Ewolucja technologii Blockchain zaowocowała pojawieniem się ekscytujących projektów, które przyciągają uwagę ludzi. EOS vs NEO to najnowsza walka, która nabiera kształtu, ponieważ programiści nadal badają platformy do hostowania inteligentnych kontraktów i zdecentralizowanych aplikacji.

NEO i EOS nabrały rozpędu w ostatnich miesiącach, postrzegane jako godni konkurenci Ethereum (ETH), który stał się pożądaną platformą do opracowywania inteligentnych kontraktów i zdecentralizowanych kandydatów.

Co więc sprawia, że ​​EOS kontra NEO wyróżnia się jako godni zabójcy Ethereum?

NEO VS EOS: Cel


NEO vs EOS

NEO to platforma blockchain i kryptowaluta, której celem jest zbudowanie skalowalnej sieci zdecentralizowanych aplikacji. Zespół odpowiedzialny za kryptowalutę z Chin zamierza ulepszyć sposób digitalizacji zasobów przy użyciu technologii cyfrowej tożsamości.

To powiedziawszy, NEO jest zasadniczo platformą inteligentnych kontraktów, podobnie jak Ethereum, która umożliwia programistom kodowanie i tworzenie zdecentralizowanych aplikacji.

EOS, podobnie jak NEO, jest również projektem blockchain, który ma na celu zapewnienie wysokiej skalowalności przy wdrażaniu DApps i łańcuchów bloków. Nazywa się najpotężniejszym zdecentralizowanym systemem opartym na blockchain, który umożliwia tworzenie, hosting i wykonywanie DApps.

EOS vs NEO: rodzima waluta

EOS vs NEO

NEO to natywny token, który zasila platformę NEO używaną do tworzenia zdecentralizowanych aplikacji. Na początku w bloku Genesis powstało 100 milionów monet. Pięćdziesiąt milionów monet zostało sprzedanych wczesnym inwestorom, a pozostałe pięćdziesiąt milionów zostało objętych inteligentnym kontraktem. Każdego roku wypuszczanych jest 15 milionów monet, aby sfinansować rozwój długoterminowych celów.

EOS to token, który zasila EOS.IO, który działa jako system operacyjny w komputerze, który zarządza i kontroluje łańcuch bloków EOS. Deweloper musi trzymać monety EOS zamiast je wydawać, aby wykorzystywać zasoby sieciowe do tworzenia i uruchamiania zdecentralizowanych aplikacji.

Między 26 czerwca 2016 r. A 1 lipca 2017 r. Rozprowadzono łącznie 200 milionów lub 20% wszystkich tokenów EOS. Obecnie na bieżąco rozprowadzanych jest 700 milionów tokenów. 100 milionów monet jest przechowywanych w depozycie dla block.one.

EOS vs NEO: szybkość transakcji i opłaty

NEO opiera się na algorytmie konsensusu Byzantine Fault Tolerance, który umożliwia obsługę do 10 000 transakcji na sekundę. W przypadku księgowości konsensusu węzły są wybierane losowo w celu przetwarzania transakcji w sieci w oparciu o nakładające się sieci zaufania. Obecnie projekt NEO nie pobiera od ludzi żadnych opłat za korzystanie z sieci.

Z drugiej strony, popularność EOS wzrosła częściowo ze względu na ogromną liczbę transakcji, które może przetworzyć w ciągu sekundy. Wysoka skalowalność oznacza, że ​​blockchain projektu może obsłużyć ponad milion transakcji na sekundę, dzięki skalowaniu poziomemu

EOS nie wymaga od ludzi dokonywania mikropłatności w celu wykonywania zadań na łańcuchu bloków lub wysyłania wiadomości. Zamiast tego indywidualni programiści mogą „określać swoje opłaty transakcyjne, które są zwykle niskie. Firmy mogą przedstawić swoje strategie monetyzacji.

NEO vs EOS: Blockchain Protocol

EOS.IO opiera się na delegowanym dowodzie stawki i koncepcji zezwoleń na operacje oparte na rolach. Protokół blockchain zapewnia elastyczność, jeśli chodzi o podejmowanie natychmiastowych decyzji, takich jak wycofywanie, zamrażanie i naprawianie aplikacji zainfekowanych przez błędy.

Z drugiej strony NEO wykorzystuje bizantyjską tolerancję błędów, która, jak twierdzi, jest ulepszeniem dowodu pracy i dowodu stawki. Dzięki temu algorytmowi każdy, kto posiada NEO, może głosować na to, kto będzie jego węzłem konsensusu odpowiedzialnym za podjęcie decyzji o zablokowaniu.

Werdykt

Zarówno EOS, jak i NEO mają potencjał do rozwoju wraz z ewolucją kryptowaluty i technologii blockchain. Jednak wydaje się, że EOS miał lepszy rok i wydaje się, że ma większą szansę na przyjęcie Ethereum jako preferowanej platformy dla inteligentnych kontraktów i zdecentralizowanych aplikacji.

Czytaj więcej

  • Ekosystem NEO dApps: pełna lista

* Zastrzeżenie: artykuł nie powinien być traktowany jako i nie ma na celu zapewnienia żadnych porad inwestycyjnych. Roszczenia przedstawione w tym artykule nie stanowią porady inwestycyjnej i nie powinny być traktowane jako takie. Przeprowadź własne badania!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me