Przestrzeń kryptowalut rozrosła się do tak dużego świata. Technologia blockchain pobudziła wyobraźnię, strach, dezorientację i ciekawość. Te uczucia są zarówno dla entuzjastów, jak i krytyków. Dzisiejszy świat kryptowalut jest tak wiele znany, podczas gdy tak wiele pozostaje nieznanych. Niektórzy z niewiadomych to Satoshi Nakamoto.

Dzisiaj zajmiemy się tym, jak wyszło na jaw kryptowaluty. Głównym celem jest próba odkrycia największej tajemnicy kryjącej się za Bitcoinem. Bitcoin to najpopularniejsza kryptowaluta. Osoba, a raczej może to być osoba stojąca za Bitcoinem.

Tworzenie bitcoinów

W 2007 roku nastąpił pierwszy krok w kierunku stworzenia Bitcoina. Satoshi Nakamoto napisał kod Bitcoin. Ten krok brzmiał wtedy bezcennie, po latach możesz być sędzią. Czy uważasz, że był to nieoceniony krok? Nie sądzę.

W 2008 roku twórca Bitcoin opublikował białą księgę za pośrednictwem domeny internetowej bitcoin.org. W artykule Satoshi przedstawia, w jaki sposób Bitcoin będzie działał przy użyciu sieci komputerowych. Celem było zamknięcie stron trzecich w transakcjach cyfrowych.


W 2009 roku Bitcoin został upubliczniony. Pierwszym kopaczem bitcoinów był Hal Finney, który pobrał blockchain. Później wydobył dziesięć bitcoinów, co czyni go jednym z pierwszych użytkowników Bitcoina. Innymi wczesnymi entuzjastami bitcoina są; Wei Dai, Nick Szabo i Gavin Andresen. Od tego czasu ich obecne wsparcie wzrosło.

Wzrost Bitcoin

W okresie wzrostu wyróżnia się jedno nazwisko; Gavin Andresen. Amerykański deweloper przejął płaszcz tajemniczego Satoshi Nakamoto w 2010 roku. Ostatnią wiadomością twórcy było to, że rewolucyjny Bitcoin znalazł się w dobrych rękach. Pod rządami Gavina Andresena następne siedem lat okaże się bardzo ważne.

Wzrost nastąpił poprzez uderzające strategiczne relacje. W 2013 roku instytucja ucząca się w USA zaakceptowała Bitcoin jako legalny sposób płatności. Obecnie tryb ten jest akceptowany na całym świecie przez instytucje prywatne i niektóre rządy.

Wzrost nastąpił pośród wieloletnich walk z rządem. Podsumowując, Bitcoin rozwijał się i rozwijał jako rewolucyjny pomysł. Rok 2017 był jak dotąd najlepszym rokiem dla bitcoina, ponieważ jego wartość wzrosła do ponad 11000 USD za jednego bitcoina.

Tajemnica Satoshi Nakamoto

Wśród tych wszystkich informacji o Bitcoinie jedna tajemnica pozostaje nierozwiązana. Podobnie jak natura ludzka, ciekawość doczekała się wielu badań na temat tego, kim jest Satoshi Nakamoto? Ale nie ma rozstrzygających dowodów, które dokładnie wskazywałyby, kto to jest, a raczej kim oni są. Ryzykujemy wkraczając w świat nieznanego. Możesz mieć szczęście, wiedząc, kto to jest.

Przechodzenie od znanego do nieznanego. Zależy nam na szczegółach i dopilnujemy, aby niczego nie przegapić. Dlatego włączcie fokus i dołączcie do mnie w tej wyprawie.

Ale zanim jakikolwiek sposób doprowadził do poznania tożsamości Nakamoto, wiele zrobiono. Stylometria została wykorzystana do powiązania dzieł Bitcoin z tożsamością Satoshi Nakamoto. Styl odwołuje się do oryginalnych tekstów Bitcoin i odnosi je do tekstów autora.

Styl ma możliwość zidentyfikowania wielu możliwych tożsamości. Ale są jeszcze inni, którzy są wystarczająco blisko, by być Nakamoto.

Podsumowując, najpierw zbadajmy, co pomaga nam zidentyfikować Nakamoto.

Znane o Satoshi Nakamoto

Niektóre fakty na temat tego, kimkolwiek jest Satoshi Nakamoto, są tak oczywiste. Są informacjami dostępnymi dla każdego.

Satoshi Nakamoto jest geniuszem

Artykuł z 2011 roku w The New Yorker słusznie przypisuje Bitcoinowi status prawie idealny. Kod Bitcoin nie zawiera błędów. Eliminując błędy, Satoshi Nakamoto stworzył bezpieczną, godną zaufania i bezpieczną platformę internetową.

Słowami artykułu; „Tylko najbardziej paranoiczny i skrupulatny programista na świecie może uniknąć popełniania błędów”.

Satoshi Nakamoto biegle włada językiem angielskim

Nakamoto napisał kod i literaturę dotyczącą Bitcoina, w tym jego białą księgę. Są dostępne online. Literatura i kodeks pokazują, że Satoshi Nakamoto bardzo biegle włada językiem angielskim. Zwłaszcza brytyjski angielski. Ta przesłanka podsyciła powtarzające się spekulacje, że Satoshi był Brytyjczykiem. Może twierdzić, że ma japońskie pochodzenie, ale jego znajomość angielskiego go zdradza. Niemniej znajomość angielskiego niekoniecznie oznacza, że ​​jest Brytyjczykiem lub nie jest Japończykiem.

Satoshi Nakamoto może być więcej niż jedną osobą

Istnieje ogromna szansa, że ​​Satoshi może nie być ani jedną osobą. Możliwość, że może to być grupa osób, jest intrygująca. Ale skąd twierdzenia, że ​​może to być grupa ludzi? Oto gdzie. Roszczenia wynikają z charakteru innowacji.

System Bitcoin wyróżnia się w dzisiejszym społeczeństwie swoją genialnością. Jest to nieodwracalna, szybka, niezawodna i globalna innowacja transakcyjna. Ponadto platforma jest pseudonimiczna. Dzięki temu możliwa jest rejestracja bez ujawniania prawdziwej tożsamości.

Co jest nawet ekscytujące, to system Bitcoin chroniący przed wtargnięciami osób trzecich. Albo od rządu, albo od innych stron. Ze względu na ilość pracy włożoną w taki pomysł, może się wydawać, że praca wymagała stworzenia zespołu.

Jedno twierdzenie Laszlo Hanyecza, wczesnego programisty Bitcoin, potwierdza tę myśl. Miał więc wrażenie, że kod jest zbyt dobry dla jednej osoby. Miał również zaszczyt wysłać e-mail do Nakamoto.

Nieznane

Mamy teraz informacje o tym, od czego zacząć nasze poszukiwania. Nasze rozwiązania tajemnicy są w zasięgu ręki. Pole jest szerokie. Ale nadal musimy iść dalej. Zaszedłeś tak daleko, aby zrezygnować z rozwiązania. Musimy dowiedzieć się, kim jest Satoshi Nakamoto? Nie chcesz rozwikłać tej tajemnicy? Jeśli tak, powinieneś przejść do tego, co nieznane.

Więc co jest nieznane na Satoshi Nakamoto?

Mamy do czynienia ze znanym, ale z tym, co nieznane. Co dodaje do całego szaleństwa tajemnicy?

Czy Satoshi Nakamoto jest mężczyzną czy kobietą?

Widzieliśmy, że Satoshi Nakamoto może być kimkolwiek. Satoshi Nakamoto twierdzi, że jest Japończykiem urodzonym w kwietniu 1975 r. Nie jest jednak jasne, czy jest to mężczyzna czy kobieta. Wiele opinii wskazuje na to, że Satoshi Nakamoto był mężczyzną z jakichkolwiek powodów. Ale co, jeśli to kobieta? Wiem dobrze! To mogłaby być genialna kobieta. Perspektywa posiadania najbardziej innowacyjnego pomysłu przez kobietę-programistkę jest co najmniej ekscytująca. Mimo to jest za wcześnie, aby to nazwać. Musimy wytrzymać trochę dłużej.

Dlaczego nie miałby się trzymać, aby wziąć kredyt?

Gdybym był Satoshi Nakamoto, zostałbym w pobliżu, żeby wziąć kredyt. Pojawiać się w programach telewizyjnych, aby wziąć kredyt. By być dumnym z mojego blasku. Przyznać; chciałbyś też. Jeszcze; Satoshi Nakamoto postanowił zniknąć. Więc jaka była motywacja tego ruchu? Wkrótce się przekonasz, ponieważ jest to dobrze zbadany temat.

Możliwe powody, dla których Satoshi Nakamoto wybrał anonimowość

Dużo ostrożności

Najbardziej rozsądnym argumentem, który dobrze współgra z każdym myślicielem, jest; postanowił zachować ciszę z powodu ostrożności. Technologia Bitcoin jest zakorzeniona w cyberpunkach! Zastanawiasz się, kim oni są? Cyberpunki to aktywiści, którzy opowiadają się za wykorzystaniem kryptografii. Ponieważ są częścią walki o zmianę społeczną i polityczną.

Rzucanie wyzwania instytucjom rządowym jest trudne. Może narazić cię na ataki ze wszystkich stron. Nie trzeba dodawać, że Satoshi Nakamoto, będąc wizjonerem, przewidział to. Dlatego zdecydował się zachować anonimowość dla własnego dobra.

Odwróć uwagę i polityczne zwroty akcji

Na początku istnienia łańcucha bloków Bitcoin, Nakamoto miał bardzo jasny zamiar. Chciał zmienić świat finansów. Chciał ułatwić transakcje, eliminując jednocześnie osoby trzecie. Chciał więc zapewnić sobie bezpieczeństwo ze względu na projekt.

Wiemy, że do tej pory każdy mógł być Satoshi Nakamoto. Wiadomo również, że organizacje przestępcze wykorzystywały łańcuch bloków w swoich transakcjach. Fakt, że to czytasz, również rzuca światło na to, że nie jesteś przeciętnym obywatelem. Jest więc oczywiste, że angażujesz się w politykę i wiesz, że polityka zmienia historie.

Teraz wyobraź sobie, co by się stało, gdyby Satoshi Nakamoto przyłożył twarz do nazwiska. A organizacje przestępcze używały jego technologii. Historia byłaby przekręcona, że ​​nowy pomysł zostałby uznany za niewłaściwy. Jego przewidywanie sprawiłoby, że chciałby pozostać anonimowy. Aby technologia osiągnęła zamierzony cel. Zgadnij co? On miał rację.

Anonimowość złagodziła to, co mogło zostać zamienione w polityczną pogoń za kotami. Bez względu na to, jak bardzo zaangażowanie polityczne jest jasne, jedna rzecz byłaby bardziej chaotyczna.

Cieszyłem się prywatnością?

Choć może się to wydawać zaskakujące, niektórzy ludzie cieszą się prywatnością. Satoshi Nakamoto mógł być jednym z nich. Jemu wystarczy spokojne życie. Uwaga stara się tylko dodać cierpienia ich życiu. Dlatego zdecydował się pozostać w polu anonimowości. Sława i zainteresowanie, które mu towarzyszyły, nie miały znaczenia. Dopóki trwała rewolucja, nie miało znaczenia, czy mu przypisywano, czy nie.

Więc, czy możemy umieścić Face to The Name?

Robisz niesamowite postępy. Czy możemy teraz nadać temu imieniu twarz znaną i nieznaną w twoim królestwie? Podejmij wyzwanie.

W związku z tym oto niektóre cechy, które są niezbędne dla każdego potencjalnego kandydata. Musi być programistą, mocno wierzącym w kryptografię, entuzjastą zdecentralizowanej waluty i przedsiębiorcą.

Kim jest Satoshi Nakamoto: najlepsi kandydaci

Oto główni pretendenci do pochodzenia Bitcoin;

Nick Szabo – twórca Bit Gold

Kredyty graficzne: YouTube

Nick Szabo nieustannie zaprzeczał powiązaniom łączącym go z byciem Satoshi Nakamoto. Jednak jego pisanie o „bitowym złocie” podczas analizy wykazuje podobieństwo do oryginału Biała księga Bitcoin. Co więcej, będąc jednym z pierwszych, którzy odkryli Bitcoin, stawia go to czołowego pretendenta do twarzy za Satoshi Nakamoto.

Harold Finney – Pierwsza transakcja Bitcoin dokonana przez amerykańskiego Cypherpunk

Kredyty graficzne: YouTube

Zapamiętaj Harold Finney, który wydobył pierwsze dziesięć bitcoinów tego samego dnia, w którym zostały one wydane? Tak, ten facet równie dobrze mógłby być twórcą Bitcoina, robiącym ze sobą interesy. Dodatkowo, fakt, że zasugerował ulepszenie Bitcoina dopiero po Satoshi Nakamoto, jest pewnym dowodem. Przypadkowe, ale Hal Finney równie dobrze mógłby się okazać Nakamoto.

Dorian Prentice – fizyk wojskowy: Amerykanin Satoshi Nakamoto?

Kredyty obrazkowe: Steemit

Dorian Prentice, którego nazwisko rodowe brzmi Satoshi Nakamoto, był przedmiotem zainteresowania mediów. Byłoby dla jego imienia lub pomysłowości. Ale jego przeszłość jako libertarianina i wiedza fizyka stawia go na pozycji naszego Satoshi Nakamoto.

Prawdopodobnie największym łącznikiem tego człowieka z byciem twórcą Bitcoina jest jego oświadczenie. W oświadczeniu nawiązał do faktu, że nie był już zaangażowany w technologię. Twierdzenie, że za Bitcoin odpowiadają ludzie. Czy to nie wystarczy, aby wzbudzić wystarczające podejrzenia? Chociaż później wycofał oświadczenie.

Craig Wright – Admission Gone Wrong autorstwa australijskiego informatyka

Kredyty obrazkowe: Ekonomista

Informatyk został usunięty przez osobę, która twierdziła, że ​​z nim współpracuje. W e-mailu do Gizmodo anonimowa wskazówka twierdziła, że ​​Craig Wright jest twórcą Bitcoin.

Dodatkowo w 2016 r, Craig Wright twierdził, że był naszym Satoshi Nakamoto. Jednak władze australijskie zareagowały napadnięciem na jego dom. Po czym Craig wycofał swoje oświadczenie. Dowód, który twierdził, że odwołał, odwołał.

Inni potencjalni kandydaci

Jedną rzeczą, którą Nakamoto udało się tak dobrze zrobić, jest ukrywanie swojej tożsamości. Dał, jeśli nie wszystkim, najlepszych ludzi, na których warto uważać. Ale nie można ignorować możliwości, że nie będzie z nich. Nawet mając to na uwadze, nadal możesz mieć szczęście, znając innych, którzy mają cechy związane z twórcą Bitcoin.

Wśród najbardziej powiązanych osobistości są studenci, naukowcy, socjolog i matematycy.

Jeden artykuł łączył tożsamość Nakamoto z fińskim socjologiem, dr Vili Lehdonvirta. Artykuł nadal łączył irlandzkiego studenta Michaela Cleara, absolwenta kryptografii.

Nawet Garvin Andersen został również powiązany z tożsamością Nakamoto w artykule z 2013 roku. Argumentem artykułu jest to, że Garvin wziął na siebie odpowiedzialność za tak łatwe opracowanie Bitcoina. Albo Garvin wie, kim jest Nakamoto, albo to on.

Kolejne oburzające powiązanie zostało nawiązane z Elonem Muskiem w oparciu o wiedzę na temat oprogramowania finansowego i białej księgi w artykule z 2017 roku.

Satoshi Nakamoto Net Worth

Jak wspomniano wcześniej, nie ma jasności co do tego, kim dokładnie jest Satoshi Nakamoto. Ale informacje o jego wartości są znane. Raporty twierdzą, że przed zniknięciem w 2011 roku Satoshi Nakamoto wydobywał około 1 miliona bitcoinów. Obecnie przekładają się one na ponad 6% wszystkich bitcoinów. Przy tak dużej ilości bitcoinów wartość wynosi ponad 15 miliardów dolarów. Ta wartość sprawiła, że ​​znalazł się na pozycji najbogatszej osoby na świecie w latach 40-50. Dlatego jest oczywiste, że twórca Bitcoin jest również mądrym biznesmenem.

Wniosek

Podsumowując, istnieje tajemnica otaczająca twórcę i dewelopera Bitcoina. Satoshi Nakamoto przynajmniej na razie pozostanie nierozwiązany. Może nigdy nie dowiemy się, kto stworzył Bitcoin. A może rozwiązaliśmy tę zagadkę właśnie tutaj.

Niemniej jednak, pośród całej tej tajemnicy, niektóre rzeczy pozostają tak jasne. Ta technologia Bitcoin to fenomenalne dzieło. To, że przez lata Bitcoin stał się głęboką ideą, jaką miał być. Dzięki temu społeczność Bitcoin ma globalną platformę. Platforma, która jest szybka, niezawodna, niezawodna i bezpieczna dla transakcji online.

Co więcej, tożsamość twórcy może nie być tak ważna, jak badania nad przyszłością Bitcoina. Entuzjaści przekonują, że wraz z rozwojem technologii blockchain potencjał jest ogromny. Krytycy twierdzą, że rosnący potencjał może przeciążyć system. W konsekwencji zdradzenie tego, do czego został stworzony Bitcoin – decentralizacja waluty.

W sumie, nawet jeśli nie wiesz, kim jest Satoshi Nakamoto. Lubisz owoce jego technologii. Wyrosły z niego inne projekty blockchain.

Zasoby

https://www.bbc.com/news/av/uk-36185280/bitcoin-creator-reveals-his-identity

https://money.cnn.com/infographic/technology/what-is-bitcoin/

https://metro.co.uk/2018/04/06/alleged-bitcoin-creator-craig-satoshi-nakamoto-wright-reveals-secrets-rare-interview-7444418/

https://www.cnbc.com/2017/10/27/bitcoins-origin-story-remains-shrouded-in-mystery-heres-why-it-matters.html

https://www.inc.com/will-yakowicz/5-billion-lawsuit-craig-wright-bitcoin.html

https://www.cnbc.com/2016/05/02/bitcoin-inventor-satoshi-nakamoto-finally-revealed.html

https://www.newyorker.com/business/currency/we-need-to-know-who-satoshi-nakamoto-is

https://www.bbc.com/news/technology-36168863

http://www.businessinsider.com/bitcoin-history-cryptocurrency-satoshi-nakamoto-2017-12?IR=T#wait-so-who-is-this-japanese-american-guy-named-satoshi-nakamoto- 7

https://www.digitaltrends.com/cool-tech/who-is-satoshi-nakamoto/

https://steemit.com/bitcoin/@oppaidaisuke69/dorian-prentice-satoshi-nakamoto

https://www.economist.com/briefing/2016/05/02/craig-wrights-claims-to-be-satoshi-nakamoto-come-under-fire

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me