Tekrar hoşgeldiniz! Yani, Litecoin projesinin başarmayı amaçladığı şeyi seviyorsunuz ve şimdi PayPal ile Litecoin satın almak istiyorsunuz, ancak nasıl yapacağınızdan emin değil misiniz? Pekala, bugün sana göstereceğim…

Şu anda Litecoin satın almanıza, satmanıza ve takas etmenize izin veren yüzlerce farklı kripto para birimi borsası olmasına rağmen, neredeyse hiçbiri PayPal’ı kabul etmiyor!

Sonuç olarak, PayPal ile Litecoin satın almanın doğrudan bir yolu yoktur. Önce PayPal hesabınızı kullanarak Bitcoin satın almanız ve ardından bir borsada Litecoin ile Bitcoin takas etmeniz gerekecektir. Ama endişelenme, sana adımlarda rehberlik edeceğim.

“PayPal ile Litecoin Satın Alın” kılavuzumda, PayPal’ı kabul eden iki farklı platformu tartışacağım ve her ikisinin de nasıl çalıştığını açıklayacağım. Bundan sonra, PayPal’dan Litecoin’e ticaretinizi baştan sona nasıl tamamlayacağınız konusunda size gerçekten basit bir adım adım rehber vereceğim.!

Peki ne bekliyorsunuz? PayPal ile Litecoin nasıl alınır kılavuzumun ilk bölümünde, PayPal gibi bir e-cüzdan kullanarak kripto para satın almanın neden bu kadar zor olduğunu öğrenerek başlayacağız.!

PayPal ile Litecoin Almak Neden Zor?


Kripto para birimi borsaları, içerdiği riskler nedeniyle PayPal’dan hoşlanmıyor gibi görünüyor.

Bulunan En Son Coinbase Kuponu:

Paypal ile Litecoin satın alın

Bunun ana nedenlerinden biri, PayPal’ın “Alıcı Koruması” adlı bir şeye sahip olmasıdır. Bu, alıcının açıklamaya uymayan bir şey satması durumunda alıcının geri ödeme talep etmesine olanak tanır. Çoğu durumda PayPal alıcıdan yana olur. Bu, satıcının ödemeyi iade etmekten başka seçeneği olmadığı anlamına gelir..

Litecoin ve diğer kripto para birimlerinin satın alınması durumunda, satıcının coinleri gönderdiğini kanıtlamanın kesin bir yolu yoktur. Bu, alıcının bunları hiç almamış gibi yapacağı ve ardından PayPal’dan geri ödeme talep edeceği anlamına gelir.!

Sonuç olarak, satıcılar kendilerini ters ibrazdan korumak için genellikle daha yüksek ücretler alırlar! Bu nedenle, size vereceğim seçeneklerin diğer ödeme yöntemlerini kullanmaktan çok daha pahalı olduğunu unutmamak önemlidir.!

Artık bildiğine göre neden PayPal kullanarak kripto para satın almak zor olabilir, bu ‘PayPal ile Litecoin satın alın’ kılavuzunun sonraki bölümü bunun mümkün olduğu yerlere bakacaktır..

PayPal ile Litecoin’i nereden satın alabilirsiniz??

LocalBitcoins

Paypal ile Litecoin satın alın

Sizinle tartışmak istediğim ilk seçenek LocalBitcoins idi. Bitcoin’i doğrudan diğer kullanıcılarla alıp satmanıza izin veren eşler arası bir borsadır. Finlandiya merkezli, ilk olarak 2012’de piyasaya sürüldü ve şu anda 248’den fazla farklı ülkedeki müşterilere hizmet veriyor!

Platforma eriştiğinizde, Bitcoin’lerini satmak isteyen, satmaktan memnun oldukları fiyat ve tercih ettikleri ödeme yöntemiyle uzun bir kişi listesi bulacaksınız..

İşlem gerçekten çok basit. PayPal’ı kabul etmekten memnun olan bir satıcı bulduğunuzda, satın almak istediğiniz tutarı girersiniz ve satıcı kabul ettiğinde size PayPal adresini gönderir. Bu noktada Bitcoin platform içinde kilitlenir ve satıcı ödediğinizi görür görmez serbest bırakılır.!

Alıcılar ve satıcıların bir işlem tamamlandıktan sonra geri bildirim bırakabilecekleri eBay gibi harika bir derecelendirme sistemi de var.!

LocalBitcoins kullanarak PayPal ile Bitcoin satın almak için geçen süre hiç de uzun değil. İşlemi tamamlamanız 10 dakikadan fazla sürmemelidir!

Artık LocalBitcoins’in ne olduğunu biliyorsunuz, ‘PayPal ile Litecoin nasıl alınır’ kılavuzumun bir sonraki bölümü ücretlerine bakacak!

Ücretler

LocalBitcoins’de jeton satın alırken, platform alıcıdan herhangi bir ücret talep etmez. Bunun yerine satıcı, ücretlendirmek istediği oranı seçer. Fiyatlar oldukça değişebilir, bu da bazen mevcut piyasa fiyatından çok daha yüksek bir oranda ödeme yapabileceğiniz anlamına gelir..

Paypal ile Litecoin Satın Alın - Dashboard

Yukarıdaki ekran görüntüsünden de göreceğiniz gibi, PayPal ile Bitcoin satın alma fiyatı 5,779,87 £ ‘dan başlıyor ve 6,975,70 £’ a kadar çıkıyor! Bu neredeyse% 20’lik bir fark!

Ödeme seçenekleri

PayPal’ı kabul etmenin yanı sıra, LocalBitcoins artık 20’den fazla farklı ödeme yöntemini destekliyor. Bu, yerel bir banka havalesi, SWIFT, Pingit ve hatta postadaki nakit paradan her şeyi içerir!

Ancak, LocalBitcoins emanet hizmeti tarafından korunmayacağınız için nakit göndermenizi veya yüz yüze görüşmenizi önermem.!

LocalBitcoins ile ilgili en güzel şey, PayPal küresel bir ödeme yöntemi olduğundan, hangi ülkeden satın aldığınızın önemli olmamasıdır. Bu, sizin için farklı bir ülkede bulunan daha ucuz bir satıcı bulursanız, yine de onlardan satın alabileceğiniz anlamına gelir..

Artık borsadaki ücretler ve farklı ödeme yöntemleri hakkında bilgi sahibi olduğunuza göre, ‘PayPal ile Litecoin satın al’ kılavuzumun bir sonraki bölümü size LocalBitcoins’i nasıl satın alacağınız konusunda adım adım talimatlar verecek.

LocalBitcoins’de PayPal ile Bitcoin Nasıl Satın Alınır?

 1. Yapmanız gereken ilk şey, bağlantımı tıklayarak yapabileceğiniz LocalBitcoins web sitesini ziyaret etmektir. İşte!
 2. Yeşili ara Ücretsiz kaydol düğmesine tıklayın ve tıklayın! Şimdi bazı kişisel ayrıntıları girmeniz gerekecek. Bazı satıcılar, takası kabul etmeden önce onlarla kendinizi doğrulamanızı isteyeceğinden, muhtemelen gerçek adınızı kullanmak en iyisidir..

  Paypal ile Litecoin satın alın - Kaydolun

 3. Hesap açma işlemini tamamladığınızda, Bitcoin satın alın ekranın üst kısmında.

  Paypal ile Litecoin Satın Alın - Localbitcoins

 4. İlk kutuya satın almak istediğiniz Bitcoin miktarını girin. Para birimi, bulunduğunuz ülkeye bağlı olacaktır, ancak isterseniz bunu değiştirebilirsiniz. PayPal’ı kabul eden herhangi bir satıcı bulamazsanız, satın almak istediğiniz ülkeyi de değiştirebilirsiniz. Tüm çevrimiçi teklifler kutu ve ara PayPal. Sonra tıklayın Arama.

  Paypal ile Litecoin Satın Alın - Localbitcoins

 5. Arama sonuçlarınız yüklendikten sonra, PayPal’ı kabul etmekten mutlu olan satıcıların bir listesini göreceksiniz. Yüklemek istedikleri fiyata göre sıralanırlar. Ekranın sol tarafında, satıcının geri bildirim puanını ve tamamladıkları önceki işlemlerin sayısını göreceksiniz. İdeal olarak,% 100 geri bildirim ve iyi miktarda ticaret (50+) olan bir satıcı seçmek istersiniz. Satıcının ticaret yapmak istediği Bitcoin miktarı olan limit kutusuna da bir göz atmalısınız. Örneğimde, en çok satanın% 100 geri bildirim puanı var ve 100’den fazla işlem tamamladı. Ayrıca en ucuz döviz kurunu da sunuyorlar, bu yüzden onları seçeceğim! Satıcınızı seçtikten sonra, Satın Al.

  Paypal ile Litecoin satın alın - Localbitcoins panosu

 6. Bu noktada, ticaret yapmak istediğiniz satıcıya bildirilmedi. Bu nedenle, devam etmeden önce tüm ayrıntıların doğru olduğundan emin olun. Aramanız gereken bir diğer şey, sayfanın sağ tarafında yer alan satıcıların şartlarıdır. Her satıcı kendi şartlarını ve koşullarını listeler, bu nedenle onlardan memnun olduğunuzdan emin olun. Bazen kimlik soruyorlar veya benim örneğimde olduğu gibi, yalnızca 30’dan fazla başarılı işlem tamamlamış bir alıcıyla işlem yapacaklarını söylüyorlar. Onların şartlarını karşılamıyorsanız, yapmanız gereken tek şey arama sonucu sayfasına geri dönüp başka bir satıcı seçmek.!

  Paypal ile Litecoin satın alın - Ödeme yöntemi

 7. Devam etmek istiyorsanız, aşağı kaydırın ve tıklayın. Takas Talebi Gönder.

  Paypal ile Litecoin satın alın - Localbitcoins ticaret talebi

 8. Satıcıya isteğinizle birlikte anında bir bildirim gönderilecektir. Bilgileri kontrol edecekler ve ardından size PayPal adreslerini gönderecekler. Herhangi bir sorunuz varsa, satıcıyla sohbet kutusunu kullanarak konuşabilirsiniz..
 9. PayPal hesabınıza gidin ve parayı transfer edin. Satıcının verdiği referans numarasını girmeyi unutmayın. Ödemeyi gönderir göndermez tıklayın Ödeme gönderildi.
 10. Satıcı şimdi ödediğinize dair bir bildirim alacak. Bu noktada, Bitcoin hala emanette kilitli. Satıcının yine de ödemeyi gönderip göndermediğinizi kontrol etmesi gerekiyor! Ödemenin gerçekleştiğini gördüklerinde, Bitcoin’leri emanetten serbest bırakacaklar..

Tebrikler! PayPal kullanarak Bitcoin satın almak için ilk yöntemimizi kullandınız. Yine de yanımda bulunun, bu ‘PayPal ile Litecoin Satın Alın’ kılavuzunda size Bitcoin’inizi Litecoin ile nasıl takas edeceğinizi göstereceğim! Ancak, önce alternatif bir seçeneği tartışmak istiyorum … VirWoX’a bir göz atalım.!

Kripto Borsalarını Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Ticaret hedefleriniz için hangi kripto borsalarının en iyisi olduğunu hiç merak ettiniz mi??

Görmek & TOP3 kripto borsalarını yan yana karşılaştırın

VirWoX

2007’de oluşturulan VirWoX, insanların “Second Life Lindens” (SLL) adı verilen bir dijital parayı alıp satmalarına olanak tanıyan bir platformdur. Bu jeton, ‘Second Life’ adlı bir oyunda kullanılan bir para birimidir ve oyuncuların bir dizi sanal ürün satın almasına olanak tanır..

Bitcoin veya Litecoin gibi bir kripto para birimi değildir ve oyun dışında herhangi bir yerde kullanılamaz. Bunu sana neden söylediğimi merak ediyor olabilirsin!?

VirWoX platformu aynı zamanda insanların Bitcoin ticareti yapmasına da izin veriyor! Ve tahmin et ne oldu? Ayrıca PayPal’ı da kabul eder!

Çalışma şekli şöyledir: VirWoX hesabınıza PayPal ile para yatırırsınız ve ardından fiat para biriminizi SSL paralarıyla değiştirirsiniz. Bunu yaptıktan sonra, SLL paralarınızı Bitcoin ile takas etmeniz gerekecektir..

Bundan sonra, Bitcoin’inizi bir kripto para borsasına çekmeniz ve ardından Litecoin ile takas etmeniz gerekecektir.!

Ödeme seçenekleri

VirWoX platformu özel olarak SLL paraları için oluşturulmuş olsa da, çok çeşitli diğer ödeme yöntemlerini kabul ediyorlar. PayPal’a ek olarak, banka ve kredi kartlarını (Skrill aracılığıyla), Klarna, Playsafe Card ve OK Pay’i de kabul ediyorlar!

PayPal’ı kabul etme riski nedeniyle, VirWoX ekibi bazı para yatırma limitleri kurdu. İlk kaydolduğunuzda, ilk satın alma işleminizi yapmadan önce 2 gün beklemeniz gerekecektir.!

Bu süre geçtikten sonra, 90 Euro yatırmak için PayPal hesabınızı kullanabileceksiniz. 10 gün daha geçtikten sonra bu 120 Euro’ya yükselir. 30 gün sonra bu 200 Euro’ya kadar çıkıyor. 60 gün sonra 400 Euro ve son olarak talep üzerine 1000 Euro.

Ekip, parayı 1000 Euro’ya kadar almak için ne yapmanız gerektiğini netleştirmiyor, ancak sanırım muhtemelen bir kimlik yükleyerek kimliğinizi doğrulamanızı isteyecekler..

Ayrıca PayPal hesabınızın doğrulanmış bir hesap olması gerekir, aksi takdirde VirWoX para yatırmanıza izin vermez!

Artık VirWox’taki ödeme seçenekleri hakkında bilgi sahibi olduğunuza göre, “PayPal ile Litecoin Satın Alın” kılavuzumun bir sonraki bölümü ücretlerine bakacak!

Ücretler

PayPal hesabınızı VirWox’ta kullanmanın en büyük dezavantajlarından biri, ücretlerin yükselebilmesidir..

Paypal ile Litecoin Satın Alın - ÜcretlerKaynak: bulucu

İlk depozitonuzu yatırdığınızda,% 3,4 işlem ücreti ödemeniz gerekecektir. Bundan sonra, iki ayrı işlem yapmanız gerekecektir. Öncelikle bu EUR olacak>SLL ve ardından SLL>BTC. Diğer satıcıların istediği döviz kuruna bağlı olarak, bu oldukça önemli ölçüde artmaya başlayabilir..

Son olarak, Bitcoin’inizi Litecoin ile takas etmek için bir kripto para borsasına aktarmanız gerekeceğini unutmayın, bu da size ek ücretler getirecektir.!

Ne yazık ki, hangi seçeneği tercih ederseniz edin, dijital para birimi satın almak için PayPal’ı kullanmak her zaman geleneksel yöntemlerden çok daha pahalı olacaktır. Bunun nedeni risklerin çok daha yüksek olmasıdır!

Artık PayPal ile nasıl Bitcoin satın alacağınızı bildiğinize göre, ‘PayPal ile Litecoin Satın Alın’ kılavuzumun bir sonraki bölümünde size Bitcoin’in Litecoin ile nasıl ticaret yapacağını göstereceğim.!

Litecoin ile Bitcoin Nasıl Takas Edilir

Bu noktaya kadar ‘PayPal ile Litecoin Satın Alın’ rehberimi takip ettiyseniz, artık Bitcoin satın almak için PayPal hesabınızı nasıl kullanacağınızı bilmelisiniz. Ancak, Bitcoin değil, Litecoin satın almaya geldiniz, bu yüzden şimdi size işlemin son aşamasını göstereceğim…

Süreci VirWoX kullanmaktan çok daha kolay bulduğum için örneğimde LocalBitcoins kullanmaya karar verdim. Ücretler de daha ucuz ve daha az adım var.

Ayrıca, yüzlerce kripto para birimi borsası, Litecoin için Bitcoin ticareti yapmanıza izin verecek, ancak ben Binance’i seçtim. Bunun nedeni, alım satım ücretlerinin sektördeki en düşüklerden biri olması, en büyük ticaret hacmine sahip olmaları ve güvenliğin de yüksek olmasıdır..

Binance Para Yatırma Adresinizi alın

 1. Binance ana sayfasını ziyaret edin: burayı tıklayın.
 2. 2 dakikadan fazla sürmemesi gereken bir hesap açmanız gerekecek. Herhangi bir kişisel bilgi vermenize gerek yoktur, yani anonim olarak ticaret yapabilirsiniz!
 3. Tamamen ayarlandıktan sonra, tıklayın Mevduat sayfanın üstünde.

  Paypal ile Litecoin satın alın - Binance fonları

 4. Açılır kutuda şunu arayın: Bitcoin. Çok fazla varyasyon olduğu için burada çok dikkatli olun. Seçtiğinizden emin olun BTC – Bitcoin, aşağıdaki ekran görüntüsüyle aynı görünmesi gerekir.

  Paypal ile Litecoin satın alın - Binance para yatırma

 5. Şimdi Binance için benzersiz Bitcoin para yatırma adresiniz gösterilecek. Tıklamak Adresi kopyala.

  Paypal ile Litecoin satın alın - BTC para yatırma adresi

Bitcoin’inizi LocalBitcoins’ten Binance’e Aktarma

Artık Binance hesabınızı kurduğunuza ve para yatırma adresinizi kopyaladığınıza göre, şimdi LocalBitcoins hesabınıza geri dönmeniz gerekiyor.!

 1. Ekranın üst kısmındaki Cüzdan.

  Paypal ile Litecoin Satın Alın - Cüzdan

 2. Şimdi Binance para yatırma adresinizi Bitcoin Adresi Alınıyor Kutu. Ayrıca transfer etmek istediğiniz Bitcoin miktarını da girmeniz gerekiyor. LocalBitcoins ayrıca sadece referans olan bir açıklama girmenize de izin verir.

  Paypal ile Litecoin satın alın - Bitcoin miktarı

 3. Son olarak, maviye tıklayın Devam et aktarımı tamamlamak için kutu. Madeni paralar yaklaşık 10 dakika içinde Binance hesabınızda görünmelidir!

Binance’de Litecoin için Bitcoin Alım Satımı

Şimdiye kadar adım adım talimatlarımı takip ettiyseniz, artık Bitcoin ile finanse edilen bir Binance hesabınız olmalıdır. ‘PayPal ile Litecoin nasıl alınır’ kılavuzumun son kısmı, Binance’de Bitcoin’den Litecoin’e nasıl ticaret yapılacağına bakacak.!

 1. Ekranın üst kısmında farenizi üzerine getirin. Değiş tokuş, ve sonra tıklayın Temel.

  Paypal ile Litecoin Satın Alın - Binance Borsası

 2. Şimdi Bitcoin (BTC) / Litecoin (LTC) ticaret çiftini bulmamız gerekiyor. Sayfanın sağ tarafında BTC ve sonra ara LTC arama kutusunda.

  Paypal ile Litecoin Satın Al - Binance değişikliği

 3. Şimdi arama sonucunuzda görünen LTC / BTC eşleşmesine tıklayın..

  Paypal ile Litecoin Satın Al - Binance LTC

 4. Şu anda için ana ticaret sayfasındasınız LTC / BTC! İlk başta çok korkutucu görünebileceğini biliyorum ama sandığınızdan daha basit!

  Paypal ile Litecoin satın alın - LTC kontrol paneli

 5. Ticaret grafiklerinin altına kaydırın ve LTC satın al Kutu. Şimdi tıklayın Market. Bu, mevcut piyasa fiyatından Litecoin satın almanıza izin verecektir..

  Paypal ile Litecoin Satın Alın - Market

 6. Şimdi satın almak istediğiniz miktarı girmeniz gerekiyor. Ya bunu şuraya girebilirsiniz: Miktar Kutu.
 7. Son olarak, Bitcoin’den Litecoin’e ticaretinizi tamamlamak için, LTC satın al. Bu yöntemi kullanarak satın aldıysanız, ticaretiniz hemen gerçekleşmelidir!

Tebrikler, Litecoin’inizi PayPal kullanarak yeni satın aldınız!

PayPal ile Litecoin Satın Alın: Sonuç

Bu ‘PayPal ile Litecoin Satın Alın’ kılavuzunu baştan sona okuduysanız, Litecoin satın almak için PayPal hesabınızı kullanmanın ne kadar zor olduğunu artık bileceksiniz … Ne yazık ki, PayPal kullanmanız gerekiyorsa, o zaman tek yol yapabileceğiniz şey, önce Bitcoin satın almak ve ardından Litecoin ile takas etmektir..

Şu anda banka / kredi kartı veya banka hesabı gibi diğer gerçek dünya ödeme yöntemlerini kabul eden çok sayıda kripto para birimi borsası olduğunu biliyor muydunuz? Bu, yalnızca Litecoin’i bu şekilde satın almak daha ucuz olmakla kalmayıp aynı zamanda çok daha hızlı olacağı için dikkate değer olabilir..

Can sıkıcı olan, Coinbase’in (dünyanın en büyük broker borsası) size Çekil PayPal’a para yatırır, ancak para yatırmanıza izin vermezler. Ne kadar sinir bozucu!

Nihayetinde, iyi haber şu ki PayPal ile Litecoin satın alınabilir, ancak sadece birçok adımdan geçmeye hazır olun. Bu adım adım kılavuzu faydalı bulduysanız veya Paypal ile Litecoin satın almanın daha iyi bir yolunu düşünebiliyorsanız daha da iyisi bana bildirin.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me