Z ponad 1300 kryptowalutami w świecie kryptowalut, Ethereum jest jedną z najlepszych kryptowalut, która utrzymuje się na stosie dzięki Bitcoin.

Podobnie jak Bitcoin, jest to rozproszona sieć blockchain, którą można handlować między użytkownikami, ale istnieją między nimi znaczne różnice.

Bitcoin wykorzystuje blockchain i ma na celu stać się skutecznym systemem elektronicznej gotówki peer to peer. Podczas gdy Ethereum skupia się tylko na uruchamianiu kodu programistycznego aplikacji. Co więcej, w systemie blockchain Ethereum górnicy pracują nad zdobyciem Ether, który jest używany przez różnych twórców aplikacji do płacenia za usługi w sieci Ethereum.

Inne zalety Ethereum jako zdecentralizowanej platformy obejmują – jest niezmienny, ponieważ strona trzecia nie może wprowadzać żadnych zmian w danych. Bez centralnego punktu awarii jest również dobrze chroniony przed włamaniami i innymi oszukańczymi działaniami. Ponadto internetowe organizacje regulacyjne lub rządy nie mogą usuwać żadnych danych, ponieważ są one rozproszone po całej sieci.


Tak więc Ethereum to aplikacja typu blockchain, ale o zupełnie innym celu.

Ale co to jest Ethereum?

Co to jest Ethereum?

Kredyty obrazkowe: Ethereum

Ethereum jest publicznym systemem operacyjnym typu open source i zdecentralizowaną platformą, która działa funkcjonalność inteligentnych kontraktów. Jest to również sieć komputerów, które działają na łańcuchu blokowym Ethereum i umożliwiają wymianę monet.

Mówiąc najprościej, jest to otwarta platforma oprogramowania oparta na technologii blockchain, która umożliwia programistom tworzenie i wdrażanie zdecentralizowanych aplikacji (Dapps).

Co to jest inteligentna umowa?

Platforma Ethereum została zbudowana, aby umożliwić tworzenie inteligentnych kontraktów za pośrednictwem sieci peer to peer.

Inteligentny kontrakt to fraza opisująca kod komputerowy, który jest używany przez programistów do programowania własnych funkcjonalności. Są znane jako skrypty programowania wysokiego poziomu, które można napisać w Serpent, LLL lub Solidity.

Działając na Blockchain, inteligentny kontrakt działa jak samoczynnie działający komputer, który automatycznie uruchamia się po spełnieniu określonych warunków.

ERC20– Prośba o komentarze Ethereum

Zdecentralizowane aplikacje Ethereum

Źródło zdjęcia: Ethereum

ERC20 to standardowy protokół używany w inteligentnych kontraktach w łańcuchu bloków Ethereum do implementacji tokenów. Założona 19 listopada 2015 r. Definiuje listę reguł dla tokenów Ethereum, aby umożliwić programistom przewidywanie interakcji między tokenami. Obejmuje również, w jaki sposób tokeny powinny być przesyłane między adresem a dostępem do wewnątrz.

Jest również dość popularny wśród firm finansowania społecznościowego, które pracują nad ICO ze względu na prostą procedurę wdrażania i duży potencjał interoperacyjności z innymi tokenami ETH.

Od maja 2018 r. Istnieje ponad 83 400 kontraktów na token ERC20, a wśród tych, które odniosły sukces, są Bancor, Bankex, Qash, z których każdy zbiera ponad 70 milionów dolarów..

Co to jest Ether?

Ether to kryptowaluta, której blockchain jest generowany przez platformę Ethereum. Jest znany jako cyfrowy zasób na okaziciela i nie wymaga przetwarzania płatności przez stronę trzecią. Jednak nie działa tylko jako kryptowaluta. Zamiast tego działa również dla zdecentralizowanych aplikacji w sieci.

W styczniu 2018 roku całkowita podaż Ether wyniosła 98 milionów, a co najmniej 150 sklepów zaczęło go przyjmować.

Jak działa Ethereum?

Ethereum opiera się na protokole Bitcoin i jego konstrukcji blockchain. Blockchain Ethereum można uznać za maszynę stanu opartą na transakcjach. Gdy rozpoczyna się wykonywanie transakcji, maszyna po prostu przechodzi do innego stanu.

Teraz każdy stan Ethereum składa się z milionów transakcji. Transakcje te są pogrupowane w postaci bloków, które są połączone razem z innymi blokami. Ale zanim transakcja zostanie dodana do księgi, musi zostać zweryfikowana w procesie znanym jako wydobywanie. Wielu górników konkuruje ze sobą, aby stworzyć blok. Gdy górnik utworzy blok, generowane są żetony eteru i przekazywane górnikowi. Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą recenzję, Czy Ethereum działa?

Maszyna wirtualna EVM – Ethereum

Zanim powstał Ethereum, aplikacje blockchain zostały zaprojektowane do wykonywania ograniczonego zestawu operacji.

Potem pojawił się innowacyjny EVM Ethereum!

Ethereum Virtual Machine to kompletne oprogramowanie Turing, które działa jako środowisko wykonawcze dla inteligentnych kontraktów.

Umożliwia uruchomienie programu każdemu, niezależnie od pamięci i czasu podanego przez określony język programu. Zamiast więc budować nową sieć blockchain dla aplikacji, ETH umożliwia tworzenie tysięcy różnych aplikacji na jednej platformie. A ponieważ każdy węzeł Ethereum działa na tej maszynie wirtualnej, aplikacje mogą po prostu działać jako zdecentralizowane bez konieczności tworzenia własnego łańcucha bloków.

Ponadto zaimplementowano maszynę wirtualną Ethereum dla języków Java, Go, Python, Ruby, JavaScript, C ++, WebAssembly i Rust.

Aplikacje Ethereum Blockchain – DApps (aplikacje zdecentralizowane)

Cóż, zdecentralizowane aplikacje służą podobnemu celowi jak aplikacje, ale ponieważ są zdecentralizowane – działają w sieci węzłów, a nie w jednym centralnym punkcie. DApps są autonomiczne, bezpieczne, łatwiejsze do wdrożenia, open source i mają 100% czasu pracy. Od stycznia 2018 r. Istnieje ponad 250 DApps na żywo, a ponad sto jest w fazie rozwoju.

Przewodnik dla początkujących: Co to jest aplikacja zdecentralizowana (DApp)?

Jak skalować Ethereum dApps

Oto niektóre z najbardziej obiecujących aplikacji Ethereum, którym chciałbyś się przyjrzeć:

  • Golem: Golem jest open source, globalnym i zdecentralizowanym superkomputerem, do którego każdy może uzyskać dostęp. Wykorzystuje system transakcyjny oparty na Ethereum, który rozlicza płatności między dostawcami, zleceniodawcami i programistami. Każde obliczenie odbywa się w środowisku piaskownicy i jest odizolowane od systemów hosta.
  • OmiseGO: OmiseGO to zdecentralizowana aplikacja, której celem jest rozwiązywanie problemów różnych instytucji finansowych. Ta sieć umożliwia skalowanie rozwiązań finansowych w Ethereum i umożliwia peer to peer oraz transakcje w czasie rzeczywistym. Dzięki sieci OMG możesz po prostu uzyskać dostęp do swoich zasobów cyfrowych, które są przechowywane w łańcuchu i zarządzać nimi.
  • Augur: Augur to po prostu przyszłość prognozowania. Jest to zdecentralizowana platforma typu open source i platforma prognozowania peer to peer, która jest zbudowana na Blockchain. Chociaż na powierzchni wydaje się, że jest to zdecentralizowana platforma, Augur ma obiecujący potencjał w zakresie przewidywania danych praktycznie dla każdej branży.
  • Obywatelski:Celem programu Civic jest zapewnienie zarówno osobom fizycznym, jak i firmom narzędzi do skutecznej kontroli i ochrony ich tożsamości. Dzięki zdecentralizowanej architekturze zapewnia uwierzytelnianie wieloskładnikowe bez poświadczeń lub jakiegokolwiek zewnętrznego uwierzytelniacza.

Ethereum można również wykorzystać do zbudowania „zdecentralizowanych organizacji autonomicznych”. DAO to autonomiczna i zdecentralizowana organizacja działająca na podstawie kodu zapisanego w łańcuchu bloków Ethereum.

Osoby, które kupują tokeny, posiadają DAO. Ale zamiast działać jako symbol, działają jako datki, które dają ludziom prawa do głosowania.

Historia Ethereum

Aby zrozumieć historię ethereum, musimy zacząć od samego początku.

2013 – Biała księga Ethereum

W 2013 roku położono infrastrukturę pod nową monetę. Vitalik Buterin, który wówczas pracował jako programista dla Bitcoin, opisał koncepcję ethereum. Vitalik napisał pierwszy biały papier opisując to. Później w tym samym roku zaproponował prototyp z ogólnym językiem programowania.

2014 – Ogłoszenie Ethereum

W styczniu 2014 roku, podczas North American Bitcoin Conference, Vitalik ogłosił koncepcję. Wskazał także współtwórców ethereum, czyli Jeffrey’a Wilckle’a i Dr. Gavin Wood.

W kwietniu tego samego roku opublikował w żółtym papierze formalne specyfikacje ethereum. Vitalik stworzył również pierwszy w pełni funkcjonalny język programowania. To było później używane jako prototyp dla ethereum.

Do lipca 2014 r. Pierwsza sprzedaż Eter zostało zrobione. Zebrany kapitał został wykorzystany do oczyszczenia długów prawnych. Do sierpnia tego samego roku ze sprzedaży Ether zebrano 14 milionów dolarów.

We wrześniu 2014 r. Nabywcy ethereum ICO zostali nagrodzeni 60 milionami Ether. Pozostała część ETH została wysłana do szwajcarskiej fundacji non-profit ether.

W listopadzie 2014 roku w Berlinie zorganizowano spotkanie DEVCON-0. Wydarzenie to zgromadziło twórców ethereum ze wszystkich części świata. Podczas spotkania omówiono różne aspekty technologii ethereum. Z tego wydarzenia różne prezentacje uczyniły ethereum bardziej skalowalnym, bezpiecznym i niezawodnym.

2015 – Deweloperzy wspierają Ethereum

W kwietniu 2015 r. Został uruchomiony program DEVgrant. Program miał być nagrodą zarówno dla twórców, jak i zwolenników ethereum. Program pomógł w sfinansowaniu projektów i platformy Ethereum.

Pod koniec lipca 2015 roku ukazał się pierwszy kamień milowy Ethereum. The Frontier, inteligentny kontrakt, znacznie poprawił ekosystem ethereum.

W listopadzie tego samego roku w Londynie odbyła się impreza DEVCON-1. Wydarzenie trwało pięć dni. W wydarzeniu wzięło udział ponad 400 uczestników i przeprowadzono ponad 100 prezentacji. Wydarzenie było bardziej udane niż w 2014 roku, ponieważ obecne były w nim firmy o ugruntowanej pozycji, takie jak Microsoft, IBM i USB.

Również w DEVCON-1 spotkanie z technologią blockchain znalazło się w centrum uwagi. Ethereum był liderem w dziedzinie technologii i był to znaczący impuls.

2016 – Publiczna sprzedaż Ethereum & Dzieli

W marcu 2016 r. Wprowadzono ulepszenia do sieci ethereum. Aktualizacja została wykonana przez Homestead, co jest protokołem ulepszeń.

W maju tego samego roku Ethereum zyskało wielki impuls dzięki mediom. Zwiększony zasięg doprowadził do zebrania 150 milionów dolarów w ogólnej sprzedaży publicznej.

W czerwcu 2016 r. Pojawiło się ethereum zhakowany po raz pierwszy. Hakerzy twierdzili, że ukradli eter o wartości ponad 50 milionów dolarów. Doprowadziło to do wielu sporów w tym samym miesiącu.

W lipcu tego samego roku, w wyniku sporów, jakie miały miejsce w czerwcu, sieć ethereum została podzielona na dwa oddziały. Dwie dywizje to: Ethereum (ETH) & Ethereum Classic (ETC).

Ethereum uciekło się do zdecentralizowanego podejmowania decyzji, dodatkowych protokołów i strategii rozwiązywania konfliktów. Z drugiej strony Ethereum Classic odwołał się do prawa kodowego, niezmienności blockchain i niezbędnego buntu.

Podział doprowadził do oddzielenia deweloperów, założycieli ethereum, partnerów biznesowych, użytkowników i górników od ethereum classic.

2017 – Enterprise Ethereum Alliance

W lutym 2017 r EOG (Enterprise Ethereum Alliance). W tym sojuszu Microsoft we współpracy z uznanymi bankami i maniakami technologii przystąpił do akceptacji technologii blockchain ethereum.

W maju tego samego roku utworzono kolejne dwa EEA. Wraz ze wzrostem sojuszy przybywało coraz więcej znanych organizacji i firm.

Ten sojusz doprowadził do przekonania, że ​​bitcoin prawdopodobnie zostanie zastąpiony przez ethereum w tym roku – 2018.

Hack DAO

Co to jest hack DAO?

Jak już wspomniano, DAO jest zdecentralizowaną, autonomiczną organizacją! Działa na kodzie open source i nie jest powiązany z żadnym kierownictwem, rządem ani społecznością zarządzającą.

W 2016 roku ten zestaw inteligentnych kontraktów zebrał łącznie 150 milionów dolarów w ramach sprzedaży zbiorowej, aby sfinansować projekt. Ale w jakiś sposób został wykorzystany w czerwcu, kiedy anonimowy podmiot zgłosił roszczenie o 50 milionów dolarów w Ether.

Ale dlaczego włamanie się faktycznie wydarzyło?

Stało się to z powodu funkcji podziału DAO. 17 czerwca 2016 roku nieznana osoba skorzystała z wygaśnięcia funkcji split. Pozwolił hakerom powtórzyć żądanie wycofania tokenów, zanim system zarejestrował je jako 50 milionów dolarów.

Po tym włamaniu społeczność potrzebowała 28 dni, aby znaleźć rozwiązanie, które ostatecznie okazało się „widelcem”.

Ten hack po prostu spowodował rozłam w społeczności Etherum i został podzielony na dwa oddzielne łańcuchy bloków – Ethereum (ETH), a oryginał kontynuowano jako Ethereum Classic (ETC).

Sprawdź nasze porównania:

  • Bitcoin kontra Ethereum? Co za różnica?
  • Ethereum vs Litecoin: Dlaczego LTC jest dla transakcji i ETH dla inteligentnych kontraktów?
  • EOS vs Ethereum: Potencjalny zabójca Ethereum!
  • Ardor vs Ethereum: jakie są wady i zalety?
  • NEO vs Ethereum: co jest lepsze?
  • Ethereum vs Ripple: szczegółowe porównanie

Końcowe przemyślenia

Cóż, pomimo włamania do DAO, Ethereum posuwa się naprzód, a także pokazuje obiecującą przyszłość. W pełni wykorzystuje technologię blockchain, a także zapewnia decentralizację światowej gospodarki.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me