Ten artykuł zawiera szczegółowe omówienie technologii Holochain. Oprócz podstawowych podstaw, będziesz wiedział o Holochain vs blockchain, aplikacjach Holochain i jego ograniczeniach.

Poznaj technologię Holochain, która sprzedaje się jako „myśląca” poza blokami. Ewolucja blockchain stale się rozwija, podobnie jak inne podobne technologie.

Holochain to technologia rozproszonej księgi peer-to-peer. Działa inaczej niż blockchain i dlatego oferuje wyjątkową wartość na obecnym rynku.

Zapisać się: Kurs Enterprise Blockchains Fundamentals

Co to jest Holochain?


Holochain można opisać jako framework open source, który ułatwia tworzenie sieci peer-to-peer. Pozwala tworzyć niesamowite aplikacje, które opierają się na filozofii rozproszonej.

Może to brzmieć bardzo podobnie do blockchain, ale różnica polega na tym, jak działają wewnętrznie.

Obecna generacja rozwiązań blockchain w dużym stopniu opiera się na energii. Weź bitcoin; na przykład wymaga od górników walidacji bloków. Algorytm konsensusu Proof of Work wymaga dużej mocy obliczeniowej do rozwiązywania zagadek kryptograficznych. Prowadzi to do znacznego zapotrzebowania na energię – co nie jest idealne dla matki natury. Technologia Holochain wykorzystuje język programowania Go, natomiast aplikacje mogą być napisane w języku Lisp lub JavaScript.

Jest to energooszczędny system księgowy skoncentrowany na agentach. Oznacza to, że każdy agent może mieć kopię bezpiecznej księgi i działać niezależnie. Może również współdziałać z innymi urządzeniami sieciowymi i zapewnia w pełni skalowalne rozwiązanie rozproszonej księgi. Jest zarządzany przez Ceptr.

Jak używać Holochain?

Holochain może być używany do tworzenia różnorodnych aplikacji rozproszonych. Aplikacje mogą być tworzone dla szerokiego zakresu użyteczności. Na przykład sieć jest używana do aplikacji mediów społecznościowych, zarządzania, organizacji i tak dalej.

Aby dać Ci dobre wyobrażenie o jego użyteczności, przejrzyjmy listę aplikacji, które możesz utworzyć przy użyciu technologii Holochain.

 • Aplikacje do współpracy
 • Aplikacje związane z platformą
 • Aplikacje społecznościowe
 • Aplikacje do zarządzania relacjami
 • Aplikacje zorientowane na łańcuch dostaw
 • Aplikacje do zarządzania zasobami
 • Systemy reputacji

I wiele więcej!

Szeroki przypadek użycia sprawia, że ​​technologia Holochain jest ważną alternatywą dla Ethereum, który jest również platformą dApp. Nie jest to jedyna alternatywna technologia Distributed Ledger (DLT). Omówiliśmy również Hashgraph, który oferuje realne alternatywne rozwiązanie DLT zamiast łańcucha blokowego.

Czytaj więcej: Blockchain vs Hashgraph vs Dag vs Holochain: Rodzaje DLT

Czym różni się od Blockchain? Holochain Vs. Blockchain

Krytyczna różnica między tymi dwiema technologiami polega na tym, jak są one wykorzystywane w świecie rzeczywistym. Obie są sieciami peer-to-peer.

Jednak blockchain jest idealny dla systemów wymagających globalnego konsensusu. Z drugiej strony technologia Holochain jest odpowiednia dla systemów, które mogą działać bez potrzeby globalnego porozumienia. Brak wymogu globalnego konsensusu przynosi wiele korzyści, w tym lepszą skalowalność, zdolność adaptacji, wydajność i rozszerzalność.

Drzewa skrótów i tablice skrótów są już częścią informatyki. Są to struktury danych, które są skutecznie wykorzystywane w różnych systemach w celu zapewnienia integralności danych. Ewoluowały również w różne formy, aby dostosować się do wymagań systemu.

Całkowicie zmienia to, jak każda aplikacja może mieć własną sieć.

Dlaczego jest znany jako Holochain?

Nazwa Holochain wzięła się stąd, że składa się z różnych technologii i stanowi „całość” doznania. Oferuje strukturalnie holograficzną platformę, a także wzmacnia holistyczne wzorce.

Trzy kluczowe technologie kryptograficzne używane w Holochain obejmują:

 • Hashchains
 • Śpiew kryptograficzny
 • Rozproszona tabela skrótów (DHT)

HOLOCHAIN ​​PO PROSTU WYJAŚNIENIE

Funkcje Holochain

Mamy już blockchain, który obecnie jest w stanie zapewnić zdecentralizowaną sieć. Więc dlaczego w ogóle tego potrzebujemy? Przyjrzyjmy się głównym powodom poniżej.

Efektywności energetycznej

Obecne platformy blockchain wymagają sporo energii do działania. Na dłuższą metę może to stanowić poważny problem dla planety Ziemi, gdzie globalne ocieplenie staje się poważnym problemem.

Lepszy nowy model

Technologia Holochain wprowadza lepszy model, który oferuje lepszy transfer i przechowywanie danych.

Może być używany, aby umożliwić urządzeniom brzegowym, w tym smartfonom, działanie jako część sieci. Podejście to daje sieci możliwość ogromnego skalowania, a także umożliwia dowolnemu urządzeniu lub równorzędnemu udziałowi w niej.

Aplikacje Holochain

Aplikacje Holochain to kolejny ważny powód, dla którego ich potrzebujemy. Podejście oparte na platformie open source jest wyjątkowe, ponieważ stara się wypełnić lukę między siecią publiczną i prywatną.

Aplikacje Holochcain są rozwiązaniami rozproszonymi, które czerpią duże korzyści z tego, co najlepsze z obu światów. Oznacza to, że każda aplikacja dApp utworzona w łańcuchu ma swoją konfigurowalną, interoperacyjną sieć.

Wyjątkowo konfigurowalne

Podejście Holochain polega na zapewnieniu każdej z jej aplikacji swojej sieci. Dzięki temu każda sieć ma możliwość samodzielnej konfiguracji zgodnie z wymaganiami.

Unikalne podejście oznacza, że ​​każda aplikacja może mieć swoje standardy, protokoły i wybór algorytmu konsensusu.

Oznacza to również, że każda aplikacja może zmieniać wydajność sieci, w tym skalowalność, opóźnienia lub przepustowość.

Inne kluczowe aspekty, które można skonfigurować, obejmują odporność, zarządzanie i prywatność. Dlatego technologia Holochain jest doskonałym zdecentralizowanym rozwiązaniem aplikacji, a nie siecią podobną do Ethereum, NEO lub innych..

Wyjątkowo możliwe do podłączenia

Jak więc działa technologia Holochain, jeśli aplikacje mają własną unikalną rozproszoną księgę? Aby pozostać w kontakcie, różne aplikacje mogą łączyć się ze sobą za pomocą natywnego interfejsu programowania aplikacji (API). API jest w stanie zapewnić bezpieczny i głęboko zintegrowany ekosystem.

Ta wyjątkowa łączność oznacza również, że aplikacje mogą działać w trybie offline lub gdy są podzielone na partycje. Krótko mówiąc, czyni je wyraźnym zwycięzcą, jeśli chodzi o aplikacje w świecie rzeczywistym. Każda aplikacja nie może pozostawać online za każdym razem, gdy musi działać. Reklamowo dodaje również wartość do najważniejszych sektorów przemysłu, w tym energii, łańcucha dostaw czy Internetu rzeczy.

Więc dokąd nas to prowadzi?

Prowadzi nas do mikrousług. Holochain w dużym stopniu opiera się na mikrousługach. Oznacza to, że aplikacja jest zbiorem autonomicznych mikrousług. Poprawia cały ekosystem, a mikroserwisy mogą być używane w innej aplikacji lub ekosystemie.

Mikrousługi to przyszłość i dlatego coraz częściej stosuje mikrousługi.

Nie musisz się uczyć innego blockchaina!

W konfiguracji korporacyjnej trudno jest wykorzystać lub trzymać się określonego rozwiązania. Większość przedsiębiorstw korzysta z różnych rozwiązań dla swoich różnych działów.

Technologia Holochain może całkowicie wyeliminować potrzebę uczenia się lub używania innego łańcucha bloków. Ponieważ Holochain jest platformą open source, która oferuje rozwiązania DLT, może być używana do różnych przypadków użycia w tej samej organizacji.

Możesz skonfigurować swoją aplikację zgodnie z wymaganiami. Oznacza to, że możesz swobodnie wybrać typ rozwiązania blockchain, jaki chcesz.

Ale to nie znaczy, że nie możesz go wykorzystać w już istniejącej sieci dystrybucji. Aby rozpocząć, musisz zacząć uczyć się języka Holochain i wykorzystać go do rozszerzenia pewnych aspektów działającego systemu. W ten sposób możesz skonfigurować swoją sieć za pomocą Holochain i skorzystać z dostosowanego zdecentralizowanego rozwiązania.

Możesz również użyć tej techniki, aby całkowicie zastąpić obecne systemy technologią Holochain.

Krótko mówiąc, technologia Holochain to doskonały wybór dla usługodawców, którzy chcą mieć jak najwięcej możliwości dostosowywania. Może to pomóc im w zapewnieniu lepszych rozwiązań swoim klientom o różnych wymaganiach i potrzebach.

Nowy pomysł na Blockchain? Następnie zapoznaj się z bezpłatnym kursem szkoleniowym Blockchain: wszystko, co musisz wiedzieć.

Ewolucyjny

Zasadniczo zależy to od mikrousług. To sprawia, że ​​platforma jest zwinna i szybko się rozwija. Oznacza to również, że mikrousługi mogą być połączone mostem.

Podejście oparte na mikrousługach jest bardziej przyszłościowe i pomoże rozwinąć platformę w przyszłości. Według Davida Atkinsona nie opiera się na inteligentnych kontraktach i to dobrze.

Inteligentne kontrakty mogą ograniczać na wiele sposobów. Ograniczeniem numer jeden jest potrzeba 100% dokładności. Nie ma potrzeby, aby aplikacje Holochain były tak dokładne od samego początku. Stawia to niepotrzebny nacisk na programistów, którzy chcą jak najszybciej udostępnić swoje aplikacje.

Możliwość ewolucji technologii sprawia, że ​​jest to idealne rozwiązanie dla obecnego rynku, na którym zwinny rozwój jest normą. Dzięki temu pasuje również do bardziej wymagających branż, takich jak energia, żywność czy łańcuch dostaw. Krótko mówiąc, jeśli aplikacja jest tworzona przy użyciu Holochain, może ewoluować wraz z upływem czasu i wymaganiami.

Bezpieczne

Architektura Holochain sprawia, że ​​aplikacje są bardziej niezawodne w porównaniu z dApps. Każda aplikacja jest ograniczona do swojego ekosystemu lub sieci, co ułatwia obsługę części związanej z bezpieczeństwem. Programiści mogą ustawić ograniczenia.

Oznacza to również, że dane można udostępniać innym aplikacjom lub sieciom przy użyciu bardziej elastycznego procesu bezpieczeństwa. Programiści mogą tworzyć te szczegółowe reguły i korzystać z zalet dostarczonego przez siebie zestawu do tworzenia aplikacji.

Posiada również środki umożliwiające spełnienie niezbędnych wymogów bezpieczeństwa. Jako programista możesz uzyskać dostęp do szeregu funkcji. Wykorzystuje kryptografię, aby zapewnić krytyczne funkcje, takie jak odporność na manipulacje, niezawodność i dowód autorstwa danych.

Aspekt bezpieczeństwa obejmuje również RODO, co czyni go idealnym dla aplikacji globalnych. Organizacje mogą na tym ogromnie skorzystać. To rozwiązuje problem paradoksu RODO blockchain.

Skalowalne

Holochain oferuje również wysoce skalowalne rozwiązanie. Ponieważ nowe aplikacje mogą dołączać do sieci, może pomóc zwiększyć moc obliczeniową samej sieci. Korzysta z wyjątkowej architektury, którą wykorzystuje. Każdy węzeł może przyczynić się do zwiększenia mocy obliczeniowej.

Aby aplikacje były skalowalne, wykorzystuje Rust, język programowania do kompilacji WebAssembly. Skalowalność zależy również od lokalnej liczby rówieśników. Ponieważ lokalna liczba peerów jest z pewnością niska, oznacza to, że jest bardziej stabilny niż kiedykolwiek ze zmniejszonym opóźnieniem i czułością sieci.

Co to jest aplikacja Holochain? Holochain Applications Vs. dApps

Dzięki pełnemu zrozumieniu funkcji Holochain nadszedł czas, aby odróżnić Holochain od dApps.

dApps to aktualny trend na rynku. Popularne blockchainy zapewniają możliwość tworzenia dApps przy użyciu ich rozwiązania blockchain. Ale czym różni się od aplikacji Holochain? Zagłębmy się w to.

Nie masz pojęcia o dApps? Przeczytaj ten przewodnik na temat tego, czym jest dApp.

Skalowalność i stabilność

Skalowalność dApps zależy od możliwości sieci, które mogą być ograniczone w wielu sytuacjach. Ogólnie rzecz biorąc, Ethereum jest wydajnym rozwiązaniem, ale nie jest najszybszym. Nie ma również właściwego sposobu na obejście skalowalności sieci. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku publicznych DLT. W przypadku sieci prywatnych można dodać nowych rówieśników, aby poprawić skalowalność sieci.

Z drugiej strony Holochain ma w tym przypadku wyraźną przewagę. Przede wszystkim można łatwo uzyskać skalowalność, ponieważ różne aplikacje dApps mogą komunikować się za pośrednictwem interfejsu API, zwiększając moc obliczeniową. Ponadto stabilność z pewnością będzie lepsza, jeśli chodzi o aplikacje Holochain, które mają swoją sieć lokalną z predefiniowanymi wymaganiami sieciowymi.

Adaptacyjny i ewolucyjny

Aplikacje Holochain są bardziej adaptacyjne niż dApps. Architektura aplikacji Holochain została zaprojektowana w celu zapewnienia programistom uprawnień podczas tworzenia ich lokalnych sieci aplikacji. Oznacza to, że mogą ustawiać różne funkcje sieciowe, w tym skalowalność, przepustowość i tak dalej.

Krótko mówiąc, można go w dużym stopniu dostosować do wymagań. Co więcej, aplikacje Holochain mogą ewoluować z czasem. Jeśli chodzi o dApps, większość logiki musi zostać ustalona wcześniej. Raz napisane inteligentne kontrakty są trudne do zmiany. To sprawia, że ​​życie programistów jest trudne – co nie jest idealne, biorąc pod uwagę, że obecna społeczność deweloperów preferuje zwinne tworzenie oprogramowania.

Funkcjonalność online / offline

Aplikacje Holochain są przeznaczone do pracy zarówno w środowisku online, jak i offline. Natomiast dApps, zarówno prywatny, jak i publiczny, nie może działać bez połączenia z siecią główną. Brak możliwości pracy w trybie offline nie jest pożądany, ponieważ wiele operacji w świecie rzeczywistym, w tym łańcuch dostaw, musi działać w sytuacjach, w których nie ma połączenia z Internetem.

Prywatność i kontrola dostępu

Aplikacje Holochain zapewniają lepszą prywatność w porównaniu z publicznymi aplikacjami dApps. W porównaniu do prywatnych aplikacji dApps oferuje podobne opcje prywatności. Ponadto kontrola dostępu wydaje się być identyczna zarówno w prywatnych aplikacjach dApps, jak i Holochain. Różnica polega na tym, że kontrolę dostępu można zauważyć porównując publiczne aplikacje dApps i Holochain.

Przyjazny dla sieci Mesh

Sieci Holochain są przyjazne dla sieci kratowych. Oznacza to, że jest kompatybilny z każdą formą sygnału radiowego. W zamian pozwala aplikacjom łączyć się z dowolnym sygnałem sieciowym lub rozłączać się od innych.

Możliwość zrobienia tego sama w sobie zapewnia sieci prawdziwą zdolność adaptacji. W dApps nie jest to możliwe, ponieważ są ograniczone do swoich sieci.

Komponowalność modułowa

Modułowa konstrukcja sprawia, że ​​aplikacje Holochain są bardziej przydatne niż dApps. Dzięki modułowości i mikrousługom różne części aplikacji mogą być używane w innych rozwiązaniach, nadając jej modułową możliwość komponowania.

Tego samego nie można zrobić, jeśli chodzi o inteligentne kontrakty dApps.

Współpraca i otwartość

Ponieważ jest to platforma typu open source, istnieje wyraźna zaleta, jeśli chodzi o prywatne aplikacje dApps i Holochain.

Przypadki użycia Holochain

Holochain to wszechstronny framework. Oznacza to również, że może być używany w wielu rzeczywistych przypadkach użycia.

 • Portale społecznościowe: Sieć społecznościowa to najlepszy przypadek użycia Holochain. Jest to przydatne, biorąc pod uwagę, że sieć społecznościowa może działać bez połączenia, a użytkownik może przechowywać jej kopię lokalnie.
 • Dostarczać łańcuchy: Łańcuchy dostaw również mogą odnieść ogromne korzyści z Holochain. Może zapewnić unikalny sposób obsługi łańcucha dostaw niezależnie od organizacji, firmy czy lokalizacji geograficznej.
 • Platformy P2P: Platformy P2P mogą prawidłowo korzystać z Holochain. Małe społeczności mogą to skonfigurować zgodnie ze swoimi wymaganiami. Platforma P2P może również komunikować się z innymi sieciami i właściwie wykorzystywać możliwości Holochain.
 • Aplikacje współpracujące: Holochain to doskonały wybór do tworzenia aplikacji do współpracy, takich jak czaty, planowanie, dyskusje, a nawet Wiki.
 • Platformy ocen: Platformy ratingowe można tworzyć, zarządzać i konfigurować za pomocą Holochain.

To prowadzi nas do końca przypadków użycia Holochain.

Kiedy NIE używać Holochain?

Tak więc omówiliśmy przypadki użycia Holochain, ale czy są jakieś przypadki, w których nie jest to korzystne? Tak jest. Przejrzyjmy je poniżej.

 • Dane prywatne lub tajne: Jeśli myślisz o ochronie swoich bezpiecznych lub prywatnych danych, powinieneś unikać Holochain. Wymaga to dużo wysiłku, prywatnego lub bezpiecznego, a nawet anonimowego. Jeśli wiesz, co robisz, możesz iść dalej i użyć tego. W przeciwnym razie zalecamy, aby go nie używać.
 • Samodzielna eksploracja: Jeśli myślisz o stworzeniu aplikacji Holochain tylko dla siebie, to nie jest to dobry pomysł. Nie jest idealny do użytku przez jedną osobę. Jeśli jednak chcesz go używać do synchronizowania danych na wielu urządzeniach, możesz go użyć.
 • Ogromne pliki: Ostatnim przypadkiem użycia, w którym nie powinieneś go używać, jest przechowywanie dużych plików. Dzieje się tak, ponieważ każdy partner może mieć swoją kopię księgi. Jeśli jest znaczący, to pokonuje cel Holochaina i sprawia, że ​​cały proces jest boleśnie powolny.

Holochain GitHub

Holochain to platforma typu open source, co oznacza, że ​​każdy może w nią wnieść swój wkład.

Jeśli jesteś zainteresowany, sprawdź ich Repozytorium GitHub.

Ma 103 repozytoria, z których przypięte są Holochain-rust, Holochain-basic-chat, docs-pages, lib3h i cryptographic-autonomy-license ze względu na ich znaczenie.

Obecnie projektem zarządza dziewięć osób. Tak więc, jeśli dokonasz zmiany w swoim kodzie, tych dziewięć osób sfinalizuje zmianę, akceptując ją lub odrzucając.

Holochain jest aktywnie rozwijany ze swoim podstawowym repozytorium Holochain-rust z już 13 000+ zatwierdzeń, 41 wkładami.

Cały projekt Holochain jest objęty licencją na licencji GPL-3.0.

Przejrzyjmy podstawowe repozytoria, aby lepiej zrozumieć.

 • Holochain-rust → Jest to podstawowy framework Holochain, który wykorzystuje język programowania rdz. Oferuje również API kontenerów.
 • Holoscape → Holoscape jest holochainowym wdrożeniem przewodnika u użytkownika końcowego. Zapewnia również administrację
 • Holochain-basic-chat → przykładowa aplikacja do czatu Holochain
 • Trwałość holochain → Służy do przechowywania i pobierania danych lokalnie

Ludzki Internet – jak Holochain dąży do osiągnięcia swojego celu?

Jego celem jest zapewnienie bardziej ludzkiego internetu dzięki temu podejściu. Według nich cały świat otacza centralizację, a to niedobrze. Nasze relacje są otoczone przez te korporacje, które dominują w większości naszych ruchów – na przykład sugestie ludzi, kogo dodać.

Jego przyszłość wygląda jasno, ponieważ będzie składać się z rozproszonej sieci, w której zostanie zachowana anonimowość użytkowników. Dane współdzielone między rówieśnikami lub społecznościami są zabezpieczone ich protokołami i architekturą.

Jeśli zainspirujesz się, by dowiedzieć się więcej o ich wizji i misji, przeczytaj Oficjalny dokument firmy Holochain.

Architektura Holochain

Architektura holochain jest interesująca – można ją podsumować jako „wspólny DHT”, gdzie DHT oznacza rozproszoną tablicę mieszającą. Przezwycięża wąskie gardła blockchain, utrzymując kluczowe cechy łańcucha blokowego w stanie nienaruszonym.

Możemy to nazwać „blockchain bez wąskich gardeł”.

Osiąga to za pomocą Shared Data Integrity. Jest to sposób obsługi danych w systemach peer-to-peer, w których zabezpieczenie danych jest znacznie trudniejsze w porównaniu z danymi scentralizowanymi.

Dzięki współdzielonej integralności danych zapewnia solidne bezpieczeństwo danych bez ograniczeń, takich jak wysokie zapotrzebowanie na obliczenia.

Kluczowym elementem jest tutaj rozproszona tabela skrótów (DHT), która zapewnia ekosystemowi wielką wartość. Zapewnia ostateczną spójność, zapewniając jednocześnie bezpieczną propagację danych w sieci. W ten sposób każdy rówieśnik jest odpowiedzialny za swoje czyny.

Architektura jest również wydajna, ponieważ zapewnia, że ​​narzut jest jak najbardziej wykonalny. W rzeczywistości telefony lub inne urządzenia mogą łączyć się z siecią i zwiększać moc obliczeniową.

Architektura Holochain (architektura dApp) składa się z trzech głównych podsystemów. Oni są:

 • Pamięć współdzielona (DHT)
 • Aplikacja (Nucleus)
 • Source Hash Chain

Źródło: Ceptr.org

Teraz przejrzyjmy każdy z nich poniżej.

Podanie

Aplikacja jest podstawą całego pomysłu. Skleja ze sobą inne aspekty sieci. Dostęp do aplikacji można uzyskać za pomocą przeglądarki, a interfejs użytkownika zależy od tego, jak zaprojektował ją programista.

Na powyższym obrazku widać, że może uzyskiwać dostęp i przechowywać dane z DHT. Może również korzystać z lokalnego łańcucha skrótów źródła. Reguły walidacji są dostarczane przez samą aplikację, co gwarantuje, że żadne dane nie zostaną naruszone, zmodyfikowane ani utracone.

Aplikacje są napisane głównie w języku Lisp i JavaScript.

Source Hash Chain

Source Hash Chain umożliwia działanie aplikacji w trybie offline. Jest to lokalna księga, którą może posiadać każdy partner lub osoba. Dane przechowywane w łańcuchu lokalnym muszą zostać podpisane, zanim będą mogły zostać połączone z globalnym współużytkowanym DHT.

Na przykład, jeśli dwie strony wchodzą ze sobą w interakcję, obie muszą zweryfikować to w swoim lokalnym łańcuchu źródłowym, a następnie zintegrować je ze współdzielonym DHT.

To rewolucyjny pomysł, biorąc pod uwagę, że nie wszystko wymaga konsensusu. Jeśli aplikacja Holochain dla mediów społecznościowych jest uruchomiona, nie ma potrzeby sprawdzania poprawności każdej pojedynczej weryfikacji z całym zestawem rówieśników. Lokalna walidacja jest więcej niż wystarczająca, którą można następnie podzielić z globalnym DHT.

Shared Storage DHT

Ostatni składnik, DHT, również odgrywa kluczową rolę w tworzeniu możliwości Holochain. DHT jest już popularny i jest już używany w aplikacjach do udostępniania plików, takich jak BitTorrent.

DHT umożliwia równorzędnym weryfikację własnych danych za pomocą kryptograficznego skrótu. W ten sposób każda część danych jest zachowywana z zatwierdzonym podpisem, potwierdzającym, że dane zostały przypisane do lokalnego łańcucha.

Transakcje wielostronne są również możliwe przy użyciu DHT. W ten sposób tworzy skrzyżowanie łańcuchów, co dodatkowo pomaga zweryfikować cały zestaw transakcji. Inni mogą teraz publikować Twoje transakcje, co czyni je ważnymi. Metadane są często używane do poprawy wydajności,

Jeśli wartość skrótu nie zostanie dopasowana podczas krzyżowania łańcuchów, transakcje są unieważniane przez sieć.

Wniosek

To prowadzi nas do końca naszego Przewodnika Holochain. Tutaj dowiedzieliśmy się o Holochain, co odróżnia go od blockchain i jego kluczowych cechach. Zagłębiliśmy się również w architekturę Holochain, aby zrozumieć, jak to działa i co sprawia, że ​​aplikacje Holochain są tak wspaniałe!

Jeśli interesuje Cię więcej podstaw dotyczących technologii blockchain, zapoznaj się z bezpłatnym kursem dotyczącym technologii blockchain.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me