Obecnie w świecie technologii szaleją dwie nowe technologie – sztuczna inteligencja i Blockchain. Obie te technologie mogą zrewolucjonizować świat. Jednak jak dotąd najczęściej dyskutowanym tematem jest to, czy te dwie rzeczy naprawdę mogą być dla siebie korzystne.

Wiemy już, że blockchain ma możliwość oferowania zdecentralizowanego systemu księgi i wielu z nich już wdraża tę technologię. Z drugiej strony sztuczna inteligencja również zaczęła usprawniać procesy na naszą korzyść.

Ale czy sztuczna inteligencja oparta na blockchain może być kolejnym kamieniem milowym technologicznym? Cóż, zobaczmy, czy blockchain naprawdę jest w stanie zasilić sztuczną inteligencję, czy nie.

Wprowadzenie do Blockchain + AI InfographicAI Blockchain

Spis treści

Rozdział-1: AI Blockchain – spojrzenie na sztuczną inteligencję
Rozdział 2: Jaki jest obecny krajobraz sztucznej inteligencji?
Rozdział-3: Rola łańcuchów bloków w technologii sztucznej inteligencji
Rozdział-4: Godny uwagi Blockchain AI PAAS
Rozdział-5: Podsumowanie


Rozdział-1: AI Blockchain – spojrzenie na sztuczną inteligencję

Sztuczna inteligencja to symulacja ludzkiej inteligencji za pomocą systemów komputerowych. Zazwyczaj te systemy komputerowe są programowane w taki sposób, aby naśladować działania podobne do ludzkich. Wygląda na to, że proces ten jest całkowicie złożony, ponieważ symulowanie czynności człowieka jest skomplikowane.

Ale podstawowa zdolność sztucznej inteligencji byłaby zbyt racjonalna jak ludzie i podejmowała działania oparte na myśleniu intelektualnym. Będą nie tylko wykonywać programy, ale także zrozumieją koncepcję, która za tym stoi.

Sztuczna inteligencja osiąga ten poziom inteligencji poprzez metodę głębokiego uczenia. Co to jest uczenie głębokie? Dowiedzmy Się!

Deep Learning: Pathway to Human Intelligence

Ta nowa technika uczenia się jest w rzeczywistości formą uczenia maszynowego. Tutaj model algorytmu jest w rzeczywistości inspirowany ludzkim mózgiem. Więc tutaj maszyna nauczy się z dużej ilości danych. To trochę podobne do naszej metody uczenia się na podstawie doświadczeń.

W tej metodzie sztuczna inteligencja wykonywałaby dowolne zadanie wielokrotnie i widziała wynik. Za każdym razem nieznacznie zmieni zadanie, aby poprawić wydajność. Programiści faktycznie wolą tę metodę od typowego uczenia maszynowego.

Uczenie głębokie może pomóc sztucznej inteligencji nauczyć się myśleć lub wykonywać zadania, które wymagają wcześniejszego przemyślenia. Proces jest właściwie bardzo fajny.

AI jako usługa (AIaaS)

Sztuczna inteligencja jako usługa odnosi się do wszelkich usług AI, które pochodzą z widoku strony trzeciej. Zwykle, jeśli chcesz zrobić coś jako usługę, potrzebowałaby możliwości dzwonienia z sieci korzystającej z chmury.

Dlatego w wielu przypadkach oprogramowanie lub technologia będą zwykle dostępne od zewnętrznego dostawcy. Będziesz mógł wprowadzić pewne zmiany, a następnie korzystać z funkcji. Czasami te produkty można całkowicie dostosować do swoich potrzeb.

Może to być doskonałe rozwiązanie dla tych, których nie stać na samodzielne rozwijanie technologii sztucznej inteligencji lub nie chcą marnować na to swoich zasobów. Opracowanie sztucznej inteligencji wymagałoby dużych nakładów finansowych, a następnie przetestowanie ich wymaga dużo czasu.

Tak więc firmy te mogą następnie wykorzystywać sztuczną inteligencję jako usługę do integracji technologii ze swoimi. Zwykle ta usługa oferuje:

 • Możliwość dalszego wykorzystywania zasobów do podstawowej technologii biznesowej i wykorzystywania modelu do oddzielnych środków.
 • Przejrzyste rozwiązanie obniżające koszty.
 • Obniża ryzyko inwestycji w przypadku, gdy coś się nie uda.
 • Zwiększa korzyści wynikające z wykorzystywania ogromnych ilości danych.
 • Zapewnia elastyczność swojej działalności, ponieważ sztuczna inteligencja jako rozwiązanie usługowe jest zawsze elastyczne.

Obecnie, w 2018 roku, wartość rynkowa AIaaS wynosi ponad 1,52 miliarda dolarów. Jednak eksperci uważają, że cały rynek wzrośnie do 10,88 miliarda dolarów do 2023 roku.

Widzisz więc, że AIaaS będzie jedną z wiodących technologii w najbliższej przyszłości, więc dlaczego nie zacząć w nią inwestować? Jednak rozwój sztucznej inteligencji wciąż brakuje pod wieloma względami. Aby sobie z tym poradzić, Blockchain może pomóc, a firmy oparte na sztucznej inteligencji mogą być paliwem dla technologii nowej generacji.

Rozdział 2: Jaki jest obecny krajobraz sztucznej inteligencji?

Problem polega na tym, że każda technologia sztucznej inteligencji rozwinęłaby się, gdyby mogła wykorzystywać ogromną liczbę danych. Im więcej danych otrzyma do nauki, tym lepsze będą wyniki. Będzie to jednak wymagało wielu drogich zasobów, a małe firmy nie będą w stanie za nim nadążyć.

Obecnie liderem są duże firmy. Mają budżet lub zasoby na opracowanie wszelkich procedur szkoleniowych potrzebnych do ich sztucznej inteligencji. Poza tym mogą również zatrudniać najlepszych ekspertów do dalszej pomocy w tworzeniu nowych technologii.

Na dzień dzisiejszy najwyższe pozycje zajmują duże firmy, takie jak Amazon, Google, Facebook. Tak więc każda nowa firma, która chce grać w terenie, musi przynajmniej pokonać tych potężnych konkurentów. Ta sytuacja nie jest taka prosta.

Model wymagałby ogromnej bazy danych, a co najważniejsze był opłacalny.

Drugim problemem dzisiejszych technologii sztucznej inteligencji jest to, że wszystkie są scentralizowane. Wszystkie firmy przechowują informacje i chronią swoje algorytmy, zamiast tworzyć oprogramowanie typu open source.

Są godne zaufania scentralizowanej sztucznej inteligencji?

Stosowanie scentralizowanej bazy danych do nauczania sztucznej inteligencji jest wysoce wątpliwe. Wielu ekspertów zakłada obecnie, czy te technologie lub podmioty mogą być godne zaufania, czy też nie. Ponieważ sztuczna inteligencja ma być bezstronnym źródłem informacji, o którym mogłaby decydować bez strony.

Jednak wiele współczesnych sztucznej inteligencji wydaje się być nieco stronniczych w stosunku do swoich programistów. Na przykład załóżmy, że firma „X” stworzyła nową technologię sztucznej inteligencji. Jednak gdy oczekuje się, że sztuczna inteligencja będzie podejmować decyzje dla większego dobra, wydaje się, że wybiera tę, która jest najbardziej korzystna dla firmy „X”.

Widzieliśmy już wiele badań potwierdzających ten fakt, a gdyby tak się działo, nigdy nie bylibyśmy w stanie osiągnąć idealnej sztucznej inteligencji, jakiej potrzebujemy.

W scentralizowanej dziedzinie wiodące firmy nie dają nam dostępu do podglądu, w jaki sposób szkolą swoją sztuczną inteligencję, więc nie możemy im całkowicie zaufać.

Stwarza to również zagrożenie dla bezpieczeństwa. Algorytmy również są potajemnie sprzedawane, więc wiadomo, do czego dokładnie trenowana jest sztuczna inteligencja. Nigdy nie wiadomo, jak sztuczna inteligencja może wpłynąć na system i czy inne konkursy za to zapłacą, czy nie.

Dlatego jedynym rozwiązaniem może być pozbycie się tych wad i uczciwość na rynku. Firmy wykorzystujące sztuczną inteligencję typu blockchain mogą być jedynym rozwiązaniem. Tak więc zdecentralizowana sieć może naprawdę zmienić scenariusz, a dzięki sztucznej inteligencji firmom blockchain wiele osób może inwestować w sztuczną inteligencję.

Koszty są zbyt wysokie

Technologia AI jest bardzo fascynująca i może otworzyć nam wiele drzwi. Ale po pewnym czasie każda firma lub osoba, która chce realizować tę technologię, zdaje sobie sprawę, że potrzebuje do tego ogromnej mocy obliczeniowej.

I tu właśnie pojawiają się specyfikacje sprzętowe. Tworzenie dowolnej technologii z głębokim uczeniem wymagałoby dużych nakładów finansowych. Będziesz mieć do czynienia z wieloma czynnikami. Najpierw jest superszybki i mocny procesor, procesor graficzny, dysk SSD i mocna płyta główna. Na początku może się wydawać, że nie jest to dużo, ale aby zbudować tak wiele zaawansowanych technologii, musisz zdobyć najlepszy z najlepszego sprzętu na rynku.

Nie trzeba dodawać, że nie są one tanie. Ale technologia sztucznej inteligencji to nie tylko sprzęt sprzętowy. Trzeba też wziąć pod uwagę ogromne rachunki za prąd, konserwację i klimatyzację, które będą się z tym wiązać.

Należy również wziąć pod uwagę uszkodzenia komponentów, ponieważ nie każdy sprzęt może zbyt długo wytrzymać tak duże obciążenie mocy. Ale to nie jest gorsza część.

Każda technologia ewoluuje wraz z upływem czasu. Jeśli więc chcesz wyprzedzić konkurencję, musisz być na bieżąco z najnowszymi specyfikacjami sprzętu. Dlatego technologia sztucznej inteligencji staje się bardzo kosztowną branżą wszechczasów.

Pod tym względem tylko przedsiębiorstwa z wyższej półki, takie jak Google czy Facebook, mogą myśleć o kontynuowaniu swojego projektu AI przez długi czas. Ale co się stanie z małymi lub średnimi przedsiębiorstwami? Czy nie ma sposobu, aby obniżyć koszty?

Cóż, w tym momencie do gry wkracza Blockchain.

Blockchain może zoptymalizować GPU pod kątem lepszych usług AI

Wszyscy wiemy, że sztuczna inteligencja wymaga dużej mocy obliczeniowej. Staje się to problemem, ponieważ moce obliczeniowe stają się obecnie rzadkością. Z drugiej strony, blockchain może inaczej wykorzystywać wykorzystanie GPU. Poza górnictwem, te dwa rozwiązania są świetnym zasobem łączącym.

Jeśli jakikolwiek programista może wykorzystać tę moc obliczeniową, może naprawdę łatwo stworzyć superkomputery. Niektóre firmy oferują również GPU jako usługę, ale są one w większości scentralizowane, więc ostatecznie to nie pomaga.

Google Cloud czy Amazon oferują usługi GPU, ale są one również scentralizowane. Tak więc w tym przypadku wiele firm zajmujących się blockchainem sztucznej inteligencji próbuje zmienić scenę. Chcą wprowadzić zdecentralizowany model i używać blockchain razem z AI. Ponieważ blockchain już wykorzystuje moc obliczeniową swoich użytkowników, może to być naprawdę opłacalne w dłuższej perspektywie.

Wkrótce omówimy te firmy.

Jak widać, technologia blockchain ma inny charakter. Rozproszony rejestr tej nowej technologii może naprawdę pomóc w zbudowaniu superkomputera po niższej cenie. Wprowadzenie AI blockchain może obniżyć koszty nawet o 10 czynników! Dzięki blockchain będziesz w stanie rozwiązać wszystkie problemy techniczne z dużą wydajnością.

Najpierw zobaczmy, w jaki sposób konwergencja technologii blockchain i sztucznej inteligencji może pomóc sobie nawzajem w osiągnięciu spektrum blockchain sztucznej inteligencji.

Rozdział-3: Rola łańcuchów bloków w technologii sztucznej inteligencji

Teraz, gdy wiesz, jak sztuczna inteligencja wpłynie na technologię sztucznej inteligencji opartą na łańcuchu bloków, czas przyjrzeć się roli blockchain w tym zakresie. Zobaczmy, jak blockchain może ulepszyć sztuczną inteligencję i zapewnić lepsze rozwiązanie łańcucha blokowego sztucznej inteligencji.

 • Pomóż nam zbudować rozproszony superkomputer:

Technologia sztucznej inteligencji cierpi z powodu ogromnej ilości niewyjaśnionych wartości danych. Dlaczego? Cóż, dzieje się tak dlatego, że przeważnie nie zawsze możemy zrozumieć komunikację z nami w każdej sztucznej inteligencji. AI komunikuje się lub przekazuje dane wyjściowe w postaci wartości lub strumieni danych.

Debugowanie tych strumieni danych zajmuje dużo czasu i wiele razy proces ten staje się zbyt skomplikowany, abyśmy mogli go zrozumieć i wymaga zbyt dużej mocy. To, co może tutaj zrobić AI blockchain, to pomoc w zbudowaniu rozproszonego superkomputera.

Użytkownicy sieci mogą pożyczać swoją moc obliczeniową, a po podłączeniu ich w mgnieniu oka może stać się superkomputerem.

Dzięki rozproszonej naturze będziesz w stanie śledzić proces uczenia maszynowego, ponieważ wszystkie dane w łańcuchu bloków są dodawane jeden po drugim. Byliby więc w stanie wymyślić jasną ścieżkę, w jaki sposób sztuczna inteligencja uczy się nowych informacji.

Sztuczna inteligencja i blockchain razem jako model byłyby w stanie zwiększyć ogólne wrażenia z korzystania ze sztucznej inteligencji. Byłbyś w stanie uzyskać lepsze rozwiązania, lepsze działania, bardziej kreatywne wyniki i inteligentniejszą sztuczną inteligencję. Przeoczenie sieci pomogłoby sztucznej inteligencji uczyć się szybciej niż wcześniej, a zatem rozwój sztucznej inteligencji byłby znacznie usprawniony.

 • Połącz różne rynki:

Nie tylko blockchain byłby w stanie połączyć wszystkie rynki naraz, ale także dałby początek nowym biznesom. Chodzi mi o to, że możesz bezpiecznie przechowywać wszystkie swoje informacje w sieci, a powiedziałem wcześniej, możesz je również sprzedać.

Otworzy się nowy rynek danych. Przechowywanie informacji w łańcuchu bloków spowodowałoby również zdecentralizowanie rozwoju jakiejkolwiek sztucznej inteligencji. Tak więc tajemnica jakiejkolwiek operacji sztucznej inteligencji zostałaby usunięta i każdy mógłby z niej skorzystać.

Powstanie również rynek sztucznej inteligencji, na którym będziesz mógł uzyskać narzędzia programistyczne sztucznej inteligencji od innych firm, które je sprzedają.

W ten sposób rynek sztucznej inteligencji byłby bardziej płynny. Tak więc sztuczna inteligencja i blockchain razem byłyby w stanie zabłysnąć pod każdym względem.

 • Rozwiąż problem z zaufaniem:

Jak już wiesz, scentralizowanym technologiom sztucznej inteligencji nie można w pełni ufać. Tak więc, gdy wszystko zostanie zapisane w zdecentralizowanej bazie danych, uzyskasz wyraźny ślad tego, co robi sztuczna inteligencja i jak komunikuje się z innymi instancjami.

Odbuduje twoje zaufanie do sztucznej inteligencji i będziesz mógł bezpiecznie na niej polegać. Nagrane zostaną również interakcje między maszynami, a Ty lepiej zrozumiesz sposoby ich komunikacji. Zatem łącząc blockchain i sztuczną inteligencję, byłby w stanie łatwo przełamać bariery.

 • Zwiększ ogólne wrażenia użytkownika AI:

Dzięki AI blockchain użytkownik będzie mógł uzyskać najlepsze wrażenia ze sztucznej inteligencji w swoim życiu. Już teraz Blockchain skupia się na doświadczeniu użytkownika i bezpieczeństwie bardziej niż na czymkolwiek innym. Ale kiedy blockchain napędza sztuczną inteligencję, możliwości nowszych aplikacji są ogromne.

Ta nowa technologia AI Blockchain może być używana do tworzenia innowacyjnych inteligentnych aplikacji, które koncentrują się głównie na użytkownikach. Nie tylko to, ale dzięki blockchainowi na mixie będzie wreszcie możliwość rozwiązania silosów problemu danych.

Rozdział-4: Znani dostawcy Blockchain AI PAAS

 • A DO Z

Ta firma jednoczy i buduje najwyższą platformę sztucznej inteligencji wszechczasów. ATOZ to technologia rozproszonej księgi, która wykorzystuje moc sztucznej inteligencji. Podstawowym celem ATOZ jest zrewolucjonizowanie branży przetwarzania w chmurze i zapewnienie lepszych wyników technologicznych dla sztucznej inteligencji.

ATOZ oferuje systematyczne ramy dla Twojego energochłonnego projektu głębokiego uczenia się, w którym połączą centra danych na poziomie biznesowym i zapewnią Ci potrzebną moc. Aby pomóc Ci opracować lepszą technologię sztucznej inteligencji, ATOZ oferuje najczęściej używany sprzęt w branży sztucznej inteligencji z ramami takimi jak Keras, Tourch, Caffe i Tensorflow.

Rozpoczęcie nowego projektu w miejscu pracy ATOZ zajmuje zero czasu. Uruchomienie dowolnej maszyny wirtualnej opartej na GPU zajmie zaledwie kilka sekund, a będziesz mógł pracować równolegle na różnych maszynach.

Najlepsze w ATOZ jest to, że firma ta poświęca wszystkie swoje zasoby na efektywne kosztowo rozwiązanie. Wiedzą, że ekosystem sztucznej inteligencji wymaga kosztownych specyfikacji sprzętowych. Z tego powodu wiele małych i średnich firm nie może konkurować z już istniejącymi przedsiębiorstwami. Dzięki ATOZ będziesz w stanie obniżyć całkowity koszt uczenia głębokiego o 5 razy!

Tak więc, dla twoich potrzeb związanych z rozwojem sztucznej inteligencji, ATOZ może przenieść cały pakiet w jedno miejsce.

 • DeepBrain Chain

To kolejna organizacja, która połączyła AI i Blockchain na tej samej platformie. Oferują Wymiana DeepToken rozwiązanie do tworzenia zdecentralizowanych aplikacji sieci neuronowych typu blockchain AI. Głównym celem DeepBrain Chain jest zapewnienie platformy handlowej dla programistów. Tutaj każdy miałby dostęp do mocy obliczeniowej potrzebnej sztucznej inteligencji.

Jednak tutaj każdy zostanie podzielony na kategorie na podstawie mocy obliczeniowej. Górnicy utworzą duże węzły i będą mogli dzierżawić swoją moc obliczeniową firmom. Znacznie prostszy sprzęt komputerowy będzie obejmował średnie lub małe węzły.

Każda firma będzie wtedy mogła uzyskać do niego dostęp w razie potrzeby. Wszystkie osoby wynajmujące moc obliczeniową otrzymają w ramach płatności token DBC. Ten token będzie sprzedawany za pośrednictwem inteligentnego kontraktu NEO. Poza tym sieć zachowuje całą integralność za pomocą delegowanego dowodu stawki i dowodu ważności.

Obecnie sieć DeepBrain chce zapewnić programistom tanią, niedrogą moc obliczeniową. Ale chcą rozszerzyć go o więcej opcji, takich jak platforma handlowa dla algorytmów sztucznej inteligencji, modeli, danych itp.

 • SingularityNET

Innym zdecentralizowanym rynkiem dla projektów opartych na sztucznej inteligencji jest SingularityNET. Są one przeznaczone głównie dla algorytmów AI. Tutaj dostawcy mogliby oferować klientom usługi oprogramowania i sprzętu w zamian za kryptowalutę lub jakąkolwiek usługę sztucznej inteligencji. Myślę, że już wiesz, jak trudno jest znaleźć na rynku odpowiednie usługi AI, nie wspominając o ich cenach.

Dzięki SingularityNET będziesz mógł korzystać ze zdecentralizowanej platformy i otrzymywać usługi AI w razie potrzeby.

Każdy programista, który doda usługę sztucznej inteligencji do sieci, otrzyma zapłatę za pośrednictwem inteligentnych umów i otrzyma zapłatę w tokenach. Proces kojarzenia polegający na kupowaniu i sprzedawaniu obiektów dla inteligentnych kontraktów. To stosunkowo prosty rynek, na którym chcą skupić kupujących i sprzedających w jednym miejscu.

Obecnie firma ta oferuje token AGI, którym jest token ERC20. Wszyscy w sieci, głównie agenci, używają tego tokena do płacenia za usługi AI. Ale te tokeny dają również agentom prawa głosu w sieci.

 • Golem

Jest to dość wyjątkowa zdecentralizowana platforma sieci neuronowej typu blockchain AI. Stanowią zdecentralizowaną sieć, w której zapewniają usługę mocy obliczeniowej. Do sieci może należeć każdy, niezależnie od tego, czy jest organizacją, czy indywidualną jednostką.

System jest podobny do Ubera. Jeśli dysponujesz wystarczającą mocą obliczeniową, możesz ją tutaj sprzedać innym organizacjom. Sieć jest dostępna na całym świecie, co oznacza, że ​​każdy może z niej korzystać i zarobić dodatkowe pieniądze.

Firmy pracujące z AI lub blockchain potrzebowałyby ogromnej mocy obliczeniowej, którą mogą stąd wynająć.

Golem oferuje użytkownikom szeroki zakres mocy obliczeniowej; będziesz w stanie wykorzystać moc komputera osobistego po duże centra danych. Dlatego ta platforma może być najlepszym przykładem lub jako całość blockchain AI.

Ale w jaki sposób użytkownicy wynajmujący ich moc obliczeniową otrzymają zapłatę? To proste. Sieć blockchain jest oparta na Ethereum, dzięki czemu mogą pomóc w rozliczeniu wszelkiego rodzaju płatności wraz z zapewnieniem zasobów obliczeniowych.

Token sieciowy GNT jest używany do wszelkiego rodzaju płatności. Jeśli chcesz kupić trochę mocy obliczeniowej, musisz o nią poprosić, a następnie automatycznie ustawisz inteligentną umowę. Inteligentna umowa przetworzy płatność po zakończeniu wynajmu lub zakupu mocy obliczeniowej.

Jest to więc bardzo łatwe.

 • Kora

Cortex to zdecentralizowana platforma ze sztuczną inteligencją zasilającą sieć. Każdy programista sztucznej inteligencji mógłby przesłać swój model, a inne osoby mogą uzyskać dostęp do tych, którzy płacą natywne tokeny Cortex.

Mają otwarte źródła i na razie oferują tylko modele AI. W przeciwieństwie do innych firm, nie zapewniają one żadnej mocy obliczeniowej do rozwijania lub szkolenia swojej sztucznej inteligencji. Każda firma, która kupi model, otrzyma aplikację wykorzystującą sztuczną inteligencję do uczenia maszynowego i będzie musiała ją dalej rozwijać zgodnie ze swoimi potrzebami. Cortex jest bardziej odpowiedni dla zdecentralizowanych aplikacji sztucznej inteligencji.

Kolejną zaletą jest to, że ta firma pozwoli użytkownikom przesyłać swoje zdecentralizowane aplikacje AI i sprzedawać je w sieci.

 • SONM

To kolejna platforma oparta na blockchain, która oferuje zdecentralizowane przetwarzanie mgły. Używając SONM, będziesz w stanie wykorzystać moc obliczeniową jako naturę podobną do mgły. Przetwarzanie mgły różni się w rzeczywistości od przetwarzania w chmurze.

Główną różnicą jest zdecentralizowany charakter. W typowych usługach w chmurze moc obliczeniową uzyskasz ze scentralizowanego źródła lub centrów danych. Ale w obliczeniach mgły będziesz w stanie uzyskać te same korzyści, ale nie tylko z jednego źródła. Zamiast tego do korzystania z usługi będziesz używać pojedynczych urządzeń.

Ta struktura naprawdę rozwiązuje problem skalowalności i sprawia, że ​​system jest rozproszony. Przetwarzanie mgły zapewnia większą wydajność i wydajność w porównaniu z tradycyjną architekturą chmury.

Tak więc głównym celem SONM jest stworzenie otwartego rynku zasobów obliczeniowych. SONM wykorzystuje token ERC20 – token oparty na Ethereum do rozliczania płatności. Token SNM zasila sieć SONM.

Na rynku poszczególne osoby są podzielone na grupy – dostawców i klientów. Dostawcy zapewnią moc obliczeniową, a klienci ją kupią.

SONM wykorzystuje funkcje inteligentnego kontraktu Ethereum do ustanowienia kontraktu między tymi dwiema grupami.

 • Tatau

To kolejna rozproszona sieć komputerowa, ale ich głównym celem są przedsiębiorstwa. Tatau jest platformą opartą na technologii blockchain i wykorzystuje sztuczną inteligencję do przechwytywania niewykorzystanych zasobów obliczeniowych z całego świata.

Twórcy Tatau uważają, że współczesne centra danych oparte na procesorach nie wystarczą, aby promować innowacyjne wynalazki przyszłości. Centra te nie mogą zapewnić potrzebnych kopii zapasowych dla sztucznej inteligencji, analizy strumieniowej i renderowania wideo. Dlatego Tatau chce rozwiązać ten problem, koncentrując się na mocy obliczeniowej, która może sprostać współczesnej złożonej architekturze.

Będziesz mógł przetwarzać usługi za pośrednictwem ich sieci opartej na łańcuchu bloków. Tatau zaprojektował swoją platformę w inny sposób – przetwarzaj sztuczną inteligencję, renderuj wideo i wykorzystuj moc GPU. Chcą również połączyć GPU ze zrównoważonymi źródłami energii, aby uzyskać szeroką gamę przemysłowych kopii zapasowych.

Dzięki temu duże przedsiębiorstwa mogą bez problemu używać swojej platformy do tworzenia kopii zapasowych swoich wyższych technologii obliczeniowych.

Aby zdobyć moc obliczeniową, kupujący musiałby kupić token TATAU, a następnie użyć go do zapłacenia dostawcom.

 • iExec

Innym świetnym przykładem blockchain AI jest iExec – platforma blockchain z rynkiem mocy obliczeniowej. iExec chce stworzyć nową architekturę do przetwarzania w chmurze. Aby pracować w sieci, firma ta udostępnia własną kryptowalutę o nazwie „RLC”. RLC to skrót od „Runs on Lots of Computers” (działa na wielu komputerach), co praktycznie definiuje cały ich schemat.

Token jest tokenem ERC20, więc jest oparty na platformie blockchain Ethreums. W sieci każdy użytkownik zostanie podzielony na trzy główne typy – programista, dostawca i posiadacz tokenu. Tutaj programiści są klientami i będą dzierżawić moc obliczeniową od dostawców. Deweloperzy musieliby zapłacić dostawcy tokenem RLC.

Z drugiej strony dostawcy mogliby wydzierżawić swoją moc obliczeniową deweloperom i otrzymać w zamian zapłatę. Posiadacze tokenów w sieci mogliby używać kanału płatności iExec do wysyłania lub otrzymywania pieniędzy.

Ale jest trochę różnicy w stosunku do innych rynków blockchain AI. W tym przypadku dostawca może stać się trzema typami różnych dzierżawców mocy – aplikacją, danymi i serwerem. Oprócz tego programiści będą mogli również rozwijać CLI i JS w sieci. Ale aby upewnić się, że system nie ma żadnych problemów ze skalowalnością, każdy program jest wykonywany poza łańcuchem w zdecentralizowanej chmurze.

Kolejnym zabawnym faktem jest to, że programiści mogą dodawać zdecentralizowaną aplikację do sklepu iExec, aby promować swoje nowe wynalazki. Widzisz więc, że ta platforma zapewnia wiele możliwości zarówno programistom, jak i osobom niebędącym programistami.

Rozdział-5: Podsumowanie,

Sztuczna inteligencja i blockchain to jak dotąd dwie wiodące technologie. I tak, AI Blockchain to po prostu połączenie Blockchain i AI.

Przy tak wielu przeszkodach na ścieżce ewolucji sztucznej inteligencji, blockchain może zdecydowanie poprawić scenariusz w dużym stopniu. Dzięki blockchain programiści mogliby wykonywać mechanizm głębokiego uczenia bez martwienia się o koszty.

AI blockchain może przyspieszyć rozwój superkomputerów. Mając blockchain w mieszance, innowacje z pewnością są w drodze.

AI blockchain może być pionierem nowej generacji w świecie technologii. Trudno powiedzieć, jak naprawdę by się potoczyły, ale na razie miejmy nadzieję, że wszystko będzie dobrze.

* Zastrzeżenie: artykuł nie powinien być traktowany jako i nie ma na celu zapewnienia żadnych porad inwestycyjnych. Roszczenia przedstawione w tym artykule nie stanowią porady inwestycyjnej i nie powinny być traktowane jako takie. Przeprowadź własne badania!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me