Chcesz poznać historię Hyperledgera? Jeśli tak, to trafiłeś we właściwe miejsce. W tym artykule skupimy się tylko na historii Hyperledgera.

Hyperledger przebył długą drogę od swojego powstania w 2016 roku. W tym artykule przyjrzymy się historii Hyperledgera i zobaczymy, co ma do zaoferowania oś czasu Hyperledger.

Zanim przejdziemy do głównego tematu, zapoznajmy się z krótkim wprowadzeniem na temat samego Hyperledgera.

Historia Hyperledger: Wprowadzenie


Hyperledger to współpraca typu open source w celu ulepszenia technologii blockchain. Zarządza nim Linux Foundation. Współpracuje już ponad 100 firm, w tym duże. Łatwo jest pomylić z technologiami blockchain, takimi jak Bitcoin. Chodzi o technologie, które sprawiają, że zdecentralizowana księga staje się rzeczywistością.

Główne cele programu Hyperledger obejmują

 • Zapewnij obsługę transakcji biznesowych za pomocą rozwiązania DLT gotowego do użytku w przedsiębiorstwach, wykorzystującego struktury
 • Wspieraj społeczności techniczne
 • Poinformuj opinię publiczną o technologii blockchain i możliwościach rynkowych
 • Zapewnij zestaw narzędzi do promowania społeczności
 • Infrastruktura oparta na społeczności i otwarta

Omówiliśmy już Hyperledgera na 101 Blockchains. Sprawdź, aby dowiedzieć się więcej na ten temat tutaj.

Historia Hyperledgera

Hyperledger Origin

Hyperledger został po raz pierwszy zaprezentowany 9 lutego 2016 roku w San Francisco w Kalifornii. Został wprowadzony przez The Linux Foundation, która w tym czasie liczyła 30 członków-założycieli. Wśród tych 30 członków założycieli były wielkie nazwiska, w tym Guartime, SWIFT, R3, ConsenSys, VMware, Blockchain, IBM i inne. Powstał w celu ulepszenia technologii blockchain. Chcą również, aby blockchain był bardziej dostępny dla wszystkich.

Dzięki otwartej strukturze zarządzania technicznego celem jest stworzenie społeczności, która postępuje zgodnie ze standardowymi narzędziami, strukturami i wytycznymi, jeśli chodzi o wdrażanie blockchain. Podejście to jest bardzo skuteczne, ponieważ zachęca współpracowników do zgłaszania propozycji ulepszenia bazy kodu i wytycznych.

Teraz ma ponad 100+ członków, którzy stale pracują nad ulepszeniem technologii blockchain i uczynieniem jej bardziej dostępną dla wszystkich innych..

Digital Asset przekazuje nazwę Hyperledger na rzecz Linux Foundation w celu ulepszenia technologii blockchain. Oznacza to również, że rada zarządzająca projektem Hyperledger może z niego korzystać, ale zawsze będzie wymagała zgody Linux Foundation, zanim będą mogli z niego korzystać..

Członkowie założyciele i Techniczny Komitet Sterujący (TSC)

Bez głównych członków nie ma projektu Hyperledger. Sukcesem są członkowie. Od lutego 2020 r. Ma ponad 100+ członków.

Członkostwo jest jednak podzielone na wiele typów. Obejmuje

 • Członkowie Premier
 • Członkowie generalni
 • Członkowie stowarzyszeni
 • Współpracownicy: Academia

Aby poznać całą listę, sugerujemy odwiedzić stronę członka, na której można znaleźć całą listę: https://www.hyperledger.org/members

Jednak zawsze dobrze jest znać najważniejszych członków. Obecnie liczy 14 najważniejszych członków, w tym Accenture, Airbus, American Express, Change Healthcare, Consensys, DTCC, DAIMLER, Fujitsu, Hitachi, IBM, Intel, J.P. Morgan, SAP i NEC.

Brian Behlendorf: dyrektor wykonawczy Hyperldger

Kolejnym największym wydarzeniem w Hyperledger jest powołanie dyrektora wykonawczego Hyperledger – Brian Behlendorf. Jest znaną jednostką w świecie technologii. Nominacja odbyła się 19 maja 2015 roku.

Po nominacji przedstawił jasną strategię dotyczącą przebiegu projektu. Był również szczery i zaprzeczył, że Hyperledger miałby własną kryptowalutę. Zawsze skupiano się na ulepszaniu technologii.

We wrześniu 2016 roku napisał post na blogu, w którym opisał cel Hyperledgera, w tym jego model. Omówił również, jak Hyperledger działałby jako projekt parasolowy.

Historia Hyperledger: Projekty Hyperledger

Aby lepiej zrozumieć oś czasu historii Hyperledgera, musimy rzucić okiem na każdy z projektów i ważne wydarzenia w nich. Wiele projektów jest obecnie w okresie inkubacji, co oznacza, że ​​nie są wydawane. Jednak ich główny projekt, Hyperledger, został już wydany w wersji 2.0.

Będziemy również dystrybuować projekty w rozproszonych rejestrach, bibliotekach, narzędziach i specyficznych dla domeny. Zacznijmy od rozproszonych ksiąg.

Rozproszone księgi

Hyperledger pracował nad wieloma projektami rozproszonej księgi. Przyjrzyjmy się pokrótce każdemu z nich i poznajmy ich historię oraz aktualny plan działania.

Hyperledger Besu

Status: inkubacja

Hyperledger Besu ma na celu zbudowanie prywatnej i publicznej sieci dla przedsiębiorstw. Technicznie może działać w sieciach testowych, w tym Gorli, Ropsten i Rinkeby. Jeśli chodzi o algorytmy konsensusu, obsługuje IBFT, IBFT2.0, Clique, Etherhash i PoW. Oferuje również kompleksowy system zezwoleń.

Mapa drogowa Hyperledger Besu jest obecnie ustawiona na wersję 1.3. Obecnie koncentrują się na następujących kwestiach.

 • Koncentrujemy się na uczynieniu z Beusa klienta pierwszej klasy.
 • Wsparcie dla Stambułu
 • Odzyskiwanie po awarii
 • Przycinanie stanowe

W następnej wersji 1.4 zamierzają wprowadzić nowe funkcje, takie jak śledzenie interfejsów API, narzędzia do migracji, usprawnienie zarządzania kluczami i Ethereum 1.x

Obecnie klient Besu Ethereum przechodzi i możesz go pobrać z ich Repozytorium GitHub.

Przeczytaj więcej o Hyperledger Besu tutaj:

Hyperledger Burrow

Status: inkubacja

Hyperledger Burrow to także projekt rozproszonej księgi, który obecnie znajduje się w okresie inkubacji. Obsługuje inteligentne kontrakty oparte na WASM wraz z inteligentnymi kontaktami EVM. Celem Hyperledger Burrow jest zapewnienie pojedynczej binarnej dystrybucji łańcucha bloków, zapewniającej szybkość użytkownika, prostotę i ergonomię programisty.

 • Wniosek został po raz pierwszy złożony 28 marca 2017 r. Komitet Sterujący Techniczny Hyperledger teraz go przyjmuje. Zaproponowali to Casey Kuhlman, Benjamin Bollen, Silas Davis i Dan Middleton.
 • Plik akceptacja została zakończona 6 kwietnia 2017 r.

Mapa drogowa Hyperledger Burrow wygląda interesująco. Społeczność aktywnie ją rozwija, a obecnie skupia się na zdobyciu odznaki CII. Wszystkie informacje o ich planie działania, kwartalnych aktualizacjach i historii można znaleźć na ich stronach strona wiki.

Tkanina Hyperledger

Status: aktywny

Hyperledger Fabric jest niewątpliwie jednym z największych projektów rozproszonej księgi rachunkowej pod parasolem Hyperledger. Jest to platforma rozproszonej księgi gotowa dla przedsiębiorstw, której celem jest tworzenie dozwolonych aplikacji i rozwiązań.

Ma być rozwijającą się podstawą aplikacji o modułowej architekturze. Korzystając z tego podejścia, rzeczy takie jak usługi członkowskie, konsensus i inne funkcje mogą być typu plug-and-play. Takie podejście jest korzystne w różnych przypadkach użycia w całej branży.

 • Plik Propozycja projektu Hyperledger Fabric została wykonana 29 marca 2016 r. Została zaproponowana przez Tamasa Blummera (DAH) i Christophera Ferrisa (IBM).
 • Z propozycji trafił do inkubacji 31 ​​marca 2016 r.
 • Projekt został po raz pierwszy wyprowadzony z inkubacji i uruchomiony 2 marca 2017 r.

Jeśli chcesz poznać jego mapę drogową, zapoznaj się z Pulpit nawigacyjny JIRA. Sprawdź również naszą recenzję Hyperledger Fabric 2.0.

Hyperledger Indy

Status: aktywny

Hyperledger Indy jest również aktywnym projektem pod parasolem Hyperledger. Głównym celem projektu jest zapewnienie komponentów, bibliotek i narzędzi wielokrotnego użytku do cyfrowej tożsamości w rozproszonych rejestrach i łańcuchach bloków. Indy może pracować z dowolnym rozwiązaniem blockchain, a także działać jako samodzielne rozwiązanie, aby zapewnić zdecentralizowaną tożsamość.

 • Projekt był pierwszy proponowane Phil Windley, Steve Fulling z Sovrin Foundation oraz Jason Law i Nathan George z Evernym.
 • TSC zatwierdziło propozycję 3 marca 2017 roku.
 • Po dwóch latach inkubacji zostaje przeniesiony do statusu aktywnego 28 marca 2019 r

Sprawdź mapę drogową projektu tutaj.

Hyperledger IROHA

Status: aktywny

Hyperledger IROHA jest przeznaczony do projektów IoT i infrastruktury, które wymagają technologii rozproszonych rejestrów. Jest prosty i łatwy do włączenia. Oferuje prostą konstrukcję, napęd domeny, projekt C ++, modułowość i tak dalej!

 • Projekt jest proponowane 26 września 2016 r. przez Makoto Takemiya, Toshiya Cho, Takahiro Inaba i Mark Smargon.
 • Propozycja została przyjęta 13 października 2016 r
 • Przeniesiono go z inkubacji do aktywnej 18 maja 2017 r

Hyperledger Sawtooth

Status: aktywny

Ostatnim projektem rozproszonej księgi, który zamierzamy wymienić, jest Hyperledger Sawtooth. Podobnie jak Fabric, oferuje modułową i elastyczną architekturę. Pomaga firmom w oddzieleniu domeny aplikacji od systemu podstawowego. Inteligentne kontrakty mogą służyć do określania reguł biznesowych aplikacji. Obsługuje różne algorytmy konsensusu, w tym Proof of Elapsed Time (PoET) i Practical Bizantine Fault Tolerance (PBFT).

 • Plik Propozycja piłokształtna został przesłany przez Mic’a Bowmana z Intel Corporation i Richarda Gendala Browna z R3cev. Zaproponowano ją 14 kwietnia 2016 r.
 • Został zatwierdzony 14 kwietnia 2016 roku przez TSC.
 • Następnie 18 maja 2017 r. Przechodzi z inkubacji do statusu aktywnego.
 • Sawtooth PBFT 1.0 został ogłoszony 31 października 2019 roku
 • Hyperledger Sawtooth 1.2 został wydany 17 października 2019 roku

Biblioteki

Istnieje wiele bibliotek, które również podlegają parasolowi Hyperledger. Omówmy pokrótce każdą z nich z ich historią.

Hyperledger Aries

Status: inkubacja

Biblioteka zapewnia wielokrotnego użytku, współdzielony i interoperacyjny zestaw narzędzi do przesyłania, przechowywania i tworzenia weryfikowalnych poświadczeń cyfrowych. Aries oferuje również infrastrukturę dla poświadczeń peer-to-peer i opartą na blockchain.

 • Plik wniosek jest wykonany przez Nathana George’a.
 • Został zatwierdzony 5 lutego 2019 roku przez TSC.

Kołdra Hyperledger

Status: inkubacja

Hyperledger Quilt to implementacja Java protokołu Interledger. Pomaga płatnościom przechodzić przez sieci płatności, w tym krypto i fiat. Działa w sposób niezależny od księgi i pomaga pisać logikę płatności aplikacji.

 • Takahiro Inaba z NTT Data zaproponował propozycję Quilt.
 • Został zatwierdzony przez TSC w październiku 2017 roku
 • Quilt v1.0 został wydany w listopadzie 2019 roku.

Hyperledger Transact

Status: inkubacja

Biblioteka ma na celu usprawnienie pracy programistów w zakresie pisania rozproszonego oprogramowania do prowadzenia ksiąg. Oferuje standardowy interfejs do zarządzania, pisania i wykonywania inteligentnych kontraktów. Implementacja inteligentnego kontraktu różni się od implementacji rozproszonej księgi.

 • Shawn Amundson składa propozycję transakcji w kwietniu 2019 roku
 • Został zatwierdzony w maju 2019 roku przez TSC

Hyperledger Ursa

Status: inkubacja

Hyperledger Ursa umożliwia lepsze wykorzystanie kryptografii w technologii rozproszonej księgi, unikając powielania pracy związanej z kryptografią. Jest to biblioteka współdzielona, ​​która poprawia bezpieczeństwo.

 • Plik Propozycja Ursa zostało zaproponowane przez wiele osób
 • Został zatwierdzony w listopadzie 2018 roku.

Przybory

W ostatniej sekcji omówimy narzędzia Hyperledger.

Hyperledger Avalon

Status: inkubacja

Narzędzie pomaga przedsiębiorstwom przenieść ich przetwarzanie typu blockchain poza łańcuchem do dedykowanych zasobów obliczeniowych. Pomaga programistom łagodzić wady i wykorzystywać zaufanie obliczeń na ich korzyść. Jest niezależny od księgi i opublikowany przez Enterprise Ethereum Alliance.

 • Jego status inkubacji został zaoferowany w czerwcu 2018 jako Hyperledger Trusted Computer Framework
 • Został przemianowany na Hyperledger Avalon w październiku 2018

Suwmiarka Hyperledger

Status: inkubacja

Hyperledger Caliper umożliwia programistom i użytkownikom sprawdzanie wydajności implementacji łańcucha bloków przy użyciu zestawu wstępnie zdefiniowanych przypadków użycia. Jest to narzędzie benchmarku blockchain.

 • Proponują go Victor HU i Haojun ZHOU, Huawei
 • Został zatwierdzony w marcu 2018 roku przez TSC

Wiolonczela Hyperledger

Status: inkubacja

Hyperledger Cello oferuje programistom możliwość płynniejszego wdrażania łańcucha bloków. Wykorzystuje model „as-a-service” na żądanie. Można go nazwać systemem operacyjnym opartym na łańcuchu bloków.

 • Został zatwierdzony i zaproponowany w styczniu 2017 r

Hyperledger Explorer

Status: inkubacja

Wreszcie mamy Hyperledger Explorer, który oferuje sposób wdrażania, wywoływania, przeglądania lub zapytania bloków, powiązanych danych, transakcji, rodzin transakcji, kodów łańcuchowych i nie tylko!

 • Został zaproponowany przez Dana Middletona (Intel), Christophera Ferrisa (IBM) i Pardha Vishnumolakala (DTCC)
 • Został zatwierdzony w sierpniu 2016 roku przez TSC.

Propozycje i aktualizacje

Wiele propozycji powstaje między 2018 a 2019 rokiem. Poniżej możesz sprawdzić stronę i dowiedzieć się więcej na ich temat.

Hyperledger utrzymuje również aktualizacje swojego projektu TSC. Możesz sprawdzić wszystkie aktualizacje tutaj.

Wniosek

To prowadzi nas do końca historii Hyperledgera. Myślisz, że omówiliśmy wszystko, co dotyczy historii Hyperledgera? Jeśli tak, nie zapomnij skomentować poniżej i daj nam znać!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me