Od momentu powstania kryptowaluty większość aktywnych granic w programie innowacji stanowili mężczyźni, jednak w ciągu ostatnich dwóch lat, nie podważając wkładu innych, Elizabeth Stark okazała się kobietą-gigantką, która liczy się z jej wkładem. jako piorunująca sieć społeczności bitcoinów. Ktoś mógłby więc zapytać, kim jest Elizabeth Stark? Skąd ona pochodzi? Jakie jest jej portfolio? A teraz do szczegółów.

Elizabeth Stark jest absolwentką Uniwersytetu Harvarda, gdzie uzyskała tytuł doktora prawa. Urodziła się na Brooklynie w Nowym Jorku, a obecnie mieszka w San Francisco w Stanach Zjednoczonych, jest współzałożycielką i CEO Lightning Labs. Lightning Labs to firma, która „skaluje łańcuchy bloków”. (Co to znaczy skalować blockchain? Dowiedz się później). Jako entuzjasta kryptowalut jest pracownikiem Coin Center. Coin Center to ośrodek badawczy założony (non-profit), którego celem jest wdrażanie dobrej polityki rządowej wobec kryptowalut, tj. Bitcoin, Ethereum, Litecoin itp. Oraz innych zdecentralizowanych technologii. Chociaż nie jest zbytnio zaangażowana w środowisko akademickie, jak się wydaje społeczności kryptowalut, nie zerwała jednak więzi ze środowiskiem akademickim. Jest stypendystą wizytującym w projekcie Społeczeństwa Informacyjnego Yale, a także wykłada na Uniwersytecie Yale. Na obu uczelniach wykładała o technologii P2P, protokole open source i innych technologiach. Jako mentorka Thiel Fellowship pracuje z zamiarem udzielania wsparcia, tj. Doradztwa finansowego, uczniom poniżej 23 roku życia z zamiarem porzucenia szkoły w celu realizacji innych projektów. Warto zauważyć, że Stark nie jest programistą; jednak jej zainteresowanie technologią jest niezwykłe.

 

LIGHTNING LABS: JAK DZIAŁA LIGHTNING SIEĆ

Laboratoria piorunowe to startup technologiczny, który opracowuje warstwę otwartego protokołu, wykorzystując dostępność funkcji blockchain i inteligentnych kontraktów, aby transakcje z każdym na całym świecie były tanie i szybkie. Został zaprojektowany, aby pomóc w skalowalności łańcucha bloków. Jest to widoczne w łańcuchu bloków bitcoin wraz z aktywacją sieci Lightning w 2018 roku. Dzięki skalowalności, zamiast zwykłemu procesowi przetwarzania informacji do wszystkich węzłów w celu potwierdzenia transakcji, protokół ten usprawnia liczbę węzłów zaangażowanych w poszczególne transakcje. W ten sposób czas potrzebny na transakcje byłby szybszy niż zwykle, a także zaowocuje rozsądnymi opłatami. Pary węzłów zarządzają tymi transakcjami. Węzły te łączą nadawcę w transakcji z odbiorcą i są połączone kanałami płatności istniejącymi w oryginalnym łańcuchu bloków. Po utworzeniu kanału dwie strony zaangażowane w transakcję umieszczają środki na łańcuchu bloków na wejściu, przy czym obie strony podpisują się, aby transakcje miały miejsce.


Kredyty obrazkowe: Lightning Labs

Jednak tego typu transakcje mają swoje zalety i wady. Ponieważ transakcja wymaga zgody obu stron na podpisanie transakcji, niedostępność jednej ze stron może skutkować anulowaniem transakcji lub stratą środków przez niedostępną stronę. Należy zauważyć, że ten efekt błyskawicy nie działa tylko w przypadku Bitcoin, ale także innych łańcuchów bloków. W rzeczywistości może istnieć implantacja krzyżowa łańcucha bloków za pomocą błyskawicy, tak że w każdej chwili można dokonać wymiany tokenów. Wreszcie, zgodnie z deklaracją misji Lightning Labs, mają oni misję, aby odporne, zdecentralizowane & system finansowy.

„Wierzymy, że systemy oparte na kryptografii, łańcuchu bloków i inteligentnych kontraktach poprawią współpracę finansową na całym świecie w bezprecedensowy sposób, zarówno na dużą, jak i małą skalę”.

Zobacz, jak mówi tutaj o znaczeniu warstwy drugiej.

ELIZABETH STARK WKŁAD DLA SPOŁECZNOŚCI CRYPTO

Biorąc pod uwagę faktyczną historię, kryptowaluta nie zaczęła się w 2008 roku. W latach 90-tych XX wieku byli ludzie nazywani cypherpunkami, patrząc na ich wkład poprzez ich pisanie, odkrywamy uderzające podobieństwo między nimi a Bitcoinem. W ten sposób możemy powiedzieć, że ich społeczność kryptowalut znajduje miejsce w obecnym wieku. W 2008 roku Bitcoin został wynaleziony, a jego oficjalne wydanie w styczniu 2009 roku dokonał człowiek (lub grupa o nieznanej tożsamości) o imieniu Satoshi Nakamoto.

Tak więc, jak wspomniano wcześniej, że Elizabeth Stark jest dyrektorem generalnym i współzałożycielką Lightning Labs, wniosła swój wkład w społeczność w obszarze blockchainów. Po pierwsze, czym jest blockchain? Blockchain to księga w sieci cyfrowej, w której transakcje dokonywane w bitcoinie lub innej kryptowalucie są rejestrowane chronologicznie i publicznie. Dzięki Lightning Labs możliwe jest skalowanie łańcuchów bloków. Co to znaczy skalować łańcuchy bloków? Ten proces dotyczy liczby transakcji możliwych w łańcuchu bloków w jednostce czasu. Blockchain rejestruje transakcje od początku, a to działa poprzez przekazywanie informacji z jednego węzła do drugiego. Blockchain składa się z węzłów, które potwierdzają transakcje w łańcuchu. Podobnie jak przy tworzeniu Bitcoina, nadano mu limit rozmiaru bloku 1 MB, a zatem podczas przeprowadzania transakcji informacje są przechowywane w bloku po potwierdzeniu przez węzły i po przekroczeniu 1 MB tworzony jest kolejny blok . Tak więc, według statystyk, obserwuje się, że liczba transakcji przetwarzanych na sekundę średnio wynosi od 3,3 do 7. W ten sposób definiuje to skalowalność łańcucha bloków w wyniku ruchu w przetwarzaniu informacji. Dlatego, aby rozwiązać ten problem w przyszłości, wprowadziła koncepcję oznaczoną jako „Warstwa druga”. Jest to powszechnie znane jako sieć Lightning, do której programiści Bitcoin Core domagali się, gdy ludzie wzywali do aktywacji SEGWIT w 2017 r..

KLUCZOWE WYZWANIA BITCOINA I JEGO BLOKADA

  • Czas: Wcześniej wspomniano, że po zapełnieniu bloku powstaje nowy blok, a więc średnio co dziesięć minut powstaje nowy blok. To opóźnia procedury transakcyjne, ponieważ transakcje, które są kolejkowane po wypełnieniu bloku, czekają na potwierdzenie przez górników. Te transakcje, które są kolejkowane po przepełnieniu, znajdują się w tym, co nazywamy „mempoolem bitcoin”. Ze względu na ten rygorystyczny proces, podczas gdy niektóre transakcje są nadal w kolejce, inne trafiają do kolejki. Dlatego zrozumiałe jest, że im większe transakcje są w kolejce, tym większy procent z nich utknie w mempoolu. Od stycznia 2018 roku średni czas potwierdzenia osiągnął rekordowy poziom 190 godzin 53 minut lub około ośmiu dni. To opóźnienie czasowe przetwarzania w połączeniu ze zwiększonymi opłatami transakcyjnymi sprawiło, że wielu inwestorów zdenerwowało się, gdy istniał plan aktywacji SEGWIT 24 na łańcuchu bloków, co podniosłoby limit rozmiaru bloku i dałoby miejsce na rozwidlenia w łańcuchu bloków. W następstwie tej decyzji powstały dwa znaczące hard forki z powstałymi walutami nazwanymi odpowiednio Bitcoin Cash i Bitcoin Gold.
  • Opłaty transakcyjne: W kryptowalutach, ponieważ wspomniane węzły są autorytetami w łańcuchu bloków i nie są sprywatyzowane, to uniwersalny konsensus decyduje o tym, co dzieje się w łańcuchach bloków. Osoby obsługujące te węzły nazywane są górnikami. Wydobywanie kryptowalut jest lukratywną częścią kryptowaluty. Bitcoin to waluta Proof of Work, a zatem sposób, w jaki górnicy otrzymują wynagrodzenie, polega na rozwiązywaniu złożonych zagadek kryptograficznych. Ich praca polega na przetwarzaniu każdej transakcji i dodaniu pamięci transakcji do łańcucha bloków. W nagrodę za ich pracę w podtrzymywaniu łańcucha bloków są oni opłacani w Bitcoin; te nagrody pochodzą z opłat transakcyjnych i wypłat za utrzymanie łańcucha bloków w ryzach. Tak więc, mimo że wysokie opłaty za TX są korzystne dla górników, jest to jednak nieopłacalne dla uczestników transakcji w łańcuchu bloków. Poza tym wysokie opłaty za TX nie obsługują mikropłatności. Tak więc, rozwiązując te problemy, Elizabeth rozpoczęła Lightning Labs, proponując protokół Open Source warstwy drugiej w oryginalnym łańcuchu bloków, tak że problem z transakcjami w pamięci Bitcoin, powodujący opóźnienia w transakcji i wysokie opłaty, został odcięty..

Ten film Manuela Stagesa zatytułowany „The Blockchain and Us” zawiera również wywiad z Elizabeth.

LIGHTNING LABS: INTELIGENTNE KONTRAKTY

Efekt błyskawicy wywiera kontraktowy wpływ na łańcuch bloków bitcoin. Można powiedzieć, że jest to inteligentny system kontraktowania. Jednak w tej strukturze blockchain służy jako sąd, którego nie można przekupić. Pamiętaj, że każda transakcja na łańcuchu bloków jest kasowalna i nieedytowalna. Tak więc, kiedy inteligentny kontrakt jest przygotowany i wszystko, co szczegóły kontraktu jest z góry ustalone. Lightning dba o to, aby umowa została wykonana prawidłowo.

Aby lepiej to zrozumieć, powiedzmy, że dwie osoby chcą dokonać transakcji, mianowicie ryż i wodę jako zapłatę za opłatę za usługę online. Obaj zawarliby umowę 2-z-2 z wieloma podpisami (można to porównać do wspólnego rachunku oszczędnościowego banku, na którym oba podpisy są wymagane do wykonania akcji wypłaty środków) na oryginalnym łańcuchu bloków. Następnie ta akcja przenosi je do warstwy drugiej, która odczytuje transakcję między nimi. Wyobraź sobie, że Ryż i Woda wpłacają odpowiednio 50 i 100 USD, tworząc kanał płatności za 150 USD. Oznaczałoby to, że za każdym razem, gdy dokonują transakcji, wymieniają swój podpis cyfrowy, aby zaktualizować historię transakcji swojego kanału poza łańcuchem. Ważne jest, aby pamiętać, że transakcja odbywa się w protokole open source, a monety nie opuszczają łańcucha blokowego, a rejestrowana jest transakcja. Kanał jest otwarty, gdy transakcja ma miejsce i jest zamykany, gdy transakcja jest zakończona, tak że ostateczna historia transakcji jest dodawana do łańcucha bloków. Tak więc, ponieważ blockchain chroni uczestników przed kradzieżą monet, w przypadku usiłowania kradzieży, złodziej traci w ten sposób swoje tokeny w ramach kary, a jego środki są przekazywane uczestnikowi, którego tokeny miały zostać skradzione. Zaleca się jednak nadawanie aktualnego legalnego statusu kanału w każdym przypadku próby kradzieży, zanim ostateczna transakcja zostanie wysłana do łańcucha bloków..

Przykład wyjaśniony powyżej to ten, który istnieje między dwoma uczestnikami, a co z siecią między kanałami, taką, że Rice chce wysłać 25 dolarów do Dana, ale oni nie mają otwartego kanału, ale Water ma otwarty kanał z Danem. W ten sposób, zamiast Rice, aby otworzyć nowy kanał z Danem, Rice może wysłać płatność za pośrednictwem Wody. Jednak w tym scenariuszu sieć Lightning działa w taki sposób, że Water wysyła fundusze do Dana, zanim ten odbierze pieniądze od Rice’a, nawet jeśli może to wiązać się z opłatą, ponieważ działa jako węzeł błyskawicy. Taka konstrukcja zapobiega kradzieży funduszy przez wodę. Ważne jest, aby wiedzieć, że ten system nie istnieje w oparciu o zaufanie. W ten sposób wszystko odbywa się ostrożnie i porządnie.

JEJ KRYTYKI

Ponieważ przestrzeń kryptograficzna jest przestrzenią zorientowaną technologicznie, pojawiło się wiele krytyki w jej stosunku do jej rzekomej niemożności wyjaśnienia głębokich koncepcji technicznych stojących za jej projektem. Chociaż ma wykształcenie prawnicze, jej entuzjazm jest widoczny za każdym razem, gdy się wypowiada i na różne sposoby wykorzystuje przykłady, aby wyjaśnić złożone kwestie w jej projekcie. Możemy jednak powiedzieć, że krytyka jej pod adresem upspeakingu jest prawdopodobnie spowodowana głównym powodem, dla którego przeprowadzono wywiad, który ma pozwolić jej na więcej opowiedzenia o swoim projekcie, ale społeczność chce więcej, których nikt nigdy nie wysłał dowody na poparcie swoich roszczeń.

Dlatego też obserwuje się, że chociaż Lightning pomaga uczynić mikropłatności łatwiejszymi i szybszymi & tańsze, tego samego nie można powiedzieć o większej transakcji, ponieważ rodzi ona wiele pytań o nieufność w systemie. Na przykład, w ramach transakcji karnej, wyobraź sobie, że ktoś z 10 $ funduszami jest karany za rzekomą próbę kradzieży, a jego fundusze są przekazywane drugiemu, chociaż fundusze są niewielkie, jednak transakcja karna wzbudziłaby wiele brwi. To powiedziawszy, wyobraź sobie teraz osobę, której fundusze wynoszą 100000 USD i powiedziano mu o transakcji karnej, z której jego środki zostałyby przekazane poszkodowanemu bitcoinerowi, który skarżył się na kradzież tokenów, jeśli nie jest to dobrze zarządzane, to jedno działanie może zniechęcić użytkowników do założenia inteligentnego kontrakty na blockchain bitcoin za pomocą sieci Lighting. Chociaż sieć Lightning spełniła obietnicę, że transakcje bitcoinowe będą łatwiejsze, tańsze i szybsze, musi się poprawić, ponieważ dostawcy na dużą skalę są skutecznymi uczestnikami każdej gospodarki.

Bibliografia:

https://cointelegraph.com/news/lightnings-elizabeth-stark-2017-will-be-the-year-of-smart-contracts

www.hackernoon.com/5-notable-women-in-the-blockchain-and-crypto-industry-6dd5981c0e7d

www.ccn.com/lightning-chief-its-a-bitcoin-not-blockchain-world/

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me