Zwykli inwestorzy zawsze bali się inwestować w technologię blockchain. Powód jest dość prosty i zrozumiały – zmienność. Nawet niektórzy inwestorzy uważają, że świat inwestycji w blockchain jest zbyt nieprzewidywalny i niepewny. Ciekawe jest to, że nie są całkowicie w błędzie! Może to jest główna przyczyna drastycznego spadku inwestycji ICO w ostatnim kwartale 2018 roku. Jakie więc może być rozwiązanie tego trudnego problemu? Na horyzoncie pojawia się nowe rozwiązanie – Security Token.

Idea platformy tokenów zabezpieczających jest dość nowa. Ponieważ komisje bezpieczeństwa, takie jak SEC, są zbyt zaniepokojone niedawnymi incydentami, w pewnym sensie przewidzieliśmy, że w grze pojawi się bardziej nowoczesna technologia. Zasadniczo tokeny bezpieczeństwa rozwiązują niektóre z podstawowych problemów tradycyjnych ICO.

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z incydentów DAO, a niektóre inne wysokooktanowe ICO zawodzą. Inwestorzy dużo stracili na oszukańczych ICO. Teraz SEC zbyt surowo podchodzi do dopuszczania ICO. Stopniowo powstała lista kryptowalut tokenów zabezpieczających, firm wystawiających i giełd zabezpieczeń.

Wierzymy, że tokeny bezpieczeństwa odegrają dużą rolę w scenariuszu blockchain i wkrótce będziemy świadkami nawet pozytywnych gradientów w inwestycjach.

Ponieważ cała koncepcja platformy tokenów zabezpieczających jest całkiem nowa dla masowych ludzi, pomyśleliśmy o opracowaniu ostatecznego przewodnika, który pomoże Ci zrozumieć całą koncepcję.


Więc weź filiżankę kawy, usiądź wygodnie i ciesz się tym przewodnikiem.

 

Contents

Rozdział 1: SEC kontra Blockchain
Rozdział 2: Co to jest token bezpieczeństwa?
Rozdział 3: Co sprawia, że ​​tokeny bezpieczeństwa są tak pożądane?
Rozdział-4: Tokeny bezpieczeństwa: zmiana charakteru rynku
Rozdział 5: Platformy wydawania tokenów bezpieczeństwa
Rozdział 6: 4 najpopularniejsze istniejące tokenizowane papiery wartościowe
Rozdział-7: Popularne wymiany tokenów bezpieczeństwa i nadchodzące projekty
Rozdział-8: Ograniczenia tokenów bezpieczeństwa: czy istnieje?
Rozdział-9: Zakończenie

 

INFOGRAFIA Z ŻETONEM BEZPIECZEŃSTWA

Rozdział 1: SEC kontra Blockchain

Zanim przejdziemy do listy kryptograficznych tokenów bezpieczeństwa, porozmawiajmy trochę o tym, czym jest SEC i jakie mają obowiązki. SEC jest również znana jako amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd jest jedną z niezależnych agencji działających w ramach rządu federalnego Stanów Zjednoczonych.

Do ich głównych obowiązków należy – egzekwowanie federalnych praw i papierów wartościowych, przepisów dotyczących bezpieczeństwa przemysłowego, proponowanie różnych zasad bezpieczeństwa, utrzymywanie giełd i innych organizacji. Oferują również elektroniczne papiery wartościowe.

Jednak ich głównym celem jest zapewnienie ochrony inwestorom, utrzymanie wydajnego i uczciwego rynku.

Dzięki integracji technologii blockchain i ekonomii tokenów wszędzie można się dziwić, dlaczego SEC wcześniej nie klasyfikowały tych tokenów jako papierów wartościowych. W 2016 roku SEC nie zawracała sobie głowy analizowaniem ICO i egzekwowaniem przepisów.

Jednak scenariusz ten zmienił się całkowicie wraz z upadkiem Ethereum w tym samym roku.

 

Upadek DAO

DAO był wtedy na fali, będąc najbardziej finansowanym przez społeczność projektem w historii blockchain. Prawie co miesiąc bili rekordy i zebrali 150 milionów dolarów, co jest dość zaskakujące. To dlatego, że wielu było zainteresowanych systemem i uważało, że można go zhakować. Mimo to inwestorzy po kolei wpłacali pieniądze na swoje ICO.

W tym czasie założyciele kilkakrotnie uspokajali krytyków, mówiąc, że mają wszystko pod kontrolą, a każdy zebrany fundusz jest wyjątkowo bezpieczny. Niestety, haker znalazł algorytmiczną lukę i ukradł 50 milionów dolarów z zainwestowanych pieniędzy, a Ethereum odniósł duży sukces, spadając do 50%.

Wielu inwestorów było bardzo rozczarowanych i skontaktowało się z SEC. To wtedy SEC po raz pierwszy zaczęła zajmować się kryptowalutami i blockchainem. Opublikowali raport dotyczący stosowania kryptowalut z podstawowymi zasadami w ramach nowego paradygmatu. Nowy standard zdefiniował je jako organizacje cyfrowe, które wykorzystują dowolną technologię blockchain lub rozproszoną księgę do gromadzenia pieniędzy lub kapitału.

Dzięki temu nowemu prawu kryptowaluty nie będą już nieuregulowanymi walutami cyfrowymi, jak były wcześniej. Jeśli chcą istnieć, musieliby zostać zdefiniowani jako platforma tokenów bezpieczeństwa. Po Incydent DAO, bardzo szybko została wymieniona jako platforma tokenów bezpieczeństwa. Tak więc w przyszłości możemy zobaczyć wielu nowych graczy z listą tokenów bezpieczeństwa kryptowalut.

 

W jaki sposób przepisy mogą wpływać na kryptowaluty?

Po zaangażowaniu się SEC wiele ICO (Initial Coin Offerings) stara się jak najlepiej nie być kojarzone z papierami wartościowymi. Co więcej, znajdziesz inny rodzaj rozwijającej się firmy, który podpowie Ci, jak uniknąć bycia zabezpieczonym i utrzymać go w ten sposób.

Ale dlaczego firmy tak desperacko próbują uniknąć bycia platformą tokenów bezpieczeństwa? Czy ograniczenia mogą naprawdę wpłynąć na kryptowaluty w zły sposób?

Cóż, niektórymi z możliwych powodów mogą być ograniczenia i zasady SEC. Jeśli zwykły token stanie się platformą tokenów bezpieczeństwa, to domyślnie firma będzie musiała poradzić sobie ze wszystkimi regułami. Obejmuje również uiszczanie opłat w celu zrekompensowania inwestorom, jeśli sprawy nie potoczą się tak, jak powinny.

Wiele firm próbuje tego uniknąć z tego powodu – aby uniknąć jakichkolwiek konsekwencji prawnych. A w innych przypadkach problem jest nieco duży. Gardzą zaangażowaniem rządu. Jest to jedna z istotnych kwestii związanych z regulacjami związanymi z kryptowalutami.

Charakter kryptowalut wymaga zdecentralizowanej platformy bez udziału rządu. Ale jeśli SEC się zaangażuje, pewna decentralizacja nie będzie możliwa i byłoby to sprzeczne z podstawową filozofią blockchain.

Sieć blockchain ma nieco dziki charakter rynkowy, a wielu elastycznych inwestorów może zarobić mnóstwo pieniędzy w krótkim czasie. Dlatego tego typu inwestorzy starają się utrzymać taką sieć, aby móc w jakikolwiek sposób czerpać zyski.

 

Nie każdy token może być zabezpieczeniem

Z drugiej strony SEC nieco inaczej definiuje tokeny bezpieczeństwa. Ponieważ każdy żeton ma inną naturę, nie wszystkie żetony mogą być zgodne z zasadami. W tym celu wielu tokenów nigdy nie można zdefiniować jako tokenów bezpieczeństwa.

Taktyczna różnica między tymi dwoma rywalami jest głównym powodem, dla którego kryptowaluty nie są tak zafascynowane przepisami.

Weźmy na przykład bitcoin. Bitcoin nie pochodzi z zespołu programistów i nie oferuje inwestorom żadnych obietnic zysku. Z drugiej strony Ethereum jest znacznie bardziej skomplikowane. Ma jednak token narzędziowy. Ale posiadacze Ethereum nie oczekują niczego od zespołu. Nie liczą na zysk z grupy deweloperskiej, a ludziom to nie przeszkadza, więc tak powinno być.

W przypadku innych tokenów wyniki są nieco zagmatwane. A co, jeśli nowa platforma przechowywania w chmurze zapewni ICO obietnicę podziału zysków między inwestorów, a także zapewni im przestrzeń do przechowywania? Czy przestrzeń zostanie uwzględniona w użyteczności lub korzyściach, które obiecali? Jak mieliby rozróżnić te dwa obiekty?

Tak więc, jeśli chodzi o to, sytuacja jest nadal dość skomplikowana i musielibyśmy poświęcić tyle samo uwagi SEC i jej wynikowi. Jednak sytuacja zaczyna się zmieniać, a rynek przesuwa się w kierunku platformy tokenów bezpieczeństwa, zamiast trzymać się zwykłych ICO. Zobaczmy, co mówią nam statystyki.

 

Czy token zabezpieczający zastępuje ICO? – Statystyki

Zacznę od powrotu do miejsca, w którym zaczęło się pierwsze szaleństwo dla ICO. Zaczęło się w maju 2017 roku, kiedy ICO zebrało około 200 milionów dolarów i nadal rosło i rosło. W ciągu następnych dwóch miesięcy ICO podwoiły tę kwotę – 650 milionów dolarów! Jednak w sierpniu rynek nieco się załamał. Ale po sierpniu ponownie zaczął rosnąć i do grudnia zebrał ponad 1,7 mld USD.

W pierwszym kwartale 2018 roku ICO zebrały około 7 miliardów dolarów, a szum był bardzo intensywny. Jednak w kolejnych dwóch kwartałach stolice odniosły ogromny sukces i od tego czasu zaczęły spadać. Mimo to udało mu się zebrać pieniądze, a łączna kwota wynosi 12,3 mld USD.

Tak więc, mimo że ICO zebrały 5,6 miliona dolarów w 2017 roku, szał doprowadził je do innego wzrostu w 2018 roku. Jeśli obliczymy średni kapitał dla każdego tokena, otrzymamy 29,7 miliona dolarów.

Ale w 2018 roku prawie 58% crowdfundingu tokenów nie powiodło się, a tylko 42% zdołało zebrać jakiekolwiek pieniądze.

 

Więc dlaczego ICO zawiodły lub zaczęły tracić zainteresowanie?

Cóż, jest kilka powodów, dla których się nie udało. Głównym problemem musi być brak wartości produktu. Tak, w każdej sprzedaży tokenów wprowadzano wiele ekscytujących produktów; jednak tylko nieliczni mogli utrzymać to, co zaoferowali swoim inwestorom.

Po drugie, większość ICO nie wydała dużo na swoje kampanie marketingowe, a ich brak ostatecznie skazał ich produkt.

Innym poważnym problemem są rosnące ICO oszustwa. Było kilka doniesień o oszustwach ICO podczas szaleństwa ICO i wielu inwestorów straciło pieniądze, ponieważ ICO nie zapewniają im żadnych legalnych kopii zapasowych. Z drugiej strony wielu inwestorów nie było pewnych, czy nowicjusz lub niedoświadczony zespół programistów mógłby zainwestować w ich sprzedaż tokenów.

W rezultacie SEC wkroczyła i przejęła kontrolę nad sytuacją. Zapewnienie przepisów i środków bezpieczeństwa przyciągnęło inwestorów, a lista tokenów bezpieczeństwa kryptowalut zaczęła zyskiwać na popularności.

Więc, pod koniec 2018 roku, ICO traci swoich odbiorców, z drugiej strony zyskuje ich platforma tokenów bezpieczeństwa.

 

Rozdział 2: Co to jest token bezpieczeństwa?

Security Token to token, który podlega przepisom i zabezpieczeniom. Mówiąc najprościej, te tokeny na blockchain będą miały swoją wartość z zewnętrznych i zbywalnych źródeł. Dlatego zawsze będą one miały federalne przepisy, dzięki czemu będzie to bezpieczniejszy wybór.

Z innego punktu widzenia token zabezpieczający to jeden rodzaj zbywalnych aktywów, takich jak akcje, obligacje, weksle, prawa głosu, opcje, obligacje i warranty. Jeśli pomyślisz o akcjach, będziesz w stanie jaśniej zrozumieć pomysł.

Posiadając akcje lub udziały, byłbyś właścicielem części firmy bez faktycznego przejmowania jej w posiadanie.

Wiele firm i rząd już korzysta z tej metody, aby pozyskać pieniądze od różnych typów inwestorów, aby ulepszyć lub zasilić projekty. Ale co w związku z tym dostają inwestorzy? Otrzymają obietnicę zainteresowania lub udziału w zyskach firmy w dowolnej formie.

Kiedy zajmujesz się tymi scenariuszami w sposób kryptograficzny, nazywa się to tokenem bezpieczeństwa.

 

Ułatwianie rzeczy

Głównie w porównaniu z typowymi ICO lub tokenami użytkowymi inwestorzy zawsze będą mieli pewną obietnicę zysku. Podczas gdy dla ICO zysk jest swego rodzaju hazardem. Ten token zabezpieczający zainwestuje w dowolny rodzaj aktywów lub token, aby zapewnić oferowane zyski. A to załatwia sprawę płynności.

W dawnych czasach, gdy ludzie otrzymywali papierowe kopie zapasowe swoich akcji lub obligacji, płynność staje się ogromnym problemem, ale teraz, dzięki integracji kryptografii w tej kwestii, nie będziesz musiał zajmować się tym problemem.

Wyobraź sobie scenariusz, w którym otrzymujesz zapłatę za spełnienie określonych zasad lub warunków automatycznie za pomocą inteligentnych kontraktów na platformie blockchain. Czy to nie ułatwiłoby sprawy?

Tak więc wszystkie możliwości programowania tego ekosystemu tokenów zabezpieczających mogą przyspieszyć proces i przejść z typowej formy do wielu innych. Wraz z rozwojem firmy, zwiększą się Twoje zyski i funkcje dla każdego tokena.

Jeśli jedna z firm nie może zapewnić lub nie zapewnia funkcji, które twierdziła, że ​​zapewniła; będą musieli zmierzyć się z kwestiami prawnymi. Więc nie będziesz ciągle wisiał w powietrzu.

 

Co za różnica?

W praktycznych przypadkach możesz to porównać do ICO. Podobnie jak ICO, te również pochodzą z inwestorami. Ale tutaj podobieństwa się kończą. W przypadku ICO, jeśli w nią zainwestujesz, możesz spodziewać się korzyści ze wskaźnika sukcesu tokenów lub swobodnego korzystania z samej platformy. W przypadku oferty ICO potrzebny byłby token do prawidłowego utrzymania lub korzystania z sieci. Jednak sama platforma może odnieść sukces, a cena tokenów może wzrosnąć. Ale to jest hazard.

Z drugiej strony, inwestorzy w ekosystem tokenów zabezpieczających będą inwestować, spodziewając się otrzymania w przyszłości praw lub gotówki lub obligacji, które są bezpośrednio powiązane z tokenami.

Ponadto ekosystem tokenów bezpieczeństwa jest zgodny z przepisami i regulacjami, więc inwestorzy z całego świata mogą w nim uczestniczyć, jeśli uda im się przestrzegać zasad. Może to otworzyć wiele opcji, w których przepisy są stosunkowo surowe, jak w USA.

Co więcej, z pomocą ekosystemu tokenów bezpieczeństwa, wszystkie firmy mogą tworzyć czarne i białe listy. Listy te są zgodne z raportami AML (Anti-Money Laundering) i KYC (Know Your Customer). Firmy będą działać bardziej przejrzyście i będą zwracać większą uwagę na pozyskiwane fundusze i niepowodzenia firm.

Tak więc, gdzie ICO nie mają żadnego zabezpieczenia twoich funduszy, w tokenie bezpieczeństwa twoje fundusze są bezpieczniejsze niż kiedykolwiek.

 

Jak to działa?

OK, teraz, gdy wiesz już wszystko o tym, czym jest ekosystem tokenów bezpieczeństwa, przyjrzyjmy się bliżej, jak to działa. Kieruje się tą samą zasadą, którą przestrzega cała firma tokenizacyjna. Po pierwsze, emitent wyda token bezpieczeństwa, który będzie reprezentował dowolną część lub udział dowolnego przedsiębiorstwa. Następnie emitent utworzy białą listę, a na tej liście będzie miał adresy portfeli inwestorów, którzy mogą uczestniczyć w sprzedaży tokenów. Głównie adres portfela to na razie adres Ethereum.

Inwestorzy notowani na białej liście musieliby wykazać, że przestrzegają zasad i regulacji określonych przez emitenta. Przepisy różnią się w zależności od ekosystemu tokenów bezpieczeństwa, więc możesz zauważyć wiele różnic, jeśli zainwestujesz w wiele najlepszych tokenów bezpieczeństwa.

Ma to ścisły związek z przepisami dotyczącymi przeciwdziałania praniu pieniędzy i KYC, a także potwierdza Twoją tożsamość za pomocą wiarygodnych źródeł. Nie oznacza to, że każdy token bezpieczeństwa ICO jest poparty setkami przepisów. Emitent mógłby jednak zastosować się do niego z dużą liczbą, aby łatwiej odfiltrować inwestorów.

Być może w niektórych przypadkach będziesz musiał mieć określone wykształcenie lub pozycję zawodową, aby wziąć udział.

 

Outsourcing dla Inwestorów

Emitent mógłby również zlecić inwestorom wykonanie ostatecznego wezwania. Mogą to zrobić, korzystając z usług stron trzecich, takich jak scentralizowane giełdy, aby wiedzieć, jakiego typu inwestorzy zazwyczaj inwestują w firmy. Listy te stają się następnie grupą płynności. Tutaj wszyscy na liście będą mogli wymieniać się tokenem bezpieczeństwa, jeśli zechcą.

Ale co się dzieje, gdy ktoś inny próbuje wejść na białą listę, a nie zrobił pierwszej listy?

Cóż, w takim przypadku wydawca ci pomoże. Firma może zezwolić stronie trzeciej na przestrzeganie zasady KYC / AML i jednoczesne dodawanie nowych inwestorów do białej listy. W ten sposób osoba trzecia nie będzie musiała zwracać się do emitenta za każdym razem, gdy ktoś będzie chciał zainwestować w token bezpieczeństwa.

Na dłuższą metę ten schemat naprawdę zwiększa płynność systemu, czyniąc go bardziej wartościowym w przyszłości.

Nie ma ograniczeń co do tego, jak możesz handlować swoim tokenem bezpieczeństwa, ale musisz znajdować się na białej liście. Teraz wiele giełd, takich jak Open Finance lub tZERO, pozwoli Ci handlować papierami wartościowymi na ich platformie, tak jak typowe giełdy kryptowalut.

Jeśli emitent jest stosunkowo nowy i nie wie, jak rozpocząć sprzedaż tokena zabezpieczającego, są firmy, które mogą mu w tym pomóc. Niektóre sieci, takie jak sieć Harbour czy Polymath, są niezwykle popularne. Firmy te pomagają emitentom tokenizować aktywa zabezpieczające. Biorą rzeczywiste wartości i zamieniają je w programowalny token w łańcuchu bloków.

 

Nie da się zhakować

Kolejnym zabawnym faktem dotyczącym ekosystemu tokenów bezpieczeństwa jest to, że nie są to instrumenty, które ktoś mógłby łatwo ukraść. W typowych przypadkach, jeśli ktoś na blockchainie otrzyma Twój klucz prywatny, może wydać Twoje kryptowaluty, a Ty nic z tym nie zrobisz.

To tak, jakbyś stracił 100 $, a potem ktoś mógł je po prostu odebrać i wydać. Właściwie nie będziesz w stanie nic z tym zrobić, prawda? Jednak ze względów bezpieczeństwa nie mogą po prostu przenieść Twojego tokena do portfela, aby go użyć.

Aby znaleźć się na białej liście, musieliby również przestrzegać KYC / AML. Tak więc, jeśli ktoś włamie się i włamie do Twojego portfela, będziesz w stanie prześledzić go z powrotem do jego portfela na białej liście, a następnie podjąć działania prawne przeciwko niemu.

Ostatecznie lista tokenów bezpieczeństwa kryptowalut zapewnia wiele zabezpieczeń, podobnie jak ich nazwa.

 

STO vs. ICO: Jak ustalić, czy token jest zabezpieczeniem?

Aby zainwestować w bezpieczeństwo, musisz wiedzieć, czym różni się od ICO. Jeśli chcesz wiedzieć, czy token jest zabezpieczeniem dotyczącym debaty między STO a ICO, musisz dowiedzieć się więcej o teście Howey.

Zobaczmy więc, czym jest test Howey i jak ten test pozwoli ci ocenić token.

 

Test Howey

Zacznę od wyjaśnienia, jak powstał pierwszy test Howey. W 1946 roku Sąd Najwyższy musiał stawić czoła dziwnym okolicznościom w sprawie. Ten przypadek miał miejsce między Howey vs. SEC i był to czas, w którym powstały podstawy testu Howey.

Sprawa zakończyła się wynikiem, w którym Sąd Najwyższy wykluczył test. W tym teście można określić, czy dany projekt byłby traktowany jako umowa inwestycyjna, czy nie.

Krótko mówiąc, historia wygląda mniej więcej tak; dwóch oskarżonych z siedzibą na Florydzie przekazało udziały w nieruchomościach pod plantacje cytrusów. Kupujący zaoferowali inwestorom możliwość nabycia od nich części gruntu. I będą utrzymywać majątek, zbierać i sprzedawać cytrusy i dawać z tego zysk.

Większość inwestorów nie była rolnikami, więc tak naprawdę nie mieli żadnej wiedzy rolniczej. Ale propozycja była na tyle dobra, że ​​zainwestowali w to.

Jednak SEC próbowała sprawić, by projekt oskarżonych wyglądał na nielegalny, twierdząc, że nie dostarczyli żadnych kopii zapasowych. Potem zostali za to pozwani.

SEC uważała, że ​​oskarżeni nie zarejestrowali swojego projektu jako oświadczenia bezpieczeństwa, więc złamali prawo. Jednak po zbadaniu i wynajęciu dokumentów Sąd Najwyższy stwierdził, że projekt rzeczywiście był zabezpieczony i nie złamali żadnego prawa.

 

Nowa propozycja

Aby mieć pewność, że ta sytuacja nie powtórzy się; Sąd przeprowadził test w celu ustalenia, czy jakikolwiek projekt lub nowa działalność podlega wymogowi rejestracji zabezpieczenia.

Aby więc wiedzieć, czy jest to umowa inwestycyjna, czy nie, musiałby spełniać trzy główne kryteria –

 • Musiałbyś zainwestować za pomocą pieniędzy.
 • Inwestycja zostanie zrealizowana tylko w jednym wspólnym przedsiębiorstwie, a nie w wielu przedsiębiorstwach.
 • Wszyscy inwestorzy skorzystają na wynikach projektu lub spółki.

W tym przypadku „wspólne przedsięwzięcie” może oznaczać wiele rzeczy. Ale większość sądów federalnych definiuje to jako przestrzeń w przedsiębiorstwie, w której inwestorzy mogą zebrać wszystkie swoje pieniądze naraz i bezpośrednio zainwestować w projekt.

Po wielu latach termin „pieniądze” uległ rozszerzeniu i ludzie mogą teraz inwestować za pomocą aktywów lub innymi metodami.

Innym aspektem jest to, czy inwestorzy kontrolują zysk, czy nie. Jeśli kontrola nie jest w rękach inwestorów, projekt już jest zabezpieczeniem.

Tak więc tutaj tokeny cyfrowe będą zabezpieczeniem, jeśli token będzie zgodny z trzema zasadami testu Howey. Jeśli nie spełni którejkolwiek z reguł, nie będzie to ICO z tokenem bezpieczeństwa.

 

Regulamin tokenów bezpieczeństwa

Istnieją pewne przepisy, których musi przestrzegać każdy ekosystem tokenów bezpieczeństwa, aby pozostać częścią tego gatunku. Przepisy federalne zaczną obowiązywać od pierwszego dnia; może się jednak różnić w zależności od kraju, zgodnie z ich prawem federalnym.

W USA token bezpieczeństwa musi podlegać pewnym zasadom –

 • Przepisy prawne
 • Przepis-A+
 • Regulacja-D

 

 • Prawidło D.

Rozporządzenie to pozwoli firmie na składanie określonych ofert, ale musi ona złożyć „Formularz D” po tym, jak wszystkie ich zabezpieczenia zostaną sprzedane. Firma lub osoba fizyczna, która oferowałaby token zabezpieczający ICO, może poprosić inwestorów o zainwestowanie w nie, jeśli firma spełnia wymagania sekcji 506C.

Ale co to jest sekcja 506C?

Sekcja 506C będzie wymagała weryfikacji wszystkich inwestorów i zaoferuje się podczas rekrutacji. Oznacza to, że każde oświadczenie dostarczone przez firmę jest ważne i nie ma na ten temat żadnych mylących informacji.

 

 • Prawidło A+

Ten rodzaj regulacji pozwoli spółce zapewnić zatwierdzone przez SEC zabezpieczenie dla niezweryfikowanych inwestorów. Musieliby jednak ubiegać się o to za pośrednictwem ogólnych kanałów i mogą pozwolić każdemu inwestorowi zainwestować do 50 mln USD.

Jednak w przypadku tego rozporządzenia wydanie może zająć dużo więcej czasu niż inne, dlatego jest droższe.

 

 • Przepisy prawne

Ten rodzaj regulacji ma miejsce, gdy firma wykonuje swoją listę oferującą token bezpieczeństwa w innym kraju, a nie w USA. Dlatego nie będzie podlegać wymogowi rejestracji, który podlega art. 5 ustawy z 1993 r. Jednak firma musi nadal przestrzegać przepisów kraju, w którym realizuje sprzedaż ICO tokenów bezpieczeństwa.

Uwaga: Muszę powiedzieć, że powyższe przepisy to tylko interpretacja. Nie należy tego traktować jako porady prawnej. Dlatego zawsze skonsultuj się ze swoim prawnikiem, aby dokładniej zbadać sprawę, zanim zaczniesz tworzyć listę ofert tokenów bezpieczeństwa.

 

Rozdział 3: Co sprawia, że ​​tokeny bezpieczeństwa są tak pożądane?

 • Podstawowe wartości

Lista kryptowalut zabezpieczających oferuje podstawowe wartości, takie jak prawa głosu, udziały w zyskach, kontrola zadłużenia, bezpieczeństwo prawne i wiele innych. Legalizacja jest głównym fundamentalnym zyskiem tego systemu tokenów.

Nie znajdziesz tego w typowych tokenach narzędziowych. W tokenie Utility możesz mieć tylko minimalne wartości powiązane ze swoimi tokenami, na przykład za pomocą tokena możesz mieć dostęp do usługi lub produktu. Ale z tokenem bezpieczeństwa miałbyś wiele wartości, które są bezpośrednio powiązane z tokenem bezpieczeństwa, który trzymasz. I dostaniesz z tego każdą korzyść.

Token zabezpieczający zapewni Ci prawo, dzięki któremu będziesz posiadać wewnętrzną wartość firmy emitującej. Będą one miały wyższą wartość, a tym samym znacznie zmniejszyłyby ryzyko. Możesz obliczyć wartość podstawową na różne sposoby.

Możesz użyć zdyskontowanych przepływów pieniężnych, architektury dochodów rezydualnych i metody podzielonego dyskonta, aby je obliczyć. Mówiąc najprościej, token zabezpieczający o wartości podstawowej ma już wartość od dnia, w którym w niego zainwestowałeś.

Może później wzrosnąć lub pozostać taka sama, ale od samego początku uzyskasz korzyści płynące z tokena bezpieczeństwa.

Ponadto token bezpieczeństwa jest ważną formą inwestycji, ponieważ ma prostszą i bardziej podstawową architekturę. Na przykład tZERO zapewnia swoim inwestorom 10% zysku, a Ty otrzymujesz go od samego początku.

 

 • Przejrzysty system

Struktura zapewnia dodatkową warstwę przejrzystości dla użytkowników. W ten sposób użytkownicy mogą bez wątpienia zaufać systemowi.

Token zabezpieczający pozwoli wszystkim inwestorom sprawdzić wiarygodność ich ofert. Przed zainwestowaniem inwestorzy mogą zebrać informacje bez niczego do ukrycia. Tak więc cała lista wydanych, oferowanych i dystrybuowanych tokenów bezpieczeństwa kryptowalut będzie otwarta dla każdego do przejrzenia.

Główne priorytety tokena bezpieczeństwa to spełnienie trzech podstawowych kryteriów –

Zdrowy sposób kształtowania stolicy.

Chroń inwestorów przed popełnianiem błędów i chroń ich przed zewnętrznymi oszustwami.

Wynajęcie odpowiedniego kanału, aby zachować uczciwość w systemie i zapewnić porządek na rynku.

Architektura ICO tokena bezpieczeństwa jest widoczna dla każdego; jednak sama sieć jest niezmienna. Tak więc, mimo że jest bardzo przejrzysty, nie można po prostu włamać się do systemu z tymi informacjami. Dlatego token bezpieczeństwa ICO może spełnić wszystkie trzy cele i zaoferować inwestorom lepszy krajobraz.

 

 • Przepisy prawne

Regulacje dotyczące sieci są bardziej lukratywne dla każdego inwestora, który chce zainwestować w zdigitalizowany system tokenów. Zapewnia użytkownikom wydajność i większe bezpieczeństwo.

Lista tokenów zabezpieczających kryptowalutowych czyli bardziej zgodnych z prawem zyskuje znacznie większą popularność wśród wyrafinowanych inwestorów. Mają większą wydajność, zapewniają stabilne tempo i przejrzystość w porównaniu z typowymi kryptowalutami.

ICO zdominowały rok 2017 i większość 2018. Ale po pojawieniu się SEC na scenie zadeklarowali wiele ICO jako tokeny bezpieczeństwa. Jednak klasyfikacja skazała ICO, ponieważ większość firm to papiery wartościowe, ale nie są one zarejestrowane lub nie mogą utrzymać związanych z nimi przepisów.

Dlatego SEC podjęła wiele działań prawnych przeciwko tym ICO i zaczął się pojawiać spadek sprzedaży ICO. Tak więc, aby nie stawić czoła takim problemom, token bezpieczeństwa musiałby zostać zarejestrowany od samego początku.

Jeśli mają przewagę wcześniejszą, znacznie łatwiej jest wyznaczyć granicę prawa i blockchain razem. W ten sposób wiele tokenów bezpieczeństwa będzie miało przewagę nad innymi firmami, które pojawiły się po nich.

 

 • Właściwość odzyskiwania

Wirtualne aktywa zawsze wiążą się z obawą przed utratą wszystkich aktywów. Jednak te tokeny mają protokoły odzyskiwania, które zapewnią bezpieczeństwo Twoich aktywów. Jeśli jakoś go zgubisz, możesz go ponownie wydać.

Myślę, że wszyscy wiemy, jak każdy inwestor w aktywa cyfrowe obawia się utraty wirtualnej waluty. Chodzi mi o to, że utrata go jest znacznie łatwiejsza niż aktywa fizyczne. Jednak wraz z rozwojem kryptowalut brak protokołów odzyskiwania jest jedną z głównych wad tego nowego rynku.

Z drugiej strony, jeśli token bezpieczeństwa jest odpowiednio skonstruowany, będziesz mógł cieszyć się funkcją ponownego wydania. Jednak aby mieć tę funkcję, musiałbyś udowodnić, że faktycznie masz token bezpieczeństwa od samego początku.

Może istnieć kilka sposobów weryfikacji lub dostarczenia dowodów. Jest to głównie nakreślone z góry.

 

 • Najważniejsze cechy KYC / AML

Poznaj swojego klienta (KYC) i przeciwdziałanie praniu pieniędzy (AML) są zawsze najwyższym priorytetem wszystkich tokenów o najwyższym poziomie bezpieczeństwa. Taka struktura zapewnia użytkownikom większą niezawodność.

Te dwa protokoły są rdzeniem mainframe najważniejszych tokenów bezpieczeństwa. Jednak stały wymóg przeprowadzania audytów i dostarczania raportów może stać się ciężarem; mimo to token bezpieczeństwa musi sobie z tym poradzić.

Integracja AML na typowych giełdach, na których masz do czynienia z normalnym systemem bankowym, jest dość łatwa. Ale jeśli chodzi o rozproszoną księgę, staje się ona znacznie bardziej złożona. Ponieważ adresy są anonimowymi inwestorami, ich audyt jest pewnym wyzwaniem.

Ale w tokenie bezpieczeństwa firma byłaby w stanie śledzić i monitorować transakcję, aby upewnić się, że wszyscy przestrzegają zasad. Pozwala również twórcom oferować klientom lepsze wartości na podstawie wyników.

Komputery mainframe nie pozwalają również nikomu na handel poza adresami z białej listy. Zapewnia to lepszą wydajność organom ścigania, ponieważ każdy inwestor może bezpośrednio podjąć kroki prawne przeciwko innemu adresowi, jeśli próbuje manipulować innymi rachunkami.

 

Rozdział-4: Tokeny bezpieczeństwa: zmiana charakteru rynku

 • Odblokowanie płynności

Tokeny o najwyższym poziomie bezpieczeństwa mogą zaoferować pokaźną ilość płynności dla tradycyjnych systemów finansowych.

W dawnych czasach typowe systemy bankowe wymagały dużo czasu, aby przetworzyć transakcję. Ale proces ten przyspieszył na przestrzeni lat; nadal potrzebuje więcej paliwa. Wcześniej trwało to pięć dni od daty transakcji, a teraz zajmuje to tylko dwa dni.

Ale w weekendy wielu nie jest w stanie po prostu natychmiast wysłać pieniędzy, korzystając z nich w razie potrzeby. Przy tak dużej liczbie transakcji, które mają miejsce każdego dnia, proces rozliczania każdej płatności każdego dnia staje się solidniejszy. A tego typu scena cofa płynność sektorów finansowych.

Z drugiej strony, jeśli możesz pozbyć się zwykłych granic typowego systemu bankowego, z łatwością będziesz w stanie przyspieszyć ten proces. Wyobraź sobie scenariusz, w którym będziesz mógł natychmiast wysłać pieniądze innemu użytkownikowi, nie czekając na żaden czas przetwarzania.

Przykłady tokenów bezpieczeństwa 2018 mogą to zrobić łatwo, a transakcje mogą być znacznie szybsze i bezpieczniejsze. Dlatego token zabezpieczający może ukształtować typowe sektory finansowe i uformować je w coś nowego.

 

 • Ekspansja na rynki globalne

Zalegalizowane tokeny mogą otworzyć nowe możliwości na globalnym rynku. Zwykle zależy to od różnych typów tokenów bezpieczeństwa lub od tego, w jaki sposób firma pozwala użytkownikom na inwestowanie w niego. Na przykład osoba mieszkająca w USA mogłaby kupić mały barista w Chinach lub innych krajach. A to może wyglądać odwrotnie.

Ale jak daleko światowy rynek może faktycznie zapewnić produkcję? Istnieją pewne przypadki, w których token stablecoin przyciągnął inwestorów z ponad 50 krajów i nie tylko. To może być najlepsza opcja dla innych krajów, aby zdobyć udział, który jest naprawdę trudny do zrozumienia.

To jednoczy cały świat, zamiast je różnicować i może rosnąć globalnie bardziej efektywnie.

 

 • Handel non-stop (24/7/365)

W typowych kantorach tradycyjnych znajdziesz je, które pracują przez 6-7 godzin dziennie i są otwarte tylko w dni powszednie. Jest to nieco uciążliwe dla zwykłych inwestorów, ponieważ nie mogą sprawdzić swoich akcji ani sprzedać ich, gdy ceny spadną.

Jednak token zabezpieczający oferuje handel 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, w przeciwieństwie do tradycyjnych giełd. Inwestorzy mogą na tym bardzo skorzystać. W ten sposób żadne firmy nie mogą spiskować przeciwko inwestorom ani wykorzystać tego do wzrostu cen.

Każdy będzie mógł łatwo handlować i monitorować swoje tokeny bezpieczeństwa każdego dnia i co sekundę.

 

 • Integracja aktywów

W najbliższej przyszłości ten rodzaj tokenów może zapewnić tokenizację prawie każdego zasobu. Najlepsze tokeny bezpieczeństwa otworzą w przyszłości nowy rodzaj rynku. Z jej pomocą można tokenizować wszystko z naszego codziennego życia. Korzystając z tego, użytkownicy mogą tworzyć aktywa z własnego majątku i oferować zysk lub inne korzyści inwestorom lub udziałowcom.

W ten sposób użytkownicy na całym świecie rozszerzą się z typowych ograniczeń. Może to oznaczać, że ekosystem może zmienić się całkowicie w oparciu o token bezpieczeństwa. Inwestor może być w stanie zainwestować w różne najlepsze tokeny bezpieczeństwa i przechowywać je razem w tym samym adresie portfela.

Nie tylko znacznie łatwiej będzie nimi zarządzać jednocześnie, ale na pewno będzie dużo zautomatyzowanych procesów. W ten sposób globalna pula płynności będzie stopniowo wzrastać.

 

 • Zgodny z Marketplaces

Czasami uwzględnienie typowych aktywów w każdym scenariuszu rynkowym staje się przeszkodą. Różne rynki mają własne zasady i przepisy. A ponieważ typowe aktywa prawne muszą być zintegrowane z każdym prawem, staje się to dość skomplikowane.

Przy mnóstwie papierkowej roboty i zmieniających się cechach aktywów działanie w określony sposób wymaga więcej inwestycji niż zysku. Jednak bardzo łatwo jest zintegrować tokeny bezpieczeństwa z różnymi rynkami. Mają możliwość przestrzegania różnych przepisów dla różnych sieci.

Ponieważ możesz po prostu zaprogramować token bezpieczeństwa ICO, aby działał w określony sposób, zajmuje to mniej czasu i minimum formalności. Wielu uważa, że ​​najlepsze tokeny zabezpieczające przejmą typowe zabezpieczenia w najbliższej przyszłości.

 

 • Programowalne wykonanie zabezpieczeń

Ponieważ te tokeny są programowalne, połączenie ich z regulacjami lub zwiększenie bezpieczeństwa jest znacznie łatwiejsze.

Oferowanie dywidend

Oferowanie dywidend w ostatnich dniach było trochę typowe i trochę niesprawiedliwe. Ze względu na brak formalności lub procesu automatyzacji wiele firm nie zapewni dodatkowej dywidendy osobom, które utrzymały swoje akcje przez bardzo długi czas.

Na przykład wyobraź sobie, że Ty i Mike macie te same udziały. Jednak byłeś właścicielem od ostatnich trzech lat, a Mike właśnie zaczął w nie inwestować kilka dni temu. Jeśli firma oferuje dywidendę, nie będzie to sprawiedliwe, jeśli zarówno Ty, jak i Mike otrzymacie to samo, prawda?

Ponieważ tokeny bezpieczeństwa można zaprogramować tak, aby działały odpowiednio, firma może użyć algorytmu do śledzenia lojalnych inwestorów i zaoferowania im lepszego rozwiązania.

Gdyby inwestorzy osiągnęli większy zysk za zbyt długie trzymanie akcji, ludzie chętniej inwestowaliby w te spółki.

 

Prawa wyborcze

Jest to trochę podobne do tego, w jaki sposób ICO tokenów bezpieczeństwa może zaprogramować dywidendy, aby bardziej efektywnie rozdzielać zyski. Ale zamiast dywidend mogą wykorzystać prawa głosu, aby zwiększyć zmienność oferty zysku. Jeśli posiadasz akcje przez trzy lata, oczywiście uzyskasz jakiekolwiek prawa do głosowania lub zarządzania.

Chociaż motyw nie jest nowy, wiele firm zajmujących się blockchainem już oferuje tę funkcję. Jednak z pomocą tokenizowanych papierów wartościowych można łatwo usprawnić ten proces. Zapewnia to również lepszy architektoniczny system rządowy w sieci.

 

Unikalne przywileje

Wyobraź sobie, że otrzymujesz specjalną promocję produktów firmy lub specjalne rabaty za trzymanie jej udziałów przez bardzo długi czas. Jeśli firma zaoferuje więcej rabatu przez dłuższy czas, inwestorzy będą chętniej utrzymywać pozycję i podnosić ceny.

Możesz to zrobić, integrując metodę identyfikacji, co może być kolejnym scenariuszem dla partnerów. Jednak wiele firm już to robi, aby zwiększyć swoją popularność i, prawdę mówiąc, to działa.

 

 • Nowe spojrzenie na rynek i inwestycje ułamkowe

Bardziej ekscytujący sposób, w jaki tokenizowane papiery wartościowe mogą wpływać na rynek. Może wprowadzić ułamkową własność dowolnego produktu. Wyobraź sobie, że chcesz zainwestować w nieruchomości, ale ceny są zbyt wysokie, abyś mógł w nie inwestować. Nie chcesz też podejmować ogromnego ryzyka, wydając tak dużo pieniędzy na jedną nieruchomość. Prawdę mówiąc, cała koncepcja inwestowania to hazard.

Więc co możesz zrobić w tym aspekcie? Cóż, tokenizowane papiery wartościowe mogą pozwolić użytkownikowi na posiadanie ułamka aktywów. Otwiera to nową wizję dla inwestorów. Więc jeśli chodzi o konkretną nieruchomość, możesz po prostu kupić niewielką część, na którą możesz sobie pozwolić razem z innymi ludźmi.

Tak więc, gdy nieruchomość zostanie sprzedana i uzyskasz zysk, zostanie ona automatycznie podzielona na podstawie Twojego statusu własności. Możesz zarezerwować lub kupić dowolny produkt w dowolnym momencie. Możesz zainwestować w dowolny rodzaj tokena bezpieczeństwa.

Firma może przeprowadzić proces automatyzacji za pomocą inteligentnych kontraktów, a każdy dostanie sprawiedliwą część zysku. Nikt nie musi zajmować się papierkową robotą, szukać kupujących ani pokazywać ludziom domu, aby go sprzedać. Teraz jest to bardzo łatwe.

 

Rozdział 5: Platformy wydawania tokenów bezpieczeństwa

 • Erudyta w wielu dziedzinach

To wspaniała platforma blockchain, która oferuje usługi emisji wszelkich tokenizowanych papierów wartościowych wraz z integracją przepisów SEC. Oznacza to, że jeśli chcesz uruchomić swój własny token bezpieczeństwa, sieć Polymath z pewnością pomoże Ci w wydaniu Twojego tokena i przestrzeganiu go z wcześniejszymi przepisami.

Protokół sieci Polymath usprawni każdy proces uruchamiania dowolnego produktu finansowego na platformie blockchain z wbudowanymi sprawozdaniami finansowymi.

Sieć Polymath oferuje również platformę, na której inwestorzy mogą uzyskać uwierzytelnienie w celu handlu tokenem zabezpieczającym, połączyć Twoją firmę z doradcami prawnymi i zapewnić dostęp do rynku deweloperów. Aby korzystać z ich platformy, musiałbyś użyć ich tokena „Poly”, który jest tokenem ERC20.

Sieć Polymath jest niezwykle popularna wśród nowych emitentów i do tej pory pracowali oni z różnymi tokenami bezpieczeństwa.

 

 • Port

To kolejna platforma dla firm, które chcą przejść na linię tokenizowanych papierów wartościowych bez żadnych kłopotów. Port jest obecnie jedną z popularnych platform wydawniczych, a wiele firm korzysta z ich usług, aby uruchomić własny token bezpieczeństwa.

Ta skarga zapewni, że każda firma, która migruje swoje aktywa do frameworka blockchain, otrzyma skargę dotyczącą odpowiednich przepisów.

Platforma zapewnia dostęp do ICO przy użyciu Reg D w celu zapewnienia zgodności sprzedaży tokenów. Ich inne funkcje obejmują standardowe protokoły, takie jak raporty, audyty, certyfikacja, zasady podatkowe i integracja KYC / AML z każdym nowym tokenem korzystającym z ich platformy. Tak więc Harbour może być wspaniałym rozwiązaniem dla firm, które chcą rozpocząć tokenizowane papiery wartościowe, ale potrzebują pomocy w tym zakresie.

 

 • Securytyzacja

To kolejna z popularnych obecnie opcji wydawania tokena bezpieczeństwa. Zapewniają rozwiązanie chmurowe zgodne z przepisami. Są jednak najbardziej ekspertami w tokenizowaniu różnych funduszy, firm i innych podmiotów, które chcą rozpocząć projekt tokenów bezpieczeństwa od podstaw.

Securitize oferuje szeroki wachlarz usług dla emitenta. Przede wszystkim upewniliby się, że emitent i zespół deweloperski są w pełni zsynchronizowani z regulacjami. Uprościłyby również procesy białej listy przy użyciu uwierzytelniania KYC / AML. Oprócz tych dwóch mogą również dostosować inteligentne kontrakty, aby pasowały do ​​schematu emitenta.

Securitize świadczyło już swoje usługi wielu popularnym firmom, które prowadzą swój system listy tokenów bezpieczeństwa do 500 mln USD. Projekty to – Lottery.com, 22X Fund i wiele innych.

 

 • Fundusz roju

Korzystając z protokołu SR20, Swarm Fund to kolejna czołowa platforma emisyjna dostępna obecnie na rynku. Jest to standard protokołu kryptograficznego tylko dla tokenów bezpieczeństwa i umożliwia tej firmie tokenizację dowolnego rzeczywistego zasobu w łańcuchu bloków.

Po tokenizacji rzeczywistego zasobu lista oferowanych tokenów bezpieczeństwa staje się zarządzanym, zarządzanym i handlowym tokenem w systemie roju. Możesz zdobyć token SR20, używając innych kryptowalut, takich jak Bitcoin, Ethereum zamiast pieniędzy. Inwestorzy, którzy otrzymają token SR20, mogą mieć dodatkowe prawa rządowe, mogą legalnie handlować tokenem bezpieczeństwa i będą mieli zyski pochodzące z samego tokena.

Najlepsze w tej platformie emisyjnej jest to, że obejmują one szeroki zakres dziedzin, takich jak nieruchomości, rolnictwo, nisza technologiczna, fundusze hedgingowe, inwestycje odnawialne, wpływowe i wiele innych..

 

Rozdział 6: 4 najpopularniejsze istniejące tokenizowane papiery wartościowe

U zarania najlepszych tokenów bezpieczeństwa, obecnie można znaleźć kilka firm będących ich emitentami. W przygotowaniu są inne projekty, ale wymagałyby trochę czasu, zanim staną się granicą inwestycji finansowych. Zobaczmy, jakie są popularne, ekscytujące przykłady tokenów bezpieczeństwa 2018.

 

 • Blockchain Capital lub BCap

To pierwsza firma, która wprowadziła tokeny zabezpieczające do oferty publicznej dla swoich inwestorów. Poprzez sprzedaż blockchain STO chcieli ulepszyć typowy scenariusz sprzedaży tokenów. Zamiast oferować te same ograniczone korzyści, chcieli zaoferować inwestorom bezpieczny sposób inwestowania we własność.

Ta oferta stała się planem dzisiejszego tokena bezpieczeństwa. BCap zainwestował w inne potencjalne ICO i brał inwestycje tylko od inwestorów z białej listy. Zarobili kapitał w wysokości 10 milionów dolarów w ciągu zaledwie sześciu godzin od premiery.

Każdy zysk, który pochodzi z firmy, trafia prosto do jej funduszy. Stamtąd menedżerowie zabawy otrzymują 2,5% na zarządzanie i kolejne 25% na opłatę za wyniki. Pozostały zysk zostanie rozdzielony na wszystkich posiadaczy łańcucha bloków STO.

 

 • Science Blockchain

To jest nieco inny typ wystawcy tokena zabezpieczającego. Science Blockchain działa jak inkubator dla nowych inwestycji w blockchain i łączy ze sobą wiele projektów blockchain. Wierzą, że blockchain to przyszłość i chcą dać ludziom możliwość czerpania korzyści ze strumienia nowych tokenów, które będą wprowadzać.

Robią to, że inwestują pieniądze w inne firmy blockchain i pozwalają innym inwestorom inwestować za ich pośrednictwem. W ten sposób zysk, jaki osiągają inkubowane firmy, przyniesie korzyści również inwestorom.

Początkowo zbierali pieniądze na swój projekt za pośrednictwem listy ofert tokenów bezpieczeństwa i oferowali token SCI dla inwestorów. Token SCI jest bezpośrednio powiązany z zyskiem innych firm pracujących pod nim. Z zysku inwestorzy otrzymają do 70%. Ale najlepsze jest to, że poprawia to dużą płynność na różnych platformach.

Ich sprzedaż blockchain STO dobiegła końca i udało im się zebrać 12,3 miliona dolarów.

 

 • Loteria. com

Jeśli kochasz organizacje charytatywne i chcesz zainwestować w usługi humanizacyjne, Lottery.com Cię zadziwi. Ta firma jest mobilną platformą do gier loteryjnych. Głównym celem Loterii jest zwiększenie przejrzystości, przełamanie globalnej bariery i zapewnienie większej elastyczności na rynku.

Chcą jednak pójść inną drogą niż inni. Firma zbiera pieniądze, aby pomóc w rozwiązywaniu potrzeb humanitarnych. Sprzedaż STO blockchain tej firmy jest prywatna i podobno ma zasięg dziewięciocyfrowy.

Wizja Lottery.com wygląda dość obiecująco i wielu inwestorów jest nią bardzo podekscytowanych. Inne firmy, takie jak Cashbet lub Securitize, są partnerem ich STO i chcą pomóc mu stać się bardziej popularnym na rynku.

Nadal prowadzą sprzedaż na liście tokenów bezpieczeństwa, więc całkowita zebrana kwota jest na razie niejasna.

 

 • SPiCE VC

Pozyskując 40 milionów dolarów ze sprzedaży STO, SPiCE VC jest jedną z wiodących sił w niszy blockchain STO. Venture Capitals to kolejna popularna forma rzeczywistych inwestycji, a SPiCE VC ma tendencję do przechodzenia na wyższy poziom.

Uważają, że za pomocą technologii blockchain można by tokenizować biliony aktywów i wykorzystywać je do ulepszania sektorów finansowych. Dzięki SPiCE VC będziesz mógł inwestować w tokenizowane fundusze VC i cieszyć się natychmiastową funkcją płynności w dowolnym momencie.

Dlaczego są popularne? Cóż, w typowym funduszu VC, aby uzyskać dostęp do swoich funduszy, trzeba było czekać minimum siedem do dwunastu lat. Ale w SPiCE VC natychmiast uzyskasz dostęp i będziesz mógł nim handlować z innymi inwestorami z białej listy.

 

Rozdział-7: Popularne wymiany tokenów bezpieczeństwa i nadchodzące projekty STO

Giełdy:

Zobaczmy teraz, jakie są popularne giełdy tokenów bezpieczeństwa, których możesz użyć do handlu, wszystkie przykłady tokenów bezpieczeństwa 2018 łatwo.

tZERO

Musiałeś słyszeć nazwę tZERO. Ta firma jest najbardziej znana z wspierania wielu rozwiązań blockchain, aby dotrzeć na rynek. Obecnie firma oferuje jednak wiele usług, które koncentrują się głównie na platformie wymiany tokenów bezpieczeństwa. Niektóre z ich podstawowych usług obejmują systemy zarządzania zapasami magazynowymi, usługi maklerskie, inteligentne rozwiązania routingu, w których oferują ponad 100 wykwalifikowanych domów maklerskich.

Poza tym otrzymasz również platformę handlową, która jest otwarta 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. tZERO nadal zbiera pieniądze dzięki sprzedaży list tokenów bezpieczeństwa i chce rozszerzyć swoją platformę, aby pomieścić inne papiery wartościowe. Inwestorzy muszą kupić swój token tZERO, aby uzyskać udział w firmie, a dzięki temu tokenowi otrzymają zysk.

Obecnie udało im się zebrać ponad 114 milionów dolarów i nadal jest w toku. Eksperci uważają, że będzie to jedna z popularnych giełd tokenów bezpieczeństwa w przyszłości.

 

Książka zamówień

Inną popularną wymianą tokenów bezpieczeństwa jest Orderbook. Zajmuje się słynnymi przykładami tokenów bezpieczeństwa 2018 na swojej platformie. Dzięki tej platformie będziesz mógł wymieniać token bezpieczeństwa z innymi inwestorami. Jednak Orderbook zarządza platformą za pomocą specjalnego tokenu bezpieczeństwa zwanego RAP. Ten token zapewnia weryfikację inwestorów na platformie, a także weryfikację krzyżową każdego inwestora przed dokonaniem transakcji.

Mówiąc prościej, jeśli użytkownik ma pozwolenie na handel tylko innym tokenem bezpieczeństwa, wówczas RAP przetworzy wymianę. Ale jeśli inwestorzy nie zostaną umieszczeni na białej liście innych tokenów bezpieczeństwa, nie będzie mógł dokonać transakcji.

Ten rodzaj regulacji w systemie może naprawdę wyznaczyć nową ścieżkę dla inwestorów tokenów bezpieczeństwa i pomóc w utrzymaniu prawa SEC wraz z tym. Wielu inwestorów jest więcej niż chętnych do korzystania z giełd tokenów bezpieczeństwa.

 

Sieć OpenFinance

OFN lub OpenFinance Network to platforma open source, która zajmuje się rynkiem alternatywnej tokenizacji aktywów. Ta giełda istnieje od 2014 roku i od tego czasu świadczyła usługi handlowe wraz z procesami rozliczeniowymi.

Jednak ostatnio ta firma zaktualizowała swoją platformę i teraz zajmuje się również przykładami tokenów bezpieczeństwa 2018. Z ich pomocą możesz wymienić token bezpieczeństwa na platformie, możesz też go wydać. Więc mają dla ciebie wszystko we wszystkich usługach. OFN przeprowadził swoją pierwszą, zweryfikowaną transakcję z tokenem zabezpieczającym, a teraz nie może się doczekać przyjęcia wydawców tokenów bezpieczeństwa.

Ze sprzedaży żetonów serii „A” udało im się zebrać 2,2 miliona dolarów.

 

Nadchodzące projekty STO:

Moneta nieruchomości

Lukratywne nadchodzące projekty STO są tuż za rogiem, a Property Coin jest jednym z nich. Ale co ta moneta przynosi światu?

Cóż, obejmują największe targowiska ze wszystkich – nieruchomości. Według nich zapewnią oferty tokenów zabezpieczających, które będą w 100% stanowić kopię zapasową proponowanej przez nich działalności na rynku nieruchomości. To może być Twoja najlepsza szansa, jeśli chcesz zainwestować w niszę na rynku nieruchomości. Oferty tokenów bezpieczeństwa są obsługiwane przez Aperture i chcą podzielić firmę na dwie połowy.

 • Aby odwrócić właściwości mieszkalne.
 • Udzielaj nieruchomości inwestorom.

Każdy inwestor w swojej sieci uzyska 50% całkowitego zysku z inwestycji. Aperture wierzy, że dzięki swojemu tokenowi zabezpieczającemu Property Coin uda się pozyskać ponad 50 milionów dolarów. To jeden z popularnych przykładów tokenów bezpieczeństwa 2018.

 

Fundusz 22X

Zbieranie funduszy dla start-upów jest dość trudne, ponieważ inwestorzy lubią widzieć znajome twarze, zanim w coś zainwestują. I właśnie dlatego spora grupa startupów zebrała się i utworzyła słynny projekt 22X Fund.

Tutaj wybór spośród 500 firm pozwoli zebrać pieniądze na swoją działalność dzięki ofertom tokenów bezpieczeństwa. Wśród firm, które przeszły pomyślnie testy i mają wizję długiej drogi, jest ich 30. Więc na początku zaczynali od 30 firm i inwestowali w nie.

Każda firma otrzyma 2,5% – 10% pieniędzy zgodnie ze swoimi projektami, a gdy zaczną osiągać zyski w inwestorach, również zyskają. Może to otworzyć nowe drzwi do kształtowania płynności wśród startupów.

Obecnie zebrali ponad 22 mln USD, a ich głównym celem jest zwiększenie do 35 mln USD. 22X Fund to kolejny nadchodzący STO, na który warto się spodziewać.

 

Plasterek

To podobna nisza jak Property Coin. Slice oferuje transgraniczną platformę dla inwestorów i przełamuje globalne granice. Głównie są to platformy inwestycyjne na rynku nieruchomości komercyjnych. Ich głównym celem jest występowanie w roli emitenta, agenta ds. Emisji i subemitenta.

Dzięki Slice będziesz mógł stworzyć wysoki profil inwestora netto, ponieważ wymieniają oni wszystkich znanych inwestorów, dzięki czemu inne firmy z branży nieruchomości będą bardziej chętne do współpracy z Tobą. Otrzymasz wybór, w którym możesz wybrać kwartalną dystrybucję przepływów pieniężnych lub zainwestować w nieruchomości o wysokiej wartości z dużymi dywidendami.

Wszystko zależy od twoich preferencji. Slice jest w pełni zgodny z rozporządzeniem SEC i chce nadal pełnić rolę platformy płynnościowej dla rynku nieruchomości komercyjnych.

Obecnie zebrali ponad 2 miliony dolarów i chcieli zebrać więcej z nadchodzących ofert tokenów bezpieczeństwa. Slice to jeden z popularnych przykładów tokenów bezpieczeństwa 2018.

 

Siafunds

Jest to sieć hybrydowa, w której system wykorzystuje zarówno narzędzie, jak i token bezpieczeństwa do utrzymania łańcucha bloków. Zdecentralizowana przestrzeń do przechowywania w chmurze będzie wynajmować swoją przestrzeń magazynową inwestorom. Dwa tokeny na platformie to Siacoin i Siafunds. Siacoin jest tokenem użyteczności, a gospodarze i najemcy wykorzystają tę monetę, aby przypieczętować umowę.

Jednak za korzystanie z platformy zarówno gospodarze, jak i najemcy musieliby oddać 3,9% całkowitej wydanej kwoty. Jeśli masz wolne miejsce do wynajęcia, możesz to zrobić za pośrednictwem ich platformy i zostać gospodarzem. Za uiszczenie opłaty otrzymasz token zabezpieczający Siafunds proporcjonalny do opłaty, którą podałeś wcześniej.

Firma oferuje na razie 750 Siafunds, a ten token bezpieczeństwa jest zarejestrowany zgodnie z rozporządzeniem D. Zbieranie funduszy wciąż trwa. To kolejny nadchodzący STO, na który można się spodziewać.

 

 

Rozdział-8: Ograniczenia tokenów bezpieczeństwa: czy istnieje?

Każda nowa technologia ma swoje dobre i złe strony. Token bezpieczeństwa otwiera nowe drzwi dla inwestorów, ale czy nie ma żadnych ograniczeń? Zobaczmy, jakie ograniczenia możesz napotkać, mając do czynienia z nimi.

 

 • Przepisy również mogą być przekleństwem:

Tak, oferują wiele praw i przepisów. Przepisy te zapewniają inwestorom dodatkowy poziom bezpieczeństwa, ale z regulacjami wiążą się ograniczenia. Przepisy mogą czasami w rzeczywistości ograniczać prawidłową wydajność tych systemów. Dlaczego? Cóż, dzieje się tak po prostu dlatego, że blockchain i prawo nie współgrają ze sobą.

Wraz z wprowadzeniem regulacji na platformie blockchain pozbywa się zdecentralizowanego aspektu i wiąże się ze scentralizowanym egzekwowaniem prawa. Dlatego wiele ICO stara się uniknąć bycia tokenem bezpieczeństwa.

 

 • Płynność i handel:

Jak już wiesz, handel papierami wartościowymi nie jest tak elastyczny, jak typowe kryptowaluty. Musisz być na białej liście, aby handlować tokenem bezpieczeństwa w obu stronach. Na przykład, jeśli masz token bezpieczeństwa „X” i chcesz go wymienić na token bezpieczeństwa „Y”. Firmy „X” i „Y” muszą umieścić Cię na swojej białej liście.

Jeśli nie masz wpisanego imienia i nazwiska na liście firm „Y”, nie będziesz mógł zamienić na to „X”. Ta cecha może ograniczyć ogólną płynność inwestorów.

 

Rozdział-9: Zakończenie

Security Token może być nową rewolucją dla firm inwestycyjnych. Tak, wraz z wprowadzeniem ICO i blockchain ludzie otrzymali wiele opcji, w które mogliby zainwestować. Jednak coraz częstsze niepowodzenie w zapewnianiu obietnicy zysków zmniejsza popularność ICO.

Mam na myśli, dlaczego warto w nią zainwestować, jeśli firma nie zapewnia żadnego zabezpieczenia zainwestowanych pieniędzy lub nie jest w stanie zapewnić wyników, które jej zdaniem mogłyby.

Nadal nie jest jasne, w jaki sposób SEC jest w mieszance, a oferta tokenów bezpieczeństwa może rozwiązać cały problem. Obecnie jest to jeszcze w niedojrzałej fazie. Jednak wszystko do tej pory wygląda bardzo obiecująco. Musimy więc poczekać i zobaczyć, jak to się skończy.

 

* Zastrzeżenie: artykuł nie powinien być traktowany jako i nie ma na celu zapewnienia żadnych porad inwestycyjnych. Roszczenia przedstawione w tym artykule nie stanowią porady inwestycyjnej i nie powinny być traktowane jako takie. Przeprowadź własne badania!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me