Muhtemelen Poloniex adlı popüler borsayı daha önce duymuşsunuzdur, ancak bunun sizin için doğru olup olmadığını nasıl anlarsınız? Endişelenme, sana vereceğim gibi Poloniex incelemesini tamamla bilmen gereken her şey hakkında!

Öncelikle sana biraz vereceğim arkaplan bilgisi Poloniex’in ne olduğu ve nereye dayandığı üzerine. Ondan sonra size tam bir bilgi vereceğim avantaj ve dezavantajlarının listesi, ardından onların açıklaması ücret tarifesi. En önemli sorulardan birini de cevaplayacağım, "Poloniex güvenli mi?".

Son olarak, size bir de vereceğim adım adım rehber hesabınızı nasıl kuracağınız ve Poloniex’i nasıl kullanacağınız hakkında gerçekten yararlı bazı resimlerle!

Öyleyse ne bekliyorsunuz? Her şeyi öğrenmek için doğrudan Poloniex incelemesine geçin.

Artıları

 • ABD şirketi
 • Doğrulamaya gerek yok
 • Düşük işlem ücreti
 • İyi müşteri desteği

Eksileri

 • 2014’te hacklendi

Poloniex’in Kökleri

Poloniex bir kripto para borsası bu ilkti 2014 yılında piyasaya sürüldü Tristan D’Agosta tarafından. Şirketin ofisleri ABD’de Delaware’dedir, yani son derece düzenlenmiş bir ülkede faaliyet gösterdikleri anlamına gelir..


Poloniex, kullanıcıların şunları yapmasına olanak tanır: al, takas et ve sat gibi popüler paraları içeren birçok farklı kripto para birimi Bitcoin ve Ethereum, ve daha az popüler olanlar da.

Borsa, günlük işlem hacimleriyle çok popüler. 100 milyon dolardan fazla! Hem alıcının hem de satıcının ödemesi gereken platformları üzerinden yapılan günlük ticaretten bir ücret alarak para kazanıyorlar..

Poloniex incelemesi: ana sayfa.

Daha deneyimli tüccarlar için Poloniex ayrıca ek hizmetler marj ticareti ve hatta Poloniex kredisi gibi. Poloniex kredinizi bir Poloniex borç verme botu ile otomatikleştirebilirsiniz, örneğin: Aivren.

Not: Poloniex kredisi yatırımcıların daha büyük miktarlarda satın alabilmek için borç aldıkları zamandır. Bunu Poloniex aracılığıyla yaparken, yatırımcılar, ödünç verdiklerine ek faiz kazanan diğer kullanıcılardan borç alırlar.!

Artık ne yaptıklarına dair bir genel bakışa sahip olduğunuza göre, Poloniex incelememin bir sonraki bölümü avantaj ve dezavantajlarına bakacak.!

Bulunan En Son Coinbase Kuponu:

Poloniex İncelemesi – Poloniex Ücretleri

Poloniex işlem ücretlerine göz atmanın zamanı geldi.

Aşağıda bir tablo Poloniex ücretleri:

Poloniex İncelemesi

Yukarıdaki fiyatlandırma tablosundan da görebileceğiniz gibi, en yüksek miktar ödeyeceksin % 0.125.

Daha fazla işlem yapmaya başladıkça ücretlerin düştüğünü de fark edeceksiniz. Bu, her 30 günde bir yaptığınız alım satım miktarına bağlıdır.

Poloniex nispeten düşük ücretler sunar, ancak bu kadar düşük değildir. Binance bu, Poloniex’in doğrudan rakibi ve sadece% 0.1 şarj.

Not: Yapan, likidite sağlayan kişidir. Örneğin, Chris 600 dolardan 2 ETH satmak istiyorsa, piyasa yapıcıdır. Alıcı ise fiyatı alan kişidir. Billy, Chris’in listelediği fiyattan ETH satın almak istiyorsa, o zaman piyasayı seçen kişidir.!

Poloniex incelememin bir sonraki bölümü sizi kayıt sürecinden geçirecek.

Poloniex'i Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Poloniex’i Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Tüm Kripto Borsaları size benzer görünebilir ama Hepsi aynı DEĞİL!

Evet! Karşılaştırma Tablosunu göster

Exchange Platformunun Artıları ve Eksileri

Muhtemelen bildiğiniz gibi, her borsanın artıları ve eksileri vardır. Bazı insanlar tercih eder en düşük ücretler, diğerleri izin veren bir değişimi tercih ederken fiat mevduatları. Bu nedenle, bir hesap oluşturmadan önce her şeyi düşünmek önemlidir! Bu yüzden başlama zamanı avantajlar ve dezavantajlar bu Poloniex incelemesinin listesi.

Artıları EKSİLERİ
 • Listelenen birçok kripto para birimi
 • Çok çeşitli müşteri destek seçenekleri
 • ABD şirketi – güvenliği ciddiye almalıdır
 • Kullanımı kolay ama aynı zamanda daha gelişmiş tüccarlar için de iyi
 • Sadece para yatırma ve çekme işlemleri için blok zinciri ücreti ödeyin
 • Makul ticaret ücreti – ödeyeceğiniz en yüksek ücret% 0,125
 • Büyük miktarlarda alım satım yapmadıkça doğrulama yok
 • 2014’te büyük bir hack deneyimi yaşadı – tüm Bitcoin’in% 12,3’ü

Avantajlar

Poloniex kullanmanın temel avantajlarından biri, çok çeşitli kripto para birimleri. Buna Ripple, Steem, Monero ve Bitcoin Cash gibi büyük paralar dahildir. Bununla birlikte, Poloniex ayrıca BlackCoin, Bela ve Burst gibi daha küçük kripto para birimlerini de listeler.!

Söz konusu olduğunda ticaret, Poloniex’in de gerçekten iyi alet seçimi. Bu, 5 dakikadan 4 saate kadar mum grafikleri, stop-limit emirleri ve grafikleri yakınlaştırma ve uzaklaştırma becerisini içerir. Arayüzün kullanımı gerçekten basit olduğundan bu, platformun yeni başlayanlar için uygun olmadığı anlamına gelmez.

Monero değişiminin Poloniex İncelemesi

Poloniex’in ABD merkezli. aynı zamanda bir avantajdır, çünkü hükümet düzenlemesi çok katı. Bu, borsanın müşteri fonlarını güvende tutmak için her türlü çabayı göstermesi ve suçu uzak tutması gerektiği anlamına gelir. Aksi takdirde, kötü bir şey olursa Poloniex, ABD düzenleyicilerinin onlara çok para cezası vereceğini biliyor. Peki Poloniex güvenli mi? Ben kesinlikle öyle derdim!

Poloniex’i kullanmanın bir başka avantajı, özellikle çok büyük miktarlarda likiditeye sahip olmasıdır. altcoin eşleşmeler. Bu önemlidir, çünkü her zaman ticaret yapacak birini bulacağınız ve oynaklık risklerini azalttığı anlamına gelir..

Ücretler söz konusu olduğunda, Poloniex sektördeki en iyilerden biridir. para yatırma ve çekme. Bunun nedeni, yalnızca blok zinciri işlem ücretini ödeyeceğinizdir! Paranızı çektiğinizde kâr sağlayan birçok başka kripto para birimi borsası var, bu da her işlem yaptığınızda sizden para kazandıkları için gerçekten adil değil.

Alım satım ücretleri ayrıca oldukça makul Poloniex borsasında, ödeyeceğiniz gibi maksimum% 0.125 ücret, daha büyük hacimlerle işlem yaptığınızda bu düşürülür.

Poloniex borsasının bir başka iyi avantajı da kimliğinizi doğrulamanıza gerek yok gerçekten büyük miktarlarda ticaret yapmak istemiyorsanız. Aslında, günde 2000 $ ‘dan fazla işlem yapmak istemiyorsanız, anonim olarak işlem yapabilirsiniz! Bunu yapmanıza izin verilmesinin ana nedeni, gerçek para ile hiçbir ilişkilerinin olmamasıdır..

Poloniex incelemesi: Poloniex uygulaması.

Son olarak, herhangi bir sorununuz varsa yardıma ihtiyacım var, mükemmel bir şey var seçenekler yelpazesi ndan şeçmek. Buna bilet desteği, e-posta veya canlı sohbet dahildir. Hemen destek alabileceğiniz için her zaman canlı sohbet olan bir exchange’i tercih ederim.

Artık tüm avantajları hakkında iyi bir anlayışa sahip olduğunuza göre, Poloniex incelememin bir sonraki bölümünde dezavantajları hakkında konuşacağız.!

Dezavantajları

Poloniex platformunu kullanmanın ana dezavantajlarından biri, geleneksel ödeme yöntemlerini kullanmanıza izin vermemek banka / kredi kartı veya banka hesabı gibi. İlk kez para yatırmak istiyorsanız bu oldukça can sıkıcı olabilir çünkü bu, hesabınıza bir kripto para birimi ile para yatırmanız gerektiği anlamına gelir..

Gibi diğer borsalar Coinbase sana izin ver gerçek dünya parasını kullanarak para yatırın ve çekin! Şu anda herhangi bir kripto para biriminiz yoksa, Coinbase’den Bitcoin veya Ethereum satın almak ve ardından coinleri doğrudan Poloniex’e aktarmak veya Coinbase kullanmaya devam etmek en kolayı olacaktır..

GÜNCELLEME 2021:

Poloniex, bir gerçek için, bir kredi kartı veya banka kartı aracılığıyla kripto para birimi satın alma seçeneklerini destekliyor. Bu özellik tarafından desteklenmektedir Basit.

Poloniex’i kullanmanın bir sonraki dezavantajı, hala güvenlikle ilgili sorular. Bunun nedeni, 2014 yılında borsanın saldırıya uğraması ve tüm Bitcoin arzının% 12,3’ünün çalınmasıdır..

DDoS; hafifletmek için çalışıyoruz.

– Poloniex Borsası (@Poloniex) 9 Mayıs 2017

Bilgisayar korsanı bir hata buldu Poloniex sisteminde, aynı anda çok sayıda para çekme işlemi gerçekleştirdiyseniz, gerçek bakiyenizden daha fazlasını çekebileceğinizi keşfetti. Bu, ATM’ye gidip hesabınızda olduğundan daha fazla para çekmek gibidir..

Ancak Poloniex borsa sahibi Tristan D’Agosta sadece birkaç ay sonra, geçici olarak işlem ücretlerini artırarak ve kendi parasıyla katkıda bulunarak herkese geri ödeme yaptı. Şans eseri D’Agosta için, hack sırasında Bitcoin 500 doların biraz üzerindeydi. Bitcoin’in 20.000 $ değerinde olduğu Aralık ayı sonunda 97 coin çalınsaydı, hack değeri 2 milyon $ ‘ın biraz altında olurdu..

Öte yandan, Poloniex’in 2014’ten beri saldırıya uğramadı Olay, güvenliği gerçekten ciddiye aldıklarını gösterir. Ayrıca, sahibinin herkese geri ödeme yaparak durumu gerçekten iyi ele aldığını da vaat ediyor..

Artık Poloniex’i kullanmanın hem avantajlarını hem de dezavantajlarını bildiğinize göre, şu ana kadar ne düşünüyorsunuz? Hala kararsızsanız, Poloniex incelememin bir sonraki bölümü ücretlere daha ayrıntılı olarak bakacak..

Poloniex Nasıl Kullanılır: Hesap Oluşturun

Poloniex incelememi bu noktaya kadar okuduysanız, değişimin sizin için doğru olup olmadığı konusunda şimdi bir fikriniz olmalı. Bir hesap açmaya karar verdiyseniz, size nasıl yapılacağını göstereyim!

 1. Yapmanız gereken ilk şey Poloniex web sitesini ziyaret edin.
 2. Ardından, tıklayın Hesabını oluştur.

  Poloniex İncelemesi Hesabınızı Oluşturun

 3. Şimdi ikamet ettiğiniz ülkeyi, e-posta adresinizi girmeniz ve ardından güçlü bir şifre seçmeniz gerekecek.

  Poloniex İncelemesi Hesabınızı Oluşturun

 4. Şimdi Poloniex’in size gönderdiği bağlantıya tıklayarak e-posta adresinizi onaylayın..
 5. Ve bu kadar! Artık bir Poloniex hesabınız var!

Poloniex Nasıl Kullanılır: Para Yatırma

Artık hesabınızı oluşturduğunuza göre, şimdi biraz para yatırmanın zamanı geldi! Örneğimde, para yatıracağım Bitcoin Cash.

 1. Ekranın üst kısmında farenizi üzerine getirin. Bakiyeler ve sonra tıklayın Mevduat & Para çekme.

  Poloniex İnceleme Mevduatı & amp; Para çekme

 2. Şimdi satın alabileceğiniz uzun bir kripto para birimi listesi göreceksiniz. Sayfanın sağ tarafında, yatırmak istediğiniz parayı arayın.

  Poloniex İncelemesi

 3. Aşağıdaki ekran görüntüsünde göreceğiniz üzere Bitcoin Cash satın alıyorum. Ardından, tıklayın Depozito ekranın sağında.

  Poloniex İncelemesi

 4. Şimdi, hesabınıza para yatırmak istediğiniz jeton için benzersiz para yatırma adresi sunulacak. Unutmayın, her jeton için farklı bir adresiniz olacaktır, bu yüzden Litecoin’i Bitcoin Cash adresine göndermeyi denemeyin..

Tebrikler! Artık nasıl hesap açacağınızı ve para yatıracağınızı biliyorsunuz!

Sonuç

Eğer okuduysan Poloniex baştan sona gözden geçirin, Poloniex’in sizin için doğru değişim olup olmadığına karar vermek için gerekli tüm bilgilerin farkında olmalısınız.

Değişim söz konusu olduğunda herkesin kendi bireysel ihtiyaçları vardır. Bazı insanlar düşük alım satım ücretlerini tercih ederken, diğerleri çok çeşitli coinleri tercih ediyor. Şahsen ben severim Platformu kullanmak ne kadar kolay, ticaret yapmayı gerçekten kolaylaştırdığı için.

Ufkunuzu açık tutmak istiyorsanız, kontrol etmelisiniz. Coinbase, Binance ve Kraken. Olarak bilinirler süper güvenilir kripto borsaları.

Bu web sitesinde yayınlanan içerik, herhangi bir finansal, yatırım, ticaret veya başka herhangi bir tavsiye vermeyi amaçlamaz. BitDegree.org, herhangi bir kripto para birimini satın almanızı, satmanızı veya tutmanızı önermez veya onaylamaz. Finansal yatırım kararları vermeden önce, finansal danışmanınıza danışın..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me