Demek nihayet kripto para birimi ticareti kariyerinize başlamaya karar verdiniz ve zaten milyonlarınızı nasıl harcayacağınızı düşünüyorsunuz. Kripto para biriminin yatırımcılar için heyecan verici bir pazar olduğuna şüphe yok, ancak maalesef başarı bu kadar kolay olmuyor.

Ciddiyetle, kripto para birimi ticareti riskli bir iş olabilir. Evet, doğru – bazı insanlar çok para kazandı. Ancak, bazı insanlar da çok para kaybetti.

Kripto para birimi ticareti hakkında bilgi edinmek isteyenler için, başlamanıza yardımcı olmak için buradayım. Bu başlangıç ​​kılavuzu size bilmeniz gereken her şeyi gösterecek.

İlk olarak, size kripto para birimi ticaretinin ne zaman başladığı hakkında bazı arka plan bilgileri vereceğim. Daha sonra, kısa vadeli ve uzun vadeli kripto para birimi ticareti arasındaki farkı ve bunların hem avantajlarını hem de dezavantajlarını anlamanıza yardımcı olacağım..

Bundan sonra, ticarete başlamadan önce dikkat etmeniz gereken önemli şeyleri size söyleyeceğiz..

Son olarak, size nasıl ticaret yapılacağını göstereceğim! Bu, bazı yararlı resimlerle birlikte adım adım bir kılavuz içerecektir..


Bu başlangıç ​​kılavuzunu okuduktan sonra, kendi başınıza ticaret yapmak için ihtiyaç duyduğunuz tüm bilgilere sahip olacaksınız. Öyleyse ne bekliyorsunuz, gidip kripto ticaretinin ilk günlerini öğrenelim!

Harika gerçek: Aralık 2017’de ilk kez, sadece bir günde 50 milyar dolardan fazla kripto para birimi alınıp satıldı!

Kripto Para Ticareti

Zaten bilmeniz gereken gibi, Bitcoin 2009’da piyasaya sürüldüğünde ilk kripto para birimi oldu. Ancak, mevcut tek bir jetonla onu başka bir kripto para birimiyle takas edemezsiniz.

Bulunan En Son Coinbase Kuponu:

İnsanların ticarete başladığı birkaç yıl sonra, gittikçe daha fazla kripto para birimi yaratılana kadar değildi. Fikir gerçekten çok basit. Satın aldığınız madeni paranın değerinin artması umuduyla bir kripto para birimini diğeriyle takas ediyorsunuz.

Bu kavram, gerçek dünya borsası ile aynıdır.

İnsanlar ticaret yaptıklarında, bir kripto para borsası kullanmaları gerekir. Bu, alıcıların ve satıcıların eşleştirilebilmesi içindir. Örneğin, Bitcoin tutuyorsanız ve Ethereum için satmak istiyorsanız, takas, ticaret yapabileceğiniz bir Ethereum satıcısı bulmanıza yardımcı olacaktır..

Borsalar bunu yaptığınız için sizden bir ücret talep edecek ve bu normalde her işlem için yaklaşık% 0,1’e mal oluyor. Her gün milyarlarca dolar değerinde jeton alınıp satılan kripto para birimi ticareti artık gerçekten popüler..

“Şanslı” olanlar bunu yaparak ciddi miktarda para kazandı ve şu anda tam zamanlı bir iş olarak kripto para birimi ticareti yapan birçok insan var..

Bununla birlikte, deneyimli tüccarlar, doğru zamanda doğru madeni paraları seçmelerine yardımcı olmak için birçok farklı araç kullanır. Bu, yatırımcıların önceki fiyatlandırma eğilimlerini vb. Analiz etmesine yardımcı olan yazılımları içerebilir..

Yine de, herkes bir yerden başlamalı! Kaybetmeyi göze alabileceğinizden daha fazla işlem yapmadığınız sürece, denemekte hiçbir sakınca yoktur..

Şimdi, kısa vadeli ticaretin ne olduğunu, avantajları ve dezavantajları ile birlikte açıklayacağım..

Kısa Vadeli Ticaret

Kısa vadeli ticaret, bir kripto para birimi satın aldığınız, ancak onu yalnızca kısa bir süre için tutmayı planladığınız yerdir. Bu dakikalar, saatler, günler, haftalar ve hatta birkaç ay olabilir.!

Kısa vadede fiyatının artacağını düşündüğünüz için belirli bir kripto para birimi satın alabilirsiniz. Bu durumda, fiyatın tekrar düşeceğini düşünürseniz, hızlı bir kar için satarsınız.!

Kısa vadeli ticaretin bazı avantajlarına bakalım.

Avantajlar

Kısa vadeli kripto para birimi ticaretinin temel avantajı, yüksek yüzdeli kazançlar elde etmek için gerçekten iyi bir fırsat sunmasıdır. Fiyatların genellikle her gün% 1’den fazla hareket etmediği itibari para piyasalarının aksine, kripto para birimi fiyatları neredeyse bir gecede ikiye katlanabilir.!

Artık kripto para birimleri çok popüler hale geldiğine göre, artık ticaret yapılacak 1.500’den fazla farklı kripto para birimi var. Bu, bir şey anlamına gelir – büyük karlar elde etmek için daha fazla fırsat. Sadece bu da değil, aynı zamanda çok sayıda madeni para için büyük işlem hacimleri var..

Her zaman bir alıcı veya satıcı bulacağınız anlamına geldiğinden, büyük ticaret hacimleri önemlidir! Bu basitçe, yüksek miktarda para biriminin bu kripto para birimine girip çıktığı anlamına gelir..

Kripto Borsalarını Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Ticaret hedefleriniz için hangi kripto borsalarının en iyisi olduğunu hiç merak ettiniz mi??

Görmek & TOP3 kripto borsalarını yan yana karşılaştırın

Dezavantajları

Kripto para piyasaları çok değişken olduğundan fiyatlar çok hızlı değişebilir. Bu, kısa vadeli kripto ticareti yapmak istiyorsanız, piyasaları analiz etmek için çok zaman harcamanız gerekeceği anlamına gelir..

Duygularınızı kontrol altında tutmak çok önemlidir – kısa vadeli ticarette öğreneceğiniz bir şey, her zaman kazanamayacağınızdır. Fiyatlar umduğunuzdan farklı hareket ettiğinde çok stresli olabilir.

Bu nedenle, kayıpları kabul etmeyi öğrenmek, kripto para birimi ticaretinin büyük bir parçasıdır. Hiç kimse zamanın% 100’ünü kar etmiyor!

Kısa vadeli kripto para tüccarları küçük fiyat hareketlerinde küçük kazançlar ararlar, bu nedenle oldukça iyi bir analiz yeteneğine sahip olmanız gerekir. Bu, ticaret çizelgelerini ve grafiklerini okuyabilmek anlamına gelir. Eğer yeni başlayan biriyseniz, öğrenmeniz biraz zaman alabilir.

Kısa vadeli ticaretin bir başka dezavantajı da, iyi getiri görebilmeniz için oldukça büyük bir yatırım yapmanız gerektiğidir. Yeni başlayanların çoğunun rahat hissetmeyebileceği bir şey.

Uzun vadeli ticaret

Hiç “HODL” kelimesini duydunuz mu? Değilse, o zaman kripto alanında tamamen yeni olduğunuzu varsayacağız! Hayır, sözlükte bulacağın bir kelime değil ama kesinlikle kripto forumlarında ve topluluk sohbet gruplarında bulacaksın!

“HODL” bir kripto para birimini satmak yerine uzun vadede tutmak anlamına gelen argo bir kelimedir. Gerçek anlamı “Sevgili Yaşam İçin Bekle” dir. Genellikle, uzun vadeli kripto ticareti, bir madeni parayı bir yıl veya daha uzun süre tutmak anlamına gelir..

Buradaki fikir, her zaman oynaklık olsa da, fiyatın uzun vadede büyük miktarda artması gerektiğidir..

Bunun harika bir örneği, 2011’de Bitcoin’i sadece 0.35 dolarken satın alan şanslı yatırımcılar olabilir. 2017’nin sonlarına kadar ellerinde tutsalardı, madeni paralarını neredeyse 20.000 dolara satabilirlerdi! Bu, ilk yatırımınızın 57.000 katının üzerindedir!

Avantajlar

Uzun vadeli kripto para birimi ticaretinin temel avantajlarından biri, kolay olması ve biraz zaman gerektirmesidir. Madeni paranızı uzun vadede elinizde tutmaya çalıştığınız için karmaşık ticaret çizelgelerini veya grafiklerini anlamanıza gerek yoktur..

Kripto para birimlerinin fiyatlarını kontrol etmek için sürekli zaman harcamanız gereken kısa vadeli ticaretin aksine, boş zamanlarınızda yapabilirsiniz. Çok basit, jetonunuzu satın aldıktan sonra beklemekten başka bir şey yapmanız gerekmez!

Uzun vadeli kripto para birimi ticaretinin bir diğer iyi avantajı, başlamak için çok fazla paraya ihtiyacınız olmamasıdır. Biraz boş paranız olduğunda küçük miktarlarda satın alabilir ve uzun bir süre boyunca büyümesine izin verebilirsiniz..

Bu ayrıca, fiyattaki kısa vadeli hareketler konusunda endişelenmenize gerek olmadığından, piyasa oynaklığının stresinden kaçınmanıza da olanak tanır..

Kripto Borsalarını Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Ticaret hedefleriniz için hangi kripto borsalarının en iyisi olduğunu hiç merak ettiniz mi??

Görmek & TOP3 kripto borsalarını yan yana karşılaştırın

Dezavantajları

Uzun vadeli kripto para birimi ticaretinin bir dezavantajı, hızlı kısa vadeli kazançlar elde etmek için iyi bir fırsatı kaçırabilmenizdir..

Bazen madeni paraların değeri gerçekten hızlı bir şekilde yükselir, sadece tekrar aşağıya düşer. Kısa vadeli tüccarlar bunu fark edecek ve hızlı bir kar elde edebilecek.

Diğer bir dezavantaj, piyasayı analiz etmek için zaman harcamadığınız için (kısa vadeli bir tüccar kadar), bazı kötü haberleri kaçırabilirsiniz. Kripto para biriminizin fiyatını etkileyebilecek kötü haberler yayınlanırsa (düzenlemeler gibi), fiyat düşebilir ve bir daha asla yükselmeyebilir..

Öyleyse, bunun olmasını önlemek için kripto para birimi haberlerini takip ettiğinizden emin olun..

Artık hem kısa hem de uzun vadeli kripto para birimi ticaretinin bazı avantaj ve dezavantajlarını bildiğinize göre, başlamadan önce dikkat etmeniz gereken bazı noktalara bir göz atalım..

Nelere Dikkat Edilmeli?

Ticarete başlamadan önce hatırlamanız gereken en önemli şey, tüm yatırımınızı kaybetme ihtimalinizin olduğudur..

Kripto para piyasaları çok değişken ve bazı insanlar çok para kazanmış olsa da, birçok insan da para kaybetti. Kaybetmeyi göze alamayacağınız herhangi bir miktarla asla ticaret yapmamalısınız.

Kayıplarınızla nasıl başa çıkacağınız, bir tüccar olarak başarınızı belirleyecektir. İşte bazı önemli tavsiyeler – asla daha büyük miktarlarda yatırım yaparak kayıplarınızı geri kazanmaya çalışmayın. Bu, duygulara yatırım yapmaktır ve çoğu zaman insanların çok para kaybetmesine neden olur.

FUD

Hem gerçek dünyada hem de kripto ticaretinde kullanılan popüler bir terim FUD’dir. Bu, Korku Belirsizliği ve Dezenformasyon anlamına gelir.

FUD, insanların veya kuruluşların tüm paralarını (veya benzer bir şeyi) kaybedeceklerini söyleyerek bir varlığa yatırım yapmamalarını sağlamaya çalışmasıdır. Normalde “Bu bir aldatmaca” veya “Çökecek” gibi şeyler söylerler.

Herhangi bir sonuca varmadan önce her zaman kendi araştırmanızı yapmalısınız. Duyduğunuz bilgilerin doğru olup olmadığını öğrenmek için Google’ı kullanın.

İkna

Ticarete başlamadan önce göz önünde bulundurmanız gereken son bir şey, asla başkalarının fikirlerinden etkilenmemenizdir. Unutmayın, kripto para ticaretinden kar etmek isteyen tek kişi siz değilsiniz.

İzlediğiniz ve dinlediğiniz Youtuber’lara karşı dikkatli olun. Madeni paralarını tanıtmak için genellikle kripto para projeleri tarafından ödenecekler. Bu, kısa vadede fiyatı artırabilir, ancak uzun vadede düşebilir. Bu yüzden her zaman önce kendi araştırmanızı yapın.

Şimdiye kadar rehberimizi okuduysanız, artık kripto para birimi ticaretinin ne olduğunu, kısa vadeli ve uzun vadeli ticaret arasındaki farkı ve dikkat etmeniz gereken şeyleri iyi bir şekilde anlamış olmalısınız..

Bil bakalım ne oldu? Şimdi kripto ticareti yapmayı öğrenmenin zamanı!

Ticarete Nasıl Başlanır

Kripto para ticareti yapmak istediğiniz için, yapmamız gereken ilk şey size biraz para kazanmaktır! Bunu yapmanın en kolay yolu, neredeyse her borsa kabul ettiği için Bitcoin kullanmaktır..

Bunun yerine Ethereum almaya karar verirseniz, aşağıdaki kılavuzu yine de takip edebilirsiniz. Bununla birlikte, Bitcoin’den bahsedildiği her yerde, Ethereum ile değiştirin..

Bu noktada zaten Bitcoin’e sahipseniz, kılavuzun bir sonraki bölümüne geçebilirsiniz.!

Bitcoin satın almanın en hızlı yolu banka veya kredi kartınızı Coinbase ile kullanmaktır. Coinbase bir borsa komisyoncusudur ve size Bitcoin’i gerçekten iyi bir oranda satacaktır. Kartınızı kullanmak için% 4’lük bir ücret alınmasına rağmen, jetonlarınızı hemen aldığınız için buna değer.

Coinbase’de bir hesap açın

Coinbase web sitesine şu şekilde gidin: bu bağlantıya tıklamak. Bir kullanıcı adı ve güçlü bir şifre seçmeniz gerekecek. Ayrıca e-posta adresinizi ve cep telefonu numaranızı da onaylamanız gerekecek.

Coinbase’de hesabınızı doğrulayın

Coinbase’de Bitcoin satın almadan önce kimliğinizi doğrulamanız gerekecek. Aşağıdaki adım adım kılavuzumuzu izleyin.

 1. Tıklamak Al sat ekranın üst kısmında.Coinbase uygulamasında kripto para ticareti
 2. Şimdi bir ödeme yöntemi eklemeniz gerekiyor. Tıklamak Ödeme yöntemi ekle.

  Cryptocurrency Ticareti için bir ödeme yöntemi eklemek

 3. Daha sonra bir banka hesabı veya banka / kredi kartı eklemek isteyip istemediğiniz sorulacaktır. Bu örnekte, para yatırmanın en hızlı yolu olduğu için bir banka / kredi kartı ekleyeceğiz.Cryptocurrency Ticaretine başlamak için ödeme hesabı ekleme
 4. Coinbase güvenliği çok ciddiye aldığından, şimdi kimliğinizi doğrulamanız gerekecek. Tıklamak ID yükle.
 5. Pasaport, ehliyet veya devlet tarafından verilmiş bir kimlik kartı yükleyebilirsiniz. Yüklemek istediğinizi tıklayın.Cryptocurrency Ticaretini başlatmak için Kimlik Ekleme
 6. Ardından, kimliğinizi nasıl yüklemek istediğiniz sorulacak. Bir web kamerası, mobil kamera veya bir dosya yüklemesi seçebilirsiniz.Cryptocurrency Ticaretine başlamak için bir resim eklemek
 7. Kimliğinizi yükledikten sonra, aşağıdaki onayı alacaksınız.Kimlik doğrulanmış resim

  Resim kalitesi yeterince net değilse, yeniden yüklemeniz istenecektir.. Coinbase’de ödeme yönteminizi ekleyin

 1. Şimdi banka / kredi kartınız için fatura adresini girmeniz gerekecek.Kripto Para Ticareti
 2. Şimdi banka / kredi kartı bilgilerinizi girmeniz gerekecek. Endişelenmeyin – Coinbase, numaralar şifreli olduğu için kart bilgilerinizi asla göremez.Kripto Para Ticareti
 3. Tebrikler, şimdi kimliğinizi doğruladınız ve bir ödeme yöntemi eklediniz! Şimdi gidip biraz Bitcoin alalım.

Coinbase’de Bitcoin Satın Alma

 1. Tıklamak Al sat yine sayfanın en üstünde. Bu sefer satın alabileceğiniz dört jetonu görebileceksiniz. Tıklamak Bitcoin.Kripto Para Ticareti
 2. Aşağı kaydırın ve Bitcoin için harcamak istediğiniz miktarı (itibari para cinsinden) girin. Örneğimizde 150 EUR değerinde satın alıyoruz. Miktarınızı girdiğinizde Bitcoin miktarı güncellenecektir.Kripto Para Ticareti
 1. Son olarak, tıklayın Anında Bitcoin Satın Alın, önceden eklediğiniz ödeme kartını onaylayın ve tıklayın Onaylamak. İşte bu, bu kadar kolay – artık Bitcoin’e sahipsiniz!

Artık biraz Bitcoin’iniz olduğuna göre, Binance’de bir hesap açmamız gerekiyor. Kripto para birimi ticareti için en popüler kripto borsalarından biridir ve 100’den fazla farklı kripto parası mevcuttur.!

Binance’de bir hesap açın

 1. Binance web sitesini ziyaret edin: bu bağlantıya tıklamak.

 1. Tıklamak Kayıt ol ve istemleri takip edin. Binance, Coinbase kadar basittir – e-posta adresinizi, cep telefonu numaranızı girmeniz ve bir kullanıcı adı ve şifre seçmeniz gerekir.

 1. Artık bir Binance hesabınız olduğuna göre, Coinbase’den yeni satın aldığınız Bitcoin’i yatırmamız gerekiyor..

Binance’e para yatırın

 1. Coinbase hesabınıza geri dönün ve tıklayın Hesaplar sayfanın üst kısmında. Sonra tıklayın Gönder.Cryptocurrency Ticareti için Coinbase Talimatı
 2. Daha sonra jetonlarınızı göndermek istediğiniz adresi girmeniz istenecektir. Onları Binance cüzdanınıza göndermek istediğiniz için Binance’e geri dönüp Binance cüzdan adresinizi almamız gerekiyor..
 3. Binance’e geri dönün. Farenizi üzerine getirin Para kaynağı ve tıklayın Mevduat.Cryptocurrency Ticareti yapabilmek için COinbase'e eğlence yatırmak
 4. Tıklamak Para Yatırmayı Seçin, yazın BTC ve sonra tıklayın Bitcoin.Coinbase'e yatırılacak coin'i seçmek
 5. Artık Bitcoin için Binance para yatırma adresinizi göreceksiniz. Kopyala.Kripto para birimi ticareti yaparken BTC para yatırma adresinin nasıl kopyalanacağına ilişkin talimatlar
 6. Şimdi Coinbase hesabınıza geri dönün. Göndermek istediğiniz Bitcoin miktarını girin ve ardından Binance cüzdan adresini yapıştırın. Son olarak, tıklayın Gönder. Binance hesabınıza 15 dakika içinde para yatırılmalıdır.

Binance’de kripto para ticareti nasıl yapılır

Artık Binance hesabınız Bitcoin ile finanse edildiğine göre, size kripto para birimi ticaretinin nasıl çalıştığını göstereceğiz. Örneğimizde, NEO için Bitcoin ticareti yapacağız, ancak NEO’yu ticaret yapmak istediğiniz coin ile değiştirebilirsiniz.!

 1. Farenizi üzerine getirin Değiş tokuş ve tıklayın Temel.Temel Kripto Para Ticareti yönteminin seçilmesi
 2. Sayfanın sağ tarafında BTC ve girin NEO (veya satın almak istediğiniz jeton). Sonra tıklayın NEO / BTC. Ticaret yapmak istediğiniz coin NEO değilse ve onun yerine ABC ise, o zaman ABC / BTC çiftini ararsınız..Coinbase'de kripto para birimi ticaretinin nasıl yapılacağına ilişkin talimatlar
 3. Artık ticaret yapmak istediğiniz coin’ler için ana ticaret ekranındasınız – burası tüm eğlencenin gerçekleştiği yerdir!Cryptocurrency Trading platformunda NEO coin fiyat grafikleri
 4. Bir ticaret yapmak için aşağı kaydırmanız ve NEO satın al
 5. Kaç jeton takas etmek istediğinizi seçmeden önce, işlem yapmak isteyip istemediğinize karar vermelisiniz Limit Emri veya a Market siparişiLimit Emri: Bu, işlem yapmak istediğiniz fiyatı girdiğiniz yerdir. Ancak, fiyatınızı eşleştireceğinize dair hiçbir garanti yoktur. Piyasa Emri: Burası Binance’de mevcut olan güncel piyasa fiyatını aldığınız yerdir. Bu ilk seferinizse, Market Order sizin en iyi seçeneğinizdir.Coinbase'de pazar kategorisi
 6. Şimdi satın almak istediğiniz NEO (veya seçtiğiniz jeton) miktarını girmeniz gerekiyor. Örneğimizde satın alıyoruz 10 NEO. Göreceğiniz gibi, seçtiğimiz gibi piyasa fiyatını alacağız. Market. Son olarak, ticaretinizi tamamlamak için tıklayın NEO satın al. İşte bu, ilk kripto para birimi ticaretinizi yaptınız!Coinbase'de NEO coin miktarının nasıl seçileceğine dair talimatlar

Unutmayın, satın almak istediğiniz coin için yukarıdaki kılavuzu değiştirebilirsiniz..

Sonuç

Ve bu, yeni başlayanlar için Cryptocurrency ticaretimizin sonu – umarız beğenmişsinizdir!

Bu makaleyi baştan sona okuduysanız, artık kripto ticaretinin ne olduğunu, kısa ve uzun vadeli ticaret arasındaki farkı ve başlamadan önce göz önünde bulundurmanız gereken bazı önemli şeyleri iyi bir şekilde anlamış olmalısınız..

Sadece bu da değil, artık ilk kripto satın alımınızı nasıl yapacağınızı ve farklı kripto para birimleri arasında nasıl ticaret yapacağınızı biliyorsunuz! Unutmayın, herhangi bir yatırım yapmadan önce her zaman bir finans danışmanıyla konuşmalı ve her zaman kendi araştırmanızı yapmalısınız..

(Orada güvende olmanı istiyorum!)

Peki rehberi nasıl buldunuz? İlk kripto para biriminizi satın aldınız mı? Hangi kripto para biriminde işlem yapmaya başlayacağınıza dair herhangi bir fikriniz var mı??..

Bilmemize izin ver!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me