Według raport opublikowany 28 lutego 2018 r, w Wall Street Journal podano, że SEC (Security and Exchange Commission) przyjrzała się z bliska wszystkim firmom, które parają się Blockchain.

Komisja wydała wiele orzeczeń sądowych 7 marca 2018 r. Zaczęła również prosić o informacje od różnych osób, które były zaangażowane w ciągle zmieniający się świat kryptowalut. Ta akcja informacyjna skupiła całą swoją uwagę na ICO, blockchainie, handlu na drugim rynku i kryptowalutach.

Mówiąc dokładniej, chcieli mieć ze sobą szczegóły dotyczące struktury sprzedaży tokenów i elementów przedsprzedażowych.

 


Kredyty obrazkowe: SEC

Czy wiesz, że cena BTC spadła o około 3%, gdy tylko ukazał się raport WSJ? AS ICO to rynek wart wiele miliardów dolarów, zebrali ponad 5,6 miliarda dolarów, a 1 dolar również został dodany do czasu rozpoczęcia śledztwa.

SEC oświadczyła, że ​​będzie nadal skoncentruj się na platformach które oferują handel zasobami cyfrowymi, działają jako „giełda” w rozumieniu prawa federalnego. Przyjrzeli się sprzedaży związanej z SAFT, która obiecała dystrybucję tokenów w zamian za fundusze.

Podczas przemówienia wygłoszonego przez prezesa SEC Jaya Claytona, powiedział, że – wątpię każdemu, kto uważa, że ​​jest to dopuszczalne dla firmy bez zapisów w prowadzeniu księgi dystrybucyjnej, zmianie nazw i oferowaniu papierów wartościowych bez podania wystarczających danych inwestorom..

Po przeprowadzeniu wszystkich przeglądów informacji, oto pięć najlepszych dochodzeń SEC dotyczących Blockchain w 2018 roku.

Top 5 dochodzeń Blockchain SEC

1. SEC wydał wezwanie do Riot Blockchain

Kredyty obrazkowe: RiotBlockchain

SEC wydała wezwanie do sądu w sprawie Riot Blockchain, którego akcje po prostu poszybowały w górę po zmianie nazwy. Do października nosił nazwę Bioptix i był znany z posiadania patentu na produkt weterynaryjny.

Roczny raport 10 tys. Tej firmy blockchain ujawnił, że otrzymała wezwanie do Komisji SEC w dniu 9 kwietnia 2018 r., W którym zażądano pewnych informacji od firmy. W raporcie napisano również, że zamierzają również współpracować przy wszystkich wnioskach SEC.

Chociaż przewodniczący Riot, John O’Rourke nie odpowiedział od razu, ale w informacja prasowa, powiedział – nadal koncentrujemy się na ekspansji wydobycia kryptowalut i dochodzeniu w sprawie rozpoczęcia wymiany w Stanach Zjednoczonych. Dodał, że firma widzi szansę na popyt i podaż między operacjami wydobywczymi a giełdą.

Ale Jay Clayton ostrzegł, że firmy nie mogą rozpoczynać pracy z blockchainem, zmieniać ich nazw i oferować papierów wartościowych bez podawania szczegółów dotyczących ryzyka..

A ponieważ Riot nie działał w tej branży od dłuższego czasu, firma stwierdziła, że ​​nie ma zysków i spodziewa się strat w przyszłości. Riot stwierdził również, że może nigdy nie stać się rentownym, a nawet jeśli firma osiągnie rentowność w przyszłości, może nie być w stanie jej utrzymać w kolejnych okresach.

Źródło

2. SEC zatrzymuje oszustwo ICO z Titanium Blockchain, które zebrało 21 milionów dolarów

Źródło zdjęcia: Titanuim Blockchain

29 maja 2018r, SEC ogłosiła, że ​​uzyskała orzeczenie sądowe, aby powstrzymać trwające oszustwa dotyczące ICO, które zebrało 21 milionów dolarów od inwestorów w Stanach Zjednoczonych i poza nimi.

Według skargi SEC, dyrektor generalny Titanuim Blockchain, Michael Stollaire, kłamał na temat relacji biznesowych z kilkoma znanymi firmami. ICO promowało również swoje relacje z rezerwami federalnymi i firmami, takimi jak Verizon, PayPal, The Walt Disney Company i Boeing. Skarga mówi, że strona tego łańcucha bloków również zawierała fałszywe referencje od klientów.

Robert A. Cohen, szef działu Cyber ​​Unit w SEC Enforcement Division powiedział, że ICO opiera się na marketingu w mediach społecznościowych. Próbowali oszukać inwestorów fikcyjnymi twierdzeniami o ich perspektywach biznesowych.

Skarga zarzucała firmie Titanium i Stollaire naruszenie prawa federalnego. Dochodzenie jest prowadzone przez Davida S. Browna i jest nadzorowane przez jednostkę ds. Nadużyć rynkowych SEC pod nadzorem pana Cohena.

Źródło

3. SEC Emergency zamraża 27 milionów dolarów firmy kryptowalutowej Longfin

Na 6 kwietnia 2018 r, SEC uzyskała również kolejny nakaz sądowy dotyczący zamrożenia ponad 27 milionów dolarów obrotu ze sprzedaży i nielegalnej dystrybucji zastrzeżonych akcji Longfin Corp.

Przejął również Ziddu.com, firmę opartą na technologii blockchain, która twierdzi, że jest rozwiązaniem dla globalnego przemysłu magazynowego..

Według skargi SEC – 13 grudnia 2017 r, Długopłetwy rozpoczął handel na NASDAQ, jego ceny akcji wzrosły do ​​230 procent w ciągu jednego dnia, 2000% w ciągu dwóch dni, a kapitalizacja rynkowa przekroczyła 3 miliardy dolarów. Ten wzrost cen zwrócił uwagę wszystkich i wkrótce po podwyżce cen; SEC wszczęła dochodzenie w tej sprawie 4 kwietnia 2018 r.

SEC twierdzi, że są osoby, które sprzedały publicznie ograniczonego Longfin. I tym samym zarobił ponad 27 milionów dolarów zysku.

W skardze stwierdzono, że dyrektor generalny tej firmy kryptowalutowej, Venkata Meenavali, wyemitował ponad dwa miliony niezarejestrowanych akcji sekretarzowi firmy.

Teraz szef wydziału ds. Cyberprzestrzeni SEC, Cohen, powiedział, że podjęliśmy działania, aby zapobiec wyprowadzce tych 27 milionów dolarów z kraju. Wynik tego śledztwa nie został ujawniony, ponieważ zespół SEC kontynuuje dochodzenie w tej sprawie.

4. Long Island Iced Tea szybuje o 280% po zmianie nazwy na Long Blockchain

Kredyty obrazkowe: długi łańcuch blokowy

Long Island Iced Tea to amerykańska korporacja należąca do spółki zależnej Long Island Brand Beverages. Jest to również akcje, które wzrosły do ​​280%, gdy nazwa zmieniła się na Long Island Blockchain Corp. Dzień wcześniej akcje zostały zamknięte po cenie 2,46 USD i po prostu wzrosły do ​​7,45 USD, gdy pojawiła się jej nazwa. Wartość obrotu obejmowała również ponad 12,5 mln akcji, przy dziennym kursie 170 220 sztuk.

Long Island Iced Tea zmieniła markę ze względu na zmianę korporacyjną i nowe możliwości inwestycyjne, które pozwalają uzyskać najlepsze korzyści z technologii blockchain. Ocenia również inne perspektywy i możliwości, które obejmują różne usługi infrastrukturalne dla branży finansowej i blockchain.

W komunikacie prasowym NASDAQ stwierdzono również, że – nie ma gwarancji, biorąc pod uwagę, że ostateczne porozumienie wejdzie w życie. Innymi słowy, ponieważ Long Island Iced Tea ocenia branżę blockchain, nadal będzie wytwarzać napoje.

We wrześniu 2017 roku firma podpisała również umowę na zwiększenie biznesu w Europie i Australii.

Ale dalej 10 kwietnia 2018 r, ta firma blockchain otrzymała pismo, że jej akcje nie zostaną uznane za obowiązujące przez giełdę NASDAQ.

Teraz akcje tej firmy będą kwalifikować się tylko do transakcji bez recepty. Firma zrezygnowała również z planów zakupu sprzętu do wydobywania bitcoinów.

5. SEC zawiesiła obrót akcjami Bitcoin

Źródło zdjęcia: The Crypto Company

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd zawiesiła prawa do obrotu giełdami Firma Crypto w grudniu 2017 r. Komisja miała poważne obawy co do ich informacji; zwłaszcza dokładność danych o kwocie zapłaconej za promocję firmy do sprzedaży.

Crypto Company jest pierwszą spółką publiczną w sektorze blockchain, która spełnia wszystkie standardy zarządzania i odpowiedzialności.

Ale kiedy akcje tej firmy wzrosły do ​​prawie 160%, handlowcy złożyli wysokie oferty za cenę Bitcoin.

A potem ta spółka planowała podzielić akcje w proporcji 10: 1, tak aby stała się dostępna również dla przeciętnych inwestorów.

Zgodnie z podziałem 10-1, może to spowodować wzrost o 10 i spadek ceny o 57,50 USD. Prezes powiedział, że firma chce zobaczyć aktywność na giełdzie, a także chce, aby ludzie zwracali uwagę na ich biznes.

Końcowe przemyślenia:

Po tych wszystkich oszustwach związanych ze zmianą nazw, które pojawiają się w świecie kryptowalut; SEC podjęła ogromne kroki i podjęła badania, aby dotrzeć do ich pierwotnej przyczyny. Dochodzenia SEC dotyczące różnych łańcuchów bloków i ICO nadal trwają i mamy nadzieję na najlepsze wyniki.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me