Hoş geldiniz, Bitcoin’e yeni başlayanlar! Bu kılavuzda, size kredi kartı ödemeleriyle nasıl Bitcoin satın alacağınızı öğreteceğim.

Her gün her türlü alışverişi yapmak için kredi kartı kullanıyoruz. Kredi kartıyla satın alamayacağınız tek şey Bitcoin (BTC)! Bitcoin satın alabileceğiniz yüzlerce borsa var, ancak çok azı kullanıcıların kredi kartıyla ödeme yapmasına izin veriyor.

Bugün size neden bu kadar az borsanın kredi kartı satın alma olanağı sunduğunu anlatacağım. Daha da önemlisi, size kredi kartıyla Bitcoin satın alabileceğiniz dört borsa göstereceğim. Okumayı bitirdiğinizde, kredi kartı ödemeleriyle anında Bitcoin satın alabileceğiniz en iyi borsanın hangisi olduğuna karar verebileceksiniz..

Bahseteceğim değişimler; Coinmama, Cex.io, Bitstamp, ve Bitpanda. Her bir borsayı nasıl kullanacağınızı, hangi hizmetleri sunduklarını ve kredi kartı ödemeleriyle Bitcoin satın almak için hangi ücretleri aldıklarını öğreneceksiniz..

Size kredi kartı ödemeleriyle anında nasıl Bitcoin satın alacağınızı öğretmeden önce, hizmeti sunan pek çok platformun neden olmadığını anlatacağım …

Kredi Kartı Ödemeleri ile Bitcoin Satın Alma Sorunu


Çoğu kripto borsasının, kullanıcıların kredi kartıyla Bitcoin satın almasına izin vermemesinin iki ana nedeni vardır. Onlar;

Bulunan En Son Coinbase Kuponu:

  1. Ters ibrazlar: Gibi bir ödeme sağlayıcısını kullanarak satın aldığınızda PayPal veya Vize kredi kartı, ters ibraz talep etme seçeneğiniz vardır. Bu, satın alma işlemini geri alabileceğiniz ve paranızı geri alabileceğiniz anlamına gelir. Bununla birlikte, ters ibrazlar, kullanıcılarının kredi kartı ödemeleriyle BTC satın almalarına izin vermek isteyen borsalar için ciddi bir sorun yaratmaktadır. İşte nasıl… Bitcoin yalnızca bir blok zincirinde var. Blok zincirleri, işlem bilgilerinin büyük paylaşımlı veritabanlarıdır. Bitcoin blok zincirinde saklanmayan bir tür bilgi, kullanıcı adlarıdır! Bu, Bitcoin’e kimin sahip olduğunu kanıtlamanın çok zor olduğu anlamına gelir. Size Bitcoin satarsam, bunu size gönderdiğimi kanıtlamanın kolay bir yolu yok! Bana bir kredi kartıyla ödeme yapabilirsin, sonra sana Bitcoin’i gönderdikten sonra, ben yapmamışım gibi davranabilirsin! Ödeme sağlayıcınız bir ters ibrazda bulunabilir, böylece parayı ve Bitcoin’i elinizde tutabilirsiniz. Bu sorun, birçok kripto borsasını, müşterilerinin kredi kartı ödemeleriyle anında Bitcoin satın almalarına izin verme konusunda çok endişelendiriyor..
  2. Rekabet: Visa ve PayPal gibi ödeme sağlayıcıları, kripto para birimlerini işletmeleri için büyük bir tehdit olarak görüyor. Bitcoin, dünya çapında milyonlarca insana ucuz ve hızlı ödeme hizmetleri sunmak istiyor. Başarılı olurlarsa, birçok geleneksel finans kuruluşunu yok edebilirler. Dolayısıyla bu organizasyonlar insanların kredi kartı ile Bitcoin satın almalarını mümkün olduğunca zorlaştırıyor. Kişisel bir şey değil, bu sadece iş!

Öyleyse, kredi kartı ödemeleriyle BTC almak isteyen kripto yeni başlayanlar için kötü haber bu. Sıradaki, iyi haber! Size dört tanınmış borsada kredi kartı ödemeleriyle nasıl Bitcoin satın alabileceğinizi göstereceğim. Bahseteceğim ilk değişim Coinmama …

Coinmama

Kredi Kartı ile Bitcoin Satın Al - Coinmama

Coinmama, Slovakya merkezli ancak İsrailli bir şirkete ait bir kripto broker borsasıdır. New Bit Ventures Ltd. 2013 yılında kurulmuş ve faaliyet göstermektedir 188 dahil ülkeler 23 Amerika’daki eyaletler.

Not: Bir komisyoncu borsası, müşterileri için kripto para birimi satın alır veya satar. Kullanıcılar diğer kullanıcılarla ticaret yapmazlar, doğrudan borsadan satın alırlar.

Coinmama nasıl çalışır?

Coinmama kullanarak Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC), Cardano (ADA), Qtum (QTUM), Ethereum Classic (ETC), Bitcoin Cash (BCH), Ripple (XRP) ve Ethereum (ETH) satın alabilirsiniz..

Kredi kartıyla Bitcoin satın almak için kullanıcıların doğrulanması gerekir. Bu, bir hesap oluşturmak için kişisel bilgilerinizi vermeniz gerektiği anlamına gelir. Sağlamanız gereken bilgiler şunları içerir; e-posta adresiniz, adınız ve ülkeniz.

Ayrıca, resmi makamlarca verilmiş fotoğraflı bir kimlik biçimini (ehliyet, pasaport vb.) Tarayarak da kimliğinizi doğrulamanız gerekir. Buna Seviye 1 doğrulama denir ve birkaç saat sürebilir.

Doğrulandıktan sonra, Mastercard veya Visa tarafından sağlanan bir kredi kartıyla Bitcoin satın alabileceksiniz. Her kullanıcının günlük harcama limiti vardır. 5000 ABD Doları (USD) ve aylık harcama limiti 20.000 ABD Doları.

Öyleyse, Coinmama, kullanıcıların kredi kartı ödemeleriyle BTC satın almalarına izin vermek için ne ücret alıyor??

Kripto Borsalarını Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Ticaret hedefleriniz için hangi kripto borsalarının en iyisi olduğunu hiç merak ettiniz mi??

Görmek & TOP3 kripto borsalarını yan yana karşılaştırın

Coinmama Ücretleri

Coinmama bir ücret alıyor % 5,9 Kredi kartı ödemelerinizle her BTC satın aldığınızda. Yine de ödeyeceğiniz tek şey bu değil. Borsanın kredi kartı işlemcisi, Basit, ücretini ekler % 5. Bu, Coinmama’da ödeyeceğiniz en düşük ücretin% 10.9 olduğu anlamına gelir..

Kredi Kartı ile Bitcoin Satın Al - İşlem ücretleri

Her satın alma işleminde ne kadar Bitcoin alacağınızı hesaplamak için, harcamak istediğiniz miktarı alın ve 1,05’e bölün. Örneğin, harcayacak 1000 USD’niz varsa bunu 1,05’e bölün. Yani harcadığınız her 1000 USD için 952 USD değerinde Bitcoin elde edersiniz.

Ancak örnek olay incelemeleri, bir kullanıcının kart sağlayıcısı tarafından yapılan ödemelerin fazladan bir kart sağlayabileceğini göstermiştir. % 10 bu miktarın üstüne! Bu nedenle, kredi kartı ödemeleriyle anında Bitcoins satın aldığınızda ücretlerde% 20’den fazla ödeme yapmayı bekleyin..

Başka bir borsaya bakmadan önce Coinmama’nın ne kadar güvenli olduğunu görelim….

Coinmama ne kadar güvenli?

Coinmama fazla hizmet veriyor 600.000 aylık müşteri sayısı ve şu ana kadar büyük bir güvenlik sorunu yaşamadı. Kredi kartıyla Bitcoin satın almak için güvenli bir yer olduğu için yıllar içinde iyi bir üne kavuşmuştur..

Kredi Kartı ile Bitcoin Satın Al - Coinmama Yorumları

Değişimin çok önemli bir güvenlik özelliği vardır. Herhangi bir kullanıcı parası tutmaz. Bir borsada herhangi bir kullanıcı parası yoksa, onları kaybedemez! Coinmama bir cüzdan hizmeti sunmuyor, bu da kullanıcıların satın alma işlemi yapmadan önce Bitcoin cüzdanlarına sahip olmaları gerektiği anlamına geliyor..

Not: Bitcoin cüzdanı, bir kullanıcının Bitcoin’ine ait erişim bilgilerinin saklandığı bir yazılım parçasıdır. Birçok kripto borsası cüzdan hizmetleri sunar ancak Bitcoin’inizi özel cüzdanınızda saklamak çok daha güvenlidir.

Coinmama, kredi kartı ödemeleriyle anında Bitcoin satın almanın güvenli ve hızlı bir yoludur. Ancak piyasadaki diğer borsalarla nasıl karşılaştırılır? Cex.io ile başlayalım…

Cex.io 

Kredi Kartı ile Bitcoin Satın Al - CEX.io

Cex.io, 2013 yılında Londra’da kuruldu ve onu piyasadaki en eski kripto ticaret borsalarından biri haline getirdi. Değişim şu şekilde çalışır: % 99 24 Amerikan eyaleti dahil dünyanın.

Not: Bir ticaret borsası, kullanıcıların belirledikleri fiyatlarda birbirleriyle kripto para birimi ticareti yapmalarına olanak tanır.

Cex.io nasıl çalışır??

Cex.io, Coinmama’dan çok daha fazla ticaret özelliği sunar. Kullanıcılar, çeşitli işlemlerle kripto para satın alabilir ve satabilir. Sitenin dört doğrulama düzeyi vardır; temel, doğrulanmış, doğrulanmış artı ve kurumsal.

Kredi kartı ödemeleriyle BTC satın almak için yalnızca temel bir hesaba ihtiyacınız olacak. Kullanıcılar, Cex.io hesaplarına bir kredi kartıyla para yatırabilir, anında alışveriş yapabilir ve hatta bir kredi kartıyla para çekebilirler. Bu, çoğu borsanın sunmadığı bir hizmettir.

Cex.io’da kredi kartıyla Bitcoin satın almanın en hızlı yolu, anında satın almaktır. Bu tür ticaret için daha yüksek ücretler uygulanır, bu nedenle Cex.io ücretlerine daha yakından bakalım…

Cex.io Ücretleri

Cex.io’da anında satın alımlar için bir ücret alınır % 7. Bu, doğrudan bir kredi kartıyla Bitcoin satın aldığınız bir ticaret içindir. Bir hesaba kredi kartıyla para yatırmayı seçerseniz, sizden daha az ücret alınır. Cex.io bir ücret alır % 3,5 kredi kartıyla yapılan depozitolar için.

Alım satım ücretleri aylık olarak hesaplanır ve şu tarihler arasında olacaktır: % 0,16 -% 0,25 daha az ticaret yaparsan 5 BTC (5 BTC’nin değeri 35.000 USD’den fazla olduğu için muhtemelen yapacaksınız!). Temel bir hesapla şu kadar harcayabilirsiniz: 1000 ABD Doları günlük veya 3000 ABD Doları Visa veya Mastercard kredi kartıyla aylık.

Yani Cex.io, kullanıcılarının Bitcoin’i Coinmama’dan daha ucuza kredi kartı ödemeleriyle anında satın almalarına izin veriyor. Ama daha güvenli mi?

Cex.io ne kadar güvenli?

Cex.io bitti 700.000 kullanıcıları ve dünyadaki en zorlu mali yasaların bazılarını takip eder. Bunlar arasında Amerikan FinCEN yasalarının yanı sıra Birleşik Krallık hükümetinin düzenlemeleri de bulunmaktadır. Cex.io ayrıca tüm kullanıcı verilerini gizlemek için şifreleme kullanır ve PCI DSS uyumludur.

Not: PCI DSS uyumlu olmak, Cex.io’nun Ödeme Kartı Endüstrisi Veri Güvenliği Standardı adı verilen kredi kartı ödemelerini yönetmek için bir dizi kuralı izlediği anlamına gelir.

Bununla birlikte, Cex.io bazı kullanıcılar tarafından para kaybettiği ve şikayetlere yavaş tepki verdiği için eleştirildi. Kullanıcı derecelendirmesine sahip 5.2 üzerinden 10 açık Trustpilot, bu da müşterilerinin yalnızca yarısını mutlu ettiğini gösteriyor!

Trustpilot'ta Kredi Kartı ile Bitcoin Satın Alın - CEX.io

Cex.io, kredi kartı ödemeleriyle BTC satın almak için Coinmama’dan daha az ücret alıyor ve daha fazla ticaret seçeneği sunuyor ancak güvenlik ve müşteri hizmetleri açısından daha kötü bir üne sahip. Sonra Bitpanda hakkında konuşmak istiyorum…

Bitpanda

Kredi Kartı ile Bitcoin Satın Al - BitPanda

Bitpanda, 2014’te kurulmuş bir komisyoncu borsasıdır. Merkezi SEPA’dadır. Değişim çoğunlukla SEPA içindeki müşterilere hizmet verir, ancak uluslararası kullanıcılara da hizmet sunar..

Not: SEPA, Tek Euro Ödeme Alanıdır. Sınırlarının ötesinde hızlı Euro ödemelerine izin veren 33 Avrupa ülkesinden oluşan bir kuruluştur.

Bitpanda nasıl çalışır??

Bitpanda kullanıcıları sekiz farklı kripto para birimi satın alabilir veya satabilir; Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Dash (DASH), Litecoin (LTC), Bitcoin Cash (BCH), Ripple (XRP), Komodo (KMD) ve IOTA (IOTA). Kullanıcılar Mastercard, Visa, Skrill ve Neteller ile ödeme yapabilir.

Kredi kartıyla anında Bitcoin satın almak için doğrulanmanız gerekecek. Doğrulama süreci birkaç adım içerir. Öncelikle, kullanıcıların bir telefon numarası, bir e-posta adresi ve ayrıntılarını (ad, adres vb.) Sağlamaları gerekir. Ardından, kullanıcılar pasaportlarını bir doğrulama video uygulamasında gösterir. Sürücü lisansları, Bitpanda tarafından kimlik olarak kabul edilmez.

Kullanıcılar şu kadar değerde Bitcoin satın alabilir: 2500 Euro kredi kartı ile günlük. Bu, Bitpanda’nın Cex.io’ya kıyasla yüksek bir günlük harcama limitine sahip olduğu anlamına gelir, ancak ücretleri ne olacak??

Bitpanda Ücretleri

Bitpanda bir ücret alır % 1,49 tüm Bitcoin alımları için. Bu düşük görünüyor, ancak Bitpanda bir komisyoncu borsası olduğu için Bitcoin için teklif ettiği fiyat, ticaret borsaları tarafından sunulan fiyatlardan daha yüksek olacaktır..

Bitstamp (bir sonraki konum!) Ve Bitpanda arasındaki bir karşılaştırma, % 2,1 Bitcoin için teklif ettikleri fiyatlarda. Bu, Bitpanda’da kredi kartı ödemeleriyle Bitcoin satın almanın nihai ücretini% 3,5’e yaklaştırır. Ancak Coinmama ve Cex.io tarafından alınan ücretlerle karşılaştırıldığında bu hala ucuz..

Bitpanda ucuz ama güvenli mi?

Bitpanda ne kadar güvenli?

Bitpanda, kullanıcıları arasında iyi bir üne sahiptir ve saldırıya uğramamıştır. Kullanıcı derecelendirmesine sahip 10 üzerinden 8,5 Trustpilot’ta. Yine de yalnızca 899 kez incelenmiştir.

Kredi Kartı ile Bitcoin Satın Alın - Trustpilot'ta BitPanda incelemeleri

Bitpanda’daki sorun budur. Platform hakkında yeterli bilgi yok. Kodu açık kaynaklı değildir, ücretlerinin tahmin edilmesi zor olabilir ve anasayfa nedenini açıklamadan “% 100 güvenli” olduğunu söylüyor!

Bitpanda ustalık isteyen bir iştir. Düşük ücretlerle hızlı alım satımlar sunar, ancak borsanın nasıl işlediği hakkında daha fazla bilgi güzel olurdu! Şimdi size Bitstamp üzerinden kredi kartı ödemeleriyle nasıl Bitcoin satın alacağınızı göstereceğim….

Bitstamp

Kredi Kartı ile Bitcoin Satın Al 8

Bitstamp bir kripto ticaret borsasıdır. 2011 yılında Slovenya’da kuruldu ve şu anda Lüksemburg’da bulunuyor. Borsa esas olarak SEPA’daki müşterilere hizmet sunar, ancak kredi kartı ve ABD Doları ile alımlar uluslararası kullanıcılar tarafından 60 ülkeler.

Bitstamp nasıl çalışır??

Müşteriler, bir hesap açıp doğruladıktan sonra kredi kartı ödemeleriyle BTC satın alabilirler. Bitstamp doğrulama süreci oldukça uzundur ve kullanıcıların birçok kişisel bilgi vermesi gerekecektir. Bu içerir; ad, e-posta adresi, taranmış bir fotoğraflı kimlik ve telefon faturası veya banka ekstresi gibi ikamet belgesi.

Doğrulandıktan sonra, kullanıcılar kredi kartı ödemeleriyle BTC satın alabilir. Borsa ayrıca Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC), Ripple (XRP) ve Ethereum (ETH) ile işlem yapmayı teklif ediyor. Doğrulanmış kullanıcılar, şu değere kadar kredi kartı ödemeleriyle anında Bitcoin satın alabilir: 5.000 EUR / USD günlük veya 20.000 EUR / USD her ay. Yani Bitstamp, Coinmama ile aynı harcama limitlerine sahip ancak daha mı ucuz??

Bitstamp Ücretleri

Bitstamp bir ücret alıyor % 5 Kredi kartıyla her Bitcoin satın aldığınızda. Bununla birlikte, Bitstamp ekibi, kullanıcılarına Visa ve Mastercard gibi sağlayıcılar tarafından ekstra kart ücretlerinin eklenebileceğini hatırlatmakta hızlıdır..

Artık Bitstamp’ın ne kadar ucuz olduğunu biliyorsunuz, hadi ne kadar güvenli olduğunu görelim…

Bitstamp ne kadar güvenli?

Bitstamp, piyasadaki en güvenli borsalardan biridir. Ekip, hesap güvenliği ve mağazalar konusunda çok ciddidir % 98 Çevrimdışı kullanıcı fonları. Çevrimiçi fonlar hırsızlığa karşı tamamen sigortalıdır.

Kredi Kartı ile Bitcoin Satın Alın - Trustpilot'ta BitStamp incelemeleri

Değişim 2014 ve 2015’te hacklendi, ancak olaylarla nasıl başa çıktığı için övgü aldı. Bitstamp, aynı hataların tekrar yapılmamasını sağlamak için platforma veri şifreleme ve SMS-metin uyarı hizmeti ekledi. Değişim, nasıl çalıştığı konusunda çok açık ve aynı zamanda bir Avrupa ülkesi (Lüksemburg) tarafından tam olarak lisanslanan ilk kripto borsasıydı..

Genel olarak Bitstamp, yüksek harcama limitlerine ve makul ücretlere sahip profesyonel bir borsadır. Kredi kartıyla Bitcoin satın alabileceğiniz en iyi yerin hangisi olduğunu seçmeden önce size birkaç tavsiyede bulunacağım…

Sonuç

Bu kılavuzda, size bir kredi kartıyla Bitcoin satın alabileceğiniz en popüler dört borsadan bahsetmiştim. Şimdi tek yapmanız gereken, hangisinin sizin için doğru olduğunu seçmek.

Bunu yapmak için neyin önemli olduğuna karar verin. Kredi kartı ödemeleriyle Bitcoin satın almanın hızlı, kolay, ucuz ve güvenli olduğu bir borsa bulmayı hepimiz isteriz. Maalesef, tüm bu nitelikleri tek bir yerde toplayan bir borsa yok.

Bir kripto borsası seçerken, her zaman büyükannemin tavsiyesine uyar ve önce güvenliği düşünürüm! Bu nedenle Coinmama veya Bitstamp ile işlem yapmayı tercih ederim. Her ikisi de nasıl çalıştıkları ve çevrimiçi ortamda çok az veya hiç kullanıcı fonu saklamadıkları konusunda açıklar.

Buradan tercihim, düşük ücretler mi yoksa hızlı işlem mi istediğime bağlı olacaktı. Bitcoin’imin hızlı olmasını isteseydim, Coinmama tarafından sunulan hızlı ve basit hizmeti seçerdim. Ancak, daha fazla ticaret özelliği ve daha düşük ücretler isteseydim Bitstamp’ı seçerdim. Bitstamp’ın doğrulaması diğer borsalardan daha uzun sürüyor, ancak sunulan hizmetin beklemeye değer olduğunu düşünüyorum.

İşte orada; Kredi kartı ödemeleriyle Bitcoin satın alma konusunda başlangıç ​​kılavuzu. Kredi kartıyla Bitcoin satın alırken çok dikkatli olmayı unutma. Kripto borsaları artık her zamankinden daha profesyonel, ancak sektörün daha alacağı uzun bir yol var. Borsalar, yerel bankanızdan aldığınız müşteri desteği düzeyini hâlâ sunmuyor. Ancak Bitstamp ve Coinmama oldukça yaklaşıyor!

Kredi kartıyla hızlı, ucuz ve güvenli bir şekilde Bitcoin satın alabileceğiniz bir borsa bulursanız bana bildirin. Bunu duymak isterim!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me