On yıla kadar sürmemiş bir sektörde, birçok kişi izlerini bıraktı ve kripto para birimi ve blok zinciri topluluğunu geliştirmeye yardımcı olan fikirler ve yenilikler getirdi. Alex Tapscott böyle bir kişiliktir.

Vatandaşı olan bir Kanadalı olan Alex Tapscott, 1986 yılında Bay Don Tapscott ve en çok satan Wikinomics kitabı The Digital Economy’nin yazarı Bayan Ana Paula Lopes’nun ailesine dünyaya geldi. Alex Tapscott bir yazar, danışman ve risk sermayedarıdır. Eserlerinin çoğu iş stratejileri, fikirler ve teknolojik yenilikler etrafında dönüyor..

Toronto, Ontario, Kanada’da dünyaya geldi. Kripto para birimi 2009 yılında ilgi odağı haline geldi ve Alex bunu okumaya başladı, blok zincirinin ne olduğunu, kripto para birimlerinin nasıl kullanıldığını vb. İncelemeye başladı. Bu nedenle, edebi çalışmalarının çoğu blok zincir teknolojisi, kripto para birimleri ve belirli bir ilgiyle uygulaması etrafında dönüyor. Bitcoin’de ilk ana kripto para birimi.

Alex, Kariyer seçimine göre bir risk kapitalistidir, kripto para birimleri ve blok zincirine özel ilgi duyarak NextBlock Global adında bir şirket kurdu. Tıpkı babası gibi, Alex’in de bir iş tutkusu var. Babası Don Tapscott, teknoloji, ticaret ve toplum gibi alanlarda birkaç kitap yazdı, makaleler yayınladı. Ve tuhaf bir şekilde, oğluyla daha önce “Blockchain Devrimi: Bitcoin’in arkasındaki teknoloji Parayı, İşletmeyi ve Dünyayı Nasıl Değiştiriyor?.


Resim Kredisi: @alextapscott

Dan Tapscott aynı zamanda Trent Üniversitesi’nin rektörü ve Rotman İşletme Okulu’nda profesördür. Alex’in elindeki bu düzeydeki deneyim ve çevresel yardımla, Blockchain topluluğunda önemli bir figür haline geldi, öyle ki Blockchain ve kripto para birimleri hakkında konuşmak için seminerlere ve konferanslara davet edildi, tıpkı 21 Haziran 2018’de @ ideacity’nin organize blok zinciri konferansı.

Kendisiyle ilgili videolar, röportajlar, yayınlar vb. Gibi şeyleri yayınladığı kişisel bir web sitesine sahiptir. www.alextapscott.com. Kendisiyle Twitter üzerinden de iletişime geçilebilir. “@kafadergisi.Şirketi NextBlock Global, Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para birimleri gibi finansal “varlıklara” odaklanan bir yatırım şirketidir. Ayrıca, Blockchain girişimlerinin iyi performans göstermesine yardımcı olmakla ilgilenir. Alex, NextBlock Global’in CEO’su ve Kurucusu olduğu gerçeğinin yanı sıra, Don Tapscott ile birlikte Blockchain Araştırma Enstitüsü’nün kurucu ortağıdır..

ALEX TAPSCOTT KİMDİR? AİLE, KARİYER VE EĞİTİM

Dört kişilik bir ailede, Don Tapscott ve Ana Paula Lopes ailesinde doğan Alex, hayatı ve kariyeri üzerinde önemli etkisi olan bir aileyle büyüdü. Nicole Tapscott adında bir kardeşi var. Kesin olarak 1 Haziran 1947’de eşinden on iki yaş büyük olan Bay Dan Tapscott’a doğum verildi. Tapscott Group’un CEO’sudur. Yaklaşık on beş kitap yazdı ve ortak yazarlık yaptı..

Blok zinciri ve kripto para birimi alanındaki politik sorunlara çözümler sunmak isteyen sektörler arası gruplarda yer almaktadır. Ayrıca oğlu Alex ile blockchain ile ilgili konularda konuştukları bir zirveye de katılıyor. Don, Alberta Üniversitesi’nden Psikoloji ve istatistik alanlarında Lisans Diploması (B.Sc.) derecesine sahiptir. Ayrıca Araştırma Metodolojisi alanında Eğitim Yüksek Lisans (M.Sc.) derecesine sahiptir. Son olarak, Kanada tarikatının bir üyesidir..

Alex’in annesi Portekiz vatandaşı Ana Paula Lopes, 1959 yılında dünyaya geldi. Kocasıyla birlikte Toronto, Kanada’da yaşıyor ve sosyal bir yenilikçidir. & girişimci, konuşmacı. Toronto Üniversitesi’nden Bachelor of Arts (B.Arts) derecesine sahiptir. 2014’te Portekiz Devlet Başkanı kendisine Liyakat Nişanı ödülü verdikten sonra ülkesinde tanındı. Ve tıpkı kocası gibi, kocasından dört yıl önce 2011’de Kanada’nın bir üyesi oldu..

Alex, Amy Welsman ile mutlu bir şekilde evli.

Alex, babasıyla birlikte yazdığı kitabı sayesinde büyük beğeni topladı. Kitap Toronto Star en çok satanlar listesine girdi ve aynı zamanda Globe and Mail oldu. Diğer önemli kuruluşların yanı sıra Financial Times kitabı okudu ve inceledi. Kitapta Harvard Business incelemesi de bildirildi. Financial Times incelemesinde dediler ki

“Kitaplarındaki Tapscott’lar, teknolojideki bir sonraki büyük şey için kapsamlı, iyi yazılmış ve dengeli bir rehber sağladı”.

Alex’in bir TEDx konuşması sağlamak için ilk karşılaşması Ekim 2016’da San Francisco’daydı. Şu anda Kanada’nın federal seçimlerin sürdürülmesinden sorumlu bağımsız ajansı SEÇİMLER KANADA’nın danışma kurulunda danışman olarak görev yapmaktadır. Ayrıca Paycase ve Nuco gibi girişimler için bir danışma kurulu üyesidir. 16 Mart 2017’de, Dijital Ticaret Odası’nın ev sahipliğinde DC Blockchain Zirvesi’nde Uluslararası Blockchain Araştırma Enstitüsü’nün lansmanını duyurdu..

ULUSLARARASI BLOCKCHAIN ​​ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ

Uluslararası Blockchain Araştırma Enstitüsü, Kanada hükümetini, diğer devlet kurumlarını ve özel sektör şirketlerini, hem kamu hem de özel sektör araştırmalarında parlak beyinleri bir araya getirmek için bir araya getiren ve dünya çapında blockchain tabanlı ekonomiler inşa etmelerine yardımcı olan bir girişimdir. . Bu enstitünün finansmanı, hükümetler, kamu ve özel şirketler ve blok zinciri girişimleri tarafından finanse edilen bir çantadan sağlanacaktır..

Bu girişimle birlikte, blok zinciri ve kripto para birimi topluluğunu, tıpkı geliştirilen internet teknolojisi girişimleri gibi gelişmeye teşvik edecek yeni bir çağ başlatılacaktır. Bu girişimin kurucu üyeleri IBM, Accenture, SAP, Digital Asset, NASDAQ, Centrica, PepsiCo, Liberty Global, Ontario Government, University Health Network ve WISeKey, YouBase, Cosmos, Votem, Artlery, Paycase, Nuco gibi blockchain şirketleridir. vb. Bu listenin, zaman geçtikçe hükümet üyelerini, özel şirketleri içerecek şekilde büyümesi bekleniyor..

Alex bu duyuruyu yaptığında, Kanada’nın dünyanın önde gelen bazı blockchain araştırmacıları ve girişimleri ile olan ilişkisini belirten böyle bir enstitünün avantajlarına dikkat çekti. Bu enstitü, bir blok zinciri ekonomisi gerçekleştirmek için yeni başlayanlarla farklı stratejiler üzerinde çalışma sorumluluğunu üstlenmiştir. Bu muazzam rol, yeni fikirlerin daha çok işbirliğine dayalı bir çaba gibi görünmesi için yeni fikirlerin önerilmesinde girişimlere serbest bir el verdikleri blockchain uzmanlarının çalışmasıdır..

Programın ilk aşaması 3 Nisan 2017’de başladı ve 20 Aralık 2017’de tamamlanacak. “Program Çıktıları”, programın sonuçlarını enstitü üyeleri arasında, yani üye kuruluşlar, web seminerleri ve yönetici brifingleri arasında yansıtan raporlardan ve araçlardan oluşur..

ALEX TAPSCOTT & NEXTBLOCK GLOBAL

Alex Tapscott ve Charlie Morris tarafından 2017 yılında Toronto, Ontario, Kanada’da kurulan bu şirket, bir dijital varlık yatırım şirketidir. NextBlock, blockchain teknolojisi hareketini destekleyen dünyanın önde gelen teknoloji girişimlerinden biridir. Bu şirketin sadece iki üyesi vardır ve bunlar yukarıda belirtilenler olup, Latter aynı zamanda Baş Yatırım Sorumlusu olarak da görev yapmaktadır. Aynı yıl şirket, yaklaşık yirmi milyon dolar (20.000.000 $) gerçekleştirdiği bir fonlama sürecinden geçti. Finansman süreci 31 Temmuz 2017’de sona erdi. Şirketin resmi web sitesi www.nextblock.co, orada çok az bilgi var veya hiç yok. Ancak şu anda web sitesi geçici olarak kullanılabilir.

Alex, 2017 yılında kurulduktan sonra, NextBlock’un ICO’lar aracılığıyla uzayda yatırım yapmaya odaklanacağını duyurdu. Bu yatırımların sahte ICO’lar tarafından çekileceğini bilmiyorduk.

Firma birkaç tartışmayla takip edildi. 1 Kasım 2017’de Forbes, firmanın yanlışlıkla dört önde gelen blockchain kişiliğini danışma kurulunun üyeleri olarak adlandırdığını bildirdi. Bu iddianın geri çekilmesi ve soruşturmalar yürütülmesinin ardından iddianın doğru olduğu ortaya çıktı. Sonuç olarak, şirket halka arz planını iptal eder ve parayı yatırımcılara iade eder..

BLOCKCHAIN ​​DEVRİMİ: BITCOIN’İN ARKASINDAKİ TEKNOLOJİ PARA, İŞ VE DÜNYAYI NASIL DEĞİŞTİRİYOR.

Bu kitap, Alex’in babasıyla birlikte yazdığı ilk yayın. Çünkü blok zinciri ve kripto para biriminin geleceği konusunda benzer duyguları paylaşıyorlar. Kitap 5 Mayıs 2016’da Rotman School of Management’ta yayınlandı. Daha sonra ikili, Toronto Üniversitesi’nde kitaplarındaki konuları konuştukları on saatlik bir şehir turuyla başladı. Yolculukları boyunca, birkaç işletme ve teknoloji lideriyle kapalı bir toplantı yaptılar ve blockchain teknolojisinin işletmelerin çalışma şeklini nasıl değiştireceğini, internetin finansal sistemleri daha iyi hale getirmek için nasıl kullanıldığını açıkça savundular. Blok zinciri, işlemlerin depolandığı, kaydedildiği, onaylandığı ve işlendiği halka açık bir defter olarak bilinir. Bu teknoloji, kripto para birimi Bitcoin aracılığıyla öne çıktı ve diğer kripto para birimi projeleri için bir şablon olmaya devam etti..

Bununla birlikte, kitaplarındaki Tapscott, dünyada devrim yaratan blok zincirinin dijital para birimi için kullanılmasından çok daha fazla etkiye sahip olacağını savunuyor. Blok zinciri düzenlenemez bir program olduğundan ve üzerindeki her bilgi silinebilir nitelikte olduğundan, finansal varlıklara bir güvenlik duygusu getirir. Blok zincirindeki her katılımcıya, zincir üzerinde bir işlem gerçekleştiğinde kaynak ve hedef izlenebilir olacak şekilde, sayı ve harf karışımları şeklinde benzersiz kimlikler atanır..

Bu tür bir tanımlama ile Tapscott, blok zincirinin oylama süreçleri gibi şeyler için kullanılabileceğini savunuyor. Farklı iklimlerde bilindiği gibi, oylama bireyler tarafından yapılır ve buna bağlı hileler, çift oylama vb. İçeren birçok zorluk vardır. Blok zincir kullanımı, bir bireyin belirli bir anahtarı olduğundan bu tür sorunları azaltmaya ve ortadan kaldırmaya yardımcı olabilir. ve eğer bireysel oylarsa, oy kaydedilir ve zincirde kullanıma sunulur, düzenlenemez veya silinemez.

Ayrıca, blok zinciri, üçüncü tarafların şeffaf, erişilebilir ve ucuz işlemleri mümkün kılma yanılgısını ortadan kaldırır. İnternet otuz yıldır kendimizle ve sosyal bilincimizle ilişkilerimizi değiştirmek için ortalıkta olsa da, ticaret yapma şeklimizin üçüncü şahısların aynı eski, verimsiz süreci olduğunu söyledi. Merkezi olmayan bir ağ olan blok zinciri, şirketlerin işlerini yürütmek için bağımsız bir yapı olarak var olabilir..

Kitap, bitcoin, blockchain, kripto varlıkları ve blockchain kullanımı gibi pek çok konuyu kapsıyor. Birçoğunun blockchain hakkında sahip olduğu anlayışı aydınlatıyor. Bitcoin’in fiyatındaki artış ve düşüş, zamanla birçok kişinin yatırımlarını kaybetmesine ve sektörü bir aldatmaca olarak etiketlemesine neden oldu..

Ancak, bu böyle değildir ve bu kitap bunu açıkça açıklamaktadır. Kitapta sayıları yedi olan kripto varlık türlerini, yani Bitcoin gibi kripto para birimlerini, Ethereum gibi katılımcıların akıllı sözleşmeler yapabilecekleri platformları, üçüncüsü bu ağlar üzerinde çalışan uygulamalardan öğrendik. Bu uygulamalara Dapps, yani Merkezi olmayan uygulamalar denir ve çoğu Ethereum, NEO veya IOTA üzerinde çalışır. Ayrıca, güvenlik belirteçleri vardır ve bu belirteçler bir şirketteki öz sermayeyi temsil etmek için kullanılır. Beşinci tip, doğal varlık jetonları olarak adlandırılır, yani Bu jetonlar, karşılık gelen bir fiziksel varlığa sahip dijital varlıklardır. Altıncı, Crypto koleksiyon parçaları, örneğin CryptoKitties olarak adlandırılır. Ve sonuncusu, USD Tether gibi kripto fiat para birimleridir..

1 Mart 2017’de yayınlanan Harvard Business Review tarafından yapılan incelemede kitap, Blockchain’in Bitcoin gibi kripto para birimleri ile küresel finansı nasıl değiştirdiği ışığında açıklandı..

Kitap ayrıca kripto para birimi piyasasının oynaklığını ve ekonomisinin nasıl büyüyeceğini de tartışıyor. Bu kitap, her kripto meraklısı ve bir teknoloji şirketi kurmak isteyen herkes için sahip olunması gereken bir kitaptır..

Kitap hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz İşte.

Referanslar:

 1. http://www.goldmansachs.com/our-thinking/talks-at-gs/alex-tapscott.html
 2. https://www.thestar.com/news/gta/2016/05/05/don-and-alex-tapscott-predict-upcoming-digital-revolution.html
 3. https://m.nasdaq.com/article/don-tapscott-announces-international-blockchain-research-institute-cm762234
 4. https://en.m.wikipedia.org/wiki/Alex_Tapscott
 5. https://www.forbes.com/sites/laurashin/2017/11/01/alex-tapscotts-crypto-vc-firm-going-public-with-100m-cad-falsely-touted-4-blockchain-stars- as-advisors /
 6. https://blogs-images.forbes.com/laurashin/files/2017/11/AlexTapscott_c-Max-Power.jpg?width=960
 7. https://www.forbes.com/sites/laurashin/2017/11/05/alex-tapscotts-crypto-vc-firm-aborts-public-listing-will-return-money-after-falsehoods-revealed/
 8. https://www.trendingtopics.at/alex-tapscott-blockchain-revolution-ethereum-bitcoin-crypto-token-coins/
 9. https://www.crunchbase.com/organization/nextblock-global
 10. https://www.prnewswire.com/news-releases/new-digital-asset-investment-company-nextblock
 11. küresel-duyurular-kapatılan-abonelikten-20 milyon-finansman-637605983.html
 12. https://www.futuretechpodcast.com/podcasts/nextblock-global-investing-in-the-next-era-of-the-internet/
 13. https://hbr.org/2017/03/how-blockchain-is-changing-finance

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me