Zenginlerden çalın, fakirlere verin – muhtemelen çoğumuz için oldukça iyi bilinen bir slogan, en azından İngiliz folklorunu öğrenerek büyümüş olanlar. Peki, söz konusu olduğunda Robinhood kripto cüzdanı, işler oldukça farklı – çok daha az “hırsızlık” ve çok daha fazla “alışveriş” oluyor.

Robinhood kripto cüzdanı kripto topluluğunda o kadar iyi bilinmemektedir – durumun böyle olmasının nedenleri de var. Yine de endişelenmeyin – hepsi aşağıdaki kılavuzda ayrıntılı olarak açıklanacak ve açıklanacaktır..

Robinhood cüzdanı da tabi olmuştur bazı önemli tartışmalar, çok – birçoğunun bununla ilgisi var genel felsefe markanın kripto konusunda savunduğu ve nasıl başa çıktıkları kullanıcı gizliliği ve anonimliği. Biz de hepsini ele alacağız.

Tablo: RobinHood cüzdanının ve Ledger Nano X’in ana özellikleri

TL; DR: Robinhood kripto cüzdanı, başlangıçta kullanımı ücretsiz bir hisse senedi alım satım platformuydu ve sonunda kripto dünyasına da geçiş yaptı. Bazı şaşırtıcı kullanılabilirlik özelliklerine sahip olmasına, yeni gelenlere oldukça iyi eşlik etmesine ve ayrıca küçük ücretlere sahip olmasına rağmen, büyük güvenlik endişelerine neden olan çevrimiçi bir cüzdandır..


Artıları

  • Kullanımı kolay
  • Fiat para birimlerini kabul eder
  • Yerinde makul güvenlik önlemleri

Eksileri

  • Sıfır anonimlik seçenekleri
  • Cüzdanınızı kontrol etmiyorsunuz
  • Sınırlı kripto para birimi seçenekleri
  • Olası gizli ücretler geçerlidir

Robinhood Kripto Cüzdanı: PROS

Makalenin giriş kısmından da anlamış olabileceğiniz gibi, Robinhood kripto cüzdanı, en azından söz konusu olduğunda biraz alışılmadık. kripto depolama, Genel olarak. Bu basitçe çünkü Robinhood bir kripto cüzdanı olarak başlamadı – başlamadı bile bir kripto para birimi değişim platformu, her ikisi de!

Hayır – bunun yerine, şu şekilde başladı borsa borsası.

Muhtemelen kendinize de söyleyebileceğiniz gibi, bu oldukça uzak kripto dünyasından – en azından ilk bakışta.

Şirket iki arkadaş tarafından kuruldu, Vlad ve Baiju. Her iki adam da oda arkadaşıydı. Stanford, ve mezun olduktan sonra her ikisi de kendi finans şirketlerini kurdular. Bir noktada erkekler bunu fark etti herkesin borsalara girmesini zorlaştıran devasa bir ödeme duvarı var.

Robinhood kripto cüzdanı: ön sayfa.

Her iki adam da bu konuda bir şeyler yapılması gerektiğine karar verdi. Bu “bir şey” oldu Robinhood.

Ziyaret şirketin resmi sitesi şimdi, “Robinhood kripto cüzdanı” kısmını o kadar kolay bulamayabilirsiniz bile. Demek istediğim, kripto bölümünün kendisi bile sıkışmış gibi görünüyor – Robinhood, şeylerin kripto yönünden ziyade geleneksel borsalara hala daha fazla odaklanıyor.

Muhtemelen tahmin edebileceğiniz gibi, doğal olarak bunun bazı çıkarımları var – çoğu o kadar da olumlu değil. Yine de marka kripto dünyasına girmeyi başardı ve kullanıcılarına teklifler sunuyor. ilginç bir alternatif, kripto cüzdanı açısından.

Yerleşik Exchange Özellikleri

Yukarıda bahsetmişken, en başından itibaren bir noktaya değinelim – Robinhood kripto cüzdanı aslında bir cüzdan bile değil. Bunun yerine, kripto konusuna gelince, Robinhood bir kripto değişim platformu.

Bir yandan, bu bir sorun teşkil ediyor – bu Robinhood Bitcoin cüzdan incelemesinin olumsuz yönlerini tartışırken daha sonra bunun hakkında konuşacağız. Ancak buradaki şeylerin “olumlu” tarafı şudur: Kolay bir şekilde kripto para ticareti yapabilecek ve takas edebileceksiniz.

Robinhood kripto cüzdanı: fon depolama.

Aslında bu genellikle çevrimiçi cüzdanların temel gücü, ilk başta. Dan beri her zaman bir değiş tokuşa bağlıdırlar, bağlantı kurmanın uzun ve karmaşık süreçleriyle uğraşma konusunda endişelenmenize gerek yok, donanım cüzdanı sadece ticaret yapmak için borsaya.

Tahmin edebileceğiniz gibi, bu en çok olanlar için faydalıdır. sürekli kripto paralarını alıp satıyorlar. Diğer bir deyişle, Robinhood cüzdanı kısa vadeli yatırımcılara en iyi şekilde uyacaktır – kriptolarınız her zaman bir borsada bulunurken, alım satımları çok hızlı ve etkili bir şekilde gerçekleştirin, böylece potansiyel olarak büyük bir şeyi kaçırma olasılığından kaçınılır..

Tüm Ana Kripto Para Birimlerini Destekler

Robinhood kripto cüzdanıyla ilgili olarak oldukça hızlı fark edeceğiniz bir şey şudur: tüm ana kripto para birimlerini destekler.

Ne olarak kabul edilir bir “ana” kripto para birimi, sorabilirsin? Robinhood’da saklayabileceğiniz paralar:

Bitcoin, zaten bildiğiniz gibi, her şeyi başlatan ‘ana’ kripto para birimidir. Onu izleyen diğer tüm kriptolara ‘altcoinler’- Bu, Şuradan Her Şeyi içerir: Ethereum ve Litecoin, kadar Dogecoin ve NEO.

Tablo: Ledger Nano X ve RonbinHood cüzdanının desteklenen kripto para birimleri

Yukarıda bahsedilen liste Robinhood cüzdanını yapar çok çekici bir seçenek kripto dünyasına girmek isteyenler ve sadece en çok bilinen ve en çok konuşulan paraları arayanlar için. Deneme konusunda büyük değilseniz ve yalnızca en popüler paraları depolamak istiyorsanız, bu iyi bir haber!

Kullanımı Çok Kolay

Robinhood’ın tüm Bitcoin cüzdan incelemelerini okurken, bu cüzdanın (ve takasın) en çok konuşulan yönü, kullanımı çok kolay.

Burada ortak bir eğilim görmeye başlıyorsanız, size söyleyeyim – aslında bir tane var. Robinhood kripto cüzdanıyla ilgili olan şey şudur: acemi dostu – hem kripto para birimi seçenekleri hem de kullanılabilirlik yönleri söz konusu olduğunda.

Robinhood kripto cüzdanı: İçinde Bitcoin bulunan bir cüzdan.

“Kullanım kolaylığı” faktörüne geri dönersek, kullanıcılar cüzdanın (takas) arayüzünün şu şekilde tasarlandığına dikkat çekiyorlar: oldukça basit. Kullanıcıyı çok çeşitli karmaşık özelliklerle aşırı yüklemez ve bunun yerine işleri minimumda tutar.

Kuşkusuz bu, bazı gelişmiş kripto tüccarları için en iyi haber olmayabilir, ancak kesinlikle sektöre yeni gelenlere çok yakışacaktır..

Gelişmiş Güvenlik Özellikleri

Çevrimiçi cüzdanlar – özellikle borsalara dayalı olanlar – söz konusu olduğunda gerçekten zor anlar yaşar. Kullanıcıyı söz konusu cüzdandayken kripto paralarının güvende olduğuna ikna etmek. Yani merkezi borsalar, İlk olarak madeni paralarınıza bile sahip değilsiniz – bu kesinlikle güven verici değil!

Robinhood kripto cüzdanı ile ilgili olarak, yine de şunu söylemeliyim – konu söz konusu olduğunda güvenlik, doğru yola gidiyor.

Platformun uygulama sürümünü kullanacak olsaydınız, açabilirsiniz iki faktörlü kimlik doğrulama, aynı zamanda yapabiliyorken bazı özel PIN kodları ekleyin daha iyi koruma standartları sağlamak için.

Robinhood kripto cüzdanı: iki faktörlü kimlik doğrulama.

2FA gibi şeyler standart ol Kripto para cüzdanınızı güvence altına almak söz konusu olduğunda, maalesef durum hala böyle görünmüyor. Bugüne kadar birçok kripto cüzdanı, kullanıcılarına iki faktörlü kimlik doğrulamasını kullanma olanağı sunmuyor – daha gelişmiş güvenlik özelliklerinden bazıları söz konusu bile değil..

Neyse ki, Robinhood Bitcoin kripto cüzdanı söz konusu olduğunda bu endişelenmeniz gereken bir sorun değil – bu harika!

Bulunan Son Robinhood Kuponu:

Robinhood Kripto Cüzdanı: CONS

Şimdi, makalenin başlangıç ​​bölümünde bahsettiğim gibi, Robinhood kripto cüzdanı çevrimiçi değişim tabanlı bir cüzdan. bir sürü sorunla geliyor – Bu, kullanıcı geri bildirimlerini okurken de belirgindir. Doğal olarak, zaten tahmin edebileceğiniz gibi, ana endişeler, güvenlik şeylerin tarafı.

Potansiyel Olarak Güvenli Olmayan Bir Kripto Para Birimi Cüzdanı

Araştırma yaparken ve kendi kişisel ihtiyaçlarınız için mümkün olan en iyi kripto para birimi cüzdanını bulmaya çalışırken, dört büyük cüzdan türü seçmek için – internet üzerinden, yazılım (uygulama), donanım, ve kağıt.

Bu tür cüzdanlardan bahsettiğim sıra da rastgele değil – bunlar listeleniyor en az güvenli seçenekten, en güvenli olana.

Tablo: RobinHood Cüzdan ve Trezor Model T’nin güvenlik özellikleri

Doğru… Anlayacağınız gibi, güvenlik söz konusu olduğunda çevrimiçi cüzdanlar en kötüsü olarak kabul edilir. Robinhood kripto cüzdanı aslında, çevrimiçi tabanlı, konumlanmak bir değişim platformunda.

Durumun böyle olmasının nedeni, çevrimiçi cüzdanların her zaman internete bağlı, ve bu nedenle her zaman olmaya eğilimlidirler hacklendi ve bir tür siber saldırı.

Robinhood kripto cüzdanı: bir donanım kripto para cüzdanı.

Şimdi, kuşkusuz, daha önce de belirtildiği gibi, Robinhood kripto cüzdanı yerinde birçok ek güvenlik özelliği var mı? – bunların çoğu, diğer bazı yüksek kaliteli, borsaya dayalı cüzdanlarda eksik. Yine de, kripto konusunda gerçekten ciddiyseniz, bu biraz tazidir – para birimlerinizi uzun süre çevrimiçi saklamak her iki şekilde de çok kötü bir fikirdir.

Çevrimiçi cüzdanlar yalnızca kullanılmalıdır bir değişim veya başka bir işlem sırasında – Alım satımı bitirdikten sonra, tüm paranız gibi güvenli bir saklama yerine yönlendirilmelidir. bir donanım cüzdanı.

Transferler Doğrulama Gerektirir

Şimdi, bu pek çok Robinhood kripto cüzdanı kullanıcısını en çok rahatsız eden şey gibi görünüyor..

Kripto paralarınızı başka bir cüzdana aktarmak veya hatta takas etmek istiyorsanız fiat para Robinhood platformunda, bunu yalnızca daha sonra yapabileceksiniz kimliğinizi doğrulamak.

Bir yandan, bu o kadar da tuhaf değil – doğrulama kripto para borsalarının çoğu için gerekli olan bir şey, en iyi ve en iyi bilinenlerden bazıları dahil.

Robinhood kripto cüzdanı: Robinhood cüzdanınızın sahibi değilsiniz.

Bununla birlikte, buradaki sorun, bu alışverişlerin çoğunun yerinde bir para limiti var – Belirtilen tutarı aşmazsanız, kripto para birimlerinizi istediğiniz zaman transfer edebilir ve takas edebilirsiniz. Robinhood’da durum böyle değil – doğrulama her zaman gereklidir.

Bunun da ötesinde, paranızı başka bir cüzdana transfer etmek isteseniz bile kimliğinizi doğrulamanız gerektiği gerçeği basitçe saçmalıktır. Her şeyi ortadan kaldırır anonimlik korumak isteyebileceğiniz ve sizi söz konusu değiş tokuşa bağlayan.

Güvenilirlik Sorunları

Robinhood 2013’te oluşturulmuş ve yeniden kurulmuş olsa da, Robinhood kripto cüzdanı ancak borsa ile birlikte 2018’de ortaya çıktı..

Diğer bir deyişle, hala çok yeni bir platform – doğal olarak, tahmin edebileceğiniz gibi, toplulukta markanın güvenilirliği konusunda bazı endişeler var..

İnsanların çoğunluğu hala köklü borsaları kullanmayı tercih edecek. Binance veya Coinbase. Bu, özellikle Robinhood’un gerçekten ana akım haline geldikten sonra kriptonun “ana akımına sıçrıyor” gibi göründüğü gerçeği göz önüne alındığında doğrudur – bu noktaya kadar platform borsalara odaklanmıştı.

Bunların hepsi söyleniyor, not edilmelidir ki Robinhood kripto cüzdanı hala kayda değer bir güvenlik sorunu yaşamadı, ve henüz bilgisayar korsanları tarafından ihlal edilmeyecek. Başka bir deyişle, tüm şüpheler herhangi bir somut, belirli olaya değil, şirket hakkındaki bağlamsal bilgilere dayanmaktadır..

Robinhood'ı Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştır

Biliyor musun?

Robinhood’ı Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştır

Tüm Kripto Borsaları size benzer görünebilir ama Hepsi aynı DEĞİL!

Evet! Karşılaştırma Tablosunu göster

Fiyat

İncelemede daha önce, Robinhood projesinin borsalara yönelik ücretsiz yaklaşımıyla bilindiğinden bahsetmiştim – bu, doğal olarak, cüzdanın / borsanın kripto tarafına da çevrilir..

Robinhood bunu iddia ediyor cüzdan kullanımıyla ilgili kesinlikle hiçbir ücret yoktur. Harika, değil mi? Şu sözü bilirsiniz – eğer gerçek olamayacak kadar iyiyse, muhtemelen değildir. Bazı kullanıcılara göre, bu aynı zamanda söz konusu cüzdan için de geçerlidir.

Robinhood kullanıcı sözleşmesi ve hizmet şartları ile ilgili bazı araştırmalar belgelerin içinde “gizli ücretler” olarak yorumlanabilecek bölümler olduğu ortaya çıktı. Yani, “geçiş ücretleri” hakkında konuşan bölümler – sizi doğrudan ücretlendirmemekle birlikte, platformun belirli kripto para alımlarının bazı fiyatlarını artırabilir, dolayısıyla bir şekilde bir ücret alıyor.

Ancak şunu unutmayın: bu belirli bir ifade değil, daha ziyade potansiyel bir durum hakkında bir uyarı – Görünüşe göre gerçek durum hala tartışmaya açık ve şirketin bunu yaptığına dair sağlam bir kanıt yok gibi görünüyor. Yine de akılda tutmaya değer bir şey!

Bulunan Son Defter Cüzdan Kuponu:

Sonuçlar

E sonra – Robinhood cüzdanı bakmaya değer mi?

Kesinlikle hayır – birçok kullanıcı Robinhood Bitcoin cüzdan incelemesi size aynı şeyi söyleyecek.

Olumlu tarafında, platformun kullanımı oldukça kolaydır ve genellikle acemi dostu.

Dürüst olmak gerekirse, kripto para birimleri felsefesiyle hiçbir ilgisi yok. Cüzdanınıza veya madeni paralarınıza erişemezsiniz, ve kriptolarınızı Robinhood’a transfer edemezsiniz sadece “yasa dışı faaliyetleri önlemek istedikleri için”.

Bu çok saçma.

Kısacası var keşfetmeniz ve kullanmanız için çok daha iyi cüzdanlar. Robinhood bir şöhret kazanmış gibi görünse de, en azından platformlarındaki göze batan sorunları çözene kadar, buna dikkat etmeye değmez ve anonimlik kavramını anlamak, kripto ile ilgili olarak.

Bu web sitesinde yayınlanan içerik, herhangi bir finansal, yatırım, ticaret veya başka herhangi bir tavsiye vermeyi amaçlamaz. BitDegree.org, herhangi bir kripto para birimini satın almanızı, satmanızı veya tutmanızı önermez veya onaylamaz. Finansal yatırım kararları vermeden önce, finansal danışmanınıza danışın..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me