W tym artykule omówiono podstawy i historię Mastercoin – pierwszego altcoina. Dowiesz się również, jak później Mastercoin stał się Omni.

Mastercoin był pierwszym w historii rozwiązaniem dla Bitcoin 2.0, które wykorzystywało tę technologię do dokonywania bezpiecznych i chronionych transakcji. Zaowocowało to nowymi możliwościami dla branży i rynku kryptowalut. Mówiąc najprościej, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak branża kryptowalut ewoluowała w ciągu ostatnich kilku lat, musisz również dowiedzieć się, czym jest Mastercoin.

Wraz z pojawieniem się Mastercoin pojawiło się kilka innych podobnych zaawansowanych technologii, w tym Tether, Factom, a nawet jego konkurent Counterparty. Wszystko to oferuje swoim klientom innowacyjne usługi, jednocześnie nie martwiąc się o obawy związane z bezpieczeństwem łańcucha bloków bitcoin.

Mimo że istnieje ogromna liczba unikalnych produktów wykorzystujących podium Mastercoin, miał miejsce łańcuch sporów, które zepsuły jego reputację. Doprowadziło to do postawienia Counterparty na czele jako najlepsza technologia w przestrzeni wzmacniaczy.


Ponieważ na początku projekt spotkał się z wieloma negatywnymi opiniami i podejrzliwościami, zespół stojący za nim postanowił zmienić jego markę pod nową nazwą. W 2015 roku zespół zdecydował się na nową nazwę w nadziei, że ta zmiana marki pozostawi wszystko za sobą. Teraz znamy to jako Omni.

Przyjrzyjmy się szczegółowo, czym jest Mastercoin, kto go stworzył, i poznajmy jego podróż od Mastercoin do Omni.

Zapisać się:Kurs Enterprise Blockchains Fundamentals

Co to jest Mastercoin?

Więc już wiesz, że Mastercoin jest oparty na łańcuchu bloków Bitcoin, ale czym jest Mastercoin?

Jest to forma cyfrowego protokołu monetarnego i komunikacji. Projekt ma głównie na celu umożliwienie złożonych zadań finansowych w kryptowalutach. Planowane funkcje Mastercoin obejmują ekspansję rozproszonego kompromisu wraz z zastosowaniem inteligentnych aktywów i portfeli oszczędnościowych.

Czym jest historia powstania Mastercoin?

Pierwsza w historii wersja robocza projektu została wydana jako biała księga w pierwszym miesiącu 2012 r. W tym szkicu założyciel Mastercoin JR Willett zasugerował, że możliwe jest zbudowanie nowych warstw walutowych z nowymi procedurami przy użyciu istniejącego Bitcoina na poziomie protokołu . W białej księdze stwierdzono ponadto, że jest to możliwe bez zmiany podstaw bitcoina lub konieczności generowania technologii zastępczej w celu dbania o nowe zasady.

Ta propozycja Willetta nie tylko otworzyła forum do dyskusji na ten temat, ale także pomogła w rozwiązaniu wielu problemów. Oto kilka przykładów:

  • Promowanie stabilności Bitcoinów poprzez emisję nowych walut, które przeszły do ​​kontraktów na modyfikacje
  • Zyski dla właścicieli Bitcoinów poprzez dodanie dodatkowej wartości do tej technologii
  • Opracowanie systemu finansowania i rozbudowy oprogramowania
  • Promowanie i utrzymywanie nowych poziomów protokołu
  • Znalezienie środków pomocy finansowej dla tych, którzy wcześnie wdrożyli tę technologię

Ten nowy poziom protokołu miał umożliwić użytkownikom Bitcoin generowanie nowych inteligentnych kontraktów bez opuszczania konfiguracji Bitcoin. Protokół inteligentnych umów, który jest wzmocniony za pomocą Mastercoin, obejmuje uwierzytelnianie i wdrażanie umów. Pozwala to na wirtualną wymianę inteligentnych aktywów, takich jak obligacje, akcje, nieruchomości gruntowe i nie tylko.

Czytaj więcej: Co to jest Altcoin?

Nowa wersja białej księgi

Już w następnym roku, ostatniego dnia lipca, ukazała się kolejna wersja tej białej księgi, do której dołączono apel o zbiórkę pieniędzy na realizację projektu. Adres Bitcoin Exodus zaczął zachęcać więcej ludzi do inwestowania. Każdy, kto wysłał Bitcoiny na ten adres do końca sierpnia 2013 roku, ostatecznie otrzymał 100-krotność tej kwoty w postaci Mastercoinów. Ponadto niektórzy z nich otrzymali również dodatkowe Mastercoiny jako bonus za wczesne przyjęcie.

Plan obejmuje ponadto generowanie zachęty Mastercoin za każde dziesięć Mastercoinów. Następnie miał on być stopniowo przesyłany na to konto Exodus w nadchodzących latach, aby upewnić się, że założyciel i zespół mają wystarczające fundusze, aby podnieść wartość swoich monet.

Polityka ta nie tylko wywołała wiele debat i spotkała się z dużą dezaprobatą, ale także spowodowała, że ​​wszyscy skupili się na tym, dlaczego Counterparty zdecydował się zacząć korzystać z dowodu stawki. Jednak z biegiem czasu Mastercoin okazał się sukcesem. Korzystając z tego sukcesu, Willett poprosił ludzi o przesłanie rezerw do jego portfela na eksperymentalny produkt, zapewniając jednocześnie, że mogą mu zaufać swoimi pieniędzmi.

Cała historia przyciągnęła wiele uwagi. Ważną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że nigdy nie udowodniono, że Mastercoin niewłaściwie wykorzystuje jakiekolwiek fundusze, ponieważ zapewnia publicznie dostęp do swoich raportów finansowych..

Droga od pomysłu do inwestycji

Pierwsza w historii transakcja za pośrednictwem Mastercoin miała miejsce w sierpniu 2013 r., A dokładniej 15 sierpnia, kiedy testowy Mastercoin został wysłany na CryptoBegger. Do tego czasu zespół otrzymał już sporą kwotę na swoje konto Exodus na cele inwestycyjne. Wśród osób, które przesłały fundusze, był twórca projektu i wiele innych osób. Ale najważniejsza część tej inwestycji zaczęła napływać po połowie sierpnia, zaraz po prezentacji Mastercoin BitAngel.

Projekt zdołał zebrać prawie 4740 BTC, co wygenerowało ponad 0,56 miliona MSC. Następnie planowano przeznaczyć dodatkowe 10% tej kwoty otwarcia na ekspansję Mastercoinów w pewnym okresie. Jednak nie ma generowania MSC z tego samego konta Exodus.

Członkowie startu i zarządu Mastercoin

Projekt rozpoczął się wkrótce potem, we wrześniu w sumie z 7 panelami członków którzy zgłosili się jako wolontariusze do projektu. Kilku z tych członków to J.R. Willett, Ron Gross, Brock Pierce i Sam Onat Yilmaz.

Podstawowym zadaniem panelu / zarządu było i jest kierowanie i podejmowanie taktycznych osądów i partnerstw, wspieranie nagród zgodnie z zaleceniami społeczności oraz uważne nadzorowanie nie tylko ogólnego planu finansowego, ale także zatrudnienia aktywnego personelu. . Zarząd sprawnie zajął się wszystkimi tymi zadaniami.

Teraz zarząd ma nową ścieżkę do podążania. Z entuzjazmem pracuje nad zredukowaniem swojej tymczasowej podstawowej części projektu. Obejmuje to zarówno regulację Mastercoin Spec, jak i przyznawanie nagród. Zarząd planuje, aby te rzeczy były całkowicie kontrolowane przez społeczność poprzez dowód głosowania w paliku. Umożliwi to posiadaczom monet pełną regulację postępu i rozszerzania nie tylko protokołu, ale także powiązanego oprogramowania.

Kto może korzystać z Mastercoin?

Aby dokładniej dowiedzieć się, czym jest Mastercoin, konieczne jest zrozumienie, że ma zaszczyt być pierwszym w historii wzmacniaczem kategorii altcoin. Żadna inna moneta nie podjęła żadnego wysiłku, aby wygenerować taką aplikację, napędzając rozwój zupełnie innej technologii blockchain.

Jednak Mastercoin wciąż brakowało popularności i powszechnego użytku. Według pana Willetta jest kilka powodów, na przykład:

  • Rywalizacja finansowa z Bitcoinami
  • Błędna interpretacja ich globalnego przesłania
  • Osłabienie ich wysiłków

Więc jaki jest cel Mastercoin i do czego służy?

Cóż, to całkiem proste. Po pierwsze, musisz wiedzieć, że projekt jest dla każdego, czy to osoby fizycznej, czy przedsiębiorstwa. Mastercoin umożliwia swoim użytkownikom generowanie zasobów przydzielonych użytkownikom, które mają głównie postać tokenów. Te żetony mogą reprezentować dowolną wartość, na przykład towary, informacje, zapasy i nie tylko.

Wiele innowacyjnych firm wykorzystuje ten protokół na swój własny sposób, aby napędzać gospodarkę swoich firm. Kilka godnych uwagi przykładów to MaidSafe i Tether.

Korzystanie z Tether

Sposób wykorzystania tokenów jest łatwy do zrozumienia. Możesz to zrobić, rzucając okiem na Tether. Monety tego projektu reprezentują rzeczywiste waluty, takie jak jen, dolary itp., W formie cyfrowej. Oczywiście te monety są wspierane przez rzeczywiste zasoby, które są w posiadaniu Tether.

Jedną z godnych uwagi rzeczy w Tether jest jego uczciwość i przejrzystość. Są zawsze otwarci na audyty w celu wykazania wszystkich swoich kapitałów, więc jest to bardzo godne zaufania.

Możesz wymienić tokeny na gotówkę, korzystając z podium Tether. Do przechowywania Tether można również użyć dowolnego portfela HD. Jeśli nie, istnieje kilka portfeli Bitcoin, które oferują tę opcję. Dzięki temu waluta pozostaje bezpieczna w całkowicie bezpiecznym środowisku. Co więcej, pozwala również użytkownikom na natychmiastową konwersję na Bitcoin w dowolnym momencie.

MaidSafe

W kierunku MaidSafe zapewnia wymianę pamięci na dysku twardym, która umożliwia użytkownikom wymianę dodatkowej przestrzeni dyskowej z innymi osobami, które potrzebują miejsca do przechowywania swoich plików. W przypadku sprzedaży powierzchni magazynowej jednostką transakcji jest SafeCoin. Mastercoin obsługuje SafeCoin.

Ten założyciel MaidSafe, David Irvine, planował zebrać fundusze poprzez sprzedaż zbiorową Mastercoin, z której wygenerowano 400 milionów SafeCoinów za szacunkową łączną cenę sprzedaży 8 milionów USD..

Ponieważ był to wówczas dość wyjątkowy i nowatorski pomysł, spowodował, delikatnie mówiąc, wiele problemów. Należy tutaj pamiętać, że w przeciwieństwie do dzisiejszych, sprzedaż publiczna / zbiorowa była wtedy obcą koncepcją. Ponadto wdrożenie pomysłu odegrało znaczącą rolę w nadszarpnięciu reputacji Mastercoin.

Sprzedaż zadeklarowała gwarantowaną nagrodę za zakup Safecoin za pomocą Mastercoin zamiast Bitcoin w celu zwiększenia nieistniejącego wolumenu sprzedaży Mastercoinów. Irvine był zdania, że ​​co najmniej 25% kapitalizacji rynkowej w Mastercoinach dopuszczonych do sprzedaży zbiorowej.

Oferta nagrody zakończyła się zgromadzeniem dużej sumy Mastercoinów i Bitcoinów o wartości 7 milionów dolarów, co chwilowo podniosło wartość. W rezultacie większość pierwszych użytkowników Mastercoin porzuciła swoje monety na Irvine. To pozostawiło mu miliony niepłynnych pieniędzy i bezwartościowe MSC, które nadal posiada.

Jednak nadal udało mu się zebrać Bitcoiny o wartości 3 milionów dolarów. Wykorzystuje te pieniądze na finansowanie operacji MaidSafe.

Od Mastercoin do Omni: Rebranding & Konkurencja

Obawy o reputację spowodowane przez SafeCoin zmusiły Mastercoin do zmiany nazwy na Omni w 2015 roku. Jednak do tego czasu kolejne wyzwanie było gotowe dla Mastercoin w postaci jego początkującego konkurenta o imieniu Counterparty. Po jego pojawieniu się Counterparty natychmiast podbił rynek, pozostawiając Omni w tyle.

Mastercoin Omni

Kredyty obrazkowe: Omni

Według an wywiad przeprowadzony przez zespół Omni, ich główna wada polegała na przekazaniu informacji, co zapewniło Kontrahentowi przewagę nad nimi. Chociaż wspomnieli o niektórych godnych uwagi aplikacjach korzystających z ich projektu, problemy z podejrzeniami nadal pozostały nierozwiązane.

Wracając do Omni, jego rolą jest podium obsługujące rozproszone protokoły, takie jak Factom. Powiązanie między warstwą Omni a Bitcoinem polega na tym, że poprzednia służy jako warstwa aplikacji do podstawowego kanału i warstwy internetowej TCP lub IP.

Co to jest planowanie przyszłości Omni?

Omni planuje lepiej wykorzystać partnera, technologię Factom. Technologia ta umożliwia bezpieczne przechowywanie ogromnych porcji danych w łańcuchu bloków. Używa tylko skrótu wysyłanego co 10 minut. Mastercoin ma na celu wykorzystanie go do wysyłania danych dotyczących handlu sieciowego do łańcucha bloków bitcoin.

To nie tylko zminimalizuje koszty handlu, ale także zmniejszy szanse na wzdęcia blockchain z powodu Mastercoin.

Podsumowanie: Co to jest Mastercoin (Omni)?

Omni była rzeczywiście pierwszą technologią wzmacniającą w świecie Blockchain. Pomysł był przełomowy, ale tu i ówdzie napotkał kilka błędów. Niestety to wystarczyło, aby zrujnować jego pozycję. Te początkowe błędy utorowały również drogę do zajęcia najwyższego miejsca jego konkurentowi, Kontrahentowi. Nawet zmiana nazwy nie mogła wiele zdziałać.

Biorąc to wszystko pod uwagę, trudno przewidzieć przyszłość Omni. Chociaż Omni wymyśliło wiele ekscytujących technologii, które mogą być naprawdę interesujące w użyciu, trudno przewidzieć, czy byłyby w stanie powstrzymać ludzi przed przejściem na konkurenta, czy nie. Ponieważ rynek jest mały, nie ma wystarczającej konkurencji, która pozwoli obu zawodnikom dobrze się rozwijać. Dlatego można spodziewać się, że jeden z projektów ostatecznie zniknie z kosmosu w najbliższej przyszłości. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź Omni’s uchwyt twittera i Strona Mastercoin.

Jeśli chcesz lepiej zrozumieć podstawowe pojęcia związane z technologią blockchain, zapoznaj się z tym bezpłatnym kursem blockchain.

* Zastrzeżenie: artykuł nie powinien być traktowany jako i nie ma na celu zapewnienia żadnych porad inwestycyjnych. Roszczenia przedstawione w tym artykule nie stanowią porady inwestycyjnej i nie powinny być traktowane jako takie. Przeprowadź własne badania!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me