Obecnie na rynku dostępne są różne rodzaje technologii blockchain. W tym przewodniku zagłębimy się w podstawowe elementy łańcucha blokowego konsorcjum i zrozumiemy, jak to działa.

Zaraz po tym, jak Blockchain pojawił się jako nowy szef technologiczny, wokół niego zaczął się rozwijać nowy rynek i system biznesowy. Z biegiem czasu pojawiły się różne typy Blockchain. Wśród nich konsorcjum federacyjne lub Blockchain tworzy ogromny szum na rynku.

Konsorcjum Blockchain jest obecnie popularnym rodzajem Blockchain i wiele przedsiębiorstw jest bardzo zainteresowanych tego typu siecią. Jednak wielu z was może nadal nie wiedzieć, co lub jak działa ten typ łańcucha blokowego.

Aby Ci pomóc, dzisiaj podzielimy się spostrzeżeniami na temat konsorcjum blockchain i wyszczególnimy 20 najlepszych konsorcjum blockchain. Więc po co czekać?


Weź filiżankę kawy i zacznij czytać!

Zapisać się: Kurs Enterprise Blockchains Fundamentals

Co to jest Konsorcjum Blockchain?

Konsorcjum Blockchain lub sfederowany Blockchain to rodzaj sieci blockchain, w której wiele organizacji utrzymuje system. Jest to jednak dozwolone i nie jest publiczne. Uważasz, że jest bardziej podobny do prywatnych.

Ale głównym akcentem jest to, że nawet dzięki jego pozwoleniu może faktycznie oferować zdecentralizowaną strukturę. W jaki sposób? Jak już wiesz, zamiast tylko jednej organizacji, w konsorcjum bierze udział wiele organizacji. W rezultacie każda organizacja jest traktowana podobnie.

Tak więc nie ma jednego podmiotu rządzącego siecią, a wszystkie inne organizacje w tym pomagają. W rzeczywistości można by pomyśleć o tym jako o platformie, na której wiele firm spotyka się i w razie potrzeby udostępnia swoje informacje. To środowisko współpracy, które jest bardzo korzystnym konsorcjum branży blockchain. Ponadto na platformie nie ma też możliwości nadużyć. Istnieją również inne rodzaje technologii blockchain.

Jednak wielu zdaje się mylić prywatny Blockchain z łańcuchami bloków konsorcjum. W rzeczywistości są one dość różne i wykorzystywane w określonych niszach i branżach. Jeśli więc porównasz prywatny Blockchain z konsorcjum, możesz dowiedzieć się więcej o różnicach.

Co konsorcjum Blockchain zaoferowałoby Twojej firmie?

 • Cięcie kosztów

Architektura konsorcjum branżowego Blockchain pomogłaby bez wysiłku obniżyć wszystkie wydatki. Ponieważ są one przeznaczone głównie do celów przemysłowych, możesz łatwo połączyć je z istniejącą siecią wydajniej niż publiczny lub prywatny Blockchain.

Tak więc inwestowanie w tego rodzaju konsorcjum przemysłowe blockchain byłoby bardzo korzystne dla Twojego przedsiębiorstwa.

 • Bardzo niskie opłaty transakcyjne

Innym ważnym aspektem tego konsorcjum branżowego blockchain jest to, że mogą one zapewnić niższą opłatę transakcyjną. Musisz wiedzieć, że publiczne łańcuchy bloków twierdzą, że oferują podobne funkcje; jednak rzeczywistość jest od tego daleka.

W rzeczywistości, gdy wielu użytkowników zaczyna korzystać z sieci, zaczyna ona drastycznie zwalniać. W związku z tym przetwarzanie transakcji staje się trudniejsze niż zwykle. Kiedy dzieje się coś takiego, opłata transakcyjna rośnie.

Musisz wiedzieć, że jeśli chodzi o konsorcjum, to nie jest problem. Jest to bardziej kontrolowane środowisko, do którego mogą wejść tylko osoby uprawnione. Oznacza to, że będzie znacznie bardziej stabilne i poradzi sobie z każdym naciskiem.

 • Środowisko regulacyjne

Przedsiębiorstwa potrzebują regulacji, aby prawidłowo funkcjonować. A co najważniejsze, ponieważ wiele organizacji będzie tu współpracować, muszą obowiązywać pewne zasady. W ten sposób konsorcjum branżowe blockchain może pomóc w rozwoju w regulowanym środowisku, a także zapewnić im swobodę decentralizacji.

 • Zakaz wejścia przestępcy

Oczywiście chciałbyś trzymać się z dala od przestępców w środowisku opartym na współpracy. W przeciwieństwie do publicznego blockchaina, tylko upoważnione osoby mogą dostać się do tego rodzaju sieci. A zatem każdy węzeł byłby uwierzytelniany i nie pozostawiałby żadnego pola dla przestępców.

Najlepsze Consortuim Blockchain

Rodzaje konsorcjum Blockchain

Obecnie na rynku istnieją zasadniczo trzy rodzaje konsorcjum blockchain. To są –

 • Skoncentrowany na technologii:

Oferują one platformy blockchain wielokrotnego użytku, rozwiązania oparte na standardach technicznych. Głównie mają one uniwersalne przypadki użycia – Hyperledger, Enterprise Ethereum Alliance itp.

Co więcej, tego rodzaju konsorcjum branżowe blockchain istnieje wyłącznie w celu pomocy Blockchain w osiągnięciu globalnego uznania.

 • Skoncentrowany na biznesie:

Mają one tendencję do opracowywania rozwiązań typu blockchain dla konkretnego problemu biznesowego. Zasadniczo wszystkie rozwiązania służą wyłącznie do celów biznesowych – na przykład Bankchain, Tradelens itp.

W rzeczywistości ta architektura konsorcjum blockchain skupiałaby się na konkretnym przypadku użycia Blockchain, takim jak bankowość, łańcuch dostaw, opieka zdrowotna itp. Zamiast oferować platformy open source, wiele z nich służy wyłącznie do celów komercyjnych..

 • Podwójna koncentracja:

Tutaj koncentrują się zarówno na technologii, jak i biznesie, oferując platformę lub rozwiązanie. W pewnym sensie oferowaliby platformę open source odpowiednią dla każdego rodzaju rozwiązania, ale także oferowaliby produkty komercyjne. Przykładem może być R3.

Jakie korzyści powinieneś oczekiwać od konsorcjum Blockchain?

Istnieją pewne korzyści, których powinieneś oczekiwać od sfederowanego Blockchaina. Zobaczmy, co to jest –

 • Oszczędności kosztów

Musisz zastanowić się, czy sfederowany Blockchain pozwoliłby zaoszczędzić na kosztach. Podstawową ideą bycia członkiem jest redukcja wydatków. Wybierz więc ten, który oferuje najbardziej oszczędne funkcje dla Twojej branży.

 • Przyspiesz naukę

Kolejna wielka korzyść, jakiej można oczekiwać od sfederowanego Blockchaina. Aby rozwijać się w niszy blockchain, potrzebujesz pełnego wsparcia w nauce. Zatem oczekiwanie na przyspieszenie metod uczenia się byłoby korzystne. Wiele konsorcjów oferuje szkolenia i inne wsparcie rozwojowe ze strony ekspertów. Takie możliwości mogą również naprawdę wzmocnić Twój zespół.

 • Dzielenie się ryzykiem

Cóż, kolejną zaletą sfederowanego Blockchain jest dzielenie się ryzykiem. Więc na pewno chciałbyś platformy, na której każda firma podzieliłaby ryzyko w przypadku nowego rozwiązania blockchain. Ponieważ Blockchain jest wciąż nowy, na rynku wiąże się z nim wiele zagrożeń. Ale jeśli członkowie współpracują, ogólne ryzyko jest znacznie mniejsze, niezależnie od tego, czy rozwiązania zawiodą, czy się powiedzie.

Zapisać się: Kurs Certified Blockchain Security Expert (CBSE)

 • Zbuduj krytyczną masę adopcji

Samo zbudowanie tylko jednego rozwiązania nie powinno mieć miejsca w przypadku sfederowanego Blockchain. Wprowadzenie go na poziom masowej adopcji pomogłoby Twojej firmie w łatwym osiągnięciu nowego wzrostu. Bez masowej adopcji osiągnięcie globalnego rynku byłoby trudne.

 • Utrzymanie trafności / żywotności

Twoje konsorcjum musi zaoferować odpowiednie rozwiązanie lub plan działania. Ponieważ technologia ciągle się zmienia, utrzymanie pozycji na polu jest niezwykle trudne. W związku z tym, wraz ze zmianą czasu, należy oczekiwać, że konsorcjum również zmieni swój plan zgodnie z tym.

 • Wpływ na standardy

Wreszcie, należy oczekiwać, że konsorcjum zaoferuje wpływające standardy. Według rynku, Blockchain wkrótce osiągnie interoperacyjność. Aby zaznaczyć swoje miejsce w branży wartej biliony dolarów, musiałbyś wpływać na standardy.

Korzyści, jakich organizacje oczekują od konsorcjum Blockchain

Zastanawiając się, czego się spodziewać, a czego nie, możesz sprawdzić, czego inne przedsiębiorstwa oczekują od konsorcjum blockchain.

Deloitte Ankieta 1386 globalnych przedsiębiorstw może pomóc Ci zobaczyć, co naprawdę dzieje się w tym zakresie. Musisz jednak wiedzieć, że ankieta nie obejmuje wszystkich przedsiębiorstw na świecie, więc rzeczywista liczba może się różnić.

Sprawdź poniższy formularz tabeli –

Korzyści Odsetek przedsiębiorstw, które tego oczekują
Oszczędności kosztów 57%
Przyspiesz naukę 55%
Dzielenie się ryzykiem 47%
Zbuduj krytyczną masę adopcji 45%
Utrzymanie trafności / żywotności 42%
Wpływ na standardy 42%
Niepewny 1%

Których kryteriów używają organizacje do wyboru konsorcjum Blockchain?

Możesz również sprawdzić, jakich kryteriów używają przedsiębiorstwa przy wyborze konsorcjum blockchain. Deloitte Ankieta 1386 globalnych przedsiębiorstw może pomóc Ci zobaczyć, co naprawdę dzieje się w tym zakresie. Musisz jednak wiedzieć, że ankieta nie obejmuje wszystkich przedsiębiorstw na świecie, więc rzeczywista liczba może się różnić.

Sprawdź poniższy formularz tabeli –

Kryteria Procent przedsiębiorstw z niego korzystających
Wyrównane cele 41%
Jakość innych członków 37%
Dowody wpływu 36%
Możliwość wywierania wpływu 36%
Przystępny koszt uczestnictwa 36%
Zaangażowanie regulacyjne 36%
Zasady lub zasady członkostwa 35%
Dojrzałość 34%
Dobrze finansowane 34%
Zarządzanie 30%
Organizacja non-profit lub nastawiona na zysk 23%
Niepewny 1%

Główne konsorcja i sieci Blockchain

Oto niektóre z głównych konsorcjów i sieci Blockchain na rynku. Wydaje się, że wszystkie te konsorcja mają wiele firm korzystających z technologii blockchain. Zobaczmy więc, czym są te konsorcja –

Hyperledger

Zacznijmy od Hyperledgera. Hyperledger jest obecnie jednym z najbardziej znanych konsorcjów blockchain na rynku. Rozpoczynając swoją podróż w 2016 roku, Linux założył Hyperledger. W rzeczywistości to konsorcjum może być jedną z najlepszych platform open source dla przedsiębiorstw.

Dlaczego? Cóż, to dlatego, że Hyperledger oferuje mnóstwo rozwiązań i koncentrują się głównie na zapewnieniu wsparcia technologicznego dla rewolucji blockchain. Obecnie mają dużą liczbę projektów, w tym narzędzia, platformy, biblioteki i wiele innych.

Korzystając z nich, możesz szybko i łatwo tworzyć własne platformy blockchain. Obecnie w swoim konsorcjum mają ponad 260 członków.

Enterprise Ethereum Alliance

To kolejne godne konsorcjum na naszej liście konsorcjum blockchain. Vitalk Buterin jest właściwie pierwotnym założycielem Ethereum. Ponieważ jednak oryginalny Ethereum jest publicznym blockchainem, postanowili również wdrożyć rozwiązanie klasy korporacyjnej.

Co więcej, ta nowa pozwoli Ci uzyskać prywatność w zakresie transakcji i wiele dodatkowych udogodnień. Obecnie Enterprise Ethereum ma ponad 250+ członków współpracujących ze sobą. Innowacja jest ich głównym priorytetem i zwykle oferują również wspaniałe środowisko do pielęgnacji.

R3

Konsorcjum Blockchain r3 jest w rzeczywistości dziwakiem na liście konsorcjum blockchain. W jaki sposób? Cóż, jest to obecnie jedno z konsorcjów o podwójnym ukierunkowaniu. Nie tylko konsorcjum blockchain r3 ma otwartą wersję swojej platformy Corda, ale oferuje również komercyjną wersję dla przedsiębiorstw.

Kolejną wielką zaletą jest to, że obie platformy są ze sobą kompatybilne. Tak więc przełączanie się między nimi byłoby łatwym zadaniem. Obecnie konsorcjum blockchain r3 ma ekosystem liczący ponad 200 członków i stale się powiększa. Musimy jednak powiedzieć, że ich technologia jest bardziej dostosowana do nisz finansowych. Ale konsorcjum blockchain r3 powoli próbuje dotrzeć również do innych przypadków użycia.

Wiele głównych nazw już obecnie realizuje konsorcjum blockchain r3.

BankChain

BankChain jest w rzeczywistości bankowym konsorcjum blockchain, w którym wdrażają, budują i badają różne rozwiązania blockchain. Jednak tworzenie konsorcjów blockchain rozpoczęło się od technologii Primechain.

W rzeczywistości to oni są odpowiedzialni za utrzymanie, zarządzanie i obsługę systemu. Ponadto rozpoczęli swoją podróż w 2017 roku z 9 projektami na żywo i 34 członkami. Niektóre z ich produktów to – dyskontowanie faktur, gwarancje bankowe & Kredyty dokumentowe, korporacyjny rejestr KYC i rejestr opłat i wiele innych.

B3i

B3i jest kolejnym na naszej liście konsorcjów bankowych blockchain. W 2016 roku inicjatywa branży ubezpieczeniowej Blockchain rozpoczęła swoją podróż z reasekuratorami i ubezpieczycielami. W tamtym czasie chcieli tylko zgłębić technologię Distributed Ledger i określić potencjalne korzyści.

Jednak później rozszerzyli swoją linię produktów i obecnie oferują wiele rozwiązań ubezpieczeniowych. Jednym z nich jest kontrakt Property Cat XOL. Obecnie zrzesza około 18 członków.

IBM Food Trust

Duża część naszego życia kręci się wokół żywności, a Blockchain może pomóc w zapewnieniu bezpieczeństwa w tej dziedzinie. Najwyraźniej IBM Food Trust oferuje największy ekosystem dostawców, producentów, wytwórców, sprzedawców detalicznych i wiele innych.

Obecnie mają na swojej liście ponad 80 członków i jest kilka głównych gigantów, takich jak Walmart, Nestle, Unilever i wiele innych. I tak, z pomocą swoich platform, przedsiębiorstwa mogą śledzić swój łańcuch dostaw żywności od samych dostawców do konsumentów.

China Ledger

China Ledger to konsorcjum blockchain uruchomione w Chinach. W rzeczywistości powołali konsorcjum, aby zbadać i zrozumieć wpływ tej technologii na ich gospodarkę. Co więcej, badają także różne algorytmy szyfrowania, łańcuchy boczne, łańcuchy prywatne i wiele innych technologii sieciowych.

Wanxiang Blockchain Labs przewodzi teraz sojuszowi. Obejmuje również jedenaście innych giełd towarowych, giełd aktywów finansowych i giełd akcji.

Co więcej, chcą w przyszłości budować rozwiązania i platformy dla swoich własnych sektorów finansowych w Chinach.

FISCO – Financial Blockchain Consortium Shenzhen

Utworzone 31 maja 2016 r. Konsorcjum Financial Blockchain Shenzhen liczy obecnie ponad 100 członków w swoim konsorcjum. Jak widać po nazwie, skupiają się głównie na branżach finansowych. I tak wszyscy ich członkowie to firmy i instytucje świadczące usługi informacji finansowej.

Co więcej, FISCO ma już projekty w zakresie kapitału, kredytu, ubezpieczenia, usługi w chmurze, systemu punktów lojalnościowych, zasobów cyfrowych i wielu innych. Jednak platforma jest w rzeczywistości open-source. Chiny zaczynają nadrabiać zaległości w niszy blockchain, a FISCO jest tego wynikiem. To kolejny blockchain dla konsorcjum ubezpieczeniowego.

Globalna sieć firm spedycyjnych

Global Shipping Business Network utworzyła grupę dziewięciu operatorów terminali i przewoźników oceanicznych. Następnie uruchomili otwartą platformę opartą na Blockchain. W rzeczywistości CargoSmart jest pierwszym, który zainicjował to konsorcjum.

Obecnie mają –

OOCL, PSA International i Shanghai International Port, Evergreen Marine, COSCO Shipping Lines, Hutchison Ports, DP World, Yang Ming i CMA CGM.

CargoSmart jest w rzeczywistości dostawcą rozwiązań. Ponadto rozwiązanie oferowałoby platformę cyfrową łączącą spedytorów, agencje celne, logistykę, przewoźników i wiele innych. Jest to więc również łańcuch blokowy dla konsorcjum zajmującego się łańcuchem dostaw.

Tradelens

Tradelens jest kolejnym na naszej liście konsorcjum łańcucha dostaw. Są tutaj, aby zrewolucjonizować świat zarządzania łańcuchem dostaw. W rzeczywistości jest to neutralna i otwarta platforma branżowa oparta na Blockchain, a wielu głównych graczy na rynku ją wspiera.

Obecnie w swoim ekosystemie mają ponad 100 przedsiębiorstw. Co więcej, obejmuje głównie porty, przewoźników, spedytorów, 3PL, operatorów terminali i spedytorów. W ten sposób łącząc się w ramach jednej platformy, digitalizują wszystko, co jest związane z łańcuchem dostaw.

Jeśli jesteś ciekawy, w jaki sposób Blockchain może pozytywnie wpłynąć na świat łańcucha dostaw i operacji zarządzania, musisz zapisać się teraz na nasz kurs zarządzania łańcuchem dostaw dla przedsiębiorstw i łańcuchem dostaw.!

Fundacja Energy Web

Fundacja Energy Web jest liderem w sektorze energetycznym konsorcjum blockchain. Co więcej, twierdzą, że są pionierami tego łańcucha blokowego dla przedsiębiorstw w zakresie zaspokajania potrzeb rynkowych, operacyjnych i regulacyjnych sektora.

Obecnie mają ponad 100 członków w swoim ekosystemie. Jeśli zajmujesz się energetyką, na pewno możesz to sprawdzić. Energy Web Foundation oferuje również członkom wiele elastycznych możliwości.

Hashed Health Collective

Kiedy wszystkie inne konsorcja przejmują rynek, dlaczego sektor opieki zdrowotnej miałby zostać w tyle, prawda? W ten sposób pojawia się Hashed Health Collective. Ten Blockchain dla konsorcjów opieki zdrowotnej to globalna społeczność programistów, konsumentów, organizacji opieki zdrowotnej lub każdego, kto pracuje w niszy opieki zdrowotnej.

To otwarta platforma i społeczność non-profit, w której pielęgnują nowe innowacje i pomysły oparte na Blockchain. W każdym razie nie mogliśmy znaleźć dokładnej liczby członków ich ekosystemu; jednak ODH, Change Healthcare, Accenture, PLC, Altarum Institute i wiele innych znalazło się na liście.

Health Utility Network

Mimo że jest to dość nowe, do czasu, gdy Health Utility Network wzbudzi dużo szumu na rynku. W rzeczywistości IBM, Aetna, PNC Bank, Anthem i Health Care Service Corporation (HCSC) współpracują, aby stworzyć ten ekosystem konsorcjum dla sektorów opieki zdrowotnej.

Ponadto ich głównym celem jest poprawa identyfikowalności i interoperacyjności branży opieki zdrowotnej. Ponieważ IBM jest w mieszance, możemy spokojnie założyć, że platforma będzie oparta na Hyperledger Fabric. W każdym razie, według, wprowadzą szereg rozwiązań, które pomogą rozwinąć ten sektor.

Kontur

Contour blockchain jest jednym z pionierów konsorcjów blockchain. W rzeczywistości ich projekt koncentruje się na sektorach finansowych. Co więcej, będą używać technologii R3 do tworzenia kopii zapasowych swojej platformy blockchain. Głównym celem jest zdigitalizowanie każdego dokumentu w sektorach finansowych. Następnie mogą zacząć wprowadzać szereg rozwiązań.

Obecnie mają dwanaście banków w swoim ekosystemie. Zawierają –

Mizuho, ​​Scotiabank, BNP Paribas, bank CTBC, Bangkok Bank, ING, Intesa Sanpaolo, Natwest, SEB, U.S Bank, BBVA i HSBC.

Marco Polo

Marco Polo to kolejna świetna pozycja na naszej liście konsorcjum blockchain. Uruchomili w 2017 r. I skupili się głównie na niszy związanej z finansowaniem handlu w technologii blockchain. Przede wszystkim dążą do zaoferowania dostępności finansowania kapitału w swoim rozwiązaniu platformy TradeIX. Co więcej, budują rozwiązanie r3 Corda.

Wiele sektorów finansowych, takich jak SMBC, Bangkok Bank, ING, Standard Chartered Bank, BNP Paribas, Forfaiting Association (ITFA), NatWest, OP Financial Group, Natixis, Commerzbank, DNB i International Trade to główna część ekosystemu.

We.trade

We.trade, ułatwiając konsumentom łączenie się z potencjalnymi sprzedawcami i sprzedawcami oraz zarządzanie wszystkimi płatnościami i zamówieniami. Co więcej, każda firma w Blockchain jest KYC. Nie ma więc problemu z oszustwami ani korupcją.

Innym wspaniałym aspektem tego konsorcjum blockchain jest to, że pomaga on również w wyborze różnych produktów bankowych. Banki w ekosystemie oferują również gwarancje płatności. Obecnie pod platformą mają osiem banków.

Batavia była jak dotąd jednym z najmniejszych konsorcjów blockchain. Mają tylko pięciu członków w swoim ekosystemie. W celu uzyskania wsparcia technicznego szukają pomocy w IBM. Te pięć banków to –

Commerzbank, Bank of Montreal, Erste Group, UBS i CaixaBank.

Batavia koncentruje się na granicznych aplikacjach blockchain, takich jak korzystanie z funkcji inteligentnych kontraktów dla dowolnego rozwiązania finansowego. Z pomocą możesz śledzić swoje płatności zagraniczne i łatwo wysyłać lub odbierać płatności. Jednak Batavia połączyła się z We.Trade i już nie istnieje.

Zapisać się: Kurs Enterprise Blockchains i Trade Finance

MOBI

Mobility Open Blockchain Initiative to konsorcjum non-profit oparte na Blockchain. Składa się z myślących przyszłościowo organizacji pozarządowych, firm i rządów, aby zapewnić usługi mobilności, które są bezpieczne i niedrogie.

Ponadto oferują również bardziej ekologiczne, wydajne i mniej zatłoczone rozwiązania z typowymi standardami Blockchain. Zaczęli od tożsamości pojazdów i wkrótce obejmie także inne sektory mobilności. Obecnie liczy 87 członków.

Zaufany sojusz IoT (TIA)

Sektor IoT potrzebuje większego zaufania. W ten sposób przybył Trusted IoT Alliance, aby uratować sytuację. W rzeczywistości ich celem jest zwiększenie niezawodności branży IoT i zwiększenie czytelności. Dlatego wprowadzają czujniki IoT do inteligentnych kontraktów, aby ułatwić cyfrowe środowisko śledzenia.

Kolejną wielką zaletą jest to, że oferują pełną swobodę, jeśli chodzi o innowacje. Otrzymasz więc najlepsze narzędzia do opracowania nowego projektu. Obecnie zrzesza 42 członków.

Japan Exchange Group – JPX

Różne japońskie instytucje finansowe i IT utworzyły konsorcjum blockchain o nazwie Japan Exchange Group. Obecnie zrzeszają 44 członków, a wszystkie z nich to firmy finansowe lub informatyczne. Ale jaki jest główny cel?

Cóż, chcą opracować rozwiązania dla rynków kapitałowych. Ponadto niektóre z ich projektów są w trakcie realizacji. Obejmują one –

Operacje KYC, procesy dopasowywania transakcji, proces przedrozliczeniowy w transgranicznym obrocie papierami wartościowymi itp.

Końcowe myśli

W końcu konsorcja blockchain naprawdę zmieniają sposób działania rynku przez te wszystkie lata. Zamiast konkurować, współpracują, aby uczynić świat lepszym miejscem. Jeśli chcesz opracować własne rozwiązanie dla przedsiębiorstw, możesz zacząć od dołączenia do konsorcjum, w którym Twoje pomysły będą rozwijane.

W tym przewodniku wymieniliśmy 20 najlepszych konsorcjum blockchain. Sprawdź je i wybierz ten, który odpowiada Twoim potrzebom. Jeśli chcesz dokładniej poznać ten typ Blockchain, zalecamy rozpoczęcie od naszego bezpłatnego kursu blockchain.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me