Selam! En iyi kripto para birimi ticaret platformu rehberime hoş geldiniz.

Kripto para ticareti, son 12 ayda çok popüler bir faaliyet haline geldi. Birçok insan için, kar elde etmeye çalışmak için varlık alıp satma konusunda sahip olacakları ilk deneyim budur. Bu tür yeni başlayanların, kripto para birimi ticaretine nereden başlayacaklarını anlamalarına yardımcı olmak için bu tür bir rehbere ihtiyaç duymaları şaşırtıcı değildir.!

Bu makale boyunca, kripto para birimi ticareti için en büyük dört borsayı öğreneceksiniz. Seçtiklerim, en az bir veya iki farklı nedenden dolayı harika. Yüksek hacimli alım satım yapmak isteyen günlük tüccarlar için en iyisi bu olabilir. Bu arada, yeni başlayanlar için daha uygun olabilir..

Bu kılavuzda Bittrex, GDAX, Binance ve Bitfinex’e bakacağız. Her platformla ilgili olarak şu konuları ele alacağım: ücretler, özellikler, güvenlik, jeton kullanılabilirliği, hacim ve her bir değişimin ne kadar kullanıcı dostu olduğu.

Umarım kılavuzun sonunda, borsaları kullanarak çok fazla deneyime sahip günlük tüccarlar için en iyi ticaret platformunun hangisi olduğunu ve hangisinin yeni başlayanlar için en iyisi olduğunu öğreneceksiniz. Ayrıca, bu dört büyük değişimin tarihi hakkında biraz bilgi sahibi olmanızın yanı sıra, yukarıda listelenen noktaların her biri hakkında bilgi sahibi olmalısınız..

Maalesef bazı şeylerin üzerinden geçmemiz gerekecek. Sonuçta bu makale kripto para birimi ticaretinin nasıl yapılacağıyla ilgili değil! Teknik analiz ve çizelgeleri okuma hakkında adım adım öğreticiler vermeden halihazırda ele alınacak kadar şey var! Ayrıca, kripto para birimi ticaretinin nasıl yapılacağını öğrenmek, tek bir makale için çok fazla ileri bir konudur..


Tüm söylenenlere rağmen, hangisinin sizin için en iyi kripto para birimi ticaret platformunu belirleyebilmemiz için geçilmesi gereken çok şey var..

Rahatça oturuyorsan başlayacağım!

Peki, En İyi Cryptocurrency Ticaret Platformu Nedir?

Piyasadaki birçok borsa arasındaki bazı farklılıkları açıklamaya geçmeden önce, potansiyel en iyi kripto para birimi alım satım platformlarını iki gruba ayırmak önemlidir..

Bulunan En Son Coinbase Kuponu:

Grup 1

İlk olarak, fiat para birimlerine karşı kripto para alım satımına izin veren platformlar var. Bu değişimler genellikle kaydolmak için çok daha fazla kimlik formu ister..

Ayrıca, genellikle sunulan çok daha az dijital para türü vardır. Bitcoin, Ether, Litecoin ve birkaç tane daha bulacaksınız, ancak üzerlerinde belirsiz küçük boyutlu projeler bulmayı beklemeyin.

Grup 2

Kripto para birimi ticareti yapmak için ikinci tür platform, itibari para yatırma işlemlerini kabul etmeyen bir platformdur. Bu yalnızca kripto para borsaları, genellikle birçoğunu asla duymayacağınız her tür dijital varlığı sunar (aslında, bunların çoğunu bile duymadım!)

Ek olarak, bu kripto para birimi alım satım platformları genellikle çok az sayıda kimlik isteyecektir. Hatta bazıları hiçbir şey istemiyor!

Bu iki tür borsadan hangisinin en iyi kripto para birimi ticaret platformu olduğuna karar vermek, kendi kişisel ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Bunu göz önünde bulundurarak, tekliflere bir göz atalım!

Not: Fiat para birimi, ulusal bir hükümet tarafından verilen parayı ifade eder. Fiat para birimlerine örnek olarak dolar, euro, pound ve yuan verilebilir..

Fiat Mevduatına İzin Veren Borsalar

Önce Bitfinex’ten başlayarak “Grup 1” i keşfedelim.

Bitfinex

En iyi kripto para birimi alım satım platformu rehberimizde sizlerle birlikte bakacağım ilk değişim Bitfinex’tir..

Bitfinex, Hong Kong merkezli bir kripto para borsasıdır. Platform ilk olarak 2012’de piyasaya sürüldü ve o zamandan beri kullanıcı sayısı artıyor. Bitfinex, kendisini profesyonel düzeyde bir kripto para birimi ticaret platformu olarak pazarlamaktadır. Bununla birlikte, yeni başlayanların onu kullanmasını engellemek için çok korkutucu hiçbir şey yok.!

Bitfinex Ücretleri

Profesyonel düzeydeki birçok kripto para birimi ticaret platformu gibi, Bitfinex’in de işlem başına ne kadar ücret ödendiğini hesaplamak için değişken bir ölçeği vardır. Önceki 30 gün içinde ne kadar çok para takas edilirse, platform o kadar ucuz olur. Bu, Bitfinex’in daha yüksek hacimli tüccarlara uygun olduğu birçok yoldan sadece biridir..

Ücretlerini kendim açıklamaya çalışmak yerine aşağıdaki tabloya bakabilirsiniz. Muhtemelen bu kadar derinlemesine bakmanıza gerek kalmayacak – üçüncü kademeye bile ulaşmak için gereken miktarlar, ortalama bir tüccarın yönetebileceğinden çok daha yüksek olacaktır.!

Bitfinex cryptocurrency ticaret platformu sipariş yürütme

Not: Yapıcı, piyasaya likidite ekleyen bir tüccardır. Bu, anında doldurulmayan bir alım satım yayınlarsanız, bir yaratıcı olduğunuz anlamına gelir. Anında doldurulan (likiditeyi kaldıran) bir işlem gönderirseniz, alıcı sizsiniz.

Bitfinex Özellikleri

Bitfinex kripto para birimi ticaret platformu aşağıdaki özellikleri sunar:

 • USD ve Euro ile alım satım. Not: İtibari para birimi ile işlem yapmak istiyorsanız, hesabınızı doğrulamanız gerekecektir..
 • Gelişmiş ticaret özellikleri – 3,3x kaldıraç, marj ticareti ve on farklı sipariş türü. Bunların ne olduğundan emin değilseniz, en iyisi onlarla uğraşmamaktır! Kripto para ticareti hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, okuyun tam rehberimiz.
 • Para yatırma, banka havalesi veya kripto para birimleri ile yapılabilir.
 • Ticaret arayüzünü özelleştirebilir. Bu, iş istasyonunuzu en çok kullandığınız özelliklerle kişiselleştirebileceğiniz anlamına gelir..

Bitfinex Kullanıcı Dostu?

Bitfinex, piyasadaki en kullanıcı dostu kripto para birimi alım satım platformu değildir. Ne yaptığını biliyorsan harika. Ancak, ticarette yeniyseniz, çoğunu anlamak zor olacaktır ve gerçekten ihtiyacınız olandan daha fazla seçenek olduğunu fark edebilirsiniz. Bu nedenler, Bitfinex’i halihazırda çok fazla deneyime sahip günlük tüccarlar için en iyi ticaret platformu haline getirebilir..

Bitfinex Güvenliği

Güvenlik, kendinize en iyi kripto para birimi ticaret platformu diyebilmenin en önemli faktörlerinden biridir. Bitfinex, kullanıcı hesapları için aşağıdaki güvenlik geliştirmelerini sunar:

 • İki faktörlü kimlik doğrulama – kullanıcılar 2FA’yı etkinleştirebilir. Bu, oturum açarken ekstra bir güvenlik katmanı ekler.
 • Para çekme işlemlerinde IP adresi onayı – kullanıcılar yalnızca belirli bir IP adresinden talep edilen para çekme işlemlerine izin verebilir.
 • Para çekme onayı ifadesi – kullanıcılar, bir para çekme işlemini işleme koymak için daha erken bir tarihte ayarlanmış bir ifade girmelidir..
 • Şifrelenmiş e-postalar – kullanıcılar, kendileriyle Bitfinex arasındaki tüm e-postaların şifrelenmesini isteyebilir, yani bunları yalnızca kendilerinin okuyabileceği anlamına gelir..
 • Kullanıcılar, hesaplarında oturum açtıklarında kendilerine bir e-posta gönderilmesini isteyebilirler. Şüpheli etkinlik olursa hesaplar dondurulacak.
 • Bitfinex, kullanıcıların kripto para biriminin% 99,5’ini soğuk bir depoda, çok imzalı cüzdanda sakladığını iddia ediyor.
 • Bitfinex, dağıtılmış hizmet reddi saldırısına karşı koruma sağlamak için çeşitli önlemlere sahiptir..
 • Kullanıcı bilgileri veri tabanı, birden fazla saha dışı lokasyonda yedeklenir ve depolanır..

Bitfinex Coin Kullanılabilirliği

Fiat mevduat kabul eden bir platform için Bitfinex, geniş bir dijital para birimi listesini destekler. Aşağıdaki coin’ler borsada takas edilebilir:

BTC, BCH, BTG, TRX, GNT, AVT, DASH, DATA, EDO, EOS, ETC, ETH, ETP, LTC, MIOTA, NEO, OMG, QTUM, SAN, USDT, XMR, XRP, ZEC, BAT, ZRX, EĞLENCE, MANA, SPANK, TNB, RLC, RCN, REP, ELF, AID, SNGLS, SNT, QASH, YOYO, MITH.

Bitfinex Hacmi

Bitfinex’te yazı yazarken (10 Mayıs 2018) son 24 saatteki toplam kripto para birimi ticaret hacmi 699,816,667 $ oldu..

Kripto Borsalarını Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Ticaret hedefleriniz için hangi kripto borsalarının en iyisi olduğunu hiç merak ettiniz mi??

Görmek & TOP3 kripto borsalarını yan yana karşılaştırın

GDAX

Daha sonra, en iyi kripto para birimi ticaret platformu rehberimizde GDAX’a bakacağım.

GDAX, kripto para biriminde bir ev ismine en yakın şeyin profesyonel ticaret bölümüdür – Coinbase.

GDAX, Küresel Dijital Varlık Değişimi anlamına gelir. Coinbase ile bağlantılı olduğundan, bugün piyasadaki en popüler ticaret platformlarından biridir. Merkezi San Francisco, ABD’dedir ve 2016’da Coinbase’den birkaç yıl sonra piyasaya sürüldü.

GDAX Ücretleri

GDAX’ın ücretleri, Bitfinex’e benzer şekilde yapılandırılmıştır. “Yapan / alan” modeli kullanılarak hesaplanırlar. Alıcı ücreti, bir müşterinin geçen ay ne kadar USD işlem yaptığına göre hesaplanır. Bunlar% 0,3 ile% 0,1 arasında değişir.

Ancak tüm üreticiler, GDAX’ta tamamen ücretsiz olarak işlem yapar!

GDAX Özellikleri

GDAX, kullanıcılara onu dijital varlıkları satın almak ve satmak için iyi bir yer yapan çeşitli özellikler sunar. Onlara bakalım ve GDAX’in en iyi kripto para birimi ticaret platformu olup olamayacağını görelim:

 • Banka havalesi kullanarak sınırsız itibari para yatırma. Para, Coinbase’in herhangi bir seçeneği (kredi / banka kartı) kullanılarak da yatırılabilir ve ücretsiz olarak aktarılabilir.
 • Cryptocurrency topluluğu tarafından son derece güvenilen.
 • Gelişmiş ticaret özellikleri – piyasa satın alımları, limit alımları, durdurmalar ve marj ticareti (3x).
 • Sigorta – GDAX’ın itibari mevduatları FDIC sigortası ile sigortalıdır. Müşteriler 250.000 $ ‘a kadar güvence altında.
 • Coinbase’de başlayan kullanıcılar, kimliklerini kolayca doğrulayabilir ve GDAX’a başlayabilirler..

GDAX Kullanıcı Dostu mu?

Coinbase’in bir parçası olduğu için GDAX’in hem yeni başlayanlar hem de orta düzey kripto para tüccarları için ideal olduğu söylenebilir. Coinbase, dijital para birimine başlamayı olabildiğince kolay hale getiren birçok anında satın alma seçeneği sunar..

GDAX, kendi fiyatlarını veya belki de kar için günlük alım satım işlemlerini belirlemeye hevesli biraz daha gelişmiş kullanıcılar içindir. Bununla birlikte, Bitfinex’in aynı seçenek seçeneklerini sunmuyor. Bu, onu bir platformdan biraz daha az gelişmiş hale getirir ve bu nedenle bazı üst düzey kullanıcılar Bitfinex’i tercih edebilir. Ancak çoğu tüccar için GDAX’ta mevcut olan seçenekler fazlasıyla yeterli olacaktır..

GDAX’taki grafikler Bitfinex’ten daha basittir ve bu nedenle arayüz biraz daha kullanıcı dostudur. Bu da GDAX’ı ileri düzey yatırımcılar yerine orta düzey tüccarlar için daha uygun hale getiriyor.

GDAX Güvenliği

GDAX, kullanıcılara yüksek düzeyde güvenlik sunar.

 • Fiat mevduatları FDIC sigortalıdır. Bu, banka havalelerini kullanarak para yatırırken kullanıcılara büyük bir rahatlık sağlar.
 • Kripto para mevduatlarının% 98’i soğuk depoda tutulmaktadır. Bunlara erişmek için birden çok imza gerekiyor ve bu da onları çok güvenli.
 • Hesaplarda iki faktörlü kimlik doğrulama.
 • Güvenlik ihlali veya saldırı geçmişi yok.
 • Finans ve güvenlik denetimlerinin geçmişi.
 • ABD’nin mevcut mali düzenlemeleri ile son derece şikayet.

GDAX Coin Kullanılabilirliği

Aşağıdaki paralar GDAX’ta mevcuttur:

BTC, ETH, BCH ve LTC.

GDAX Hacmi

GDAX’ta yazı yazarken (10 Mayıs 2018) son 24 saatteki toplam kripto para birimi ticaret hacmi 224.047.290 dolardı..

Yalnızca Kripto Borsaları

Şimdi “Grup 2” ye bir göz atalım – yalnızca kripto borsaları.

En iyi kripto para birimi alım satım platformu kılavuzumda şu ana kadar incelediğimiz borsaların tümü tamamen lisanslı ve oldukça güvenli. Şimdi dijital para borsalarının vahşi batısına gidiyoruz!

Kripto-kripto borsaları herhangi bir geleneksel para birimini işlemediğinden, uymaları gereken pek çok mevcut düzenleme yoktur. Bunun nedeni, kripto para birimlerini yöneten düzenlemelerin henüz çoğu ülkede tam olarak mevcut olmamasıdır (bazı ülkeler bunları uygulamaya başlamış olsa da). Bu kripto para birimi alım satım platformlarının mutlaka bir para işleme hizmeti olarak kaydolması gerekmez.

Yine de endişelenmeyin, itibari para yatırmaya izin vermeyen en iyi kripto para birimi alım satım platformları olarak seçtiklerimiz oldukça güvenlidir. Hadi başlayalım!

Binance

Binance, sektördeki en genç ancak en büyük kripto para alım satım platformlarından biridir. 2017’nin ortalarında hiçbir yerde görünmüyordu ve piyasadaki en büyük borsa haline gelmek istediği hızla ortaya çıktı. Yeterince çılgınca, bu yılın başlarında 1,3 milyar dolarlık toplam piyasa değeri ile bunu başardı.!

Binance Çin’de kuruldu, ancak düzenleyici belirsizlik Eylül 2017’de Japonya’ya taşındığını gördü. Kurucu Zhao Chengpeng o zamandan beri şirketini kurmak için Avrupa adası Malta’ya baktığını duyurdu. Bunun nedeni Malta’nın kripto para dostu mevzuatı hızla geliştirmesidir. Binance gibi genç şirketlere yenilik yapma özgürlüğü sağlamak.

Binance Ücretleri

Binance kripto para borsası, kullanıcılardan yapılan her ticarette ortalama% 0,1 ücret alıyor. Bununla birlikte, platformun aslında kendi jetonu da var. İnsanların kullanmasını sağlamak için, Binance Token (BNB) kullanarak ödeme yapanlar, ücretlerinden% 50 indirimli alacaklar! Belki de en iyi kripto para birimi ticaret platformu olmak için bu yeterlidir?

Bu kadar düşük ücretler, Binance’i çok sayıda borsa yapmak isteyen günlük tüccarlar için en iyi ticaret platformu için güçlü bir rakip haline getirebilir..

Bu sonsuza kadar böyle olmayacak. İndirimlerin dökümü aşağıdaki tabloda gösterilmektedir..

Binance kripto para alım satım platformu indirim oranları

Binance Özellikleri

 • Binance mobil uygulaması, kullanıcıların hareket halindeyken kripto para birimi ticareti yapmalarına olanak tanır.
 • Çoklu dil desteği seçenekleri: İngilizce, Çince, Korece, Japonca.
 • Özel avantajlar taşıyan kendi madeni parası var.
 • Tüccarlara yarışmalar sunuyor. Örneğin, en çok WAVES kripto para birimini alıp satabilen tüccara 20.000 WAVES jetonu hediye edildiği bir ay vardı. Başka bir yarışma, kullanıcıların araba ve bilgisayarları ödül olarak kazandığını gördü!
 • Çok sayıda farklı jeton ve jetonu destekler – mevcut en büyük seçimlerden biri.
 • Bitcoin çatalları için erken destek sunar. Bitcoin Gold ve Bitcoin Diamond, oluşturulduktan sonra çok hızlı bir şekilde Binance’de listelendi.
 • Kripto para yatırma boyutunda sınır yok.
 • Para çekme limitleri. Bir hesap doğrulandığında bunlar kaldırılır. Bu, kullanıcıların tam adlarını, ülkelerini, cinsiyetlerini, pasaportlarının bir fotoğrafını / devlet tarafından verilmiş bir kimlik kartının fotoğrafını ve belgeyi tuttukları bir fotoğrafını göndermelerini gerektirir..
 • Kararlı paralar desteklenir. Bir yatırımı itibari paraya dönüştürmek isteyenler, bir sonraki piyasaya girişlerini zamana kadar, ticaret çifti mevcutsa USDT (Tether) kullanarak yapabilirler..

Binance Kullanıcı Dostu?

Hem temel hem de gelişmiş bir görünüm sunmasına rağmen, Binance’in arayüzü anlaşılması en kolay arayüz değil. Daha deneyimli kullanıcıların alışması biraz zaman alabilir. Ancak, bir kez yaptıklarında, tek bir ekranda bulunan büyük miktarda bilgi ile ödüllendirilirler..

Temel görünümde bile çok şey oluyor.

Kullanıcılara böylesine kafa karıştırıcı bir deneyim sunduğundan, Binance muhtemelen orta ila ileri düzey tüccarlar için daha iyidir. Yeni başlayanlar, platformda herhangi bir işlem yapmaya başlamadan önce tüm düzeni anlamak için en azından arayüzü incelemek için yeterli miktarda zaman harcamalıdır..

Binance Güvenliği

Binance, kripto para topluluğu içinde hızlı bir şekilde yüksek bir güven seviyesine ulaştı ve bu, kendinize en iyi Bitcoin ticaret platformu demek istiyorsanız son derece önemlidir. Bununla birlikte, platformun kripto para depozitolarını nasıl güvence altına aldığı ve kendisini saldırılardan nasıl koruduğu hakkında pek fazla ayrıntı bilinmiyor..

Bununla birlikte, Binance aşağıdaki güvenlik özelliklerini sunuyor:

 • İki faktörlü kimlik doğrulama.
 • Merkezi sunucuların bilinmeyen konumu. Haklarında daha fazla bilgi bilinmemekle birlikte şu anda Hong Kong’da oldukları düşünülmektedir..
 • Para çekme işlemini onaylamak için e-posta uyarısı. Kullanıcılar, para çekme talebinde bulunduklarını onaylamak için e-postadaki bir bağlantıyı takip etmelidir..

Binance Coin Kullanılabilirliği

Kuşkusuz, Binance platformunun en iyi yanı, orada desteklenen coinlerin sayısıdır. Liste burada listelenemeyecek kadar uzun. Bunun nedeni, İlk Para Teklifini bitirir bitirmez çok sayıda jeton listelemesidir. Bu, kullanıcıların onları erken elde etmelerini ve potansiyel olarak ICO’dan sonra herhangi bir pompada mümkün olan en fazla karı elde etmelerini sağlar..

Binance’deki daha dikkate değer listelemelerden bazıları arasında Bitcoin, Bitcoin Cash, Bitcoin Gold, Ethereum, Ethereum Classic, EOS, Dash, Litecoin, NEO, GAS, Zcash, Dash, Ripple bulunmaktadır..

Borsada listelenen çok daha fazlası var. Tam liste için siteyi ziyaret edin.

Bitcoin Hacmi

Binance’de yazı yazarken (10 Mayıs 2018) son 24 saatteki toplam kripto para birimi ticaret hacmi kesinlikle büyük bir 2.210.146.604 $ idi.!

Binance’de Kripto Para Ticareti

Daha sonra, en iyi kripto para birimi alım satım platformu kılavuzumuzda, Binance’de kripto para birimi ticaretinin nasıl yapılacağını açıklayacağım. Aşağıda özetlenen adımlar çoğu borsa için çok benzer olacaktır. Bu kılavuz için, zaten bir hesabınız olduğunu varsayacağım.

 1. Binance web sitesini şu adresten ziyaret edin: binance.com.
 2. Sayfanın üst kısmındaki “giriş” i tıklayın ve giriş bilgilerinizi girin.
 3. Ardından, istenen iki faktörlü kimlik doğrulama kodunu almak için telefonunuzu kullanın. Aşağıda vurgulanan kutuya girin.

  Binance kripto para birimi ticaret platformunda Google kimlik doğrulaması

 4. Ekranın üst kısmındaki “fonlar” ı tıklayın. Cüzdan sayfasına yönlendirileceksiniz.

  Binance kripto para birimi ticaret platformu fonları

 5. Ticaret yapmak istediğiniz dijital varlığın yanındaki “yatır” ı tıklayın. Para yatırma işleminizi tamamlamak için ekrandaki talimatları izleyin.

  Binance kripto para birimi ticaret platformu depozitosu

 6. Hesabınız kredilendirildiğinde, ekranın sol üst köşesindeki “takas et” i tıklayın.

  Binance kripto para birimi ticaret platformu borsaları

 7. Açılır menüde size iki seçenek verilecektir. Bu kılavuz için “temel” modu kullanacağım. Kafanızı karıştıracak daha az seçenek olduğundan bu, ilk kez kullananlar için önerilir.!

  Kripto para ticaret platformlarından biri olarak Binance

 8. Bu örnekte, hesabımdaki küçük miktardaki NEO’yu bir limit emri kullanarak BTC ile değiştiriyoruz. Limit emri, ticaretin yalnızca belirttiğim fiyattan veya daha iyi bir fiyata yapılacağı anlamına gelir, yani ben bir yapıcıyım. Siparişinizin anında tamamlanmasını istiyorsanız “market” seçeneğini kullanın. Bu, alıcı olduğun anlamına gelir.
 9. İşlem yapmak istediğiniz tutarı girin, fiyatın, satın aldığınız veya sattığınız varlığın cari kuruyla tutarlı olup olmadığını kontrol edin ve “sat” düğmesine basın.
 10. Sipariş tamamlandığında sitenin “fonlar” bölümüne geri dönebilir ve kripto para biriminizi tekrar çekebilirsiniz..

Not: Sık sık günlük alım satım yapmıyorsanız, bir döviz web sitesinde para bırakmanız önerilmez. Borsalar daha önce saldırıya uğradı ve tekrar saldırıya uğrayacaklar. Tekrar ediyorum: Bir değişim, kripto paralarınızı güvenli bir şekilde saklamak için güvenli bir yer DEĞİLDİR! Rehberimize bakın En İyi Cryptocurrency Cüzdanları daha fazla bilgi için.

Bittrex

En iyi kripto para birimi alım satım platformu rehberimde bakacağım son değişim Bittrex’tir. Binance gibi Bittrex de itibari para yatırmaya izin vermiyor. Ayrıca Binance gibi Bittrex de kullanıcıların alıp satabilecekleri çok sayıda kripto para birimine sahiptir..

Bittrex, Aralık 2014’te piyasaya sürüldü. O zamandan beri piyasadaki en kullanıcı dostu altcoin borsalarından biri haline geldi..

Bill Shihara, Richie Lei, Rami, Kawach ve Ryan Hentz tarafından Las Vegas’ta kuruldu. ABD merkezli olduğu için Bittrex, bugün yürürlükte olan birkaç mevcut düzenlemeyle tamamen uyumludur.

Bittrex Ücretleri

Bittrex’te ücretler diğer borsalardan biraz daha yüksektir. Platformun ayrıca yapımcılar ve alıcılar için farklı ücretleri veya yüksek hacimli kullanıcılar için değişken bir ölçeği yoktur. Bittrex, işlem başına% 0,25’lik sabit bir oran alıyor.

Bittrex Özellikleri

Bittrex piyasadaki en ucuz borsa olmayabilir, ancak bazı özelliklerde mükemmeldir. Çeşitli altcoinlerle işlem yapmaya başlamanın harika bir yolu olan kullanıcı dostu bir platformdur. İşte en iyi özelliklerinden bazıları, onu en iyi kripto para birimi ticaret platformu yapmak için yeterli olup olmadığını görelim:

 • Birçok altcoin desteklenir.
 • Girişimi kolay kullanım düzeni.
 • Temel hesaplar için doğrulama yok. Bu hesaplar günde 3.000 $ ‘a kadar para çekebilir.
 • Para yatırma sınırı yok.
 • Dünyadaki çoğu ülkede kullanılabilir.
 • Sabit ücretler, hesaplanmalarını kolaylaştırır.

Bittrex Güvenliği

Bittrex’in kurucu ekibi eski dijital güvenlik uzmanlarından oluşuyor. Böyle bir ekipten beklediğiniz gibi, Bittrex platformu en güvenli olanlardan biridir. Bittrex’teki güvenlik özellikleri aşağıdaki gibidir:

 • Çok aşamalı cüzdanlar. Bu, çoğu dijital varlığın soğuk depoda tutulduğu anlamına gelir.
 • İki faktörlü kimlik doğrulama.
 • ABD yetkilileriyle tamamen düzenlenmiş ve uyumludur. FinCEN’den Para Hizmeti İşletme lisansına sahiptir.
 • Kendileri için çalışan iki eski İç Güvenlik uzmanı var.
 • Yeni bir IP adresi algılandığında e-posta uyarıları. Girişimin kendisi tarafından yapıldığını onaylamak için kullanıcının kayıtlı e-postasındaki bir bağlantı izlenmelidir..
 • Yeni oturum açıldığında e-posta uyarıları.
 • Para çekme işlemini onaylamak için e-posta uyarısı.

Bittrex Coin Kullanılabilirliği

Bittrex’te 250’den fazla farklı kripto para birimi ile, tokenlerini takas etmek istediğiniz projenin burada listelenmesi ihtimali yüksek. Ancak ekip, yasal teklifler olmalarını sağlamak için farklı madeni paraların kaynak kodlarını incelemeye dikkat ediyor..

Ek olarak, popüler olmadığını kanıtlayan madeni paralar, platformdan hızla çıkarılır. Her şeyi kapsayan bir altcoin borsası olmaktan ziyade, Bittrex daha rafine bir token ve coin seçimi sunar ve bu onu en iyi kripto para birimi ticaret platformu olarak adlandırılmaya bir adım daha yaklaştırır.

En popüler kripto paraların tümü, işlem yapmak için uygun koşulları beklerken fiat para birimine dönüştürmek isteyenler için Bitcoin, Ethereum ve USDT veya BitCNY arasındaki ticaret çiftleriyle Bittrex’te listelenir..

Bittrex Hacmi

Bittrex’te yazı yazarken (10 Mayıs 2018) son 24 saatteki toplam kripto para birimi ticaret hacmi 197.237.259 $ oldu..

Sonuç: “En İyi Kripto Para Ticaret Platformu” Var mı??

İşte bu kadar. Bu, en iyi kripto para birimi ticaret platformu kılavuzumuzdur. Gördüğünüz gibi, her bir değişimin biraz farklı avantajları ve dezavantajları vardır. Bazıları kullanıcı dostu bir deneyim sunmada uzmanlaşırken, diğerleri daha gelişmiş ticaret seçeneklerini tercih eder..

Bu, en iyi kripto para birimi alım satım platformunu seçmeyi oldukça zorlaştırıyor – Genel olarak ‘en iyi’ borsa olmadığını hissediyorum, ancak her bir kullanıcı için ihtiyaçlarına ve tercihlerine göre ‘en iyi’ olan borsalar var..

Bir kullanıcı için iyi olan bir başkası için korkunç olabilir.

Deneyimsiz bir kripto tüccarı veya kullanıcısıysanız, bir platformun harika olduğunu düşünebilirsiniz. Bununla birlikte, farklı değişim platformlarının deneyimli bir kullanıcısı olan benim için tercih ettiğim bazı daha gelişmiş özelliklerden yoksun olabilir..

Bununla birlikte, umarım bu sektördeki en büyük kripto para birimi ticaret platformlarından bazıları hakkında bazı şeyler öğrenmişsinizdir. Toplamda dört ana hat belirledik: Bittrex, Binance, Bitfinex ve GDAX. İlk ikisi itibari para yatırmaya izin vermeyenler ve ikincisi izin verenlerdir.

Ele aldım: ücretler, özellikler, her birinin ne kadar kullanıcı dostu olduğu, ticaret hacmi, güvenlik ve her birinde jeton kullanılabilirliği. Ben de hepsi hakkında biraz tarih verdim.

Artık işimiz bittiğine göre, ne düşünüyorsun? Hangisinin sizin için en iyi kripto para birimi ticaret platformu olduğunu düşünüyorsunuz?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me