2017 yazında Antshares, kendini NEO olarak yeniden markalaştırdı. O günden bu yana NEO, Ocak 2018’de 10,51 $ ‘dan tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 196,85 $’ a çıktı. Kripto dünyasında meydana gelen dalga NEO’ya “Çin’in Ethereum’u” unvanını kazandırdı..

Yani, oldukça büyük bir anlaşma olmalı, doğru?

Bu makaleyi okuduktan sonra, NEO’nun ne olduğu, NEO coin nasıl alınır, NEO coin nereden alınır ve NEO’nun iyi bir yatırım olup olmadığı hakkında her şeyi öğreneceksiniz. NEO’yu nasıl satın alabileceğinize girmeden önce, size biraz NEO’nun arkasındaki hikaye ve geçmişten bahsedeceğim..

(NEO’ya zaten aşina iseniz ve bilginize güveniyorsanız, “NEO Nasıl Satın Alınır” bölümüne geçmekten çekinmeyin!)

Başlayalım!

NEO Kripto’nun Alt Satırı


NEO’ya genellikle Çin’in Ethereum’u denir. Çin’in ilk açık kaynaklı blok zinciridir. Bu, orijinal kodun ücretsiz olarak sunulduğu ve yeniden dağıtılabileceği ve değiştirilebileceği anlamına gelir..

Bulunan En Son Coinbase Kuponu:

NEO blok zincirinin üç temel faktörü vardır:

 • Dijital Varlıklar
 • Akıllı Sözleşmeler
 • Dijital Kimlikler

NEO’nun vizyonu, dijital kimliğinizi gerçek dünya kimliğinize bağlama fikrinden yanadır. Bu, NEO ekosisteminin önemli bir parçasıdır. NEO, elektronik kimliğin varoluş şeklini geliştirmek için yeni dijital kimlik protokolleri kullanacak.

NEO hakkında anlaşılması gereken bir diğer önemli kısım, NEO jetonu ile GAS jetonu arasındaki farktır..

NEO Token ve NEO GAS

NEO jetonunu nasıl satın alacağınızı araştırdığınızda, muhtemelen iki farklı jetonla karşılaşırsınız: NEO jetonu ve GAS jetonu. Bu tasarım, diğer madeni paraların çoğunun kullandığı modelden uzaklaşan yenilikçi bir adımdır..

NEO belirteci yönetişim belirtecidir – blok zincirini oylamak ve yönetmek için kullanılır. GAS, işlem ücretlerini ödemek için kullanılan hizmet belirtecidir. GAS, akıllı sözleşmeleri dağıtmak ve yürütmek için de kullanılır.

Not: Akıllı sözleşmeler programlanabilir değerlerdir ve bir blok zincirinde çalışan uygulamalar oluşturmak için kullanılır. Bu durumda, bu blok zinciri NEO blok zinciridir. Basit bir biçimde akıllı sözleşmeler hakkında daha fazla bilgi edinmek için, bkz. Akıllı Sözleşme nedir kılavuz.

NEO madenciliği için, NEO jetonunuzla neredeyse GAS kazarsınız. Blok zincirinde tüketilen her GAS jetonu, tüm NEO sahiplerine orantılı olarak dağıtılacaktır. Dolayısıyla, NEO’ya sahipseniz, aylık olarak otomatik olarak GAS alırsınız. Bu, dijital cüzdanınızda otomatik olarak görünen bir temettü (kâr payı) olarak düşünülebilir..

GAS temettüleri, NEO’nun akıllı ekonomisini oluşturan birçok ekonomik aracın yalnızca bir örneğidir.

Kripto Borsalarını Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Ticaret hedefleriniz için hangi kripto borsalarının en iyisi olduğunu hiç merak ettiniz mi??

Görmek & TOP3 kripto borsalarını yan yana karşılaştırın

Akıllı Ekonomiler

Akıllı ekonomi kavramı, NEO’nun vizyonunun temel bir parçasıdır. Bu, NEO’nun blok zincirinde gerçek bir ekonomiye sahip olmak istediği anlamına gelir.

Akıllı ekonominin işlevleri, binlerce tarafın birbirlerine güvenmek zorunda kalmadan birbirleriyle sözleşme yapmalarına izin verecektir. Bunun nedeni, ticaret işlevlerinin sözleşmedeki taraflardan birine ve / veya merkezi otoriteye güvenmek yerine bilgisayar kodu tarafından uygulanmasıdır..

NEO’nun kurucusu, NEO blok zincirinde akıllı sözleşmelerle çalışan ekonomik uygulamalara sahip olmayı öngörüyor. Akıllı sözleşmeler, NEO’nun ekosisteminin uygulayacağı ekonomik yasaları uygulayan şeydir.

NEO blok zincirinde NEO cüzdanı gibi günümüz dünyasında ekonomik sistemlerin yerini alabilecek pek çok gerçek ekonomik faaliyet var. NEO ekosistemi gibi blockchain tabanlı ekonomik faaliyetler, işlemleri gerçek dünya bankacılık çözümlerinden daha hızlı ve daha ucuz hale getiriyor.

NEO parasını nasıl satın alacağınızı araştırdığınızda, NEO’nun topluluk odaklı bir proje olduğunu göreceksiniz. Dünyanın her yerinde yüzlerce geliştirici var. Ancak, çok az çekirdek geliştirici var. Bazı projelerde çok az geliştirme faaliyeti olduğu veya hiç olmadığı için geliştirici sayısı sağlıklı bir işarettir! Bu NEO ile ilgili bir sorun değil.

Bu iyi bir yatırım mı?

2017 yılının Ocak ayında, madeni para 0.13 dolar sent USD idi. Aynı gün, bir yıl sonra, madeni para 2018’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 196.85 $ ‘a yükseldi. Sonraki aylarda fiyat düştü ve Nisan başında 12 ayın en düşük seviyesi olan 45.00 $’ a ulaştı. O zamandan beri fiyat haftalarda istikrarlı bir şekilde artıyor..

NEO, en düşük fiyattan en yükseğe,% 700.000’lik bir yatırım getirisi elde etmeye yakındı. Önceki yatırım getirisi sizin için önemli olan bir göstergeyse, o zaman bu rakam size atlamalıdır.!

Belki de şu anda NEO coin almaya hazırsınızdır. Aşağıda NEO’nun nasıl satın alınacağına dair bazı adım adım talimatlar verdik. Bilgileri, hangi borsayı kullanmak istediğinize karar vermenize yardımcı olması için kullanabilirsiniz. Ancak, yapmanız gerektiğini unutmayın. her zaman herhangi bir yatırım yapmadan önce bir finans uzmanına danışın.

NEO Coin Nasıl Alınır

Önemli değil NEO paralarınızı nasıl satın almayı düşünüyorsunuz, önce Ether’e (ETH) ihtiyacınız var. Bunu Coinbase kullanarak alacağız. Bu nedenle, bir Coinbase zaten yoksa hesabı.

Coinbase’de Ethereum satın almak için:

 1. Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve cep telefonunuzu kullanarak Coinbase’e giriş yapın (SMS doğrulama).
 2. Coinbase Hesabınıza giriş yaptıktan sonra Al / Sat bölümüne gidin..
 3. Coinbase’de Al / Sat seçeneğini belirledikten sonra Ethereum’u seçmelisiniz. USD kutusuna, satın almak istediğiniz Ethereum’un USD karşılığını girin (karşılık gelen Ethereum miktarının sağdaki ETH kutusunda göründüğünü göreceksiniz).
 4. Satın almak istediğiniz Ethereum miktarını yazdıktan sonra “Anında Ethereum Satın Al” kutusunu seçin. (Mobil cihazınızın hazır olması için bir kısa mesajla onaylamanız istenecektir)

Ethereum’dan NEO’ya Nasıl Dönüştürülür?

Coinbase yalnızca BTC, ETH, LTC ve BTH satın almanıza izin verir. Öyleyse, NEO coin satın alabilmek için ETH’nizi başka bir borsaya göndermeniz gerekiyor. Binance kullanıyorum, bu yüzden Coinbase’de satın aldığınız ETH ile NEO coin satın almak için Binance’i nasıl kullanacağınızı göstereceğim.

 1. Coinbase’deki Hesaplar’a gidin ve ETH Cüzdan’ın altındaki Gönder düğmesini seçin.

  ETH cüzdan

 2. Gönder’e tıkladığınızda, bir açılır pencere görünecektir. Açılır pencere, adresinizi girmeniz gereken giriş kutuları içerir. Bu pencereyi bir sekmede açık tutun ve başka bir sekme açmaya hazırlanın.
 3. Şimdi Binance’e gitmeniz gerekecek. Ana sayfada, Fonlar’ı ve ardından Mevduatlar’ı seçin. (Bir Binance hesabına ihtiyacınız var, yani bir tane yoksa, bir tane oluşturun ve bu adıma geri dönün).

  NEO coin'i Binance'e nasıl yatırabilirim?

 4. Mevduat ekranında, kutuda ‘ETH’ yazarak Ethereum’u arayın. Ardından, ekranın sağ tarafındaki “adresi kopyala” yı seçin.

  ETH para yatırma adresi

 5. Adres seçildikten sonra, diğer Coinbase sekmesine geri dönün. Coinbase menüsündeki Alıcı kutusuna Binance’den ETH Para Yatırma Adresini yapıştırın. Geçerli bir ETH adresiniz varsa, Alıcı kutusunun yanında yeşil bir doğrulama simgesi görünecektir. Binance hesabınıza göndermek istediğiniz USD (veya ETH) miktarını girin. Ağ Ücretinin toplam tutarı nasıl etkilediğine dikkat edin. Memnun olduğunuzda, “Devam” yazan mavi kutuyu tıklayın.
 6. Devam’ı seçtikten sonra, işleminizi onaylayan başka bir açılır pencere göreceksiniz. Cep telefonunuzu hazır bulundurmanız gerekecektir. Kimlik doğrulama uygulamanız tarafından sağlanan 2 adımlı doğrulama kodunu girin. Kod girildikten sonra Onayla’yı seçin..
 7. İşlemi onayladıktan sonra başka bir açılır kutu görünecektir. Bu açılır kutu, işleminizin durumunu Etherscan’da görmenizi sağlar..
 8. Şimdi Binance sekmenize geri dönebilir ve Fonları seçebilir, ardından açılır menüden Geçmiş’i seçebilirsiniz. Bu, işleminizin ne zaman tamamlandığını kontrol etmenin başka bir yolu olan Para Yatırma Geçmişini görüntülemenizi sağlar.

  Binance işlem geçmişi

 9. Piyasa fiyatından alım satım yapmak için ticaret yapmak istediğiniz parayı seçtiğinizden emin olun (örneğin NEO / ETH). Ayrıca, soldaki ok olarak Pazar kutusunu doğru şekilde seçtiğinizden emin olmalısınız. Sağ ok, ne kadar NEO satmak istediğinizi nereye yazdığınızı gösterir. Yanındaki kutu, ne kadar NEO satın almak istediğinizi girebileceğiniz yerdir..

(Market seçeneğini kullanarak NEO coin satın almak, şu anda teklif edilen piyasa fiyatı ne olursa olsun NEO alıp sattığınız anlamına gelir. Limit seçeneği size daha spesifik alım ve satım seçenekleri sunar, ancak yeni başlayanlar için biraz daha karmaşıktır).

Şimdi NEO satın alabileceğiniz önde gelen borsalardan bazılarını karşılaştıracağım. İşlem ücretlerini, güvenliği ve her bir değişimle ilgili bilinmesi gereken diğer bilgileri ayrıntılı olarak inceleyeceğim.

İşleri başlatmak için Binance hakkında konuşmaya devam edeceğiz.

NEO Borsaları: Binance

Binance, kullanımı kolay olduğu için iyi bir borsadır. Kripto para birimi ticareti yapmaya başladığımda kullanmaya başladığım ilk borsalardan biriydi. Kullanarak çok şey öğrendim. Borsadaki madeni paraların oldukça iyi bir itibarı var. Binance% 1 işlem ücretine sahiptir. BNB’niz (Binance Coin) varsa, işlem ücretlerini% 50 azaltmak için kullanabilirsiniz, böylece sizden yalnızca% 0,5 ücret alınır VEYA Binance% 1 işlem ücretine sahiptir. BNB’niz (Binance Coin) varsa, işlem ücretlerini% 50 azaltmak için kullanabilirsiniz, böylece yalnızca% 0,05 ücretlendirilirsiniz. Fena değil?

Binance’in en büyük dezavantajlarından bazıları çoğunlukla erken yaşlarda ortaya çıktı ve artık sorun değil. İngilizce iletişim eksikliği ve toplulukla etkileşim eksikliği içeriyordu. Ancak, zaman geçtikçe Binance çok daha şeffaf bir borsa haline geldi..

Binance’de günde 2 milyar doların üzerinde işlem yapılıyor! Bu 2 milyarın 29 milyon doları NEO ticareti için kullanılıyor.

NEO Borsaları: Upbit

Bu borsa, Binance ile aşağı yukarı aynı NEO işlem hacmine sahip ve günlük 29 milyon dolar civarında seyrediyor. Upbit, Güney Kore’de insanların NEO parası satın aldıkları yerlerde hakimdir. Borsada günlük 1.8 milyar USD’nin üzerinde işlem görüyor. Tüm siparişlere uygulanan% 25 KRW işlem ücreti ve çekilen miktara bağlı olarak değişen 0.01-1000 KRW Para Çekme Ücreti vardır..

Yine de Upbit, yatırımcıların kafasında bazı sorular bıraktı çünkü Kore’de kendi kendini düzenlemeyi desteklemeyen tek büyük borsa onlar. Öz denetim önerisi Güney Kore hükümetinden geldi, bu yüzden Upbit’in katılmaması biraz şaşırtıcıydı..

Bununla birlikte, Upbit’in katılmak için herhangi bir yükümlülüğü yoktur, bu nedenle bazı kaynakların haberi olduğu kadar çatışmacı değildir. Açıkçası, bu kaç kişinin Upbit borsasında NEO coin satın almayı seçtiğini etkilemedi..

NEO Borsaları: Bitfinex

Bu Hong Kong tabanlı ticaret platformu, bir süredir en büyük Bitcoin değişim platformudur; madeni para şu anda Bitcoin ticaretinin yaklaşık% 30’unu oluşturuyor. Şu anda borsada günlük 17 milyon dolar değerinde NEO alınıp satılıyor.

Bitfinex’in ücret yapısı, daha yüksek işlemlerin daha uygun ücret oranlarıyla ödüllendirildiği bir seviyeye dayanmaktadır. Aşağıdaki sütun Bitfinex’teki ücret yapısını göstermektedir:Son 30 gün içinde sipariş uygulaması

NEO Borsaları: CoinEgg

Bu yayın sırasında CoinEgg, günlük 60 milyon doların biraz altında işlem hacmine sahipti. NEO, platformdaki en yüksek işlem gören ikinci madeni paraydı ve günde 11 milyondan fazla ticarete karşılık geliyordu. CoinEgg’in tüm işlemlerde% 0,10’luk bir ücreti vardır. Gördüğünüz gibi, bazı borsalar sabit bir işlem ücreti alırken, diğerleri kademeli işlem ücretleri kullanır..

Değişim Birleşik Krallık merkezlidir. Bu değişimin en büyük dezavantajlarından biri, yalnızca BTC’ye karşı işlem yapmasıdır. Ayrıca herhangi bir fiat para birimi entegrasyonu sunmaz.

NEO Borsaları: OKEx

OKEx hakkında bilmeniz gereken ilk şey, Ekim 2017’de 3 milyon dolarlık bir Bitcoin hackine konu olduğudur. Hacker, bir Alman IP adresinden giriş yaptı ve tüm Bitcoin’i satmak için BTC-ETH ticaret çiftlerini sattı. bir saat içinde. Bu, Çin’de meydana geldi ve oradaki polis, ülkenin o sırada Bitcoin ile ilgili perspektifi nedeniyle davayı almayı reddetti..

Bununla birlikte, borsanın münhasırlığına ve hacklenmesine rağmen, borsa hacim olarak ilk 5 NEO borsasında yer alıyor, bu yüzden listeye dahil edilmesi gerektiğini hissettim.

Hacimce günlük 8 milyon dolardan az işlem var. Toplam günlük NEO işlem hacminin% 5’inden azını oluşturur. OKEx’teki ücret yapısı, Yapıcı / Alıcı Ücret Modeli ile Bitfinex’e benzer bir yapıda çalışır (üretici =% -0,1, alıcı =% 0,1).

Sonuç

Artık NEO’nun ne olduğunu, onu almak için ETH’yi nasıl değiştirebileceğinizi ve NEO parasını hangi borsalarda satın alabileceğinizi biliyorsunuz..

NEO, madeni parayı erken benimseyenler için kesinlikle bazı önemli Yatırım Getirisi gösterdi; daha önce de belirtildiği gibi, en düşük fiyattan en yüksek fiyata% 700.000’in üzerine çıktı. (Çılgın şeyler!)

NEO’nun saniyede 10.000 işlemi gerçekleştirebilmesi nedeniyle fiyat noktası garanti edilebilir, ancak NEO’yu geride tutan en büyük engellerden biri Çin düzenlemesidir – kripto para birimi konusundaki duruşları istikrarsızdır..

Çin’deki düzenleme daha istikrarlı hale geldiğinde, madalyonun daha önce gittiğinden daha fazla kalkacağına inanıyorum..

Peki NEO coin satın alacak mısınız? Eğer öyleyse, hangi borsayı kullanacaksınız? Coinbase ve Binance’te adım adım takip ettiniz mi yoksa farklı bir seçenek mi kullandınız? Bana bildirin!

Önemli Not: NEO coin satın almadan veya başka bir yatırım yapmadan önce lütfen bir finans uzmanına danışın.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me