Korporacje, organizacje, przedsiębiorstwa, a także osoby fizyczne coraz częściej wdrażają technologię blockchain, starając się wykorzystać jej możliwości. W tym przewodniku skupimy się na firmach wdrażających rozwiązania blockchain.

Technologia Blockchain to nie tylko kryptowaluta. W rzeczywistości podstawowa technologia zdecentralizowanej księgi nadal znajduje zastosowanie w wielu różnych branżach, a wszystko to w celu zmiany sposobu, w jaki się je wykonuje ”i poprawy życia ludzi.

Oprócz ulepszania systemów przetwarzania płatności, implementacja blockchain nadal znajduje zastosowanie w różnych branżach, począwszy od łańcucha dostaw, a skończywszy na rządzie. Niektóre osoby i podmioty używają tej technologii również do obsługi programów lojalnościowych i sprzedaży detalicznej, a także cyfrowych identyfikatorów i niezmiennych kopii zapasowych danych.

Dlatego technologia blockchain przyniosła ze sobą nowy zestaw pomysłów biznesowych, a także modele, z których firmy coraz częściej korzystają. Firmy wykorzystują technologię do wprowadzania nowych produktów, a także do zwiększania wydajności istniejących produktów i świadczenia usług.

Dlatego w tym przewodniku przyjrzymy się czołowym firmom korporacyjnym, które używają technologii blockchain do własnych celów.


Zapisać się: Darmowy kurs Blockchain

20 największych przedsiębiorstw wdrażających technologię Blockchain

 1. Walmart: śledzenie produktów

Gigant handlu detalicznego Walmart jest jedną z międzynarodowych korporacji, które przejęły inicjatywę we wdrożeniu Blockchain. Firma wykorzystuje technologię cyfrowej księgi, aby usprawnić śledzenie danych i proces zarządzania w swoich codziennych operacjach. Co więcej, Walmart współpracuje z IBM, co jest postrzegane jako doskonały przykład wdrożenia technologii blockchain w branży śledzenia produktów mięsnych i drobiowych sprzedawanych w jej sklepach..

To doskonały przykład głośnych firm wykorzystujących blockchain.

Co więcej, firma wdrożyła już system blockchain zdolny do śledzenia informacji od rolnika po brokera, dystrybutora i sprzedawcę detalicznego.

Pracownicy i konsumenci Walmart mogą teraz śledzić produkty aż do ich korzeni dzięki integracji technologii blockchain.

 1. British Airways: Blockchain Monitoring System

Największa brytyjska linia lotnicza British Airways to kolejny przykład firm wykorzystujących blockchain. W rzeczywistości wdrożył również technologię blockchain do zarządzania informacjami o lotach danych między kluczowymi lotniskami w Londynie, Genewie i Miami. Co więcej, linia lotnicza testuje również nową usługę weryfikacji VChain opartą na blockchain, która może zrewolucjonizować proces odprawy.

Dzięki nowemu systemowi linie lotnicze i władze lotnisk będą mogły weryfikować tożsamość osób podróżujących na podstawie bazy danych przechowywanej na blockchainie. System będzie sprawdzał ważność dokumentów podróży bez udostępniania danych osobowych stronom trzecim.

 1. Maersk: Blockchain Shipping Platform

Maersk, kolejny przykład firm wykorzystujących blockchain, nawiązał współpracę z gigantem technologicznym IBM, aby uruchomić platformę do monitorowania wysyłki ładunków. Dlatego TradeLens to zaimplementowana platforma blockchain, która ma być używana do śledzenia przesyłek przemieszczających się z jednego portu do drugiego.

Platforma ma już ponad 175 uczestników. Ponadto cyfrowa elektroniczna księga wysyłkowa została zaprojektowana ”w celu rejestrowania szczegółów wysyłki ładunku, gdy opuszczają stocznie wysyłkowe, aż dotrą do ostatecznego miejsca przeznaczenia.

Podczas procesu wysyłki strony zaangażowane w łańcuch dostaw będą mogły śledzić informacje, takie jak czas przybycia przesyłki i dokumenty, takie jak zwolnienia celne i faktury handlowe. Według giganta żeglugowego, wdrożenie blockchain może usprawnić i zwiększyć bezpieczeństwo, jeśli chodzi o międzynarodową żeglugę.

Chcesz wiedzieć, jak blockchain może zmienić sektor łańcucha dostaw? Sprawdź nasz przewodnik po blockchain w łańcuchu dostaw w tej chwili!

 1. UPS Blockchain: system logistyczny

United Parcel Services dołączyło do Blockchain in Trucking Alliance w celu wdrożenia rozwiązań blockchain dla branży przewozów towarowych wartych wiele miliardów dolarów. Sojusz planuje pobudzić rozwój standardów dla branży żeglugowej poprzez wdrożenie bezpiecznego systemu blockchain.

W ramach sojuszu planują opracować nowe innowacje, które mogą zaoferować wydajny i tańszy system zarządzania logistyką. Duża liczba brokerów, a także ukryte informacje w złożonych łańcuchach dostaw, to tylko niektóre z wyzwań, które technologia blockchain rozwiąże w branży w ramach najnowszych działań.

 1. FedEx: Blockchain do rozstrzygania sporów

FedEx to kolejny gigant transportowy, który ujawnił dobry przykład wdrożenia blockchain. Wdrożenie Blockchain pozwoliło firmie usprawnić proces rozwiązywania sporów z klientami

Firma wdraża rozwiązania blockchain, aby zidentyfikować typ danych do przechowywania w łańcuchu bloków, idealne do rozwiązywania problemów klientów. Co więcej, technologia ta ma być również wykorzystywana ”do przechowywania rekordów do wykorzystania w przyszłości.

 1. BHP Billiton: Blockchain do zarządzania łańcuchem dostaw

Górniczy gigant BHP Billiton również wdraża technologię blockchain, chcąc usprawnić swoje procesy łańcucha dostaw. Firma zamierza wykorzystać technologię rozproszonych rejestrów do rejestrowania i śledzenia ruchów próbek skał i płynów w odwiercie. Wykorzystując możliwości technologii, firma powinna być w stanie zabezpieczyć dane generowane w czasie rzeczywistym podczas dostawy.

System blockchain powinien umożliwić firmie zwiększenie wewnętrznej wydajności, a tym samym bliską współpracę z partnerami. Firma wymaga również od dostawców korzystania z technologii blockchain za pośrednictwem rozwiązań takich jak BlockApps i ConsenSys do gromadzenia danych na żywo.

Ponadto firma uruchamia węzły w międzyplanetarnym systemie plików, który działa jako protokół wymiany plików peer-to-peer w połączeniu z systemami blockchain.

 1. Alibaba: śledzenie towarów luksusowych

Pomimo tego, że jest jednym z największych krytyków kryptowalut, współzałożyciel Alibaby, Jack Ma, pozostaje optymistyczny w kwestii technologii blockchain. Firma jest gospodarzem większości patentów blockchain na świecie, podkreślając, jak bardzo koncentruje się na wykorzystaniu go do ulepszania swoich operacji.

Na froncie aplikacji gigant e-commerce zaprezentował rozwiązanie oparte na blockchain, które umożliwia śledzenie dóbr luksusowych sprzedawanych w jego witrynach e-commerce, takich jak Tmall. Wzmocnienie transgranicznych łańcuchów dostaw to kolejny przykład wdrożenia technologii blockchain przez giganta handlu elektronicznego.

Australijski oddział firmy opracował również platformę blockchain do śledzenia ruchu żywności z partnerami.

 1. Tencent: Blockchain do celów prawnych i podatkowych

Tencent wdraża technologię blockchain, aby usprawnić rozliczenia prawne i opodatkowanie w chińskim mieście Shenzhen. W rzeczywistości ta międzynarodowa korporacja bada blockchain dla aplikacji korporacyjnych, wykorzystując tę ​​technologię do walki z fałszywymi fakturami, a także do ograniczania przypadków firm w mieście wykorzystujących zwroty podatkowe

We współpracy z Państwowym Urzędem Podatkowym miasta Shenzhen, firma ma nadzieję na wykorzystanie powstającej technologii do weryfikacji autentyczności faktur. Proponowane rozwiązanie blockchain ma zostać włączone ”do platformy multimedialnej WeChat firmy na skalę komunikacyjną.

Czytaj więcej: 6 kluczowych funkcji łańcucha bloków, o których musisz wiedzieć

 1. Baidu: Zarządzanie prawami intelektualnymi

Baidu to kolejna chińska międzynarodowa firma, która dostarczyła dobry przykład wdrożenia blockchain. Gigant wyszukiwania uruchomił system zarządzania prawami do obrazów oparty na technologii blockchain.

W rzeczywistości system zapewnia fotografom i agencjom fotograficznym możliwość tworzenia profili i dochodzenia praw autorskich do swoich zdjęć. Wydaje się, że comptECH any pożyczył kartkę z systemu śledzenia zdjęć Kodak KodakOne.

Firma odkryła również dobry przykład wdrożenia technologii blockchain w sektorze gier. Leci Gou to nowa gra firmy, oparta na technologii blockchain, o hodowli zwierząt, która jest w pewnym sensie podobna do CryptoKitties. Gra służy jako program marketingowy i lojalnościowy, ponieważ gracze mogą zdobywać szczenięta kryptowalut, a także kredyty w grze za zakup produktów Baidu.

Ponadto Baidu uruchomiło otwartą platformę, która umożliwia programistom korporacyjnym tworzenie aplikacji opartych na łańcuchu bloków, koncentrujących się na obszarach fakturowania cyfrowego i zarządzania kredytami bankowymi.

 1. Grupa AIA: Bancassurance z obsługą Blockchain

Jedną z firm finansowych korzystających z blockchain jest AIA Group. W rzeczywistości wdrożył technologię blockchain i uruchomił pierwszy Bancassurance z obsługą blockchain. Rozwiązanie ułatwi firmie i jej partnerom bankowym wymianę danych dotyczących polis oraz dokumentacji w czasie rzeczywistym. Rozwiązanie powinno również prowadzić do zwiększenia przejrzystości, a także skrócenia czasu przetwarzania

Integracja systemów informatycznych ubezpieczycieli ze starszymi systemami bankowymi zawsze stanowiła duży problem. Jednak wraz z cyfryzacją kanału bancassurance banki powinny mieć możliwość wybierania i korzystania z wybranego przez siebie oprogramowania.

Wdrożony system bancassurance oparty na technologii blockchain powinien przynieść znaczne przychody ubezpieczycielom na życie. Powinien również pomóc ubezpieczycielom skuteczniej współpracować z konsumentami, jednocześnie skracając czas realizacji.

Sprawdź już teraz, jak ważny jest blockchain w branży ubezpieczeniowej!

 1. Metlife: Zautomatyzowane rozwiązanie ubezpieczeniowe oparte na technologii Blockchain

Kolejną firmą finansową używającą blockchain jest Metlife. Jednak używają go za pośrednictwem centrum innowacji Lumen Lab z siedzibą w Singapurze. W rzeczywistości odkrył przykład wdrożenia blockchain w branży medycznej.

Dlatego firma testuje obecnie pierwsze na świecie zautomatyzowane rozwiązanie ubezpieczeniowe oparte na technologii blockchain, które oferuje kobietom zmagającym się z cukrzycą ciążową ochronę finansową..

Vitana jest przykładem platformy wdrożeniowej blockchain, która stara się zaspokoić potrzeby jednej na pięć kobiet w ciąży w Singapurze. Wdrażając rozwiązanie blockchain, Metlife będzie w stanie łączyć elektroniczną dokumentację medyczną klienta w czasie rzeczywistym i wydawać zasady w ciągu kilku minut.

Rozwiązanie zapewni również automatyczną wypłatę po postawieniu diagnozy, bez konieczności zgłaszania roszczeń.

 1. Facebook: Blockchain dla płatności cyfrowych

Facebook musiał wymyślić nowe sposoby zapewnienia lepszej ochrony danych osobowych w odpowiedzi na skandal Cambridge Analytica. Wydaje się, że najnowszym krokiem firmy jest wdrożenie technologii blockchain, aby zająć się ogromną skarbnicą danych.

Innym popularnym projektem, nad którym pracują, jest projekt kryptowaluty Libra. Wcześniej był bardziej skoncentrowany na obsłudze samego tokena Wagi. Ale teraz obejmie również istniejące waluty wspierane przez rząd na platformie.

W rzeczywistości ten projekt może stać się pierwszą w historii platformą do wprowadzenia cyfrowego dolara. Jest to więc duży krok naprzód dla społeczności międzynarodowej.

 1. Walt Disney: Blockchain do śledzenia zapasów

Kształtuje się również implementacja Blockchain w gigantycznym parku rozrywki Walt Disney. Najbardziej oczywistym przypadkiem użycia technologii w działalności firmy jest śledzenie zapasów, a także sprzedaży i wysyłek w parkach.

Firma bada również zastosowanie technologii ułatwiającej ludziom sprawdzenie, czy transakcja została zatwierdzona, czy odrzucona. Dragonchain to proponowane rozwiązanie blockchain, nad którym firma pracuje, ponieważ dołącza do innych firm, aby wykorzystać swoje możliwości.

 1. Ford: Blockchain wspiera technologie mobilności

Ford dołączył do rosnącej listy firm motoryzacyjnych wdrażających technologię blockchain w branży. Firma planuje wdrożenie technologii blockchain, aby umożliwić technologiom mobilnym wsparcie swoich rozwiązań Smart Mobility.

Nowo przyznany patent sugeruje, że firma może wkrótce wykorzystać technologię blockchain, aby ułatwić komunikację między samochodami w celu zmniejszenia ruchu. Patent pojazd-pojazd szczegółowo opisuje system, który będzie dążył do złagodzenia zatorów drogowych poprzez koordynację prędkości samochodów na drogach.

Zapisać się: Kurs Certified Enterprise Blockchain Professional (CEBP)

 1. Prudential: Blockchain Trade Platform

Singapurski gigant ubezpieczeniowy, Prudential, nawiązał współpracę ze Starhubem w zakresie wdrażania technologii blockchain. Obaj pracują razem nad cyfrową platformą handlową skierowaną do małych i średnich przedsiębiorstw.

Fast-track Trade to platforma oparta na blockchain, która będzie starała się ułatwić firmom znajdowanie partnerów i dystrybutorów, a także umożliwić dokonywanie płatności i śledzenie towarów. Prudential zakłada również wykorzystanie platformy do oferowania produktów ubezpieczeniowych.

 1. Nestle: Blockchain w zarządzaniu dostawami

Nestle wdraża technologię blockchain do śledzenia produktów spożywczych, zwłaszcza tych używanych przez dzieci, prosto z farm. Firma wdraża technologię blockchain w swoim łańcuchu dostaw zgodnie z tym, co dzieje się w branży żeglugowej.

Fakt, że żywność dla niemowląt jest bardzo wrażliwa, wymaga zastosowania technologii w przypadku wycofywania żywności. Projekt eksperymentalny, którego celem będzie żywność dla niemowląt Gerber, jest częścią trwającego partnerstwa między Unilever Walmart i IBM.

 1. Toyota: Blockchain usprawni technologię autonomicznej jazdy

Japoński gigant samochodowy Toyota rozważa wdrożenie technologii blockchain w celu przyspieszenia technologii autonomicznej jazdy. Jednostka badawcza firmy nawiązała współpracę z MIT Media Lab w celu stworzenia środowiska cyfrowego, w którym ludzie i firmy będą mogły udostępniać dane o autonomicznych pojazdach, a także zarządzać transakcjami wspólnych przejazdów i samochodów.

Obaj współpracują z innymi partnerami nad opracowywaniem aplikacji, a także sprawdzaniem koncepcji w celu zwiększenia mobilności w przemyśle samochodowym Według firmy, wdrożenie technologii blockchain pomoże ludziom poczuć się bardziej komfortowo z autonomicznymi technologiami.

 1. UnitedHealthcare: Blockchain do ulepszania katalogów lekarzy

UnitedHealthcare, Humana, Optum i Quest Diagnostics połączyły siły, aby zbadać, jak wdrożyć technologię blockchain w biznesie. W rzeczywistości chcą go używać w branży opieki zdrowotnej, która będzie koncentrować się na katalogach lekarzy. Dlatego firmy medyczne będą wykorzystywać tę technologię do zabezpieczania danych dotyczących opieki zdrowotnej i rozpowszechniania ich w bezpieczny sposób.

Wdrożenie Blockchain powinno pozwolić firmom na poprawę jakości danych przekazywanych firmom ubezpieczeniowym, a także obniżyć koszty administracyjne. Zastosowanie technologii cyfrowej księgi powinno wyeliminować zbyt powszechny problem, który pojawia się w przypadku roszczenia składanego przez ubezpieczycieli, a jednocześnie niedopasowanie informacji dostarczonych przez świadczeniodawców.

Przeczytaj także: Jak Blockchain może zakłócić opiekę zdrowotną?

 1. Samsung: Blockchain do zarządzania łańcuchem dostaw

Gigant sprzętowy Samsung również wdrożył technologię blockchain, ponieważ stara się usprawnić zarządzanie łańcuchem dostaw, a także logistykę. Będąc jednym z największych na świecie producentów urządzeń elektrycznych, firma pilnie potrzebuje systemu, który byłby w stanie zarządzać swoim rozległym łańcuchem dostaw.

Firma planuje wykorzystać tę technologię do śledzenia niezliczonych przesyłek składających się z urządzeń elektronicznych i urządzeń różnej wielkości. Firma oczekuje, że wdrożenie technologii blockchain będzie napędzać transformacje cyfrowe poprzez zwiększenie wydajności operacyjnej.

 1. Apple: Blockchain do danych znacznika czasu

Od dłuższego czasu Apple zastanawia się, czy widzi potencjał technologii blockchain jako część swojego ogromnego imperium. Wypełnienie nowego patentu położyło jednak kres debacie, ponieważ okazało się, że firma może planować wykorzystanie technologii cyfrowej księgi do tworzenia i weryfikowania znaczników czasu.

Tak więc obecnie wciąż badają, jak wdrożyć blockchain w biznesie.

 1. HSBC: zdecentralizowana platforma skarbca

HSBC już korzysta z platformy opartej na blockchain. W rzeczywistości wdrażają blockchain, aby zdigitalizować swój system skarbców. Aby uczynić go bardziej bezpiecznym i prywatnym, bank odchodzi od prowadzenia dokumentacji w formie papierowej. Dzięki temu ich inwestorzy mogą teraz śledzić wszystkie swoje pieniądze z platformy.

 1. Anheuser Busch InBev: Blockchain dla łańcucha dostaw

Obecnie jest to jedna z największych firm piwowarskich na świecie. Obecnie używają blockchain w swoim łańcuchu dostaw. Razem z BanQu chcą zwiększyć ogólną przejrzystość swoich systemów. Co więcej, faktycznie będzie śledzić i zwiększać przezroczystość łańcucha upraw manioku. W ten sposób wzmocni także pozycję ponad 2000 rolników w Zambii.

 1. Pfizer: Zarządzanie zapasami farmaceutycznymi

Pfizer wdraża również technologię blockchain. Biogen i Pfizer właśnie zakończyły weryfikację koncepcji projektu. Ten projekt służy do śledzenia zapisów i zarządzania cyfrowym spisem produktów farmaceutycznych.

W rzeczywistości grupa obejmuje również innych graczy, takich jak GlaxoSmithKline, Merck, AstraZeneca i Deloitte.

 1. Shell: Blockchain dla handlu ropą naftową

Shell jest jedną z firm energetycznych wdrażających blockchain dla sektora energetycznego. Korzystając z technologii tej firmy wraz z Sinochem Energy Technology Co Ltd i Macquarie, Shell planuje wykorzystać blockchain do handlu ropą naftową.

Ponadto badają tę technologię do innych celów w przemyśle naftowym. W każdym razie planują wykorzystać platformę do promowania przejrzystości i pozbycia się korupcji.

 1. JLL: wycena nieruchomości komercyjnych w Hiszpanii

JLL to kolejna firma wdrażająca technologię blockchain. Obecnie wykorzystują tę technologię w procesie wyceny hiszpańskich nieruchomości komercyjnych. Co więcej, planują wykorzystać tę technologię do budowy sektora nieruchomości. Za pomocą aplikacji możesz wynajmować, a nawet sprzedawać nieruchomości. Ta inicjatywa koncentruje się głównie na JLL Japan.

Dowiedz się więcej o platformach blockchain dla przedsiębiorstw, aby zrozumieć, jak działa każda z nich.

Lista przedsiębiorstw wdrażających Blockchain

Rozwiązanie CompanySectorBlockchain
Walmart Sprzedaż Korzystanie z technologii blockchain do śledzenia ruchu produktów od rolników do sklepów
Brytyjskie linie lotnicze Przemysł turystyczny Wdrożenie łańcucha bloków do zarządzania danymi lotu, a także weryfikacja tożsamości podróżnego
Maersk Wysyłka  System Blockchain do śledzenia ruchu przesyłek między portami
BHP Billiton Górnictwo Wykorzystanie technologii blockchain do zarządzania łańcuchem dostaw
Tencent handel elektroniczny / handel detaliczny Rozwiązanie do weryfikacji autentyczności faktur i zapewnienia zgodności podatkowej
Toyota Przemysł samochodowy Planowanie wykorzystania technologii blockchain w celu udoskonalenia technologii autonomicznej jazdy
UnitedHealthcare Opieka zdrowotna Korzystanie z technologii blockchain w celu ulepszenia katalogów lekarzy, aby umożliwić dokładne wypełnianie roszczeń ubezpieczeniowych
UPS Wysyłka  Rozwiązanie do monitorowania i zarządzania logistyką oparte na technologii Blockchain
Baidu Szukaj giganta Wykorzystanie łańcucha bloków do usprawnienia zarządzania prawami intelektualnymi
Samsung Tech Zamierza wykorzystać technologię blockchain do usprawnienia zarządzania łańcuchem dostaw, jeśli chodzi o dostawy elektroniki
FedEx Wysyłka  Praca nad rozwiązaniem blockchain do rozstrzygania sporów z klientami
Alibaba handel elektroniczny Korzystanie z technologii blockchain do śledzenia dóbr luksusowych na platformach handlu elektronicznego
Grupa AIA Ubezpieczenie Uruchomił pierwszy tego rodzaju bancassurance do udostępniania danych dotyczących polis
Metlife Opieka zdrowotna Wykorzystanie technologii blockchain do przechowywania dokumentacji medycznej pacjentów do celów ubezpieczeniowych
Facebook Tech Badanie wykorzystania łańcucha bloków w celu zwiększenia bezpieczeństwa danych i prywatności użytkowników
Bród Automatyczny Wykorzystanie technologii blockchain do ulepszenia technologii mobilności
Ostrożność Ubezpieczenie Prezentuje platformę handlową opartą na technologii blockchain dla małych i średnich przedsiębiorstw
jabłko Tech Opatentowana technologia blockchain do oznaczania czasu
Tulić Sprzedaż Korzystanie z technologii blockchain w zarządzaniu dostawami do śledzenia produktów spożywczych dla niemowląt
Google Tech Badanie wykorzystania technologii blockchain w celu zwiększenia bezpieczeństwa usług w chmurze i ochrony danych
HSBC Bank Korzystanie z technologii blockchain w celu pełnej digitalizacji prowadzenia dokumentacji i zwiększenia bezpieczeństwa systemu sejfów
Anheuser Busch InBev Napój Korzystanie z technologii blockchain w łańcuchu dostaw napojów i zwiększanie przejrzystości
Pfizer Farmaceutyczny Śledzenie zapisów i zarządzanie cyfrową inwentaryzacją produktów farmaceutycznych
Muszla Olej Planowanie wykorzystania blockchain do handlu ropą w celu pozbycia się korupcji
JLL Nieruchomość Odkrywanie technologii blockchain pod kątem wyceny nieruchomości komercyjnych w Hiszpanii

Na końcu

Objęliśmy ponad 20 przedsiębiorstw wdrażających technologie blockchain w celu usprawnienia świadczenia usług i poprawy wydajności operacyjnej. Zwiększone inwestycje w ten sektor powinny prowadzić do lepszych innowacji, z których wszystkie mają na celu poprawę stylu życia ludzi. Jeśli jesteś zainteresowany wdrożeniem blockchain w swojej branży, masz już pewien wgląd w to, jak robią to inni.

Jeśli jednak chcesz poznać technologię od podstaw, możesz już teraz zapoznać się z naszym bezpłatnym kursem blockchain!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me