17, IOTA dahil kripto para birimlerinin büyük çoğunluğu için harika bir yıldı. IOTA, 6 aydan kısa bir sürede% 12500’den fazla yatırım getirisi sağladı. Ancak herkesin aklındaki soru, gelecek nasıl görünüyor ve IOTA fiyat tahmini nedir??

Herhangi bir kripto para biriminin geleceğini bilmek neredeyse imkansız olsa da, bugün sizinle en iyi IOTA fiyat tahminlerinden bazılarını paylaşacağım. Hem kısa vadeli hem de uzun vadeli IOTA madeni para tahminini ele alacağım ve sizi farklı yöntemler kullanılarak yapılan tahminlere götüreceğim.

Bu nedenle, bu kılavuzun sonunda, 2021’in en iyi IOTA fiyat tahminini ve IOTA’nın neden potansiyel olarak iyi veya kötü bir yatırım olabileceğini öğreneceksiniz..

Tahminleri not etmenin yanı sıra, yatırım kararını vermeden önce bir finansal danışmanın görüşünü almalısınız..

IOTA Crypto’nun Alt Satırı

2021 IOTA fiyat tahmini listemize geçmeden önce, IOTA parasının ne olduğunu kısaca açıklamama izin verin..


Bulunan En Son Coinbase Kuponu:

2015 yılında oluşturulan IOTA, Nesnelerin İnterneti (IoT) için tasarlanmış bir kripto para birimidir. Amazon Echo veya Google Assistant gibi akıllı ev cihazları, IoT’nin en popüler örneklerinden biridir..

Basitçe ifade etmek gerekirse IoT, sensörler ve interneti kullanarak birbirleriyle iletişim kuran cihazlar anlamına gelir. IOTA madeni para, bu IoT cihazları arasındaki iletişimi daha güvenli ve sorunsuz hale getirmeyi hedefliyor.

IOTA coin, Bitcoin ve Ethereum gibi diğer kripto para birimleriyle karşılaştırdığınızda oldukça benzersizdir. İşte nasıl:

  • Çoğu kripto para birimi blockchain teknolojisini kullanırken, IOTA “Karışıklık” adlı yeni bir protokol buluşu kullanıyor.
  • Bitcoin ve Ethereum, düşük işlem hızları nedeniyle ölçeklenebilirlik sorunları ile karşı karşıyadır. Eh, IOTA’da durum böyle değil. Aslında, IOTA kullanıcılarının sayısı arttıkça ağ işlem hızı da artıyor. Böylece IOTA sonsuz ölçeklenebilirlik vaat ediyor.
  • Daha önce bir Bitcoin işlemi gerçekleştirdiyseniz, yüksek işlem ücretleri sorunuyla karşı karşıya kalırsınız. IOTA durumunda işlem ücretlerini tahmin edebilir misiniz?? SIFIR! Bu, IOTA’yı sıfır işlem ücreti olan ilk dijital para birimi yapar.

Bunlar, IOTA’yı yatırımcılar arasında popüler yapan benzersiz mülklerden bazılarıdır. Şu anda en değerli 31. kripto para birimidir ve piyasa değeri şu şekildedir: 1,3 milyar $.

Şimdi devam edelim ve en iyi IOTA fiyat tahmini 2021’e bir göz atalım..

IOTA Fiyat Tahmin 2021

Bildiğiniz gibi, kripto para birimi piyasası birkaç dakika içinde büyük değişiklikler görebilir ve bu da onu çok öngörülemez hale getirir. Bununla birlikte, herhangi bir kripto para biriminin fiyatlarını etkileyebilecek bazı temel faktörler vardır..

Bu nedenle, IOTA madeni para tahminiyle ilgili aşağıdaki bölümlerde, farklı yöntemlerin gelecekteki fiyatları tahmin etmek için farklı faktörleri nasıl kullandığına bakacağız..

Teknik Analiz

Teknik analizin ne olduğunu merak etmeye başlamadan önce, size açıklayayım. Teknik analiz, bir kripto para biriminin gelecekteki fiyatlarını yalnızca iki faktöre dayalı olarak tahmin eden bir yazılım parçası kullanılarak gerçekleştirilir:

  • Tarihsel fiyat eğilimleri
  • Geçmiş hacim eğilimleri

Takım, teknoloji, mevcut piyasa senaryosu vb. Gibi faktörleri dikkate almaz. IOTA madeni para tahmini için teknik analiz yapan birkaç web sitesi vardır. Bazılarına bir göz atalım.

Walletinvestor.com 1 yıl boyunca IOTA coin fiyat tahminini paylaşan ve fiyatın 0,3 $ civarında olacağını öngören bir web sitesidir..

Aşağıdaki anlık görüntüde görebileceğiniz gibi, bu tahmin IOTA’nın 2021’de çok olumsuz getiri sağlayabileceğini gösteriyor..

Kripto Borsalarını Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Ticaret hedefleriniz için hangi kripto borsalarının en iyisi olduğunu hiç merak ettiniz mi??

Görmek & TOP3 kripto borsalarını yan yana karşılaştırın

Uzmanlar

Kripto para birimlerinin fiyatları üzerinde ciddi bir etkiye sahip olabilecek bazı endüstri “uzmanları” var. Bu sözde “uzmanlardan” biri, kripto para piyasasını düzenli olarak takip ederseniz duymuş olacağınızdan emin olduğum John McAfee..

Maalesef, IOTA, özellikle Microsoft ile yaptıkları işbirliğinden sonra John McAfee’nin favorileri arasında oturmuyor. Kesin bir IOTA fiyat tahmini vermemiş olsa da, büyümesinin yılda% 10’a kadar yavaşlayacağından bahsediyor..

John McAfee'den IOTA Fiyat Tahmini

Kripto para birimi endüstrisindeki bir başka popüler isim de çocuk harikası Vitalik Buterin (Ethereum Kurucusu). Blockchain yerine Tangle kullanması nedeniyle IOTA’ya yönelik eleştirisinde oldukça sesli..

Aşağıdaki resimde de görebileceğiniz gibi, Tangle’ın kripto para birimleri için uygun bir teknoloji olmadığına inanıyor:

David Sonstebo'dan IOTA Fiyat Tahmini

Diğer kaynaklar

Geçmiş trendler, ekip, teknolojik avantajlar ve piyasa duyarlılıkları gibi faktörlere dayalı olarak 2019 ve sonraki yıllarda IOTA fiyat tahminini paylaşan başka kaynaklar da var..

Bu tür bir web sitesi smartereum.com’dur ve birkaç yıl önce 1 yıllık tahmin 11 $ olarak belirlenmişti. Ekibi tarafından IOTA’nın temel teknolojisindeki sürekli gelişim nedeniyle IOTA’nın geleceği konusunda oldukça iyimserler..

Düzenli olarak kripto para birimi tahminleri ile çıkan bir diğer kaynak ise, snowconfidential.com. 2019 IOTA tahminleri 4,98 dolardı. IOTA için iyimser bir bakış açısına sahipler çünkü aranan iki teknolojiyi bir araya getiriyor – nesnelerin interneti ve kripto para birimi.

Gördüğünüz gibi, her iki tahmin de IOTA’nın pozitif getiri vermesini ancak farklı miktarlar öngörmesini bekliyordu. Bununla birlikte, IOTA fiyatı 2019’da önemli ölçüde düştüğü ve 2021’de 0,45 dolar olduğu için hiçbiri gerçeğe yakın değildi. Çeşitli kaynaklara göre, IOTA fiyatı bu yıl biraz düşebilir, ancak kesinlikle 2018’deki kadar önemli değil.

Yani, bulabildiğim IOTA fiyat tahminleri için en iyi kaynaklardan bazıları bunlardı. Yine de bu fiyat tahminlerinden geçerken gerçekçi bir bakış açısına sahip olmalısınız. Günün sonunda kimse geleceğin neye benzediğini gerçekten bilmiyor.

Şimdi, 2021 ve ötesi IOTA fiyat tahminine bir göz atalım..

IOTA Fiyat Tahmini Uzun Vadeli

Çoğu yatırımın uzun vadeli potansiyeline bakmak önemlidir ve aynı şey kripto para birimleri için de geçerlidir. Uzun vadede piyasada yalnızca temelde sağlam kripto para birimleri hayatta kalabilir.

Aşağıda, 2021 ve sonrasındaki en iyi IOTA fiyat tahminlerinden bazıları yer almaktadır.

Teknik Analiz

Teknik analizin ne anlama geldiğini zaten biliyorsunuz, bu yüzden uzun vadede doğrudan IOTA tahminlerine geçelim..

2021 IOTA fiyat tahminine benzer şekilde, Walletinvestor.com 5 yıllık bir IOTA fiyat tahmini de veriyor. Bu tahmine göre, IOTA fiyatının 0,000001 $ olarak kalması bekleniyor. Bu tahmin doğruysa, yatırımcılara önümüzdeki 5 yıl içinde büyük bir yatırım kaybı sağlar..

Tradingbeasts.com, geçmiş verilere dayanarak IOTA tahminlerini düzenli olarak güncelleyen başka bir web sitesidir. Onlara göre, 2021 IOTA fiyat tahmini minimum 0.73 $ ile maksimum 1.03 $ arasında değişiyor..

Gördüğünüz gibi, bu web sitelerinin her ikisi de IOTA için farklı uzun vadeli bakış açılarına sahip görünüyor..

Bu kaynakların her ikisi de uzun dönem için çok farklı tahminler verse de, mutlaka gerçekleşmeyebilir. Kripto para birimleri, uzun vadede, hükümet düzenlemeleri gibi bazıları kontrolleri dışında olabilecek birçok faktöre tabidir..

Uzmanların uzun vadede IOTA hakkında ne düşündüklerine dair fazla bilgi yok. Bu nedenle, bir uzman görüşü arıyorsanız lütfen 2021 IOTA fiyat tahminlerine bakın.

Diğer kaynaklar

Smartereum.com ayrıca uzun vadeli IOTA fiyat tahmini de veriyor. Onlara göre, IOTA’nın fiyatı beş yıl içinde 38 dolar civarında olabilir..

Şimdi, bu son derece heyecan verici gelebilir, ancak buna gerçekçi bir bakış açısıyla bakmanız gerekir. Bu rakam mümkün olabilir, ancak bunun gerçekleşmemesi için eşit bir şans var.

Bunlar, uzun vadeli en iyi IOTA tahminlerinden bazıları. Ancak IOTA’nın iyi bir yatırım mı yoksa kötü bir yatırım mı olduğunu söylemek zor. Bununla birlikte, size IOTA ile ilgili biraz daha netlik kazandırabilecek bazı temel yönleri şimdi açıklayacağım..

IOTA İyi Bir Yatırım mı?

Bu çok zor bir sorudur ve sadece IOTA için değil, genel olarak herhangi bir kripto para birimi için.

Kripto para birimi piyasası, 2017’nin başında sadece 20 milyar dolar olan piyasa değerinden Ocak 2018’de 700 milyar doların üzerine çıktı. Pazar daha sonra Nisan 2018’de yaklaşık 250 milyar dolara düştü. Bu, bu pazarın ne kadar öngörülemez olabileceğini gösteriyor..

Bu nedenle, bir fiyatı tahmin etmek yerine, IOTA’nın değerini potansiyel olarak artırabilecek bazı faktörleri paylaşmanın en iyisi olacağını düşünüyorum..

Ortaklıklar

Herhangi bir kripto para biriminin nihai hedefi, gerçek dünya uygulamaları için kabul edilmek ve kullanılmasıdır. IOTA zaten bu yönde adımlar attı.

IOTA, tümü teknolojisini test eden Cisco, Samsung ve Volkswagen gibi dev şirketlerle ortaklıklar geliştirdi. Ayrıca vatandaşlarına Dolaşan kimlik kartlarını vermek için Taipei Şehri ile birlikte çalışıyor..

Taipei Belediye Binası atık yönetimi POC ile IOTA ortaklığı

Nesnelerin İnterneti Potansiyeli (IoT)

IoT endüstrisinde halihazırda çok şey oluyor ve sadece büyümesi bekleniyor. IoT teknolojileri, uygulamaları ve çözümlerine yönelik B2B harcamaları ulaşacak € 250 milyar 2021 yılına kadar (267 milyar ABD doları).

Yani, IOTA madeni para, temelde büyük potansiyele sahip bir sektörü hedefliyor. Bu endüstri için mükemmel ürünü geliştirebilirse, önünde parlak bir geleceği vardır..

Teknoloji

Blockchain tabanlı kripto para birimlerinin işlem ücretleri ve ölçeklenebilirlik ile ilgili sorunlarla mücadele ettiği bir zamanda, IOTA iyi bir alternatif geliştirdi..

Tangle teknolojisini kullanan IOTA, sonsuz ölçeklenebilir olacak şekilde tasarlanmıştır. Sadece bu değil, IOTA kendi ağında gerçekleşen işlemler için Sıfır işlem ücreti alır. Bu, kripto para birimi alanında duyulmamış bir şey.

Dolayısıyla, IOTA’nın değerini artırmasının nedenlerinden biri, çok farklı ama üstün bir teknoloji sunmasıdır..

Ekosistem

IOTA, etrafında dinamik bir topluluk oluşturmak için çalışıyor. Başlattılar IOTA Ekosistemi IOTA’nın teknolojisinin gelişimini ve benimsenmesini hızlandırmak için Şubat 2018’de.

Bu faktörlere dayanarak, IOTA’nın parlak bir geleceği olabilir. Bununla birlikte, geleceğini olumsuz etkileyebilecek bazı yönler var. Bazılarına bir göz atalım mı??

IOTA Neden Kötü Bir Yatırım Olabilir??

Devam Eden Çalışma

IOTA’nın arkasındaki teknoloji olan Tangle, henüz geliştirilmesinin ilk aşamalarında. Ekip, yatırımcılarına teknolojiyle ilgili çok şey vaat etti, ancak ekibin bunları yerine getirip getiremeyeceğini görmemiz gerekecek..

Tangle teknolojisi hakkında halihazırda çeşitli endişeler dile getirildi, bunlardan biri işlemlerin sırasını düzgün bir şekilde saklayamayabilir.

IOTA bu zorlukların üstesinden gelmedikçe, kitlesel olarak benimsenmeye hazır olmayacak. Bu, daha önce bahsettiğimiz bazı olumlu IOTA fiyat tahminlerinin üzerine gölge düşürüyor..

Kullanılabilirlik

Diğer en iyi kripto para birimlerinin aksine, IOTA yalnızca birkaç kripto para birimi borsasında mevcuttur. Bittrex ve Poloniex gibi en iyi kripto para borsalarında eksik.

Maksimum yatırımcı sayısına ulaşmak için, IOTA’nın bu popüler borsaların bazılarında listelenmesi gerekir..

Rekabet

IOTA ile aynı teknolojiyi kullanan ve aynı kitleyi hedefleyen IOT Chain gibi yaklaşan kripto para birimleri, sonunda IOTA için bir tehdit haline gelebilir. Bu nedenle, yatırım yapmaya karar verirseniz, IOT Zinciri gibi rekabete göz kulak olmanız önemlidir..

Kripto para piyasası hala genç ve bu nedenle uzun vadede hangi projelerin ayakta kalacağını görmek zor. Her şey, teknolojinin değerine olduğu kadar projenin geliştirdiği ortaklıklara da bağlıdır. Ayrıca, şu anda geliştirilmekte olan ve IOTA’nın yerini almaya hazır bir proje olabilir. Yani, güçlü rekabete dikkat etmelisiniz.

Yukarıdaki tüm faktörleri göz önünde bulundurarak, IOTA iyi bir yatırım seçeneği gibi görünüyor. Bununla birlikte, gelecekteki fiyatı hakkında kesin bir şey söylemek imkansızdır..

Son sözler

Artık hem kısa hem de uzun vadede en iyi IOTA fiyat tahmininin ne olduğunu biliyorsunuz. Teknik analiz, uzman görüşleri ve diğer (o kadar güvenilir olmayan) kaynaklar gibi fiyatı tahmin etmek için farklı yöntemler kullanan IOTA tahminlerini paylaştım.

IOTA’nın neden iyi veya kötü bir yatırım olabileceğinin bazı nedenlerini de biliyorsunuz.

Daha önce de bahsettiğim gibi, kripto para piyasası son derece değişken ve bu nedenle sadece kaybetmekten korkmadığınız paraya yatırım yapmalısınız. IOTA’ya yatırım yapmayı düşünmeden önce bir finans uzmanına danışmak da iyi bir fikirdir..

Peki, IOTA’nın geleceği hakkında ne düşünüyorsunuz? Fiyatın yükseleceğini mi düşeceğini mi düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi duymak isteriz, bu yüzden lütfen aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me