Blockchain może zaoferować ogromne bezpieczeństwo systemu głosowania. Zanurzmy się głębiej, aby zrozumieć skutki wykorzystania łańcucha bloków do decentralizacji systemu i czy można promować przejrzystość głosowania.

Chociaż większość naszego współczesnego życia jest obecnie zdigitalizowana, w wyborach nadal wykorzystuje się papierowe karty do głosowania. Jednak w nowym stuleciu eksperci dostrzegli wielką obietnicę w głosowaniu elektronicznym, które może przyspieszyć proces cyfryzacji w tym sektorze.

Ale bezpieczeństwo cyfrowego systemu głosowania jest dość kruche i nie do końca. System głosowania już teraz radzi sobie z dużą korupcją, więc włączenie innego kruchego systemu nie poprawi go..

Dlatego blockchain może służyć jako podstawowa podstawa do opracowania nowego systemu głosowania, który może zwiększyć frekwencję wyborców i ponownie wzmocnić demokrację. W rzeczywistości istnieje już kilka aplikacji do głosowania w technologii blockchain, które mogą rozwiązać większość problemów.

Dokładnie przeanalizujemy istniejące problemy sektora i omówimy, jak blockchain może zaoferować swoje rozwiązanie, aby je rozwiązać.


Zapisać się: Darmowy kurs Blockchain

Blockchain w głosowaniu: problemy z systemem głosowania

Dlaczego naprawdę potrzebujemy systemu głosowania opartego na blockchain? Cóż, jest tak wiele elementów odgrywających rolę w każdym głosowaniu – czy to w wyborach rządowych, czy w głosowaniu w firmie. Musisz zrozumieć, o co tu chodzi, więc napięcie w partiach głosujących zawsze będzie niestabilne. Dlatego zawsze w grę wchodzi ogólne bezpieczeństwo systemów, co powoduje również inne problemy. Sprawdźmy, co to jest –

Korzystanie z papierowych kart do głosowania

Jednym z podstawowych problemów dzisiejszego systemu głosowania jest użycie papierowych kart do głosowania. Chociaż używamy technologii w wielu aspektach naszego życia, ten główny sektor nadal korzysta ze starszego systemu, który działa od pokoleń. W rzeczywistości problem z kartami do głosowania polega na tym, że są one bardzo wrażliwe. Każda inna partia może to wykorzystać i znacznie zwiększyć liczbę głosów.

Co więcej, można je łatwo udokumentować lub zmienić. Tak więc, nawet jeśli kierownictwo zapewnia najwyższe bezpieczeństwo, źli gracze w systemie mogą zdobyć karty do głosowania i zapewnić, że głosowanie będzie na ich korzyść.

Rosnąca ilość korupcji

Jak już wiesz, system głosowania jest pełen korupcji. Wiele partii może przekupić zespół zarządzający, aby sfałszował głosowanie, aby wygrać.

Ale to nie tylko na tym się kończy. Nawet ludzie mogą dostać się do zarządzania głosowaniem w nadziei uzyskania wysokich wypłat za sprzedaż swoich usług stronie, która jest gotowa zapłacić kwotę.

To bardzo obrzydliwe podejście. Niestety, wskaźnik korupcji tylko rośnie. Ponieważ wymiar sprawiedliwości nie jest w stanie poradzić sobie z tą sprawą, kiepskim graczom łatwo może się to udać. Dlatego nigdy nie widzimy uczciwego głosowania ani wyborów w demokracji.

Oczywiście są wyjątki od tego systemu. Ale większość rządowego systemu głosowania jest mniej lub bardziej skorumpowana.

Niedobory pracowników w ankiecie

Inną ważną kwestią jest niedobór pracowników sondaży. Zobaczysz, że do głosowania w USA wezmą udział osoby cywilne, które sprawdzą tożsamość wyborców, zameldują ich, zweryfikują, czy się kwalifikują, lub rozwiążą wszelkie problemy techniczne. W rzeczywistości jest to gorączkowa rola w czasie wyborów, ponieważ jednocześnie są miliony ludzi.

Co więcej, potrzebujesz także zdolnych ludzi, którzy poradzą sobie z tym problemem. Nie ma mowy; możesz po prostu zatrudnić przypadkowych ludzi do podjęcia tego zadania. Niestety, trudno znaleźć pracowników sondażu o odpowiednich kwalifikacjach. Co więcej, musisz również upewnić się, że wszyscy ci pracownicy są uczciwi i nie mają żadnych powiązań z żadną partią polityczną podczas głosowania.

Wydłużone czasy oczekiwania

Wraz ze wzrostem liczby ludzi na świecie zarządzanie nimi jest coraz trudniejsze. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób interesuje się swoimi prawami do głosowania, co jest świetne, ale może szybko przytłoczyć kierownictwo głosowania z ograniczoną liczbą pracowników. W rzeczywistości wyborcy nie lubią długich czasów oczekiwania. Jednak brak wystarczającej liczby pracowników sondaży może spowodować wydłużenie czasu oczekiwania.

To nie tylko zniechęca ludzi, ale także zapobiega zdobyciu wszystkich cennych głosów w odpowiednim czasie. Na przykład długie godziny oczekiwania mogą sprawić, że osoby pracujące będą mniej zainteresowane głosowaniem. Ponadto, jeśli większość ludzi nie weźmie udziału w głosowaniu, nie będzie to odzwierciedlać rzeczywistych rezultatów tego, czego chcą mieszkańcy danego kraju.

Przeczytaj także: Definicja Blockchain: prawdziwe znaczenie technologii Blockchain

Brak przejrzystości

Kolejną kwestią jest tajemnica związana z systemem głosowania. Począwszy od stanowisk kierowniczych po oddawanie głosów, masowi ludzie nie mają dostępu do wyników, dopóki organ nie zadeklaruje tego. Oczywiście, ponieważ kontroluje go scentralizowany organ, obywatele nie mogą w pełni ufać wynikom. Co więcej, poziom tajności na każdym etapie zapewnia również szansę na manipulowanie głosami.

Dlatego system ten potrzebuje przejrzystości podczas całego procesu. W rzeczywistości pomoże to obywatelom mieć większą wiarę w system i zaczną ufać rządowi. Co więcej, zapewni również pokojowe wybory.

Słabe zarządzanie operacjami głosowania

Cóż, zarządzanie operacjami głosowania nie jest w tej chwili w dobrym stanie. W grę wchodzi wiele elementów i zharmonizowanie ich wszystkich razem jest trudnym wyzwaniem. Na przykład niepowodzenia w planowaniu, awarie produkcyjne i logistyczne mogą zbierać swoje żniwo; jeśli nie masz środków zapobiegawczych, może to dość szybko doprowadzić do ogromnej katastrofy.

Co więcej, błędy w kartach do głosowania, spóźnieni przybysze, błędy w listach wyborców, brak urządzeń do głosowania itd. To tylko niektóre z problemów, z którymi nie radzi sobie słabe zarządzanie operacjami głosowania. Krótko mówiąc, system lub kierownictwo nie jest na najwyższym poziomie, ponieważ nadal wykorzystuje starsze modele, co obecnie nie jest wystarczające.

Brak zarządzania kryzysowego

Większość lokali wyborczych nie jest przystosowana do radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych. W rzeczywistości menedżerowie muszą szybko reagować i jak najszybciej rozwiązywać problemy w przypadku jakichkolwiek sytuacji awaryjnych. W rzeczywistości menedżerowie głosujący muszą przejść wcześniejsze szkolenie w zakresie radzenia sobie z sytuacją.

Ale niestety w większości przypadków nie mają szkolenia i nie mogą odpowiednio na nie zareagować, gdy są w potrzebie. Na przykład są to niektóre z potencjalnych kryzysów podczas głosowania – niedostarczenie krytycznych materiałów, klęska żywiołowa, zbyt duża liczba wyborców, przemoc lub zamieszanie i tak dalej. Dlatego przeniesienie systemu głosowania online może naprawdę zmienić scenariusz tutaj.

Niski poziom bezpieczeństwa na stanowiskach do głosowania

Bez skutecznej konserwacji stanowiska do głosowania nie mogą zapewnić pełnego bezpieczeństwa w miejscach do głosowania. W czasie wyborów sytuacja może wkrótce ulec eskalacji. Co więcej, zawsze jest jakiś tłum mafijny, który w dowolnym momencie może stać się agresywny. Zatem to do miejsc wyborczych należy ochrona wszystkich pracowników, kart do głosowania i wyborców.

Jednak tłum mafii lub uderzenie polityczne mogą szybko eskalować poza kontrolą. Dlatego lokale wyborcze potrzebowałyby większego bezpieczeństwa i cały czas musiałyby angażować siły bezpieczeństwa. Jednak liczba tłumów jest zawsze przytłaczająca i może przeszkodzić w pokojowych wyborach.

Chcesz wiedzieć, jak blockchain może wpłynąć na branżę płatniczą? Już teraz zapoznaj się z naszym obszernym przewodnikiem po blockchain w branżach płatniczych!

Rosnące zagrożenia cybernetyczne

Można odnieść wrażenie, że system głosowania nie jest narażony na żadne cyberzagrożenie, ale prawdziwy scenariusz jest znacznie gorszy. Dzięki integracji technologii wiele osób może teraz głosować również online. Dlatego te głosy online muszą być prawidłowo policzone i odpowiednio przechowywane, poza zasięgiem innych osób. Jednak manipulacja lub usuwanie głosów jest problemem dla tego typu systemu głosowania.

Ponieważ technologia stojąca za tymi platformami do głosowania nie może odeprzeć wszystkich cyberataków, wielu złych graczy może włamać się do systemu i zmienić wyniki, zagrażając integralności głosowania..

Rosnące koszty

Ogólne utrzymanie głosowania wiąże się z dużymi kosztami. Utrzymanie tłumu, pracownika ankiety, wszystkich produktów, kart do głosowania, wszystko to kosztowny proces. Dzięki zastosowaniu technologii możesz zredukować wszystkie te dodatkowe koszty. Ale w wielu przypadkach proces integracji technologii może również kosztować ludzi sporo.

Na przykład, aby zintegrować nową technologię, będziesz musiał zintegrować sprzęt, mieć pod ręką oprogramowanie zabezpieczające i wiele więcej. Dlatego nie są one wcale opłacalne.

Brak właściwej integracji technologii

Jak widać, system głosowania może obejmować technologię w wielu krajach. Jednak wciąż jest wiele miejsc na świecie, które nie integrują technologii ze swoim systemem. Co więcej, brak odpowiedniej integracji technologii może zmniejszyć ogólną efektywność działania punktów wyborczych. Niemożliwe jest również utrzymanie wszystkich głosów tylko za pomocą zasobów ludzkich, ponieważ popełniają oni wiele błędów.

Dlatego właśnie ich automatyzacja i użycie odpowiedniej technologii w razie potrzeby jest sposobem rozwiązania tego problemu.

Czytaj więcej: Blockchain w rolnictwie: przypadki użycia i przykłady

Co to jest system głosowania Blockchain?

Porozmawiajmy teraz o systemach głosowania opartych na blockchain. W rzeczywistości systemy głosowania oparte na blockchain oferują mnóstwo aplikacji. To system głosowania, który wykorzystuje podstawowe zasady blockchain.

Na przykład będzie w pełni zdecentralizowany, tak aby żaden scentralizowany organ nie mógł manipulować systemem głosowania. Co więcej, każdy wyborca ​​otrzyma weryfikację swojej własnej tożsamości wyborcy.

To naprawdę świetny sposób na ustalenie, kto jest uprawniony do głosowania, a kto nie. W rzeczywistości zapewnienie lub sprawdzenie każdego dokumentu w czasie głosowania lub wyborów jest bardzo trudnym procesem. Stres jest zawsze wysoki i wiele osób może popełniać wiele błędów.

Jednak automatycznie zweryfikuje i usprawni cały proces, gdy robisz to online. Dzięki temu zaoszczędzi ogromną ilość czasu.

Kolejną cechą jest niezmienność systemu. W systemie głosowania opartym na blockchain, gdy wyborca ​​oddaje swoje głosy, głos ten jest przechowywany w księdze. Najlepsze jest to, że księga jest niezmienna. Tak więc nie ma możliwości, aby ktokolwiek mógł zmienić lub usunąć głosowanie, jeśli chce. W rzeczywistości może pozbyć się jednego z podstawowych problemów – oszustwa wyborczego.

Zapisać się: Kurs Certified Enterprise Blockchain Professional (CEBP)

Jak działa głosowanie w technologii Blockchain?

Pewnie się zastanawiasz, jak właściwie może przebiegać proces głosowania. Przejdźmy krok po kroku przez podstawowy system głosowania oparty na łańcuchu bloków.

Przede wszystkim będziesz musiał udać się do swojej jurysdykcji i poprosić o głosowanie mobilne. Jeśli koordynator wyborów obsługuje proces głosowania przez blockchain, możesz przesłać kartę do głosowania bezpośrednio na swoje urządzenie inteligentne.

Następnie musisz pobrać lub zainstalować aplikację na swoich urządzeniach i założyć konto.

Następnie będziesz musiał przejść przez proces weryfikacji. W wielu przypadkach aplikacja połączy adres IP urządzenia lub dane biometryczne telefonu z kontem i usunie wszystkie widoczne informacje. Sprawdzi również Twój dowód tożsamości i zweryfikuje, czy kwalifikujesz się do tego.

W tym momencie wszystko jest zrobione. Po weryfikacji otrzymasz kartę do głosowania w urządzeniu i możesz rozpocząć głosowanie za pomocą kodu PIN lub danych biometrycznych.

Po zakończeniu głosowania otrzymasz potwierdzenie, że właśnie zagłosowałeś.

Jak widać, tak właśnie może działać blockchain w głosowaniu.

Blockchain niesie wiele korzyści dla różnych branż. Zapoznaj się z naszym przewodnikiem po zaletach technologii blockchain, aby dowiedzieć się więcej na jej temat.

Zastosowanie Blockchain w głosowaniu

Przyspieszenie procesu rejestracji

To jedno z najbardziej znanych zastosowań blockchain w głosowaniu. W rzeczywistości proces rejestracji w każdym głosowaniu zajmuje dużo czasu. Co więcej, złożoność i błędy popełnione w tym czasie tylko pogarszają sytuację. Ponownie, ponieważ cały ten proces odbywa się w systemie papierowym, pozostawia miejsce na korupcję.

Dlatego blockchain jest technologią najlepiej przystosowaną do rozwiązania tego problemu. W rzeczywistości blockchain jest w pełni zdolny do przyspieszenia procesu rejestracji, który zajmie tylko kilka minut. Co więcej, ludzie nie muszą przychodzić do koordynatora wyborów, aby zarejestrować się do głosowania. W rzeczywistości mogą to robić za pośrednictwem platform internetowych, które automatycznie weryfikują autentyczność dokumentów.

Weryfikacja tożsamości wyborcy

Innym zastosowaniem blockchain w głosowaniu jest proces weryfikacji identyfikatora wyborcy. W rzeczywistości zapewnienie lub sprawdzenie każdego dokumentu w czasie głosowania lub wyborów jest bardzo trudnym procesem. Stres jest zawsze wysoki i wiele osób może popełniać wiele błędów. Co więcej, wydaje się, że w tym miejscu zdarzają się najbardziej nielegalne działania, ponieważ ludzie mogą powielać swoje tożsamości głosujące lub nieznacznie je zmieniać, aby wyglądały jak wyjątkowy wyborca.

Ale w przypadku blockchain ta sytuacja ulegnie poważnej zmianie. Blockchain może pomóc jeszcze lepiej usprawnić ten proces. Ponieważ wszystko będziesz robić online, nie musisz tracić czasu na weryfikację swojego identyfikatora. Koordynatorzy wyborów mogą uzyskać Twoje informacje z platformy lub platforma może je zweryfikować i powiadomić Cię, że jesteś potencjalnym wyborcą.

Zdecentralizowana infrastruktura do głosowania

Dzisiejsza infrastruktura do głosowania jest masowo scentralizowana. Dlatego tak łatwo jest wpływać na wyniki. W rzeczywistości scentralizowany system zawsze będzie miał wyższy autorytet, który może nadużywać jego pozycji i manipulować wynikami. Dlatego praktycznie niemożliwe jest zapewnienie, że głosowanie było w 100% uczciwe w każdych okolicznościach.

Jednak głosowanie elektroniczne przy użyciu technologii blockchain może pomóc w wyeliminowaniu problemów. Na przykład blockchain może zaoferować swoją zdecentralizowaną platformę do oddania głosu. Tutaj nie będzie scentralizowanego organu, który mógłby manipulować wynikami. Dzięki temu możemy mieć pewność, że wybory są w 100% uczciwe, używając blockchain.

Zwiększona przejrzystość

Jak już wiecie, począwszy od stanowisk kierowniczych po oddanie głosu, masowi ludzie nie mają dostępu do wyników, dopóki władze tego nie zadeklarują. Oczywiście, ponieważ kontroluje go scentralizowany organ, obywatele nie mogą w pełni ufać wynikom. Co więcej, poziom tajności na każdym etapie zapewnia również szansę na manipulowanie głosami. W systemie nie ma żadnej przejrzystości.

Dlatego głosowanie elektroniczne przy użyciu technologii blockchain rozwiązuje ten problem. Wszystko, co dzieje się na platformie, jest widoczne dla wszystkich ludzi. Tak więc masowi ludzie mogą zobaczyć w czasie rzeczywistym, ile głosów otrzyma która partia. Możesz więc raz na zawsze wyeliminować tę tajemnicę i ustanowić bardziej przejrzyste wybory.

Czytaj więcej: Blockchain w produkcji: przewodnik po upodmiotowieniu przemysłu

Zapobieganie oszustwom związanym z głosowaniem

To jest kwestia oszustw związanych z głosowaniem. W rzeczywistości system głosowania jest pełen korupcji. Wiele partii może przekupić zespół zarządzający, aby sfałszował głosowanie, aby wygrać. Ale to nie tylko na tym się kończy. Nawet ludzie mogą dostać się do zarządzania głosowaniem w nadziei, że uzyskają wysokie wypłaty, aby sprzedać swoje usługi stronie, która jest gotowa zapłacić kwotę. Tak więc fałszowanie głosów, manipulowanie pracownikami ankiet, a nawet podwójne głosowanie może mieć miejsce w dowolnym momencie.

Jednak w przypadku głosowania elektronicznego za pomocą łańcucha bloków ta sytuacja może się zmienić. W rzeczywistości blockchain może zapobiec problemom z podwójnym głosowaniem i zapewnić, że jeden wyborca ​​ma tylko jedną szansę na oddanie głosu. Co więcej, wyeliminuje również jakiekolwiek zaangażowanie osób trzecich i ustanowi głosowanie odporne na manipulacje.

Lepsze bezpieczeństwo cybernetyczne

Dzięki integracji technologii wiele osób może teraz głosować również online. Dlatego te głosy online muszą być prawidłowo policzone i odpowiednio przechowywane, poza zasięgiem innych osób. Jednak manipulacja lub usuwanie głosów jest problemem dla tego typu systemu głosowania. W większości przypadków te technologie nie zapewniają pełnego bezpieczeństwa, jakiego potrzebuje ta nisza.

Dlatego nadszedł czas, aby aplikacja do głosowania w technologii blockchain przyspieszyła grę. W rzeczywistości blockchain doskonale radzi sobie z problemem, ponieważ może odeprzeć każdy atak zewnętrzny lub wewnętrzny. Co więcej, istnieje wiele aplikacji, które mogą również zwalczać ataki DDoS. Jest to więc ogromna korzyść dla społeczności wyborczej i obywateli danego kraju.

Lepsze zarządzanie operacjami głosowania

Zarządzanie operacjami związanymi z głosowaniem to ogromna odpowiedzialność i wielu z nich nie spełnia jej w pełni. W grę wchodzi wiele elementów i zharmonizowanie ich wszystkich razem jest trudnym wyzwaniem. Na przykład niepowodzenia w planowaniu, awarie produkcyjne i logistyczne mogą zbierać swoje żniwo; jeśli nie masz środków zapobiegawczych, może to dość szybko doprowadzić do ogromnej katastrofy.

Dlatego korzystanie z aplikacji do głosowania opartej na łańcuchu bloków może pomóc w zarządzaniu wszystkimi problemami z jednego miejsca. To dobry sposób na śledzenie procesów i upewnianie się, że wszystko przebiega zgodnie z planem. Tutaj rząd może korzystać z urządzeń IoT do śledzenia. Jest to więc ogromna zaleta dla wszystkich.

Szybsze liczenie głosów

Papierowe karty do głosowania to starożytna metoda oddawania głosów. Co więcej, kiedy są zaangażowane miliony i miliony ludzi, policzenie głosów może zająć całe wieki. Tylko w Stanach Zjednoczonych liczenie głosów w różnych stanach zajmuje kilka dni. W rzeczywistości to opóźnienie pogarsza sytuację, a także daje możliwość manipulowania wynikiem końcowym.

Dlatego użycie blockchain w głosowaniu jest wspaniałym dodatkiem do rozwiązania problemów. W rzeczywistości blockchain może uporządkować wynik końcowy bezpośrednio po oddaniu głosu przez wyborcę. Tak więc głos zostanie policzony natychmiast i skutecznie. Ponieważ nie ma w tym udziału ludzi, nie ma również zakresu błędów popełnianych przez człowieka.

Chcesz sprawdzić więcej przypadków użycia blockchain? Sprawdź teraz ponad 20 najlepszych przypadków użycia blockchain!

Rzeczywiste przykłady systemów głosowania opartych na łańcuchu bloków

Zastanawiasz się tylko nad rzeczywistymi konsekwencjami systemów głosowania w technologii blockchain. Cóż, w rzeczywistości jest wiele krajów, które podjęły inicjatywy na rzecz technologii blockchain. Zobaczmy więc przykład głosowania w łańcuchu bloków, aby zobaczyć prawdziwy scenariusz.

Estonia

Rząd estoński jest jednym z pierwszych przykładów głosowania opartych na łańcuchu blokowym, które od jakiegoś czasu używają tej technologii. W tej chwili Estonia jest jednym z najbardziej zaawansowanych krajów świata. Co więcej, nie tylko w głosowaniu, ale także używają tej technologii w kartach inteligentnych i ułatwiają wiele usług rządowych.

Kanada

Kanada jest również kolejnym krajem na przykład głosowania opartego na blockchain. Kanadyjska Izba Handlu Cyfrowego niedawno rozpoczęła pierwsze przyjęcie technologii blockchain w wyborach i kieruje w niej wszystkimi partiami politycznymi.

Sierra Leone

Sierra Leone to kolejny kraj, który w głosowaniu wykorzystuje technologię blockchain. Co więcej, przeprowadzili już głosowanie oparte na łańcuchu bloków i sprawdzili, jak działa system. W rzeczywistości rząd chce zwiększyć poziom przejrzystości i zaufania do systemu oraz upewnić się, że jest to uczciwa szansa dla wszystkich.

Rosja

Rosja pracuje również nad projektem systemu głosowania w technologii blockchain. W rzeczywistości władze Moskwy prowadzą pilotażowy projekt głosowania elektronicznego od 2019 r. Tutaj współpracują z Moskiewskim Departamentem Technologii Informacyjnych (DIT) i Moskiewską Komisją Wyborczą. Obecnie uważają, że wyniki są pomyślne i chcą przejść do następnej fazy.

Blockchain może pomóc rozwinąć Twój biznes. Rozpocznij swój projekt blockchain, korzystając z naszej najlepszej strategii wdrażania blockchain już teraz!

Szwajcaria

Szwajcaria to kolejny kraj, który pracuje nad projektem systemu głosowania w technologii blockchain. W rzeczywistości większość obywateli Zug jest już bardzo zadowolona z ofert blockchain głosowania elektronicznego, ponieważ sprawia, że ​​proces ten jest bardzo opłacalny i szybki. Co więcej, niedawno brali udział w głosowaniu, aby dalej przetestować system.

Dania

Dania pracuje nad projektem systemu głosowania w technologii blockchain. Już używa tej technologii w wielu sektorach rządowych. Rząd również używał tego systemu do oddawania głosów, a teraz za pomocą tej technologii zasila swoje wewnętrzne wybory.

Australia

Australia również walczy o wykorzystanie technologii blockchain w głosowaniu. W tej chwili planują wykorzystać tę technologię w swoich przyszłych schematach głosowania. Chcą też mieć pewność, że system jest odporny na manipulacje i w 100% zabezpieczony, zanim oficjalnie zintegrują się ze swoim systemem.

Korea Południowa

Stolica Korei Południowej, Seul, bierze udział w głosowaniu przy użyciu technologii blockchain. Obecnie dbają o to, aby platforma obywatelska Democracy Seoul była w pełni zintegrowana z blockchain, aby zapobiec wszelkim oszustwom związanym z głosowaniem.

Sprawdź 50 najlepszych firm korzystających z technologii blockchain, aby zobaczyć więcej rzeczywistych przykładów przypadków użycia opartych na blockchain.

Końcowe myśli

W końcu blockchain w głosowaniu może być błogosławieństwem, jeśli świat tak to potraktuje. Jednak ponieważ blockchain wciąż ewoluuje, wielu sceptycznie odnosi się do autentyczności tej nowej technologii. Tak, wiemy, że blockchain nie jest wcale taki doskonały; mimo to może zaoferować wiele przypadków użycia, jeśli zaczniemy integrować lub skupimy się bardziej na uczynieniu go bardziej bezpiecznym i sprawiedliwym.

Nadszedł więc czas, aby rządy na całym świecie zintensyfikowały działania i podjęły inicjatywę, aby uczynić nasze wybory bardziej przejrzystymi i sprawiedliwszymi. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak blockchain może wpłynąć na ten system, zalecamy rozpoczęcie od naszego bezpłatnego kursu blockchain.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me