvenli bir cüzdanın yararlı olduğu.
 • Sorunun cevabı – “Electrum güvenli mi?”
 • Electrum’un çözmeyi başardığı talihsiz 2017 güvenlik ihlali.
 • Nasıl Yüklemek bir Electrum cüzdanı.
 • Nasıl kullanım Electrum cüzdanı Bitcoin göndermek ve almak için.

Peki, bu Electrum cüzdan incelemesinden edindiğiniz tüm yeni bilgilerle ne düşünüyorsunuz? Gelecekte Bitcoin’lerinizi saklamak için Electrum kullanacak mısınız??

Tablo: Trezor Model T ve Electrum’un güvenlik özellikleri

Aşağıdaki yorumlarda bana bildirin!

Bu web sitesinde yayınlanan içerik, herhangi bir finansal, yatırım, ticaret veya başka herhangi bir tavsiye vermeyi amaçlamaz. BitDegree.org, herhangi bir kripto para birimini satın almanızı, satmanızı veya tutmanızı önermez veya onaylamaz. Finansal yatırım kararları vermeden önce, finansal danışmanınıza danışın..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me