Jeśli jesteś nowy w sferze kryptowalut, powinieneś słyszeć o altcoinie. Więc czym jest altcoin? Czy ma to coś wspólnego z Bitcoinem? Odkryjmy.

Co to jest altcoin?

Co to jest Altcoin?

Altcoin to termin techniczny używany do odróżnienia innych monet od Bitcoin. Krótko mówiąc, każda kryptowaluta inna niż Bitcoin jest określana jako „altcoin”. Proste, prawda?


Słowo „altcoin” można podzielić na „alt” i „coin”. „Alt” ma na celu „alternatywę”, podczas gdy „moneta” oznacza kryptowalutę.

Altcoin powstał tuż po wydaniu Bitcoina. Bitcoin to pierwsza kryptowaluta, która się pojawiła. Jest to również kryptowaluta, która wprowadziła koncepcję technologii blockchain i rozproszonej księgi rachunkowej. Przyniosła ze sobą rewolucję. Ale, podobnie jak każda inna technologia pierwszej generacji, miała również poważne wady.

Altcoins miał okazję wykorzystać to, co ma do zaoferowania Bitcoin i ulepszyć to. To tutaj pojawił się blockchain drugiej i trzeciej generacji. Niektóre z kluczowych przykładów kryptowalut drugiej i trzeciej generacji to Monero, Zcash, Ethereum, Litecoin, i inni. Każdy z nich poprawił się na Bitcoinie w taki czy inny sposób.

Na przykład Ethereum poprawiło wykorzystanie łańcucha bloków, udostępniając platformę, na której można budować i utrzymywać DApps. Dało to początek innym altcoinom zgodnym z ERC20. Binance, EOS i TRON to tylko kilka przykładów standardowych altcoinów ERC20. W chwili pisania tego tekstu istnieje ponad 88000 kryptowalut ERC20. Jednak tylko kilka z nich jest przydatnych w prawdziwym świecie i według CoinMarketCap zyskało duży rynek..

Różne modele ekonomiczne i metody dystrybucji

Bitcoin blockchain jest zasilany przez algorytm konsensusu Proof-of-Work (PoW). Doprowadziło to do powstania łańcucha bloków całkowicie zależnego od mocy obliczeniowej. Początkowo moc obliczeniowa do wydobycia bloku była niewielka. Ale z czasem rósł wykładniczo ze względu na wzrost popularności

To duży problem dla całego środowiska kryptowalut. Aby rozwiązać ten problem, wydano nowe algorytmy konsensusu. Obejmowały one Proof of Stake (PoS), Delegated Proof of Stake (DPoS), Proof-of-Authority (PoA) i tak dalej. PoS rozwiązał problem energetyczny i obliczeniowy, ponieważ wymagał od węzłów tyczenia monet, aby uczestniczyć w konsensusie.

Jednak nie wszystkie altcoiny są rewolucyjne. Niektóre z nich to tylko rozwidlenie popularnego łańcucha bloków Bitcoin. Gotówka Bitcoin jest jednym z przykładów, które rozwidliły oryginalny łańcuch bloków Bitcoin. Jedyną różnicą jest to, że gotówka Bitcoin ma duży rozmiar bloku, szybsze transakcje i scentralizowane podejście. Bitcoin cash to moneta alternatywna, która nie została dobrze przyjęta przez społeczność, ponieważ była sprzeczna z filozofią technologii blockchain.

Innym popularnym altcoinem, który należy do tej kategorii, jest Ripple. Jest to scentralizowana kryptowaluta, której celem jest zapewnienie bankom możliwości szybszego transferu aktywów i łatwych płatności transgranicznych. Moneta spotkała się również z pewnym sprzeciwem ze względu na scentralizowane podejście.

Kiedy Litecoin został wprowadzony po raz pierwszy, został rozpoznany jako srebrny w porównaniu do „złotego” Bitcoina. Jednak straciła swoją pozycję z powodu innych altcoinów na rynku.

Co dalej?

Czym jest Altcoin Future?

W chwili pisania tego tekstu na rynku jest ponad 1500 altcoinów. Biała księga dotycząca Bitcoin zapewniła wiedzę, jak budować monety w dowolnym momencie. Startupy są bardzo zainteresowane tym pomysłem, ponieważ wypuszczają swoje tokeny na rynek. Chodzi o to, aby zebrać pieniądze na ich biznes. Jednak spekulujemy, że większość z nich zawiedzie na dłuższą metę.

Dowiedz się więcej o kryptowalutach Penny?

Ponieważ blockchain wciąż jest w fazie początkowej, trudno powiedzieć, gdzie pójdzie impreza altcoin. Do tej pory ludzie zawsze ufali Bitcoinowi w porównaniu z jakimkolwiek innym altcoinem. I może to być całkiem oczywiste z faktu, że Bitcoin wzrósł do 19 000 USD w grudniu 2017 r. Obecnie znajduje się blisko 8 000 marek.

Altcoin kieruje rewolucję blockchain we właściwym kierunku. Startupy są w czołówce, jeśli chodzi o podnoszenie ciężarów. W prawie każdym sektorze dotkniętym blockchainem, altcoiny ułatwiają tym sektorom korzystanie z blockchain i stają się paliwem do zmian.

Więc co myślisz o altcoinie? Zostaną, czy zginą? Czy masz też ulubiony altcoin? Skomentuj poniżej i daj nam znać. Słuchamy.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me