Blockchain to wschodząca technologia w wielu branżach, w tym także w przemyśle naftowym i gazowym. W tym miejscu przyjrzymy się bliżej, w jaki sposób blockchain może zakłócić przemysł naftowo-gazowy i uczynić go bardziej zrównoważonym w dłuższej perspektywie.

Blockchain szybko wyrasta z tagu kryptograficznego, aby stać się automatycznym i inteligentnym pośrednikiem w zawieraniu umów. Nie tylko to, ale blockchain jest również uważany za ceglaną ścianę, przez którą prawie niemożliwe jest przebicie.

Oprócz usuwania pośredników lub pośredników, łańcuch bloków działa teraz jako zaufane źródło, w którym zapewnia maksymalną prywatność. Ale co z jego konsekwencjami dla przemysłu naftowego i gazowego. W rzeczywistości ta branża boryka się z wieloma problemami i wymaga zmian. Ale czy blockchain może być wybawcą tej branży?

Czy to naprawdę może się tu przydać? Przeanalizujemy i pomożemy nowicjuszom zrozumieć skutki blockchain w tej niszy. Tutaj możesz szybko dowiedzieć się, jak używać blockchain w przemyśle naftowym i gazowym i wykorzystać tę bazę wiedzy na swoją korzyść.

Zapisać się: Darmowy kurs Blockchain


Blockchain w ropie i gazie: czy są jakieś problemy?

W tej branży jest wiele problemów. Blockchain w sektorze ropy i gazu może naprawdę pomóc w tym względzie. Sprawdźmy teraz możliwe problemy tej branży!

Pogarszające się warunki podatkowe

Problem polega na tym, że administracje fiskalne nie mają odpowiedniej stabilności. Dlatego przemysł naftowo-gazowy boryka się z poważnymi problemami, ponieważ cały czas musi borykać się ze zmieniającymi się przepisami. Co więcej, każdy naród ma różne rodzaje przepisów. Nadążanie za tym wszystkim jest praktycznie nie lada wyzwaniem.

Liderzy branży w tym sektorze uważają, że jest oczywiste, że problem ten na dłuższą metę ich przytłoczy, jeśli administracja fiskalna nie będzie stabilna. Co więcej, sama niestabilność kosztowała branżę ponad 2,3 miliarda dolarów spadku przychodów. W związku z tym wymaga to zmiany już teraz, jeśli sektor ten może się prawidłowo rozwijać.

Szkodliwe niekonwencjonalne zasoby

Dostęp do niekonwencjonalnych zasobów jest dość trudny. Poza tym wcześniej nie były tak popularne jak obecnie. Dzięki zaawansowanej technologii firmy mogą teraz korzystać z tych zasobów. W rzeczywistości są to głównie gaz łupkowy, piaski roponośne i metan z pokładów węgla. Chociaż zasoby te otwierają nowe możliwości dla tej branży, konsekwencje ich wykorzystania mogą w dłuższej perspektywie spowodować więcej szkód.

Wielu ekspertów jest bardzo zaniepokojonych szczelinowaniem hydraulicznym, aby uzyskać dostęp do tych zasobów. Może zatruwać zasoby wodne, a nawet powodować niestabilność środowiska. Jest to więc również poważny problem, którego w tej chwili nie można przeoczyć.

Rosnące zapotrzebowanie konsumentów

Wymagania konsumentów rosną w szybkim tempie. Chociaż wiele firm już dokonuje inwestycji, aby przyspieszyć swój wzrost, to nadal nie wystarczy utrzymywanie stałego przepływu ropy i gazu, aby zaspokoić wszystkie potrzeby.

Musimy również wziąć pod uwagę fakt, że zasoby te nie są nieograniczone. Co więcej, proces uzyskiwania dostępu do nich i ich udoskonalania jest również bardzo kosztowny. Dlatego przedsiębiorcom w tym zakresie trudno jest w każdej chwili zaspokoić popyt.

Ich ceny mogą również szybko spaść w przypadku katastrofy ekologicznej lub nawet wzrosnąć, gdy popyt jest wysoki, ale podaż jest niska.

Odpowiedzialność społeczna i środowiskowa

W tej chwili jest to poważny problem. Tutaj firmy mają do czynienia z różnymi kwestiami społecznymi, takimi jak interesariusze, kwestie bezpieczeństwa i kwestie zdrowia pracowników. Również ogólne relacje ze społecznością mogą mieć wpływ. Co więcej, przemysł naftowo-gazowy musi radzić sobie z korupcją i szkodami dla środowiska, ponieważ proces wydobywania tych zasobów jest szkodliwy dla samej ziemi.

Innym poważnym problemem jest wpływ szczelinowania na środowisko. W rzeczywistości szczelinowanie jest uważane za nielegalne w wielu krajach, ponieważ może zatruć okoliczne ziemie wraz z ich źródłem wody. Tak więc ludzie żyjący na tych ziemiach staną przed poważnymi problemami. W dłuższej perspektywie ziemie te stają się wyludnione i nie nadają się do zamieszkania, co również stanowi poważny problem.

Przeczytaj także: Wyjaśnienie technologii Blockchain: zdecentralizowany ekosystem

Zwiększone zapotrzebowanie na paliwa odnawialne

Ten problem występuje z powodu presji środowiskowej. W rzeczywistości wielu konsumentów jest zaniepokojonych wpływem na środowisko i żądają lepszego, odnawialnego rozwiązania tego problemu. Należy również powstrzymać rosnącą ilość zanieczyszczeń. Jednak firmom trudno jest zaoferować w pełni odnawialne rozwiązanie.

Tutaj będą potrzebować dodatkowej pomocy w znalezieniu i koordynowaniu całego schematu biznesowego bez odpowiedniego rozwiązania w tej niszy. Jeśli nie od razu zajmą się tą kwestią, na dłuższą metę mogą napotkać poważne problemy.

Rosnące koszty utrzymania

Utrzymanie tych zakładów to także kolejny problem w tym sektorze. W rzeczywistości wszystkie zakłady mają regularnie sprawdzać, jak działają zakłady. Co więcej, branża musi również skupić się na rozwoju przyjaznych dla środowiska mediów. Dlatego, aby upewnić się, że działają idealnie, muszą wykonywać regularne kontrole.

Ale wszystkie te procesy powodują wzrost kosztów utrzymania. W rezultacie ogólna wydajność firmy spada i spada. Dlatego bardzo ważne jest, aby zrównoważyć oba warunki i zapewnić lepszą konserwację przy niższych kosztach.

Zmniejszanie wydajności

Wraz z dojrzewaniem życia na plantacji spada ogólna wydajność tej rośliny. Jednak wybranie całkowicie nowej plantacji jest bardzo kosztownym procesem. Dlatego obecnie wymagane jest utrzymanie wydajności, nawet jeśli plantacja się starzeje. Tak więc przemysł naftowy i gazowy musi zagwarantować, że te zakłady będą niezawodny, będą nadążać za wymaganiami.

Na dzień dzisiejszy nie ma żadnego solidnego rozwiązania tego problemu. Dlatego też staje się dużym problemem zarówno dla inwestorów, jak i dla samej firmy.

Czytaj więcej: Blockchain w rolnictwie: przypadki użycia i przykłady

Nieefektywny łańcuch dostaw

Kolejnym ogromnym problemem w tym sektorze jest brak odpowiedniego zarządzania łańcuchem dostaw. W rzeczywistości każda pojedyncza elektrownia naftowa lub gazowa jest ogromna i wymaga wielu zasobów ludzkich, aby koordynować wszystkie instancje lub elementy.

Jednak utrzymywanie lub utrzymywanie powiązań między tymi elementami jest złożonym i trudnym zadaniem. Bez odpowiedniego zarządzania łańcuchem dostaw nie ma możliwości, aby poradzili sobie ze wszystkimi elementami naraz. Co więcej, nie ma również opcji śledzenia procesu w czasie rzeczywistym. Technologia, której używają w tej chwili, nie jest odpowiednia i działa w starszym systemie, który jest podatny na błędy.

Brak przejrzystości

Kolejnym ogromnym problemem jest brak przejrzystości w tej branży. Jednym z głównych problemów jest rosnąca korupcja, która nęka branżę od wewnątrz. W rzeczywistości jest zbyt wielu ludzi, którzy nadużywają swojej pozycji i czerpią korzyści z firm, a nikt tego nie zauważa. Jest to ogromne obciążenie, z którym musi sobie radzić branża, i nie jest w stanie powstrzymać całej korupcji.

Ponadto na każdym etapie działalności firmy nie ma przejrzystości. Jest to więc doskonała okazja dla złego gracza, aby łatwo zmienić dokumentację. Dlatego w tej kwestii potrzebna jest pomoc z zewnątrz, aby raz na zawsze w pełni pozbyć się korupcji.

Brak odpowiednich audytów i konserwacji

Przemysł naftowy i gazowy nie ma odpowiednich programów konserwacji i audytów. Dlatego naturalne jest ciągłe borykanie się z trudnościami technicznymi. Z powodu tych trudności branża traci co roku ogromne dochody. Nie wspominając o rosnącej liczbie zagrożeń na samej plantacji. Wyobraź sobie, że jeśli dojdzie do uszkodzenia technicznego rurociągu i nie zostanie on natychmiast naprawiony, może pęknąć w każdej chwili.

Bez codziennego procesu audytu i szybkiej obsługi tych problemów sytuacja będzie się tylko pogarszać. Ale proces audytowania i koordynowania tych konserwacji jest również kosztowny, a firmy czasami niechętnie je robią..

Słabe zarządzanie odpadami

Groźba gospodarowania odpadami w tej branży jest niepokojąca. Większość dużych firm nie ma odpowiednich protokołów zarządzania odpadami. Jednak wszystkie te firmy wytwarzają ogromne ilości odpadów, które wymagają odpowiedniej konserwacji. W rzeczywistości odpady te są niebezpiecznie szkodliwe dla środowiska i ludzi.

Ale zobaczysz, że niektóre firmy mogą wyrzucać swoje odpady w dowolnym miejscu, co utrudnia środowisko. W rzeczywistości rządy mają surowe przepisy dotyczące złego wyniku, ale tylko garstka przestrzega protokołu bezpieczeństwa.

Zapisać się: Kurs Certified Enterprise Blockchain Professional (CEBP)

Korzyści z używania Blockchain w przemyśle naftowym i gazowym

Istnieją pewne korzyści, które wiążą się z wykorzystaniem technologii blockchain w tej branży. W rzeczywistości blockchain oferuje kilka bardzo wspaniałych funkcji, które mogą pomóc tej branży zabłysnąć bardziej. Na przykład możesz użyć inteligentnych kontraktów do automatyzacji zakupów ropy i gazu.

Co więcej, możesz również użyć tego do ułatwienia wszelkich umów, z którymi ma do czynienia firma. Pozwoli to nie tylko zaoszczędzić czas, ale także będzie opłacalne.

Kolejną ważną cechą jest przejrzystość. Tak, blockchain oferuje system księgi pełnej przejrzystości, który jest otwarty dla wszystkich.

Dlatego jest to doskonała okazja, aby w końcu wrócić do korupcji, która niszczy ten przemysł od środka. Gdy dzienniki są otwarte dla wszystkich, możesz w dowolnym momencie wykryć wszelkie rozbieżności.

Jednak najważniejszą częścią jest fakt, że nie będzie to wymagało żadnego wykrywania, ponieważ wszystkie zapisy w tej księdze są niezmienne. Co to znaczy? Cóż, oznacza to, że nikt nie może go zmienić ani usunąć ponownie, gdy rekord znajduje się w księdze. Tak więc zły gracz nie może już zmieniać dokumentacji.

Wreszcie, blockchain może sprawić, że ta branża będzie rozproszona i zdecentralizowana. Co to znaczy? Cóż, oznacza to, że ta branża nie będzie już miała centralnego organu do zarządzania.

W rzeczywistości będzie promować uczciwość i zaufanie między stronami, które zamierzają wspólnie pracować nad biznesem. Dlatego jest to jeden z przypadków użycia ropy i gazu w łańcuchu bloków.

Blockchain niesie wiele korzyści dla różnych branż. Zapoznaj się z naszym przewodnikiem po zaletach technologii blockchain, aby dowiedzieć się więcej na jej temat.

Przypadki użycia Blockchain w przemyśle naftowym i gazowym

Jest tak wiele przypadków użycia blockchain w tej branży. Skoncentrujemy się jednak dziś na niektórych kluczowych. Sprawdźmy teraz, co to jest.

Digitalizacja transakcji związanych z ropą naftową

Jednym z najbardziej znanych przypadków wykorzystania ropy i gazu w łańcuchu bloków jest proces cyfryzacji transakcji związanych z ropą naftową. W rzeczywistości ropa naftowa jest obecnie dojrzałym gospodarczo rynkiem towarowym. Jednak tylko niewielka liczba firm produkuje ropę naftową do celów handlowych. Co więcej, zdarzyło się to w odległych lokalizacjach, które wymagają transportu. Prawie 80% światowych transakcji naftowych odbywa się drogą wodną.

Dzięki blockchain ten proces może w końcu uzyskać potrzebną transakcję. Na przykład dzięki blockchain ta transakcja zyska większe bezpieczeństwo i wydajność. Ponadto, ponieważ poprawi się przejrzystość, możesz łatwo śledzić proces z poziomu platformy.

Ropa i gaz na bazie kryptowalut

Blockchain może otworzyć wiele nowych możliwości dla tej branży. Na początek może oferować klientom kryptowaluty oparte na ropie i gazie. W rzeczywistości może to być naprawdę duża szansa na tokenizację tego sektora i więcej opcji dla inwestorów. Rynki inwestorów są w tej chwili dość przejrzyste, więc dodanie większej liczby opcji przyniesie korzyści tylko obu branżom.

Co więcej, może stać się doskonałym źródłem inwestycji i dobrym źródłem dochodu dla wielu ludzi. Ponadto różne strony mogą używać tego tokena do przesyłania wartości w sobie bez potrzeby korzystania z jakichkolwiek banków jako pośrednika. Dlatego posiadanie kryptowaluty opartej na ropie i gazie jest naprawdę świetnym podejściem.

Lepsze zarządzanie regulacjami

Jak już wiesz, przemysł naftowo-gazowy boryka się z poważnymi problemami, ponieważ cały czas musi borykać się ze zmieniającymi się przepisami. Co więcej, każdy naród ma różne rodzaje przepisów. Nadążanie za tym wszystkim jest praktycznie nie lada wyzwaniem.

Co więcej, ponieważ rządy nieustannie zmieniają przepisy i kwotę podatków, firmom trudno jest wymyślić, jak zachować zgodność z przepisami i utrzymać działalność biznesową..

Dlatego korzystanie z inteligentnych kontraktów dla przemysłu naftowego i gazowego może faktycznie pomóc w tym zakresie. Organy regulacyjne mogą wykorzystać tę umowę do zautomatyzowania procesu płatności podatków. Ponadto, ponieważ umowy zawsze muszą być aktualizowane i same się utrzymywać, możesz łatwo nadążyć za wszelkimi zmianami.

Ulepszone zarządzanie rejestrami gruntów

Jednym z głównych przypadków użycia blockchain w przemyśle naftowym i gazowym jest ulepszone zarządzanie danymi dotyczącymi gruntów. W rzeczywistości firmy muszą zarządzać wszystkimi swoimi rejestrami gruntów, ponieważ są one produktem inwestycji milionów dolarów.

Jednak tradycyjny lub papierowy sposób prowadzenia tak dużej ilości danych jest uciążliwy. Nie wspominając o tym, że może wpaść w niepowołane ręce, które następnie mogą go wykorzystać.

Ale w przypadku blockchain ten problem jest w pełni rozwiązalny. Ponieważ masz już dostęp do niezmiennej księgi, firmy mogą przesyłać informacje wraz z dokumentacją rejestrów gruntów. Możesz więc w pełni zabezpieczyć dokumenty, ponieważ nikt nie może ich zmienić ani usunąć z systemu.

Czytaj więcej: Blockchain w produkcji: przewodnik po upodmiotowieniu przemysłu

Bezpieczne przechowywanie danych dla Internetu rzeczy

Innym przykładem zastosowania blockchain w przemyśle naftowym i gazowym jest przechowywanie danych urządzeń IoT. W rzeczywistości, wraz z ewolucją technologii, firmy używają obecnie wielu urządzeń IoT do monitorowania swoich różnych operacji.

Jednak bezpieczeństwo danych, które zbierają urządzenia IoT, jest prawie zerowe. Ogólnie rzecz biorąc, urządzenia IoT nie mają zdecentralizowanej struktury, więc są podatne na ataki i bardzo podatne na cyberataki.

Ale jeśli firmy zaczną używać blockchain jako podstawowego magazynu danych, mogą zabezpieczyć wszystkie informacje przed niepowołanymi rękami. W rzeczywistości może oferować zabezpieczoną warstwę z kryptografią do szyfrowania wszystkich danych i uczynienia ich własnością prywatną.

Lepszy recykling i zarządzanie odpadami

To ogromna szansa, aby aplikacja oparta na blockchain mogła zabłysnąć w tym sektorze. Jak wiesz, większość dużych firm nie ma odpowiednich protokołów zarządzania odpadami. Jednak wszystkie te firmy wytwarzają ogromne ilości odpadów, które wymagają odpowiedniej konserwacji.

W rzeczywistości odpady te są niebezpiecznie szkodliwe dla środowiska i ludzi. Z drugiej strony większość firm zamawia surowce w dużych ilościach i nie wykorzystuje ich ponownie, kiedy tylko jest to możliwe.

Zwiększa to również dużo odpadów. Jednak dzięki technologii blockchain firmy mogą szybko pozbyć się problemu. W rzeczywistości blockchain może zaoferować sposób śledzenia tych produktów i odpadów wytwarzanych na plantacjach.

Śledzenie śladu węglowego

Innym popularnym zastosowaniem blockchain w sektorze ropy i gazu jest śledzenie emisji dwutlenku węgla. Na dłuższą metę cała plantacja tego przemysłu wytwarza dużo zanieczyszczeń i emituje dużo węgla do środowiska. Dlatego tylko praktyczne jest wprowadzenie bardziej zrównoważonego modelu biznesowego, który raz na zawsze zredukuje ślad węglowy.

Tutaj do gry wkracza blockchain. W rzeczywistości blockchain może samodzielnie śledzić wszystkie emisje dwutlenku węgla i oferować lepsze systemy zarządzania dla tej branży. Dzięki tej technologii branża może wreszcie wyśledzić i zmniejszyć ślad węglowy.

Ulepszona inspekcja rurociągu

W rzeczywistości inspekcja rurociągów będzie wymagała dobrej koordynacji ze strony firm regionalnych, aby skutecznie zakończyć pracę. Podobnie jak w wielu przypadkach, firmy muszą przedstawić informacje z inspekcji lub uzyskać certyfikat na podstawie danych, aby utrzymać działalność.

Jednak koordynacja między firmami regionalnymi nie jest łatwym zadaniem. W wielu przypadkach nie koordynują, a czasami nawet fałszują dane w celu uzyskania certyfikatu.

Aby temu zapobiec, blockchain może wprowadzić swoją platformę do zarządzania inspekcjami stosów. Co więcej, firmy inspekcyjne mogą przesyłać dane z weryfikacji na kanał, a także będzie się to odbywać w czasie rzeczywistym. Każda firma może zobaczyć dane z inspekcji w czasie rzeczywistym.

Chcesz sprawdzić więcej przypadków użycia blockchain? Sprawdź teraz ponad 20 najlepszych przypadków użycia blockchain!

Lepsze zarządzanie łańcuchem dostaw

Jak już wiesz, każda instalacja naftowa lub gazowa jest ogromna i wymaga wielu zasobów ludzkich, aby koordynować wszystkie instancje lub elementy.

Jednak utrzymywanie lub utrzymywanie powiązań między tymi elementami jest złożonym i trudnym zadaniem. Bez odpowiedniego zarządzania łańcuchem dostaw nie ma możliwości, aby poradzili sobie ze wszystkimi elementami naraz.

Dlatego wykorzystanie blockchain w sektorze ropy i gazu może pomóc w usprawnieniu zarządzania łańcuchem dostaw. W rzeczywistości blockchain może pomóc w monitorowaniu systemu 24/7/365. Tak więc wszelkie problemy lub problemy można łatwo śledzić za pośrednictwem platformy.

Redukcja błędów

Innym poważnym problemem związanym z zasobami ludzkimi jest liczba błędów, jakie popełniają podczas gromadzenia danych. Cóż, jest to coś, czego nawet trening nie może się pozbyć. W rzeczywistości ludzie są podatni na popełnienie błędu, a nawet jeden błąd w tym zakresie może spowodować ogromne straty. Ponieważ jednak ta branża nie ma sposobu, aby pozbyć się wszystkich zasobów ludzkich, potrzebuje więcej pomocy technologicznej, jak tylko może..

Tak więc użycie tutaj blockchain z pewnością pomoże im raz na zawsze zredukować błędy popełniane przez ludzi. W wielu przypadkach firmy mogą zautomatyzować gromadzenie danych dotyczących konserwacji, zgłoszeń terenowych i tak dalej. To znacznie zmniejszy ryzyko błędów.

Ulepszona konserwacja

W rzeczywistości konserwacja plantacji jest zadaniem bardzo kosztownym. Ale wszystkie te procesy zwiększają koszty utrzymania. W rezultacie ogólna wydajność firmy spada i spada.

Dlatego bardzo ważne jest, aby zrównoważyć oba warunki i zapewnić lepszą konserwację przy niższych kosztach.

Dlatego wykorzystanie łańcucha bloków w ropie i gazie w tej branży może faktycznie pomóc w usprawnieniu procesu konserwacji. Będzie to regularne, a bezpieczeństwo będzie zachowane we wszystkich procesach.

W rzeczywistości te bazy danych są łatwe do zautomatyzowania, a konserwacja tych baz danych jest niewielka. Krótko mówiąc, pozwoli to zaoszczędzić pieniądze i zaoferuje lepsze wyniki w dłuższej perspektywie.

Pojednanie finansowe

Proces początkowy w branży jest dość złożony. Dlatego wiele firm może jednocześnie pracować nad tym samym projektem. W związku z tym przechowywanie ich wszystkich w aktach i utrzymywanie ich we właściwy sposób jest na razie trudnym wyzwaniem. Dlatego wiele firm może zderzyć się ze sobą, nad czym pracują.

Dlatego wykorzystanie inteligentnych kontraktów do automatyzacji wszystkich projektów przemysłu naftowego i gazowego może faktycznie rozwiązać problemy. Tak więc ułatwienie wszystkim stronom w ramach jednej umowy faktycznie pomoże, na dłuższą metę, rozbawić wszystkie kwestie naraz.

Blockchain może pomóc rozwinąć Twój biznes. Rozpocznij swój projekt blockchain, korzystając z naszej najlepszej strategii wdrażania blockchain już teraz!

Które firmy wdrażają technologię Blockchain w przemyśle naftowym i gazowym?

Abu Dhabi National Oil Company

Abu Dhabi National Oil Company wdraża technologię blockchain w przemyśle naftowym i gazowym, aby zwiększyć przejrzystość w firmach. Co więcej, planują również rozszerzyć tę technologię na zarządzanie łańcuchem dostaw.

Muszla

Shell to kolejna firma wdrażająca technologię blockchain w przemyśle naftowym i gazowym do handlu ropą naftową. Co więcej, mają również Macquarie jako bank inwestycyjny w projekcie. Planują zainwestować w projekt Sinochem.

PetroChina

PetroChina wykorzystuje blockchain w ropie i gazie do procesów końcowych. Obecnie pracują nad projektem, który pomoże im w bardziej efektywny sposób handlować ropą naftową. Firma zebrała już 15 milionów dolarów na projekt.

Saudi Aramco

Saudi Aramco wykorzystuje również blockchain w przemyśle naftowym i gazowym do procesów końcowych. Obecnie współpracują z VAKT w zakresie handlu. W rzeczywistości ta platforma jest bardziej odpowiednia do przetwarzania potransakcyjnego.

BP

BP wykorzystuje również blockchain w sektorze ropy i gazu. Co więcej, pracują nad platformą handlu surowcami energetycznymi, a przemysł naftowy i gazowy od razu się w to wkręca. Współpracują również z VAKT.

ExxonMobil

ExxonMobil to kolejny gracz w niszy blockchain. Obecnie używają blockchain w ropie i gazie do procesów końcowych. Niedawno zakończyli próbę autoryzacji wydatków w oparciu o blockchain (AFE).

Chevron Corporation

Chevron Corporation to jeden z największych gigantów tej branży. W tej chwili są również zainteresowani wykorzystaniem tej technologii do celów handlu ropą. Co więcej, dołączyli do konsorcjum z innymi wiodącymi graczami na rynku.

Razem SE

Total SE wykorzystuje blockchain w dziedzinie ropy i gazu w celu zwiększenia wydajności swoich możliwości handlu ropą. Oczekują od tej technologii doskonałych wyników i chcą ją maksymalnie wykorzystać.

Lukoil

Łukoil wykorzystuje tę technologię w inny sposób. W rzeczywistości akceptują Bitcoin jako oficjalny sposób płatności na swoich stacjach benzynowych. Ich stacje w Estonii, na Litwie i Łotwie już teraz akceptują tę kryptowalutę.

Gazprom

Gazprom wykorzystuje również blockchain w dziedzinie ropy i gazu. W rzeczywistości chcą używać tej technologii do monitorowania i wykonywania swoich codziennych umów biznesowych. W tym celu wykorzystają inteligentne kontrakty do automatyzacji procesu.

Sprawdź 50 najlepszych firm korzystających z technologii blockchain, aby zobaczyć bardziej realne przykłady zastosowań opartych na blockchain.

Uwaga końcowa: Przyszłość Blockchain w ropie i gazie

Jak widać, przyszłość blockchain w przemyśle naftowo-gazowym rysuje się w jasnych barwach. Jest wiele sposobów, w jakie ta technologia może pomóc temu sektorowi. Sądząc po wszystkich dużych graczach, którzy już przejmują inicjatywę w tym względzie, możemy spokojnie założyć, że zostanie tutaj.

Chociaż wielu nadal sceptycznie odnosi się do przyszłości blockchain w sektorze ropy i gazu, wciąż rzeczywiste przykłady mówią inaczej.

Jeśli jesteś tylko nowicjuszem, który również chce wykorzystać blockchain w tej branży lub chcesz dowiedzieć się więcej o technologii, zalecamy rozpoczęcie od naszego bezpłatnego kursu blockchain. To może być pierwszy krok do celu!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me