Technologia Blockchain każdego roku przełamuje wszelkie granice do tego stopnia, że ​​nawet krytycy są zmuszeni cofnąć swoje negatywne wypowiedzi. Jednak ta niesamowita technologia ma jeszcze długą drogę do przebycia.

Główną wadą, która trzyma je na smyczy, jest problem ze skalowalnością. Wielu programistów zaproponowało świetne rozwiązanie, ale żaden z nich nie był w stanie przerwać łańcucha.

Ponieważ technologia blockchain staje się obecnie coraz bardziej popularna, rośnie również liczba transakcji. Technologia rozwija się wykładniczo. W rezultacie kurs transakcji drastycznie spada. Dlaczego?

Cóż, dzieje się tak dlatego, że łańcuchy bloków mają pewną liczbę transakcji, które mogą przetwarzać bez żadnych problemów. Jeśli więc dodasz więcej węzłów do całej sieci, proces stanie się słaby. Dlatego nie jest w stanie utrzymać dokładnej skali potrzebnej do szybszych transakcji.


Jeśli więc technologia blockchain chce zrewolucjonizować świat, musi pozbyć się lub przynajmniej zminimalizować ten niekorzystny efekt. Tutaj do gry wkracza Zilliqa (ZIL).

Czym więc jest Zilliqa (ZIL) i jak jest w stanie rozwiązać ten ogromny problem?

Zilliqa wprowadza nową technologię, wykorzystując fragmentowanie sieci. To znacznie zwiększy liczbę transakcji na sekundę, rozwiązując w ten sposób problem skalowalności.

Chcieć wiedzieć więcej? Zobaczmy teraz, czym jest Zilliqa (ZIL) i ta nowo wprowadzona metoda?

Co to jest Zilliqa (ZIL): Dogłębne spojrzenie na rdzeń

Zilliqa to publiczny blockchain, a także kryptowaluta. Twórcy zaprojektowali go specjalnie, aby zaimplementować sharding, który pozwoli na liniowe skalowanie, nawet jeśli łańcuch bloków będzie się rozwijał.

Na dzień dzisiejszy skalowalność jest nadal problemem, z którym blockchain nie jest w stanie sobie poradzić. Technologia Blockchain nie może przetwarzać wszystkich transakcji naraz, dlatego opłaty drastycznie rosną.

Bitcoin i Ethereum należą tutaj do tej samej kategorii. Chociaż Ethereum wprowadziło inteligentne kontrakty, nadal szybko pozostaje w tyle z powodu problemów ze skalowalnością.

Zilliqa Blockchain

Kredyty obrazkowe: ZILLIQA

Zilliqa wprowadza świetną metodę, w której sieć blockchain może uzgodnić transakcje. Protokół shardingu idealnie pasuje do rozmiaru systemu.

Jeśli rozważę teorie, moc Zilliqa nie ma granic. Oznacza to, że nie możesz przewidzieć, ile transakcji może przetworzyć w każdej sekundzie. Jeśli rozważę praktyczne środki, to muszę powiedzieć, że na podstawie liczby węzłów może wzrosnąć do setek tysięcy na sekundę!

To ogromna liczba!

Jeśli Zilliqa naprawdę może zapewnić tak duże wsparcie, wszystkie te wielkie nazwiska „Bitcoin”, „Ethereum” zdecydowanie się skończyły.

Dlatego wielu programistów tak chętnie dowiaduje się, czym jest Zilliqa (ZIL) i ich nowa metoda dzielenia na fragmenty.

Jeśli jednak chcą również uruchamiać inteligentne kontrakty, takie jak Ethereum, byłoby to wyzwanie. W tym przewodniku dla początkujących „Czym jest Zilliqa (ZIL)”, omówię więcej na ten temat, aby wyjaśnić go dokładniej.

Więc czytaj dalej!

Czym jest historia Zilliqa?

Zilliqa jest jedną z niewielu kryptowalut, które radzą sobie dobrze, podczas gdy inne drastycznie tracą na wartości. Platforma jest oszałamiająca i jest jedną z tych rzadkich, które zapewniają obiecującą przyszłość.

ICO został pierwotnie wydany pod koniec 2017 roku i nadal dominuje na rynku z dobrym pierwszym kwartałem w porównaniu z innymi monetami.

Dlaczego?

Odpowiedź jest prosta. Wynika to wyłącznie z wyjątkowej natury protokołów. Sektory finansowe potrzebują bodźca, ponieważ powoli pozostają w tyle. W tym przypadku Zilliqa wykorzystuje przewagę na ich stronie. Zilliqa stopniowo zwiększa swoją pozycję na rynku i rośnie, pozbywając się problemu skalowalności.

Główny zespół zaproponował tę konkretną teorię na papierze w 2015 roku. Następnie zespół nadal rozwija i udoskonala projekt. Dopiero niedawno; jest w stanie pokazać rzeczywisty komentarz ich pracy w życiu praktycznym.

Zespół przetwarza silne zaplecze akademickie. W grupie 3 z nich to absolwenci prestiżowego NUS (National University of Singapore). Później powstała jako Zilliqa (ZIL).

Problem skalowalności

Jeśli jesteś dopiero początkującym, możesz nie wiedzieć o pełnej skali problemu ze skalowalnością. Pozwól, że najpierw to wyjaśnię. Blockchain ma tendencję do dziedziczenia problemu w miarę upływu czasu. Jeśli dodasz więcej węzłów w sieci, osiągnięcie porozumienia będzie trudniejsze.

Pozwólcie, że wyjaśnię to na przykładzie.

Pomyśl o węzłach jak o ludziach. Jeśli jesteś częścią małej grupy ludzi lub przyjaciół, czy nie byłoby łatwiej podjąć decyzję? Rezultat może nie być zawsze po twojej stronie, ale będziesz mógł zobaczyć, jak myślą inni.

Zwiększmy tę liczbę do 20 lub więcej osób. Możesz użyć metody głosowania, aby się zgodzić, ale trudniej byłoby ci je policzyć, a nawet wiedzieć, czy naprawdę to czują, czy nie.

Jeśli zwiększymy tę kwotę do tysięcy, a nawet milionów, pomyśl tylko, jak skomplikowana byłaby sytuacja. Będziesz musiał opracować strategię i zwiększyć złożoność całego systemu, co zajmie dużo czasu.

Ostatecznie będzie to coraz trudniejsze do zakończenia w ograniczonym czasie. Ten problem to tak zwana kwestia skalowalności. Nie twierdzę, że ten przykład jest idealnym dopasowaniem, ale rozumiesz sedno, prawda?

Tak więc, gdy liczba węzłów rośnie, prędkość lub czas spada. Praktycznie są ze sobą połączone.

Niektórzy programiści sugerowali najpierw zwiększenie rozmiaru bloku. Ta teoria mogłaby to trochę zminimalizować. Jednak nie może rozwiązać problemu.

Jeśli chcesz rozwiązać problem, musisz zmienić ogólną architekturę systemu.

Co to jest odpowiedź dotycząca skalowalności Zilliqa?

Zilliqa wprowadza metodę, w której możliwe jest więcej skanowania transakcji, nawet jeśli dodasz więcej węzłów do sieci.

Zaproponowali nowy protokół hybrydowy, który pozwoli na zwiększenie wydajności sieci po dodaniu co 600 węzłów. W tym celu musieli wyobrazić sobie system od zera! Nawiasem mówiąc, to wciąż wszystko teoretyczne.

W artykule Zilliqa pokazał, jak podzieliłby pracę na każde nowe 600 węzłów. Praktycznie mogą wystąpić problemy, jeśli sieć stanie się zbyt duża, na przykład dla 1 miliona węzłów. Daleko nam jednak do osiągnięcia miliona węzłów.

Na dzień dzisiejszy bitcoin ma około 11000 węzłów, a Ethereum ma 25000 węzłów, co jest więcej niż wystarczające.

Mogą przetwarzać tylko 3-15 transakcji na sekundę. Testując zdolność Zilliqa w prywatnej sieci testowej, stwierdzono, że może on przeprowadzać 1218 transakcji na sekundę z zaledwie 1800 węzłami!

Ethereum również minimalizuje ten problem. Ale mając tylko kilka węzłów, może pokonać Ethereum bez żadnych problemów! Porozmawiaj o mocy, prawda?

Zobaczmy więcej na ten temat w tym przewodniku „Czym jest Zilliqa (ZIL)”.

Metoda dzielenia na fragmenty Zilliqa

Jak już wspomniałem, do rozwiązania problemu użyją metody dzielenia na fragmenty. Zobaczmy więc, o co w tym wszystkim chodzi.

Sharding to proces dzielenia liczby węzłów wydobywczych na specjalne grupy po 600 węzłów. Te grupy nazywane są fragmentami.

Dzielenie sieci

Kredyty obrazkowe: ZILLIQA

Na przykład, jeśli sieć ma 1800 węzłów, to zostanie podzielona na trzy fragmenty, z których każda grupa otrzyma 600 węzłów. Tak więc, nawet jeśli więcej węzłów dołączy do sieci, zostanie ona automatycznie rozproszona w celu utworzenia odłamków.

Każdy z tych fragmentów przetworzy niewielką część transakcji. Tak więc, jeśli mamy dziesięć shardów, każdy obsłuży 1/10 transakcji. Zatem im więcej otrzymasz fragmentów, obciążenie zostanie podzielone między całą sieć. Ten proces zapewnia ogólną stabilność systemu.

Każdy fragment będzie przetwarzał transakcję równolegle do siebie w mikro bloku. Po równoległym czasie procesu, znanym również jako „epoka DS”, te mikro bloki połączą się i utworzą pełny blok.

Easy Peasy, prawda?

Zarządzanie wszystkimi odłamkami

Kiedy są w epoce DS, niektóre węzły z każdego fragmentu zostaną wybrane do sterowania nimi. Zostaną więc przydzieleni do komitetu zarządzającego o nazwie „komisja DS”, gdzie będą kierować całym procesem.

Podzielą węzły na odłamki i przypiszą proces do odłamków do zarządzania. Po dojściu do końca komisja DS będzie odpowiedzialna za montaż mikrobloków i utworzenie pełnego bloku po.

Zbliżające się porozumienie: BFT + PoW

Zilliqa stosuje specjalny hybrydowy protokół konsensusu. Po rozpoczęciu wydobywania musisz pokazać lub wykonać określone zadanie wymagane do skrótu Proof of Work. PoW zapewnia również, że tylko jedna maszyna lub komputer może obsługiwać jeden węzeł. W ten sposób Zilliqa ustanawia protokoły tożsamości.

Węzły w sieci

Kredyty obrazkowe: ZILLIQA

Tak więc nikt nie może używać wielu tożsamości na jednej maszynie i zapewnia również stabilne podłoże.

Po udowodnieniu tożsamości komitet DS przydzieli go do konkretnego odłamka. Fragment używa algorytmu praktycznej bizantyjskiej tolerancji błędów. Jest to jeden z obszernych algorytmów konsensusu.

Pozwoli to węzłom uzgodnić mini bloki. Cóż, przynajmniej większość z nich. Po tym, jak fragment potwierdzi blokadę, nikt nie może odwołać się do tego bloku. Ta metoda nie wymaga rozwidlania.

Wydaje się, że NEO pokazuje podobny protokół BFT, aby osiągnąć porozumienie. Jednak Zilliqa udoskonala ten proces.

Prognozy cen i status Zilliqa

Od teraz Zilliqa rządzi rynkiem. Według CoinMarketCap, cena waha się teraz od 0,19008 USD do 0,065601 USD, czyli o 3,07% więcej niż w zeszłym tygodniu.

Wykres coinmarketcap Zilliqa

Kredyty obrazkowe: CoinMarketCap

W porównaniu do początkowej stawki ICO cena wzrosła o 7,03%. Zilliqa zajmuje teraz 25 miejsce wśród 1596 kryptowalut, co jest wyjątkowo świetne w ciągu zaledwie kilku miesięcy! Minęło zaledwie sześć miesięcy, a mimo to rynek urósł do ogromnej sumy.

Obecnie według CoinMarketCap ma 496983155 USD. Podaż Zilliqa w obiegu wynosi obecnie 7575893 444 ZIL, a łączna kwota wynosi 12 600 000 000 ZIL.

Rynek Zilliqa rośnie i wydaje się, że będzie nadal rósł. Objętość rośnie z każdym tygodniem i jest o 30% większa w stosunku do poprzedniego tygodnia. Według wielu czołowych recenzji Zilliqa, teraz jest tylko kwestią czasu, kiedy przekroczy 1 miliard i wejdzie do ligi pro. Celem tego artykułu nie jest udzielanie porad inwestycyjnych. Przeprowadź własne badania!

Zilliqa Mining: czy to możliwe?

W rzeczywistości możesz wydobywać Zilliqę. Górnicy będą mogli połączyć się z siecią i wydobywać ją, a zostaną odpowiednio wynagrodzeni. Możesz zarejestrować się jako górnik, a następnie spełnić wymagania, aby rozpocząć wydobycie.

Nie trzeba dodawać, że możesz użyć tylko jednej maszyny do zidentyfikowania jednego węzła. Po wejściu do sieci węzeł zostanie przetworzony w celu przypisania we fragmencie.

Jak kupić Zilliqa (ZIL): Tokeny i Zilliqa News

Zilliqa nie tylko oferuje moje produkty, ale możesz je również kupić bezpośrednio z ich wydarzeń związanych z wydaniem tokenów. Jest podobny do innych zdecentralizowanych aplikacji, takich jak NEO i Ethereum. Możesz użyć tokenów ZIL jako zachęty do wydobywania, a nawet jako opłatę za transakcje.

Jednak ZIL to token ERC-20 oparty na Ethereum. Będziesz więc mógł przechowywać go w portfelach obsługiwanych przez Ethereum. Główna publiczna nie została jeszcze uruchomiona, po czym tokeny zostaną wymienione na natywne.

Początkowo Zilliqa zebrał Ethereum o wartości 12 milionów dolarów na crowdsale w 2017 roku; teraz kapitał wynosi 20 milionów dolarów.

Zilliqa jest dostępna na wielu ulubionych giełdach do handlu i przeszła długą drogę. W związku z rosnącym szumem wokół „co to jest Zilliqa (ZIL)”, wiele popularnych giełd, takich jak Binance, oferuje teraz Zilliqa.

Znajdziesz go na Huobi, Upbit, Bithumb, KuCoin, Koinex, GOPAX, Radar Relay itp. Jest również dostępny w Kyber Network, Gate.io, Bitbns, OKEx, Hotbit, IDEX, EtherDelta i wielu innych.

Nie możesz jednak bezpośrednio kupić Zilliqa za pomocą waluty fiducjarnej. Możesz wymienić bitcoiny lub Ethereum na ZIL z tych giełd, aby je zdobyć.

Ich konkurencja na rynku

Blockchainy ze swoją platformą są teraz niesamowicie gorące. Tak więc Zilliqa zmaga się z dużą konkurencją na rynku. Niektóre największe imperia, takie jak NEO, Ethereum, EOS będą z nim bezpośrednio konkurować.

Jednak Zilliqa jest znacznie lepsza od Ethereum. Brakuje tylko tego, że projekt jest uruchamiany na stałe iw pełni w porównaniu z innymi. Inne zawody są w grze od bardzo dawna, więc Zilliqa brakuje doświadczenia i czasu.

Skalowalność opiera się na teorii i niewielkim poziomie praktycznego testu. Nikt tak naprawdę nie wie, jak by to wyglądało w prawdziwej sytuacji życiowej. Ale jeśli może dostarczyć nawet ułamek tego, co twierdzą, Zilliqa nieuchronnie przejmie branżę w ciągu kilku miesięcy.

Karta końcowa,

Skalowalność jest bardzo ważna, jeśli chodzi o technologię blockchain. Jeśli nikt nie może się go pozbyć lub zminimalizować w dużym stopniu, może się nie udać w przypadku tej imponującej technologii.

Jestem prawie pewien, że już wiesz „co to jest Zilliqa (ZIL)” i jak można pozbyć się problemu ze skalowalnością.

Zilliqa jest teraz nadzieją wszystkich. Teoretycznie może to drastycznie zwiększyć stawki transakcji. Tak więc, jeśli może zapewnić podstawowy punkt sprzedaży, może przejść długą drogę.

* Zastrzeżenie: artykuł nie powinien być traktowany jako i nie ma na celu zapewnienia żadnych porad inwestycyjnych. Roszczenia przedstawione w tym artykule nie stanowią porady inwestycyjnej i nie powinny być traktowane jako takie. Przeprowadź własne badania!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me