Kodak był popularny ze względu na to, co lubili robić. Być może słyszałeś, że Kodak tworzy najlepsze technologie. Stworzyli niesamowity biznes filmowy, a także zatrudnili najlepszych inżynierów, aby opracowali patenty, które mogą zmienić świat.

Jednak powoli spadają, gdy ogłosili upadłość w 2012 roku.

Stamtąd przeszliśmy długą drogę.

Więc co to jest blockchain firmy Kodak?


Nowością jest to, że Kodak przestawia się na blockchain. 130-latek powoli przeszedł na blockchain i podjął największe ryzyko. To tutaj narodził się „blockchain firmy Kodak”.

Reakcja społeczności była zawsze mieszana. Jednak wielu ekspertów było zdumionych i zaczęło zadawać pytania dotyczące tej decyzji. Z drugiej strony akcjonariusze i inwestorzy byli bardzo podekscytowani zmianą. Zaraz po ogłoszeniu, ceny akcji podwoiły się.

Poznaj cyfrową monetę firmy Kodak – KODAKCoin

Zaraz po tym ważnym ogłoszeniu firma Kodak zgłosiła się i nazwał swoją cyfrową monetę „KODAKcoin”. Plik moneta to cyfrowa waluta sprzedawana jako waluta, która pomoże agencjom i fotografom mieć lepszą kontrolę nad prawami do zdjęć. Jest również określany jako kryptowaluta „fotocentryczna”.

KODAKCoin będzie używany przez fotografów jako waluta do wykorzystania w nadchodzącym łańcuchu bloków Koda. Będzie działać jako „środek wymiany”.

Dyrektor generalny Kodaka, Jeff Clarke, bardzo pozytywnie ocenia ich posunięcie. On dodał,

Dla wielu osób z branży technologicznej “ blockchain ” i “ kryptowaluta ” to popularne modne hasła, ale dla fotografów, którzy od dawna walczyli o kontrolę nad swoją pracą i sposobem jej wykorzystania, te modne słowa są kluczem do rozwiązania tego, co wydawało się nierozwiązywalnym problemem . Firma Kodak zawsze dążyła do demokratyzacji fotografii i uczynienia licencjonowania sprawiedliwymi dla artystów.

KODAKCoin podobno będzie platformą zarządzania prawami do pracy KodakOne. Platforma pomoże fotografom zarządzać swoimi zasobami cyfrowymi dzięki potędze blockchain.

Czy KODAKCoin jest zbyt piękny, aby był prawdziwy?

Kodak stara się rozwiązać jeden z największych problemów, z jakim boryka się branża kreatywna, czyli prawa autorskie. Kradzież materiałów i naruszenie praw autorskich to częste zjawisko we współczesnym świecie mediów. Zarówno dla małych, jak i dużych graczy śledzenie każdego naruszenia praw autorskich, które ma miejsce na całym świecie, jest prawie niemożliwe. Dzięki połączeniu praw cyfrowych z łańcuchem bloków wydawcom łatwiej będzie zarządzać swoją własnością intelektualną. Będzie działać, łącząc adres IP twórcy z licencjonowanym obrazem. W łańcuchu blokowym będą również używane roboty pełzające. Jeśli robot gąsienicowy wykryje osobę o innym adresie IP i bez odpowiedniego upoważnienia do korzystania z obrazu, zaalarmuje właściciela o zaistniałej sytuacji.

Jednak sentyment rynkowy do Kodaka jest sceptyczny. Wielu ekspertów zgaduje, w jaki sposób Kodak wykorzystuje kartę blockchain, aby uzyskać szybsze zyski. To może być ostatnia próba uratowania firmy.

KodakOne, platforma do zarządzania obrazami, będzie również działać jako platforma licencyjna. Pomoże fotografom sprzedawać swoje prace.

Poznaj ich drugi produkt kryptowalutowy: Kodak KashMiner

Kodak nie poprzestał tylko na tym. Wydali także swój Kodak KashMiner, który najwyraźniej można tylko wypożyczyć. Maszyna jest nawet pokazywana na targach CES 2018. Będzie Cię to tylko kosztować 3400 $.

Program wynajmu jest skierowany do górników kryptowalut, którzy nie chcą przechodzić przez wszystkie kłopoty, aby ustawić odpowiednią platformę górniczą. Po wypożyczeniu możesz go używać przez dwa lata. Co więcej, będziesz musiał przeznaczyć 50% zysku na Spotlite Energy Systems w Kalifornii. Ta firma udziela licencji na markę Kodak za pomocą „Kodak Blockchain Project”.

Czy to wystarczy, aby uratować przyszłość Kodaka?

Blockchain dał firmom drugą szansę na przetrwanie na konkurencyjnym rynku. Prawie każdy chce wskoczyć na modę blockchain. Cała idea technologii blockchain KodakOne i Kodak wygląda obiecująco. Ochrona zdjęć fotografów nigdy nie była łatwa, a dzięki technologii blockchain wydaje się możliwa. Fotografowie będą również mogli używać KODAKcoin, cyfrowej waluty do zasilania ich cyfrowego systemu zarządzania obrazami, KodakOne.

Co myślisz o blockchainie Kodaka? Czy to się powiedzie? Skomentuj poniżej i daj nam znać.

Chcesz przeczytać coś podobnego? Sprawdź Riot Blockchain.

Chcesz dowiedzieć się więcej o technologii Blockchain? Zapoznaj się z naszym przewodnikiem dla początkujących.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me