Kripto para birimlerinin artan popülaritesiyle birlikte, güvenli cüzdan ihtiyacı. Bununla birlikte, kripto para birimlerinizi çevrimiçi olarak saklamak en iyi fikir olmayabilir, donanım cüzdanları gerçekten dürüst büyük miktarlarda kripto tutmaya gelince. İşte bu nedenle, bu Ledger Nano X incelemesi tam olarak aradığınız şey olabilir.

Bu Ledger Nano X incelemesinde size sağlayacağım tüm ayrıntılar bu donanım cüzdanı ile ilgili bilgiler de dahil olmak üzere şirket, Ledger Nano X destekli madeni paralar, artıları ve Eksileri yanı sıra ek ayrıntılar.

Bu incelemenin sonunda, Ledger Nano X cüzdanının ihtiyaçlarınıza uygun olup olmadığına karar verebilmelisiniz..

Daha fazla uzatmadan, şirket ve Ledger cüzdanı hakkındaki ayrıntılara geçelim.

Bir Bakışta Karar: Ledger Nano X, piyasadaki lider kripto para birimi donanım cüzdanıdır. Üst düzey güvenlik sunar, 1500’den fazla kripto para birimini destekler, mobil cihazınızdan yönetilebilir ve şirketin önceki sürümüne göre daha rahat bir tasarım sunar. Ledger Nano X nispeten pahalı olsa da, yeni özellikleri tamamen buna değer.

Artıları

 • Mobil cihazdan yönetilebilir
 • Çok güvenli
 • 1500’den fazla kripto para birimini destekler
 • Rahat tasarım

Eksileri

 • Nispeten pahalı

Ledger Nano X İncelemesi: Şirkete ve Cüzdanın Kendisine Kısa Bir Giriş


Defter bulundu 2014’te geri dön kripto para birimleri, gömülü güvenlik, girişimcilik ve blok zinciri uygulamaları için diğer güvenlik çözümlerinde uzmanlığa sahip sekiz uzman tarafından. Şu anda şirket, 130’dan fazla çalışan içinde Paris, Vierzon ve San Francisco.

İlginç gerçek: Ledger o kadar popüler ki çoktan sattı 1 milyondan fazla cihaz. Etkileyici, doğru?

Ledger Nano X İnceleme

Ledger cüzdanı oldukça önerilen güvenlik konusunda deli olan insanlar için. Çok fazla daha güvenilir yazılım cüzdanlarından daha İnternete bağlı olan ve herhangi bir zamanda saldırıya uğrayabilen. Soğuk bir cüzdan olan Ledger Nano X’e aktarılan tüm varlıklar çevrimdışı tutuldu. Bu Ledger Nano X incelemesinde güvenlik hakkında konuşurken daha fazla ayrıntıya gireceğim.

Bulunan Son Defter Cüzdan Kuponu:

Ledger Nano X İnceleme: PROS

Bu Ledger Nano X incelemesine olumlu yönlerden başlayalım. Son kararı vermeden önce her birini dikkate aldığınızdan emin olun..

Üst Düzey Güvenlik

“Ledger Nano X güvenli mi?” – bu ana sorulardan biri kripto para meraklıları bu cihazı satın almadan önce sormaya devam ediyor. Bu nedenle, bunu son derece netleştirmek istiyorum..

Ledger Nano X size şunları sağlayabilir: nihai güvenlik. Bu bir donanım cüzdanı (soğuk cüzdan olarak da bilinir), yani tüm Bitcoin’leriniz, Litecoin’leriniz ve diğer altcoin’leriniz güvenli bir şekilde çevrimdışı depolandı. Bununla birlikte, bir bilgisayar korsanı buna çevrimiçi olarak erişemez.

Ledger Nano X’in sahip olduğunu fark edebilirsiniz. Bluetooth Düşük Enerji Bir kabloya ihtiyaç duymadan kullanmanıza izin veren (BLE) bağlantısı. Kablosuz bağlantı gerçekten kullanışlı görünmekle birlikte, bazı güvenlik endişelerini de artırabilir. Bununla birlikte, sonuca atlamadan önce, Ledger Nano X söz konusu olduğunda hiçbir güvenlik sorunu olmadığını size temin ederim..

Ledger Nano X İnceleme

Dan beri sadece halka açık veriler dır-dir Bluetooth ile aktarıldı ve özel anahtarlarınız ve tohumunuz asla cihazdan çıkmaz, bunun için endişelenmenize gerek yoktur. Şirket, birisi Bluetooth bağlantısını kesse bile Ledger Nano X özellikleri Güvenli Öğe (SE) herhangi bir değişiklik yapmadan önce izninizi isteyecek.

Dahası, bu Ledger Nano X incelemesinde şirketin bir benzersiz operasyon sistemi aranan BOLOS Ledger cüzdan hattı için güvenli bir çip entegre eden. Ledger, piyasada bu tür bir teknolojiyi sunan tek cüzdandır.

Dahası, Ledger Nano X cihazınızı aldıktan sonra, bir pin kodu oluştur en az 4 basamaklı. Bu kodu kendinize sakladığınızdan emin olun. PIN kodunuzu unutmanız durumunda bir 24 kelimelik kurtarma ifadesi yeni bir pin oluşturmanız için size verilecektir. Bununla birlikte, “Ledger Nano X güvenli mi?” Diye sormamalısınız. çünkü piyasadaki en güvenli kripto para cüzdanlarından biridir.

Tablo: Ledger Nano X ve Trezor Model T’nin güvenlik özellikleri

Şimdi, o zamandan beri Defter bir donanım cüzdanı, fiziksel hasara karşı korumasını dikkate almak çok önemlidir. İyi haber şu ki, Ledger Nano X, en kaliteli malzemeler bu, cihazı fiziksel hasarlardan koruyabilir. Kapak yapıldığı için paslanmaz çelik, düşürmeniz durumunda tamamen korunur.

Yazılım cüzdanları (sıcak cüzdan olarak da bilinir) tamamen farklı çalışır. Genellikle olabilirler İndirildi masaüstü veya mobil cihazlarda. Çoğu insan sıcak cüzdanları seçer çünkü çoğu tamamen Bedava (ücretler hariç) ve süper kullanımı kolay. Çoğu durumda, onları ilk kez kullanan kişiler bile bir şeyleri anlayabilir..

Ledger Nano X İnceleme

Ancak, anlamanız gereken önemli olan şey, Yazılım cüzdanlarında asla büyük miktarlarda kripto para bulundurmayın – bir bilgisayar korsanı yükleyebilir kötü amaçlı yazılım cihazınıza yerleştirin ve bir keylogger bu, cüzdanınızın özel anahtarlarını çalmanıza ve kripto para birimlerinize sahip olmanıza olanak tanır. Çok güvenli gelmiyor, haklı mıyım?

Tabii ki, tüm yazılım cüzdanlarının kötü olduğunu söylemiyorum; onlar basit donanım seçenekleri kadar güvenilir değil. Bununla birlikte, sadece içinde kaybetmek için çok üzülmeyeceğiniz bir miktarı depolamalısınız..

Ana Kripto Para Birimlerini ve Daha Fazlasını Destekler

Bitcoin veya Ethereum gibi ana akım kripto para birimleri ile ilgilenmiyorsanız, ancak daha az popüler seçenekleri tercih ediyorsanız, Ledger Nano X destekli madeni paraların farkında olmak çok önemlidir. Sonuçta, mevcut tüm kripto para birimlerini destekleyecek böyle bir cihaz yok.

Ledger Nano X İnceleme

Ledger Nano X destekler 1500’den fazla jeton ve jeton, en çok dahil popüler kripto para birimleri:

 • Bitcoin (BTC)
 • Ethereum (ETH)
 • Dalgalanma (XRP)
 • USD Tether (ERC20) (USDT)
 • Bitcoin Cash (BCH)
 • Litecoin (LTC)
 • Binance Coin (BNB)
 • EOS (EOS)
 • ….

Ledger ayrıca diğer, daha az popüler olan altcoinleri de destekler, bu nedenle daha az yaygın kripto para birimleri kullanıyor olsanız bile, madeni paranızı bulabileceğinize bahse girerim.

Tasarım ve Kullanılabilirlik

Görünüşe göre Ledger Nano X, şirketin ilk modeliyle neredeyse aynı – Ledger Nano S. Aralarındaki tek fark, biraz daha ağır ve bir daha geniş ekran, ancak yine de elinize kolayca sığdırabilirsiniz.

yön tuşları önceki modelde olduğu gibi ekranın yanında yer alır. “Enter” tuşuna basmak istiyorsanız, iki düğmeyi bir arada tutmanız yeterlidir.

Ledger Nano X İnceleme

Sonuç olarak, Ledger Nano X tasarımının daha ileri S versiyonuna kıyasla. Daha büyük bir ekrana sahip olduğunuz için cüzdan adreslerini ve gerekli diğer tüm ayrıntıları görmek daha kolaydır.

Daha da ileri giderek, Ledger Nano X’i bilgisayarınıza bağlamak istiyorsanız, bunu kullanarak yapabilirsiniz. USB-C kablosu, ancak, cüzdanınızı bir akıllı telefon. İkinci seçenek, paranızı anında donanım cüzdanına aktarabileceğiniz için çok daha rahat. Bununla birlikte, bu Ledger Nano X incelemesinde daha önce bahsettiğim bazı güvenlik endişelerini de (Bluetooth bağlantısı nedeniyle) artırabilir..

Bu nedenle, Ledger Nano X, bu donanım cüzdanını kullanma sürecini çok daha keyifli hale getiren gerçekten şaşırtıcı güncellemelerle birlikte gelir..

Ledger Nano X'i Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Ledger Nano X’i Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Tüm Kripto Borsaları size benzer görünebilir ama Hepsi aynı DEĞİL!

Evet! Karşılaştırma Tablosunu göster

Ledger Nano X İnceleme: CONS

Ledger Nano X bazı harika özelliklerle birlikte gelse de, göz önünde bulundurmanız gereken bir şey de var.

Nispeten Pahalı

Donanım cüzdanları söz konusu olduğunda, temel sorunlardan biri onları gerçekten satın almanız gerektiğidir. Onların fiyatlar değişme eğilimindedir, Ledger Nano X, daha pahalı seçeneklerden biridir.

Şu anda, Ledger Nano X fiyatı 119,00 €‎. Kıyasladığımızda S modeli maliyeti sadece 59,00 €‎, bu oldukça büyük bir artış. Ancak, Ledger Nano X’in piyasada başka hiçbir cüzdanda bulamayacağınız gerçekten çekici özelliklerle gelen yeni ve geliştirilmiş bir sürüm olduğunu unutmayın..

Fiyat, insanların yazılım cüzdanlarını seçmelerinin ana nedenlerinden biri olsa da (çoğu ücretsizdir), güvenlik her zaman önce gelmeli kripto para birimlerinin depolanması söz konusu olduğunda. Donanım cüzdanı satın almak istemediğiniz için yazılım cüzdanınızda sakladığınız tüm paraları kaybettiğinizi hayal edin.. ‎

Ledger Nano X, Ledger Nano S ile karşılaştırıldığında

Ledger Nano X’in size daha da fazla özellik sağlayabilen yeni ve geliştirilmiş bir cüzdan olduğunu söylemeye devam ediyorum, ancak Ledger Nano S’den farkı ne??

Açıklık adına, size bir bu iki cihazın hızlı karşılaştırması.

Ledger Nano S Ledger Nano X
 • 3-20 uygulama
 • 1.100’den fazla uyumlu kripto varlığı
 • Ledger Canlı
 • 50+ cüzdan uyumlu
 • Bluetooth: –
 • Ekran: 128 x 32 piksel
 • Konektör – USB Tip Mikro-B
 • Batarya: –
 • Fiyat: 59,00 €‎
 • 100 uygulamaya kadar
 • 1.100’den fazla uyumlu kripto varlığı
 • Ledger Canlı
 • 50+ cüzdan uyumlu
 • Bluetooth uyumluluğu
 • Ekran: 128 x 64 piksel
 • Konektör – USB Type-C
 • Batarya: 8 saat
 • Fiyat: 119,00 €‎

Gördüğünüz gibi, Ledger cüzdanları söz konusu olduğunda birkaç temel fark var. Ledger Nano X, 100 adede kadar uygulamayı destekleyebilir, kullanılabilirliği artıran daha büyük bir ekrana sahiptir ve Ledger cüzdanını mobil cihazınızdan yönetmenize olanak tanıyan Bluetooth uyumluluğu sağlar.

Ledger Nano X İnceleme

Ledger Nano X iki kat pahalı olsa da, şu özelliklere sahiptir: tamamen fiyatına değer.

Ledger Nano X Cüzdan Paketinde Neler Var?

Ledger Nano X, aşağıdakileri içeren bir paketle birlikte gelir: 5 element, dahil olmak üzere:

 • 1 USB C kablosu
 • Cihaz için 1 anahtarlık askısı
 • 3 kurtarma sayfası
 • 1 başlangıç ​​broşürü
 • Ledger Nano X cihazının kendisi

Bu Ledger Nano X incelemesinde, cihazın nasıl kullanılacağına ilişkin gerekli tüm bilgileri bulacak olsanız da, süreç boyunca size rehberlik edecek bir başlangıç ​​broşürü her zaman vardır..

Ledger Nano X Nasıl Kurulur?

Ne zaman izlenecek altı adım var? Ledger Nano X kurulumu.

Adım 1: Ledger’ı Canlı Alın.

Ledger Live, cihazınızı kurmak ve kripto para birimlerini yönetmek için gereken bir yazılımdır. İndirebilirsin masaüstü uygulaması Ledger’in resmi sitesinde Windows, Mac ve Linux için ve mobil uygulama App Store veya Google Play’den.

Ledger Nano X İnceleme

Bir uygulamayı ne zaman indireceğiniz, bir hesap ekle bu sana izin verecek kriptoyu yönet.

2. Adım: Yeni bir cihaz olarak kurun.

Yeni bir cihaz kurmak için yapmanız gerekenler aç onu ilk. Sadece basın ve düğmeyi basılı tut Ledger logosunu görene kadar USB bağlantı noktasının yanında. Tamamlandığında, okumanız gerekecek ekran talimatları. Sağ düğmeye basarak devam edebilir ve soldaki düğmeye basarak geri dönebilirsiniz. Ekranda “Yeni bir cihaz olarak kur” u gördüğünüzde, her iki düğmeye de aynı anda basmanız gerekir.

Ledger Nano X İnceleme

3. Adım: Bir PIN kodu seçin.

Önceki tüm adımları uyguladıktan sonra sıra bir PIN seçin kodu. Ekranda “PIN kodunu seçin” ifadesini görene kadar her iki düğmeye aynı anda basmanız yeterlidir..

Ledger Nano X İnceleme

Bir basamak seçmek için düğmelerden herhangi birini kullanın ve doğrulamak için her iki düğmeye aynı anda basın. Kodunuz şunlardan oluşmalıdır: 4-8 basamak, yani bitirdikten sonra, basın”. Onaylamak için PIN kodunu tekrar girin.

Ledger Nano X İnceleme

4. Adım: 24 kelimelik kurtarma ifadenizi yazın.

PIN kodunu girdikten sonra, kurtarma ifadesi ekranda. Yalnızca bir kez sağlanacağından, dikkatlice yazdığınızdan emin olmalısınız. Başlamak için her iki düğmeye de bastığınızda göreceksiniz kelime 1. Bir yere yazın ve 2. kelimeye geçmek için sağ düğmeye basın. 24 kelimenin tamamını elde edene kadar devam edin. Bir kez daha, devam etmek için her iki düğmeye de basın.

Ledger Nano X İnceleme

Şimdi, sağ ve sol düğmeleri kullanarak yapmanız gereken 1 numaralı kurtarma ifadesini seçin. 24 kelimenin tamamını onaylayana kadar devam edin. Ve cihazınız hazır! Her iki düğmeye basın ve Kontrol Paneline erişin.

Ledger Nano X İnceleme

5. Adım: Uygulamaları yükleyin.

Cihazınız hazır olduğunda, cihazınıza uygulamaları yükleyebilirsiniz. Bunu yapmak için, Ledger Live Manager’a gidin ve gerekli uygulamaları seçin. En popüler kripto para birimlerinin tümü mevcuttur, Bitcoin, Ethereum, XRP, Litecoin ve diğer birçok uygulamayı bulabilirsiniz..

Artık Ledger panosuna erişebilirsiniz.

Ledger Nano X İnceleme

Para Nasıl Alınır

Kripto varlıkları almak için, öncelikle gerekli uygulamanın yanı sıra oluşturulmuş bir hesapla birlikte Ledger Live’a sahip olduğunuzdan emin olmanız gerekir. Örneğin, almak istiyorsanız Ethereum, Ethereum uygulamasını yüklemeniz gerekir. Bittikten sonra, bu adımları takip et:

Aşama 1: Tuşuna basın. İşlem sekme uygulamanın altında bulabileceğiniz.

Ledger Nano X İnceleme

Adım 2: Dokunmak “Teslim almak”.

Aşama 3: Kullanılacak hesabı seçin.

Ledger Nano X İnceleme

4. adım: Ledger Live’da gösterilen adresin cihazda görebildiğiniz adresle eşleştiğini onaylayın.

Ledger Nano X İnceleme

Adım 5: Adresi kopyalayın ve bunu size para gönderecek biriyle paylaşın.

Ledger Nano X İnceleme

Ledger Nano X cüzdanının güvenli olduğunu zaten anlamış olsak da, yine de dikkatli olmalısınız ve diğer insanlarla paylaştığınız adresin başlangıçta verilen adresle aynı olduğundan emin olmalısınız..

Para Nasıl Gönderilir

Para göndermeden önce yapmanız gerekenler işlem ayrıntılarını girin. İşte bunun nasıl yapılacağına dair hızlı bir kılavuz:

Aşama 1: Düğmesine basın. İşlem sekme uygulamanın altında bulabileceğiniz.

Ledger Nano X İnceleme

Adım 2: “Gönder” e dokunun.

Ledger Nano X İnceleme

Aşama 3: Hesabı seçin para göndermek istediğiniz.

Ledger Nano X İnceleme

4. adım: Giriş alıcı adresi. Bunu manuel olarak veya “QR Kodunu Tara” seçeneğine dokunarak yapabilirsiniz..

Ledger Nano X İnceleme

Adım 5: Göndermek istediğiniz miktarı girin.

6. Adım: “Devam Et” e basın.

İşlem ayrıntılarını girdikten sonra yapmanız gerekenler doğrula ve imzala. Bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

Aşama 1: Kontrol edin ödeme detayları ve eğer doğruysa, dokunmak “devam et”.

Adım 2: Cihazınızın açıldığından ve kilidinin açıldığından emin olun ve ardından Ledger Nano X’i seçin ile göndermek.

Aşama 3: Kripto uygulamasını açın ve dokunmak “devam et”.

4. adım: Tüm işlem ayrıntılarını gözden geçirin ve doğru olduklarından emin olun. Doğrulamaya hazır olduğunuzda iki düğmeye basın.

Adım 5: İşleminiz doğrulandı!

Bu donanım cüzdanını kullanmak biraz zor görünebilir, ancak sorun olmaması gereken bu Ledger Nano X incelemesini takip ettiyseniz.

Bulunan Son Defter Cüzdan Kuponu:

Sonuçlar

Bu nedenle, Ledger Nano X dır-dir en güvenilir donanım cüzdanlarından biri Marketin içinde. Soğuk bir cüzdan olduğundan ve özel anahtarlarınız çevrimdışı tutulduğundan, bilgisayar korsanlarının ona erişimi yoktur.

Ayrıca, Ledger Nano S ile karşılaştırıldığında yeni model, daha iyi kullanılabilirlik. Yalnızca kripto varlıklarını yönetmek için bir mobil uygulama kullanmanıza izin vermekle kalmaz, aynı zamanda daha büyük ekran bu, gezinmeyi daha rahat hale getirir.

Tablo: Ledger Nano X ve Nano S’nin artıları ve eksileri

Ledger Nano X destekli madeni paralar söz konusu olduğunda, cihaz 1.100’den fazla kripto para birimi ile uyumlu. Bununla birlikte, yalnızca en popüler değil, aynı zamanda daha az bilinen madeni paraları ve jetonları da depolayabileceksiniz..

Umarım bu Ledger Nano S incelemesi yardımcı olmuştur ve aradığınız tüm bilgileri bulmayı başarırsınız. Neye karar verirsen ver, her zaman bil ki soğuk cüzdanlar kripto para birimlerinizi en iyi şekilde koruyabilir.

Bu web sitesinde yayınlanan içerik, herhangi bir finansal, yatırım, ticaret veya başka herhangi bir tavsiye vermeyi amaçlamaz. BitDegree.org, herhangi bir kripto para birimini satın almanızı, satmanızı veya tutmanızı önermez veya onaylamaz. Finansal yatırım kararları vermeden önce, finansal danışmanınıza danışın..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me