Selam millet! İle ilgili tam rehberime hoş geldiniz kripto para birimi, Monero! Burada, Monero hakkında her şeyi ve Monero’nun nereden ve nasıl satın alınacağını öğreneceksiniz.!

Monero, özellikle kıyaslandığında oldukça benzersiz ve farklı bir kripto para birimidir. Bitcoin. Benzersizliği nedeniyle, yavaş ama sürekli popülerlik kazanmıştır..

Nisan 2014’te piyasaya sürülen Monero şu anda yaklaşık piyasa değerine sahiptir. 1,6 milyar $. O günün piyasa değerine bağlı olarak genellikle 10. veya 11. en büyük kripto para birimidir..

Monero teklifleri daha fazla gizlilik dahil olmak üzere çoğu kripto para biriminden Bitcoin veya Litecoin. Siz de duydunuz mu ama ne işe yaradığını bilmiyorsunuz?

Pekala, size tam olarak ne yaptığını ve bu kılavuzda daha fazlasını anlatacağım. Ayrıca, Monero’nun nereden ve nasıl satın alınacağına dair adım adım bir süreçte size rehberlik edeceğim..

Dolayısıyla, bu kılavuzun sonunda, aşağıdakiler hakkında net bir anlayışa sahip olacaksınız: Monero nedir, nasıl çalışır ve Monero nasıl alınır.


Monero’nun geçmişiyle başlayalım ve onu bu kadar farklı kılan şey!

Monero’nun Kökeni

Monero’nun doğmasına neden olan orijinal projenin Bytecoin olarak adlandırıldığını biliyor muydunuz? 2012 yılında Bytecoin başlangıçta CryptoNote protokolü üzerine inşa edildiği Monero. CryptoNote hakkında daha sonra.

Bulunan En Son Coinbase Kuponu:

Bytecoin 2014 yılında popülerlik kazanmaya başladı ancak bir sorun vardı – Bytecoin’lerin% 80’i zaten çıkarılmıştı. Basitçe söylemek gerekirse, Bytecoin’den uzun vadede yetecek kadar para kalmamıştı..

İşte o zaman bazı geliştiriciler Bytecoin’den yeni bir para birimi oluşturmak için bir araya geldi ve ona Monero adını verdi. Monero, Esperanto’da “madeni para” anlamına gelir – yapılandırılmış bir uluslararası yardımcı dil.

Monero nasıl alınır: Monero fiyat çizelgeleri.

Bytecoin’in çoğu özelliğini koruduğu için Monero’yu Bytecoin’in çocuğu olarak düşünebilirsiniz..

Monero bugün liderlik ediyor 7 geliştiriciden oluşan bir grup, bunlardan sadece ikisi kimliğini ortaya çıkarmak için çıktı. 5 tanesi anonim kalmayı seçti.

Yani, Monero’nun geldiği yer burası ve o zamandan beri çok popülerlik kazandı., yukarıdaki grafikte görebileceğiniz gibi. Şu anda yaklaşık 90 ABD doları olarak fiyatlandırılmış.

İlerleyelim ve Monero’nun özelliklerini öğrenelim!

Monero’nun Farkı Nedir??

Bitcoin gibi, Monero da dijital para birimi ödeme göndermek veya almak için kullanılabilen. Ayrıca Bitcoin gibi Monero da blockchain teknolojisi. Ancak Bitcoin’in aksine, CryptoNote algoritmasını kullanıyor – onu bu kadar benzersiz kılan şey budur..

Aşağıdakiler, Bitcoin’den ve Bitcoin’den oluşturulan diğer tüm kripto para birimlerinden oldukça farklı olan Monero’nun temel özellikleridir..

Gizlilik

Bir Monero işleminde, gönderenin ve alıcının kimlikleri kalır % 100 özel. Üstelik Monero işlemleri birbirine bağlanamaz ve başlangıç ​​noktasına kadar izlenemez.

Örneğin, Bob’a 15 Monero (XMR) aktardığınızı düşünün. Bob ayrıca 12 XMR’yi Kate’e aktarır. Kate daha sonra Mike’a 10 XMR aktarır. Burada dikkat edilmesi gereken iki nokta var:

 • Yalnızca siz ve Bob, değiştirdiğiniz 15 XMR’yi bilirsiniz, yalnızca Kate ve Bob, değiş tokuş ettikleri 12 XMR hakkında bilgi sahibi olur. İşleme dahil olan kişiler onlara söylemeye karar vermedikçe dünyadaki hiç kimse bilemez..
 • Mike tarafından alınan 10 XMR, önceki işlemlerin hiçbirine bağlanamaz. Yani, bu 10 XMR asla size kadar izlenemez.

Şimdi, yukarıdaki işlemleri Bitcoin kullanarak yaptıysanız, tüm dünya aşağıdakileri görebilir:

 • Her gönderenin ve alıcının genel adresi;
 • İlk oluşturulduğundan beri bu Bitcoin’in tüm gönderenlerinin ve alıcılarının adresleri.

Herkes paranı neye harcadığını görebildiğinden, Bitcoin özel olarak kabul edilmez. Yalnızca genel adresi ifşa etse de, o genel adresi onu kullanan kişiye kadar izlemek hala mümkündür..

Bu, Monero’yu oldukça popüler yapan en önemli faktörlerden biridir. Hiç kimse tüm dünyanın tüm işlemlerini bilmesini istemez, öyle olsalar bile. tamamen yasal.

Kripto Borsalarını Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Ticaret hedefleriniz için hangi kripto borsalarının en iyisi olduğunu hiç merak ettiniz mi??

Görmek & TOP3 kripto borsalarını yan yana karşılaştırın

Değiştirilebilirlik

Monero’nun bu karmaşık sese sahip özelliği, gizlilik özelliğinin doğrudan bir sonucudur..

Basitçe söylemek gerekirse, birbirini değiştirebilen herhangi iki birim değiştirilebilir. Örneğin 1 oz. Belirli bir derecedeki altının değeri diğer 1 ons ile aynı değerdedir. aynı dereceden altın ve 50 dolarlık bir banknot başka herhangi bir 50 dolarlık banknotla değiştirilebilir.

Tıpkı altın ve dolar faturaları gibi, Monero aynı zamanda değiştirilebilir. Kişi tüm kripto para birimlerinin değiştirilebilir olması gerektiğini düşünebilir, ancak durum böyle değil. Bitcoin ve Bitcoin üzerine kurulu diğer tüm kripto para birimleri değiştirilebilir değildir. Neden olduğunu tahmin edebilir misin?

Monero Nedir: Nereden ve Nasıl Monero Alınır?

Çünkü Her Bitcoin işlemi, nerede kullanıldığını görmek için geriye doğru izlenebilir. Birisi bunun yasadışı ticarette kullanıldığını öğrenirse, kabul etmeyi reddedebilir. Yani, bozuk Bitcoin’ler iyi olanlarla değiştirilemez.

Ancak, bir Monero madeni paranın geçmişini izlemek mümkün değildir. Yani, tüm Monero madeni paraları eşittir – dolayısıyla değiştirilebilir.

Ölçeklenebilirlik

Bitcoin ölçeklenebilirliği, Monero’nun nasıl satın alınacağını öğrenmeye çalışan insanlar arasında bile şu anda kripto para birimi evreninde en çok tartışılan konulardan biridir. Temel olarak ilgili sorunlara atıfta bulunur. Bitcoin ağının aynı anda işleyebileceği işlem sayısı.

Bir blok Bitcoin işleminin işlenmesi yaklaşık 10 dakika sürer. Bu, maksimum yaklaşık Saniyede işlenen 7 işlem. Kredi kartı şirketi Visa tarafından kaç işlem yapılabileceğini biliyor musunuz? Saniyede 24.000 işlem! Bu oldukça fark!

Monero Nedir: Nereden ve Nasıl Monero Alınır?

Şimdi neden kripto para birimlerine ihtiyacımız olduğunu anlayabilirsiniz. ölçeklenebilir. Monero, ölçeklenebilirlikte Bitcoin’den daha iyi bir iş çıkarır. Monero’da her bir işlem bloğu işlenir. 2 dakika. Mükemmel değil ama 10 dakikadan daha iyi!

Madencilik

Madencilik süreci kripto para birimi işlemlerinin doğrulanması. Örneğin, Bitcoin madencileri Bitcoin blok zincirinde gerçekleşen tüm Bitcoin işlemlerinin geçerli olduğundan emin olun.

Temel olarak çevrimiçi transferler durumunda bir banka veya kredi kartı şirketinin yaptığını yaparlar. Bu işi yapmanın karşılığında, madenciler, madencilik yaptıkları kripto para birimi ile ödüllendiriliyor.

Madenciliğin arkasındaki fikir, sistemi merkezi olmayan. Yani, olabilecek bir etkinlik olması gerekiyordu normal bilgisayarınızda gerçekleştirildi, evde veya işte.

Monero nasıl alınır: Telefonla Monero satın alan bir kadın.

Zamanla Bitcoin madenciliği, gerektirdiği için profesyoneller için bir iş haline geldi son derece uzmanlaşmış ve pahalı donanım. Ancak Monero, cihazınızı kullanarak hala evden çıkarılabilir. İşlemci veya GPU. Monero’yu gerçekten merkezi olmayan ve madenciler arasında çok popüler yapan çok önemli bir faktördür..

Monero ve Bitcoin, elma ve portakal gibidir – bazı açılardan benzer olsalar da, başka açılardan da birbirlerinden çok farklıdırlar..

Monero’nun nasıl satın alınacağına başlamadan önce, Monero’nun tam olarak nasıl çalıştığını inceleyelim.

Monero İşlemleri nasıl çalışır??

Diyelim ki, Bob’dan bir bilgisayar satın almak için 6 XMR (Monero) göndermek istiyorsunuz. Bu işlem, o bilgisayara mutlu bir şekilde sahip olabilmeniz için aşağıdaki adımları içerir..

 • Bob’a genel adresini sorarsınız ve ona 6 XMR gönderirsiniz. Gibi bir genel adres düşünün banka hesap numaranız, fon almak için kullanabileceğiniz.
 • Monero madencileri, işleminizi aynı zaman diliminde gerçekleşen bir işlem grubu olan bir bloğa dahil edecektir..
 • Bu madenciler, Bob’a göndermek istediğiniz 6 XMR’ye gerçekten sahip olup olmadığınızı kontrol etmek için işleminizi doğrulayacak. Ayrıca iki kez harcama yapmamanızı da sağlarlar. Aynı Monero coinlerini iki veya daha fazla kişiye gönderdiğinizde çift harcama gerçekleşir.
 • Bir madencinin işleminizi doğrulaması genellikle 2 dakika sürer. Bu yapıldıktan sonra, ağdaki diğer madenciler bunun hakkında bilgilendirilecektir. Hata olmadığından emin olmak için bu madenci tarafından elde edilen sonuçları iki kez kontrol edecekler..
 • Bununla, 6 XMR Bob tarafından başarıyla alınacak ve size bilgisayarınızı vermekten mutluluk duyacaktır..

Öyleyse Monero Kullanmak Güvenli mi?

Öyle derdim evet!

Monero’nun çift harcama sorununu çözdüğünü zaten gördünüz. Buna ek olarak, blok zinciri teknolojisi, gönderme işlemleri yoluyla girdiğiniz verilerin düzenlenememesini sağlar..

Monero nasıl alınır: bir telefonda Monero satın alır veya satar.

Banka sunucularının saldırıya uğradığı ve bununla sonuçlandığı birçok olayı duymuş olmalısınız. ciddi kayıplar. Blockchain teknolojisinin bu kadar popüler olmasının nedenlerinden biri, bu tür güvenlik ihlallerini önlemede süper etkili olmasıdır..

Şimdi, Monero’nun nasıl satın alınacağını bilmeden önce, geleceğinin nasıl göründüğünü ve satın alma işleminizi yapmadan önce göz önünde bulundurmanız gerekenleri görmek iyi bir fikir olacaktır..

Monero’nun Potansiyeli

Birkaç yıl önce Monero’ya yatırım yapmadıysanız, kendinizi kötü hissetmeye hakkınız var. Dan büyüdü 10 ABD doları Ocak 2017’de 494 ABD doları Ocak 2018’de! Ocak 2017’de 500 $ yatırım yapmış olsaydınız, sadece bir yılda 24.700 $ olurdu!

Bunu değiştiremezseniz de, bilinçli bir yatırım yapmak için Monero’nun gelecekteki potansiyelini anlamaya çalışabilirsiniz..

Monero’nun lehine olan ve olmayan birkaç şey var. Bakalım ne olduklarını:

Monero Artıları

 • Gizlilik ve anonimlik, çok arzu edilen bir şey;
 • The işlemlerin daha hızlı işlenmesi;
 • Bitcoin veya Ethereum gibi büyük bir başlangıç ​​yatırımı içermediğinden madencilik için uygundur.

Monero Eksileri

 • Monero’nun en büyük gücü olan gizlilik de buna karşı çalışıyor. Monero haline geldi suçlular için favori kripto para birimlerinden biri yasadışı ticareti ve terörizmi finanse etmek için kim kullanıyor.

Bu, Monero’yu düzenleyici otoriteler için açık bir hedef haline getirdi. Bazı olumsuz düzenlemelerin zorlanması Monero’nun geleceği üzerinde kötü bir etkiye sahip olabilir..

 • Bitcoin, Ethereum veya Litecoin gibi büyük bir topluluğa sahip değil. Yani, Monero durumunda teknolojik gelişme daha yavaş olabilir. Örneğin, kripto para birimlerinin depolanması durumunda bir zorunluluk olan Monero için hala donanım cüzdanı bulunmamaktadır..

Bu artılara ve eksilere baktığımda, buna inanıyorum Monero kalmak için burada. 1 numaralı kripto olmayabilir, ancak gerçekten uzun süre ilk 15’in bir parçası olacağına inanıyorum..

Artık Monero’nun ne olduğunu ve nasıl çalıştığını bildiğinize göre, “Monero nasıl alınır?”, “Monero nereden alınır?”, “Monero nasıl saklanır?” Gibi diğer soruları yanıtlamanın zamanı geldi..

Monero Nasıl Satın Alınır?

Monero satın almak, seçeneklerin olmaması nedeniyle Bitcoin veya Ethereum satın almaktan biraz daha karmaşık olabilir. Monero’nun nasıl satın alınacağına ilişkin bu adım adım süreçte, Monero satın almanın iki yolunu anlatacağım:

 1. Diğer kripto para birimlerini kullanma (Bitcoin, Ethereum, Litecoin);
 2. Kullanma fiat para (USD, EUR, GBP, JPY).

Halihazırda başka kripto para birimlerine sahipseniz ve bunları Monero ile takas etmeyi düşünüyorsanız, süreç basittir. Ne yazık ki, doğrudan fiat para birimi kullanarak Monero satın almak istiyorsanız çok fazla seçenek yok.

Monero Nedir: Nereden ve Nasıl Monero Alınır?

Monero veya başka bir kripto para birimi satın almak için en önemli kısım ihtiyaçlarınıza en uygun değişimi bulun. Kripto para borsaları, temelde kripto para birimleri alıp satmanıza izin veren web platformlarıdır. Bazı platformlar XMR’yi diğer paralar için takas etmenize izin verirken, diğerleri size izin verir kredi veya banka kartıyla Monero satın alın, veya basit bir banka havalesi.

Bir borsa seçerken aklınızda bulundurmanız gereken temel şeyler şunlardır:

 • Fiat para birimini kabul ediyorlar mı yoksa yalnızca kripto para biriminin değiştirilmesine izin veriyorlar?
 • Ne kadar işlem ücreti alıyorlar??
 • Ne kadar güvenliler?
 • Hangi kripto para birimlerini destekliyorlar?
 • Kredi / banka kartını mı kabul ediyorlar yoksa sadece banka havalesini mi kabul ediyorlar??

Her neyse, önce başka bir kripto para birimi kullanarak Monero’nun nereden satın alınacağına bakalım.

Bitcoin veya Ethereum ile Monero Nasıl Satın Alınır

Bitcoin veya Ether gibi diğer büyük kripto para birimlerini kullanarak Monero satın almanıza izin veren birçok borsa vardır. Bu yöntemi kullanmanın avantajı şudur: ücretleri bu tür borsalar genellikle fiat para birimini kabul edenlerden daha düşüktür.

Herhangi bir kripto para biriminiz yoksa ancak yine de bu yöntemi kullanmak istiyorsanız, önce bir borsaya gitmelisiniz. Coinbase, aşağıdaki anlık görüntüde gösterildiği gibi. Coinbase, yeni başlayanlar için fiat ile Bitcoin ve Ether satın alabilecekleri en kullanıcı dostu borsadır, bu yüzden oradan başlamanızı tavsiye ederim.

Monero nasıl satın alınır: Coinbase uygulamasının ön sayfası.

Coinbase kayıt süreci çok basit ve kullanıcı dostu. Coinbase tarafından ülkeniz için alınan ücretleri inceleyebilirsiniz. İşte.

İle kripto satın alma hakkında ayrıntılı bir rehber için Coinbase ve benzer platformlar, okuyun “Cryptocurrency Nasıl Satın Alınır” kılavuz.

Bitcoin’i hesabınıza aldıktan sonra, Monero satın alma işlemine başlayabilirsiniz. Bunu yapmak için önce Bitcoin’i Monero’yu destekleyen bir borsaya aktarmanız gerekir..

Monero’yu destekleyen birçok borsa var. En popüler olanlardan bazıları:

Odaklanacağız Binance bu kılavuzda – mevcut günlük cirosu ile en çok kullanılan platformlardan biridir. yaklaşık 1,89 milyar dolar. Binance, şu kadar işlem ücreti alır: yaklaşık% 0.1.

Aşama 1: Gidip Binance’te bir hesap oluşturun İşte ve aşağıda gösterilen bilgileri doldurmak.

Monero nasıl satın alınır: Binance'e nasıl kayıt olunur.

Bu bilgileri doldurduğunuzda, bir e-posta doğrulama bağlantısı. Devam etmek için doğrulamalı ve giriş yapmalısınız.

Adım 2: İlk kez oturum açtığınızda, size bir etkinleştirme seçeneği verilecektir. 2FA (2-Faktörlü kimlik doğrulama) hesabınız için. Paranızın güvenliğini sağlamak için yapmanız şiddetle tavsiye edilir..

Sizden de istenecek kimlik doğrulama belgelerinizi gönderin, pasaport veya ehliyet gibi. Bunları gönderdiğinizde, hesabınız 12-24 saat içinde herhangi bir yerde etkinleştirilecektir..

Aşama 3: Giriş yaptığınızda, ‘Para kaynağı’Ve ardından depozitoyu tıklayın. Para yatırmanız gereken kripto para birimini seçmek için bir açılır menü olacaktır. Bitcoin’i seçtiğinizde gösterileceksiniz bir Bitcoin para yatırma adresi, not almanız veya kopyalamanız gereken (Ethereum’u seçerseniz, elbette bunun yerine bir Ethereum adresi gösterecektir).

Monero nasıl satın alınır: Binance üzerinden hesap fonları.

4. Adım: Bitcoin’inizi şuradan göndermelisiniz: Coinbase bu adrese. Bitcoin’in yatırılması yaklaşık 10 ila 20 dakika sürecektir.

Adım 5: Artık “Değiş tokuşAşağıdaki resimde gösterildiği gibi ana sayfadaki ‘sekmesi ve XMR / BTC çiftini bulma.

Monero nasıl satın alınır: Binance'deki kripto para birimi borsası sekmesi.

Satın alma işlemi tamamlandıktan sonra XMR coinlerinizi Binance hesabınızda görebileceksiniz. Monero’yu güvenli bir şekilde nerede saklayacağınızı bulmak da ilgilenmeniz gereken bir şey. Yine de endişelenmeyin – bunun hakkında daha sonra bu kılavuzda konuşacağım.

Şimdi, USD veya EUR gibi itibari para biriminizi kullanarak Monero satın almayı öğrenelim.!

USD veya EUR ile Monero Nasıl Satın Alınır?

Doğrudan bir fiat para birimine karşı Monero sunan birkaç tanınmış borsadan biri Kraken’dir. Yani, Kraken ‘USD kullanarak Monero nereden alınır?’ sorusunun en iyi yanıtı..

Kraken bir işlem ücreti alır, ancak bu genellikle% 0,36’dan düşüktür! Çok kötü değil, doğru?

Sana adımlardan geçmeme izin ver.

Aşama 1: Git Kraken platformu burada ve aşağıdaki anlık görüntüde gösterildiği gibi bilgilerinizi doldurarak kendinizi kaydedin.

Monero nasıl satın alınır: Kraken'da bir hesap oluşturun.

Adım 2: Kaydolduktan sonra, süreç şuna benzer: Binance. Giriş yaptığınızda, ‘Onaylanmış olmak‘ ve ‘Güvenlik’, Aşağıdaki anlık görüntüde gösterildiği gibi.

Monero nasıl satın alınır: Kraken'da doğrulama ve güvenlik.

Kraken’de, her biri artan miktarda para yatırma / çekme limitine sahip birden fazla doğrulama kademesi vardır. Bunu yapmanızı gerektirir farklı türde kimlik kanıtları sunun (örneğin pasaport, ehliyet, vb.) her seviyede aşağıda gösterildiği gibi.

Monero nasıl satın alınır: hesap doğrulama katmanları.

Güvenlik sekmesinde, Kraken aşağıdakiler için çeşitli seçenekler sunar: 2FA’yı etkinleştirme – kişisel favorim Google Authenticator.

Aşama 3: Hesabınız etkinleştirildikten sonra, Kraken hesabınıza para yatırabilirsiniz. Kraken, fiat mevduat kabul ediyor Amerikan Doları, EUR, JPY, ve CAD. Yalnızca banka havalesi yoluyla para kabul ediyorlar ve kredi kartlarını veya PayPal’ı kabul etmiyorlar.

Para yatırmak için giriş yapın ve şu adrese gidin: Hesap > Finansman > Depozito. Yapmak istediğiniz para yatırma türünü seçin ve verilen talimatları izleyin.

4. Adım: Hesabınızda para olduğunda şu adrese gidin: “Yeni sipariş” Monero satın almak için sipariş vermek için sekmesi. Emir yerine getirildiğinde, hesabınıza Monero alacaksınız.

Monero nasıl satın alınır: Monero satın almak için sipariş vermek.

Artık Monero’nun nasıl satın alınacağını bildiğinize göre, onları sakla çünkü bunları bir borsada saklamak en güvenli seçenek değildir. Kraken asla saldırıya uğramadı, ancak bu mümkün.

Dolayısıyla, Monero’nuzun güvenliğini daha da sağlamak istiyorsanız, XMR (Monero) paralarınızı saklamak için bir cüzdana ihtiyacınız olacak..

Monero Nasıl Saklanır?

Herhangi bir kripto para birimini depolamak için ilk tercihim bir donanım cüzdanı, mevcut en güvenli seçenek oldukları için, ancak maalesef, henüz mevcut bir Monero donanım cüzdanı yok.

Ancak, bu yakında değişecek. Defter, Önde gelen donanım cüzdanlarından biri, şu anda Monero’yu entegre etmek için çalışıyor. Umarım bunu yapmak çok uzun sürmez!

Bu olana kadar, bir veya iki seçeneği daha kullanmayı düşünebilirsiniz:

 • MyMonero – Bu bir web cüzdanıdır, böylece web sitesine gidebilir ve kullanmaya başlamak için bir hesap oluşturabilirsiniz.
 • Monerujo – Yalnızca Android telefonlarda kullanılabilen bir mobil cüzdandır. Bir Android telefonunuz varsa, onu indirip kullanmaya başlayabilirsiniz..

İşte Monero’yu bu şekilde satın alıp saklayabilirsiniz. Bu kılavuzu bitirmeden önce, Monero’ya satın almadan da sahip olabileceğinizi söylemek istiyorum. Şaşkın?

Monero madenciliğini kastediyorum.

Madencilik Monero

Tarafından Monero madenciliği, teknik olarak bunları elde etmek için herhangi bir XMR coin satın almanıza gerek yoktur. Bununla birlikte, elektrik maliyetlerine ve elbette iyi bir grafik kartına ve / veya işlemciye para harcamanız gerekir..

Monero madenciliğini kurmak çok zor bir iş değil (Bitcoin madenciliğinden çok daha kolay).

Yapmanız gereken en önemli şey Monero madenciliğinin sizin için karlı bir faaliyet olup olmadığını kontrol edin. Her şey bağlıdır elektrik maliyetleri ve yeri. Rakamlardan emin olmalısın, aksi takdirde para kaybedebilirsin.

Sonuçlar

Artık Monero’nun ne olduğunu ve nasıl çalıştığını biliyorsunuz. Ayrıca, aşağıdaki gibi temel özelliklerini de biliyorsunuz: mahremiyet ve değiştirilebilirlik – onu benzersiz ve popüler yapan şeyler.

İyi bir anlayışla güvenlik ve gelecek potansiyeli Monero, satın almak isteyip istemediğinize de karar verebilmelisiniz. Hala emin değilseniz endişelenmeyin. Yatırım aceleye getirilmesi gereken bir şey değildir. Sabırlı olun, bolca araştırma yapın ve yatırım yapmadan önce her zaman bir finans danışmanıyla konuşun.

Monero’ya yatırım yapmayı seçerseniz, gitmeye hazırsınız – artık Monero’nun nasıl satın alınacağını biliyorsunuz, nereden alınır, nereden ücretlerden tasarruf edebilirsiniz ve bunu nakitle nasıl yapabilirsiniz?.

Sadece bu da değil, aynı zamanda satın almak istemiyorsanız bunun yerine Monero madenciliğine başlayabileceğinizi de biliyorsunuz..

Peki, Monero hakkındaki düşüncelerin neler? Bunu iyi bir yatırım fırsatı olarak görüyor musunuz? Mahremiyeti iyi mi yoksa kötü mü? Madencilik yapmayı mı düşünüyorsun? Bana bildirin! Fikirlerini duymak isterim.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me