Szukasz najlepszych przypadków użycia Hyperledgera? Jeśli tak, to trafiłeś we właściwe miejsce. W tym artykule zbadamy Hyperledger, przeglądając jego przypadki użycia. 

Hyperledger jest zarządzany przez Linux Foundation. Mają na celu poprawę przyjęcia biznesowego blockchaina dzięki współpracy open source z całego świata.

Hyperledger to projekt parasolowy. Oznacza to, że składa się z wielu projektów, w tym bibliotek, narzędzi i struktur do wdrożeń blockchain klasy korporacyjnej.

Oto niektóre z najpopularniejszych projektów w ramach parasola Hyperledger.

 • Tkanina Hyperledger
 • Hyperledger-Indy
 • Suwmiarka Hyperledger

I tak dalej.


Oznacza to również, że wymienimy przypadki użycia Hyperledger Fabric, przypadki użycia Hyperledger Iroha, przypadki użycia Hyperledger Indy i tak dalej.!

Oczywiście Hypereledger nadaje się do użytku korporacyjnego, który obejmuje tworzenie i zarządzanie uprawnionymi sieciami. Sieć z zezwoleniami zapewnia lepszą skalowalność, poziomy zaufania i wydajność.

Ponadto sieć z zezwoleniem może być skutecznie wykorzystywana do tworzenia tożsamości cyfrowej, która zapewni, że każdy, kto dołączy do sieci, zostanie wykonany prawidłowy KYC. 

Przeczytaj także,

 • Hyperledger Cactus: nowa platforma Hyperledger
 • Historia Hyperledger: wszystko, co musisz wiedzieć

W każdym przypadku użycia wspomnimy o projekcie, do którego ma zastosowanie. Zacznijmy.

Przypadki użycia Hyperledger

Łańcuch dostaw dla farmaceutyków

Jednym z najbardziej oczywistych i widocznych przypadków użycia Hyperledgera jest łańcuch dostaw. Na przykład farmaceutyki mogą używać Hyperledgera do tworzenia sieci blockchain, która może przejąć pełną kontrolę nad łańcuchem dostaw.

Każdy lek opuszczający producenta jest rejestrowany w łańcuchu dostaw zgodnie z ustalonymi standardami, a informacje są udostępniane interesariuszom i użytkownikom końcowym, aby mogli śledzić każdy jego ruch. To oczywiście usuwa z łańcucha podrabiane leki.

IBM jest jedną z pierwszych firm technologicznych, które budują kilka nowych systemów typu blockchain dla przedsiębiorstw. W tym celu używają tkaniny Hyperledger.

Na razie nawiązali współpracę z Sichuan Hejia, chińskim konglomeratem zajmującym się budowaniem platform łańcucha dostaw opartych na blockchain. W ten sposób detaliści różnej wielkości w Chinach będą mogli uzyskać dostęp do odpowiedniego systemu kredytowego, zamiast polegać na mniej ugruntowanym systemie oceny kredytowej, obarczonym ryzykiem.

Korzystając z sieci DLT, będą mogli szybciej otrzymać zapłatę bez konieczności czekania dwóch lub trzech miesięcy na wypłatę.

Blockchain Hyperledger będzie mógł szyfrować zapisy handlowe, a także śledzić narkotyki. Zapewni również przejrzystość niezbędną do zapewnienia zaufania wśród użytkowników. 

Finansowanie handlu

Finansowanie handlu to kolejny sektor, na który naprawdę wpłynie ekosystem Hyperledger. Korzystanie z DLT w finansowaniu handlu ma oczywiście wiele zalet. Jedną z największych zalet jest skrócony czas przetwarzania.

IBM jest również liderem w wykorzystywaniu Hyperledgera do tworzenia platformy opartej na łańcuchu bloków finansowania handlu.

IBM nawiązał współpracę z Mizuho Bank i japońską Mizuho Financial Group. Koncentrują się na stworzeniu platformy, która wzmocni uprawnienia różnych podmiotów finansowych i usunie pośredników, gdy zajdzie taka potrzeba. Efekt końcowy oznaczałby lepszą przejrzystość, krótszy czas przetwarzania transakcji i digitalizację dokumentów.

Planują używać Hyperledger Fabric, aby można było na nim wykonywać wszystkie transakcje handlowe. Oficjalna informacja prasowa IBM potwierdza również, że użycie DLT skróci czas transakcji i zmniejszy koszty operacyjne.

Edukacja i trening

Zdecydowanie jednym z fascynujących przypadków użycia Hyperledgera jest edukacja i szkolenie. Edukacja niewiele zmieniła się w ciągu ostatnich kilku dekad. Jego integracja z technologią działała jak katalizator, dzięki któremu obecnie instytucje edukacyjne chętniej wprowadzają zmiany w swoim systemie.

Ponadto, w związku z pandemią na całym świecie, teraz jest czas, w którym uczniowie muszą teraz brać udział w zajęciach online.

Oprócz ulepszania różnych aspektów systemu edukacji, takich jak dostarczanie zdigitalizowanych certyfikatów, które są globalnie dostępne i weryfikowalne, istnieją również inne przypadki użycia Hyperledgera.

W 2018 roku zrealizowano wdrożenie ułatwiające kształcenie uczniów. IBM stanął na wysokości zadania i nawiązał współpracę z National University of Singapore. Obaj pracują nad stworzeniem modułu technologii finansowej, który bezpośrednio pomoże studentom w sektorze edukacji. 

Uczniowie będą teraz mogli dowiedzieć się więcej o najnowszych technologiach, w tym technologiach rozproszonych rejestrów i podstawach blockchain. Za opracowanie programu nauczania odpowiadać będzie placówka NUS.

Innym aspektem, w którym można wykorzystać Hyperledger, jest stworzenie platformy do prowadzenia szkoleń. Firmy i organizacje mogą wykorzystywać platformę do cyfrowej dystrybucji filmów szkoleniowych i certyfikatów.

Usprawniony łańcuch dostaw

Łańcuch dostaw jest podstawą globalnego przemysłu. Bez odpowiedniego łańcucha dostaw firmy będą miały trudności z sprostaniem wymaganiom, a tym samym poniosą straty.

Handel elektroniczny również szybko się rozwija, co z kolei wymaga poprawy wydajności od samego łańcucha dostaw. Branża eCommerce rozwija się w szybkim tempie, gdzie sprzedaż na całym świecie wzrosła o 246,15%.

Aby poprawić ogólną wydajność łańcucha dostaw, ważne jest, aby zapewnić śledzenie w czasie rzeczywistym i przejrzystość łańcucha dostaw.

IBM i Walmart współpracowali, aby śledzić jedzenie. Śledząc żywność, chcą zmniejszyć liczbę chorób przenoszonych przez żywność, a także przekazać firmom i rolnikom informacje, aby mogli szybko działać w nagłych przypadkach lub sporach. 

IBM wykorzystał Hyperledger Fabric do stworzenia platformy, która z kolei ma być używana przez różnych dostawców żywności na całym świecie. Obecnie są w fazie testów, podczas której udało im się prześledzić 5 produktów spożywczych od ich pochodzenia do 25 dostawców na całym świecie.

Początkowy sukces oznacza, że ​​coraz więcej sprzedawców detalicznych chce nad nim współpracować, w tym Kroger, McLane Company, Dole i tak dalej..

Inteligentne zarządzanie energią

Energia napędza wszystko w naszym życiu. Bez tego nigdy nie osiągniemy takiego postępu, jak teraz. Jednak obecny rynek energii jest pod wieloma względami ograniczony. Za każdym razem, gdy cyklon uderza w jakiś obszar, z powodu wyrwanych z korzeniami drzew straci on energię elektryczną. Odpowiedzialność za rozwiązanie tego problemu spoczywa na dostawcy energii elektrycznej na tym obszarze.

Nawet jeśli rozwiązują problem, ale poświęcają swój czas, aby go rozwiązać. Scentralizowane podejście spowalnia cały proces renowacji i skraca proces naprawy.

Nie wspominając o tym, że energia jest zawsze scentralizowana, co oznacza, że ​​nie każdy może wytwarzać własną energię lub mieć własną sieć. A nawet jeśli to robią, nie mają odpowiedniego dostępu do rozwiązań umożliwiających podłączenie do sieci centralnej, aby dzielić się swoją energią z innymi. 

Rozwiązaniem tego wszystkiego jest inteligentne zarządzanie energią. IBM w maju 2017 r. Zrozumiał problem i postanowił stworzyć projekt inteligentnego zarządzania energią z wykorzystaniem platformy blockchain Hyperledger.

IBM współpracuje z Vandebronem, Sonnenem i TenneT w celu stworzenia rozproszonej bazy danych, która pomoże w zarządzaniu pasami elektroenergetycznymi w Niemczech i Holandii.

Sieć będzie w stanie zająć się niedociągnięciami w pewnym obszarze i pomóc zapewnić im tak potrzebną energię. Pomogą również wypełnić inne źródła energii, w tym akumulatory, eklektyczne samochody, i poprawią ogólny rozwój energii i proces jej zużycia.

Podlega to przypadkom użycia Hyperledger Blockchain.

Studia przypadków Hyperledgera

Aby lepiej zrozumieć, przejdziemy przez studia przypadków Hyperledgera.

ChainYard i IBM Reducing Onboarding Process

 • Zastosowana technologia: Tkanina Hyperledger
 • Przemysł: Produkcja

IBM i ChainYard pracują nad stworzeniem nowej platformy, której celem jest usprawnienie procesu wdrażania dostawcy B2B przy jednoczesnym utrzymaniu niskiego ryzyka. Nowa platforma skróci proces wdrażania z dwóch miesięcy do zaledwie trzech dni.

Honeywell Aerospace tworzy internetowy rynek części

 • Zastosowana technologia: Hyperledger Fabric
 • Branża: Produkcja

Innym interesującym studium przypadku jest firma Honeywell Aerospace, która chce stworzyć platformę handlu elektronicznego dla części do samolotów. Platforma eCommerce skróci czas potrzebny na zakup nowych części, co zwykle ma miejsce w miesiącach. Obejmuje również półprodukty, co oznacza wydawanie większych pieniędzy na firmy lotnicze. Bez wątpienia jest wiele innych rzeczy, które ulegają poprawie, w tym lepsza przejrzystość, dostępność i wysyłka.

Firma Change Healthcare korzysta z technologii Hyperledger w celu usprawnienia procesu reklamacyjnego

 • Zastosowana technologia: Hyperledger Fabric
 • Branża: opieka zdrowotna

Change Healthcare chce korzystać z Hyperledger w celu usprawnienia procesu reklamacyjnego, a tym samym zwiększenia przejrzystości z nim związanej. Ich podejście polega na stworzeniu lepszego systemu opieki zdrowotnej poprzez zapewnienie sieciom opieki zdrowotnej sposobu na poprawę transakcji i roszczeń zdrowotnych.

Wyniki były również zdumiewające, ponieważ Hyperledger Fabric wykazuje dużą zdolność do obsługi transakcji. Udało mu się wykonać 50 milionów transakcji dziennie w teście w 2018 roku, co oznacza 550 transakcji na sekundę.

BTP upraszcza wdrażanie łańcucha bloków przedsiębiorstwa

 • Zastosowana technologia: Hyperledger Sawtooth
 • Branża: przetwarzanie w chmurze, blockchain, usługi IT i technologia

Tutaj firma Blockchain Technology Partners (BTP) stara się zapewnić, że sieci blockchain mogą przetrwać przez długi czas, a nie zginąć po zainstalowaniu lub uruchomieniu. Dlatego użyli Hyperledger Sawtooth w sieci i Kubernetes w warstwie operacyjnej.

Projekt wykonał całkiem niezłe wyniki pod koniec 2018 roku i jest już dostępny na rynku AWS. Ostatnio obsługuje również język inteligentnych kontraktów DAML, aby zapewnić wartość użytkownikom.

Kolumbia Brytyjska przecina czerwoną taśmę za pomocą Hyperledger Indy

 • Zastosowana technologia: Hyperledger Indy
 • Branża: Tech, Blockchain, Government, Small Business

Kanada, Ontario i Kolumbia Brytyjska utworzyły sieć Verifiable Organizations Network (VON), która sponsoruje projekt. Projekt ma na celu zwiększenie zaufania między małymi i średnimi przedsiębiorstwami a rządem poprzez udostępnienie otwartego stosu oprogramowania. Stos pomoże ludziom biznesu w tworzeniu relacji cyfrowych i zarządzaniu nimi, a także pomoże rządowi w ograniczaniu lub ograniczaniu biurokracji.

Projekt uzyskał dobre wsparcie i sukces, ponieważ udało mu się uwzględnić cyfrowe identyfikatory 529000 firm i pomóc serwerowi 1,4 miliona poświadczeń.

Walmart Poprawa przejrzystości w dostawach żywności

 • Zastosowana technologia: Hyperledger Fabric
 • Branża: rolnictwo, detaliści, łańcuch dostaw, żywność

Jednym ze słynnych przypadków użycia Hyperledgera jest zaopatrzenie w żywność. Walmart używa Hyperledger Fabric do poprawy przejrzystości w łańcuchu dostaw żywności.

Wyzwaniem było ograniczenie chorób przenoszonych przez żywność, a jednym z najlepszych sposobów na to jest zapewnienie lepszej identyfikowalności w łańcuchu dostaw żywności. Pomoże to firmom w szybszym działaniu, a także w ochronie źródeł utrzymania rolników, ponieważ otrzymają powiadomienie, jeśli coś pójdzie nie tak.

Podejście polega na wykorzystaniu Hyperleder Fabric, dozwolonej technologii rozproszonej księgi. Następnie Walmart nawiązał współpracę z IBM, aby stworzyć platformę umożliwiającą śledzenie żywności na różnych kontynentach. Wyniki były również obiecujące, ponieważ udało im się prześledzić pochodzenie 25 produktów, gdy przeszli przez 5 różnych dostawców – przez cały system Hyperledger Fabric.

Circulor rozwiązuje konflikty w przemyśle wydobywczym, zapewniając identyfikowalność

 • Zastosowana technologia: Hyperledger Fabric
 • Przemysł: górnictwo

W przypadku górnictwa zawsze toczyła się silna walka. W tym studium przypadku dowiemy się, jak Rwanda, największy dostawca tantalu, zmaga się z zapewnieniem identyfikowalności.

Aby rozwiązać problem śledzenia minerału, przetworzyli każdą torebkę tantalu w warunkach zatwierdzonych przez OECD. Poprawiło to ogólny obieg i zwiększyło zaufanie wśród konsumentów, a także powstrzymało niewolniczą pracę lub pracę dzieci.

ScanTrust poprawia przejrzystość łańcucha dostaw dzięki Sawtooth

 • Zastosowana technologia: Hyperledger Sawtooth
 • Branża: towary handlowe, łańcuch dostaw

ScanTrust zamierza poprawić przejrzystość swojego łańcucha dostaw, ponieważ zapewnia cyfrową tożsamość za pomocą technologii chmury.

Krajowe stowarzyszenia ulepszające usługi dla członków dzięki tkaninie

 • Zastosowana technologia: Hyperledger Fabric
 • Branża: tożsamość cyfrowa i nieruchomości

National Associations korzysta z Hyperledger Fabric, aby zapewnić lepszą obsługę członków relatorom. Obecnie reprezentują 1,3 miliona członków z 54 stowarzyszeniami terytorialnymi i 1200 stowarzyszeniami lokalnymi. 

Chcą ulepszyć swój kodeks etyczny, współpracując. Aby to zrobić, zamierzają zbudować RETALOR Associations Blockchain, w którym będą udostępniać informacje o członkach i zwiększać zaangażowanie.

Edukacja globalna firmy Sony Tworzenie platformy poświadczeń nowej generacji przy użyciu technologii Fabric

 • Zastosowana technologia: Hyperledger Fabric
 • Branża: rząd, edukacja

Firma Sony Global Education pracuje nad stworzeniem platformy poświadczeń nowej generacji wraz z konsorcjum organizacji i agencji rządowych.

Ich podejście polega na stworzeniu konsorcjum współpracowników, a następnie stworzeniu prototypu rozwiązania opartego na łańcuchu bloków. Po zakończeniu przetestują prototyp z 250 000 uczestników. Jeśli wszystko działa dobrze, udostępnią światu platformę poświadczeń.

 

Wniosek

To prowadzi nas do końca naszych przypadków użycia Hyperledgera. Przeszliśmy przez kilka interesujących przypadków użycia Hyperledgera i studiów przypadków.

Należy również zauważyć, jak często Hyperledger Fabric jest używany do implementacji w świecie rzeczywistym. Nie ma wątpliwości, że Fabric jest jednym z najważniejszych frameworków, jakie ma do zaoferowania Hyperledger.

Nie oznacza to jednak, że jest mniej przypadków użycia lub realizacji innych projektów. Powodem jest to, że inne projekty Hyperledger oferują określone zastosowania, co sprawia, że ​​są używane rzadziej.

Co myślisz o przypadkach użycia Hyperledgera omówionych w poście? Czy uważasz, że powinniśmy dodać więcej przypadków użycia do listy? Skomentuj poniżej i daj nam znać.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me