Kryptowaluty szturmem podbiły świat i przy okazji nakreśliły jasny obraz tego, dlaczego są walutą przyszłości. Podczas gdy niektórzy ludzie mogą twierdzić, że wiedzą, o co chodzi w tej nowej formie płatności, większość nadal pozostaje w ciemności, pośród ewolucji, w której kryptowaluty stały się preferowaną opcją płatności. W tym przewodniku po prostu wyjaśnimy, czym jest kryptowaluta?

Więc rozumiem, ale co to jest kryptowaluta?

Kryptowaluta to forma cyfrowej waluty rozpowszechniana w Internecie. Działa podobnie jak każda forma cyfrowej gotówki, ale nie kontroluje jej żaden organ centralny. Znane również jako waluty wirtualne, kryptowaluty umożliwiają płynne, bezpośrednie i szybkie transakcje między stronami niezależnie od lokalizacji.

Kryptowaluty różnią się od walut fiducjarnych (EURO, USD i GBP) w tym sensie, że posiadacze przejmują pełną kontrolę nad nadpłatami oraz saldami. Całkowita kontrola oznacza, że ​​nie potrzeba centralnego organu do walidacji transakcji. W przypadku walut fiducjarnych firmy obsługujące karty kredytowe i banki zwykle działają jako organ centralny lub strażnicy każdej transakcji, w której ma uczestniczyć.


Satoshi Nakamoto jest akredytowany do tworzenia pierwszej kryptowaluty, bitcoina, a także podstawowej technologii blockchain w 2008 roku.

Kryptowaluty można sobie wyobrazić jako aplikacje działające na podstawie wynalazku kryptograficznego, którym w tym przypadku jest technologia blockchain. Blockchain to podstawowa technologia, która napędza wiele aplikacji, do których jedną z nich są kryptowaluty.

Banki utrzymują bazę danych ludzi, które są zwykle podatne na ataki hakerskie. Jednak nie może tak być w przypadku kryptowalut, ponieważ nie ma centralnego organu prowadzącego ewidencję zasobów ludzkich. Ponadto transakcje na kryptowalutach są zwykle przeprowadzane w sposób rozproszony, co utrudnia hakerom śledzenie, skąd i do którego przemieszczają się fundusze..

Jak zdobyć kryptowalutę?

Górnictwo: Niektóre kryptowaluty, takie jak Bitcoin i Monero, można uzyskać w procesie o nazwie górnictwo. W tym przypadku ludzie łączą potężne komputery, aby uzyskać pożądaną moc obliczeniową, aby móc rozwiązywać skomplikowane łamigłówki.

Ludzie są zwykle motywowani nowymi monetami, opłatami transakcyjnymi lub jednym i drugim, aby uzyskać poprawną odpowiedź na zagadkę. Górnicy są również zachęcani do upewnienia się, że transakcje na łańcuchu bloków są ważne. Robią to, zapewniając, że ludzie próbujący wysłać monety mają wystarczająco dużo do wysłania.

Kupowanie: Możesz zdobyć wybraną kryptowalutę, kupując ją za pomocą walut fiducjarnych z giełd kryptowalut, które ułatwiają operacje kupna i sprzedaży.

Jaki jest cel kryptowalut?

Kryptowaluty można sobie wyobrazić jako inną formę pieniądza, którą można wykorzystać do różnych celów. Na przykład może służyć do kupowania towarów i płacenia za usługi. Niektórzy ludzie i kupcy akceptują kryptowaluty jako sposób płatności oprócz walut fiducjarnych.

Wirtualne waluty stają się coraz bardziej popularne jako sposób wysyłania i otrzymywania płatności po niskich kosztach i dużych prędkościach. Na przykład Litecoin był kiedyś używany do wysłania 99 milionów dolarów, a nadawca poniósł tylko 0,40 dolara z tytułu opłat transakcyjnych.

Kryptowaluty są również używane do przeprowadzania anonimowych transakcji, o których użytkownicy nie chcą, aby inni wiedzieli. Monero i Zcash są najbardziej popularne w tym przypadku, biorąc pod uwagę ich nacisk na prywatność. W takim przypadku można użyć tych dwóch do wysłania pieniędzy bez konieczności wyjaśniania bankowi, dlaczego wysyłają i komu wysyłają.

Waluty cyfrowe pojawiły się również jako niezawodne narzędzia do omijania silnej cenzury. Często zdarza się, że rachunki bankowe i aktywa są zamrażane. Kryptowaluty działają jako odporna na cenzurę alternatywa przechowywania bogactwa, do której tylko jedna osoba może uzyskać dostęp i kontrolować za pomocą klucza prywatnego.

Trzymam krypto !!! Co teraz?

Z biegiem czasu widzimy coraz więcej miejsc, które akceptują kryptowaluty jako płatność, oto artykuł o tym, gdzie wydawać kryptowaluty.

Przyszłość kryptowaluty

Oczekuje się, że popularność kryptowalut będzie nadal rosnąć, ponieważ ludzie tęsknią za szybkimi, bezpiecznymi i tanimi sposobami wysyłania i otrzymywania pieniędzy. Ponieważ technologia blockchain wciąż ewoluuje, może być kwestią czasu, zanim ta forma płatności trafi do głównego nurtu przemysłu.

Nowy na tym świecie? Zapoznaj się z najlepszym przewodnikiem dla początkujących, jak inwestować w kryptowaluty.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me