Nadchodzi transformacja Blockchain. Wszystko zaczęło się od Bitcoina. Po raz pierwszy pojawił się w 2009 roku i od tego czasu wzrost wcale się nie zatrzymał. Można powiedzieć, że jesteśmy obecnie na etapie przyjmowania go przez Organizacje i Przedsiębiorstwa. Jego wpływ jest niezaprzeczalny, a branże podążają za trendem.

Idea cyfrowej transformacji Blockchain jest dość prosta do przyswojenia. Pozwala węzłom rozproszonym łączyć się ze sobą bez konieczności posiadania scentralizowanej władzy. Dzięki cyfrowej księdze jest to możliwe tam, gdzie bezpieczeństwo, niezmienność i przejrzystość to trzy najważniejsze korzyści.

Jednak nie o tym będziemy dzisiaj rozmawiać. W dzisiejszym artykule skupimy się głównie na branżach, które są obecnie przekształcane z technologii blockchain.

Wraz z Bitcoinem powstała pierwsza generacja technologii blockchain. Była obiecująca, ale tak jak każda technologia pierwszej generacji również wiązała się z nią problemy.

Tak jak powstał Internet i miał z nim problemy.


Internet pierwszej generacji był nijaki i prosty. Działało tak, jak powinno, ale można tam znaleźć tylko statyczne strony internetowe. Zawsze możemy myśleć o internecie jako o pierwszej cyfrowej transformacji, która zmieniła życie. Jednak urósł i teraz mamy Web 2.0. Blockchain to technologia, którą można nazwać drugą transformacją cyfrową, która całkowicie zmieni nasze cyfrowe życie. Dzięki blockchain budujemy Web 3.0, przyszłość internetu i to jest transformacja blockchain, na którą czekamy.

Transformacja Blockchain

Blockchain jest wszechobecny i może być używany do rozwiązywania różnorodnych problemów. Na przykład jest przydatny w bankowości, ponieważ sprawia, że ​​płatności transgraniczne są szybsze i bezpieczniejsze. Podczas gdy w finansach może pomóc firmom uzyskać bezpieczniejszą i szybszą transakcję z pełną przejrzystością.

Magazyn danych może również być świetnym przykładem użycia dla blockchain, ponieważ możemy dystrybuować dane między węzłami, gdzie nie musi to być z scentralizowanym organem. Istnieje więcej przykładów transformacji biznesu opartego na blockchainie, które omówimy poniżej.

Krótko mówiąc, jesteśmy świadkami nowej zmiany, która zmieni doświadczenie klienta.

Wiele startupów już podejmuje wyzwanie i opracowuje nowatorskie rozwiązania w oparciu o blockchain. Pozwoli to lepiej zdigitalizować ekosystem i zapewni nam działającą infrastrukturę w głównej branży, która jest bezpośrednio połączona z naszym codziennym życiem. W tym artykule omówimy transformację branży. Wraz z nim dodamy również kilka przykładów.

Aby osiągnąć transformację blockchain, musimy przeciwdziałać zagrożeniom, które powstrzymują jego rozwój. Automatyzacja jest kluczem do drugiej transformacji cyfrowej. Nie tylko to, ale musimy również rozwiązywać problemy związane z bezpieczeństwem i dbać o to, aby technologia rozwijała się bez przeszkód.

Blockchain zmieni również internet, dostarczając wysoce skalowalne rozwiązanie oparte na różnych modelach blockchain.

Zanim zaczniemy, spróbujmy lepiej zrozumieć wpływ łańcucha bloków na otaczający nas świat.

Jak rozwiązaliśmy problemy przed blockchainem?

Blockchain to stosunkowo nowa technologia. Ma zaledwie dekadę i musimy przejść długą drogę, zanim będziemy mogli z nim zrobić coś znaczącego. Aby naprawdę zrozumieć jego możliwości, musimy wiedzieć, jak działał nasz świat przed rozpoczęciem cyfrowej transformacji blockchain.

Przed wprowadzeniem blockchain nasz świat był wydajny, ale nie korzystał ze zdecentralizowanej sieci. W tamtych czasach do sprawnego prowadzenia działalności konieczne było posiadanie organu centralnego. Bez nich nie jest to możliwe.

Automatyzacja była również ograniczona i nie mogła się rozwijać, ponieważ zawsze istniała potrzeba, aby centralny organ spełniał wymagania sieci. Przed blockchainem zawsze musieliśmy używać banków do przeprowadzania transakcji lub handlu.

Krajobraz gospodarczy był w całości kontrolowany przez władze centralne i nie było innego sposobu przeprowadzania transakcji bez wiedzy banków o tym.

Jak to się teraz zmienia?

Pierwszą zmianą w transformacji blockchain, którą natychmiast zobaczysz, jest brak scentralizowanej władzy. Zmienia sposób, w jaki współdziałamy ze sobą. Przedsiębiorstwa i organizacje również skorzystają z tego, optymalizując swoją sieć i automatyzując ją bez konieczności ingerencji człowieka. Prawie każda branża zostanie zmieniona za pomocą blockchain, w tym bankowość. 

Infografika cyfrowej transformacji Blockchain

9 branż transformacji Blockchain

1. Technologia

Blockchain całkowicie zmienił sposób działania tej technologii w różnych sektorach. Aby lepiej to zrozumieć, zdecydowaliśmy się podzielić je na podkategorie, jak poniżej.

 1. Magazyn w chmurze
 2. Internet przedmiotów
 3. Zarządzanie energią
 4. Bezpieczeństwo cybernetyczne

Magazyn w chmurze

Do tej pory przechowywanie w chmurze działało w scentralizowanym środowisku. Był skuteczny, ale jest też podatny na zagrożenia bezpieczeństwa i hakerów. Dzięki blockchain konsumenci mogą bardziej ufać pamięci masowej w chmurze, ponieważ przejdzie ona do zdecentralizowanego systemu, w którym jest mniej prawdopodobne, że zostanie wykorzystana i będzie chronić dane przed utratą.

Storj jest najlepszym przykładem zdecentralizowanego przechowywania w chmurze. Zmienia przyszłość przechowywania w chmurze, wykorzystując blockchain i umożliwiając użytkownikom kontrolę nad swoimi danymi. Obecnie jest w fazie rozwoju i wkrótce zostanie wydany w fazie alfa. Chodzi o to, aby wykorzystać przepustowość wykorzystywaną na całym świecie i stworzyć centrum danych, w którym wydajność, niezawodność i przejrzystość są głównymi czynnikami wzrostu..

Pamięć masowa oparta na blockchain jest zawsze lepsza niż tradycyjna pamięć masowa, ponieważ rozwiązuje wiele wyzwań związanych z tradycyjnym systemem przechowywania w chmurze. Inne projekty, o których warto wspomnieć to Siacoin, Filecoin, i MaidSafe. Przechowywanie w chmurze jest doskonałym przykładem transformacji blockchain.

Internet przedmiotów

Internet rzeczy (IoT) to przełomowa technologia. Dzięki technologii rozproszonej księgi zmieni się ona całkowicie, ponieważ zapewni większe bezpieczeństwo, przejrzystość i możliwości, których nigdy wcześniej nie badano. Kluczową rolą blockchain jest zapewnienie, że urządzenia komunikują się ze sobą bez żadnych problemów. Blockchain będzie również mógł przechowywać więcej informacji o urządzeniach, ich interakcjach i budowaniu sieci zaufania między urządzeniami.

Krótko mówiąc, blockchain będzie działał jako podstawa interakcji i transakcji, które mają miejsce w sieci. Inteligentne kontrakty ułatwią również inżynierom automatyzację całej sieci. Kluczowe korzyści płynące ze stosowania blockchain w IoT obejmują budowanie zaufania, niskokosztową implementację i szybsze transakcje.

Naszą uwagę przykuło wiele aplikacji IoT typu blockchain. Jednak tym, o którym chcemy porozmawiać, jest IBM wyróżnił łańcuchy bloków które obecnie odblokowują sposób, w jaki biznes może wykorzystać IoT za pomocą łańcucha bloków. Innym przykładem jest Hyundai Digital Asset Currency (HDAC), sieć blockchain IoT, która obecnie buduje prywatny blockchain IoT. Uruchomienie filamentów również ciężko pracuje nad ewolucją branży IoT, produkując chip, który będzie korzystał z technologii blockchain.

Zarządzanie mocą / energią

Zarządzanie energią jest niezbędne dla lepszej przyszłości. Żyjemy w świecie, w którym potrzebujemy mocy, aby zrobić prawie wszystko. Brakuje nam również metod zaspokojenia zapotrzebowania na energię w przyszłości. W tym miejscu pojawia się transformacja blockchain.

Blockchain przede wszystkim zmieni sposób, w jaki przechowujemy, dystrybuujemy i wytwarzamy energię. Obecnie istnieje wiele półproduktów, jeśli chodzi o zaopatrzenie w energię. Firmy te czerpią ogromną część zysku, aby zapewnić świadczenie swoich usług. Po ich odejściu energia stanie się tańsza. Aby wcielić w życie pomysły, wiele startupów pracuje w sektorze zarządzania energią. Energetyczne startupy blockchain wzrosły prawie Środki w wysokości 324 milionów dolarów w zeszłym roku. Do tej pory w transformacji blockchain bierze udział ponad 100 start-upów energetycznych.

Nasz wybór obejmuje Conjoule i Dryf. Conjoule buduje sieć peer-to-peer, w której każdy będzie miał właścicieli PV, nabywców korporacyjnych i sektor publiczny. Z drugiej strony Drift będzie wykorzystywał DLT, handel i uczenie maszynowe, aby zaoferować nowego detalicznego dostawcę energii.

Bezpieczeństwo cybernetyczne

Cyberbezpieczeństwo to krytyczny aspekt obecnej technologii. Firmy poświęcają dużo zasobów, aby chronić swoje poufne dane. Chcą również chronić swoją infrastrukturę, w tym routery i inne ważne urządzenia, przed wykorzystaniem. Nie tylko, że inna infrastruktura krytyczna, taka jak transport, elektrownie itp., Również wymaga ochrony przed włamaniami

Blockchain odmieni całkowicie sposób wdrażania cyberbezpieczeństwa w pierwszej kolejności. Po pierwsze, zmieni sposób, w jaki organizacja utrzymuje decentralizację danych. W ten sposób mogą odmówić hakerom jednego miejsca do włamania. Wprowadzi również sieć peer-to-peer, która jeszcze bardziej zwiększy bezpieczeństwo sieci. Kradzież danych i oszustwa staną się przeszłością dzięki ochronie, jaką zapewnia blockchain. Zapobiegnie to również rozproszonej odmowie usługi (DDoS). Transformacja Blockchain może pomóc tylko wtedy, gdy mamy bezpieczne środowisko.

Startupy czy firmy, które zwróciły naszą uwagę w dziedzinie cyberbezpieczeństwa to m.in. Obywatelski, Cambridge Blockchain, Gladius, Ledger i wiele więcej. Chcielibyśmy wspomnieć o tym, co robi Gladius. To startup, który obecnie wykorzystuje technologię blockchain do walki z atakami DDoS i skracania czasu ładowania. Pomoże to firmie chronić usługi online przed utrudnieniami.

2. Media

Media to wielodolarowa branża, która ewoluuje z każdym rokiem. Jednak obecnie nie jest przyjazny konsumentom ani twórcom, ponieważ półprodukty wykorzystują i generują ogromne dochody. Dzięki blockchain cała przestrzeń lądowa może się zmienić i stać się bardziej dostępna zarówno dla konsumentów, jak i twórców treści. Uważamy, że wpłynie to na następujące dwie duże branże.

 1. Reklama
 2. Ocena rynku
 3. Hazard

Reklama

Reklama jest podstawowym modelem biznesowym dla wielu dużych firm. Na przykład Google i Facebook wykorzystują ten model do uzyskiwania przychodów, jednocześnie zapewniając większość swoich usług bezpłatnie. Internet to miejsce, w którym reklamodawcy mogą umieszczać swoje reklamy i zarabiać w milionach dolarów. To nie wszystko, ponieważ ekosystem mobilny ułatwia również wyświetlanie reklam w aplikacjach.

Jak więc transformacja blockchain może zmienić reklamę? Można to zobaczyć z dwóch perspektyw. Pierwsza perspektywa dotyczy tego, jak wpłynie to na użytkowników. Dzięki nowym przeglądarkom obsługującym technologię blockchain konsumenci mogą teraz wyłączyć reklamy i jednocześnie chronić swoją prywatność.

Drugi sposób patrzenia na to to usunięcie pośrednika. Brave wyda również swój token znany jako Basic Attention Token (BAT), który zmieni sposób, w jaki użytkownicy i reklamodawcy mogą bezpośrednio ze sobą współdziałać, usuwając pośredników, takich jak Facebook, Google itp. W ten sposób zarówno reklamodawcy, jak i konsumenci skorzystają z pomoc blockchaina.

Innym godnym uwagi startupem blockchain, o którym chcielibyśmy wspomnieć, jest AdEx. Jest to zdecentralizowana sieć reklamowa, która wyświetla reklamy za pomocą inteligentnych kontraktów i blockchain.

Ocena rynku / prognozowanie

Prognozowanie to przyszłość. Ponieważ złożoność rzeczy zmienia się w czasie, ludzie nie są w stanie zrozumieć leżącej u jej podstaw złożoności i podejmować decyzji. Dzięki narzędziom do prognozowania lub oceny rynku marketerom i menedżerom łatwiej będzie podjąć lepszą decyzję.

Transformacja Blockchain może przyspieszyć prognozowanie na zupełnie nowy poziom. Podejście holistyczne może mieć wpływ również na analizy, badania i inne sektory rynku. Ponieważ blockchain może przechowywać ogromne ilości danych, może być używany w połączeniu z uczeniem maszynowym lub sztuczną inteligencją.

Augur, na przykład robi właśnie to. Używają łańcucha blokowego Ethereum do zasilania swojego protokołu prognozowania, który jest obsługiwany i należący do ludzi, a nie do jakiejkolwiek scentralizowanej organizacji. Nagradza ludzi, jeśli poprawnie to przewidzą. W tej chwili są w fazie beta i powoli przechodzą do swojej głównej wersji. Innym wspaniałym przykładem może być Gnoza. Redystrybuują przyszłość, zapewniając platformę rynku prognoz, na której zasoby są odpowiednio rozdzielane.

Hazard

Byłbyś zaskoczony, gdybyś wiedział, że na gry ma wpływ transformacja blockchain. Gry do tej pory były kontrolowane przez korporacje, które wydają gry, których stworzenie kosztuje miliony dolarów. Również ekonomia przedmiotów w grze jest kontrolowana przez firmę zajmującą się grą. Teraz wszystko się zmieni dzięki zdecentralizowanym platformom do gier. Pomoże także niezależnym twórcom gier w rozpowszechnianiu ich gier na całym świecie bez martwienia się o pozwolenia lub kwestie związane z opłatami. Esport również będzie się rozwijał dzięki blockchainowi.

Zdecentralizowane granie również zwróciło uwagę graczy, a także firm, które są w tej sferze.

Bountie to singapurski e-sport, który rozwiązuje problem eSportu za pomocą kryptowaluty i łańcucha bloków. Upraszczają kwestie związane z transakcjami i sprawiają, że są one przejrzyste i szybkie. Innym przykładem może być Drużyna marzeń czyli rozwiązywanie wewnętrznych problemów eSportowych poprzez rozwiązywanie problemów organizacji, płatności i sponsorów.

3. Prawo i zbrodnia

Nasze społeczeństwo zawsze potrzebuje rozwiązania dla popełnionych zbrodni. Prawo egzekwuje te surowe wytyczne i zapewnia, że ​​przestępczość jest utrzymywana na najniższym w historii poziomie. Będziesz zaskoczony, widząc, że transformacja blockchain ma również wpływ na prawo. Postanowiliśmy podzielić to na następujące kategorie.

 1. Policja / prawo
 2. Bezpieczeństwo broni

Policja / prawo

Blockchain zachowuje integralność danych, a tym samym zapewnia doskonałe miejsce do przechowywania wszystkich dowodów. Może być również dystrybuowany bez obawy o złagodzenie i dodaje niezbędną warstwę bezpieczeństwa, która dodaje znaczenia i zaufania organom ścigania.

Fascynują nas dwa startupy, które wykonują ciężkie prace w tym sektorze. Oni są Przewlekłe i Eliptyczny. Chronicled koncentruje się na dostarczaniu inteligentnych rozwiązań w zakresie łańcucha dostaw. Opracowuje również chipy komunikacji bliskiego zasięgu i odporne na manipulacje pojemniki, w których można rejestrować i przechowywać zawartość, co jest idealne dla organów ścigania i organów. Z drugiej strony Elliptic polega na zapobieganiu przestępstwom w kryptowalutach poprzez zrozumienie wzorców w sieci i zmienianie władz na wypadek, gdyby wydarzyło się coś podejrzanego..

Chcielibyśmy również wspomnieć Neutrino. Oferuje rozwiązanie dla organów ścigania, które zapewnia lepsze narzędzia do śledzenia i analizy w wielu łańcuchach bloków.

Śledzenie broni

W wielu stanach na całym świecie rośnie liczba przypadków nielegalnego posiadania i używania broni. Dzięki blockchain możemy mieć system, w którym każdy pistolet może być rozliczony. Infrastruktura będzie śledzić każdą broń opuszczającą fabrykę i pomoże powstrzymać nielegalne używanie i eksport broni. Raz zapisane informacje można również odtworzyć w razie potrzeby. Oznacza to, że jeśli broń jest używana w przestępstwie, można prześledzić jej historię od jej pierwotnego właściciela lub od razu poznać jej pochodzenie..

Blocksafe to startup, który faktycznie tworzy rozwiązanie do śledzenia broni, które wprowadzi odpowiedzialność do systemu.

4. Transport

Transport jest istotną częścią naszego codziennego życia. Jest to również ważny aspekt bieżącej działalności, ponieważ muszą zarządzać swoim łańcuchem dostaw, a także zapewnić, że robią to wydajnie. W tej chwili branża transportowa jest obecnie zmieniana przez transformację blockchain. Czyni to poprzez obniżenie kosztów przetwarzania i kosztów administracyjnych, zmniejszenie liczby sporów, poprawę ogólnej prędkości transportu i wiele więcej! Aby lepiej się przyjrzeć, podzielimy go na następujące kategorie.

 1. Transport biznesowy
 2. Automobilowy
 3. Transport publiczny

Transport biznesowy

Blockchain sprawia, że ​​transport biznesowy jest bezpieczniejszy, oszczędza koszty i pomaga firmom logistycznym osiągać najlepsze wyniki. Czyni to, umożliwiając łatwą koordynację danych za pomocą DLT. Mogą również wykorzystać inteligentne kontrakty do zautomatyzowania większości swoich rurociągów transportowych lub stworzyć niestandardowe rozwiązanie, aby umożliwić łatwy transport delikatnych i wrażliwych produktów. Cieszą się również bezpieczeństwem autentyczności, jakie oferuje blockchain. Nie wspominając o tym, że cała sieć może się skalować, aby objąć więcej pojazdów transportowych, produktów i informacji.

Jednym z takich przykładów, którym chcielibyśmy się podzielić, jest SkyCell która obecnie buduje kontener chłodniczy, który jest zasilany przez blockchain i zapewnia stabilną temperaturę podczas procesu transportu.

BiTA (Blockchain w sojuszu transportowym) pracuje nad stworzeniem standardu do naśladowania przez organizacje, aby mogły odpowiednio wykorzystać blockchain i pracować z innymi organizacjami w znacznie lepszy sposób.

Automobilowy

Przemysł motoryzacyjny rozwija się szybko w ciągu ostatniej dekady. Ponieważ samochody samojezdne są już dostępne i są wysyłane, nadszedł czas, aby przemysł motoryzacyjny wykorzystał blockchain. Rewolucja już się rozpoczęła, gdy IOTA pokazała swój dowód słuszności koncepcji z Volkswagenem i pokazała, jak ich system plątaniny IOTA może działać w samochodach autonomicznych.

Inni gracze na rynku motoryzacyjnym, tacy jak BMW, również budują swoje rozwiązanie, które poprawi ich ogólny rurociąg. Nawet Porsche ma swoje aplikacje typu blockchain.

Transport publiczny

Ostatnim aspektem transportu, o którym chcemy porozmawiać, jest transport publiczny. Transport publiczny zawsze wymagał poprawy od ogółu społeczeństwa, a rząd również stara się go ulepszyć w miarę upływu czasu. Wraz z transformacją blockchain sytuacja zmieni się drastycznie. Minister transportu Malty już wziął sprawy w swoje ręce, współpracując z Wszechobecność, startup, który będzie wykorzystywać blockchain jako oprogramowanie pośredniczące.

5. Usługi rządowe

Rząd nie lubi bitcoinów, ale uwielbia blockchain. Ideą bitcoina jest zapewnienie każdemu możliwości dokonywania transakcji bez ingerencji ze strony rządu lub samych banków. Ale blockchain to technologia, która przyciągnęła uwagę rządu, ponieważ może zmienić sposób, w jaki mogą rządzić. W tej chwili rządy poprawiają różne aspekty swojego zarządzania, a także ulepszają sposób świadczenia usług dla przeciętnej populacji. Nie mogą po prostu ignorować transformacji łańcucha bloków. Aby lepiej zrozumieć ich wysiłki, poniżej wymienimy ich wpływ na różne kategorie.

 1. Zarządzanie
 2. Podróżny
 3. Opieka zdrowotna
 4. Edukacja

Zarządzanie

Głównym celem rządu jest właściwe zarządzanie. Obejmuje to posiadanie odpowiedniego, przejrzystego systemu głosowania, zapewnienie praw obywatelskich i zminimalizowanie oszustw w systemie. Zarządzanie obejmuje również proces decyzyjny i zapewnienie utrzymania prawa i porządku za wszelką cenę. Dzięki technologii blockchain rządy badają większą automatyzację dzięki inteligentnym umowom i wprowadzają bardzo potrzebne zmiany w zarządzaniu siecią, projektami lub funduszami.

IBM już pracuje nad transformacją blockchain dla rządów. Możesz to sprawdzić tutaj: https://www.ibm.com/blogs/blockchain/category/blockchain-for-government/ Dostarczają rozwiązania takie jak transakcje transgraniczne, udostępnianie danych i tak dalej. Innym przykładem, którym chcielibyśmy się podzielić, jest współpraca rządu gruzińskiego z BitFury Group, aby pomóc im poprawić śledzenie i bezpieczeństwo ich dokumentacji rządowej. Przeczytaj więcej w naszym poprzednim artykule: „Transformacja rządu Blockchain: co to znaczy? I jak poprawi to nasze życie? ”

Podróżny

Branża turystyczna kwitnie prawie każdego roku. Dla rządu oznacza to, że muszą zmodernizować swoje systemy, aby mogły lepiej identyfikować pasażerów, przechowywać lepsze informacje o podróżach i bardziej zautomatyzować informacje dotyczące paszportów na pokład. Władze już teraz starają się uczynić podróżowanie bardziej zautomatyzowanym. Na przykład identyfikacja zostanie zautomatyzowana, a wszystko to dzięki tożsamości cyfrowej stworzonej dla poszczególnych osób w łańcuchu bloków. Ułatwi to odprawę celną, wejście na pokład planu i wykonanie innych zadań związanych z podróżą.

Dane pasażera mogą być również przechowywane w łańcuchu bloków, co ułatwia ich śledzenie i zarządzanie.

Opieka zdrowotna

Dla rządów ważniejsze jest zapewnienie trwałej, skalowalnej i bezpiecznej opieki zdrowotnej. Robią to wszystko dzięki transformacji blockchain. Szpitale lub specjaliści mogą lepiej komunikować się ze sobą, a także zapewnić skuteczne leczenie. Rząd może również prowadzić ewidencję pacjentów i świadczyć usługi zdrowotne potrzebującym. Ponadto wszystkie dane pozostają bezpieczne.

Niewielu znaczących graczy blockchain opieki zdrowotnej obejmuje Klejnot, Doc.AI, i Nebula Genomics. Gem zapewnia własną sieć Gem Health Network, która ułatwi pracownikom służby zdrowia przechowywanie, zabezpieczanie i udostępnianie danych związanych z opieką zdrowotną. Przeczytaj więcej w naszym poprzednim artykule „5 przypadków użycia technologii Blockchain w branży opieki zdrowotnej”.

Edukacja

Edukacja została również przekształcona przez blockchain. Nie tylko organizacje rządowe, ale także organizacje prywatne poszukują aplikacji edukacyjnych opartych na technologii blockchain. Pierwszym krokiem jest umożliwienie weryfikacji referencji akademickich za pomocą łańcucha bloków. Zapewni to bezpieczeństwo, przejrzystość i swobodę sprawdzania i pobierania danych uwierzytelniających tak, jak chcą. Spowoduje to również usunięcie dokumentacji.

Wiele startupów pracuje obecnie nad cyfrową transformacją blockchain w sektorze edukacji. Na przykład Odem tworzy rynek edukacyjny na żądanie, który ułatwia bezpośrednią interakcję między studentami i specjalistami i całkowicie usuwa pośredników z systemu.

Rząd może korzystać z tej samej aplikacji i w razie potrzeby uczyć potrzebujących w odległych miejscach. Innym przykładem jest Edgecoin która buduje pierwszy token e-learningowy przy użyciu łańcucha blokowego Ethereum. Wprowadzi blockchain jako usługę do sektora edukacji.

6. Prawa człowieka i składki

Mimo że postępujemy w zapierającym dech w piersiach tempie, nadal potrzebujemy podstawowych praw człowieka. My, ludzie, również musimy w ten czy inny sposób wnosić wkład do naszego społeczeństwa. W obu przypadkach potrzebujemy blockchaina, aby ulepszyć cały krajobraz. Obecnie przejmuje ją również cyfrowa transformacja Blockchain. Aby właściwie to zrozumieć, podzieliliśmy go na następujące podkategorie:

 • Składki
 • Organizacja wolontariacka
 • W prawo do informacji

Składki

W sektorze składek następuje transformacja blockchain. Dzięki temu darowizny są przejrzyste i zachęcają więcej osób do przekazywania darowizn. Ponadto darowizny mogą być śledzone do samego końca, co ułatwia dotacjom zorientowanie się, gdzie trafiły ich pieniądze. Alice jest jedną z innych platform blockchain, która zapewnia przejrzystość finansowania społecznościowego. Buduje zaufanie, a także zapewnia, że ​​żadne pieniądze nie zostaną zmarnowane. Giventh,  kolejna aplikacja dApp oparta na Ethereum to platforma typu open source, która napędza działalność charytatywną.

Organizacja wolontariacka

Organizacja wolontariacka jest bardzo podobna do składek, które można wykorzystać do śledzenia wszystkich darowizn, zapewniając zaufanie do systemu. Zachowywana jest również integralność, zapewniając, że żadne dane nie zostaną zmienione po dokonaniu darowizny. Organizacja wolontariacka zmniejszy również złożoność całego procesu dawstwa.

W prawo do informacji

Prawo do informacji jest podstawowym prawem człowieka. W tej chwili każdy chce wiedzieć cokolwiek, musi przejść przez złożony proces wypełniania formularzy, a następnie czekać dniami na odpowiedź. Różne kraje działają inaczej, co jeszcze bardziej utrudnia korzystanie z prawa do informacji. Informacje takie jak historia pracowników, weryfikacja tożsamości, proces płatności i inne należą do podkategorii uprawnienia do informacji. Transformacja Blockchain może ułatwić prawidłowy proces, zapewniając odpowiednie zarządzanie danymi i dostęp do informacji.

7. Fintech

Fintech to miejsce, w którym rodzą się nowe pomysły. Dzięki blockchain, Fintech również się zmieni i zobaczy zmianę paradygmatu. W tej chwili mnóstwo startupów Fintech pracuje z blockchain i stara się zapewnić lepsze rozwiązanie. Zaangażowanie blockchain w Fintech można zrozumieć po tym, że spośród top 50 Forbes Fintech 2018 11 pracuje w przestrzeni blockchain.

Aby lepiej zrozumieć, podzieliliśmy go poniżej na podkategorie.

 1. Finanse
 2. Ochrona finansowa
 3. Interfejs bankowy

Nie będziemy omawiać osobno każdej podkategorii, ponieważ są one ściśle powiązane. Wymienimy jednak kilka niesamowitych startupów, które działają w branży blockchain Fintech.

Ubiquicoin ekosystem to nasz pierwszy wybór. Jest to unikalny system, który oferuje prognozy dla inwestorów w zmiennym środowisku blockchain. Wykorzystuje system dwóch monet, który zapewnia maksymalne wyeliminowanie ryzyka. Wykorzystuje również nowy mechanizm konsensusu znany jako dowód większości.

Lendoit to platforma pożyczkowa oferująca zdecentralizowaną platformę pożyczkową typu peer-to-peer. I na koniec Sieć Kyber który zapewnia pozbawioną zaufania, zdecentralizowaną platformę do likwidacji aktywów kryptograficznych. 

8. Umowy

Kontrakty są potrzebne, aby ustalić wymagania dotyczące podjęcia pracy, płatności i wszelkich innych zadań, które wymagają dwóch stron. Może to być muzyka, prawo, a nawet ziemia lub własność. Aby to uprościć, podzieliliśmy go na następujące podkategorie. Przeczytaj więcej o inteligentnych kontraktach.

 1. Spadki
 2. Umowy prawne
 3. Własność i ziemia

Spadki

Inteligentne kontakty mogą również wzmocnić dziedziczenie i pomóc w transformacji łańcucha bloków. Jest najbardziej znany jako dziedziczenie cyfrowe, które oznacza przeniesienie zasobów cyfrowych na kogoś innego, gdy umrzesz. Byłbyś zaskoczony, gdybyś się dowiedział, że istnieją już usługi krypto-dziedziczenia. Digipulse właśnie to robi łotewski startup, umożliwiając właścicielowi utworzenie spadku w sytuacjach, gdy jego aktywa cyfrowe zostaną przekazane komuś innemu.

Umowy prawne

Sektor prawny zostanie zmieniony za pomocą blockchain i inteligentnych kontraktów. Spowoduje to powstanie legalnych umów, które wykorzystują inteligentne kontrakty i żyją w łańcuchu bloków. W ten sposób właściciel może utrzymywać własność intelektualną bez obawy o jej kradzież. Umowy prawne muszą być zgodne z prawem blockchain i dlatego nie mogą być kodowane poza prawem.

Mienie i ziemia

Umowy prawne mogą również wpływać na nieruchomości i grunty. W tej chwili najważniejsze jest posiadanie odpowiedniego papieru. Wcześniej czy później wszystko zostanie zdigitalizowane, a blockchain zapewni odpowiednie środki do rejestrowania czynów, własności nieruchomości i tak dalej. Spowoduje to usunięcie wszelkich oszustw lub zmian w umowie bez powiadomienia samego właściciela. Ponadto informacje można prześledzić wstecz z zachowaniem pełnej przejrzystości i bezpieczeństwa.

Wiele startupów pracuje nad ideą digitalizacji całego horyzontu nieruchomościowego. Lubiliśmy Port, ShelterZoom, i Ubitquity ponieważ wszystkie zapewniają unikalny sposób rozwiązania problemu.

9. Rozrywka

Nasza ostatnia kategoria cyfrowej transformacji blockchain to rozrywka. Transformacja Blockchain zmienia także rozrywkę. Aby było to bardziej zrozumiałe, zdecydowaliśmy się podzielić go na dwie podkategorie:

 1. Przemysł rozrywkowy
 2. Przemysł muzyczny

Przemysł rozrywkowy

Przyszłość rozrywki będzie w rękach blockchaina. Blockchain zmieni sposób tworzenia lub konsumowania treści. Obecnie przemysł rozrywkowy jest obecnie kontrolowany przez scentralizowane podmioty, w tym Twitch i Spotify, a nawet Apple Music.

Na przykład Twitch jest nastawiony na popularnych streamerów i nowym streamerom trudno jest zacząć na platformie. Wydaje się, że Apple Music i Spotify również obniżają wysokie opłaty i dają tylko marginalne korzyści twórcom treści.

Aventus jest jednym z tych projektów open source, które mają na celu rozwiązanie problemów z biletami. Rozwiąże problemy związane z wysokimi cenami biletów, a także wyeliminuje fałszywe bilety z równania. Inni kluczowi gracze, którzy mogą zmienić przyszłość rozrywki, obejmują MovieCoin, Duża kanapa FlimChain, StreamSpace, i inni.

Przemysł muzyczny

Przemysł muzyczny to jedna z najważniejszych gałęzi przemysłu na świecie. Blockchain może zmienić rozrywkę. Dzięki temu udostępnianie treści będzie bardziej dostępne, a także będą wykorzystywać inteligentne kontrakty. Inteligentne kontrakty zapewnią, że przychody zostaną rozdzielone między strony zgodnie z umową. Ta prosta i zasadnicza zmiana ułatwi twórcom treści maksymalne wykorzystanie ich pracy. Zlikwiduje również pośredników.

Niewielu znanych graczy to Opus. Jest to projekt typu open source, który wykorzystuje technologię IPFS peer-to-peer na szczycie sieci Ethereum. Zasadniczo przekaże dochody bezpośrednio twórcom treści i artystom, usuwając pośredników. Voise jest również zdecentralizowaną platformą muzyczną korzystającą z sieci Ethereum. Innym godnym uwagi startupem jest UjoMusic, co ułatwi twórcom uzyskanie odpowiednich praw do ich dzieł, automatyzując tantiemy za pomocą inteligentnych kontraktów.

Wniosek

Cyfrowa transformacja blockchain dopiero się rozpoczęła. Jesteśmy świadkami zmian w prawie każdym sektorze, o którym myślimy – może to być edukacja, zdrowie, nieruchomości i wiele więcej! Do tej pory omówiliśmy łącznie dziewięć kategorii. Podzieliliśmy je również, aby dać lepszy wgląd w transformację łańcucha bloków.

A więc co przyniesie przyszłość? Na pewno jest jasno. Ponieważ przedsiębiorstwa i startupy pracują równolegle nad wprowadzaniem nowych rozwiązań i ulepszonych już istniejących, teraz jest najlepszy czas, aby śledzić całą rewolucję na Twoich oczach. Uważamy, że zajmie to około 5-8 lat, zanim blockchain stanie się bardziej wszechobecny. Więc co o tym myślisz? Skomentuj poniżej i daj nam znać.

* Zastrzeżenie: artykuł nie powinien być traktowany jako i nie ma na celu zapewnienia żadnych porad inwestycyjnych. Roszczenia przedstawione w tym artykule nie stanowią porady inwestycyjnej i nie powinny być traktowane jako takie. Przeprowadź własne badania!

 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me