Dalgalanma dır-dir en popülerlerinden biri piyasadaki kripto para birimleri. Şu anda Bitcoin ve Ethereum’dan sonra üçüncü sırada yer alıyor..

Muhtemelen Ripple’ın ne olduğunu ve neden bu kadar popüler olduğunu merak ediyorsunuz? Bu kılavuzda bu iki soruyu da ele alacağım için daha fazla aramanıza gerek yok.

Size eksiksiz bir Ripple coin’e genel bakış, onun artıları ve Eksileri, özellikler, geçerli değer vb. Bu kılavuzun sonunda, aynı zamanda hakkında daha fazla bilgi edineceksiniz. Ripple’ın güvenlik özellikleri – her zaman dikkate almanız gereken en önemli hususlardan biri!

Ripple coin hakkında daha fazla bilgi edinmeden önce, XRP’yi güvenilir bir şirketten satın almanın çok önemli olduğunu bilmelisiniz. kripto para borsaları, gibi Coinbase, veya daha kolay bir yol seçin ve şu yolla satın alın: Basit – dolandırıcılık içermeyen odeme yapiliyor bu, bir kredi kartıyla kripto satın almanıza izin verir. Ayrıca, güvenli kripto cüzdanlarında saklayın, örneğin Ledger Nano S.

Öyleyse başlayalım!

BTC satın almak için en güvenli yeri mi arıyorsunuz? Aşağıda BTC satın almak için en güvenli platformlar olarak onaylanan en iyi kripto borsalarını topladım, bu yüzden bir göz atın.


Sağlayıcı Visa / Mastercard Mevcut Kripto Puanımız Coinbase İncelemesi EVET

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Litecoin
 • + 30 tane daha

9.8 İncelemeyi okuyun Siteyi ziyaret edin Binance İncelemesi EVET

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Cardano
 • + 150 tane daha

9.6 İncelemeyi okuyun Siteyi ziyaret edin Coinmama İncelemesi EVET

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Bitcoin Cash
 • +7 tane daha

9.4 İncelemeyi okuyun Siteyi ziyaret edin Kraken İncelemesi EVET

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • DASH
 • + 37 tane daha

9.1 İncelemeyi okuyun Siteyi ziyaret edin eToro İncelemesi EVET

 • Bitcoin
 • Bitcoin Cash
 • Ethereum
 • +3 tane daha

8.6 İncelemeyi okuyun Siteyi ziyaret edin KuCoin İncelemesi EVET

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Monero
 • + 210 daha fazla

8.5 İncelemeyi okuyun Siteyi ziyaret edin Gemini Exchange İncelemesi EVET

 • Bitcoin
 • Bitcoin Cash
 • Ethereum
 • +21 tane daha

8.4 İncelemeyi okuyun Siteyi ziyaret edin En popüler 729 İncelemeler 9.8 Banka Havalesi: EVET Siteyi ziyaret edin İncelemeyi oku Editörün Seçimi 1279 İncelemeler 9.6 Banka Havalesi: EVET Siteyi ziyaret edin İncelemeyi okuyun 816 İncelemeler 9.4 Banka Havalesi: EVET Siteyi ziyaret edin İncelemeyi okuyun 1174 İncelemeler 9.1 Banka Havalesi: EVET Siteyi ziyaret edin İncelemeyi okuyun 453 İncelemeler 8.6 Banka Havalesi: EVET Siteyi ziyaret edin İncelemeyi okuyun 563 İncelemeler 8.5 Banka Havalesi: EVET Siteyi ziyaret edin İncelemeyi okuyun 603 İncelemeler 8.4 Banka Havalesi: EVET Siteyi ziyaret edin İncelemeyi okuyun

Artıları

 • Hızlı işlemler
 • Yetenekli ekip
 • Birçok büyük kurum tarafından yönetiliyor

Eksileri

 • Merkezileştirilmiş
 • Büyük şirketlere odaklı

Ripple’a Giriş

Bilmeniz gereken ilk şey, Ripple’ın odaklanmış bir kripto para birimi olduğudur. sorunları çözmek uluslararası ödeme transferleriyle ilgili.

Daha kesin olmak gerekirse, Dalgalanma bir platform küresel bir ödeme, ödeme ve takas sistemi için. XRP, bu platformda takas edilen kripto para birimidir. işlemleri kolaylaştırmak.

Ripple madeni para: ön sayfa.

Dalgalanma oldu 2012’de piyasaya sürüldü Ripple Labs Inc. tarafından akılda kalan tek bir şey var – blok zincirinin gücünü kullanarak küresel olarak para göndermek için tek bir sürtünmesiz deneyim sağlamak.

Yani Ripple her ikisinden de farklı Bitcoin ve Ethereum. Bitcoin sadece dijital bir para birimi iken, Ethereum, akıllı sözleşmeler geliştirmek için bir platformdur. Ripple ise yeni bir ödeme altyapısı uluslararası finansal işlemlere yönelik.

XRP’nin oluşturulması ve dolaşımı, bilmeniz gereken bir başka istisnai özelliktir. Kripto para birimlerinin çoğunluğu söz konusu olduğunda, “madencilik". Ripple’da durum böyle değil. Herşey 100 milyar XRP Ripple başladığında oluşturuldu.

Daha da şaşırtıcı olan şey, Ripple laboratuvarları beklemek 55 milyar XRP kendisi. Söylemeye gerek yok, odak noktası genellikle ademi merkeziyetçilik olduğu için bu oldukça alışılmadık bir durum. ve

Artık Ripple’ın ne olduğunu bildiğinize göre, asıl amacının ne olduğunu öğrenelim..

Ripple Coin Neyi Başarmayı Amaçlıyor??

Teknolojiler o kadar gelişti ki sürücüsüz arabalar gibi şeyler gerçeğe dönüştü. Ancak çok fazla ilerleme kaydedemeyen bir sektör uluslararası ödeme transferleridir..

Uluslararası ödeme transferleri iki ana sorunla karşılaşır:

1. Pahalıdırlar

Sınır ötesi bir ödeme yaptıysanız, bununla birlikte gelen pahalı ücretlerin farkında olmalısınız.. Ana cadde bankaları tipik olarak bu tür ödemeler için en kötüsüdür, ancak, PayPal nispeten yüksek ücretler sunar – maliyeti yaklaşık% 2.9 PayPal ile uluslararası bir ödeme yapmak için.

Ripple Coin: ücretler.

Bu ücretlere ek olarak, müşteriler para birimi dönüştürme gerçekleştiğinde para kaybederler.

2. Yavaşlar

Her şeyin anlık olduğu internet çağında, uluslararası işlemler günler ila haftalar arasında her yerde gerçekleşebilir. Var belirli bir sebep yok finans kuruluşlarının teknolojilerini yükseltmek istememesi gerçeği dışında – korkunç bir bahane!

Bu süreçte finans kuruluşları çok para kazanmayı başarıyor ancak müşteriler acı çekiyor. Ripple bunu değiştirmeyi hedefliyor ve uluslararası transferleri anında ve ucuza yapın.

Dan beri Ripple’ın 2012’de piyasaya sürülmesi, şirket bu sorunu çözmek için çalışıyor ve yatırımcılardan büyük ilgi görmeyi başardı. Ripple XRP’nin tarihsel performansına bir göz atalım.

Ripple Coin Tarihsel Performansı

Dalgalanma parası dır-dir en eski kripto para birimlerinden biri, ama her zaman bu kadar popüler değildi. Aşağıdaki anlık görüntüde görebileceğiniz gibi, Ripple’ın fiyatı yalnızca Nisan 2017’de artmaya başladı..

Ripple coin piyasada işlem görüyordu Ocak 2017’de 0,0066 ABD doları ve en yüksek fiyatına dokundu Ocak 2018’de 3,65 ABD doları. Getiri yüzdesini tahmin edebilir misin?

Doğru! Bu bir geri dönüş % 55,2!

Ripple coin: Ripple fiyatı.

Kaynak: Coindesk.

Diğer birçok kripto para birimi gibi, Ripple coin büyük bir çökme yaşadı Aynı yılın sonunda hafif bir fiyat artışı oldu, ancak o kadar da önemli değildi. Şu anda Ripple’ın fiyatı sadece 0,29 ABD doları, bu yüzden sadece bir kez daha yükselmesini bekleyebilirsiniz.

Ripple hala içeride üçüncü sıra piyasa değerine göre. Bunun nedeni, teknoloji geliştirme ve endüstri ortaklıkları kurma açısından yaptıkları yerdeki çalışmalar..

Ripple’ın gerçek dünyada nasıl kullanıldığından bahsedelim.

Ripple Nasıl Kullanılır?

Bankaları aracı olmaktan çıkarmayı amaçlayan Bitcoin’in aksine Ripple, bankalar tarafından uluslararası ödemeler yapmak için yaygın olarak kullanılmaktadır. daha hızlı, daha ucuz ve daha şeffaf.

Bankalar ve Finans Kuruluşları için Dalgalanma

Şu anda, bankalar Society için Dünya Çapında Bankalararası Finansal Telekomünikasyon (SWIFT) sınır ötesi ödemeleri güvenli bir şekilde kolaylaştırmak için. SWIFT temelde bir mesajlaşma ağı ödeme emirlerini bir bankadan diğerine güvenli bir şekilde ileten.

10.000 SWIFT üye kurum gönderiyor yaklaşık 24 milyon mesaj her gün ağda. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, SWIFT’in kendisinin hiç para tutmuyor veya bankalar için hesaplar. Bu sadece bir iletişim kanal, ancak büyük miktarda uluslararası ticaret buna bağlı olduğu için çok önemli.

SWIFT ile ilgili sorun şudur: çok değişmedi başlangıcından beri 1974. Bu nedenle, Ripple, SWIFT’in yapamadığı değişikliği yapmaya çalışıyor ve SWIFT’e doğrudan bir rakip olarak düşünülebilir..

Ripple XRP ağı tarafından kullanılıyor ve test ediliyor finansal Kurumlar ve bankaların uluslararası ödemeleri daha verimli bir şekilde göndermeleri ve kapatmaları. Zaten tarafından destekleniyor 100’den fazla finans kurumu American Express, Santander, Standard Chartered ve diğerleri gibi isimleri içeren dünyanın her yerinden.

Diğer Ripple Ortaklıkları

Ripple’ın tek faydalanıcısı bankalar değil. Coinone, En büyüklerinden biri kripto para borsaları Güney Kore’de Ripple ile ortaklığa girdi. “Cross” u (yeni bir küresel havale hizmeti) başlatmak için Ripple’ın xCurrent adlı ürününü kullanacak..

Ripple’ın yakın gelecekte 5 kuruluşla daha ortaklığa girmesi bekleniyor – RationalFX, MoneyMatch, FairFX, UniPAY, ve Exchange4Free. Para havalelerini ve banka havalelerini kolaylaştırmak için Ripple’ın xVia ürününü kullanacaklar.

GÜNCELLEME 2021: Ripple, yukarıda belirtilen tüm şirketlerle zaten ortaklık yapıyor.

Gördüğünüz gibi Ripple coin çok ilerleme kaydetmek stratejik ortaklıklar ile ve çok çeşitli kuruluşlar tarafından kabul edilmektedir.

Ripple Coin'i Anlamak

Bu nedenle, Ripple protokolü, uluslararası ödemeler söz konusu olduğunda oldukça faydalı görünüyor. Ancak, birçok insanı rahatsız eden bir şey var. Bununla ilgili her şeyi ilerideki bölümde bulabilirsiniz..

Ripple Kötüye Kullanılabilir mi?

Kripto para birimlerinin ilk fikri, merkezi ajansları ortadan kaldırmak, bankalar gibi ve gerçekten merkezi olmayan bir sistem yaratın. İyi, Ripple Labs Inc, Ripple XRP’nin arkasındaki şirket, şimdiye kadar var olacak toplam 100 milyar XRP’nin yarısından fazlasını elinde tutuyor.

Bu, merkezileştirmenin taşıdığı aynı eski sorunların bazılarına yol açar. Bu durumda Ripple Labs adlı bir varlık çok güçlü hale geliyor. Bir birçok endişe bu konu hakkında gündeme getirildi, ancak Ripple CEO’su farklı bir görüşe sahip.

Ripple coin: Ripple CEO'su.

Ripple merkezileştirilmemiştir. Açık olmak gerekirse, Ripple bugün ortadan kalkarsa, XRP işlemeye devam edecek. Bana göre, bir şeyin ademi merkeziyetçi olup olmadığının en önemli ölçüsü bu.

Ripple CEO’su, Brad Garlinghouse

Ripple’ın ekibi bu tür endişelere yanıt vermiş ve bir ademi merkeziyet stratejisi. Aralık 2017’de Ripple, var olduğundan emin olmak için kriptografik olarak güvenli bir emanet hesabına 55 milyar Ripple XRP yerleştirdi. XRP malzemeleri Herhangi bir zamanda.

Her ay piyasaya 1 milyar XRP salan bir sözleşme de yürürlüğe girdi. Bu şekilde, Ripple Labs güce sahip değil eğer isterse piyasayı XRP’lerle doldurmak. Yani, şunu söyleyebilirim ki risk Ripple parası merkezileştirilmek vardır indirgenmiş gözle görülür şekilde.

Artık Ripple’ın ne olduğunu ve nasıl kullanıldığını bildiğinize göre, Ripple ile ilgili diğer önemli soruların yanıtlarını bulalım..

Bulunan En Son Coinbase Kuponu:

Ripple Güvenli mi?

Bu soruyu cevaplamak için önce nasıl çalıştığını anlamamız gerekiyor..

Şimdiye kadar Ripple’ın Bitcoin veya Litecoin gibi normal bir kripto para birimi olmadığını anlamalısınız. Birkaç tane var XRP’nin sunduğu avantajlar:

✓ Düşük işlem ücretleri

✓ Yaklaşık 4-5 saniyelik hızlı işlem hızı

Bu bilgileri göz önünde bulundurarak, nasıl olduğunu görelim Ripple işlemi İşler. ABD’den Kate’in Almanya’da yaşayan Carl’a para transfer etmek istediğini varsayalım. Her iki bankasının da Ripple ağında olduğunu varsayarsak, işlem aşağıdaki adımlardan geçecektir..

Aşama 1: Kate 500 $ ‘lık transfer başlattı.

Adım 2: Ripple’ın elçisi, kaynak banka ve alıcı banka aracılığıyla Kate ve Carl’ın temel hesap bilgilerini doğrulayacaktır..

Aşama 3: Ardından, Ripple ağındaki düğümler, ödemeyi göndermek için yeterli para olduğunu doğrular. Aşağıdaki anlık görüntüde görebileceğiniz gibi, başarılı bir doğrulamanın ardından Ripple ödemeyi halleder..

Ripple Coin: işlem süreci

Diğer kripto para birimlerinin çoğunda bu adımın merkezi olmayan bir düğüm ağı tarafından gerçekleştirildiğini unutmamak önemlidir. Bunlar düğümler arandı madenciler çünkü işlemi doğrulamanın yanı sıra, o kripto para biriminin yeni paralarını da çıkarıyorlar.

Bununla birlikte, Ripple madeni parası durumunda tüm paralar zaten serbest bırakıldı ve madencilik ihtiyacını ortadan kaldırdı. Yani, Ripple işlemlerini doğrulayan düğümler doğrulayıcılar olarak bilinirler.

Ayrıca, bu doğrulayıcılar onaylandı ve görevlendirilmiş tarafından Ripple Labs. Oysa diğer kripto para birimleri söz konusu olduğunda herkes bir düğüm olabilir.

Ripple’ın “merkezi” olarak etiketlenmesinin başka bir nedeni de budur.

4. Adım: Başarılı bir doğrulamanın ardından, ödeme onayı hem Kate’e hem de Carl’a gönderilir.

Normal bir kanaldan günler alabilen tüm bu süreç, yalnızca birkaç saniyede tamamlanır..

Öyleyse, bu işlem güvenli mi?

Çoğu kripto para birimi, blockchain teknolojisi, iyi inşa edildiğinde çok güvenli olduğu kabul edilir. Ripple benzer bir şey üzerine inşa edilmiş olsa da, bir blockchain teknolojisi değildir..

Dalgalanma bunun yerine kendi biçimine dayanır DLT (Dağıtılmış Defter Teknolojisi). O bir açık kaynak protokolü, güvenliği sağlamak için bir fikir birliği mekanizması kullanarak paylaşılan ve halka açık bir defter barındırmak. Benzerlikleri görmek çok kolay.

Ripple coin: Ripplenet.

Güvenlik, aşağıdaki doğrulayıcılar tarafından sağlanır: işlem kayıtlarını düzenli olarak karşılaştırmak bir anlaşmaya varmadan önce. Bu şekilde aynı paranın iki veya daha fazla yerde harcanmamasını sağlayabilirler (çift harcama olarak da bilinir).

Ama bir doğrulayıcı fikir birliğine karşı çıkmaya karar verirse ne olur? Böyle bir durumda katılmayan onaylayıcı dijital olarak ihtiyacı var imzala ve bilgi vermek diğer doğrulayıcılar.

Diğer doğrulayıcılar daha sonra bu doğrulayıcıyı dinleyebilir ve kötü niyetli olduğu ortaya çıkarsa onu değiştirebilir. Bu şekilde, sistemin güvenliğini korumaya devam edebilir ve aynı fikirde olmayan bir doğrulayıcının neden olduğu gecikmeleri önleyebilirler..

Ripple coin güvenli görünse de, teknolojisi hala çok erken bir aşamadadır ve bir sürekli yükseltme özellikle güvenlik açısından amacına ulaşmak.

Ayrıca, güvenlik konusunda endişeleriniz varsa, bir saklamak için güvenli cüzdan. Önerilen seçeneklerden biri Ledger Nano S. Dahası, satın alabilirsiniz Coinbase – a güvenilir kripto para birimi değişim platformu, veya daha kolay bir seçenek seçin ve şu yolla satın alın: Basit – güvenli odeme yapiliyor kredi kartıyla kripto para satın almanıza izin veren.

Şimdiye kadar Ripple’ın ne olduğu, nasıl çalıştığı, kullanıcılarının kim olduğu gibi konularda adil bir fikre sahip olmalısınız. Bu kılavuzu Ripple madalyonunun artılarını ve eksilerini içeren bir liste ile özetleyelim.

Dalgalanma Artıları

İşlem ücretleri

The standart bir işlemin maliyeti Ripple protokolünde yaklaşık 0.00001 XRP’dir. 1 XRP’nin maliyeti şu anda 0,29 dolar civarında. Bu, işlem ücretinin o kadar ucuz olduğu ve neredeyse ücretsiz olduğu anlamına gelir!

Daha önce de söylediğim gibi, Ripple madeni para madencileri yok. Peki ücreti kim alıyor? Hiç kimse!

Bu benzersiz mekanizmada, ücret ödemede kullanılan XRP, yerlebir edilmiş.

Bu, XRP sayısının her geçen gün azaldığı anlamına geliyor. Bu aynı zamanda kalan XRP’lerin değerinin artması bekleniyor gelecekte.

İşlem hızı

Ripple işlemleri Daha hızlı geleneksel ödeme yöntemlerine kıyasla. Aşağıdaki anlık görüntü, hakkındaki tüm gerçeği ortaya koyuyor Ripple’ın performansı açısından işlem hızı.

Ripple Coin: işlem hızı.

Ortaklıklar

Daha önce de belirtildiği gibi, Ripple birçok büyük finans kurumu ve ödeme uygulaması tarafından deneniyor. Ripple’ın yatırımcılar arasında favori olmasının temel nedenlerinden biri budur..

Takım

Ripple, çok yetenekli takım iyi bir deneyim ve uzmanlık karışımı ile. İşlerin henüz net olarak tanımlanmadığı böylesine genç bir sektörde, iyi bir ekip gerçekten bir fark yaratabilir.

Dalgalanma EKSİLERİ

Merkezileştirme

Ripple’ın en çok eleştirilmesinin ana nedenlerinden biri merkezileştirme. Ripple Labs, XRP’nin çoğunluk hissesini kontrol ediyor. Buna ek olarak, Ripple Labs aynı zamanda ağ için doğrulayıcıları onaylayan varlıktır..

Ayrıca kurucular, piyasaya sürüldüğünde kendilerine yaklaşık 20 milyar XRP verdiler..

Eleştirmenler, özünde ademi merkeziyetçi olan kripto para birimlerinin temel felsefesinin ruhunda olmadığını söylüyor..

Büyük şirketlere odaklı

Birçok büyük şirketin halihazırda maliyetlerini düşürmek ve daha iyi hizmet vermek için Ripple’ı kullandığını gördük. Bununla birlikte, Ripple’ın şu anda sizin ve benim gibi bir son tüketiciye sunabileceği pek bir şey yok.

Ripple tekliflerinin çoğu, bankalar ve ödeme sağlayıcıları düşünülerek tasarlandı. Yakın zamanda kişisel olarak ödeme gönderme veya alma konusunda fazla bir değişiklik görmeyeceksiniz.

Rekabet

Uluslararası ödeme transferi, kripto para birimleri için çekici bir sektördür. Yani Ripple rakipleriyle yüzleşmek zorunda – Yıldız (XLM), aynı alanı hedefliyor.

Aslında, Stellar aynı zamanda piyasa değeri olan ilk 10 kripto para birimi arasında bir yer bulmayı başardı. 10,78 milyar $.

Ripple jeton: Masada dalgalanma jetonu.

Ripple için bir diğer rekabet dezavantajı, en popüler kripto para birimlerinden biri olmasına rağmen Coinbase üzerinden Ripple satın alamamanızdır! Coinbase’de Ripple satın alma yeteneği kesinlikle çok fazla yutturmaca yaratır ve yeni başlayanların dahil olmasını kolaylaştırır..

GÜNCELLEME 2021: Şimdi yapabilirsin Ripple satın al ve diğer birçok madeni para açık Coinbase birkaç kolay adımda! Coinbase’in en güvenilir kripto para birimi değişim platformlarından biri olduğu göz önüne alındığında, bu harika bir haber!

Ripple coin ile ilgili en önemli hususları zaten ele aldığımız için, sonuçlara geçme zamanı..

Ripple Coin'i Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Ripple Coin’i Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Tüm Kripto Borsaları size benzer görünebilir ama Hepsi aynı DEĞİL!

Evet! Karşılaştırma Tablosunu göster

Son sözler

Dalgalanma odaklanmış bir kripto para birimidir sorunları çözmek sınır ötesi para transferleriyle ilgili. Zaten birçok büyük kişi tarafından kullanılıyor bankalar ve finansal Kurumlar.

Ripple söz konusu olduğunda en büyük sorun merkezileştirme. Neyse ki Ripple Labs, Ripple’ı “merkezden uzaklaştırmak” için harekete geçti.

Ripple satın almak istiyorsanız, seçmenizi tavsiye ederim Coinbase en güvenilir kripto değişim platformlarından biridir. Ayrıca, büyük miktarlarda Ripple’ı asla sıcak depoda saklamamanız gerektiğini unutmamak önemlidir; Ledger Nano S, yerine.

Bunları takip et basit adımlar Ripple almak için:

1. Ripple’ı destekleyen güvenilir bir kripto cüzdanı edinin (Ledger Nano S veya Trezor).

2. Bir Ripple hesabı oluşturun.

3. Kaydolun Coinbase.

4. İtibari para birimleriyle Ripple satın alın.

5. Ripple coinlerinizi Ledger Nano S veya Trezor’a gönderin.

VEYA

Daha kolay bir yol seçin, Ripple satın alın Basit ve paralarınızı güvenilir bir kripto cüzdanına aktarın.

Umarım Ripple coin ile ilgili bu makale yardımcı olmuştur ve gerekli tüm bilgileri bulmayı başardınız..

Bu web sitesinde yayınlanan içerik, herhangi bir finansal, yatırım, ticaret veya başka herhangi bir şekilde tavsiye vermeyi amaçlamaz. BitDegree.org, herhangi bir kripto para birimini satın almanızı, satmanızı veya tutmanızı önermez veya onaylamaz. Finansal yatırım kararları vermeden önce, finansal danışmanınıza danışın.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me