Podczas opracowywania rozwiązań blockchain narzędzia blockchain są błogosławieństwem. Obecnie popularność blockchain drastycznie rośnie. Tak więc wszędzie następuje pośpiech w rozwoju technologii blockchain. Nie ulega wątpliwości, że prawie wszystkie firmy chciałyby w pełni wykorzystać tę szansę.

I właśnie w tym się znajdujesz. Jeśli jesteś programistą blockchain, masz teraz najwyższą wartość na rynku. Ale ponieważ technologia jest całkowicie nowa i wciąż ma więcej funkcji, musisz pozostać na bieżąco. Dlatego korzystanie z narzędzi blockchain z pewnością może znacznie ułatwić Ci życie.

Narzędzia Blockchain, które uwielbiają programiści

Narzędzia Blockchain


Istnieje wiele narzędzi blockchain dla programistów, ale musisz wiedzieć, które z nich są najlepszymi narzędziami blockchain, które kochają wszyscy programiści. Sprawdźmy listę, dobrze?

18 narzędzi programistycznych Blockchain, które uwielbiają programiści

Geth

Zacznijmy Geth. Geth to narzędzie wiersza poleceń, które również uruchamia pełny plik Ethereum węzeł w języku programowania Go. Zasadniczo ma trzy interfejsy –

 • Interaktywna konsola
 • Serwer JSON-RPC
 • Opcje wiersza poleceń i podpoleceń

Możesz użyć Geth, aby zrobić wiele rzeczy w łańcuchu bloków. Te narzędzia programistyczne blockchain mogą –

 • Przesyłaj tokeny między dwoma adresami.
 • Mój token Ether w sieci.
 • Poznaj inną historię bloków w księdze.
 • Twórz inteligentne kontrakty i możesz je później uruchamiać na maszynie wirtualnej Ethereum.

Jakie systemy wspierałyby gethów?

Podczas pracy z tymi narzędziami do tworzenia łańcucha bloków dla przedsiębiorstw można korzystać z różnych systemów operacyjnych, takich jak Windows, Linux i Mac. Wszystkie obsługują to narzędzie wiersza poleceń. Dodatkowo Binary i Scripted również obsługują jego instalację.

Po pierwsze, po uruchomieniu możesz podłączyć go do działającej sieci blockchain lub utworzyć nową, a następnie połączyć się z nią. Musisz jednak pamiętać, że druga opcja zależałaby całkowicie od jej ustawień.

Z jakiegokolwiek powodu, jeśli nie użyłeś żadnych wartości domyślnych, to narzędzie automatycznie połączy Cię z siecią główną Ethereum.

Co więcej, z pomocą tych narzędzi blockchain dla programistów, możesz sprawić, by działał jako konsola i ładował określone polecenia oraz wykonywał różne cele.

W każdym razie pamiętaj, że kiedy uruchomisz Geth, automatycznie pobierze on rozproszoną księgę Ethereum, a przetwarzanie może zająć dużo czasu. Więc być może będziesz musiał poczekać od kilku godzin do kilku dni. Dlatego najlepiej jest używać zewnętrznego dysku twardego do przechowywania wszystkich informacji.

Mżawka

Przejdźmy do następnego w naszym przewodniku po narzędziach łańcucha bloków. Drizzle upraszcza pisanie zdecentralizowanych aplikacji front-end, oferując kolekcję bibliotek frontendowych. Oferuje również bibliotekę Redux do łączenia front-endu z łańcuchem bloków. Dzięki temu uzyskasz świeże dane dotyczące łańcucha dla rozwoju aplikacji front-end.

Cechy Drizzle

 • Reaktywny magazyn danych Ethereum

Biblioteka Redux jest w rzeczywistości rdzeniem Drizzle. Korzystając z tego, możesz zsynchronizować dane transakcji, dane dotyczące umów i wiele innych.

 • Wygeneruj sklep lub użyj istniejących

W rzeczywistości możesz użyć tych narzędzi blockchain dla programistów do wygenerowania sklepu lub możesz również użyć dowolnego istniejącego sklepu. Wszystko, co musisz zrobić, to zaimportować sagi i reduktory i gotowe!

 • Oferuje funkcje bazowe

Najlepsze w tym narzędziu jest to, że rozszerza ono umowy dotyczące web3 1.0. Dzięki temu uzyskasz dostęp do wszystkich metod i właściwości web3.

 • Biblioteka komponentów

W rzeczywistości oferują bibliotekę komponentów React, których zwykle używasz w funkcjach dApp. Tak więc zadania takie jak generowanie formularzy wejściowych dla inteligentnych kontraktów są łatwym zadaniem.

 • Architektura modułowa

Ogólna architektura tego narzędzia jest modułowa. Możesz więc dodać dowolną funkcję lub pozbyć się dowolnej funkcji, jak chcesz. Ponadto zawiera dwa pakiety do korzystania z React; jednak podstawowe funkcje znajdują się w module Drizzle. Co więcej, jeśli wiesz, jak pracować z Redux, możesz szybko opracować bibliotekę Angular.

Trzy główne składniki Drizzle to –

Mżawka – Jest to podstawowa biblioteka do tworzenia instancji web3, kontraktów i kont. Może również łączyć niezbędne synchronizacje wraz z oferowaniem dodatkowych funkcji kontraktowych.

Mżawka-reaguj – Ten komponent oferuje pomocnika DrizzleConnect i komponent DrizzleProvider do łączenia się z Drizzle za pomocą aplikacji React.

Składniki Drizzle-Reag – Dodatkowo otrzymasz bibliotekę pełną wielu przydatnych komponentów, które działałyby jako funkcja dApp. Głównie zawiera ContractForm, ContractData i LoadingContainer.

Solc

Jeśli chodzi o programowanie w Ethereum, wszyscy programiści wybierają stabilność. W rzeczywistości programiści powinni zawsze się na to zdecydować, zwłaszcza jeśli chodzi o integrację inteligentnych kontraktów. Solidność jest podstawą każdego inteligentnego kontraktu na Ethereum.

Solidity jest zasadniczo okrojonym i zorientowanym obiektowo językiem i używa składni, która jest w większości podobna do ECMAScript. To, co narzędzie Solc może zrobić w tym zakresie, to przekonwertować je do formatu nadającego się do odczytu maszynowego, aby EVM mógł je odczytać i wykonać. Można go traktować jako kompilator solidności, który obraca się wokół dwóch głównych zasad –

 • C ++ zakodowany solc.
 • Solc-js, które używają Emscripten do kompilacji krzyżowej solc C ++ bezpośrednio do JavaScript.

Mimo że dwa typy kompilatorów solidity wywodzą się z tego samego pliku źródłowego, nadal mogą generować różne wyniki. Co więcej, oba ich interfejsy wiersza poleceń różnią się od siebie. Jednak dla porównania solc-js jest nieco wolniejszy niż solc.

Najlepsze jest to, że węzły Ethereum mają zwykle implementację solc. Jednak pakiet solc jest w rzeczywistości samodzielnym modułem i można go używać również w trybie offline. Co więcej, możesz również użyć solc.compile (), ponieważ ten nie potrzebuje żadnego zewnętrznego węzła do prawidłowego działania.

Remiks

To jest Solidity IDE. Możesz go używać do pisania kodów i sprawdzania błędów z przeglądarki. W rzeczywistości jest to jedno z narzędzi programistycznych blockchain napisanych w JavaScript. Co więcej, możesz używać tego narzędzia jako kompilatora, głównie do małych inteligentnych kontraktów. Ponadto, jeśli dopiero zaczynasz poznawać Solidity, zdecydowanie powinieneś spróbować tego narzędzia.

Gdy wejdziesz na domyślną stronę witryny, pojawi się boczny ekran, na którym możesz napisać kod bezpośrednio w przeglądarce! Na drugim ekranie możesz łatwo wdrożyć swój kod na platformie blockchain.

Ponadto drugi ekran również pomoże Ci w interakcji z dowolnymi napisanymi przez Ciebie funkcjami. Obsługuje również obsługę lokalną lub przeglądarkę. W każdym razie możesz też przeprowadzić testy, debugowanie, dystrybucję inteligentnych kontraktów itp.

Ponadto analizator kodu pomoże Ci udoskonalić kody i pozbyć się wszelkich błędów. Tak więc może to być jedno z najlepszych narzędzi blockchain dla programistów, jeśli jest początkującym.

Ganache CLI

W rzeczywistości jest to niezwykle szybki klient RPC Ethereum do programowania i testowania. Muszę powiedzieć, że jest to kolejne z dobrych narzędzi programistycznych blockchain. Wcześniej był znany jako Testrpc, ale później stał się GanacheCLI. W rzeczywistości jest to pakiet NodeJS, który możesz również dostosować.

Zasadniczo może replikować całą sieć Ethereum na twoim komputerze. Możesz także wywołać funkcję z łańcucha bloków bez żadnych węzłów Ethereum działających na twoim komputerze.

Dodatkowo oferuje te funkcje do wypróbowania –

 • Niemal natychmiastowe wydobywanie transakcji.
 • Brak opłat transakcyjnych.
 • Dostosuj prędkość wydobycia lub ceny gazu, jak chcesz i tyle razy, ile chcesz.
 • Recykling, tworzenie instancji lub resetowanie wszystkich kont w sieci testowej dla określonej ilości Ether.
 • Bardzo łatwy i prosty graficzny interfejs użytkownika, z którego możesz przeglądać wszystkie zdarzenia w łańcuchu testowym.

Inne funkcje

 • Możesz zobaczyć stan wszystkich rachunków, w tym ich klucze prywatne, adresy, salda i transakcje.
 • Nadzoruj dane wyjściowe dziennika z łańcucha blokowego Ganache wraz z odpowiedziami i informacjami o debugowaniu.
 • Wystarczy jedno kliknięcie, aby zmienić zegary górnicze.
 • Skorzystaj z eksploratora bloków, aby uzyskać więcej informacji na temat działania systemu.

Trufla

Kolejnym narzędziem blockchain dla programistów jest środowisko programistyczne, w którym można testować struktury i potok aktywów dla Ethereum – Truffle. Najwyraźniej to narzędzie jest dość popularne wśród programistów, ponieważ może uczynić rozwój frameworka Ethereum prostym zadaniem.

funkcje

 • Zarządzanie cyklem życia inteligentnych kontraktów

Najwyraźniej to narzędzie może zarządzać artefaktami kontraktów, a także obejmuje obsługę wszelkich niestandardowych wdrożeń, złożonych aplikacji Ethereum i łączenia bibliotek.

 • Testowanie kontraktowe

Możesz automatycznie testować swoje kontrakty i mieć pewność, że szybko się rozwijają.

 • Migracje i wdrażanie skryptowe

Możesz użyć tego narzędzia blockchain, aby napisać proste i łatwe w zarządzaniu skrypty wdrożeniowe, aby przewidywać zmianę umów w miarę upływu czasu. Dzięki temu Twoja aplikacja będzie ewoluować i będzie odpowiednia nawet w przyszłości.

 • Zarządzanie siecią

Po rozpoczęciu korzystania z Truffle nie musisz zarządzać żadnymi artefaktami sieciowymi. Co więcej, zajmie się nimi, podczas gdy Ty będziesz koncentrować się na rozwoju dApp.

 • Bardzo wydajna konsola interaktywna

Cóż, interakcja z umowami nigdy nie była łatwiejsza. W rzeczywistości Truffle pozwoliłby ci na prosty interfejs, który może mieć twój czas i pozwolić ci na interakcję z twoimi umowami.

 • Narzędzie do uruchamiania skryptów zewnętrznych

Możesz użyć tego narzędzia blockchain, aby załadować wszystkie swoje kontrakty i działać w sieci bez żadnych problemów.

EtherScripter

Jeśli jesteś nowicjuszem w niszy rozwoju technologii blockchain, pisanie skryptów Ether może być dla Ciebie trudnym zadaniem. Ale dzięki tego typu narzędziom do analizy łańcucha bloków można dość łatwo kodować podstawowe kontrakty. W rzeczywistości to narzędzie blockchain oferowałoby bardzo interaktywny i przyjemny interfejs do pisania wszystkich kodów.

Co więcej, możesz po prostu przeciągnąć i upuścić wszystkie funkcje, aby stworzyć sprytny pomysł. Jest dość prosty w użyciu. Jednak w tej chwili możesz używać języka programowania Serpent tylko w tego typu narzędziach do analizy łańcucha bloków.

MetaMask

Kolejnym z doskonałych narzędzi do zarządzania łańcuchem bloków jest MetaMask. Dzięki MetaMask możesz nie tylko obsługiwać Ether lub inne tokeny ERC-20 w sieci, ale także wchodzić w interakcje ze zdecentralizowanymi aplikacjami. Co więcej, pozwala również uruchomić go z przeglądarki!

Ponadto niezwykle łatwo jest dodać MetaMask jako dodatek do przeglądarki Firefox lub Google Chrome i zacząć jej używać bezpośrednio z przeglądarki. Po zainstalowaniu aplikacji do przeglądarki zostanie dodany portfel Ethereum. Będzie przechowywać dla Ciebie wszystkie tokeny ERC-20.

W przypadku programistów ten typ narzędzi do analizy łańcucha bloków nie będzie wymagał do działania żadnego działającego węzła Ethereum. Zatem interakcja z przestrzenią sieciową Ethereum jest prostym zadaniem.

Rozpocząć

Jeśli potrzebujesz platformy programistycznej blockchain dla zdecentralizowanych aplikacji, Embark może Ci naprawdę pomóc. W rzeczywistości tego typu narzędzia do zarządzania łańcuchami bloków pozwolą Ci zarządzać Twoimi dApps, a także zapewnią Ci wszystkie niezbędne narzędzia do stworzenia i wdrożenia nowego..

Dodatkowo możesz stworzyć niezależną aplikację HTML5, która używałaby zdecentralizowanych funkcji. Ponadto możesz tutaj również tworzyć nowe inteligentne kontrakty i uruchamiać je w kodzie JS. Najlepsze w tego typu narzędziach do zarządzania łańcuchami bloków jest to, że szukają wszelkich zmian wprowadzanych w umowach. Jeśli tak, automatycznie zmodyfikuje umowy, a następnie zaktualizuje powiązane z nimi zdecentralizowane aplikacje.

Migracje inteligentnych kontraktów są również zaletą tego narzędzia blockchain. W rzeczywistości do pracy na platformie możesz używać dowolnego tradycyjnego języka, takiego jak Meteor, Angular, React i wielu innych.

Gorli Testnet

Wiesz, że najlepszym sposobem pełnego przetestowania sieci bez uruchamiania jej byłoby wykorzystanie wszelkich sieci testowych. I tu właśnie pojawia się tego typu narzędzia do analizy łańcucha bloków. Gorli Testnet jest jednym z najpopularniejszych. Tutaj możesz wdrożyć dApps i eksperymentować z inteligentnymi kontraktami.

Co więcej, możesz go używać we wszystkich implementacjach łańcucha bloków klientów i uzyskać wysoką niezawodność i dostępność. W każdym razie Gorli jest w rzeczywistości testową siecią testową dla wielu klientów, która działa z Parity, Pantheon, Geth, EthereumJS i Nethermind.

Jest to jednak projekt typu open source i oparty na społeczności.

Parytet

Parzystość to kolejne z narzędzi do zarządzania łańcuchem bloków, które zostało stworzone do użytku o znaczeniu krytycznym. To klient dla Ethereum, który używa języka programowania Rust. Co więcej, to narzędzie blockchain oferuje podstawową infrastrukturę potrzebną do niezawodnych i szybkich usług.

Możesz budować własne konfigurowalne łańcuchy bloków dla przedsiębiorstw, do użytku prywatnego lub do celów badawczych. Dostaniesz –

 • Modułowa i czysta baza kodu i dostosowywanie
 • Minimalna ilość miejsca na dane i zajmowane przez pamięć
 • Użyj Warp Sync, aby zsynchronizować się w ciągu kilku godzin
 • Bardzo zaawansowany klient oparty na CLI
 • Różne i podłączane protokoły konsensusu
 • Wysoki poziom kontroli dostępu i funkcji prywatności
 • Szybkie transakcje

Najlepsze w tym narzędziu blockchain jest to, że zostało sprawdzone w 100%, a programiści rutynowo sprawdzają bazę kodu, aby pozbyć się wszelkich błędów lub problemów.

Suwmiarka Hyperledger

To narzędzie do benchmarkingu blockchain. Umożliwia porównanie rozwiązania opartego na łańcuchu bloków przy użyciu predefiniowanych standardów. W rzeczywistości dzięki tego typu narzędziom do analizy łańcucha bloków można naprawdę łatwo zorientować się, czy platformy blockchain spełniają standardy, czy nie..

Po zdefiniowaniu zestawu przypadków użycia może on zacząć działać. W rzeczywistości otrzymasz również raporty dotyczące opóźnień transakcji, transakcji na sekundę, wykorzystania zasobów i wielu innych.

Jednak musisz wiedzieć Suwmiarka aby ci pomóc; musisz zbudować swoje rozwiązanie blockchain na Hyperledger.

Ale jak widać, nie ma żadnych domyślnych standardów. Ale dlaczego tak jest? Cóż, technologia blockchain jest dość zróżnicowana, a każda platforma jest inna. Zupełnie trudno jest przeanalizować wszystkie platformy w ramach tego samego, wstępnie zdefiniowanego zestawu.

Zamiast tego możesz ustawić standardy w oparciu o swoją branżę, a następnie uruchomić narzędzie, aby zobaczyć, jak działa. Dlatego jest to jedno z najbardziej przydatnych narzędzi do zarządzania łańcuchem bloków dla programistów.

Tierion

Oferuje środowisko, w którym możesz przekształcić swój łańcuch bloków w globalną platformę i weryfikować pliki, dane i procesy biznesowe. Tego rodzaju narzędzia do łańcucha bloków pomogą Ci zbudować prawidłową bazę danych i pomogą w dystrybucji tych danych do księgi.

Co więcej, to narzędzie blockchain oferuje również ChainPoint, który może generować paragony i rejestrować dane. Nie potrzebujesz więc żadnych pośredników do weryfikacji informacji. W każdym razie za pomocą tego narzędzia blockchain możesz również połączyć interfejs API Tierion i ChainPoint, aby oznaczyć czasowo wszystkie dane, aby sfinalizować proces weryfikacji.

W każdej sekundzie jest w stanie wygenerować miliony dowodów. Co więcej, tego typu narzędzia technologii blockchain zapewniają dokładność poprzez –

 • Pobieranie wszystkich danych z serwerów Network Time Protocol
 • Na podstawie dostępnych danych z National Institute of Standards and Technology
 • Łączenie węzłów kotwiczących z łańcuchem bloków Ethereum lub Bitcoin

EthFiddle

Jeśli jesteś programistą, który zaczynał od Solidity, być może wiesz, że nie ma wielu narzędzi technologii blockchain do pracy z tym językiem. Jednak aby Ci pomóc i zaoferować podobne narzędzia, takie jak JSFiddle lub Go Playground, sieć Loom Network wprowadziła EthFiddle.

EthFiddle to jedno z narzędzi do tworzenia łańcucha bloków, które oferuje szybkie testowanie i prototypowanie. W rzeczywistości jest to IDE Solidity w Twojej przeglądarce. W rzeczywistości to narzędzie blockchain jest w stanie testować, tworzyć i debugować kody Solidity dla inteligentnych kontraktów.

Ponadto jednym kliknięciem możesz udostępnić link bezpośredni swojego kodu. Więc jeśli jesteś nowy w środowisku Solidity, możesz spróbować EthFiddle.

Web3.js

Web3.js jest jednym z narzędzi do tworzenia łańcucha bloków, które pomaga rozwijać klientów do interakcji z łańcuchem blokowym Ethereum. Zasadniczo jest to biblioteka obsługująca interfejs API JavaScript zgodny z Ethereum. I implementuje specyfikację Generic JSON RPC do interakcji ze zdalnym lub lokalnym węzłem Ethereum.

Dzięki temu możesz wykonywać zadania, takie jak wysyłanie Ether między adresami, zapisywanie i odczytywanie danych inteligentnych kontraktów, opracowywanie inteligentnych kontraktów i wiele innych.

Ponieważ narzędzie blockchain działa w języku JavaScript, możesz go używać w dowolnej przeglądarce internetowej. Ale potrzebujesz węzła Ethereum, który może uzyskać dostęp do sieci Ethereum przez HTTP, aby korzystać z tego typu narzędzi technologii blockchain. Mogę zasugerować użycie rozszerzenia MetaMask z Web3.js do łączenia się z siecią Ethereum.

Status

To kolejne z narzędzi do tworzenia łańcucha bloków. W rzeczywistości jest to wielofunkcyjne narzędzie komunikacyjne, które zawiera zdecentralizowany portfel kryptograficzny, komunikator peer-to-peer i przeglądarkę Web3. Zasadniczo jest to mobilny klient Ethereum, który umożliwia dostęp do ekosystemu z dowolnego miejsca.

Jeśli chodzi o komunikator, możesz dołączyć do dowolnych kanałów publicznych oraz wysyłać i odbierać wiadomości od innego użytkownika. Ponadto wysoki poziom szyfrowania uniemożliwia nikomu uzyskanie dostępu do Twoich wiadomości.

Ponadto za pomocą narzędzia blockchain możesz wchodzić w interakcje ze zdecentralizowanymi aplikacjami i korzystać ze zintegrowanego portfela.

Z przeglądarki można uzyskać bezpośredni dostęp do sieci, rynków i wielu innych. Ponadto za pomocą narzędzia rozszerzającego możesz dodawać funkcje do tego klienta mobilnego.

Infura

Infura to oparty na standardach, skalowalny, globalnie rozproszony klaster i punkt końcowy API dla IPFS, Ethereum i wszelkich innych infrastruktur. W rzeczywistości tego typu narzędzia do tworzenia łańcucha bloków są przeznaczone tylko dla programistów. Możesz więc szybko użyć tego narzędzia, aby połączyć swoją aplikację z ich interfejsami API natychmiastowego dostępu.

Najwyraźniej to narzędzie blockchain obsługuje JSON-RPC przez interfejsy WebSocket i HTTPS, oferując subskrypcje i połączenia oparte na żądaniach. Co więcej, mając tylko jeden adres URL, możesz zacząć korzystać z Infury. Zespół stojący za narzędziem zajmowałby się wszystkimi aktualizacjami i zmianami w sieci, abyś mógł skupić się na swoim dziele.

Mythx

Istnieje duże zapotrzebowanie na tworzenie inteligentnych umów i zdecentralizowane aplikacje. Jednak nie ma wielu narzędzi technologii blockchain, które oferują pełny zestaw. W tym miejscu pojawia się MythX. Zasadniczo jest to narzędzie do analizy bezpieczeństwa dla inteligentnych kontraktów opartych na Ethereum. Co więcej, dzięki temu narzędziu blockchain otrzymasz dynamiczną i statyczną analizę w jednym zestawie narzędzi.

Istnieje wiele produktów do przetestowania, takich jak Truffle, Amberdata, Alethio, Visual Studio Code, Remix i Embark. Możesz więc łatwo połączyć to narzędzie blockchain z innymi narzędziami.

Ponadto może dość skutecznie wykrywać problemy z bezpieczeństwem i jest wysoce skalowalny.

Wniosek

Narzędzia technologii Blockchain mogą naprawdę zaoszczędzić czas i ułatwić proces tworzenia łańcucha bloków. Skuteczne wdrażanie łańcucha bloków przez programistę jest koniecznością, a dogłębne zrozumienie popularnych narzędzi programistycznych może bardzo pomóc.

W tym przewodniku przedstawiłem wszystkie narzędzia, które programiści uwielbiają w dzisiejszych czasach. Teraz, gdy już wiesz, czym są te różne narzędzia łańcucha bloków, nadszedł czas, abyś zaczął się rozwijać.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me