W dzisiejszym artykule skupimy się na bounty w kryptowalutach.

Termin Bounty pochodzi ze świata gier. Kiedy cel zostanie osiągnięty, nagroda zostanie przekazana łowcy nagród.

Ta sama koncepcja została przeniesiona do kryptowaluty. Szczególnie marketerzy są zainteresowani korzystaniem z nagród. Obecnie za każdym razem, gdy ICO zaczyna działać, towarzyszą mu nagrody.

Krótko mówiąc, stała się ważną częścią marketingu cyfrowego.


Co to jest Bounty?

Nagrody w kryptowalutach to program, poprzez który zachęca do pozytywnych zachowań i działań w stosunku do produktu firmy. W przypadku kryptowaluty dzieje się to zazwyczaj w fazie ICO.

Na przykład, jeśli firma wyda nowy program lub usługę, wprowadzi nowy program nagród. Program nagród będzie zawierał odpowiednie wyjaśnienie, jakie działania mogą przynieść ci określone nagrody. Zarówno działania, jak i nagrody zostaną określone z wyprzedzeniem. Łowcy nagród (ludzie wykonujący zlecenia) wymieniają swój czas i wysiłek na nagrody.

Firmy nie mają nic do stracenia. Przede wszystkim nie muszą płacić z góry za usługi. Po drugie, działa samodzielnie. Nie ma potrzeby wyszukiwania talentów ani kontroli. Każdy, kto przeczyta szczegóły, może odebrać i rozpocząć pracę nad tym.

Ten prosty pomysł jest powszechny na scenie kryptowalut. Pomaga zarówno firmom, jak i osobom, które szukają od nich lukratywnych korzyści.

Zlecenia generalnie nie muszą być częścią ICO. Jednak przez większość czasu jest uruchamiany podczas ICO. Niektóre firmy prowadzą zlecenia przez całe życie. Wszystko zależy od tego, jak zaplanowana jest strategia rynkowa firmy.

Czy nagrody są złe?

Zlecenia mogą być złe. Według wielu ekspertów firmy mogą nimi manipulować, aby zwiększyć ruch lub zebrać więcej pieniędzy. Firmy na etapie ICO mogą zatrudniać najlepszych łowców nagród. W zamian uzyskują lepszy zasięg marketingowy. Ogólnie rzecz biorąc, te nagrody dotyczą udostępniania treści na platformach mediów społecznościowych. A jeśli zatrudniasz najlepszych, to na pewno się rozwinie.

Przyciągając dużych graczy z nagrodami, losowani są również ci mniejsi. Ogólnie rzecz biorąc, ICO otrzymuje znaczny wzrost, który może nie być najlepszą rzeczą dla całej społeczności kryptowalut.

Wymieńmy poniżej niektóre z jego złych skutków.

  1. Może stworzyć fałszywe poczucie wspólnoty. Wszyscy tutaj szukają korzyści.
  2. Łowcy nagród mogą sprzedać żetony po ich wypuszczeniu na rynek.
  3. Czytelnicy są nasyceni i nie mogą odróżnić postu promowanego od prawdziwego.
  4. ICO-hypes są tworzone sztucznie, co może prowadzić do nieodpowiednich inwestycji w ekosystem kryptowalut.
  5. Pompowanie i wysypywanie stają się coraz powszechniejsze na rynku

Jednak wszystkie te problemy można wyeliminować za pomocą odpowiednich ram programu nagród. W ramach tego przedsiębiorstwa powinny wspomnieć o swoich zamiarach i sposobie śledzenia wszystkich wpłat z tytułu nagród.

Jak zarabiać pieniądze na Bounty?

Istnieje wiele sposobów, o które firmy mogą poprosić o przyznanie nagród w ramach swojego ICO. Wymieńmy je poniżej.

  1. Kampania w mediach społecznościowych

W tej aktywności łowca nagród prowadzi działania w mediach społecznościowych. Ich głównym celem jest wywołanie interakcji i zwiększenie zaangażowania w kampanię za pomocą mediów społecznościowych.

  1. Pisanie artykułów

Pisanie artykułów jest również popularną czynnością. Łowcy nagród piszą artykuły związane z ICO i udostępniają je na blogach i innych stronach internetowych.

  1. Bitcointalk Signature Bounties

Nagrody są uwalniane, gdy łowca nagród umieści kod podpisu ICO na Bitcointalk. To szybki sposób na zdobycie stawek w ICO.

  1. Zlecenia tłumaczeniowe

W ramach tego działania łowcy nagród tłumaczą projekt na różne języki regionalne, takie jak hindi, niemiecki, holenderski itp. Muszą przetłumaczyć kluczowe dokumenty, w tym białą księgę, stronę internetową lub wątek Bitcointalk ANN.

  1. Zgłaszanie błędów

Nowe projekty są zawsze podatne na błędy. Przyznawanie nagród każdemu, kto znajdzie błędy, może poprawić wskaźnik znajdowania błędów i ich naprawiania.

Czy jesteś zainteresowany wejściem do jednego?

Wejście do programu bounty kryptowalut jest łatwe. Wystarczy, że założysz konto na Bitcointalk. Będziesz mieć mnóstwo projektów do naśladowania i pracy nad nimi!

Możesz także śledzić Icodrops i BountyOne. Wymieniają wszystkie nadchodzące i stare zlecenia.

Zlecenia są integralną częścią całego ekosystemu kryptowalut. Ma to jednak swoje wady. W 2018 roku zobaczymy więcej firm korzystających z nagród.

Czy znasz Airdrops? Jeśli nie, przeczytaj nasz artykuł o tym, czym jest Airdrop?.

Więc idziesz na to? A może po prostu się o tym dowiesz? Skomentuj poniżej i daj nam znać.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me