Jeszcze w marcu 2010 roku wartość Bitcoina była nawet mniejsza niż grosz. Szybko do przodu o dziesięć lat wartość Bitcoina w 2020 roku wzrosła do 20 000 dolarów, a ludzie, którzy zainwestowali wcześnie, jeździli po luksusowych samochodach. Szał wokół Bitcoina zawsze będzie miał nieodłączny związek z jego ceną; uniwersalność sprawiła, że ​​rynek pracy Blockchain znalazł się w centrum uwagi.

W latach 2017-2020 popyt na Blockchain wzrósł o prawie 2000 procent i stał się jedną z najbardziej cenionych umiejętności w branży. Do 2024 r wartość netto rynku Blockchain szacuje się, że wyniesie około 20 miliardów dolarów. Dziś 69% banki przyjmują technologię Blockchain aby dodać dodatkowe warstwy bezpieczeństwa i sprawić, by ich usługi były bezproblemowe.

Aktualny stan rynku pracy Blockchain

Według danych zebranych z LinkedIn, Blockchain zajmuje pierwsze miejsce na liście umiejętności, które cieszą się dużym popytem w 2020 roku. Serwis stworzył ten ranking, biorąc pod uwagę te umiejętności, na które jest duży popyt ze względu na podaż. Umiejętności osób, które są najczęściej zatrudniane, są wyraźnym dowodem rosnącego popytu na Blockchain.

  • Firmy wymagają większego talentu Blockchain

Wysoka pozycja miejsc pracy w Blockchain jest wyraźną wskazówką, jak bardzo przeniknęła ona do świata biznesu. Zaledwie rok wcześniej Blockchain nie znalazł się na liście najbardziej pożądanych umiejętności. Blockchain jest obecnie najbardziej pożądaną umiejętnością w Australii, Niemczech, Francji i Wielkiej Brytanii. Pokonuje inne popularne technologie, takie jak sztuczna inteligencja i przetwarzanie w chmurze.


Blockchain był kiedyś ukryty w mrocznych głębinach królestwa kryptowalut. Ale teraz okazało się, że jest to realne rozwiązanie biznesowe dla kilku problemów. Dlatego rekruterzy nie muszą współpracować z usługami finansowymi, aby szukać nowych rekrutów do pracy w Blockchain.

Wraz z ponownym skupieniem się na wprowadzaniu produktów na rynek i rentowności wzrosła liczba ról związanych z sprzedażą, marketingiem i projektowaniem Blockchain. Giełdy kryptowalut są głównymi pracodawcami w tym sektorze. Około 42% pracowników w branży Blockchain pracuje dla tych giełd, a 10% pracuje dla producentów górnictwa i sprzętu.

Wszystkie wielkie nazwiska w świecie korporacji, takie jak American Express, Amazon, Microsoft, JP Morgan Chase, Oracle i IBM, przyjęły Blockchain jako linię biznesową. Rynek pracy Blockchain obejmuje teraz kilka branż, od opieki zdrowotnej po transport, od gier i rozrywki po bezpieczeństwo żywności i rolnictwo.

Jak na Raport LinkedIn, Blockchain to najwyższe umiejętności w 2020 roku.

  • Wysokie wynagrodzenie dla specjalistów Blockchain

Wiele organizacji używa teraz Blockchain do rozwiązywania skomplikowanych problemów, a to również tworzy wielki boom na rynku pracy Blockchain. Jest wystarczająco dużo danych, które służą jako dowód rosnącego popytu i wysokich wynagrodzeń programistów Blockchain. W 2019 roku liczba praca związana z Blockchain wzrósł o 300 procent w stosunku do 2018 roku. 

Najwięcej otwarć odnotowano w San Jose, San Francisco i Nowym Jorku. Ten wzrost popytu na miejsca pracy w domenie Blockchain doprowadził również do wzrostu wynagrodzenia za pracę w Blockchain. Według Hired, internetowej witryny z ofertami pracy, średnia pensja dewelopera Blockchain wynosi od 150 000 do 175 000 USD. To znacznie więcej w porównaniu z tym, co zarabia przeciętny inżynier oprogramowania.

Zakres wynagrodzeń za pracę w Blockchain dla programistów Blockchain nie jest częścią osób pracujących z inną pożądaną technologią, sztuczną inteligencją. Blockchain to bogate połączenie koncepcji i technologii programowania, takich jak ekonomia księgi głównej i programowanie obiektowe, z solidną podstawą kryptografii. Oznacza to, że istnieje duże zapotrzebowanie na specjalistów ds. Wymagań i menedżerów produktu w branży.

Przeczytaj także: Jak zostać inżynierem Blockchain?

  • Więcej firm przyjmuje technologię Blockchain

Ponieważ podaż dla deweloperów Blockchain jest dość niska, popyt jest również dość wysoki i to jest przyczyna wzrostu rynku pracy Blockchain. Chociaż korzyści płynące z Blockchain są nadal badane, wszyscy wiedzą o tej technologii w dzisiejszych czasach ze względu na rozległe relacje w mediach.

Kilka uznanych organizacji przyjęło Blockchain, a nawet podjęło inicjatywy związane wyłącznie z tą technologią. Microsoft jest jedną z takich organizacji, która zrobiła to z Azure i wprowadziła w jej ramach platformę Blockchain. IBM ma również dedykowany dział Blockchain oparty na Hyperledger.

Giganci mediów społecznościowych Facebook ma dedykowany zespół, który określa, w jaki sposób ich firma wykorzystuje Blockchain. Firmy podejmują kilka działań, aby rozwiązać problem z dostawami dla programistów pracujących na rynku pracy Blockchain. Należą do nich programy nagród, w których programiści są proszeni o identyfikację błędów w klientach i protokołach, za które otrzymują nagrody.

Wiele organizacji organizuje obozy szkoleniowe, aby przedstawić tę nową technologię początkującym programistom. Uniwersytety również wkraczają w teren i organizują kursy online związane z Blockchain.

Sprawdź również: Lista firm korzystających z technologii Blockchain

  • Rozwój rynku Blockchain

Do 2025 roku wartość międzynarodowego rynku Blockchain wzrośnie z 3 miliardów dolarów w 2020 roku do 39,7 miliardów dolarów. To przynosi Składana roczna stopa wzrostu do 67,3% między tymi 5 latami. Czynniki napędzające globalny rynek Blockchain obejmują potrzebę integracji Blockchain w aplikacjach do zarządzania łańcuchem dostaw oraz potrzebę uczynienia procesów biznesowych płynnymi i prostymi.

W 2020 roku zobaczymy, że największy udział w rynku będzie miał prywatny Blockchain. Prywatny Blockchain to współdzielona księga lub baza danych, która wykorzystuje tradycyjne techniki bezpieczeństwa, takie jak prawa użytkownika. Organizacja ma wyłączny dostęp do niektórych kluczy prywatnych, których używa do zabezpieczenia prywatnego łańcucha blokowego.

Tutaj tylko jedna organizacja musi mieć uprawnienia do zapisu i opiera się na użyteczności; mogą również ograniczyć uprawnienia do odczytu. W przypadku zastosowań B2B firmy mogą z łatwością wykorzystać technologię Blockchain za pomocą prywatnego Blockchain.

Organizacje chcą usprawnić swoje procesy biznesowe w opłacalny sposób, wykorzystując MŚP. Możemy więc oczekiwać, że CAGR dla segmentu MŚP będzie znacznie wyższy w latach 2020-2025. Większość MŚP właśnie zaczęła eksperymentować z Blockchain. Jednak w nadchodzących latach coraz więcej firm zacznie przyjmować MŚP. Wpłynie to na trendy pracy w Blockchain. Dzieje się tak, ponieważ zapewniają przejrzystość i niskie koszty infrastruktury,

Jeśli chodzi o obszar zastosowań, to usługi bankowe i finansowe będą miały największy udział w 2020 r. W związku z tym firmy niedawno zdały sobie sprawę, że mogą zabezpieczać transakcje klientów za pomocą technologii Blockchain..

Rynek pracy Blockchain w tym konkretnym obszarze zastosowań będzie się szybko rozwijał na arenie międzynarodowej. Będzie to spowodowane obniżonymi kosztami posiadania, szybkimi transakcjami, początkowymi ofertami monet i rosnącymi kryptowalutami.

  • Blockchain Trends 2020

Rządy i agencje rządowe będą bacznie obserwować branżę Blockchain w 2020 roku. Transakcje Blockchain są kontrolowane i przejrzyste. Może to mieć kluczowe znaczenie w walce z korupcją, praniem pieniędzy i przestępczością transgraniczną. Tak więc w 2020 r.Trendy pracy w Blockchain będą obejmować rządy zatrudniające ekspertów w tej dziedzinie.

Duże firmy będą nadążać za ekspansją działań związanych z Blockchain. Sektory finansowe i usługowe są już zaangażowane w Blockchain. Co więcej, w 2020 roku zobaczymy, jak w ich ślady pójdą największe firmy logistyczne i transportowe.

W 2020 roku najbardziej efektywnymi i wydajnymi startupami na rynku pracy Blockchain będą te, które przetrwały recesję kryptograficzną dzięki finansowaniu społecznościowemu. Firmy te zaczną oferować wartościowe usługi i uzasadniać swoje inwestycje.

Przeczytaj także: Nadchodzące trendy w Blockchain 2020

Rynek pracy Blockchain kwitnie

Przetrwawszy kilka hacków i ataków, branża Blockchain udowodni swoją skuteczność w 2020 roku i może nawet przewyższyć sektor venture capital w tym dziale.

Blockchain to kolejna wielka rzecz, która może zmienić cały świat i ciekawie będzie zobaczyć, co przyniesie w przyszłości. W tej chwili internet jest pełen poszukiwanych reklam dla programistów Blockchain i ten trend będzie się utrzymywał przez wiele lat.

Czy chcesz budować swoją karierę za pomocą najbardziej pożądanej technologii? Powinieneś rozpocząć swoją przygodę z Blockchain teraz z bezpłatnym kursem Blockchain. Zrób teraz pierwszy krok, aby położyć podwaliny pod świetlaną przyszłość!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me