Merhaba ve bu rehbere hoş geldiniz madencilik için en iyi GPU’yu seçmek. Bu kılavuzda bakacağım üst birimlerin altısı piyasada. Karşılaştıracağım GPU’lar ve nihayetinde madencilik için en iyi GPU’yu seçmeniz için gereken araçları sağlar.

Bir sürü bugün piyasadaki farklı GPU’lar. Bazıları video oluşturmak için özel olarak oluşturulmuştur, diğerleri ise oyun oynamak için tasarlanmıştır. Bu rehber tüm bunlarla ilgili değil. Kesinlikle bulmakla ilgilidir madencilik için en iyi GPU!

Rehber sırasında, bir kısa giriş kripto para madenciliğinin gerçekte ne olduğu. Bunu, bugün piyasadaki en iyi altı GPU’ya bir bakış izleyecek. Bundan sonra, kullanışlı bir GPU karşılaştırma tablosu. Bu, her bir GPU’nun özelliklerini hızlı bir şekilde görmenize ve kişisel ihtiyaçlarınız için hangisinin en iyi madencilik GPU’su olduğunu bulmanıza yardımcı olacaktır..

Madeni paraları çıkardıktan sonra, onları içeride tuttuğunuzdan emin olmalısınız. güvenli kripto cüzdanları. Daha fazla önerilen seçeneklerden bazıları şunları içerir: Ledger Nano X, ve Trezor Model T.

Ayrıca, kripto para kazanmanın daha kolay bir yolunu seçmeye karar verirseniz, Coinbase ve Binance gibi güvenilir kripto para birimi borsalarını seçtiğinizden emin olun..


Hadi başlayalım!

Kripto Madenciliğinin Ana Fikri

Karşılaştırmaya başlamadan önce Madencilik için GPU’lar, ile başlamalıyız kısa açıklama kripto para birimi madenciliği derken aslında ne demek istediğimizi. Madencilik süreci işlemleri doğrulama bir kripto para birimi ağında. Bunu, bir kripto ağının milyarlarca dolarlık değeri desteklemesi için yeterince güvenli bir şekilde yapmak için, bilgisayarlar bir tahmin etmeye çalışmalıdır. karakter dizisi – hash olarak da bilinir.

Bulunan En Son Coinbase Kuponu:

Bu “iş kanıtı” adı verilen bu kripto para biriminin en önemli özelliklerinden biridir. Esasen ağı korur ek yaratan insanlara karşı Bitcoin, Eter, Kısa çizgi, veya söz konusu para birimi ne olursa olsun.

Madencilik için en iyi GPU: Madencilik için GPU.

Kripto para madenciliği çeşitli yöntemlerle yapılabilir. farklı bilgisayar sistemleri türleri. En basit olanı bir CPU’dur. İşlemci duruyor Merkezi işlem birimi. Birkaç yıl önce madencilikteki rekabet o kadar büyük olmadığında kripto madenciliği yapmakta iyiydiler..

Ancak günümüzde bir GPU tercih edilmektedir. birçok farklı kripto madenciliği. Bunun nedeni, bir GPU’nun her saniye doğru karakter dizisinde çok daha fazla tahmin yapabilmesidir. Bir makinenin yapabileceği tahminlerin sayısına, hash oranı denir. Bu nedenle, madencilik için en iyi GPU, yüksek bir hash oranına sahip olacaktır.!

GPU duruyor grafik işleme birim ve ağır işleme işi yapan (video prodüksiyonu için kullanılan tür) veya en son teknoloji video oyunlarını oynayan herkes için sahip olunması gereken bir donanım parçasıdır..

Kripto para birimlerinin popülerliğinden bu yana 2017’de patladı, büyük bir GPU sıkıntısı. Bunun nedeni, pek çok insanın onları kripto madenciliği yapmak için satın almasıydı. GPU üretim şirketlerinde aşağıdaki gibi paylar NVIDIA ve AMD da fırladı!

Madencilik için En İyi Grafik Kartı

Aradan çıkan tanıtımlar, nihayet bu kılavuzun ana odağına inebiliriz – madencilik için size en iyi GPU’yu bulmak!

Mutlak olanların kısa bir listesini sunmak için İnternet’i araştırdım. en iyi donanım parçaları bugün piyasada. Bununla birlikte, bunlardan bazılarını elinize almak zor olabilir. Hala çok talep görüyorlar.

En iyi of the Bunch – NVIDIA GeForce GTX 1070

En iyi madencilik GPU’ları listemizdeki ilki, NVIDIA GeForce GTX1070. 1070, video oyunları için harika bir grafik kartıdır. Ayrıca şunlar için harika bir seçimdir: kripto para madencilik.

NVIDIA GeForce GTX1070, cömert olandan daha fazlasına sahiptir. 30mh / s’lik karma oranı. Ayrıca fazla güç çekmez. Sadece Birim başına 150W, Çalıştırması daha ucuz kartlardan biridir. Bunun anlamı şudur ki elektrik madencilik karınızı çok fazla tüketmemelisiniz.

GTX1070’in bir dezavantajı, daha pahalı birimlerden biri listemizde. Nereden aldığınıza ve mevcut arz ve talebine bağlı olarak 600 ila 1000 $ arasında perakende satış yapıyor..

Tüm bunlar, madencilik için muhtemelen en iyi GPU olduğunu söyledi. Yani, 600 $ ‘dan daha az bir fiyata bulmayı başarırsanız, kesinlikle almalısınız..

Kripto Borsalarını Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Ticaret hedefleriniz için hangi kripto borsalarının en iyisi olduğunu hiç merak ettiniz mi??

Görmek & TOP3 kripto borsalarını yan yana karşılaştırın

Bütçede En İyisiAMD Radeon RX580

Madencilik için en iyi GPU’lar listemizin bir sonraki kısmı, AMD Radeon RX580. NVIDIA gibi, AMD de grafik kartı üretim endüstrisindeki bir başka mutlak ev adıdır. Alacağınızdan emin olabilirsiniz. kaliteli donanım parçası şirketten.

Madencilik için En İyi GPU - AMD Radeon RX580

RX580, NVIDIA GeForce GTX 1070’den çok daha uygun bir fiyata gelir. Yalnızca bunun yerine yaklaşık 350 $ 1070 için bunun iki katı. hash oranı 29mh / s. Hiç de fena değil!

Dahası, koşuyorsanız operasyonunuz için birden fazla madencilik kulesi, yapabilirsin ek tasarruf Yaratılan tüm o sıcak havayı çıkarmak üzerine. Bunun nedeni, RX580’in bir oldukça düşük sıcaklık çok!

Ancak, bir birkaç dezavantaj bu harika kit parçasına. Ne yazık ki, hobiler veya bütçesi olanlar için en iyi seçim olduğundan, çoğu zaman tamamen tükendi. Ayrıca biraz da var daha fazla güç çekişi 1070’den daha fazla, ancak sadece 185 W’da kesinlikle en fazla elektrik aç birim Bugün bakacağım.

Madencilik için en iyi GPU Radeon 680

Pahalı Elektriği olanlar için en iyisi – Nvidia GeForce GTX 1060

Sonra, 1070’in küçük kız kardeşi var. NVIDIA GeForce GTX1060. Radeon RX580 gibi, 1060 da çok daha ucuz bu yıkıktaki ilk girişimizden daha fazla. Geliyor yaklaşık 300 $.

Yine, bu onu bir uygun fiyatlı birim pasif bir gelir elde etmek madencilik kriptoları. Listemizde madencilik için en iyi GPU değil, ancak çok popüler bir birim.

Tabii ki, bu kadar iyi fiyatlandırılan çok iyi performans gösteren bir birim olduğu için, çoğu zaman tamamen satılabilir. Ancak, 1060’ı elinize alacak kadar şanslıysanız, bu grafik kartının GPU madenciliği için çok uygun. Ayrıca, harika bir oyun grafik kartıdır (tam anlamıyla para basmaktan sıkılmanız durumunda!)

Elektriğin pahalı olduğu yerlerde yaşayanlar için özellikle 1060’ı öneririm. Çünkü o sadece 120W çeker – onu yıkımımızda en az güç tüketen birim yapıyor.

Madencilik için En İyi GPU - Nvidia GeForce Gtx 1060

Ucuz Güçle Soğuk İklimlerde Büyük Madencilik İşlemleri İçin En Uygun – AMD Radeon RX Vega 56

Eğer bir yerde yaşıyorsan gücün ucuz olduğu yer (veya daha iyisi, ücretsiz), sonra AMD Radeon RX Vega 56 bir birimin canavarıdır. Aslında NVIDIA GeForce GTX 1070’den daha hızlı çalışıyor!

Ondan bu yana çok fazla güç çekiyor, gücün pahalı olduğu bir yerde bunlardan birini çalıştırmak gerçekten istemezsiniz. Ancak, indirimli elektrik alıyorsanız ve soğuk bir yerde yaşıyorsanız bu harika bir GPU’dur. Çok ateşli çalışıyor, belki de listemizdeki en ateşli. Bu nedenle, serin bir iklim, maden çıkarma ünitelerinde nakit tasarrufuna yardımcı olacaktır..

Alternatif olarak, buna yaklaşabilirsiniz ısı sorunu Doğu Avrupa’daki bazı madencilerin yaptığı gibi farklı bir şekilde. Bir madencinin fazla enerjiyi kullanmak için kullandığına dair raporlar var. serasını kışın ısıtmak. Sibirya’daki başka bir madenci, madencilik operasyonundan elde ettiği ısıyı kullanarak evini gerçekten ısıttı.!

Madencilik için en iyi GPU: Madencilik için GPU.

AMD Radeon RX Vega 56’nın bir başka potansiyel dezavantajı da satın alma maliyeti ilk başta. Bu GPU birimlerinden sadece biri sizi geri getirecek yaklaşık 500 $. Bu, üniteyi büyük bir projeye yatırım yapmak için çok fazla sermayeye sahip olanlar için uygun hale getirir..

Yine RX Vega 56 kaynaklanması zor olan başka bir GPU. Dürüst olmak gerekirse, bu günlerde kripto madenciliği yapmak için iyi olan herhangi bir GPU’da durum hemen hemen böyledir.!

Para Nesne Değilse En İyisi – NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti

Listemizdeki en pahalı birimlerden biri, NVIDIA GeForce GTX1080 Ti. Bu biraz donanım sana mal olacak yaklaşık 860 $ GPU başına. Ucuz seçimlerimizin neredeyse üç katı fiyatla, bunun amatör hobi madencileri için olmadığı aşikâr..

Çok pahalı bir GPU’dan beklediğiniz gibi, GeForce GTX1080 Ti bir son derece güçlü birim. Neredeyse inanılmaz bir hash oranı 32.2mh / s birkaç değişiklik ve ince ayar ile. Bu performansın bir bedeli var. Aynı zamanda listemizdeki en fazla güce aç makinedir. GTX1080 Ti 250W elektrik tüketecek. Bu, GTX 1060’ın iki katından fazla güç aldığı anlamına gelir..

Tabii ki 1080 Ti aynı zamanda bir harika oyun grafik kartı yanı sıra bir madencilik GPU’su. Aslında, daha önce gezegendeki en iyi grafik kartı olarak adlandırılıyordu.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, birim söz konusu olduğunda acı çekiyor güç miktarı duvardan çekmesi gerekiyor. Bu, yatırım getirinizi azaltacaktır ve sizin için madencilik için en iyi grafik kartını seçerken düşünmeniz gereken önemli bir husustur. Vega 56 gibi, 1080 Ti de ciddi uygulamalara daha uygun elektrik maliyetinin düşük olduğu ve serin bir iklimin olduğu yerlerde.

Madencilik için En İyi GPU - Nvidia Gtx 1080Ti

Deneyimli Ayarlar için En İyisi TweakersNVIDIA GeForce GTX 1070 Ti

Muhtemelen adından da tahmin edebileceğiniz gibi, NVIDIA GeForce GTX1070 Ti orijinal 1070 biriminin güncellenmiş bir sürümüdür. NVIDIA, 1070 Ti’de oldukça güçlü bir birim yarattı. Adlı bir web sitesine göre LegitReviews, 28.3 mh / s’lik çok rekabetçi bir hash oranı sunar.

1070 Ti’nin güç tüketimi, rekabetçi 180W. Bu, gücünün bir birimi için çok etkileyicidir ve güç en ucuz olmadığında bile kullanım için ideal hale getirir.

NVIDIA GTX1070 Ti ile dikkat edilmesi gereken bir şey, bir hata rapor edildi aygıtın sürücü yazılımında. Bu, 1070 Ti hash değerini ilan edilenden daha düşük yapar.

Ancak, bu şimdi birkaç ayarlamayla düzeltilebilir. Bu nedenle, bu üniteyi yalnızca birkaç ayarı değiştirmeye hazır olanlara önerebiliriz. Bununla birlikte, hala harika bir GPU madenciliği birimi!

En İyi Madencilik GPU: GPU Karşılaştırma Tablosu

Aşağıda, madencilik için en iyi GPU için seçimlerimi hızlı bir şekilde karşılaştırmak için kullanışlı bir GPU karşılaştırma tablosu oluşturdum.

GPU Çekirdek Saat Hafıza Hafıza saati Güç bağlantısı Güç Çekişi çıktılar
GeForce GTX 1070 1.506 MHz 8 GB GDDR5 8 Gb / sn 1×6 pimli 150 W 3x DisplayPort 1.4, 1x HDMI 2.0, DL-DVI
Radeon RX580 1.257 MHz 8 GB GDDR5 8 Gb / sn 1 x 8 pimli, 1 x 6 pimli 185 W 1x DisplayPort 1.4, 1x HDMI 2.0
GeForce GTX 1060 1.506 MHz 6 GB GDDR5 6 Gb / sn 1x 6 pimli 120 W 3x DisplayPort 1.4, 1x HDMI 2.0, DL-DVI
Radeon RX Vega 56 1.156 MHz 8 GB HBM2 800 MHz 2x 8 pimli 210 W 3x DisplayPort 1.4, 1x HDMI 2.0
GeForce GTX 1080 Ti 1,480 MHz 11 GB GDDR5X 11 GHz 1x 6 pimli; 8 kutuplu 250 W 3x DisplayPort 1.4, 1x HDMI 2.0
GeForceGTX 1070 Ti 1,6070 MHz 8 GB GDDR5 8 GHz 1x 6 pimli; 1x 8 pimli 180 W 3x DisplayPort 1.4, 1x HDMI 2.0

Sonuç

İşte bu kadar. Bu, madencilik için en iyi GPU. Umarım size sağladığım bilgileri faydalı bulmuşsunuzdur ve sizin için madencilik için en iyi grafik kartının hangisi olduğuna karar verirken bunu kullanabileceksiniz..

Madencilik için en iyi GPU: Madencilik için GPU.

Sonuçta, madencilik için en iyi GPU, tam olarak koşullarınıza bağlı. Elektriğin pahalı olduğu bir yerde mi yaşıyorsunuz? Birçok birimi yan yana çalıştırmak istiyor musunuz, ancak ısı konusunda endişeli misiniz? Büyük sermayeniz var ve kripto madenciliğine yoğun bir şekilde yatırım yapmak mı istiyorsunuz??

Yukarıda verilen tüm soruların cevapları ve bu kılavuz karar vermenize yardımcı olmalı madencilik için hangi GPU kişisel olarak sizin için en iyisidir. Satın almak iyi değil pahalı yüksek güçlü birim sadece elektrik maliyetinin onunla kar etmeyi imkansız hale getirdiğini bulmak için!

Bu nedenle, şimdi seçim yapabileceğiniz altı seçeneğiniz var. NVIDIA GeForce GTX 1070, AMD Radeon RX580, NVIDIA GeForce GTX 1060, AMD Radeon RX Vega 56, NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti, ve GTX 1070 Ti.

Kâr etmeye başladıktan sonra yapmanız gereken güvenli bir cüzdan bul paralarınız için. En çok önerilen seçenekler şunları içerir: Ledger Nano X ve Trezor Model T.

Doğru kararı vermek için tüm yönleri göz önünde bulundurun!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me