Zastanawiasz się, dlaczego Blockchain zyskał tak dużą popularność w ostatnich latach. Tutaj przedstawiamy najlepsze funkcje Blockchain, które sprawiają, że jest popularny!

Technologia Blockchain istnieje już od jakiegoś czasu, nadal będąc w centrum uwagi. Chociaż istnieją pewne mieszane uczucia co do tej technologii, nikt nie może całkowicie lekceważyć jej roli w globalnym krajobrazie gospodarczym.

Technologia ta po raz pierwszy znalazła się w centrum uwagi dzięki bitcoinowi, bardzo popularnej kryptowalucie. Niestety, teraz stał się zbyt przereklamowany i niestabilny w porównaniu z innymi kryptowalutami. Ale Bitcoin zwrócił naszą uwagę na samą technologię blockchain.

Zarejestruj się teraz: bezpłatny kurs Blockchain


Lista najważniejszych funkcji Blockchain

Technologia Blockchain to nie tylko sieć zapasowa dla kryptowalut, ale oferuje o wiele więcej. Więc jakie są kluczowe cechy blockchain, które sprawiają, że jest tak nieodparty? Dlaczego zyskuje tak dużą popularność? Zagłębmy się nieco głębiej w funkcje blockchain w tym przewodniku, aby odpowiedzieć na te pytania. Zacznijmy od krótkiej infografiki dotyczącej Blockchain!

Funkcje technologii Blockchain

1. Niezmienność

Istnieje kilka ekscytujących funkcji blockchain, ale wśród nich „Niezmienność” jest niewątpliwie jedną z kluczowych cech technologii blockchain. Ale dlaczego ta technologia jest nieuszkodzona? Zacznijmy od połączenia łańcucha bloków z niezmiennością.

Niezmienność oznacza coś, czego nie można zmienić ani zmienić. Jest to jedna z najważniejszych funkcji blockchain, która pomaga zapewnić, że technologia pozostanie taka, jaka jest – stała, niezmienna sieć. Ale jak to utrzymuje?

Technologia Blockchain działa nieco inaczej niż typowy system bankowy. Zamiast polegać na scentralizowanych władzach, zapewnia funkcje blockchain poprzez zbiór węzłów.

Każdy węzeł w systemie ma kopię księgi cyfrowej. Aby dodać transakcję, każdy węzeł musi sprawdzić jej ważność. Jeśli większość uważa, że ​​jest to uzasadnione, jest dodawane do księgi głównej. Promuje to przejrzystość i czyni ją odporną na korupcję.

Tak więc bez zgody większości węzłów nikt nie może dodawać żadnych bloków transakcji do księgi.

Innym faktem, który potwierdza listę kluczowych funkcji łańcucha bloków, jest to, że po dodaniu bloków transakcji do księgi nikt nie może po prostu wrócić i zmienić tego. W związku z tym żaden użytkownik w sieci nie będzie mógł jej edytować, usuwać ani aktualizować.

Przeczytaj także: Prezentacja podstaw Blockchain

Jak walczy z korupcją?

Wiemy, że każdego roku ogromne ilości pieniędzy są hakowane za pośrednictwem naszych zwykłych kanałów. Wiele osób wydaje biliony pieniędzy, aby chronić swoją firmę przed atakami z zewnątrz. Jednak zawsze zapominamy o liczeniu wewnętrznych zagrożenia dla cyberbezpieczeństwa które pochodzą od zepsutych ludzi i władz.

W wielu przypadkach zawsze istnieje wewnętrzny link do tych hacków, aby dowiedzieć się o wszystkich środkach bezpieczeństwa, więc ostatecznie płacimy cenę za nasze zaufanie. Jak wszyscy wiecie, banki nie są teraz tak godne zaufania, a globalna gospodarka potrzebuje pozbawionego zaufania środowiska, aby w pełni przezwyciężyć ten problem.

Tak więc, jeśli chodzi o środowisko wolne od korupcji, można łatwo założyć, że blockchain może zdecydowanie zmienić wiele z tych scenariuszy.

Gdyby firmy zaczęły integrować technologię blockchain, aby utrzymać swój wewnętrzny system sieciowy, nikt nie byłby w stanie się do niego włamać ani zmienić, a nawet ukraść informacji.

Doskonałym przykładem są publiczne blockchainy. Każdy w publicznym łańcuchu bloków może zobaczyć transakcje, więc jest on super przejrzysty. Z drugiej strony prywatny lub federacyjny łańcuch bloków może być najlepszy dla przedsiębiorstw, które chcą zachować przejrzystość wśród pracowników i chronić swoje poufne informacje po drodze przed opinią publiczną..

Chcesz dowiedzieć się więcej o działaniu Blockchain? Przeczytaj nasz poprzedni artykuł, aby zrozumieć, jak działa Blockchain.

2. Zdecentralizowane

Sieć jest zdecentralizowana, co oznacza, że ​​nie ma żadnego organu zarządzającego ani jednej osoby zajmującej się strukturą. Raczej grupa węzłów utrzymuje sieć, czyniąc ją zdecentralizowaną.

To jedna z kluczowych cech technologii blockchain, która działa doskonale. Pozwól mi to uprościć. Blockchain stawia nas, użytkowników w prostej sytuacji. Ponieważ system nie wymaga żadnego organu zarządzającego, możemy uzyskać do niego bezpośredni dostęp z sieci i tam przechowywać nasze zasoby.

Możesz przechowywać wszystko, począwszy od kryptowalut, ważnych dokumentów, umów lub innych cennych zasobów cyfrowych. Za pomocą łańcucha bloków będziesz mieć nad nimi bezpośrednią kontrolę za pomocą klucza prywatnego. Widzisz więc, że zdecentralizowana struktura oddaje zwykłym ludziom władzę i prawa z powrotem na ich majątek.

Przeczytaj także: Technologia Blockchain: zdecentralizowany ekosystem

Dlaczego jest to takie przydatne?

Zobaczmy teraz, jak ta funkcja łańcucha bloków naprawdę wprowadza zmiany –

 • Mniej awarii: Wszystko w łańcuchu bloków jest w pełni zorganizowane, a ponieważ nie zależy od ludzkich obliczeń, jest wysoce odporne na błędy. Tak więc przypadkowe awarie tego systemu nie są zwykłym wyjściem.
 • Kontrola użytkownika: Dzięki decentralizacji użytkownicy mają teraz kontrolę nad swoimi właściwościami. Nie muszą polegać na żadnej stronie trzeciej, aby utrzymać swoje aktywa. Wszyscy mogą to robić jednocześnie samodzielnie.
 • Mniej podatne na awarie: Ponieważ zdecentralizowany jest jedną z kluczowych cech technologii blockchain, może przetrwać każdy złośliwy atak. Dzieje się tak, ponieważ atakowanie systemu jest dla hakerów droższe i nie jest łatwym rozwiązaniem. Więc jest mniej prawdopodobne, że się zepsuje.
 • Brak strony trzeciej: Zdecentralizowany charakter technologii sprawia, że ​​jest to system, który nie jest zależny od firm zewnętrznych; Bez stron trzecich, bez dodatkowego ryzyka.
 • Zero oszustw: Ponieważ system działa na algorytmach, ludzie nie mają szans, aby cię oszukać. Nikt nie może wykorzystać blockchain do osobistych korzyści.
 • Przezroczystość: Zdecentralizowany charakter technologii tworzy przejrzysty profil każdego uczestnika. Każda zmiana w łańcuchu bloków jest widoczna i czyni ją bardziej konkretną.
 • Autentyczna natura: Taka natura systemu sprawia, że ​​jest to system wyjątkowy dla każdego rodzaju człowieka. A hakerom będzie ciężko to złamać.

3. Zwiększone bezpieczeństwo

Ponieważ eliminuje potrzebę posiadania organu centralnego, nikt nie może po prostu zmienić jakichkolwiek cech sieci na swoją korzyść. Korzystanie z szyfrowania zapewnia kolejną warstwę bezpieczeństwa systemu.

Ale w jaki sposób zapewnia tak dużo bezpieczeństwa w porównaniu z już istniejącymi technologiami?

Cóż, jest wyjątkowo bezpieczny, ponieważ oferuje specjalne przebranie – kryptografię.

W połączeniu z decentralizacją kryptografia stanowi kolejną warstwę ochrony dla użytkowników. Kryptografia to dość złożony algorytm matematyczny, który działa jak zapora ogniowa dla ataków.

Każda informacja w łańcuchu bloków jest szyfrowana kryptograficznie. Mówiąc prościej, informacje w sieci ukrywają prawdziwy charakter danych. W tym procesie wszelkie dane wejściowe przechodzą przez algorytm matematyczny, który generuje inny rodzaj wartości, ale długość jest zawsze stała.

Można by pomyśleć o tym jako o unikalnej identyfikacji dla wszystkich danych. Wszystkie bloki w księdze mają własny unikalny skrót i zawierają skrót z poprzedniego bloku. Tak więc zmiana lub próba manipulowania danymi będzie oznaczać zmianę wszystkich identyfikatorów skrótów. A to trochę niemożliwe.

Będziesz mieć klucz prywatny, aby uzyskać dostęp do danych, ale będziesz mieć klucz publiczny do dokonywania transakcji.

Blockchain Security zapewnia najwyższej jakości ochronę dla przedsiębiorstw. Dowiedz się więcej o Blockchain Security.

Haszowanie jest nieodwracalne!

Haszowanie jest dość złożone i nie można go zmienić ani odwrócić. Nikt nie może wziąć klucza publicznego i wymyślić klucza prywatnego. Ponadto pojedyncza zmiana danych wejściowych może prowadzić do zupełnie innego identyfikatora, więc małe zmiany nie są luksusem w systemie.

Jeśli ktoś chciałby uszkodzić sieć, musiałby zmienić wszystkie dane przechowywane w każdym węźle sieci. Mogłyby istnieć miliony ludzi, w których każdy ma tę samą kopię księgi. Dostęp i hakowanie milionów komputerów jest prawie niemożliwe i kosztowne.

Dlatego jest to jedna z najlepszych funkcji blockchain. Ponieważ jest to zbyt trudne do ominięcia, nie musisz się martwić, że hakerzy zabiorą Ci wszystkie Twoje cyfrowe zasoby.

4. Rozproszone księgi

Zwykle księga publiczna zawiera wszystkie informacje o transakcji i uczestniku. Wszystko jest otwarte, nie ma gdzie się schować. Chociaż przypadek prywatnego lub federacyjnego łańcucha bloków jest nieco inny. Jednak w takich przypadkach wiele osób może zobaczyć, co naprawdę dzieje się w księdze.

Dzieje się tak, ponieważ księga w sieci jest obsługiwana przez wszystkich innych użytkowników systemu. Ta rozproszona moc obliczeniowa w komputerach zapewnia lepszy wynik.

To jest powód, dla którego jest uważany za jedną z podstawowych funkcji blockchain. Rezultatem będzie zawsze bardziej wydajny system księgowy, który może zastąpić tradycyjne.

Przeczytaj także: Różnica między Blockchain a Distributed Ledger

Dlaczego jest to jedna z ważnych funkcji Blockchain?

 • Brak złośliwych zmian: Księga rozproszona bardzo dobrze reaguje na wszelkie podejrzane działania lub manipulacje. Ponieważ nikt nie może zmienić księgi, a wszystko aktualizuje się naprawdę szybko, śledzenie tego, co dzieje się w księdze, jest dość łatwe w przypadku wszystkich tych węzłów.
 • Własność weryfikacji: Tutaj węzły działają jako weryfikatory księgi. Jeśli użytkownik chce dodać nowy blok, inni musieliby zweryfikować transakcję, a następnie dać zielony sygnał. Zapewnia to użytkownikowi uczciwy udział.
 • Bez dodatkowych przysług: Nikt w sieci nie może otrzymać od niej żadnych specjalnych przysług. Każdy musi przejść przez zwykłe kanały, a następnie dodać swoje bloki. To nie jest tak, że masz więcej władzy, więc otrzymasz więcej przywilejów.
 • Zarządzanie: Aby funkcje łańcucha bloków działały, każdy aktywny węzeł musi prowadzić księgę i uczestniczyć w walidacji.
 • Szybka odpowiedź: Jak powiedziałem wcześniej, usunięcie półproduktów przyspiesza odpowiedź systemu. Każda zmiana w księdze jest aktualizowana w ciągu kilku minut lub nawet sekund!

5. Konsensus

Każdy blockchain rozwija się dzięki algorytmom konsensusu. Architektura jest sprytnie zaprojektowana, a algorytmy konsensusu stanowią rdzeń tej architektury. Każdy blockchain ma konsensus, który pomaga sieci w podejmowaniu decyzji.

Mówiąc prościej, konsensus to proces decyzyjny dla grupy węzłów aktywnych w sieci. Tutaj węzły mogą szybko i stosunkowo szybciej dojść do porozumienia. Kiedy miliony węzłów weryfikują transakcję, konsensus jest absolutnie niezbędny, aby system działał płynnie. Można by pomyśleć o tym jako o systemie głosowania, w którym większość wygrywa, a mniejszość musi go poprzeć.

Konsensus jest odpowiedzialny za brak zaufania w sieci. Węzły mogą sobie nie ufać, ale mogą ufać algorytmom, które działają u ich podstaw. Dlatego każda decyzja podjęta w sieci jest zwycięskim scenariuszem dla łańcucha bloków. To jedna z zalet funkcji blockchain.

Na całym świecie istnieje wiele różnych algorytmów konsensusu dla łańcuchów bloków. Każdy ma swój własny, niepowtarzalny sposób podejmowania decyzji, a doskonalenie wcześniej wprowadza błędy. Architektura tworzy królestwo sprawiedliwości w sieci.

Jednak, aby utrzymać decentralizację, każdy blockchain musi mieć algorytm konsensusu, w przeciwnym razie jego podstawowa wartość zostanie utracona.

Przeczytaj teraz: Co to jest algorytm konsensusu?

6. Szybsze rozliczenie

Tradycyjne systemy bankowe są dość powolne. Czasami przetworzenie transakcji po sfinalizowaniu wszystkich rozliczeń może zająć kilka dni. Można go również dość łatwo uszkodzić. Blockchain oferuje szybsze rozliczenia w porównaniu do tradycyjnych systemów bankowych. W ten sposób użytkownik może relatywnie szybciej przesyłać pieniądze, co na dłuższą metę oszczędza dużo czasu.

Te funkcje blockchain ułatwiają życie pracownikom zagranicznym i pomagają zrozumieć, dlaczego Blockchain jest ważny. Wiele osób podróżuje do innego kraju w poszukiwaniu lepszego życia i pracy, zostawiając rodziny. Jednak wysyłanie pieniędzy do ich rodzin za granicę zajmuje dużo czasu i może skończyć się śmiercią w potrzebie.

Teraz łańcuchy bloków są o wiele za szybkie i mogą z łatwością wysyłać pieniądze do swoich bliskich. Kolejnym ciekawym faktem jest system inteligentnych kontraktów. Może to pozwolić na szybsze rozliczenia każdego rodzaju umowy. To jedna z najlepszych zalet funkcji blockchain do dziś. A gdy osoba trzecia nie będzie przeszkadzać, ludzie mogą wysyłać pieniądze za minimalną opłatą. Wydaje się intrygujące, prawda?

W ten sposób blockchain wpłynie na handel międzynarodowy zbyt!

Dlaczego więc nie miałbyś używać technologii blockchain? Chociaż są przypadki, w których sieć ma problemy z obsługą zbyt wielu użytkowników i szybsze rozliczenie nie jest możliwe. Mimo to wielu ulepsza ten scenariusz i wkrótce zobaczymy lepsze podejście do problemu.

Funkcje Blockchain: uwagi końcowe

Technologia Blockchain to nie tylko kolejny szum, o którym ludzie zapominają po kilku dniach. Dzięki wszystkim funkcjom i aplikacjom łańcucha bloków możemy bezpiecznie założyć, że zostanie tutaj. Wszystkie ważne funkcje blockchain wywierają wpływ na sieć na inny poziom.

A dlaczego by tego nie zrobił? Jest nasycony różnego rodzaju nowymi technologiami. Chociaż blockchain budzi wiele kontrowersji, to jeśli ludzie potrafią wykorzystać ideologię kryjącą się za wszystkimi zaletami blockchain, mogą stworzyć jaśniejszą i jaśniejszą przyszłość dla wszystkich. Nie wspominając o tym, że Blockchain może zmienić świat.

Dążąc do budowania kariery w Blockchain. Zacznij teraz od darmowego kursu z podstaw Blockchain i przejdź do przodu, aby odnieść sukces w dziedzinie Blockchain.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me