Yeni başlıyorsanız, o zaman satın almak ve yönetme kripto para birimleri gerçekten zor bir görev olabilir. En büyük zorluklardan biri kripto para satın aldıktan sonra ortaya çıkıyor – bunu nasıl güvende tutuyorsunuz? Bu aslında bunda keşfedeceğimiz bir şey Trezor VS Ledger karşılaştırması.

Kripto para birimleri çalınan yatırımcılar hakkında hikayeler duyduğumda, aramaya başlıyorum. onları güvende tutmanın yolları.

Bu kılavuz size yatırımınızı güvende tutmanın en iyi yollarından birini tanıtacaktır – Trezor ve Ledger Nano S donanım cüzdanları. Bunlardan birini satın almadan önce bilmeniz gereken tüm bilgileri size verecektir, böylece bilinçli bir karar verebilirsiniz..

Tablo: Ledger Nano S ve Trezor One’ın temel özellikleri

İki markayı, özelliklerini, desteklenen paraları, maliyetleri, güvenliği ve diğer artıları ve eksileri karşılaştıracağız..


Bu kılavuzun sonunda, aşağıdakileri net bir şekilde anlayacaksınız: Trezor cüzdanı ile Ledger cüzdanı arasındaki farklar. Bu, hangi cüzdanın sizin için daha uygun olduğuna karar vermenizi sağlayacaktır! Bir şey satın almadan önce araştırmanızı yapmak her zaman en iyisidir, değil mi??

Öyleyse, Trezor VS Ledger Nano S tartışmasına girmeden önce, bir donanım cüzdanının temellerine bir göz atalım..

Trezor VS Ledger: Trezor ve Ledger nedir?

Hem Trezor hem de Ledger Nano S, donanım cüzdanları. Bir donanım cüzdanı fiziksel bir cihaz kripto para birimini depolamak için kullanılır. Özel anahtarınızı güvenli bir şekilde saklayan USB benzeri cihazlardır – web cüzdanlarından ve yazılım cüzdanlarından çok daha güvenlidirler.

Bulunan En Son Coinbase Kuponu:

Not: Web cüzdanına bir örnek, kripto paranızı aşağıdaki gibi web sitelerinde saklamak için kullandığınız cüzdanlardır. Binance ve Coinbase. Yazılım cüzdanına örnek olarak indirdiğiniz cüzdanlar verilebilir. Çıkış ve Jaxx.

Neden “güvenli” diyorum? Bunun nedeni, donanım cüzdanlarının internete bağlı olmamasıdır., PC’nize bağlı olmadıkça. Bildiğiniz gibi, internet en büyük kaynaktır herşey virüsler ve hacklemek.

Trezor VS Ledger: iki kripto cüzdanının karşılaştırması.

‘Neden özel anahtarı gerçek bir USB sürücüsünde depolayıp o USB’yi güvenli bir yerde saklamayasınız?’ Peki, açıklamama izin ver.

Bir USB sürücü basitçe özel anahtarınızı saklayın, ancak bir işlem yapmak istediğinizde yine de bir bilgisayara bağlamanız gerekecektir. İşlem daha sonra gerçekleşecek a Bitcoin yazılım cüzdanı. Bu işlem, özel anahtarınızı bilgisayar korsanları için erişilebilir hale getirir.

Şimdi, bunun yerine bir donanım cüzdanı kullanarak bir işlem gönderdiğinizde ne olacağını görelim….

Donanım Cüzdanları – İşlem Güvenliği

Bir donanım cüzdanını mini bilgisayar olarak düşünebilirsiniz. İlk olarak, olacak özel anahtarı güvenli bir şekilde saklayın. Bir işlem göndermeniz gerektiğinde ne olur??

Eh, yine de bilgisayarınıza takmanız ve internete bağlanmanız gerekiyor. Donanım cüzdanının bile ihtiyacı var İşlemi göndermek için bir web sitesi veya yazılım parçası kullanmak. Bununla birlikte, işlem donanım cüzdanının içinde imzalanır, böylece özel anahtarınız güvende kalır ve asla bilgisayarınıza veya kullandığı web sitesine / yazılıma aktarılmaz..

Aslında, özel anahtarınızı donanım cüzdanının üzerinde bile göremezsiniz!

Donanım Cüzdanının Eksileri

“Donanım cüzdanları bu kadar mükemmelse, neden herkes onları kullanmıyor?” Diye düşünmelisiniz. Ana sebep fiyat.

Çoğu cüzdan (web cüzdanları, yazılım cüzdanları ve kağıt cüzdanlar) Bedava, donanım cüzdanlarının bir bedeli vardır. Sana mal olacaklar 50 ila 150 ABD Doları aralığında herhangi bir yerde.

Trezor VS Ledger: Trezor cüzdanı.

Ayrıca, bir donanım cüzdanı sipariş etme ve onu kurma fikri oldukça uzun bir süreç gibi görünebilir, oysa çoğu web ve yazılım cüzdanı kurulabilir. 2-15 dakika içinde.

Rağmen maliyet ve zaman, yine de, kripto para birimlerinizin olduğundan emin olmak istiyorsanız, donanım cüzdanları en iyi seçenektir. olabildiğince güvenli. Kaybetmeyi göze alamayacağınız bir miktarı depoluyorsanız her zaman bir donanım cüzdanı kullanmanızı öneririm..

Trezor ve Ledger Nano S grubun en popüler olanlarıdır, öyleyse onları karşılaştıralım!

Nerede, Ne Zaman ve Neden Oluşturuldular?

Bu donanım cüzdanlarına kripto para birimlerimizle güveneceğimiz için, iyi bir fikir olacaktır. geçmişlerine bak bir nebze. Bu, onlara güvenmemiz için bize daha fazla güven verecektir..

Kripto Borsalarını Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Ticaret hedefleriniz için hangi kripto borsalarının en iyisi olduğunu hiç merak ettiniz mi??

Görmek & TOP3 kripto borsalarını yan yana karşılaştırın

Trezor Cüzdan

Trezor, 2014 yazında başlatıldı, dünyanın ilk Bitcoin donanım cüzdanı. Trezor cüzdanı, Çek Cumhuriyeti merkezli bir şirket olan SatoshiLabs tarafından oluşturulan bir üründür. SatoshiLabs’ın kurucusu ve Trezor’un yaratıcısı Marek Palatinus da kurdu Slushpool.

Not: Slushpool, kripto dünyasında çok iyi bilinen bir madencilik havuzudur.!

Trezor niyeti ile başladı savaş hackerlar, virüsler, ve üçüncü taraf dolandırıcılığı. Fikir basitti – değerli olan her şeyi saklayın ÇEVRİMDIŞI ve senin kontrolün altında.

Trezor cüzdan piyasaya çıktığından beri büyük bir itibar kazandı ve gelişmeye devam etti. Zamanla daha fazla özellik ve yeni madeni paralar için destek eklendi. Bu, artan kripto talebini karşılamasına yardımcı olur!

Trezor cüzdanının itibarı, projenin arkasında harika bir ekibe sahip olmaları gerçeğinden kaynaklanıyor. seni öneririm web sitesine git onlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için.

Ledger Cüzdan

Ledger cüzdan, bir Fransız şirketinin (Ledger olarak da adlandırılır) bir ürünüdür. Ledger, 2014 yılında gömülü güvenlik, kripto para birimleri ve girişimcilik konularında geçmişe sahip sekiz uzman.

En başından beri bir konuda çok netlerdi – yaratmak istediler için güvenli çözümler blok zinciri uygulamaları. Şimdi sahipler 80’den fazla çalışan Paris, Vierzon ve San Francisco’da.

Trezor VS Ledger: Ledger Nano S cüzdanı.

İlk donanım cüzdanı Aralık 2014’te Ledger tarafından piyasaya sürüldü. O zamandan beri geliştirildi ve en son sürümü Ledger Nano X olarak adlandırıldı. çok başarılı 1.000.000’den fazla satıldı!

Ledger, kripto para birimleri için güvenli teknoloji söz konusu olduğunda lider şirketlerden biridir. Doğru ekip, tutku ve vizyon karışımına sahipler, bu da onu yapar çok güvenilir bir marka.

Böylece hem Trezor hem de Ledger Nano S cüzdanlarının iyi bir itibar kazandığını ve ekiplerinin yaptıkları iyileştirmelerle harika bir iş çıkardığını görebiliyoruz. Bunu aklımızda tutarak ilginç kısma gelelim – özelliklerini karşılaştırarak!

Trezor VS Ledger: Özelliklerini Karşılaştırma

Trezor VS Ledger karşılaştırmasının bu önemli bölümünde, onların özellikleri. Bu, hangi cüzdanın sizin için en iyi seçim olduğuna karar vermenize yardımcı olacaktır..

Para Birimi Desteği

İle başlayalım büyük bir fark Trezor VS Ledger tartışmasında. Bir jeton satın alırsanız ancak cüzdanınız tarafından desteklenmediğini öğrenirseniz, hayal kırıklığına uğramaz mıydınız??

Tablo: Ledger Nano S ve Trezor One’ın desteklenen coinleri

Bu nedenle, Trezor VS Ledger Nano S’yi seçmek isteyip istemediğinize karar vermeden önce, hangi paralar onlar tarafından destekleniyor.

Trezor Destekli Paralar

Şu anda Trezor cüzdanı aşağıdaki kripto para birimlerini desteklemektedir:

 • Bitcoin
 • Litecoin
 • DASH
 • Zcash
 • Bitcoin Cash
 • Bitcoin Altın
 • Ethereum
 • Ethereum Klasik
 • ERC-20 Jetonları (Ethereum blok zincirindeki jetonlar)
 • Geniş
 • UBIQ
 • NEM
 • Namecoin
 • Dogecoin
 • Testnet Bitcoin

Lütfen bunu not al Trezor, tüm bu kripto paralar için tam yazılım desteği sağlamaz. Örneğin, kullanmalısınız MyEtherWallet veya saklamak için benzer bir uygulama Ethereum ve Trezor’da ERC-20 tokenleri. Trezor destekli madeni paralarla ilgili daha fazla ayrıntı bulabilirsiniz. İşte.

Ledger Nano S Desteklenen Paralar

Ledger Nano S şu anda aşağıdaki paraları desteklemektedir:

 • Bitcoin
 • Bitcoin Cash
 • Ethereum
 • Ethereum Klasik
 • Bitcoin Altın
 • Litecoin
 • Dogecoin
 • Zcash
 • Dalgalanma
 • Kısa çizgi
 • Tabakalar
 • Komodo
 • Ark
 • Geniş
 • Ubiq

Trezor’un aksine, Ledger Nano S, kripto paraların çoğu için tam destek sağlar, Ethereum dahil. Bu, örneğin Ethereum ve ERC-20 tokenleri için MyEtherWallet kullanmanız gerekmeyeceği anlamına gelir..

Ledger Nano S VS Trezor: Desteklenen Paralar

Yukarıdaki listelere baktığımızda, Ledger Nano S’nin şu anda Trezor’dan daha fazla coin’i desteklediğini görebiliriz. Trezor’un desteklemediği ancak Ledger Nano S’nin desteklediği en popüler kripto para birimi Ripple’dir.!

Trezor VS Ledger: Bitcoin.

Umarım Trezor, cüzdanını Ripple’ı destekleyecek şekilde günceller, ancak şimdilik Ripple depolamak istiyorsanız Ledger Nano S’yi kullanmanız gerekecek.

Cüzdanların Maliyeti

Burada görebilirsin fiyat farkı Trezor VS Ledger Nano S arasında.

Trezor Cüzdan Maliyeti:

Resmi mağazadaki Trezor fiyatı etrafında 70 ABD doları.

Ledger Nano S Cüzdan Maliyeti:

Ledger resmi mağazasındaki fiyatı etrafında 70 ABD doları.

Trezor VS Ledger Nano S: Maliyet

Gördüğünüz gibi, maliyetler tam anlamıyla aynı. Bu nedenle diğer faktörler (madeni para desteği, güvenlik ve kullanılabilirlik gibi) en önemlisidir; ve karar vermenize yardımcı olacak şeyler olmalı.

Ekran

Trezor cüzdanı ve Ledger cüzdanının her ikisinin de ekranları var! Oldukça havalı, eh?

Başta, Trezor ekranı olan tek cüzdandı – Ledger cüzdanlarının önceki sürümlerinde bir tane yoktu. Önemli bir güvenlik özelliği olduğu için Ledger Nano S’de Ledger tarafından tanıtıldı..

Trezor VS Ledger: Ledger Nano S cüzdanı.

Görüntü ekranı önemli bir güvenlik özelliğidir çünkü:

 • Alışık olduğu özel anahtarınız için kurtarma ifadesini veya kurtarma tohumunu görüntüleyin. Kurtarma ifadelerinin ve tohumlarının ne olduğunu bilmiyorsanız endişelenmeyin – bunları bir sonraki bölümde açıklayacağım.
 • Görüntü ekranı, olduğunuzdan emin olmanızı sağlar. Doğru miktarda jetonu doğru adrese göndermek.

Trezor cüzdanlarındaki ekranı tercih ediyorum çünkü Ledger Nano S’tekinden daha büyük bir ekran. Bu, görüntülemeyi çok daha kolay ve daha rahat hale getiriyor!

Kurulum & Kullanılabilirlik

Trezor cüzdanı ve Ledger cüzdanı, pencereler, Linux ve Mac os işletim sistemi. İkisinin de olması gerekiyor mikro USB kablosuyla bir bilgisayara bağlı.

Her iki cüzdan için kurulum süreci oldukça kolay ve benzerdir. İkisi de içerir iki ana adımlar – bir PIN kodu belirleme ve kurtarma tohumunuzun bir yedeğini not etme.

Not: Özel anahtarınızı kaybederseniz kurtarma tohumunuza ihtiyacınız olacaktır. Bunu, bir Facebook veya Google hesabı oluştururken belirlediğiniz gibi “güvenlik sorunuz” olarak düşünün. Cüzdan tarafından üretilen 24 rastgele kelime dizisidir..

Benzer şekilde, arayüz hem Trezor cüzdanında hem de Ledger Nano S’de iyi tasarlanmış ve kullanımı kolaydır. Arayüzlerin neye benzediğini karşılaştıralım: Trezor VS Ledger!

Trezor:

Trezor VS Ledger: Treor kurulum sayfası.

Defter:

Trezor VS Ledger: Defter hesabı.

Sen bilmelisin ki Trezor’un bir Android uygulaması da var. Bu, Trezor’u telefonunuzla birlikte kullanabileceğiniz ve bilgisayar ihtiyacını ortadan kaldırabileceğiniz anlamına gelir! Ledger’da ayrıca bilgisayar yerine Android telefonunuzu kullanmanıza izin vermenin bir yolu, ancak Play Store’dan bir uygulama indirmek kadar basit değil.

Tablo: Ledger Nano S ve Trezor One’ın yazılım özellikleri

Trezor verilerinizi Dropbox ile de senkronize edebilirsiniz! Genel olarak, Trezor’un yazılımı Ledger’ın yazılımından biraz daha gelişmiş görünüyor. Belki bu değişecek, kim bilir?

Fiziksel Görünüm ve Dayanıklılık

Trezor cüzdanı, plastik, Ledger cüzdanı ile birlikte gelir paslanmaz çelik gövde. Bu, Ledger Nano S’ye daha şık bir görünüm kazandırır, ancak önemli olan bu değildir. Önemli olan kısım, paslanmaz çeliğin Ledger Nano S’yi de yapmasıdır. hasardan daha korunaklı!

Her iki cüzdan da oldukça güçlü olsa da Ledger Nano S’nin paslanmaz çelik gövdesi sayesinde bir avantaja sahip olduğunu görebiliyoruz..

Her iki cihaz da yazılımlarını yönetmek için kullanılan iki düğmeyle birlikte gelir. Burada şunu belirtmek önemlidir: Trezor’un düğmelerinin kullanımı daha kolaydır. Bunun nedeni, aralarında yeterince boşluk bulunmasıdır..

Ledger cüzdanındaki iki düğme, Trezor’un düğmelerinden oldukça farklıdır – birbirlerine çok yakındırlar ve her ikisine de aynı anda basma riskini artırır..

Aşağıdaki resimlerde Trezor VS Ledger görünümünü inceleyebilirsiniz..

Trezor VS Ledger: Trezor cihazı bağlandı.

Trezor VS Ledger: Defter cihazı bağlandı.

Boyut

Trezor, Ledger Nano S’den daha büyük.

 • Trezor cüzdan boyutları: 59 mm x 30 mm x 6 mm
 • Ledger cüzdan boyutları: 98 mm x 18 mm x 9 mm

Bunun cüzdanların performansı üzerinde herhangi bir etkisi olmasa da, daha küçük olması nedeniyle Ledger cüzdanını yanınızda taşımak daha kolay olabilir..

Uygulama Uyumluluğu

Kendi arayüzlerini kullanmanın yanı sıra, her iki cüzdan da birçok bağımsız cüzdan uygulamasıyla kullanılabilir. Aşağıdaki tablo, Trezor VS Ledger için bazı popüler cüzdanlarla uygulama uyumluluğunu göstermektedir..

Uygulama Trezor Ledger Nano S
Elektrum Evet Evet
MyEtherWallet Evet Evet
Miselyum Evet Evet
Copay Evet Evet
GreenBits Evet Evet
MultiBit HD Evet Hayır
MyTrezor Evet Hayır
Ledger Chrome Hayır Evet

Uygulama uyumluluğu söz konusu olduğunda, çok fazla fark yoktur – her iki cüzdan da neredeyse tüm popüler uygulamalarla uyumludur..

Şimdi, bu iki donanım cüzdanıyla ilgili ana faktörlerin çoğunu gözden geçirdiğime göre, karşılaştırılacak önemli bir şey kaldı.!

Trezor VS Ledger: Ne Kadar Güvendeler??

Güvenlik açısından hem Trezor hem de Ledger neredeyse birbirleri kadar güçlü. Her iki cüzdanın da en önemli güvenlik özelliği, ikisi de özel anahtarınızı çevrimdışı oluşturur, ekranlarını kullanarak.

Ayrıca, hem Trezor hem de Ledger bir kurtarma kaynağı sağlar ve bunlara erişmek için bir PIN oluşturmanızı ister. Cüzdanınız kaybolursa, çalınırsa veya hasar görürse özel anahtarınız kaybolacak. Kurtarma çekirdeği ve PIN bunun için.

Madeni paralarınızı geri almak için kurtarma tohumunuzu kullanırsınız ve PIN kodunuz başka birinin cüzdanınıza erişmesini engeller – kaybolursa veya çalınırsa, PIN’iniz olmadan başka hiç kimse donanım cüzdanınıza giremez.!

Not: Kurtarma çekirdeği, Ledger cüzdanındaki kurtarma ifadesi olarak adlandırılır, ancak aynı şeydir.

Trezor VS Ledger: Trezor 24 kelimelik ifade.

PIN ve kurtarma çekirdeği dışında, her iki cüzdan da üçüncü bir güvenlik katmanı olarak bir “parola” sağlar. Bir parola, kurtarma tohumunuzun 25. kelimesi olarak düşünülebilir.

PIN’i oluşturduktan sonra, parola belirleme seçeneği sunulur. Bir kelime veya bir dizi harf olabilir. Gerçekten, parolayı yazmak yerine hatırlamalısın – bu şekilde, başka biri tarafından bulunma şansı sıfır. Yine de hatırlamamaktan endişeleniyorsanız, mümkün olan en güvenli yerde saklayın..

Parolanızı unutursanız veya kaybederseniz, cüzdanınız kırılırsa, kaybolursa veya çalınırsa paralarınızı geri alamayacağınızı unutmayın.!

Dolayısıyla, önemli güvenlik özelliklerinin çoğu hem Trezor hem de Ledger için aynıdır. Şimdi Trezor vs Ledger’da güvenliğin fiziksel yönlerinden bahsedelim.

Fiziksel güvenlik

Ledger Nano S, özel anahtarınızı çok güvenli çipler. Bu çipler, en son kredi kartlarında veya SIM kartlarında gördükleriniz gibidir. Bu çipler en yüksek sertifikaya sahiptir! Özel anahtarınızın kriptografik olarak güvenli.

Trezor çipleri hakkında pek bir şey söylemese de, batarya yok, Kablosuz internet, Bluetooth, parmak izi okuyucu, veya Yakın Alan İletişimi (NFC) cihazda. Trezor, iletişim yollarının sayısını sınırlandırarak cihazın güvenliğinin daha iyi olduğuna inanıyor..

Hem Trezor cüzdanı hem de Ledger cüzdanı etkileyici güvenlik özellikleriyle birlikte gelse de, risklerden kaçınmaya yardımcı olmak için yapabileceğiniz daha fazla şey var. Aşağıda birkaçını listeledim:

 • Kurtarma tohumunuzu asla herhangi bir bilgisayar veya akıllı telefona girmeyin;
 • Kurtarma tohumunuzu ateşten, sudan ve güneş ışığından korunaklı bir yerde saklayın;
 • Asla kurtarma tohumunuzun resmini çekmeyin;
 • Asla başkasının kurduğu bir cüzdanı kullanmayın;

Sonuçlar

Demek Trezor VS Ledger karşılaştırmasının sonuna geldiniz! Bu, artık aralarındaki farkları bildiğiniz anlamına gelir piyasadaki en iyi donanım cüzdanlarından ikisi.

Gördün desteklenen madeni paraların listesi Trezor ve Ledger cüzdanları tarafından. Her ikisi de birçok parayı desteklerken, sahip olduğunuz parayı hangisinin desteklediğini görmeniz gerekir. Trezor ve Ledger cüzdanlarının maliyeti de çok benzer.

Ayrıca iki cüzdanın nasıl karşılaştırıldığını da biliyorsunuz. fiziksel görünüş, Görüntüle, boyut, kurulum kolaylığı, kullanım kolaylığı, uygulama uyumluluğu, ve güvenlik özellikleri. Orada burada birkaç farklılık var, ancak kararınızı değiştirecek kadar büyük değiller.

Tablo: Ledger Nano S ve Trezor One’ın artıları ve eksileri

Yani, sizin için en iyisi olan, tamamen onu ne için istediğinize ve üzerinde hangi paraları depolamak istediğinize bağlıdır. Yine de bir şey açık: donanım cüzdanları web cüzdanlarından ve yazılım cüzdanlarından çok daha güvenlidir.

Trezor cüzdan ve Ledger Nano S hakkındaki yeni anlayışınızla, onlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Hangisini tercih edersin? İkisini de alacak mısın? Bilmemize izin ver!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me