Kryptowaluta Cardano to zdecentralizowana platforma przetwarzania rozproszonego trzeciej generacji, która koncentruje się na łańcuchu bloków kryptowaluty Ada. Uruchomiony 29 września 2017 r. Cardano ma na celu opracowanie platformy inteligentnych kontraktów, która koncentruje się na zapewnieniu bardziej zaawansowanych funkcji niż jakikolwiek inny protokół na rynku. Cardano wyróżnia się w oceanie kryptowalut, ponieważ jego rozwój nie był oparty wyłącznie na białej księdze, ale w wyniku ewolucji filozofii naukowej. Jest aktywnie obsługiwany i sprawdzany przez międzynarodowy zespół inżynierów i badaczy.

Fundacja Cordano

Podobny do Ethereum protokołu, oferuje dodatkowe korzyści, takie jak bezpieczny mechanizm głosowania, skalowalność i egzotyczne systemy motywacyjne. Ma na celu przejście w kierunku bardziej zrównoważonego i zrównoważonego ekosystemu, który koncentruje się na potrzebach użytkowników.

Funkcje Cardano


Zbudowana nie z autoryzowanej białej księgi, ale z bardziej praktycznego i eksperymentalnego podejścia, kryptowaluta Cardano wyróżnia się dzięki zapewnieniu trwałego łańcucha bloków, który ma zasadnicze znaczenie dla ochrony prywatności użytkownika zgodnie z przepisami. Niektóre funkcje, które pomagają przyciągnąć większą uwagę rynku niż jego odpowiedniki, obejmują:

  • Pierwszy protokół, który zawiera Ouroboros – algorytm Proof of Stake (PoS), który definiuje sposób, w jaki węzły osiągają konsensus co do stanu księgi. Jest to pierwszy tego rodzaju protokół, którego bezpieczeństwo zostało naukowo udowodnione.
  • Zespół i jego ciągłe wysiłki w celu ulepszenia kryptowaluty sprawiły, że jest to najdokładniej skonstruowana kryptowaluta. Cardano łączy różne funkcje, takie jak systemy rozproszone, projektowanie mechanizmów i kryptografia, jednocześnie zabezpieczając inwestycje.
  • Cardano jest w stanie wykonywać zaawansowane funkcje dzięki wielowarstwowemu protokołowi. Warstwa rozliczeniowa ma jednostkę rozliczeniową, podczas gdy połączona warstwa kontrolna uruchamia inteligentne kontrakty i programy bezpieczeństwa.
  • Cardano zostało opracowane w taki sposób, aby zrównoważyć te dwa aspekty, tj. Ochronę praw do prywatności użytkowników i po drugie, zgodnie z przepisami. W ten sposób zapoczątkował nowy i skuteczny sposób spełnienia wymagań kryptowaluty.
  • Cardano to stale rozwijająca się kryptowaluta, ponieważ można ją łatwo zaktualizować za pomocą miękkich wideł, aby dostosować się do aktualnych potrzeb rynku. Projektowany jest również system skarbowy zapewniający trwałość protokołu.
  • Cardano opiera się na Fundacja współpracy, a zatem jest open source i wolne od patentów.

Tworzenie konta w Cardano

Cardano wymaga założenia konta Daedulus które można zabezpieczyć za pomocą 12-wyrazowego hasła w celu zabezpieczenia zakupionych monet. Konto Daedulus można wykorzystać do zakupu kryptowaluty ADA. Wszystkie dalsze transakcje można wykonywać za pośrednictwem tego konta i byłoby ono zabezpieczone hasłem.

Jak kupić Cardano (Ada)

Cardano nie można kupić bezpośrednio, dlatego można go wymienić tylko na inne kryptowaluty. Waluty takie jak Ethereum lub Bitcoin można kupić, a następnie wymienić Cardano na takie waluty za pośrednictwem platform takich jak CoinBase. Wkrótce zostanie udostępniony w niektórych bankomatach w Japonii. Niektóre popularne giełdy kryptowalut, które wymieniają Adę, obejmują –

Przyszłe perspektywy kryptowaluty Cardano

Cardano z pewnością przyciągnie w tym roku uwagę rynku i może wzrosnąć o 12,8%, gdy większość innych kryptowalut znajduje się w stagnacji. ODROBINA a Cardano obejmie duży udział w rynku wraz z napływem nowych inwestorów. Stały wysiłek Cardano prowadzony przez IOHK i Charlesa Hoskinsona w celu opracowania nowych funkcji po uruchomieniu KVEM opłaca się. Inwestorów zapewnia unikalne, oparte na badaniach podejście do rozwoju. Dodatkową zaletą jest możliwość skalowania protokołu blockchain do wyższego poziomu niż inne monety na rynku. Dzięki temu Cardano znalazło się w centrum uwagi i jest używane głównie przez przedsiębiorstwa i rządy. Wszystkie solidne rozwiązania stanowią podstawę pewnego sukcesu Cardano w przyszłości.

Wniosek

Kryptowaluta przyszłości Cardano odchodzi od protokołu proof-of-work do proof-of-a, które są mniej zasobochłonne. Jest to aktywo płynne, a jego wycena wzrośnie w miarę wprowadzania kolejnych funkcji w nadchodzących latach. Ale codziennie wypuszczana jest nowa moneta, a Cardano musi działać w szybszym tempie, aby utrzymać i zwiększyć swój udział w rynku oraz pozyskać inwestorów.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me