Zastanawiasz się, jakie są najlepsze przypadki użycia blockchain w przedsiębiorstwach? Jeśli tak, to trafiłeś we właściwe miejsce.

Dzisiaj omówimy przypadki użycia blockchain w przedsiębiorstwach i dowiemy się o nich.

Blockchain dla przedsiębiorstw stał się bardzo popularny w ciągu ostatnich kilku lat, a przedsiębiorstwa zaczęły interesować się technologią blockchain.

Co więc sprawia, że ​​blockchain jest tak niesamowity?


Blockchain lub w szerokim ujęciu technologia rozproszonej księgi polega na poprawie wydajności. Pozwala przedsiębiorstwom skupić się na ważnych aspektach swojej działalności.

Nawet firmy z listy Fortune 500 wskakują na statek szybciej niż oczekiwano. Jak stwierdzili eksperci, wczesne wdrożenie blockchain ma zdecydowaną przewagę. Te firmy z listy Fortune 500 wcale nie chcą stracić przewagi. Co więcej, dla dużych korporacji i przedsiębiorstw korzystne jest przyjęcie technologii blockchain.

Korzystanie z technologii blockchain w przedsiębiorstwach ma wiele zalet. Obejmują one następujące elementy.

 • Poprawia zaufanie i komunikację między stronami wewnętrznymi i zewnętrznymi
 • Zmniejsza koszty ogólnych procesów biznesowych
 • Odblokuj nowe możliwości dzięki nowym modelom biznesowym.
 • Poprawia wydajność operacyjną i odpowiedzialność sieci.
 • Biznes przygotowany na przyszłość

Blockchain w przemyśle dzisiaj

Ostatnie dwa lata, 2017-2018, przyniosły szybki rozwój, jeśli chodzi o badania i rozwój technologii blockchain. Widzieliśmy wiele programów typu „proof-of-concept” (PoC) i wiele innych programów pilotażowych. Badania i rozwój są związane z wieloma branżami.

Dzięki PoC (wczesnej implementacji oprogramowania) jest jasne, że każdy chce stać się częścią rewolucji blockchain. W końcu blockchain to nowa technologia o ogromnym zakresie rozwoju. PoC informuje badacza o jego praktyczności i wykonalności w prawdziwym świecie.

Więc dlaczego o nich mówimy?

Ponieważ stanowią dużą część przedsiębiorstwa R.&Widmo D, a biorąc pod uwagę mniejszych graczy, rzeczy wyglądają zupełnie inaczej niż to postrzegane.

Obecnie ponad 300 firm prowadzi własne badania według Outlier Ventures. Śledzą firmy, które pracują nad technologią blockchain. Prawie połowa z nich prowadzi swoje PoC, niewielu z nich robi patenty, a inni pracują nad pełnoprawnymi rozwiązaniami.

Ale w rzeczywistości sytuacje są inne, jeśli chodzi o startupy. Według nich, 99% start-upów blockchain nie są autentyczne. Pracują nad rzeczami, które nie stanowią niczego istotnego.

Istnieje wiele przypadków użycia blockchain w przedsiębiorstwach, które wymienimy w dalszej części artykułu.

Dlaczego 2019 może stać się rokiem blockchain dla przedsiębiorstw?

Każdego roku zachodzą drastyczne zmiany, jeśli chodzi o blockchain. Według Raport o stanie Blockchains za drugi kwartał 2019 r przez Outlier Ventures, łańcuchy bloków Enterprise zmierzają w kierunku open-source.

W 2019 roku widzieliśmy, jak wielcy gracze otwierają swój kod na świat. JP Morgan i EY zgodzili się udostępnić swój otwarty kod.

Facebook również przedstawił światu swój pomysł na platformę cyfrową Libra. Jeśli Libra zostanie pomyślnie wydana, sprawi, że Facebook stanie się rynkiem usług finansowych z prostej platformy mediów społecznościowych.

Dzięki zaangażowaniu rządu, blockchain dla przedsiębiorstw będzie mógł łatwo się rozwijać i rozwijać w 2019 roku i później.

Inne powody, dla których 2019 jest rokiem blockchain dla przedsiębiorstw, to między innymi:.

 • Najlepsi dostawcy, w tym IBM, Oracle i Amazon, są teraz gotowi ze swoim oprogramowaniem.
 • Zwiększona interoperacyjność
 • Lepszy nastrój wokół blockchain jako technologii

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat przewodnika po koncepcji Blockchain: Enterprise POC.

Co to jest Enterprise Blockchain?

Zanim przejdziemy dalej do przypadków użycia blockchain w przedsiębiorstwach, musimy zrozumieć blockchain przedsiębiorstwa.

Blockchain to rozwiązanie peer-to-peer, które opiera się na decentralizacji, budowaniu zaufania, przejrzystości i niezmienności.

Możesz myśleć o blockchain jako o liście bloków, które są ze sobą połączone. Robi to za pomocą połączonych list i wskaźników. Oba te terminy mają charakter techniczny. Jeśli nigdy nie programowałeś lub nigdy nie robiłeś żadnych zajęć z informatyki, z pewnością nie wiesz, co one oznaczają.

Jeśli jesteś zainteresowany, możesz sprawdzić poniższe koncepcje:

A więc co sprawia, że ​​jest to przedsiębiorstwo typu blockchain?

Łańcuch bloków korporacyjnych oferuje kluczowe funkcje, które umożliwiają jego działanie w skali przedsiębiorstwa. Przedsiębiorstwa mają zupełnie inne wymagania. Potrzebują rozwiązania opartego na łańcuchu bloków, które nie tylko zapewnia funkcje łańcucha blokowego, ale także robi to wydajnie.

Aby uzyskać dobry pomysł, omówmy poniżej najważniejsze funkcje łańcucha bloków dla przedsiębiorstw

Wymagane funkcje Enterprise Blockchain

Dzięki blockchain dla przedsiębiorstw duże firmy dążą do rozwiązania wielu różnych problemów. Chcą to zrobić za pomocą funkcji, które oferuje blockchain.

Te funkcje są niezbędne, aby zapewnić wydajną pracę przedsiębiorstwa. Więc jakie to funkcje? Przyjrzyjmy się poniżej.

 1. Decentralizacja

Decentralizacja to obowiązkowa funkcja blockchain. To oczywiste, ale decentralizacja powinna mieć możliwość dostosowania.

Scentralizowane serwery należą już do przeszłości. Zapewniają dobre funkcjonowanie, ale w niektórych aspektach są ograniczone. Na przykład scentralizowane serwery są bardziej podatne na włamania ze źródeł zewnętrznych. Administrator może również zbankrutować i zepsuć cały system.

Baza danych z obsługą peer-to-peer, w której każdy peer odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu integralności i niezmienności danych, jest tym, czego potrzebuje przedsiębiorstwo.

 1. Niezmienność

Inną ważną cechą, na której blockchain przedsiębiorstwa może skorzystać, jest niezmienność.

Więc co oznacza niezmienność?

Niezmienność w łańcuchu bloków oznacza, że ​​po zapisaniu danych nie można ich zmienić za wszelką cenę. Jest to proces zapewniający ochronę przechowywanych danych lub informacji przed jakąkolwiek formą złośliwych zmian.

Ma swoje zalety, a przedsiębiorstwa mogą to wykorzystać na swoją korzyść. W środowisku przedsiębiorstwa największym cennym zasobem są dane. Każde przedsiębiorstwo generuje codziennie tony danych. Korzystając z tych danych, mogą dowiedzieć się więcej o swojej firmie i ją ulepszyć. Jeśli zachowają niezmienność danych, mogą być pewni, że nikt, wewnętrzny ani zewnętrzny, nie manipuluje nimi.

Wiele procesów biznesowych wymaga również korzystania z danych zarządzanych przez wiele osób. Aby zapewnić, że w systemie nie może dojść do oszustwa.

 1. Przezroczystość

Przejrzystość może mieć również znaczący wpływ na przedsiębiorstwa.

Blockchain zapewnia przejrzystość od samego początku. Jednak łatwo jest to połączyć z prywatnością. Nie wszystko w łańcuchu bloków jest przejrzyste.

Przez przejrzystość oznacza to, że publicznie dostępne będą tylko te aspekty transakcji, które nie mają wpływu na prywatność osoby lub organizacji.

Dzięki łańcuchowi bloków dla przedsiębiorstw firmy mogą decydować, które dane chcą uczynić przejrzystymi dla wszystkich użytkowników.

 1. Taniej

Technologia Blockchain sprawi, że cały proces będzie tańszy. Oprócz początkowego kosztu konfiguracji, blockchain zmniejsza koszt procesu biznesowego, czyniąc go bardziej wydajnym.

Przede wszystkim obniża koszty, usuwając niepotrzebnych graczy. Na przykład zgodność z KYC jest jednym z najbardziej kosztownych procesów w każdym banku. Może to sprawić, że będą ponad 300 milionów funtów rocznie. To dużo! Aby usprawnić ten proces, banki co roku zatrudniają tysiące ludzi, którzy akceptują nowe aplikacje KYC, ale także obsługują i zarządzają starymi.

Jednym z największych powodów, dla których proces KYC może kosztować tak dużo, są przepisy, które ciągle zmieniają się w świecie finansów.

Blockchain łagodzi wszystkie te problemy i wprowadza własny proces KYC, w którym użytkownik może zrobić prawie wszystko samodzielnie. Usuwa mediatorów i oszczędza bankowi lub organizacji, która robi KYC dużo pieniędzy. To tylko jeden przykład tego, jak blockchain sprawia, że ​​rzeczy są tańsze.

 1. Szybciej

Blockchain przedsiębiorstwa musi zapewniać szybsze rozwiązania. Oczywiste jest, że kryptowaluty nie są skalowalne w porównaniu z innymi formami płatności, zwłaszcza wizą, ale mówimy tutaj o ekosystemach przedsiębiorstw, w których liczba węzłów jest ograniczona – poprawa skalowalności i czasu potrzebnego na wykonanie transakcji.

Krótko mówiąc, idealny łańcuch bloków dla przedsiębiorstw powinien mieć następujące cechy

 • Wysoka wydajność przy co najmniej 10000-100 000 TPS. Powinien także być w stanie obsłużyć złożone zadanie obliczeniowe z doskonałą wydajnością. Poza tym powinien również obsługiwać protokoły konsensusu i przepływy asynchroniczne.
 • Bądź wysoce odporny tam, gdzie nie powinien mieć przestojów. Nawet jeśli tak się stanie, powinien rozpocząć się od tego samego stanu, w którym zostanie zamknięty, bez potencjalnej utraty danych lub informacji.
 • Firmowe łańcuchy bloków powinny również zapewniać odpowiednią prywatność i bezpieczeństwo. Powinien odpowiadać standardom korporacyjnym z wieloma poziomami.

Przypadki użycia Blockchain w przedsiębiorstwach

Świetny! Przeszliśmy przez właściwe zrozumienie technologii blockchain przedsiębiorstwa; jesteśmy teraz gotowi do wyszczególnienia przypadków użycia blockchain dla przedsiębiorstw. Te przypadki użycia blockchain w przedsiębiorstwach pozwolą Ci rzucić okiem na potęgę blockchain i jego zastosowanie.

Bankowość i finanse

Branża finansowa odnotowała największe przyjęcie, jeśli chodzi o blockchain dla przedsiębiorstw. Istnieje wiele korporacyjnych łańcuchów bloków, w tym Quorum, które zapewnia rozwiązanie blockchain wymagane przez sektor finansowy.

Wiele projektów jest obecnie w fazie koncepcyjnej lub jest testowanych do pracy w świecie rzeczywistym poprzez wdrożenie pilotażowe. W transformacji bierze udział wiele dużych firm zajmujących się finansowaniem handlu. Na przykład instytucje finansowe, takie jak American Express, Visa, Citibank, JPMorgan itp., Nieustannie pracują nad lepszym rozwiązaniem blockchain, aby profesjonaliści i integralne grupy robocze mogły współpracować.

Dzięki wdrożeniu blockchain sektor bankowy i finansowy może ogromnie zaoszczędzić. Na przykład mogą zaoszczędzić na opłatach, jeśli chodzi o dokonywanie rozliczeń transgranicznych.

Przyszłość finansowania handlu rysuje się w jasnych barwach. Wpłynie na wiele aspektów finansowania handlu. Aby dobrze zrozumieć, wymieńmy rzeczy, na które będzie to miało wpływ.

 • Płatności globalne
 • Finansowanie handlu
 • Zautomatyzowana zgodność
 • Pożyczki konsorcjalne
 • Ubezpieczenie – P. & Przetwarzanie reklamacji

Możesz sprawdzić nasz Blockchain w finansowaniu handlu, aby uzyskać lepszy pomysł.

Bezpieczeństwo żywności

Bezpieczeństwo żywności jest jednym z największych problemów naszego społeczeństwa. Jemy żywność produkowaną w fabrykach. Przechodzi również przez skomplikowany proces, zanim do nas dotrze. Jest to jeden z największych przypadków użycia blockchain w przedsiębiorstwach.

Istnieje wiele sposobów na zanieczyszczenie lub zmianę żywności.

W tej chwili mamy łańcuch bloków, który może pomóc w zapewnieniu bezpieczeństwa żywności. Dzięki blockchain dla przedsiębiorstw firmy zajmujące się żywnością mogą wykorzystywać blockchain do budowania zaufania i przejrzystości.

Blockchain może służyć do śledzenia całego łańcucha dostaw. Oznacza to, że firmy mogą zidentyfikować źródło żywności, kto i gdzie jest przetwarzana oraz kto jest odpowiedzialny za transport żywności. Co więcej, może również śledzić wszystkie inne ważne szczegóły dotyczące żywności, w tym miejsca jej przechowywania.

Może zmienić sposób działania przemysłu spożywczego. IBM jest liderem w dostarczaniu platform klasy korporacyjnej dla graczy z branży spożywczej. Gracze mogą korzystać z platformy i zapewnić przejrzystość branży spożywczej.

Droga IBM do bezpieczeństwa żywności nie jest nowy. Współpracowali z Walmart i wprowadzili koncepcję, przeprowadzając próby na meksykańskich mango i chińskiej wieprzowinie. Działało doskonale, a teraz mamy działającą platformę blockchain klasy korporacyjnej dla przemysłu spożywczego.

Korzystanie z technologii blockchain w przemyśle spożywczym przyniesie wiele korzyści. Przyszłość stanie się bardziej połączona. Również w dłuższej perspektywie korzystanie z blockchain będzie tańsze i korzystniejsze dla graczy z branży spożywczej.

Łańcuch dostaw

Łańcuch dostaw jest podstawą każdej firmy, czy to na rynku globalnym, czy w małej firmie. Łańcuch dostaw definiuje sukces dużych przedsiębiorstw, ponieważ maksymalizuje ich zysk i umożliwia im szybsze i bardziej niezawodne dotarcie do nowych odbiorców.

Blockchain do zarządzania łańcuchem dostaw może to całkowicie zmienić. Nie tylko poprawia każdy jego aspekt, ale także przynosi korzyści użytkownikom końcowym, zapewniając przejrzystość, identyfikowalność i wydajność.

Krótko mówiąc, blockchain może całkowicie przekształcić kręgosłup globalnego łańcucha dostaw. Kolejną dużą zaletą korzystania z łańcucha dostaw jest pozbycie się papierkowej roboty. W tej chwili dokumenty stanowią połowę kosztów transportu. Może się to zdarzyć z powodu złego oznakowania, utraty dokumentów, a nawet kosztów zarządzania. Pod wieloma względami sytuacja może się nie udać, ponieważ nie ma pewnej metody obsługi łańcucha dostaw i jego zawiłych aspektów.

Wszystko to można zmienić za pomocą blockchain, ponieważ wprowadzi trzy krytyczne aspekty, w tym identyfikowalność, przejrzystość i identyfikowalność.

Przyszłość rysuje się w jasnych barwach i może tylko pomóc różnym branżom w skutecznej pracy nad wycofywaniem produktów i podrabianiem.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Sprawdź Blockchain For Supply Chain: The Game Changer

Sprzedaż

Handel jest duży! Jednak większość przypadków użycia handlu detalicznego to łańcuch dostaw. Omówiliśmy już szczegółowo łańcuch dostaw, ale handel detaliczny ma do zaoferowania kilka innych rzeczy.

Na przykład Alibaba pracuje nad własną siecią blockchain, która pomoże im wdrożyć blockchain zgodnie z ich wymaganiami. Alibaba jest ogromna, a ich korporacyjny blockchain może stanowić przykład do naśladowania dla innych. Obecnie koncentrują się na usprawnieniu łańcucha dostaw i zapewnieniu możliwości śledzenia autentyczności produktu.

Inni gracze detaliczni, tacy jak Walmart czy De Beers, również koncentrują się na usprawnieniu swojego łańcucha dostaw.

Samochody

Producenci samochodów również chętnie wykorzystują blockchain. Wraz z pojawieniem się pojazdów autonomicznych (AV), samochodów elektrycznych i innych osiągnięć w dziedzinie motoryzacji, oczywiste jest, że firmy chcą używać blockchain.

W 2017 r. Dwóch dużych graczy motoryzacyjnych, Renault i Volkswagen Financial Services, prowadziło swoje Proof of Concept (PoC). W swoich punktach kontaktowych testowali śledzenie telematyczne.

Więc o co chodzi? Dzięki telematycznemu śledzeniu wszystkie kluczowe informacje o pojeździe będą przechwytywane, przechowywane i przesyłane do kluczowych członków, takich jak kupujący, dealerzy, firmy ubezpieczeniowe i tak dalej! Dane pojazdu, które zostaną przechwycone, obejmują historię użytkowania silnika pojazdu, dane dotyczące przebiegu, historię konserwacji i inne krytyczne dane dotyczące pojazdu. Pomoże to wszystkim stronom zaangażowanym w proces. Ale najbardziej pomoże to użytkownikowi, ponieważ może pomóc im uzyskać ubezpieczenie lub lepiej zrozumieć swoje pojazdy.

Usunie również oszustwa na rynku, ponieważ każdy może zweryfikować użytkowanie pojazdu przed jego sprzedażą. Manipulowanie licznikami przebiegu w celu sprzedaży pojazdów o wyższej wartości jest powszechną praktyką.

Usługi rządowe

Rządy są bardzo zainteresowane blockchainem. W końcu może zmienić sposób działania rządu. Korzystając z blockchain, mogą sprawić, że ich systemy będą bardziej wydajne w robieniu wielu rzeczy, w tym dbaniu o identyfikatory obywateli w jednym bezpiecznym miejscu. Istnieją inne rodzaje korzyści, w tym obniżenie kosztów i usprawnienie pracochłonnych procesów poprzez znalezienie optymalnego sposobu dostawy.

Rząd za pomocą łańcucha bloków może również zaszczepić zaufanie, wprowadzając przejrzystość do systemów. Krótko mówiąc, rząd oparty na blockchain może pomóc usprawnić proces, chronić dane i zapewnić zaufanie do systemu.

Rząd zasilany cyfrowo może rejestrować osoby, grunty, firmy lub inne rodzaje zasobów w zdecentralizowanej sieci. Poprawia efektywność na wielu płaszczyznach.

A więc co przyniesie przyszłość rządowi, który wykorzystuje blockchain? Cóż, wiele rzeczy. Na przykład każdy rząd może stworzyć swój GovChain Stack, który obejmuje różne podstawowe funkcje rządowe, w tym inteligentne regulacje, zarządzanie tożsamością, zarządzanie procesami i finanse & zarządzanie budżetowaniem.

Rząd może wykorzystywać blockchain na wiele sposobów

 • Wykształcenie i kwalifikacje zawodowe
 • Inteligentne miasta
 • Pożyczki
 • Szczepienia śledzące
 • Pobór podatku od wynagrodzeń

Opieka zdrowotna

Firmy medyczne zawsze szukają lepszych sposobów radzenia sobie z tym procesem. W tej chwili opieka zdrowotna jest w rozsypce. Korzystają ze scentralizowanych baz danych, co oznacza nieefektywny sposób postępowania z danymi, pacjentami i lekarzami. Ponadto nie ma rzeczywistego połączenia między różnymi repozytoriami, które są przechowywane w całym kraju lub w określonym regionie.

Walka nie zakończyła się na tym, ponieważ pacjenci również muszą wziąć na siebie ciężar noszenia swoich dokumentów. Nie ma uniwersalnego repozytorium, w którym lekarze mają dostęp do całej dokumentacji medycznej pacjenta. Inną poważną walką jest niemożność zapewnienia autentyczności leku. Powoduje to ogromny problem dla pacjentów, ponieważ cierpią z powodu podrobionych leków, które szkodzą im bardziej.

Blockchain na poziomie przedsiębiorstwa może rozwiązać wszystkie powyższe problemy. Początkowo usuwa scentralizowane aspekty przechowywania danych. Daje to pacjentom możliwość przechowywania lub dostępu do swojej dokumentacji medycznej z dowolnego miejsca. Łańcuchy dostaw można również usprawnić, aby korzystać z blockchain, co oznacza, że ​​można rozwiązać problem podrabianych leków.

Blockchain może radykalnie zmienić przyszłość opieki zdrowotnej. Może mieć wpływ na zarządzanie zgodą pacjenta, bezpieczeństwo danych w badaniach klinicznych, identyfikowalność leków i wiele więcej!

Zanurz się głęboko w opiekę zdrowotną dla blockchain, przeglądając dokładne przypadki użycia i zastosowania tutaj

Ubezpieczenie

Sektor ubezpieczeń to świetny przypadek użycia blockchain w przedsiębiorstwie. Sektor ubezpieczeń, podobnie jak inne sektory, również boryka się z różnymi problemami wynikającymi z centralizacji. Sektor ubezpieczeniowy cierpi z powodu oszustw ubezpieczeniowych, które mogą ich kosztować miliony dolarów rocznie.

Sektor ubezpieczeń jest duży i obejmuje również inne branże. Wdrożenie łańcucha bloków na poziomie przedsiębiorstwa oznacza wiele korzyści, w tym następujące

 • Ubezpieczenie zdrowotne
 • Wykrywanie oszustw i zapobieganie ryzyku
 • Reasekuracja
 • Mienie i ofiara (str&C) ubezpieczenie

Energia

Zrównoważona energia to potrzeba przyszłości. W końcu stanowi on katalizator innowacji. Całe środowisko zależy od energii odnawialnej lub innych form energii. Dzięki blockchain sektor energetyczny może stać się bardziej wydajny i zapewnić sobie rozwój w przyszłości.

Starszym systemom brakuje niezbędnej zdolności do zapewnienia energooszczędności. Weź ropę i gaz; na przykład nie można nimi prawidłowo zarządzać przy użyciu starych metod. Ale dzięki blockchain firmy energetyczne mogą śledzić swoje zużycie i produkcję.

Przyszłość energii z blockchain wygląda jasno, ponieważ może zmienić nawet połączenie jednostki z siecią energetyczną. Wprowadzi do walki hurtową dystrybucję energii elektrycznej. Dzięki IoT każdy będzie mógł wytwarzać energię i dzielić się nią z innymi w sieci. Może to doprowadzić do znacznego obniżenia rachunków za energię elektryczną.

Inne ulepszenia obejmą handel energią typu peer-to-peer, zarządzanie danymi dotyczącymi energii elektrycznej, dostawcy mediów i handel towarami.

Przeczytaj o Corda Blockchain.

Nieruchomość

Nieruchomości to stale rozwijająca się branża. W tej chwili cierpi z powodu centralizacji. Dużo papierkowej roboty sprawia, że ​​rynek nieruchomości to długi proces. Nie ma również odpowiedniego sposobu weryfikacji dokumentów lub dowiedzenia się, czy ktoś jest właścicielem majątku, czy nie.

Istnieje wyraźna potrzeba blockchain na rynku nieruchomości. Przy stale rosnącej wycenie nieruchomości w ciągu roku, nie ma wątpliwości, że może ona wykorzystać zupełnie nową technologię, aby poradzić sobie z rosnącym wzrostem. Każdy blockchain przedsiębiorstwa powinien mieć odpowiedni zestaw funkcji dla nieruchomości z możliwością utrzymywania zdecentralizowanej bazy danych.

Przykłady użycia blockchain w przypadku użycia obejmują odpowiednie tytuły gruntów i zapisy aktów prawnych, tokenizację, fundusze nieruchomości i zarządzanie aktywami, tożsamość inwestorów i najemców, księgowość w czasie rzeczywistym, a wreszcie leasing i płatności.

Spośród wszystkich przypadków użycia tokenizacja może być największym utrudnieniem. Umożliwi to emitentom zapewnienie, że wypłaty są dokonywane zgodnie z określonymi warunkami. Co więcej, obniży koszty, poprawiając szybkość wykonania, innowacje, lepszą administrację i tak dalej.

Z drugiej strony, dostęp do aktów można również uzyskać za pośrednictwem rozproszonych rejestrów, ponieważ blockchain jest niezmienny. Oznacza to, że nikt nie może zmieniać ani utrudniać dostępu do informacji bez odpowiedniego dostępu.

Handel międzynarodowy i towary

Handel międzynarodowy również odnotuje znaczny wzrost wykorzystania technologii blockchain dla przedsiębiorstw. Handel międzynarodowy ma swoje problemy. Może to być zmiana przepisów na wysyłkę lub nawet certyfikaty. Jest to jeden z najlepszych przypadków użycia blockchain w przedsiębiorstwach.

Dzięki korporacyjnemu łańcuchowi bloków cały proces można usprawnić. Przede wszystkim ułatwi rozwiązanie bez papieru. Zmniejsza koszt. Ponadto umożliwia również bezproblemową wymianę danych między stronami i usprawnia proces KYC.

Sporty

Sport może również wykorzystywać korporacyjne rozwiązania blockchain. Wszystko zaczyna się od wykorzystania blockchaina do ulepszania różnych sekcji sportowych.

Wpływ może również zależeć od rodzaju sportu, ale z pewnością skorzystają na nim podstawowe podmioty, w tym zespoły, sportowcy, kibice i ligi..

Największy wpływ będzie miał na tożsamość fanów. Dzięki blockchain fani mogą teraz angażować się w bardziej wyrafinowany sposób. Blockchain może pomóc każdemu fanowi wpłynąć bezpośrednio na ich zespół poprzez finansowanie społecznościowe. Mogą również uzyskać dostęp do cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich.

Inne ważne obszary korporacyjnego łańcucha blokowego obejmują nagrody za interakcje z fanami, uwierzytelnianie pamiątek, ulepszenia e-sportu, finansowanie społecznościowe sportowców i tokenizacja zespołów.

Interesuje Cię więcej przypadków użycia blockchain? Sprawdź rzeczywiste przypadki użycia Blockchain

Wniosek

To prowadzi nas do końca naszych przypadków użycia blockchain w przedsiębiorstwach. Wymieniliśmy najlepsze przypadki użycia dla przedsiębiorstwa, które mogą pomóc w zrozumieniu wpływu blockchain na sektor przedsiębiorstw. Zaczęliśmy od zrozumienia, czym jest korporacyjny łańcuch blokowy i funkcje, które są wymagane, aby można go było nazwać korporacyjnym blockchainem.

Co myślisz o blockchain w przypadkach użycia w przedsiębiorstwach? Skomentuj poniżej i daj nam znać.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me