Dlaczego potrzebujemy blockchain w łańcuchu dostaw? Cóż, żyjemy w świecie, w którym rewolucja przemysłowa kontroluje nasze codzienne życie. Łańcuch dostaw jest ważną częścią naszej branży produktowej. Bez łańcucha dostaw nie będzie regulowanej gospodarki, ale chaotyczne środowisko.

Jednak z powodu wielu zmagań branża łańcucha dostaw nie jest w stanie w pełni wykorzystać swojego potencjału. Nie wspominając o tym, że wielu złych graczy szkodzi im zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie.

Ale jak przedsiębiorstwo radzi sobie ze wszystkimi niedociągnięciami swojego łańcucha dostaw? Ponieważ blockchain jest wiodącą technologią, również tutaj może pomóc. Dlatego dzisiaj zajmiemy się blockchainem dla łańcucha dostaw tylko po to, aby pomóc Ci dowiedzieć się, jak może on naprawdę zrewolucjonizować Twój łańcuch dostaw..

A więc zacznijmy!

 


Contents

Spis treści

 

Rozdział 1: Co to jest łańcuch dostaw?

Łańcuch dostaw to sieć dostawców prowadząca do producenta i dystrybucja określonego produktu wśród nabywcy końcowego. Ten ogólny łańcuch sieci obejmuje kilka działań, informacji, ludzi i zasobów.

Ponadto łańcuch dostaw obejmuje również wszystkie kroki, jakie firma podejmuje, aby zaoferować usługę lub produkt użytkownikowi końcowemu.

 

Kolejnym fajnym faktem jest to, że przedsiębiorstwa rozwijają łańcuch dostaw tak, aby mogły obniżyć koszty i jednocześnie być konkurencyjnymi.

Z łańcuchem dostaw wiąże się zarządzanie łańcuchem dostaw. Oba terminy mogą wydawać się dość podobne, ale mają swoje różnice.

Zwykle etapy łańcucha dostaw obejmują w rzeczywistości przekształcanie i przenoszenie surowców w celu wytworzenia gotowych produktów, ich transport i dystrybucję do klienta. W łańcuchu dostaw jest wiele podmiotów, takich jak producenci, dostawcy, firmy transportowe i wiele innych.

Ponadto elementy łańcucha dostaw będą obejmowały różnego rodzaju funkcje, takie jak uzyskanie zamówienia od klienta. I tak, funkcjonalność rozszerza się o marketing, rozwój, operacje, obsługę klienta i wiele innych.

Jak powiedzieliśmy, zarządzanie łańcuchem dostaw jest naprawdę ważną częścią całego procesu. Bez zarządzania łańcuchem dostaw linia produkcyjna firmy nie będzie działać prawidłowo, co jeszcze bardziej zwiększyłoby koszty.

W rzeczywistości w każdym łańcuchu jest ktoś, kto może działać jako menedżer. Ale jeśli pozbędziemy się choćby jednego ogniwa, cały łańcuch się załamie. Za chwilę przejdziemy do tej części. Ale najpierw zobaczmy, jak to faktycznie działa.

 

Jak działa łańcuch dostaw?

Wszystko zaczyna się od pozyskania dostawców. Dla przedsiębiorstwa oferowanie usługi polegającej na wykonaniu wszystkiego ze szkicu jest dość daleko idące. Więc to, co robią, to pozyskiwanie surowców od różnych dostawców, na przykład do produkcji żywności potrzebujesz surowych produktów.

Po pozyskaniu dostawców złożą zamówienie, a dostawca zapewni niezbędną ilość i jakość materiałów. Następnie wszystkie materiały są przewożone do fabryki i montowane na linii produkcyjnej w celu wykonania produktu końcowego.

Ponadto przedsiębiorstwa testują jakość przed przechowywaniem ich w magazynach. Po zmagazynowaniu są transportowane do różnych centrów dystrybucyjnych. Te centra dystrybucyjne działają jako stacja pośrednia między producentem a sklepami detalicznymi.

Następnie produkty są ponownie transportowane do odpowiednich statków detalicznych zgodnie z ich zapotrzebowaniem. Ostatecznie użytkownik końcowy może go kupić bezpośrednio w sklepie lub wcześniej zamówić. Wszystko wydaje się gładką linią, ale jakikolwiek element tego łańcucha zawodzi, wtedy cały system się zawali.

 

Pięciu uczestników w każdym łańcuchu dostaw

Wszystkie łańcuchy dostaw są różne, a firma może mieć różne sposoby dostarczania, aby wytwarzać i dostarczać produkty. Będziemy jednak mówić o pięciu uczestnikach, których widzimy w każdym łańcuchu dostaw. To są –

 

 • Dostawca

Dostawcy to organizacje, które dostarczają surowce lub komponenty potrzebne do wytworzenia produktu. Na przykład załóżmy, że firma komórkowa chce produkować telefony komórkowe. W tym celu potrzebowaliby wielu małych elementów, takich jak chipsety, materiały do ​​wykonania obudowy, obiektywu, baterii itp.

W wielu przypadkach firma nie jest w stanie wyprodukować każdego elementu od zera; nawet gdyby to zrobili, potrzebowaliby dostępu do materiałów naturalnych, takich jak złoto, gaz, metale itp. Inne firmy zajmujące się tymi pierwiastkami będą wtedy oferować swoje usługi, a firma produkcyjna może pozyskać wszystkie surowce potrzebne do ich wytworzenia.

Tutaj do gry wkraczają dostawcy.

 

 • Producenci

W przypadku łańcucha dostaw producenci lub producenci to organizacje, które wytwarzają produkt. Obejmuje wszystkie firmy, które oferują produkty gotowe. Zwykle producenci zbierają wszystkie surowce od dostawców, a następnie wytwarzają gotowy produkt.

Musieliby więc zarządzać wszystkimi dostawcami i linią produkcyjną, aby obniżyć koszty. Niektórzy producenci nawet sami zbierają surowce, zamiast pozyskiwać je od dostawców.

Jednak nie każdy komponent jest opracowywany we własnym zakresie ze względu na wysoki koszt i czasochłonność procesu.

 

 • Dystrybutorzy

Dystrybutorzy odgrywają ważną rolę w łańcuchu dostaw. Firmy te biorą większość produktów w celu utworzenia producentów, a następnie dostarczają pakiety do odpowiednich sprzedawców detalicznych. W rzeczywistości możesz ich znać jako hurtowników. Ponadto sprzedają również innym organizacjom. Co więcej, można by było je znaleźć w większej ilości, niż kupiłby jakikolwiek indywidualny konsument.

Ponadto dystrybutorzy działają jako bufor dla producentów, ponieważ chronią ich przed wahaniami rynkowymi. Ale jak oni to robią? Cóż, przechowują dużą ilość zapasów w swoich zapasach, a jeśli wzrośnie popyt, zaczynają się wyprzedawać z tych zapasów.

Dlatego producent nie odczuje presji, by zrobić więcej w krótkim czasie. Ponadto w przypadku spadku popytu mogą po prostu uzupełniać zapasy od producentów. Tak więc producenci nie będą musieli zmniejszać swojej produkcji. W pewnym sensie dystrybutorzy utrzymują stały przepływ łańcucha dostaw.

W ten sposób można spotkać dystrybutorów, którzy analizują nawet zachowania konsumentów i wprowadzają na rynek produkt. Oprócz promocji lub sprzedaży musieliby również utrzymywać zapasy, transport produktów i usługi posprzedażowe.

Mogą, ale nie muszą, przejąć pełną własność produktu. Mogą więc po prostu pracować jako pośrednik między klientem a producentem. W przypadku zwiększenia asortymentu dystrybutor dopasowuje do konkretnych klientów ich produkty.

 

 • Sprzedawcy

Detaliści również zaopatrują się w produkty i sprzedają jedynie niewielką ilość zwykłym konsumentom. Nie tylko to, ale także śledzą wymagania i preferencje klienta, któremu sprzedają. Ponadto będą przyciągać klientów reklamą i często używają kombinacji wygody, usług, wyboru produktów i ceny jako czynnika przyciągającego.

Ponadto sprzedawcy dyskontowi przyciągają klientów szeroką gamą produktów i przedziałem cenowym. Podobnie, restauracje typu fast food stosują niskie ceny i przekonują do losowania. Marketing polega na analizowaniu określonej grupy osób lub kierowaniu reklam tylko do jednej grupy w celu uzyskania lepszych wyników.

 

 • Klienci

Konsumenci lub klienci to grupa osób, które kupują lub używają dowolnego produktu. Tutaj klienci nie zawsze mają na myśli ogół społeczeństwa. Duże organizacje są również klientami, jeśli chodzi o łańcuch dostaw. Kiedy producenci kupują surowce od dostawców, są klientami. To samo dotyczy centrów dystrybucji lub sprzedawców detalicznych. Tak więc na każdym kroku jest sprzedawca i kupujący.

 

Składniki typowego łańcucha dostaw

Aby lepiej zrozumieć całą koncepcję łańcucha dostaw, teraz porozmawiamy o podstawowych elementach łańcucha dostaw. Dlatego jako przykład posłużymy się hipotetycznym łańcuchem dostaw. W rzeczywistości łańcuch dostaw nie jest jednokierunkowy; może to przebiegać w obie strony.

Zwykle, gdy klient nie lubi produktu, może poprosić o zwrot pieniędzy lub zwrócić produkt. W takim przypadku łańcuch dostaw cofnie się w przeciwnym kierunku.

Zwykle łańcuch dostaw składa się z ośmiu elementów. Oni są –

 

 • Zasoby naturalne

W produkcji dowolnego produktu może zaistnieć potrzeba zasobów naturalnych, takich jak woda, gaz, energia elektryczna itp. Na przykład, jeśli Twój produkt wymaga znacznej ilości wody, będziesz potrzebować kogoś, kto zajmie się tym za Ciebie . Wytwarzanie dowolnego produktu wymaga teraz ogromnej liczby zasobów naturalnych.

 

 • Surowy materiał

Są to surowce potrzebne do produkcji określonego materiału, takiego jak stop, stal, towary hodowlane itp.

 

 • składniki

Więc teraz masz swoje zasoby naturalne i surowce. Teraz musiałbyś znaleźć podstawowe potrzeby do produkcji towarów. Na przykład w przypadku laptopa składnikami twojego produktu będą dyski twarde, płyta główna, bateria itp.

 

 • Produkt końcowy

Teraz nadszedł czas, abyś zebrał wszystkie te zasoby, materiały i komponenty razem i stworzył gotowe produkty. Tak więc, w przypadku przykładu laptopa, połączysz płytę główną, baterię, obudowę itp., Aby zrobić laptopa.

Ponadto może zajść potrzeba wprowadzenia zmian w surowcach, aby przekształcić je w komponent.

 

 • Handel elektroniczny i sprzedaż detaliczna

Produkt jest gotowy, a teraz nadszedł czas, aby wysłać go do innych sklepów lub wymienić go w sklepach internetowych. W rzeczywistości są to sklepy, które będą sprzedawać gotowe produkty.

 

 • Recykling i zwroty

W rzeczywistości łańcuch dostaw dobrej jakości nie płynie w jednym kierunku. Przedsiębiorstwa powinny zawsze oferować klientowi możliwość zwrotu produktu, jeśli nie jest z niego zadowolony. W takim przypadku zwracane są produkty. Niektóre z nich mogą zostać poddane recyklingowi lub ponownie użyte. W każdym przypadku klient otrzyma zwrot pieniędzy za ten produkt.

 

 • Dystrybucja

Dystrybucja to jedna z kategorii, które występują wielokrotnie w łańcuchu dostaw. Jeśli zauważysz uważnie, zobaczysz, że istnieją dystrybucje na różnych poziomach w łańcuchu dostaw. Na przykład nie każde przedsiębiorstwo ma bezpośredni kontakt z ogólnym użytkownikiem.

Przedsiębiorstwo dostawcy nie będzie komunikować się bezpośrednio z ogólnym użytkownikiem, ale skontaktuje się z producentami. Co więcej, to sprawia, że ​​producent jest użytkownikiem końcowym. Zatem dostawca następnie dystrybuuje materiały do ​​producentów.

W ten sam sposób producent dystrybuuje go do centrum dystrybucji i tak dalej. Tak więc w każdej interakcji dostawca-klient będzie istniał pewien rodzaj dystrybucji, niezależnie od tego, czy jest to duża ilość, czy mała.

 

 • Transport i przechowywanie

To kolejny składnik, który występuje na różnych poziomach łańcucha dostaw. Na każdym etapie potrzebujesz transportu. A z powodu globalizacji przedsiębiorstwa potrzebują obecnie usług transportowych bardziej niż kiedykolwiek.

Ponadto na każdym etapie zachodzi proces przechowywania. Pomyśl na przykład o dostawcy. Organizacja zbiera wszystkie materiały i przechowuje je do transportu. Jeśli nie przechowują ich prawidłowo, jakość zostanie zrujnowana. Co więcej, to samo dotyczy producentów, dystrybutorów i detalistów. Jedynym etapem, który nie wymaga przechowywania, jest ogólny konsument.

 

Więc to był hipotetyczny element łańcucha dostaw. Teraz, gdy wiesz już wszystko, jesteśmy prawie pewni, że jesteś gotowy, aby przejść do następnego rozdziału. W następnym rozdziale porozmawiamy o jednostce, która opiekuje się całym procesem tych komponentów. Dlatego są podobne do jednostki zarządzającej.

 

Rozdział 2: Co to jest zarządzanie łańcuchem dostaw?

Teraz nadszedł czas, abyśmy bardziej zagłębili się w łańcuch dostaw. Wraz z łańcuchem dostaw pojawia się zarządzanie łańcuchem dostaw.

Zarządzanie łańcuchem dostaw to proces zarządzania przepływem produkcji w sieci łańcucha dostaw. Tutaj firma zajmie się wszystkim, począwszy od surowych komponentów, a skończywszy na dostarczeniu produktu końcowego.

Zasadniczo istnieje sześć głównych faz każdego systemu zarządzania łańcuchem dostaw. Zobaczmy, czym one są.

Fazy ​​tradycyjnego zarządzania łańcuchem dostaw

 • Planowanie

W tej fazie menedżer zaplanuje linię produkcyjną tak, aby była dostosowana do wymagań klienta i oferowała maksymalną wydajność przy minimalnych błędach. Ponadto, gdy łańcuch dostaw zostanie ustalony, menedżer określi metryki odpowiednie dla idealnego łańcucha. Zwykle zależy to od celu firmy.

 • Pozyskiwanie

Następnym krokiem jest wybór najlepszych dostawców, którzy mogą zapewnić jakość i ilość towarów potrzebnych przedsiębiorstwu. Ponadto kierownik ustanowi proces monitorowania odbioru tych dostaw. Sourcing odnosi się również do utrzymywania dobrych relacji z dostawcami.

 • Zrobienie

Produkcja produktów, testy jakości, opakowanie jest na tym etapie. Dlatego menedżer zorganizuje wszystkie czynności związane z produkcją produktu, a następnie zaplanuje ich dostawę.

 • Dostarczanie

Przyjmowanie zamówień klientów, planowanie dostaw, fakturowanie i otrzymywanie płatności jest na tym etapie. Ponadto wszystko musi być skoordynowane, aby zmniejszyć liczbę błędów ludzkich.

 • Powracający

Zarządzanie wszystkimi wadami i niechcianymi towarami oraz zapewnienie ich zwrotu do fabryki.

 • Włączanie

Menedżer upewni się, że wszystko jest zgodne z przepisami. Obejmują one głównie projektowanie produktów, zasoby ludzkie, finanse, sprzedaż i zapewnienie jakości.

 

Rozdział-3: Kluczowe zagadnienia w łańcuchu dostaw

Istnieje kilka poważnych problemów, jeśli chodzi o łańcuch dostaw. Jasne, wszystko wygląda na proste i łatwe w utrzymaniu. W rzeczywistości łańcuch dostaw boryka się z wieloma kwestiami, co kosztuje przedsiębiorstwa sprawiedliwy udział w przychodach.

 

 

Zobaczmy, jakie to są problemy, dobrze?

 

 • Globalizacja

Tak, globalizacja. Mimo że globalizacja połączyła światową gospodarkę, nadal przetwarza poważne zagrożenie dla zarządzania łańcuchem dostaw. W rzeczywistości globalizacja prowadzi wiele firm do outsourcingu działalności z innych krajów.

Przede wszystkim, aby zmniejszyć wszystkie koszty w całym łańcuchu dostaw, wiele przedsiębiorstw zmienia swoją działalność w krajach, w których koszty pracy są tańsze. Ponadto kraje te pomagają, ponieważ oferują niższe podatki i niższe koszty transportu. Tak więc dla wielu krajów outsourcing nie oznacza tak naprawdę tylko jednego kraju; może to obejmować wiele razy.

Jednak outsourcing nie tylko zwiększa poziom produkcji, ale także zwiększa system zaopatrzenia firm. Ponadto rozrzucenie dostaw na całym świecie komplikuje ten proces.

Dlatego teraz firmy muszą radzić sobie ze współpracą i koordynacją z wieloma podmiotami za granicą. Dotyczy to głównie logistyki, magazynowania i produkcji. Co więcej, muszą również zapewniać klientom produkty z szybką dostawą, mimo że cały system jest dość złożony.

Ostatecznie przedsiębiorstwa muszą również zachować widoczność na każdym etapie, aby każdy etap ich linii produkcyjnej był jak najbardziej wydajny..

Po drugie, gdy przedsiębiorstwa rozszerzają swoją sprzedaż na rynek globalny, muszą lokalizować swoje produkty, aby lepiej przyciągać klientów. Ponadto proces ten wymaga znacznego poziomu zmian w systemie i dostosowania się do różnych preferencji i kultur.

Dlatego nieodłączne ryzyko utraty widoczności, kontroli i właściwego zarządzania jest nieuchronne. Co więcej, dzieje się tak tylko wtedy, gdy aplikacje nie są zintegrowane. Będzie to więc wymagało zróżnicowanych systemów zarządzania danymi w innej lokalizacji.

 

Przykład

Wielu producentów w Azji używa poczty elektronicznej lub faksu do komunikacji ze swoimi partnerami handlowymi. Z drugiej strony dostawcy w Europie i Ameryce Północnej od wielu lat korzystają z EDI. Jednak w miarę dojrzewania technologii rynki mogą całkowicie pominąć EDI i skupić się na bardziej podejściu do komunikacji ze sterownikami API. Przypomina to pomijanie telefonów stacjonarnych, gdy zaczęły pojawiać się telefony komórkowe.

Aby więc wyprzedzić grę, musisz wiedzieć, czy możesz sprostać tym wyzwaniom w łatwy sposób, czy nie. Niestety nie ma innego sposobu, aby wyprzedzić konkurencję.

 

 • Gwałtowne zmiany na rynku

Zachowanie konsumentów zależy od wielu czynników, takich jak aspekty osobiste, społeczne, kulturowe i psychologiczne. Co więcej, na te rzeczy zawsze ma wpływ rewolucja technologiczna i globalizacja.

Media społecznościowe sprawiają, że konsumenci dostosowują się do nowych wynalazków. Z drugiej strony wywiera również presję na przedsiębiorstwa, aby opracowały odpowiednie produkty i sprawiły, że będzie to interesujące i zabawne. Tak więc marketing w mediach społecznościowych nie jest wcale taki wspaniały, jak się wydaje, ponieważ teraz jest więcej konkurencji niż kiedykolwiek.

Podobnie jak globalizacja, szybkie zmiany na rynku powodują wiele problemów w łańcuchu dostaw.

Po pierwsze, teraz produkty mają krótszy okres przydatności do spożycia, ponieważ zapotrzebowanie rynku stale się zmienia. Co więcej, to sprawia, że ​​przedsiębiorstwa znajdują się w zalewie, gdzie od czasu do czasu musiałyby projektować lub opracowywać nowe produkty.

Muszą jednak również upewnić się, że całkowity koszt produkcji pozostanie niski, ponieważ nikt nie jest w stanie przewidzieć, jak długo ten produkt będzie poszukiwany.

W rzeczywistości zwykle wymaga to elastycznej opcji łańcucha dostaw, co jest dość trudne. Ponadto łańcuch dostaw zawsze musi być przygotowany na rozwój nowego produktu. A to zajmuje dużo czasu i zasobów związanych z zarządzaniem.

 

 • Funkcje i prognozowanie

Po drugie, przedsiębiorstwa muszą nie tylko oferować nowe produkty, ale także dodawać funkcje do już istniejących. Aby to zrobić, muszą dostosować nowszą linię produkcyjną w łańcuchu dostaw. Co więcej, powoduje to, że więcej zasobów musi opracować przyjazny kosztowo projekt łańcucha dostaw.

Wreszcie, przy tak szybkich zmianach rynków, teraz przedsiębiorstwa również muszą prognozować swoje zapotrzebowanie na produkty. Oczywiście prognozowanie na zmieniającym się rynku jest dość trudne. Jeśli jednak nie są precyzyjne, mogą stanąć w obliczu zmniejszenia przychodów.

Dlatego łańcuch dostaw musi być elastyczny, aby dobrze reagować w przypadku spadków i skoków popytu.

Zanim firmy będą mogły przewidzieć zapotrzebowanie, muszą mieć dostęp do wszystkich dostępnych danych o konsumentach i ich łańcuchu dostaw. Na przykład, jeśli ich rzeczywisty czas jest krótszy niż czas realizacji, muszą mieć więcej zapasów, aby zarządzać nadwyżkami zapasów. Ostatecznie zwiększyłoby to koszty i wpłynęłoby również na inne poziomy.

Dlatego też sprzedawcy detaliczni muszą odpowiednio zharmonizować dane, aby zapewnić możliwie najlepsze zarządzanie łańcuchem dostaw.

 

 • Zgodność i jakość

Oprócz zmiany zachowań konsumentów media społecznościowe koncentrują się również bardziej na towarach wysokiej jakości. Dlatego teraz konsumenci oczekują wyjątkowej jakości w niższym przedziale cenowym. Według niedawnego badania konsumenci czytają recenzje, informacje zwrotne i komentarze przed zakupem jakiegokolwiek produktu lub usługi. Co więcej, powoduje to również wzrost aktywności na platformach społecznościowych.

Co więcej, nie tylko zwiększyło to oczekiwania, ale także zwiększyło szkody związane z wycofywaniem się przedsiębiorstw w łańcuchu dostaw. Dlatego teraz wszystkie przedsiębiorstwa są pod presją tworzenia spójnych, wysokiej jakości produktów.

Tak, z pewnością mogą to zrobić, jeśli sprawdzą jakość na każdym poziomie łańcucha dostaw, takim jak zaopatrzenie, produkcja, pakowanie, transport i obsługa produktu. Jednak gdy każdego dnia chodzi o tysiące produktów, utrzymanie tego staje się trudnym zadaniem.

Oprócz jakości produktu istnieje jeszcze jedna kwestia zwana zgodnością. Wszystkie przedsiębiorstwa muszą upewnić się, że spełniają międzynarodowe i lokalne przepisy dotyczące pakowania, produkcji, wysyłki i obsługi produktu.

Ponadto zwiększa to ich ogólne obciążenie pracą, w ramach której muszą przygotować materiały dotyczące zgodności, takie jak licencje, pozwolenia i certyfikaty. Dlatego dla wielu firm może to być dość przytłaczające i skomplikować projekt ich łańcucha dostaw.

Różne pojawiające się technologie, takie jak IoT, blockchain lub inteligentne opakowania, mogą pomóc zmienić skomplikowane sposoby. Ale firmy muszą dbać o to ostrożnie lub wiedzieć, jak ostrożnie się z nimi obchodzić. Co więcej, ponieważ ich 20-letni kanał sieciowy nie nadaje się do wykorzystywania dużych zbiorów danych i mikrousług, musieliby sobie z tym obchodzić ostrożnie.

 

 • Brak przejrzystości

Pamiętasz, jak wcześniej podaliśmy przykład tworzenia laptopów? Większość tych składników pochodzi w zasadzie z rynków azjatyckich. Ponieważ jesteś konsumentem, tak naprawdę nie znasz prawdziwej wartości każdego z tych składników, prawda??

Jednak brak przejrzystości to zupełnie inna kwestia w łańcuchu dostaw. Jeśli znajdziesz wadliwą część w swoim produkcie, absolutnie niemożliwe staje się dokładne określenie, skąd pochodzi wadliwa część lub jaki podmiot był za nią odpowiedzialny..

Wiesz co, zobaczmy przykład, aby zobaczyć, jak to naprawdę może być niebezpieczne i jak poważne jest to niebezpieczeństwo.

 

Przykład

W 2006 roku w USA był wielki problem. Epidemia E-Coli zaczęła się rozprzestrzeniać, a winowajcą był szpinak. Ponadto dotknęło 199 osób, wśród nich było 22 dzieci w wieku do 5 lat. Ponadto u 31 z nich wystąpił jakiś rodzaj choroby nerek, a 3 z nich zmarło..

A to wszystko stało się tylko dzięki szpinakowi. W rezultacie cały przemysł spożywczy wpadł w chaos. Co więcej, zaczęli szukać źródła tego zainfekowanego szpinaku, aby powstrzymać jego dalsze rozprzestrzenianie się.

Więc ludzie zaczęli całkowicie powstrzymywać szpinak. W końcu znalezienie źródła zajęło FDA w sumie 2 tygodnie z rzędu, a przez te dwa tygodnie cała branża pozostawała zamknięta. Czy możesz sobie wyobrazić stratę lub złe zarządzanie, które to spowodowało?

Nie wspominając o tym, że źródło pochodziło tylko od jednego dostawcy i jednej partii. Co więcej, w przypadku tej jednej partii cały system zatrzymał się. Co więcej, w tym czasie wielu rolników zostało bez grosza przy duszy z powodu blokady.

Dlatego system pilnie potrzebuje pełnej przejrzystości. Dlatego łatwo jest ustalić źródło problemu, zanim wpłynie to na wszystko inne.

Właściwy mechanizm śledzenia mógłby przejść długą drogę w łańcuchu dostaw.

 

 • Korupcja

Problem z prawidłowym prowadzeniem łańcucha dostaw polega na tym, że trzeba ufać każdej osobie, aby odpowiednio wykonywała swoją pracę. Co więcej, musisz również upewnić się, że wszyscy traktują protokoły łańcucha dostaw właściwie i nikt nie gra źle.

Jednak całkiem normalne jest założenie, że nie każda osoba w łańcuchu dostaw będzie godna zaufania. W większości przypadków ludzie są podatni na korupcję, więc teraz będziesz musiał również radzić sobie z problemami wewnętrznymi.

Istnieje wiele przypadków korupcji, które mogą powodować zachmurzenie całego systemu łańcucha dostaw. Zobaczmy, czym one są –

 

Możliwe scenariusze korupcji

Ktoś w łańcuchu dostaw może preferować niektórych dostawców, nie widząc innych aplikacji. Ponadto mogą również nalegać na dostawcę, aby powiedział, że może spełnić specyfikacje. Jednak może wcale tak nie być.

Wyobraź sobie, że musisz rozszerzyć swoje linie produktów, a do tego potrzebujesz pewnych komponentów. Mogłaby zaistnieć sytuacja, w której tylko jeden dostawca oferuje te komponenty; jednak na początku mógł być podejrzaną osobą.

Relacje osobiste mogą również wpływać na proces podejmowania decyzji w łańcuchu dostaw. W przypadku zamówień mogą być korzystne dla stron, z którymi łączą je osobiste relacje.

Czasami dostawca może cię oszukać w oparciu o twoje wymagania. Może potrzebujesz komponentu, który tylko oni mogą dostarczyć, w takim przypadku mogą żądać więcej niż obecne ceny.

W wielu przypadkach przekupstwo odbija się na jakości Twoich produktów. Co więcej, zły dostawca mógłby przekupić jednego z pracowników zaopatrzenia i zawrzeć z nim umowę.

W wielu przypadkach kontrole jakości produktu końcowego mogą zostać sfałszowane, aby wyglądały na wysokiej jakości, podczas gdy w rzeczywistości tak nie jest. Ponadto zdarza się to głównie wtedy, gdy pracownicy nie dotrzymali wymaganej jakości w terminie.

Innym poważnym problemem może być sytuacja, gdy pracownicy lub funkcjonariusze zaczną kraść z ekwipunku lub wymieniać się produktami podrobić bez możliwości śledzenia go z powrotem. W rzeczywistości ten scenariusz może z łatwością odbić się na twojej reputacji.

Krótko mówiąc, w Twoim łańcuchu dostaw jest wiele komponentów i elementów personalnych i nie możesz ich samodzielnie śledzić. Tutaj może pomóc blockchain dla łańcucha dostaw. Ale porozmawiamy o tym krótko.

 

 • Wysokie koszty

Oto kosztowne problemy, z którymi boryka się każda firma w całym cyklu łańcucha dostaw. Zasadniczo istnieją cztery rodzaje kosztów w łańcuchu dostaw –

 • Koszty jakości
 • Koszty zapasów
 • Koszty transportu
 • Koszty zakupu

 

Koszty jakości

Każdy produkt, który sprzedajesz, musiałby mieć określony poziom jakości. Cokolwiek mniej niż to spowodowałoby kolejne problemy po drodze. Tak więc, aby mieć pewność, że wszystkie Twoje produkty są na właściwym miejscu, musisz zatrudnić ekspertów ds. Kontroli jakości i kontrolerów. Oczywiście oznaczałoby to więcej zasobów ludzkich i więcej kosztów.

Ponadto każdy produkt, który jest poniżej Twojego poziomu jakości, zostałby zutylizowany. Więc to również zabrałoby część pieniędzy.

 

Koszty zapasów

Zapasy są jedną z kluczowych części łańcucha dostaw, ponieważ będziesz tam przechowywać wszystkie swoje produkty. Tak więc, jako przedsiębiorstwo z najwyższej półki, potrzebowałbyś ogromnej przestrzeni do przechowywania wraz z akumulacją środowiska, aby lepiej zachować jakość produktów. Co więcej, kosztowałoby to znacznie więcej.

Jednak tutaj sytuacja staje się nieco napięta. W wielu przypadkach firmy zaciągają pożyczki, aby pokryć koszty zapasów. Dlatego nie tylko muszą spłacić pożyczkę, ale teraz muszą również oddać dodatkowe odsetki.

Ponadto posiadanie zapasów bez odpowiedniego zabezpieczenia byłoby niepraktyczne. Potrzebowałbyś więc dodatkowych osób do ochrony, aby zająć się również zarządzaniem zapasami. Ponadto wiele firm ma również do czynienia z produktami skradzionymi, uszkodzonymi, przestarzałymi lub przeterminowanymi.

 

Koszty transportu

Jak już wiesz, w systemie łańcucha dostaw jest wiele punktów transportowych. Ponadto na każdym kroku potrzebny jest jakiś rodzaj transportu. To zwiększa koszty transportu. Z drugiej strony, jeśli zlecisz swoje komponenty z innych krajów, transport z tych krajów może zabrać ogromną część Twojego czeku.

W rzeczywistości tanie rozwiązania nie wystarczą, ponieważ zajmą więcej czasu, a to może spowolnić proces łańcucha dostaw.

 

Koszty zakupu

Inną oczywistą opcją wyceny są koszty zakupu. Tutaj kupujesz wszystkie komponenty od innej firmy w zamian za pieniądze. W zależności od wymagań i komponentów koszt może się różnić.

Co więcej, jeśli twój komponent jest dość rzadki lub tylko kilku dostawców może je zaoferować, wówczas koszty wzrosną znacznie bardziej niż wartość rynkowa. Ponadto, jeśli jesteś dużą firmą, nie możesz osobiście udać się do dostawcy i kupić materiałów.

W końcu będziesz zatrudniać oficerów, którzy zajmą się tym za Ciebie. Więc nie tylko będziesz wydawać pieniądze na zaopatrzenie, ale także będziesz płacić pensje i premie swojemu oficerowi. Co więcej, musisz ich również odpowiednio wyszkolić, zanim będą mogli wystarczająco dobrze obsłużyć pole.

 

 • Stosunkowo wolno

System zarządzania łańcuchem dostaw waluty jest dość słaby i podatny na problemy. Nie wspominając o tym, że jest zbyt powolny z powodu braku odpowiednich umiejętności zarządzania. Co więcej, ciężkie procesy uwierzytelniania, nieodpowiednie zarządzanie logistyką, biznes w różnych strefach czasowych również powodują, że cały proces jest dość regresywny.

Co więcej, sfinalizowanie płatności przy użyciu zewnętrznych metod płatności zajmuje 3-5 dni roboczych, aw tym czasie Twoje materiały i komponenty pozostają zablokowane, a linia produkcyjna opóźnia się..

 

 • Słaba obsługa klienta

Łańcuch dostaw to nie tylko wytwarzanie produktu i dystrybucja do sprzedawców detalicznych. Oznacza również właściwe zarządzanie klientami. W rzeczywistości klienci odgrywają kluczową rolę w łańcuchu, ponieważ każdy produkt jest wynikiem ich wymagań.

Tak więc, jeśli firma nie usatysfakcjonuje swojego klienta, reputacja firmy może być zagrożona. Na przykład klient otrzymał produkt niskiej jakości od renomowanej marki. Tak więc klient skontaktował się z obsługą klienta, aby uzyskać lepszą jakość za tę cenę. W takim przypadku, jeśli obsługa klienta nie może odpowiednio zaoferować odpowiednich usług, z pewnością firma straci klienta.

Tak, może się wydawać, że nie jest to rzecz dla jednego klienta, ale wyobraź sobie, że jest ich setki. Z pomocą mediów społecznościowych brak profesjonalizmu tej firmy zniknąłby w mgnieniu oka. Co więcej, w dłuższej perspektywie oznaczałoby to utratę tysięcy klientów.

Tak więc, aby wszystko było bardziej wydajne, potrzebna jest lepsza obsługa klienta. Jednak obecny łańcuch dostaw nie jest w stanie odpowiednio zaoferować tej potrzebnej funkcji.

 

Blockchain na ratunek

Jak dotąd dowiedzieliśmy się, że łańcuchy dostaw są jedną z kluczowych części Twojej firmy. Nie ma więc sposobu, aby ominąć problemy, z którymi boryka się łańcuch dostaw. Ponadto obecny łańcuch dostaw jest podatny na błędy i nie jest w stanie nadążyć za wymaganiami konsumentów.

Jak więc uzyskać w tym większą efektywność?

Cóż, w tym miejscu do gry wchodzi blockchain dla łańcucha dostaw.

Łańcuch dostaw i blockchain idą ręka w rękę, a my powiemy Ci, jak to zrobić. Ale najpierw, jeśli masz niejasne pojęcie o technologii blockchain, po prostu czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na jej temat.

Blockchain to rozproszony i zdecentralizowany niezmienny system księgowy. Tutaj księga przyjmuje postać bloku łańcucha, z którego każdy jest połączony z poprzednim i następnym blokiem, aby zlokalizować dokładną pozycję, w której został dodany.

Nie wspominając o tym, że każda pojedyncza informacja w tych blokach jest zaszyfrowana kryptograficznie, a także opatrzona datą. Ponadto w zarządzaniu całym procesem nie bierze udziału żaden organ centralny, ale grupa użytkowników, którzy z niego korzystają.

Widzisz więc, że korupcyjna część łańcucha dostaw już zniknęła w schemacie łańcucha dostaw.

Jednak trzy główne właściwości blockchain sprawiają, że jest on tak nieodparty dla łańcucha dostaw i partnerstwa blockchain. Zobaczmy, czym one są –

 • Przezroczystość
 • Niezmienny
 • Decentralizacja

Oczywiście są też inne funkcje, ale te trzy główne cechy są bardzo solidne dla łańcucha dostaw i kombinacji łańcucha bloków. Dlatego teraz zobaczysz, jak blockchain dla schematu łańcucha dostaw może mieć znaczenie.

 

 • Decentralizacja

Zacznijmy od decentralizacji. To podstawowa koncepcja technologii blockchain. W rzeczywistości oznacza to, że jakiekolwiek informacje w księdze nie będą miały wyłącznego właściciela, ale wszyscy w sieci będą jej częścią.

Problem z łańcuchem dostaw waluty polega na fałszowaniu danych. Ponadto kierownicy ds. Zamówień i dostawcy nie zawsze są w 100% zaufani i uczciwi. Ponadto fałszują dane i nie ma sposobu, aby udowodnić, że nie są one autentyczne.

Jednak dzięki blockchain dla łańcucha dostaw ta koncepcja fałszowania dawno zniknie.

Gdyby wszystko w łańcuchu dostaw było widoczne dla wszystkich, nikt nie byłby w stanie posiadać żadnych danych. Jednak musisz się zastanawiać, że nawet to, że nie są właścicielami danych, może ich powstrzymać przed ich zmianą?

Cóż, jest do tego inny blockchain dla funkcji łańcucha dostaw. Zobaczmy, co to jest.

 

 • Niezmienność

Cóż, niezmienność w łańcuchu bloków dla łańcucha dostaw zwykle oznacza, że ​​nikt nie może go manipulować. Ponadto żadne informacje dodane do księgi nie mogą zostać zmienione.

Wyobraź sobie, jaką wartość dodałoby to w łańcuchu dostaw. W rzeczywistości blockchain dla łańcucha dostaw działa w ten sposób, że nikt nie może zmienić żadnych danych po ich wprowadzeniu. Jednak w przypadku błędów prywatny łańcuch bloków dla łańcucha dostaw może zaoferować zmianę.

Ale w każdym przypadku transakcja musi zostać zweryfikowana, a użytkownicy sieci będą nad tym wyłączną kontrolę. Nawet jeśli ktoś próbuje zmienić dane przez włamanie, spowodowałoby to efekt lawiny, co natychmiast zaalarmowałoby władze. Dlatego nie ma możliwości włamania się do systemu przez jakąkolwiek siłę wewnętrzną lub zewnętrzną.

Czas przejść do ostatniej, ale najważniejszej cechy schematu łańcucha dostaw.

 

 • Przezroczystość

Dzięki przejrzystości łańcuch dostaw i system blockchain mogą wyróżniać się na najwyższym poziomie. Tak, prywatne łańcuchy bloków zapewniają prywatność, której potrzebujesz; zapewnia jednak również przejrzystość. Oznacza to, że ludzie w sieci będą odpowiedzialni za swoje działania.

Cokolwiek dzieje się w sieci, jest widoczne dla wszystkich lub widoczne wybiórczo. Tak więc ludzie mogliby zobaczyć, co robi inna osoba. Jednak w przypadku przedsiębiorstwa system jest nieco inny, ponieważ daje większą władzę osobom o wyższym autorytecie. Ze względu na charakter przedsiębiorstw, które sprawiają, że kanał publiczny byłby znacznie trudniejszy w obsłudze.

Tak więc działałby jako wewnętrzny system sieciowy z przejrzystością wśród pracowników firmy. W ten sposób tworzysz solidny łańcuch dostaw i duet blockchain.

 

Przeczytaj więcej o historii technologii Blockchain.

 

Rozdział-4: Korzyści z decentralizacji zarządzania łańcuchem dostaw

Jeśli wdrożysz blockchain do zarządzania łańcuchem dostaw, możesz poprawić ogólną wydajność na wiele sposobów. W rzeczywistości zarządzanie łańcuchem dostaw wymaga dużej koordynacji w systemie danych. Kiedy system działa wolno, brak zarządzania w różnych lokalizacjach, a przychody spadają, wtedy blockchain w łańcuchu dostaw jest światłem nadziei.

Możesz łatwo zmienić starsze struktury za pomocą przykładów łańcucha dostaw blockchain i cieszyć się łatwym i szybkim udostępnianiem informacji. Ponadto będziesz w stanie zapobiegać fałszerstwom i zwiększyć ogólną satysfakcję klientów.

Ponadto blockchain dla łańcucha dostaw istnieje po to, aby pozbyć się zbędnej biurokracji i doskonale pomagać w ograniczaniu niepotrzebnych zasobów. Dlatego łatwo jest po prostu przeprojektować nowy łańcuch dostaw i schemat łańcucha bloków bez żadnych problemów.

W każdym razie teraz przyjrzymy się zaletom blockchain w zarządzaniu łańcuchem dostaw i zobaczymy, jakie korzyści oferuje.

 

 • Przezroczysty system księgi

Blockchain w łańcuchu dostaw pomaga zapewnić bardziej przejrzysty dostęp w każdej operacji łańcucha dostaw. Ponadto za każdym razem, gdy jakikolwiek produkt przechodzi z punktu A do punktu B, zostanie zarejestrowany w księdze. Krótko mówiąc, stworzyłoby to ścieżkę od miejsca, w którym doszło do cięcia wstępnego, z punktu A do punktu B. Ponadto przedsiębiorstwa mogą wykorzystać to w przypadku wycofania.

Z drugiej strony, korzystając z tych klientów, będą dokładnie wiedzieć, gdzie powstał produkt i ostatecznie będzie to przejrzysta platforma. Pomoże to również w utrzymaniu odpowiedzialności innych osób za wszelkie błędy, które mogły popełnić w księdze głównej.

 

 • Śledzenie w czasie rzeczywistym

Przejrzystość zapewnia możliwość śledzenia w czasie rzeczywistym. Tak, dzięki blockchain do zarządzania łańcuchem dostaw możesz śledzić swoje produkty w czasie rzeczywistym! Co więcej, możesz również wiedzieć, w jakim są stanie, i dokładnie określić ich lokalizację, gdy są w ruchu.

Na przykład wyobraź sobie, że zamówiłeś materiały od dostawcy, gdy dostawca dołącza chipy RFID do produktów, dzięki czemu będziesz dokładnie wiedzieć, w jakim są stanie lub lokalizacji..

Zarządzanie łańcuchem dostaw może następnie śledzić to na swoim komputerze, korzystając z przykładów łańcucha dostaw blockchain. Co więcej, dzięki temu mogą oszacować, ile czasu zajmie dostarczenie materiałów do fabryki.

Gdy już tu są, mogą śledzić proces produkcji i sprawdzać środowisko zapasów, kiedy tylko zechcą. Nie będą więc musieli nawet osobiście wkraczać tam, aby wiedzieć, co dokładnie dzieje się na linii produkcyjnej, korzystając z przykładów łańcucha dostaw w łańcuchu bloków..

 

 • Szybsze transakcje

Kolejna wielka zaleta blockchain dla schematu łańcucha dostaw. W rzeczywistości dużo trzeba czekać, aby otrzymać zapłatę na różnych poziomach łańcucha dostaw. Ale z blockchainem dla schematu łańcucha dostaw byłby to bułka z masłem.

Przykłady łańcucha dostaw Blockchain mogą potencjalnie pobić rekord transakcji Visa co sekundę, który wynosi 10 547. Szybkość to jedna z lukratywnych cech każdego systemu płatności, a dzięki przykładom łańcucha dostaw w łańcuchu blokowym wszystko jest w jednym miejscu.

W rzeczywistości im szybszy jest łańcuch bloków dla platformy łańcucha dostaw, tym lepiej może ona przetwarzać wszystkie transakcje. Krótko mówiąc, blockchain w łańcuchu dostaw ma największy potencjał do skalowania niż typowy system Web 2.0.

Kolejnym wielkim faktem dotyczącym łańcucha bloków jest zarządzanie łańcuchem dostaw, to opcje mikropłatności. Dlatego wysyłasz nie tylko duże kwoty, ale także mniejsze kwoty w zaledwie kilka sekund! Jakie to jest świetne?

 

 • Trustless Chain

Następnie pojawia się nieuzasadniona korzyść z łańcucha bloków w zarządzaniu łańcuchem dostaw. W rzeczywistości zarządzanie łańcuchem dostaw musi ufać, że produkt będzie autentyczny i dostarczy w określonym czasie. Jednak dzięki blockchain w systemie łańcucha dostaw możesz to wiedzieć na pewno.

Nie ma więc potrzeby okazywać ślepego zaufania jakimkolwiek imprezom. Ponadto w przypadku płatności wiele firm pozostaje w całkowitej niepewności, czy otrzymają płatność. Jednak blockchain w systemie łańcucha dostaw obejmuje inteligentną integrację kontraktów. Inteligentna umowa zautomatyzuje proces płatności po zrealizowaniu dostawy.

Dlatego firmy mogą raz na zawsze odetchnąć od całej niepewności.

Proces ten można zintegrować na różnych poziomach łańcucha dostaw. Na przykład sprzedawcy mogą go używać do płacenia producentom, a konsumenci mogą go używać do płacenia sprzedawcy.

 

 • Certyfikacja produktu

Certyfikacja produktu jest koniecznością, jeśli chodzi o łańcuch dostaw. W jaki inny sposób producenci mogą udowodnić, że produkt jest autentyczny i nie jest podróbką? Tutaj wkracza blockchain do zarządzania łańcuchem dostaw.

Pracownicy mogą korzystać z przykładów łańcucha dostaw blockchain, aby certyfikować wszystkie produkty w każdej branży. Ponadto może pomóc dowiedzieć się, czy produkt został zastąpiony podróbką, czy nie. Ponadto konsument może łatwo sprawdzić na platformie łańcucha dostaw blockchain i mieć pewność, że produkt jest autentyczny.

Każdego roku miliony pieniędzy są marnowane w wyniku oszukańczych działań i podrabiania produktów. Jednak dzięki blockchain do zarządzania łańcuchem dostaw w końcu by się skończył.

 

 • Większe bezpieczeństwo

Łańcuch dostaw musi być maksymalnie bezpiecznym miejscem. Z pomocą blockchaina do zarządzania łańcuchem dostaw, teraz naprawdę może być bardzo bezpieczny. Ponieważ księga jest niezmienna, nikt nie może manipulować danymi. Ponadto ich wielowarstwowe protokoły bezpieczeństwa w łańcuchu dostaw i łańcuchu bloków utrzymują hakera z dala od systemu.

W rezultacie nie ma jednego punktu wejścia. Gdyby haker chciał zaatakować łańcuch bloków w systemie łańcucha dostaw, musiałby zaatakować sieć wieloma urządzeniami naraz, co jest całkiem niemożliwe. W rzeczywistości pochłania to więcej zasobów, niż faktycznie zyska, więc nie jest to tego warte.

 

 • Niższy ślad węglowy

Produkcja produktów wiąże się z dodatkową emisją dwutlenku węgla. Jednak z pomocą blockchain w systemie łańcucha dostaw zniknęłaby potrzeba zwrotu. W jaki sposób? Cóż, to dlatego, że dzięki przykładom łańcucha dostaw w łańcuchu bloków możesz dokładniej kontrolować jakość.

Dzięki temu na każdym etapie można konsekwentnie produkować wysokiej jakości wydruki. W związku z tym proces zwrotu lub recyklingu w łańcuchu dostaw drastycznie się zmniejszy. I nie tylko zwiększyłoby przychody, ale także wyeliminowałoby dodatkowy proces wytwarzania produktu. Dlatego mniejszy ślad węglowy.

Zatem blockchain dla łańcucha dostaw nie tylko zapewnia większe przychody, ale także zapewnia bardziej ekologiczną linię produkcyjną.

 

 • Mniejsze koszty

Co nie mniej ważne, obniżone koszty oferują więcej korzyści niż kiedykolwiek. W rzeczywistości głównym celem każdego zarządzania łańcuchem dostaw jest zaprojektowanie przyjaznej kosztowo linii produkcyjnej, bez względu na to, jak zmienia się rynek.

Ale dzięki blockchain w zarządzaniu łańcuchem dostaw byłoby to wreszcie możliwe. Co więcej, nie tylko obniży koszty na każdym poziomie, ale również zmniejszy liczbę błędów i zwiększy przychody. Z pomocą blockchain dla schematu łańcucha dostaw, zapotrzebowanie na wielu pośredników zniknęło.

Tak więc, dodatkowe wynagrodzenie, straty związane z niegospodarnością znikną na dobre. Wydaje się również, że proces powielania pociąga za sobą dodatkowe koszty. Dzięki przykładom łańcucha dostaw blockchain zmniejsza się powielanie.

Przy mniejszej liczbie ludzi i szybszym systemie, skutecznie obniży to wiele kosztów.

 

Rozdział 5: Przykłady użycia łańcucha dostaw Blockchain

 • Rozliczenie transakcji peer-to-peer

Transakcja peer-to-peer jest jedną z aplikacji blockchain w łańcuchu dostaw. Każda firma jest obecnie skłonna zainwestować w szybszy proces transakcyjny, który jest znaczący i ciągły. Ponadto w całej historii firmy odnotowały spadek kosztów, gdy korzystały z szybszego procesu rozliczania.

Z drugiej strony płatności transgraniczne w łańcuchu dostaw pochłaniają ponad 1,6 biliona dolarów rocznie. Nie chodzi więc tylko o transakcję peer-to-peer, ale także o poprawę przychodów. Dzięki blockchain dla łańcucha dostaw w systemie przedsiębiorstwa mogą teraz naprawdę wykorzystać korzyści.

Co więcej, nie jest zaangażowana żadna strona trzecia, co czyni ją jeszcze bardziej bezpieczną. Co więcej, płatności są zautomatyzowane dzięki inteligentnej integracji kontaktów, więc nie ma również dodatkowego ryzyka. Czego więcej możesz chcieć, prawda?

 

 • Przejrzystość audytu

Przejrzystość audytu to kolejna z aplikacji blockchain w łańcuchu dostaw. W historii zdarzały się wielkie pułapki spowodowane złymi usługami audytorskimi. Ponadto Twoja marka może być zagrożona, jeśli nie będziesz w stanie utrzymać standardów prawa. Tak więc każdy błąd w łańcuchu pociąga za sobą konsekwencje na drodze.

W każdym razie takiej sytuacji można całkowicie uniknąć, jeśli przedsiębiorstwo zacznie używać łańcucha bloków w przypadkach użycia łańcucha dostaw. Nie tylko otrzymają bezpieczną platformę do audytu procesów, ale także pozbędą się błędów. Ponadto platforma zapewnia w pełni przejrzysty obraz wszelkich nieefektywności, których można łatwo uniknąć.

Ostatecznie pomogłoby to audytorom w dokonywaniu mądrzejszych i bezpieczniejszych wyborów w całym łańcuchu.

 

 • Śledzenie informacji zwrotnych od konsumentów

W dzisiejszych czasach, dzięki mediom społecznościowym, konsumenci mogą swobodnie wchodzić w interakcje ze swoimi ulubionymi markami. Dlatego wielu konsumentów uważa, że ​​firmy theta powinny oferować produkty w sposób, który w żaden sposób nie pozostawia ich w poczuciu winy.

Chcą też, aby firmy były bardziej komunikatywne i towarzyskie w stosunku do swoich klientów. Ponadto większość tych konsumentów jest bardziej zainteresowana wydaniem pieniędzy na bardziej ekologiczną markę. Dlatego ostatecznie musisz odpowiednio śledzić opinie klientów i wiedzieć, czego chcą.

Jeśli nie skorzystasz z porady klienta, w końcu straci zainteresowanie lub poczuje się niechciany i przestanie kupować wszystkie towary.

Dzięki blockchain dla łańcucha dostaw firmy mogą śledzić wszystkie opinie klientów i pracować nad tym. Co ważniejsze, mogą wykorzystać aplikacje blockchain w łańcuchu dostaw, uzyskując więcej informacji o tym procesie.

 

 • Dokładne informacje o kosztach

Łańcuchy dostaw borykają się z wieloma błędami w zarządzaniu, jeśli chodzi o kosztorysowanie lub budżetowanie. W ten sposób jeden błąd może doprowadzić do utraty milionów dochodów. Według badań ponad 88% przedsiębiorstw stawia sobie za cel redukcję kosztów, ale tylko 17% może to zrobić.

Widzisz więc, że zarządzanie odłączonymi danymi w żaden sposób nie pomaga branży łańcucha dostaw. Dlatego blockchain do zarządzania łańcuchem dostaw byłby tutaj świetną opcją do wyboru.

Dzięki blockchain przedsiębiorstwa mogą uzyskać jedno źródło informacji, aby zebrać wszystkie dane i wykorzystać je do zarządzania swoimi informacjami księgowymi. Dlatego jest to jedna z aplikacji blockchain w zarządzaniu łańcuchem dostaw.

 

 • Lepsze dane wysyłkowe

Nie ma wątpliwości, że wpływ dokładnego systemu dostarczania ma bezpośredni wpływ na wartość marki. Ponadto jedno badanie wykazało, że ponad 89% konsumentów martwi się procesem dostawy, a 83% martwi się, że produkt zostanie uszkodzony podczas dostawy.

Nie wspominając o tym, że konsumenci nie wracają do sprzedawcy detalicznego, gdy otrzymają od niego złą dostawę. Zatem nie tylko szkodzi to wartości marki, ale także innym uczestnikom, takim jak dystrybutorzy i sprzedawcy. Jednak wiele marek nadal nie oferuje wysokiej jakości systemu dostawy, ponieważ nie ma lepszej komunikacji podczas wysyłki.

W rzeczywistości, aby zmniejszyć ten problem, aplikacje blockchain w łańcuchu dostaw mogą naprawdę pomóc. Dzięki możliwościom przeglądania w czasie rzeczywistym i właściwemu systemowi śledzenia może oferować lepsze dane dotyczące wysyłki. Dzięki temu firmy mogą komunikować się znacznie lepiej i efektywniej oraz zwiększać satysfakcję konsumentów.

 

 • Unikanie naruszenia zgodności

Koszty przestrzegania przepisów w każdym łańcuchu dostaw są wysokie, a ponadto niezwykle trudne do utrzymania. Jeśli jednak przedsiębiorstwa zignorują te koszty, może to doprowadzić do naliczenia opłat za naruszenie, które mogą spowodować znaczne zwiększenie przychodów.

W związku z obecną globalizacją firmy działają w różnych regionach. Każdy region ma własny zestaw zgodności. W rzeczywistości, utrzymując wszystkie lokalizacje w rozległym łańcuchu dostaw, mogą istnieć zasady, które wielu ignoruje.

W rezultacie zostają obciążeni ogromną grzywną i zarzutem karnym. Aby zredukować ten blockchain, aplikacje w łańcuchu dostaw mogą być świetnym rozwiązaniem. Nie jedyny blockchain może śledzić wszystkie zgodności; ułatwia to również zarządzanie. W ten sposób może pomóc w uniknięciu naruszenia zgodności, a także zapobieganiu jakimkolwiek karom pozbawienia wolności.

 

 • Pochodzenie

Pochodzenie to ogromne wyzwanie, jeśli chodzi o łańcuch dostaw. Wiele firm nie dostarcza dodatkowych informacji o autentyczności produktu. Co więcej, wielu z nich tak naprawdę nie wykorzystuje wielu zasobów, aby sprawdzić, czy surowce są naprawdę wysokiej jakości, czy nie.

W świecie, w którym podrabianie przejmuje kontrolę nad gospodarką, świadomość tego, co posiadasz, jest autentyczna, jest niezwykle ważna.

Co więcej, jest to głównie dla konsumentów, ponieważ zasługują na produkt, za który płacą. Ponieważ jednak każdego dnia produkuje się, a nawet sprzedaje ogromną większość produktów, coraz trudniej jest udowodnić, że nie są one podróbkami.

Aby uprościć sprawę, aplikacje blockchain w łańcuchu dostaw mogą bardzo pomóc. Ponadto firmy mogą zweryfikować autentyczność łańcucha bloków dla sieci łańcucha dostaw. Ponadto mogą również dodawać informacje i dowód w kodzie QR każdego wytwarzanego przez siebie produktu.

W ten sposób obie strony uzyskują proweniencję bez żadnych kłopotów.

 

Chcesz wiedzieć, jak uzyskać doskonały dowód słuszności koncepcji Blockchain? Sprawdź nasz przewodnik!

 • Brak błędu ludzkiego

W dużej branży łańcucha dostaw są dziesiątki i tysiące pracowników. Pełne wykorzystanie robotyki nadal nie jest częścią linii produkcyjnej, nie wspominając o zarządzaniu potrzebnymi ludźmi z odpowiednimi umiejętnościami. Jednak ludzie są podatni na błędy. Tak więc koniec 50 000 – 150 000 $ jest tracona z powodu prostego błędu ludzkiego.

Zasadniczo jest to spowodowane ręcznym przetwarzaniem. Nie tylko zajmuje to więcej czasu, ale jest też pełne erogennych danych. Aby pomóc w tej sytuacji, aplikacje blockchain w łańcuchu dostaw mogą usprawnić przetwarzanie danych w sieci.

Zautomatyzowane transakcje, wprowadzanie danych, prowadzenie dokumentacji, śledzenie procesu sprawiają, że łańcuch bloków dla systemu łańcucha dostaw jest lukratywną technologią. W ten sposób firmy mogą teraz zaoszczędzić miliony, jeśli zainwestują w blockchain dla łańcucha dostaw.

 

 • Bezpieczeństwo żywności

Bezpieczeństwo żywności to jedna z największych trosk każdej branży spożywczej na rynku. W rzeczywistości przemysł spożywczy musi włożyć dodatkowy wysiłek, aby chronić każdy materiał przed wszelkimi zanieczyszczeniami. Ze względu na delikatny charakter każdego materiału firmy muszą zachować szczególną ostrożność i oferować produkty wysokiej jakości.

Uważamy, że już wiesz, w jaki sposób zanieczyszczenie E. coli zepsuło cały przemysł spożywczy i pozostawiło wiele osób bez pracy. Dlatego przemysł spożywczy potrzebuje dodatkowych środków ostrożności, aby nie napotkać podobnej sytuacji.

Jednak aplikacje blockchain w łańcuchu dostaw mogą w tym pomóc. Może zapewnić lepsze śledzenie i kontrolę jakości, aby uniknąć wszelkich zanieczyszczeń. Tak więc, ogólnie rzecz biorąc, ludzie mogą uzyskać bezpieczeństwo żywności w przemyśle wytwarzanym przy użyciu technologii blockchain w łańcuchu dostaw.

 

 • Automatyzacja

Procesy automatyzacji zawsze zapewniają lepszy przepływ gotówki i zmniejszają potrzebę zaciągania dużych kredytów w banku. Tak, w tym sektorze jest wiele narzędzi do digitalizacji, ale ponad 33% producentów jest nim rozczarowanych.

Ponadto ponad 94% producentów uważa, że ​​narzędzia automatyzacji mogą naprawdę zmienić scenariusz linii łańcucha dostaw. Cóż, łącze już tam jest, świetna widoczność i automatyzacja pomogą menedżerowi osiągnąć większą prędkość danych.

W rzeczywistości aplikacje blockchain w łańcuchu dostaw są najbardziej zaawansowanymi i niezawodnymi procesami automatyzacji ze wszystkich. Korzystanie z funkcji inteligentnego kontraktu i śledzenie może zautomatyzować płatność, gdy zostaną spełnione określone zasady.

Dzięki temu każdy na platformie blockchain dla łańcucha dostaw zapewnia łatwy przepływ gotówki.

 

 • Ograniczenie liczby podrabianych produktów

4,2 biliona dolarów pirackich towarów i podrobionych produktów zniszczy światową gospodarkę. I jeszcze gorzej z tego powodu Do 2022 r. Zagrożonych będzie 5,4 mln miejsc pracy.

Chociaż kontrola celna i graniczna robią wszystko, co w jej mocy, aby zapobiec przedostawaniu się podrobionych towarów, żadna siła ludzka nie jest w stanie poradzić sobie z naturą podrobionych towarów.

Nie ma lepszego sposobu na radzenie sobie z podrabianymi towarami niż wydawanie większej liczby kodów QR, chipów RFID lub kodów NFC do śledzenia produktów. Ponadto aplikacje blockchain w łańcuchu dostaw są więcej niż w stanie poradzić sobie z obciążeniem.

Dzięki blockchain dla łańcucha dostaw przedsiębiorstwa mogą śledzić swoje dostawy i uważnie obserwować, czy ich towary są wymieniane, czy nie.

W ten sposób połączenie typu „koniec do końca” może na dobre zmniejszyć liczbę podrabianych produktów.

 

 • Egzekwowanie polityk handlowych i taryf

Egzekwowanie polityki handlowej jest poważnym problemem, gdy producent wysyła towary z innego kraju. Istnieją pewne przepisy dotyczące zawodów i wydaje się, że wiele z nich to przeoczają. Co roku różne strony kradną tajemnice handlowe o wartości ponad 200 miliardów dolarów. Samo wprowadzenie taryf nie powstrzyma tego przed kontynuacją.

Nawet jeśli przedsiębiorstwa wprowadzą taryfy, wiele z nich może po prostu przelewać towary i nakleić naklejkę „wyprodukowano w”, aby uniknąć wyższych kosztów. Dlatego wielu ekspertów uważa, że ​​aplikacje blockchain w łańcuchu dostaw pomogą egzekwować politykę handlową.

Co więcej, może również powstrzymać skradzione towary przed obniżeniem kosztów. W rezultacie blockchain dla łańcucha dostaw ponownie zabiera wygraną na poprawę.

 

 • weryfikacja tożsamości

Łańcuch dostaw wymaga odpowiedniej weryfikacji tożsamości na każdym etapie życia. W rzeczywistości w branży jest zbyt wielu pracowników, a ich ręczne śledzenie jest prawie niemożliwe. Ponadto wiele przedsiębiorstw posiada poufne informacje, które chcą chronić przed siłami zewnętrznymi. Dlatego udostępnianie dostępu tylko tym pracownikom, którzy mają odpowiednią weryfikację, jest koniecznością.

W takim przypadku blockchain do integracji łańcucha dostaw bardzo by pomógł. Technologia ta oferuje solidny proces uwierzytelniania, którego haker nie byłby w stanie złamać. W ten sposób do łańcucha mogą wejść tylko osoby posiadające odpowiednią identyfikację. Ponadto dostęp do plików mają tylko osoby z wyższymi uprawnieniami.

 

 • Zarządzanie zapasami

Wiele przedsiębiorstw często traci kontrolę nad swoimi zapasami. Oczywiście zarządzanie zapasami jest koniecznością, ponieważ pomaga wiedzieć, ile pozostało miejsca i jakie są warunki ich produktów. Brak odpowiedniego zarządzania otwiera drzwi do bardziej oszukańczych działań i złej analizy danych.

W rezultacie zarządzanie się rozpada. Dlatego blockchain do zarządzania łańcuchem dostaw może zmienić scenariusz na dobre. Ponieważ ma możliwość śledzenia towarów i zarządzania zapasami bez prac ziemnych, nikt nie może ponownie manipulować zapasami.

Ponadto pomogłoby to również w zarządzaniu okresem przydatności do spożycia produktów.

 

Sprawdź nasz Ultimate Blockchain Cheat Sheet, aby dowiedzieć się więcej o blockchain w łatwy sposób!

 

Rozdział-6: Jak może działać Blockchain w łańcuchu dostaw

Wielu z was może się zastanawiać, jak łańcuch dostaw może faktycznie działać na platformie blockchain. Aby pomóc Ci lepiej to zrozumieć, przedstawiamy hipotetyczny łańcuch dostaw i platformę blockchain. Zobaczmy, jak to działa.

Krok 1:

W tym kroku zaczniemy najpierw od spotkania idealnych partnerów biznesowych na platformie blockchain dla łańcucha dostaw. Tak więc, korzystając z blockchain na platformie łańcucha dostaw, obie strony mogą szukać swoich uwierzytelnionych dostawców lub producentów.

Ponieważ każda osoba na rynku będzie musiała okazać odpowiednią identyfikację przed uzyskaniem dostępu do sieci, nie byłoby fałszywych problemów firmowych po tym, jak dwie strony znajdą się na platformie, mogą dojść do porozumienia.

Ponadto, korzystając z inteligentnych kontraktów, producent może złożyć zamówienie w łańcuchu bloków na platformę łańcucha dostaw.

 

Krok 2:

Dostawca następnie zbiera wszystkie surowce zamówienia i przesyła swoje dokumenty testów jakości w łańcuchu bloków na platformie łańcucha dostaw. Ponadto producent sprawdza autentyczność dokumentów i rozlicza zlecenie transportu.

Gdy dostawca otrzyma potwierdzenie, oznacza cały materiał chipem RFID w celu prawidłowego śledzenia i informuje producentów. Następnie wyślą materiały i powiadomią producentów.

Dlatego obie strony będą śledzić przesyłkę w czasie rzeczywistym i upewnić się, że produkt dotrze do miejsca przeznaczenia w dobrym środowisku.

 

Krok 3:

Gdy producent otrzyma produkt, inteligentny kontrakt automatycznie zainicjuje i przekaże płatność dostawcy. Teraz nadszedł czas, aby śledzić linię produkcyjną na każdym etapie za pomocą schematu blockchain dla łańcucha dostaw.

Ponadto, korzystając z łańcucha dostaw i platformy blockchain, mogą również zobaczyć stan produktów na każdym etapie. Pozwoli im to przewidzieć, ile czasu zajmie finalizacja produktu.

Gdy gotowy towar będzie gotowy, kierownik kontroli jakości przetestuje produkty i prześle dokumenty testowe w celu właściwej walidacji. Ponadto każdy produkt otrzyma odpowiedni kod QR i chip RFID przed przeniesieniem go do magazynu.

Następnie organ będzie monitorował proces magazynowania za pomocą blockchain dla platformy łańcucha dostaw. A kiedy wszystko będzie gotowe, zainicjują kolejny inteligentny kontrakt z dystrybutorem i wyślą produkty. Dlatego wszystko będzie się działo w przykładach łańcucha dostaw blockchain.

 

Krok 4:

Na tym etapie łańcuchy dostaw przenoszą się na dystrybutorów. Po prześledzeniu przesyłki od producentów przy odbiorze, inteligentna umowa automatycznie zwolni płatność. Mogą jednak zdecydować się na przechowywanie go w swoim magazynie lub wysłanie bezpośrednio do sprzedawców detalicznych.

W każdym razie oba scenariusze wymagałyby blockchaina dla platformy łańcucha dostaw do monitorowania.

 

Krok 5:

W tym przypadku do gry wkraczają sprzedawcy. Ten sam proces śledzenia również ma tutaj miejsce. Dlatego, gdy produkty dotrą do określonych punktów detalicznych, proces płatności rozpocznie się automatycznie. Jednak blockchain na platformach łańcucha dostaw może pomóc również na inne sposoby.

Na przykład może pomóc w prognozowaniu zachowań konsumentów na podstawie analizy rynku. Tak więc, korzystając z łańcucha dostaw i platformy blockchain, sprzedawca może dokładnie wiedzieć, czego chce konsument.

Sprzedawcy detaliczni mogą również oferować użytkownikom końcowym aplikacje oparte na technologii blockchain. Pomogłoby to użytkownikowi końcowemu bezproblemowo złożyć zamówienie.

 

Krok 6:

To ostatni krok w łańcuchu bloków dla łańcucha dostaw, a użytkownik końcowy będzie miał w tym wyłączną władzę. Po pierwsze, korzystając z aplikacji, mogą śledzić swoje zamówienia w sklepach detalicznych. Po drugie, mogą zeskanować kod QR, aby sprawdzić, czy jest autentyczny, czy nie.

Wreszcie, jeśli napotka jakiekolwiek problemy, może bezpośrednio złożyć skargę do obsługi klienta za pomocą aplikacji i uzyskać zwrot pieniędzy lub wymienić produkt. Widzisz więc, że przykłady łańcucha dostaw mogą naprawdę zmienić sposób, w jaki działa typowy łańcuch dostaw.

 

Zobacz, jak Blockchain rewolucjonizuje finansowanie handlu!

 

Rozdział-7: Popularne korporacyjne łańcuchy bloków odpowiednie dla łańcucha dostaw

 

OK, więc na rynku jest wiele korporacyjnych łańcuchów bloków. Jednak nie każdy z nich nadaje się do łańcucha dostaw. Istnieje również wiele przedsiębiorstw wdrażających blockchain. Specjalnie dla Ciebie wybraliśmy popularny łańcuch bloków dla przedsiębiorstw. Zobaczmy więc, czym one są –

 • Hyperledger

Zacznijmy od jednego z głównych graczy na rynku. Hyperledger jest więcej niż zdolny do obsługi wszelkiego rodzaju przypadków użycia. Tak więc, jeśli chodzi o łańcuch dostaw, może oferować lukratywne funkcje. Firmy łańcucha dostaw Blockchain mogą łatwo zintegrować Hyperledger ze swoimi istniejącymi starszymi sieciami.

Hyperledger jest produktem Linuksa i powstał z 2016 roku. Co więcej, wydaje się, że Hyperledger ma pod swoimi skrzydłami wiele kolaboracji – dokładnie 185. Co więcej, najlepszą częścią tej platformy blockchain jest to, że oferuje dziesięć różnych projektów, które oferują określone cechy.

Firmy zajmujące się łańcuchem dostaw mogą więc po prostu wziąć wszystko, czego potrzebują. Teraz wystarczy o Hyperledger. Zobaczmy, co oferuje w blockchain do zarządzania łańcuchem dostaw.

 

Co to oferuje?

Dozwolona sieć Blockchain

Przede wszystkim firmy łańcucha dostaw blockchain mogą z łatwością korzystać ze swojej platformy, na którą uzyskali zezwolenie. W rzeczywistości platforma z uprawnieniami zapewnia, że ​​każdy użytkownik w sieci będzie miał uwierzytelnioną tożsamość.

Co więcej, najlepsze jest to, że każda osoba w sieci byłaby wtedy wiarygodna za wszelkie popełnione przestępstwa. Dzięki temu możesz je łatwo zlokalizować, jeśli coś wydaje się podejrzane na platformie łańcucha dostaw.

 

Wysoka skalowalność i wydajność

Hyperledger oferuje wszystkim firmom łańcucha dostaw blockchain architekturę modułową. Co więcej, ta modułowa architektura pomaga skalować w dużych ilościach i dzieli proces transakcyjny.

Dlatego otrzymujesz ogromne przyspieszenie. Tak więc ogólna wydajność łańcucha bloków w łańcuchu dostaw znacznie się zwiększa.

 

Dostępność danych prywatnych

Istnieją pewne poufne informacje, które firmy łańcucha dostaw blockchain chcą zachować dla siebie. Jednak dzięki technologii blockchain Hyperledger dla platformy łańcucha dostaw możesz to zrobić!

Poufne pliki pozostają ukryte dla wszystkich i tylko uwierzytelniony użytkownik ma do nich dostęp. Tak więc każdy zobaczy informacje, które musi znać.

 

Bogate zapytania

W rzeczywistości firmy łańcucha dostaw blockchain miałyby trudności ze zrozumieniem języka kodowania. Cóż, nie każdy biznesmen jest programistą, prawda? Aby im pomóc, Hyperledger oferuje bogate języki zapytań, które pomagają im łatwo wyszukiwać cokolwiek w księdze. W ten sposób pomaga platforma blockchain dla łańcucha dostaw!

 

Wtykowa architektura

Możesz podłączyć i odłączyć dowolną funkcję w łańcuchu bloków dla sieci łańcucha dostaw. Ponadto pomaga zwiększyć elastyczność firm zajmujących się łańcuchem dostaw.

 

 Sprawdź teraz nasz przewodnik dotyczący interoperacyjności Blockchain!

 

 • Enterprise Ethereum

To kolejny blockchain przedsiębiorstwa odpowiedni dla łańcucha dostaw. Firmy łańcucha dostaw Blockchain muszą mieć kopię zapasową, ponieważ są nowością w tej technologii. I tak, Enterprise Ethereum pomoże im pod każdym względem.

Ponadto, jeśli opracujesz nowy rodzaj łańcucha bloków dla platformy zarządzania łańcuchem dostaw opartej na Ethereum, oficjalnie Cię certyfikują. Podobnie jak Hyperledger, są dużym przedsiębiorstwem z ponad 250 członkami.

Zasadniczo mają dwa rodzaje platform, zarówno publiczną, jak i prywatną. W prywatnym możesz inicjować transakcje w ramach prywatnego łańcucha.

 

Jaka jest ich wizja?

Otwarta platforma

Ich główną wizją jest zaoferowanie otwartej platformy dla wszystkich firm działających w łańcuchu dostaw. Co więcej, chcą również ustalić, że nie oferują produktu, ale standard tworzenia łańcucha bloków do zarządzania łańcuchem dostaw.

 

Autorytatywny dostęp

Enterprise Ethereum pomoże wszystkim firmom zajmującym się łańcuchem dostaw w łańcuchu dostaw w opracowaniu i wytycznych operacyjnych dla dowolnych projektów Ethereum. Tak więc, jeśli uruchomisz łańcuch bloków do procesu zarządzania łańcuchem dostaw, przyjrzą się rozwojowi. Dlatego od samego początku będziesz mieć dostęp do najlepszego wsparcia technicznego.

 

Zapewnij wsparcie rządowe

Projekty Blockchain napotykają głównie problemy z rządami. Jednak z Enterprise Ethereum blockchain dla łańcucha dostaw po Twojej stronie, nie będziesz musiał się o nic martwić. Ponadto EE zajmie się wszystkimi kwestiami technicznymi całkowicie dla firm łańcucha dostaw blockchain.

 

Uzyskaj lukratywne funkcje z domeny publicznej

Istnieje również publiczny łańcuch bloków Ethereum. Tak więc wszelkie zmiany w domenie publicznej wpłyną również na prywatne. Ponadto łańcuch bloków dla firm łańcucha dostaw może przyjmować głównie funkcje, których potrzebują. Tak więc żadna dodatkowa funkcja nie spowolni blockchain dla platformy zarządzania łańcuchem dostaw.

 

Opracowywanie standardów

EE będzie wykorzystywać wszystkie standardy z poprzedniej publicznej platformy blockchain, która działa od 2015 roku. Ponadto firmy łańcucha dostaw blockchain mogą uzyskać lepszą wersję przedsiębiorstwa Ethereum.

 

 • Corda

Corda R3 jest w rzeczywistości komercyjną wersją oprogramowania Corda. Co więcej, jest to oprogramowanie typu open source, przeznaczone głównie dla użytkowników korporacyjnych blockchain. Krótko mówiąc, jeśli chcesz uzyskać blockchain dla łańcucha dostaw, który obraca się wokół jakości usług lub infrastruktury sieciowej, to Corda jest najlepszym rozwiązaniem.

Rozpoczęła swoją podróż w 2015 roku i obecnie liczy ponad 200 członków. Jednak Corda jest przeznaczona głównie dla organizacji finansowych. Ale zaczynają się rozszerzać na inne sektory, w tym łańcuch dostaw.

 

Co oferuje Corda Enterprise?

Zapora aplikacji

Jedną z najlepszych funkcji łańcucha blokowego Corda jest zapora sieciowa aplikacji. Ponadto ta zapora aplikacji będzie oferować obsługę łańcucha bloków dla schematu platformy łańcucha dostaw. Ponadto zapora aplikacji obsługuje odpowiednie uprawnienia.

Tak więc, w pewnym sensie, gdy jakakolwiek strona trzecia próbuje dostać się do łańcucha bloków platformy łańcucha dostaw, natychmiast ją odrzuci. Ponadto użytkownicy będą mieć odpowiednie umiejętności, aby uzyskać kontrolę nad zarządzaniem dostępem. Dzięki temu każdy użytkownik może samodzielnie opiekować się siecią.

Pewnie się zastanawiasz, że to świetnie, ale jak mam się komunikować ze światem zewnętrznym? Cóż, to proste, sieć nie pozwala intruzom, ale nie ogranicza użytkownikom dostępu do danych zewnętrznych. Aby upewnić się, że nikt nie może naruszyć kanału, oferują dodatkowe środki bezpieczeństwa.

Widzisz więc, że Corda może być doskonałą platformą dla blockchain do zarządzania łańcuchem dostaw.

 

Czy są jakieś funkcje?

Nie tylko zapora ogniowa, ale także więcej funkcji dla każdego łańcucha bloków dla schematu łańcucha dostaw. Tak więc Corda zapewni Ci wszystkie narzędzia, których kiedykolwiek będziesz potrzebować do optymalizacji środowiska IT. Dzięki temu uzyskasz opcje monitorowania, zarządzanie, procedury przywracania i wysoką dostępność. Ponadto uzyskasz również zaawansowane węzły, obsługę klienta i harmonogramy wydań.

Niemniej jednak łańcuch bloków Corda dla łańcucha dostaw obsługuje również bazy danych Oracle i SQL. Dlatego programiści mogliby łatwiej go zintegrować.

 

 • Kworum

Quorum to dzieło J.P. Morgana, który wykorzystał Ethereum jako technologię root. Mimo że używał Ethereum, istnieje wiele różnic między obiema stronami. Ponadto środowisko jest wyraźnie zaprojektowane tak, aby radzić sobie ze wszystkimi naciskami przedsiębiorstw, takimi jak zarządzanie łańcuchem dostaw.

Dlatego wykorzystanie Quorum jako technologii w blockchain dla platformy łańcucha dostaw byłoby wyjątkowe.

 

Cechy Quorum

Instytucja zarządzająca węzłem

Quorum enterprise blockchain określa wyznaczony organ, a ta osoba pomaga zatwierdzić, które węzły mogą wejść na platformę. Tak więc platforma nie będzie domeną publiczną, ale pozostanie prywatna. Ponadto tylko autoryzowani użytkownicy mogą wejść do sieci. Głównie byłyby to partnerzy biznesowi i pracownicy wewnętrzni.

 

Transakcje prywatne

Najlepszą funkcją, której możesz użyć w swoim łańcuchu bloków na platformie łańcucha dostaw, są transakcje prywatne. Oznacza to, że będziesz mógł rozliczyć płatność prywatnie, a dostęp będzie miał tylko Twój partner biznesowy.

Ponadto żaden użytkownik nie może przeglądać ani uzyskiwać dostępu do historii prywatnych transakcji. Byłoby to widoczne tylko dla stron dokonujących transakcji w łańcuchu bloków platformy łańcucha dostaw.

 

Umowa poprzez głosowanie

Kolejną wspaniałą cechą Kworum jest to, że nie ma ono żadnych energochłonnych algorytmów konsensusu. Ponadto będzie uruchamiać blockchain dla platformy łańcucha dostaw na Quorumchain. To mechanizm głosowania, który umożliwia szybszą transakcję.

Ponadto algorytm przyznaje prawa głosu specjalnym użytkownikom i tylko oni mogą uczestniczyć w umowie. Tak więc otrzymasz skalowalny łańcuch bloków dla platformy łańcucha dostaw.

 

Najwyższa wydajność

Wydajność sieci łańcuchów dostaw opartych na Quorum jest znakomita. Jeśli porównasz to z innymi graczami na rynku, zobaczysz, że jest całkiem lepszy. Ponadto uzyskasz wysoki wskaźnik transakcji w swoim łańcuchu bloków dla platformy łańcucha dostaw.

 

Chcesz, aby przedsiębiorstwo oferowało usługi BAAS? Sprawdź teraz nasz przewodnik dotyczący łańcucha bloków jako usługi!

 

Rozdział-8: Firmy z prawdziwego świata używające Blockchain do łańcucha dostaw

 • De Beers

De Beers korzysta z projektów łańcucha dostaw, aby wyśledzić diamenty od górników po sprzedawców detalicznych. Obecnie udało im się już śledzić 100 wartościowych diamentów za pomocą łańcucha bloków dla platformy łańcucha dostaw. Ponadto De Beers jest jednym z największych producentów diamentów na rynku. Ponadto chcą wykorzystać platformę do weryfikacji autentyczności diamentów.

I upewnić się, że diamenty nie pochodzą ze strefy, w której są używane do przemocy. W rzeczywistości pięciu innych producentów diamentów zainwestowało w projekt pilotażowy „Tracr”.

„Tracr” jest doskonałym dodatkiem do listy projektów łańcucha dostaw blockchain. W każdym razie pięciu producentów obejmuje –

Klejnot Wenus, Rosy Blue NV, Grupa KGK, Diarough i Diacore. Niedawno do projektu dołączyła również Alrosa.

 

 • BHP Billiton

Musisz usłyszeć o BHP Billiton. Obecnie są jedną z największych firm wydobywczych na świecie. Ponadto od samego początku byli entuzjastycznie nastawieni do blockchain i są częścią dwóch dużych firm – Hyperledger i Enterprise Ethereum Alliance.

Obecnie korzystają z projektów łańcucha dostaw do rejestrowania ruchu skał w odwiertach, a także do zbierania próbek płynów w rejestrze. Ponadto używają blockchain do systemu łańcucha dostaw, aby zabezpieczyć dane w czasie rzeczywistym podczas procesu dostawy.

Istnieją również aplikacje internetowe zaprojektowane specjalnie dla dostawców. Dlatego mogą z niego korzystać i znać dokładny stan łańcucha bloków dla platformy łańcucha dostaw.

 

 • Zasiłek

Dole używa blockchain na platformie łańcucha dostaw, aby zapobiec zanieczyszczeniu żywności. W rzeczywistości Dole jest firmą spożywczą, która zaoferowała trzeźwiący opis tego, jak toksyczny stał się przemysł spożywczy, podczas gdy działają na przestarzałych metodach..

Według Dole’a uważają, że blockchain dla łańcucha dostaw jest najlepszym rozwiązaniem ograniczającym zasięg epidemii. Co więcej, uważają również, że projekty łańcucha dostaw mogą naprawdę zapewnić identyfikowalność i przejrzystość.

Dlatego współpracują z IBMs Food Trust w celu wyeliminowania zanieczyszczenia żywności w produktach spożywczych. Jednak wszystko nadal działa w fazie próbnej.

 

 • Metro i Tyson

Tyson i Subway dołączyły do ​​rozwiązania w zakresie identyfikowalności łańcucha dostaw żywności. Ponadto dostawcą jest FoodLogiQ (dostawca SAAS). Obecnie mają pilotażowy projekt, w którym kilka firm jest zainteresowanych wypróbowaniem.

Ponadto głównym celem projektów blockchain łańcucha dostaw jest poszukiwanie wyzwań i możliwości w blockchain dla rozwiązania łańcucha dostaw.

Według firm spożywczych głównym powodem uruchomienia projektu jest zapotrzebowanie klientów na pełną przejrzystość. W rzeczywistości celem jest umożliwienie klientowi wglądu w linię produkcyjną i poinformowanie go, że w łańcuchu dostaw nie są dodawane żadne chemikalia.

 

 • Nestlé i Carrefour

Największa na świecie firma spożywcza, Nestle i jeden z największych supermarketów we Francji, Carrefour, wprowadzają blockchain na potrzeby projektu łańcucha dostaw. Ponadto projekt zapewni większą przejrzystość w przemyśle spożywczym.

Według firm, przy projekcie współpracowali z IBM, a jego pełne ukończenie zajęło tylko sześć miesięcy.

W rzeczywistości oferują go tylko dla jednego produktu o nazwie Puree z Mousseline. Za pomocą aplikacji klienci mogą zeskanować kod QR i dowiedzieć się dokładnie, skąd pochodzą ziemniaki, wraz z dodatkowymi informacjami.

Dlatego jest to świetne przykłady łańcucha dostaw w branży spożywczej.

 

 • Unilever

Unilever pracuje również nad projektami blockchain łańcucha dostaw. W rzeczywistości używają projektów łańcucha dostaw do zarządzania procesem łańcucha dostaw herbaty. Według nich, obecnie uruchomili projekt blockchain, który wykorzystuje technologię do zarządzania transakcjami w łańcuchu dostaw.

Ponadto firma współpracuje z bankami i wieloma start-upami, aby śledzić plantatorów herbaty w Malawi, ponieważ są oni głównym dostawcą. Co więcej, projekty łańcucha dostaw mogą objąć także 10 000 rolników.

Kolejnym projektem Unilever jest zapewnienie przejrzystości w łańcuchu dostaw reklam cyfrowych. W tym celu korzystają ze wsparcia technicznego od IBM.

 

 • Walmart

Walmart korzysta z rozwiązania IBM w zakresie łańcucha dostaw, aby napędzać swój łańcuch bloków w ramach projektu śledzenia żywności w łańcuchu dostaw. Ponadto planują śledzić żywność od gospodarstwa do sklepu w czasie rzeczywistym w ramach projektów łańcucha dostaw blockchain.

Walmart współpracuje z IBM od dłuższego czasu, a konkretnie od 2016 roku. Co więcej, do utrzymania produkcji używali już innych projektów łańcucha dostaw. Jednak teraz zwrócą się do dostawców o zapewnienie pełnej przejrzystości w produkcji zielonych warzyw liściastych.

Ale dlaczego to robią? Głównie dlatego, że Walmart chce zaoferować swoim klientom najwyższy poziom jakości i ograniczyć wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia w żywności. Więc jakie jest lepsze rozwiązanie niż blockchain dla łańcucha dostaw, prawda?

 

 • Tomcar Australia

Tomcar Australia to firma produkująca samochody z Melbourne, która używa bitcoinów do sprzedaży i kupowania swoich produktów. To nie jest dokładnie łańcuch blokowy dla projektu łańcucha dostaw, ale jedynie sposób rozliczenia płatności na poziomie produkcji za pomocą cyfrowych pieniędzy.

Według nich 40% ich materiałów ma znaczenie w skali globalnej. Dlatego korzystanie z rozwiązania opartego na łańcuchu bloków jest dla nich znacznie bardziej odpowiednie. Co więcej, nie tylko płacą bitcoinem, ale także akceptują bitcoin jako metodę płatności od swoich klientów.

Teraz klienci mogą po prostu korzystać z platformy blockchain i kupować żądany samochód, kiedy tylko chcą.

 

 • Abu Dhabi National Oil Company

Abu Dhabi National Oil Company współpracuje z IBM nad zabezpieczeniem łańcucha bloków dla projektu łańcucha dostaw, który śledzi produkcję gazu i ropy. Ponadto ADNOC jest spółką państwową i codziennie przetwarza ponad 10,5 stóp sześciennych gazu i 3 miliony baryłek ropy naftowej..

Tak więc, jeśli chodzi o przykłady łańcucha dostaw blockchain, ten jest ogromny. Projekt pilotażowy już śledzi wartości finansowe i ilości ewoluujących transakcji bilateralnych. Według firmy, projekt może być jedyny w swoim rodzaju, ponieważ jest to pierwszy w łańcuchu dostaw gazu i ropy. Ponadto projekt jest wysoce skalowalny i może z łatwością poradzić sobie z dużym obciążeniem pracą.

 

 • Martine Jarlgaard Londyn

Jak widać, projektantka mody Martine Jarlgaard dość szybko wykorzystuje przyszłe technologie. Będzie wykorzystywać projekty blockchain łańcucha dostaw do śledzenia branży odzieżowej, aby sprawdzić, czy wszystko jest na miejscu, czy nie.

Tak więc przemysł modowy również rewolucjonizuje dzięki technologii rozproszonych rejestrów. Obecnie pilotażowy projekt łańcucha dostaw będzie się obracał wokół jej własnych kolekcji. Ponadto będzie współpracować z Provenance i inną firmą o nazwie A Transparent. Z pomocą technologii projektant mody śledzi surowce aż do gotowej odzieży.

 

 • Plantaze

Plantaze to producent wina, który zamierza śledzić produkcję wina i na stałe wyeliminować podrabiane wina. W tym celu używają pilotażowego łańcucha blokowego OriginTrail do projektu łańcucha dostaw. Obecnie pierwsza faza projektu jest już zakończona.

Zasadniczo podrabiane wina zajmują rynek od dawna, a ponad 50% z nich to podróbki. Nie tylko zwiększa problemy zdrowotne, ale także obniża wartość marki.

Dlatego korzystając z projektów łańcucha dostaw inteligentnych czujników, firma może łatwo śledzić wszystkie swoje dostawy i upewnić się, że ludzie otrzymają prawdziwy produkt.

 

 • Kahawa 1893

Kahawa 1893 to jedna z marek kawy, która zmienia sposób działania łańcucha dostaw kawy. Korzystając z usług Bext360, będą wykorzystywać blockchain do platformy łańcucha dostaw, aby śledzić pochodzenie kawy.

Ponieważ mają bardzo selektywne podejście do wyboru ziaren kawy, bardzo ważne jest, aby dostawcy dotrzymali umowy. Ponadto będą nie tylko śledzić pochodzenie, ale także przetwarzanie ziaren kawy i zarządzanie zapasami.

Co więcej, ponieważ przekazują 25% swoich dochodów na wsparcie kobiety na linii produkcyjnej, system płatności będzie również podążał za technologią blockchain.

 

 • Novartis

Novartis to szwedzka firma farmaceutyczna, która śledzi temperaturę leków za pomocą projektów łańcucha dostaw blockchain. Ponadto upewnią się, że śledzą je w czasie rzeczywistym, aby mieć pewność, że lek nie stracił ważności.

Z drugiej strony identyfikacja podrobionego produktu jest również możliwa ze względu na blockchain dla schematu zarządzania łańcuchem dostaw.

W rzeczywistości Novartis próbuje stworzyć konsorcjum, które połączy również inne branże farmaceutyczne w Europie. Ponadto połączy również inne szpitale, instytucje edukacyjne itp. Tak więc w zasadzie każdy podmiot w środowisku opieki zdrowotnej będzie używał łańcucha bloków w łańcuchu dostaw.

 

 • Anheuser-Busch InBev

Wraz z BanQu firma uruchamia platformę przejrzystości łańcucha dostaw dla Zambii. Ponadto skupi się na identyfikowalności i przejrzystości łańcucha wartości upraw manioku. Ponadto wzmocni także pozycję ponad 2000 drobnych rolników w regionie.

System zarządzania tożsamością BanQu pomoże rolnikom uzyskać większe możliwości. Dzieje się tak, ponieważ duże marki szukają usprawnienia zarządzania i zwiększenia zasięgu swoich dostawców. Ponadto za pomocą platformy browar może produkować wysokiej jakości skrobie do produkcji piwa.

Ostatecznie łańcuch dostaw i projekt blockchain odblokowują ogromną platformę dla firm piwowarskich do łatwego pozyskiwania wysokiej jakości surowców..

 

 • SOK ROŚLINNY

SAP wprowadza na rynek oparty na technologii blockchain moduł do śledzenia łańcucha dostaw, który pomoże każdej firmie śledzić jej towary od początku do końca. Obecnie współpracują z dwoma dziesiątkami firm technologicznych, farmaceutycznych i żeglugowych, aby wypróbować swój wynalazek. Jednak nadal nie wiemy, czy więcej marek korzysta z rozwiązania SAP.

Głównym ich celem jest skupienie się na przemyśle farmaceutycznym i spożywczym oraz zwiększenie wartości w zarządzaniu łańcuchem dostaw.

Wiele firm, takich jak Tate & Lyle and Natura, Naturipe Farms, Johnsonville, Maple Leaf Foods itp. Są obecnie zaangażowane w ten proces.

 

 • Rolls Royce i Airbus

Tak, niektórzy z największych producentów części do samolotów i dostawców dla przemysłu lotniczego badają teraz łańcuch dostaw i rozwiązania typu blockchain. Te firmy to Roll-Royce, Airbus, Sabre i S& Grupa. Ponadto obecnie używają rozwiązania opartego na łańcuchu bloków do śledzenia części i procesu łańcucha dostaw.

Istnieje ogromny problem z częściami transportowymi, ponieważ w większości przypadków są one kradzione lub podrabiane. Dlatego pilnie potrzebują śledzenia wszystkich dostaw, aby upewnić się, że każda część jest uwierzytelniona, ponieważ jest to kwestia bezpieczeństwa konsumentów.

 

 • Bród

Ford współpracuje z IBM nad śledzeniem surowca kobaltu od dostawców. Ponadto chcą mieć pewność, że otrzymywany kobalt jest wysokiej jakości. Ponadto nawiązali współpracę z innymi firmami, aby wspierać proces wydobywania i proces śledzenia.

Innym ważnym aspektem projektu blockchain dla łańcucha dostaw jest walidacja minerałów stosowanych przez firmy w produktach konsumenckich. W każdym razie dodadzą dane do księgi, gdy kobalt zostanie odpowiednio oznaczony i zapakowany. W ten sposób mogą naprawdę zapewnić lepszą kontrolę jakości za pomocą zdecentralizowanej platformy.

 

Sprawdź teraz nasz bezpłatny przewodnik szkoleniowy Blockchain dla przedsiębiorstw!

 

Rozdział-9: In the End

Do tej pory rozmawialiśmy o tym, czym jest łańcuch dostaw i jak działa zarządzanie nim. Co najważniejsze, wskazaliśmy na korzyści i przydatność blockchaina w zarządzaniu łańcuchem dostaw.

Aby uczynić rzeczy bardziej realnymi, wiesz, że istnieje wiele branż, które już wypróbowują tę nową technologię. Oczywiście, ponieważ blockchain jest dość nową technologią, będzie wiązać się z pewnymi problemami.

Ale korzyści z łatwością przewyższają problemy, ponieważ branża łańcucha dostaw jest bardziej zdigitalizowana. Teraz, gdy wiesz już wszystko na ten temat, nadszedł czas, aby przyspieszyć swoją grę. Mając blockchain po swojej stronie, nie będziesz już musiał zajmować się starszymi łańcuchami dostaw.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o transformacji Blockchain? Zapoznaj się z naszym poradnikiem dotyczącym transformacji Blockchain!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me