Bu blockchain çağında Dan Larimer kimdir? Her gün yeni token ve ICO’lardaki meteorik yükselişle bile, o bir maestro.

Her sektörün ustaları vardır. Blockchain endüstrisi de öyle. Görmezden gelebileceğiniz bir şey, efendilerin herhangi bir bilgi kokusu ile geldikleri her yerde çok fazla etkiye sahip olmalarıdır. Öyleyse, Dan’in etkisi hakkında her şeyi öğrenmek için, etrafta dolaşın.

“Ethereum Katili” ni duydunuz mu? Oh! Ethereum katili EOS. Ve onu kimin yarattığını biliyor musunuz? Daniel Larimer. Daniel, blockchain endüstrisinde üst düzey bir yöneticidir ve yarattığı projelerde geçiş yapmıştır..

Dan Larimer bir geliştiricidir ve önceki projelerde yer almıştır. Hizmet verdiği önceki projeler halen devam etmektedir. Şu anda en son trend olan proje EOS üzerinde. Bu nedenle blockchain endüstrisindeki etkisi ve gücü rakipsizdir..

Kripto ayetindeki katkısı, etkisinin yanı sıra ona büyük getiri sağladı..


Şimdi size blockchain dünyasında Dan Larimer’ın kim olduğunu söyleyeyim. Ne elde etti ve nasıl başardı.

Daniel Larimer Kimdir: Bio

Tesadüfen EOS, Bitshares ile çevrimiçi olarak karşılaştınız. Ve sonra okuduğunuz içeriğin bir kısmı muhtemelen Steemit’ten gelmiştir. Ama başından beri ulaştıkları yüksekliklere kadar onları gören birini tanıyor musunuz? Bunlar diğer projelerin yanı sıra Dan Larimer tarafından oluşturulmuştur. Ve dediğim gibi, muhtemelen onun ürünlerini kullandınız.

Duyduğunuz her jeton ve projenin bir sahibi vardır. Dan’in oynadığı rol büyük önem taşır..

Dan, bir yazılım programcısıdır. 2014’te BitShares’i, 2016’da Steemit’i ve EOS tokeni ve blok zincirini kurdu. bunlara ek olarak, EOS, Dan’in CTO olarak hizmet verdiği block.one’ye aittir. Dan aynı zamanda babayla kurdukları Cryptonomex, Inc şirketinin CEO’sudur. Bu, Dan Larimer’in blockchain endüstrisinde ne kadar büyük ve aktif olduğunu gösteriyor..

Dan, geliştirici olmasının yanı sıra, blockchain konferanslarına da katkıda bulunuyor. Başkalarına bilgi teklif etti. Buna çok iyi bir sosyal sorumluluk biçimi diyebilirim.

Dan, muhafazakar bir felsefe yerine ilerici bir felsefe üzerinde çalışıyor. Projeleri bu mantraya dayanmaktadır. Bu felsefe, merkezi bir birim olarak hükümete karşı hoşnutsuzluğunu kışkırtmaya devam ediyor..

Yüksek rütbeli profilinde, büyürken hayatından filizlenen çekişmeler ve anlaşmalar olmalı. Şimdi Dan’in gençliğine ve geçmişine bakalım. Bugün olduğu şeye katkıda bulunmuş olmalı.

Larimer Gençliğinin Arka Planı

Dan bir Amerikalı. Colorado’da doğdu. Ama 2 eyalette büyüme ayrıcalığına sahipti: Virginia ve Florida.

Büyüyen bir çocuk olan Dan, çok küçük bir yaşta bilgisayarlara maruz kalmıştı. Bilgisayarlarla daha fazla oynayacaktı. Merakla birlikte keşif özgürlüğü gelir. Ve özgürlükle birlikte şeylerin yaratılması gelir. Dan, bilgisayarlarla ilgili yolunu böyle bilmek için harekete geçti..

Virginia’da Virginia Politeknik Enstitüsü ve Eyalet Üniversitesi’ne girdi. Daha sonra 2003 yılında Bilgisayar Bilimleri bölümünden mezun oldu. Aynı kapsamda ekonomi hakkında bilgi sahibi oldu. Ve ekonomi onu gönüllülüğe soktu ve devlet karşıtı denetimdeki sinerjiyi ateşledi..

Bilgisayarlar hakkında bilgi sahibi olmakla bile, yazılım mühendisi olmak için başka bir beceri gerekiyordu – programlama. Peki, Dan kodlama becerilerini nereden elde etti? Bir babaya akıl hocası programcısına sahip olmak ne kadar büyük bir şans. Dan’in programlama becerileri, ilkokuldayken babası Stan Larimer’den öğrenildi..

Herhangi bir kurumsal dünyada sizin için bir başka beceri seti de girişimciliktir. Dan, gençliğinden seri girişimci oldu. Ve bu girişimci zihniyet onu şimdi harika şeyler yapmaya hazırladı..

Böylece üniversiteden sonra arkadaşlarıyla bir şeyler yarattı. Arkadaşlarıyla ortaklık kurdu ve bir sanal gerçeklik şirketi kurdu. Her yıl para kazansa da beş yıl sonra şirketi kapattılar. Ve sonra başka şeyler yapmaya devam ettiler.

Dan` İlk Blockchain Keşfi

Dan’in aktif bir yazılım programcısı olması, onu blockchain ve kriptoyu kolayca bilmeye yatkın hale getirdi..

Dan’in yapacak bir şey arayışı, onu para konularında devlet kontrolünü gerçekleştirmeye yöneltti. Dan’ın ekonomi hakkında öğrendiğini hatırlayın. Hayatındaki bu bölüm, para konularında devlet kontrolünü belirlemede faydalı oldu..

Para, devasa hükümet gücünün nedeniydi ve hala da öyledir. Para kullanımı gönüllü olduğundan, ilk fikir gümüş veya altın kullanımını benimsemekti. Ancak bu hükümet tarafından kabul edilmedi.

Hükümetin diğer para birimi türlerine karşıt niteliği, Dan’i başka para birimleri aramaya yöneltti. Devlet karşıtı kişiliği tarafından terfi ettirildi, devlet kontrolündeki ve mülkle ilgili fiat parasına karşı diğer para birimleri için araştırma yaptı..

Sonuç, 2009’da Bitcoin ile ilgili bir tökezlemeydi. Bitcoin’in keşfi, “merkezi olmayan para birimi” çevrimiçi aramanın bir sonucuydu. Sonuç, Bitcoin geliştiricisinin takma adı olan Satoshi Nakamoto’ydu..

Dan’in, çevrimiçi arama sonucunun Satoshi ile iletişim kurmaya başladıktan kısa bir süre sonra olduğu iddia ediliyor. İki Dan arasındaki sohbet, blockchain hakkında daha fazla bilgi edinmek için ilham verdi.

Blockchain üzerine araştırma yaparken aynı zamanda dijital bir para birimi yaratmaya çalıştı. Bitcoin’in cephaneliği olarak keşfedilmesiyle Dan, Bitcoin’in anında destekçisi oldu. Ve bu karşılaşma onu kripto ayetine sevdirdi.

Dan`s Blockchain Kariyeri

Her şey hakkında gerçeğin peşinde – Dan Larimer

Alıntı, Dan’in kariyerinin temellerinden biridir. Ron Paul başkanlık kampanyalarında Dan, dünyanın nasıl çalıştığını merak etmeye teşvik edildi. Aynı notta, Dan, yenilik, politika, ekonomi ve kamu yararı konusundaki benzersiz füzyonunu bilgilendiren bir tutkuya sahip bir özgürlükçü oldu..

Tüm yenilikleri, hükümet kontrolünü sınırlamaya yöneliktir. Kuşkusuz, gönüllü derneklere inandığını paylaşıyor. Buradaki fikir, bir şeyler yapmaya zorlandığınız sözleşmeli bir toplumdan hareket etmektir. Ona göre, sözleşmeler hükümet tarafından zorunlu kılınmıştır. Ve bu, işlemlerde maliyetleri ve sefaleti artırıyor.

Bu yüzden Dan, işin zorla değil itibarla ilgili olmasını istiyor. Bu düşünce, argümanını Altın kurala dayandırır.

Başkalarının size yapmasını istediğiniz gibi davranın – Altın Kural

Hükümet kontrolünü sınırlama yoluna kılavuzluk eden başka bir ilke. Dan’in bir ekonomist olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak, dünyanın nasıl işlediğini öğrenmek olduğu için durum böyle değil. Ve bunu yaparken artık ekonomi hakkında bilgi sahibi oluyor. Dolayısıyla, talebin 3 temel unsurunun belirlenmesi.

Yaşam, özgürlük ve mülkiyet, yaşam standardını iyileştirme arayışında projelerine rehberlik eden temel talep unsurlarıdır..

Dan hayatının seçimlerini ve kararlarını bilgilendiren başka bir kısmına bakalım. Ve bu aile hayatı.

Dan Aile Hayatı ve İşleri

Dan’in blockchain alanındaki doğrudan etkisini ve çabalarını görmeden önce, aile de onun için önemliydi. En azından boşanma konusundaki kötü deneyiminden sonra bildiğimiz şey bu. Ve Dan’in nasıl sebeplerini ortaya koydu.

Aynı sıralarda, ilk önce Bitcoin’e bağlandı, Dan bir evlilik mücadelesine girdi. Onun için ne acı bir olay? Dünyanın nasıl işlediğine dair düşünceleri nedeniyle boşanıyordu. Özel ilgi alanı, eski Hıristiyan inançlarını reddetmesiydi. Sonuç bir çatışmaydı.

Boşanma onu rahatsız etse de faydalı dersler aldı. Şaşırtıcı bir şekilde, mülkü bölmek ve çocuk velayetini ve desteğini halletmek için kullandığı gönüllü çatışma çözme yöntemi boşuna idi..

Bir şekilde istediğini başarmasına rağmen, hükümetin mülkümüzün çocuklara bile sahip olduğunu fark etti. Çocuklarının velayetinde söz sahibi olmayan ebeveynler onu çileden çıkardı. Düzenlemede Dan, kocaman eş ve çocuk nafakası ödeyecek ve karısı 30 dakika içinde yaşayacaktı..

Anlaşma eski karısını memnun etmedi. Bu yüzden mahkemelerde sonuca itiraz etti. Bunu yapması onun için ne kadar ikiyüzlü? Yine de Hıristiyan inançlarına değer veriyor – inançlar Dan soruyor. Dan mahkeme sonucundan, mahkemenin emirlerine uymak zorunda olduğu için sürecin ne kadar önyargılı olduğunu fark etti..

Dan’in hayalinde de cezalandırıcı olan maaşı, kariyeri değiştirme arzusunu dikkate almayan mahkeme tarafından önceden belirlenmişti. Eski karısının maaşının yarısını alması nedeniyle ailesiyle birlikte yaşamak zorunda kaldı. Bu, Dan için aşağılayıcıydı. İflas etmesine ve 2 yıla yayılan yasal harcamalarından mahrum olmasına rağmen Dan, kamu yararı arayışında umutsuzluğa kapılmadı..

Halen blok zinciri çıkarlarıyla daha da ileri gitti. Ve bugün BitShares ve EOS olarak gördüğümüz şey bu.

Dan`s Blockchain Enerjisi ve Projeleri

Küçük yaşlarındaki olaylar onu şekillendirdi. Sonuç olarak, üretken doğası onu bir yaratıcı yaptı..

Dan’in sahip olduğu deneyim, farklı sektörlerde oynadığı rollerden kaynaklanmaktadır. Dan, SAIC için yazılım geliştirici stajyeri olarak görev yaptı. Daha sonra Virginia Tech’de araştırma görevlisi oldu. Üniversiteden sonra, yönetim becerilerini gösteren Open Tech’in CEO’su oldu..

Dan’in yazılım becerileri, Raytheon, TORC Robotics, Park Intuit ve Phoenix Integration’da yazılım mühendisi olarak görevlendirildiğinde geliştirildi..

Girişimcilik ve programlama becerilerinin birleşimi, Bitshares’in başlangıcında ve büyümesinde sergileniyor., Steemit ve EOS. Ayrıca Invictus yenilikleri, Cryptonomex ve BlockOne’ın CEO’su değilse de baş teknoloji uzmanı olmayı başardı. Bunlar onun kurduğu şirketler.

BitShares

Boşandıktan sonra Dan, blok zincirine olan bağlılığını yeniledi. Boşanmadan meditasyon yaptığı aynı dönemde Bitcoin, hükümetin kapatılması veya borsalar ve banka hesaplarıyla boğuştu. Bu teknolojinin ölümü düşüncesi Dan’i huzursuz etti ve onu değiş tokuşlara bir alternatif yarattı..

Böylece Grafen çerçevesini buldu. Çerçeve, Bitshares’in temelidir. Çerçeve daha sonra diğer projelerini oluşturmak için kullanıldı..

BitShares, Merkezi olmayan bir borsa, 2014’te inşa ettiği ilk blok zinciri platformudur. Temsilci Teminat Kanıtı’nı icat etmeye devam etti. Bu sistem, o zamanlar 10 saniyelik blokların en hızlı ve en merkezi olmayan blok zincirini sağladı..

Bu proje kapsamında Dan, BitShares’in ilk sürümünden şimdiki sürümüne kadar büyüme gördü. Ölçeklenebilirlik ve performans açısından özel iyileştirmeler yapılmıştır. Belirgin bir şekilde, yazılımları saniyede 100.000 işlemle övünüyordu.

2015 yılında, Cryptonomex Bitshares geliştiricileri tarafından başlatıldı. Ek olarak, yılın ilerleyen aylarında şirket Graphene lisansını aldı ve BitShares blok zincirini 2.0 sürümüne yükseltti..

Yine de, birçok potansiyel BitShares’in fiyatı, geliştiricilerini desteklemeye yansımadı. Bu nedenle, yatırımcılar yeni çalışanlar almak yerine işletmenin istikrarını tercih ettiler..

Bu parçayı okurken BitShares kendi kendini idame ettiriyor ve geliştirici olmak isteyen hissedarlar tarafından seçiliyor. Şu anda, Bitshares en iyi borsalar arasında.

Steem ve Steemit

Dan Larimer’in istismar ettiği bir diğer sektör ise sosyal medya. 2016 yılında, Dan ve arkadaşı Ned Scott bir araya gelerek Steem ve Steemit topluma karşılıklı yardımlaşma kavramları üzerine. Yine, Grafen bu projenin temelini oluşturdu.

Ned CEO iken Dan’ın CTO olması konusunda anlaştılar. Birkaç ay içinde çalışan bir blok zinciri ve web sitesi oluşturdular. Aslında, Steem token iş kanıtı sistemi kullanılarak çıkarıldı.

İlk başta insanları çekmedi. Bu nedenle Steemit, Steem’in% 80’ini çıkarmıştır. Maliyetli işlem maliyetleriyle karşı karşıya kalan Steemit, yeni kullanıcıya Steem’de okumak, oy vermek ve yayınlamak için 5 ABD doları verdi..

Artık oranlı işlemlerin devreye girmesiyle birlikte Steem işlemlerinde herhangi bir ücret alınmıyor. İyileştirme, ücret istemek yerine bant genişliğini sınırlar.

Steemit sürdürülemez olmakla eleştirildi. Önerme, Steemit’in enflasyon nedeniyle 6 ay içinde Steem’in% 50’sinden daha azına sahip olmasına dayanıyor. Ancak Steemit, geliştiricilerine ödeme yapma imkanı veren bir azınlık hissesini elinde tuttu.

Dan’in Steemit dışında genel amaçlı bir dijital sözleşme blok zinciri oluşturma arzusunun ortasında, arkadaşı Ned ile birlikte istifa etmesine neden oldu. Dostane bir davaydı ama yalan söylentileri bastırmak için Dan ve Steemit ortak bir açıklama yaptı..

Şimdi, Steemit kararlı ve ayrıldıktan sonra bile birkaç yeni kullanıcıya geniş bir ilgi duyuyor..

Paralel işlemeyi ve ücretsiz hizmetleri destekleyen bir blok zincirine sahip olma arzusu ön plandaydı. Böylece ayrılış sebebi.

EOS

Dan, 2017’de blok zincirine yeniden dahil oldu. Onunla Block.one CTO’su olarak Dan, EOS blok zinciri oluşturdu. Ticari ölçekli dijital sözleşmeleri desteklemek için geliştirilmiş bir blok zinciridir..

EOS, akıllı sözleşmelerin de öncüsü olan Ethereum için büyük bir rakiptir..

EOS platformu, yatay ölçeklenebilirliği geliştirmek için paralel işlemeyi destekler ve DAO’lar ve dApp’ler için işlem ücreti alınmaz. Steemit’ten ayrılmasının nedeni bu muydu? Öyle düşünüyorum çünkü bu yakın zamana kadar EOS başladığında sahip olduğu bir düşünce.

EOS protokolünün öne çıkan özelliği, dApp’ler için farklı programlama dilleri ve Ethereum’un Solidity kullananlara göre 16 kat daha hızlı uygulamalar kullanmaktır..

Daniel Larimer’den Son Düşünceler

İnsanlar önceki projelerinden ayrıldıktan sonra adanmışlığını sorguladılar. Ancak şimdilik, Dan çabalarını EOS platformu geliştirme ve gelecekteki tüm projelerini bunun üzerine inşa etme konusunda yoğunlaştırdı. Bununla birlikte, yaratıcılığı bazen kibirli olmasına ve bir şekilde yanlış anlaşılmasına neden olmuştur..

Ama küstahlığıyla bile, ilham verici tavsiye ettiği okumasıyla size dokunabilir. Okuyabildiği birçok kitap arasında en iyi okumalarından 13’ünü sizlerle paylaşıyor..

Sonuç olarak, Daniel Larimer’ın kim olduğunu artık biliyorsunuz. Yapabileceklerini. Ve şimdi Steemit’te yazabilir ve kripto kazanabilirsiniz.

Kaynaklar

https://hackernoon.com/dan-larimer-visionary-programmer-of-bitshares-steem-and-eos-7e6d94b241d7

https://www.forbes.com/sites/jeffkauflin/2018/02/07/fintech-crypto-billionaires-dan-larimer/

https://bytemaster.github.io/

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me