Potencjał Blockchain doskonale nadaje się do produkcji. Zrozummy, jak blockchain może zwiększyć wartość biznesową w sektorze produkcyjnym.

W rzeczywistości sektor wytwórczy przyczynia się do wzrostu PKB każdego kraju. Najbardziej widać wpływ na gospodarkę USA. W czwartym kwartale 2019 roku producenci byli odpowiedzialni za 2233,4 miliarda dolarów! Stanowiło zatem 11,39% całej gospodarki. Możesz więc zobaczyć, jak produkcja jest ważnym elementem rozwoju kraju.

Jednak sektor ten jest również nękany wieloma problemami. Dlatego wpływ na światowy PKB maleje z dnia na dzień. Ze względu na rosnące wpływy międzynarodowe producenci muszą pozostawać ze sobą w kontakcie. Ale teraz tylko blockchain może to zrobić.

Dlatego producenci na całym świecie zaczynają opracowywać rozwiązania typu blockchain, aby usprawnić swoje operacje i zwiększyć ich widoczność. Ponieważ łańcuch bloków może zmienić cały proces produkcji, istotne jest tylko, aby firmy zaczęły się łączyć i tworzyć ekosystem oparty na łańcuchu bloków..

W tym artykule skupimy się na znaczeniu blockchain w produkcji. Pomoże to każdemu nowicjuszowi w realizacji obecnego scenariusza przemysłu wytwórczego. Co więcej, pomoże to również w nauce, jak można wykorzystać tę technologię do własnych procesów produkcyjnych.

Zapisać się: Darmowy kurs Blockchain

Blockchain w produkcji: dlaczego ten sektor potrzebuje Blockchain?

W tej chwili przemysł wytwórczy boryka się z wieloma problemami. W rzeczywistości sektor pozostaje w tyle ze względu na zwiększoną liczbę niespójności i niegospodarności. Dlatego w tej chwili sektor ten potrzebuje troskliwej zmiany.

Trudności w prognozowaniu wymagań

Ponieważ rynek cały czas się zmienia, trudno jest nadążyć za nowymi trendami przez cały czas. Dlatego wielu producentów nie może przewidzieć, jakiego rodzaju produkty będą poszukiwane w przyszłości. Ten brak umiejętności szkodzi reputacji producenta, ponieważ nie jest on w stanie opracować pomyślnych prognoz dotyczących produktów, aby zapewnić swoją rolę na zmieniających się rynkach.

Wydaje się też, że nie posiadają żadnego niezbędnego narzędzia, które mogłoby pomóc im oszacować, ile lub kiedy powinni kontynuować sprzedaż określonego produktu. W ten sposób mają dużo produktów z powodu nadwyżek produkcyjnych. W wielu przypadkach borykają się nawet z niedoborem produkcyjnym.

Złe zarządzanie zapasami

To kolejny duży problem dla firmy produkcyjnej. W praktyce model zarządzania zapasami jest mocno przestarzały i pełen problemów. Chociaż automatyzacja rozwiązała niektóre problemy, ogólna złożoność zarządzania jest przytłaczająca dla wielu producentów.

Z powodu złego zarządzania nie dostarczają produktów na czas, co powoduje straty. Co więcej, nie udaje im się również zachować produktów we właściwym środowisku, co prowadzi do utraty dużej ilości pieniędzy.


W rzeczywistości śledzenie zapasów jest kosztownym procesem, więc wiele osób nie chce z niego korzystać. Jednak w tym przypadku praca fizyczna jest czasochłonna i podatna na błędy. Dlatego potrzebują rozwiązania, które może obniżyć koszty i pomóc im efektywniej zarządzać zapasami.

Słaba efektywność

Problem w tym, że jeśli chcesz zwiększyć wydajność, musisz obniżyć koszty, a nawet jakość produktów. Niestety, taki jest obecny scenariusz firmy produkcyjnej, w której próbują obniżyć jakość, aby zwiększyć wydajność. Nie trzeba dodawać, że takie podejście powoduje niezadowolenie konsumentów, co skutkuje mniejszymi przychodami dla firm.

Jednak wielu producentów nie może wyjść z tej luki, w której wydajność jest negatywnie związana z kosztami. W wielu przypadkach ci, którzy wybierają jakość, muszą poświęcić swoją wydajność i paść ofiarą zwiększonych kosztów.

Trudność Zwiększenie zwrotu z inwestycji

Oczywiście każdy producent chciałby w jakikolwiek sposób zwiększyć swój ROI (zwrot z inwestycji). W rzeczywistości proces ten znacznie zwiększy ich sprzedaż, a nawet zwiększy wartość ich produktów. Ale nie ma wielu skutecznych sposobów, w jakie firmy mogą to zrobić. Ponadto podczas wielu kryzysów ekonomicznych konsumenci nie są w stanie zainwestować swoich pieniędzy w produkty.

W ten sposób obniża ogólną sprzedaż firm i nie mają one żadnych niezbędnych środków, aby przechytrzyć system. Dlatego wielu producentów boryka się z ogromnymi trudnościami w zwiększaniu zwrotu z inwestycji.

Czytaj więcej: Znaczenie Blockchain w branży ubezpieczeniowej

Niedobór wykwalifikowanej siły roboczej

Wiemy, że robotyka lub automatyzacja mogą pomóc w zgłoszeniu się do pracy ludzkiej. Ale maszyny nie mogą w tej chwili zrobić wszystkiego. W wielu przypadkach potrzebne są ludzkie możliwości, aby system działał bez żadnych problemów. Jednak brak wykwalifikowanej siły roboczej do efektywnego zarządzania produkcją lub szybkiego rozwiązywania wszelkich problemów odbija się na tym sektorze..

Ponadto przejście na emeryturę pokolenia wyżu demograficznego powoduje niedobór siły roboczej, ponieważ inne pokolenia uważają ten rodzaj pracy za poniżający. Dlatego przemysł wytwórczy ma trudności z nadążaniem za wymaganiami przy niewielkiej ilości dostępnej siły roboczej.

Starszy system sieciowy

Każdego roku pojawiają się nowe technologie i trudno nadążyć za zmieniającymi się czasami. Na przykład urządzenia IoT lub oprogramowanie produkcyjne, a nawet robotyka, mogą stać się przytłaczające dla drobnego producenta.

Jednak zastosowanie tych technologii u dużych producentów zapewnia większą wydajność niż małe timery. Dlatego drobni pracownicy są w bardzo niekorzystnej sytuacji i nie mogą nadążyć za konkurencją. W ten sposób tworzy lukę w sektorze produkcyjnym, w której tylko wielkie nazwiska zyskują, a drobni pracownicy pozostają w tyle.

Fałszywe produkty

Kolejną ważną kwestią jest rosnąca liczba podrabianych produktów. Przestępcy producenci mylą podrabiane produkty z prawdziwymi, co uniemożliwia ich wyśledzenie. Ale ten problem degraduje markę firmy-matki, a konsumenci zaczynają unikać kupowania produktów. W efekcie sprzedaż zaczyna spadać, firma zaczyna tracić pieniądze. Z drugiej strony nielegalne strony zaczynają otrzymywać wypłaty za produkty złej jakości i niskiej jakości, co całkowicie zmienia rynek.

Dlatego firmy muszą skutecznie walczyć z tym problemem, aby konsumenci mogli uzyskać wartość, za którą płacą.

Brak odpowiedniego modelu audytu

Brak odpowiedniego modelu audytu na scenie produkcyjnej to kolejny poważny problem tej branży. W rzeczywistości, bez odpowiedniego modelu audytu, wiele firm nie jest w stanie śledzić jakości produktu na każdym etapie. Dlatego trudno jest znaleźć aktualne źródło problemu, gdy zidentyfikują problem w gotowym produkcie.

W rzeczywistości prowadzi to do ogromnych strat na przestrzeni lat, a firmy muszą ponosić ciężar pozbywania się wartych milionów dolarów produktów tylko dlatego, że nie były w stanie zapewnić jakości.

Sprawdź, jak blockchain dla nieruchomości może pozbyć się problemów tej branży!

Jak Blockchain może usprawnić produkcję?

Blockchain może usprawnić produkcję, oferując zdecentralizowaną infrastrukturę. Wiemy, że zdecentralizowana struktura nie jest odpowiednia dla środowiska korporacyjnego. Jednak funkcje związane z tą strukturą mogą w rzeczywistości pomóc firmom produkcyjnym na różne sposoby. Na przykład blockchain może oferować politykę braku manipulacji, co oznacza, że ​​gdy dane zostaną wprowadzone do systemu, pozostają tam. Dlatego nikt nie może go zmienić ani manipulować nim.

Co więcej, blockchain może ustalić użycie odpowiedniego systemu audytów. W rzeczywistości wszystko w blockchain przechodzi różne procesy audytowe. Jest to więc doskonałe narzędzie, które może pomóc firmom w regularnym kontrolowaniu jakości produktów w czasie rzeczywistym. Korzystając z urządzeń IoT, mogą łatwo monitorować stan każdego produktu.

Innym świetnym sposobem, w jaki blockchain może usprawnić produkcję, jest redukcja kosztów. W rzeczywistości blockchain może pomóc firmom obniżyć koszty, nie szkodząc w żaden sposób ich jakości. Dzięki temu firmy mogą wreszcie uwolnić się od luk i wreszcie oferować konsumentom swoje najlepsze produkty. Co więcej, może pomóc zaoszczędzić wiele zasobów również dla drobnych producentów.

Wreszcie, blockchain na rynkach produkcyjnych może usprawnić proces transakcyjny zachodzący w ekosystemie. Wszystko odbywa się w ciągu kilku sekund, płacąc dostawcy, zajmując się centrum dystrybucyjnym lub logistyką. Wcześniej przetwarzanie transakcji zajmowało kilka dni. Ale używając blockchain, możesz to zrobić w ciągu kilku minut!

Jest to więc ogromny wzrost dla wszystkich firm, ponieważ mogą teraz w pełni zwiększyć swoją wydajność. Jak widać, znaczenie blockchain w produkcji jest ogromne i nie ma od tego wyjątku.

Zapisać się: Kurs Certified Enterprise Blockchain Professional (CEBP)

W jaki sposób Blockchain jest używany w produkcji?

Audyt łańcucha dostaw w celu zwiększenia przejrzystości

Jest to obecnie jeden z najlepszych blockchainów w produkcji. W rzeczywistości 78% firm martwi się procesem audytu łańcucha dostaw, a marnotrawstwo z tego tytułu stale rośnie. Jest to więc problem, który wymaga natychmiastowego rozwiązania. Blockchain może w tym przypadku z łatwością pomóc.

W rzeczywistości blockchain może oferować audyt produktów w czasie rzeczywistym i zapewnić, że dane są wolne od uszkodzeń. Co więcej, możesz użyć łańcucha blokowego, aby sprawdzić linię produkcyjną w dowolnym momencie. To świetny sposób na zmniejszenie ilości marnotrawstwa i zwiększenie dochodów.

Poprawa wydajności w zakładach produkcyjnych

Innym dobrym przykładem zastosowania jest poprawa wydajności w całym sektorze wytwórczym. Jak już wiesz, zakłady produkcyjne borykają się z wieloma problemami związanymi z nieefektywnością. Ale nie ma dobrego sposobu, aby go zwiększyć bez pogorszenia jakości produktu. Jednak użycie blockchain może pomóc im zachować równowagę między tymi dwoma elementami.

W takim przypadku nikt nie musi rezygnować z jakości produktu, aby podnieść ich status. Blockchain może usprawnić produkcję, pozbywając się wszelkich błędów związanych z zarządzaniem i chaotycznym procesem. Co więcej, brak błędów popełnionych przez człowieka i danych wolnych od manipulacji może znacznie zwiększyć ich dochody. Dlatego automatycznie zwiększy ich wydajność.

Obniżanie barier dla mniejszych producentów

Kolejnym elementem blockchain w przypadkach zastosowań produkcyjnych jest korzyść dla mniejszych producentów. W rzeczywistości blockchain może stać się wybawcą tej branży i ostatecznie położyć kres dyskryminacji drobnych producentów. Blockchain może pomóc w tworzeniu nowych możliwości na rynku krajowym dla mniejszych producentów, aby mogli czerpać zyski.

I wreszcie, korzystając z technologii, ci drobni konkurenci mogą wejść do gry i wyrobić sobie markę w branży. Poinformowano, że każdy producent, który zastosował tę technologię w jakimkolwiek elemencie sektora, uzyskał przewagę konkurencyjną na rynkach. Z drugiej strony, blockchain jest opłacalną opcją nawet dla drobnych producentów.

Blockchain niesie wiele korzyści dla różnych branż. Zapoznaj się z naszym przewodnikiem po zaletach technologii blockchain, aby dowiedzieć się więcej na jej temat.

Zmniejszanie błędów systemowych

Cóż, sektor produkcyjny nie jest odporny na pewne naruszenia danych. W rzeczywistości te naruszenia mają wiele różnych form. Ponadto, ponieważ firmy używają obecnie systemów sieciowych do automatyzacji lub śledzenia pracy, każde naruszenie systemu może spowodować, że przestępcy uzyskają dostęp do poufnych informacji. Dlatego utrzymanie lub posiadanie odpowiednich procedur bezpieczeństwa może stać się ogromnym obciążeniem dla firm.

Blockchain może w tym pomóc. W rzeczywistości sieć blockchain działa jak zapora ogniowa chroniąca przed wieloma cyberprzestępstwami. Może zapobiec przedostawaniu się złośliwej publiczności do systemu, a nawet ostrzegać innych członków o próbie. Może to pomóc firmom w ochronie ich poufnych informacji i na dłuższą metę zredukować wszelkie systematyczne awarie.

Dlatego znaczenie blockchain w produkcji rośnie z dnia na dzień.

Wykrywanie podróbek i pochodzenie produktu

Innym popularnym blockchainem w zastosowaniach produkcyjnych jest wykrywanie podrabianych produktów. Ale tutaj blockchain będzie potrzebował pomocy urządzeń IoT. Ten rodzaj oszukańczej działalności nęka cały świat. Na przykład każdego roku sektor ten traci 3,7 biliona dolarów tylko za podrabiane produkty. Co więcej, konsumenci również tracą pieniądze, ponieważ nie otrzymują wartości, za którą płacą.

Ale dzięki blockchain mogą wreszcie położyć kres temu problemowi. W rzeczywistości, korzystając z funkcji śledzenia w czasie rzeczywistym blockchain, mogą używać urządzeń IoT do sprawdzania każdego produktu dostarczanego od producenta do konsumenta. Tak więc nie ma możliwości, aby strona trzecia mogła wejść między transakcjami i umieścić swoje produkty na rynku.

Uwierzytelnianie urządzeń IoT

Nawet urządzenia IoT wymagają od czasu do czasu ochrony łańcucha bloków. Obecnie firmy produkcyjne intensywnie wykorzystują urządzenia IoT do śledzenia swoich produktów. Jednak te urządzenia nie mają niezbędnych protokołów bezpieczeństwa, aby chronić je przed cyberatakami. Dlatego cyberprzestępcy mogą uzyskiwać dostęp do urządzeń, wyłączać je i manipulować danymi tylko za pomocą połączenia internetowego.

To ogromne ryzyko. Ale blockchain w produkcji może tutaj uratować sytuację. Korzystając z protokołu bezpieczeństwa blockchain, urządzenia IoT mogą używać zdecentralizowanej sieci do przechowywania danych. Dzięki temu mogą pozostać chronieni, nawet podczas ataku.

Śledzenie procesu konserwacji w czasie rzeczywistym

Przerwa w produkcji wynika z problemu z konserwacją. Ale koszt tego jest trudny do obliczenia. Niestety, ponad 80% firm nie jest nawet w stanie prawidłowo obliczyć tych kosztów. Tak więc powoduje to ogromną nieefektywność w wewnętrznym łańcuchu dostaw. Ponadto, ponieważ firmy polegają na starym sprzęcie, częstotliwość przestojów może drastycznie wzrosnąć.

Jednak wykorzystanie łańcucha bloków w produkcji do utrzymania łańcucha dostaw może zapewnić większą automatyzację tego procesu. Na przykład możesz uzyskać śledzenie procesu konserwacji w czasie rzeczywistym, co pomoże ci łatwo określić przestoje. Ponadto w wielu przypadkach zależność od łańcucha bloków może pomóc w ustaleniu pierwotnej przyczyny problemu.

Chcesz sprawdzić więcej przypadków użycia blockchain? Sprawdź teraz ponad 20 najlepszych przypadków użycia blockchain!

Zabezpieczanie wrażliwych danych

Innym ważnym zadaniem dla blockchain w produkcji jest zabezpieczenie wrażliwych danych na linii produkcyjnej. Jak już wiesz, sektor produkcyjny od czasu do czasu ma do czynienia z wieloma wewnętrznymi poufnymi informacjami. Tak więc, jeśli informacja wydostanie się lub wpadnie w ręce konkurentów, może to oznaczać ogromną stratę. Dlatego logiczne jest używanie technologii, która może zapewnić bezpieczeństwo tych poufnych informacji.

Blockchain wydaje się być do tego idealnym rozwiązaniem. W rzeczywistości blockchain może pomóc temu sektorowi, oferując dostęp do danych oparty na uwierzytelnianiu.

Bezpieczny rynek dla wytwarzania przyrostowego

Produkcja przyrostowa to nowy rodzaj podejścia do sektora produkcyjnego. W rzeczywistości oznacza to drukowanie 3D. Jednak nadal nie jest to główny nurt. Problem w tym, że ten sektor potrzebuje odpowiedniego kanału do zaprezentowania możliwości. Ale przy wszystkich oszukańczych działaniach, które mają już miejsce w branży, wielu prawdziwych producentów nie może się wyróżnić. Istnieje również inny problem polegający na kradzieży projektów innych osób przez włamanie się do serwera tej drukarki. Ale blockchain może zaoferować bezpieczny rynek, na którym projektanci mogą opatentować swoje projekty i je sprzedać. Rządy mogą również śledzić wszelkie nielegalne działania w tej dziedzinie za pomocą blockchain.

Poprawa pozyskiwania materiałów

Krążenie materiałów ma kluczowe znaczenie dla przemysłu wytwórczego. Dlaczego jednak? Cóż, to dlatego, że jeśli nie użyją autentycznych materiałów, ich jakość produktu końcowego znacznie się obniży. Dlatego logiczne jest przetestowanie źródła przed dokonaniem ostatecznego zakupu.

Dlatego wykorzystanie blockchain w produkcji do utrzymania łańcucha dostaw ma kluczowe znaczenie. Blockchain może pomóc w zapewnieniu autentyczności źródła i odpowiedniej jakości materiałów. Co więcej, blockchain może nawet łączyć prawdopodobne źródła ze swoimi kupującymi, aby dać im więcej opcji.

Lepszy model biznesowy wykorzystujący blockchain może pomóc Twojej firmie na wiele sposobów. Rozpocznij swój projekt blockchain, korzystając z naszej najlepszej strategii wdrażania blockchain już teraz!

Firmy produkcyjne w świecie rzeczywistym korzystające z technologii Blockchain

Grupa Volkswagen

Grupa Volkswagen wykorzystuje blockchain w produkcji do śledzenia łańcucha dostaw minerałów. W rzeczywistości firma stara się skutecznie pozyskiwać materiał i odpowiednio utrzymywać jego stan. Praktycznie będą śledzić mineralny kobalt, którego używają w swoich akumulatorach litowo-jonowych. Audytowanie tych minerałów pochłania dużo zasobów, ale użycie łańcucha blokowego może zaoszczędzić czas i pieniądze.

Grupa Toyota

Toyota to kolejna z firm produkcyjnych wykorzystujących blockchain w swojej branży motoryzacyjnej. W rzeczywistości ta grupa bada wpływ technologii blockchain w branży, aby zobaczyć, gdzie blockchain może zabłysnąć najbardziej. Co więcej, używają również blockchain do zarządzania łańcuchem dostaw, aby uzyskać niezbędne informacje dla swoich samojezdnych samochodów.

Samsung

Samsung bardzo efektywnie wykorzystuje blockchain na rynkach produkcyjnych. Głównie chcą używać blockchain do śledzenia swoich przesyłek z fabryki do sklepów za pomocą funkcji śledzenia w czasie rzeczywistym. Według nich mogą obniżyć koszty wysyłki nawet o 20%, jeśli zaczną używać blockchain.

Daimler

Daimler to kolejna z firm produkcyjnych wykorzystujących blockchain do swojej platformy udostępniania danych. W rzeczywistości zakończyli już weryfikację koncepcji za pomocą protokołu Ocean Protocol w zakresie łańcucha blokowego. Co więcej, teraz wiedzą, jak wykorzystać blockchain do zarabiania na strumieniach danych w ich wewnętrznym łańcuchu dostaw.

Foxconn

Foxconn jest obecnie jedną z największych firm technologicznych i jest odpowiedzialna za produkcję iPhone’a firmy Apple. W rzeczywistości, wykorzystując blockchain, dają one pożyczkodawcom pozabankowym możliwość bezpośredniego pożyczania pieniędzy łańcuchowi dostaw. Dzięki temu mogą łatwo łączyć pożyczkodawców z dostawcami bez dodatkowych formalności.

Bród

Ford to kolejna z firm produkujących samochody, która wykorzystuje blockchain do pozyskiwania minerałów. W rzeczywistości używają technologii IBM do śledzenia dostaw minerałów dla przemysłu motoryzacyjnego. Głównym celem jest zapewnienie otwartej sieci, która może pomóc innym śledzić i weryfikować wszystkie minerały, które oszczędzają czas i pieniądze.

Tulić

Nestle wykorzystuje blockchain w procesie produkcji żywności. Tutaj firma współpracuje z OpenSC nad opracowaniem własnego śledzenia procesów spożywczych i łańcuchów dostaw. Ale ta inicjatywa różni się od ich współpracy z IBM Food Trust.

Unilever

Unilever pracuje nad rocznym projektem pilotażowym, w ramach którego będzie używać technologii blockchain do śledzenia transakcji w łańcuchu dostaw herbaty. Obecnie firma współpracuje z dużymi bankami, aby śledzić rolników oraz ogólny proces zaopatrzenia i produkcji herbaty.

Pfizer

Pfizer wykorzystuje również blockchain w produkcji. W rzeczywistości są firmą farmaceutyczną i chcą zapewnić sobie odpowiednie produkty w swoich dostawach. Tak więc, wraz z innymi firmami farmaceutycznymi, śledzą wszystkie swoje leki kliniczne od producenta do konsumenta.

Merck & Współ.

Inna firma farmaceutyczna Merck & Co. wykorzystuje blockchain w produkcji do rozwiązywania problemów produkcyjnych, takich jak przechowywanie leków, zgodność z przepisami, badania kliniczne, wydajność łańcucha chłodniczego i tak dalej. Obecnie są częścią konsorcjum Drug Supply Chain Security Act (DSCSA).

Czytaj więcej: 50 najlepszych firm korzystających z technologii Blockchain

Wniosek

Korzyści z blockchain w produkcji są ogromne. Blockchain może stworzyć możliwości dla całej branży i zapewnić uczciwy rynek dla dużych i małych producentów. Jak widać, blockchain bez trudu wpisuje się w ekosystem produkcji. Dlatego nadszedł najwyższy czas, aby firmy na całym świecie zaczęły wdrażać tę technologię i wykorzystywać całą jej chwałę.

Czy jesteś podekscytowany technologią i chcesz odkryć więcej możliwości? Jeśli dopiero zaczynasz i chcesz dowiedzieć się więcej o technologii, możesz skorzystać z naszego bezpłatnego kursu blockchain. Rozpocznij swoją przygodę z blockchainem i już teraz wykorzystaj zalety blockchain!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me