Ten przewodnik omawia token NEP5 z platformy NEO z różnymi portfelami i projektami NEP5 oraz obszerną listą tokenów NEO NEP5.

NEO przyciąga wiele uwagi w społeczności kryptowalut. Nie dość, że standard NEP5 jest również aktualny, ponieważ jest częścią platformy NEO. Istnieje wiele popularnych tokenów NEP5, w tym ONT, DBC i NEX.

NEP5 jest tym, na czym będziemy się dzisiaj koncentrować. Nasz przewodnik skupi się na zbadaniu, jak to działa, czym różni się od ERC20. Wymienimy również kilka najbardziej obiecujących projektów opartych na NEP5 (zarówno obecnych, jak i przyszłych). Na koniec, ale nie mniej ważne, porównamy je ERC20.

Zapisać się:Kurs Enterprise Blockchains Fundamentals


Co to jest token NEP5 NEO?

NEP to skrót od „NEO Enhancement Protocol”. Liczba „5” to po prostu poprawka, na którą wszyscy się zgodzili. Jest to również wersja, dzięki której ulepszenia są dodawane do platformy. Ta wersja dodała również obsługę tokenów kryptowalut opartych na NEO, podobnie do tego, co robił Ethereum do tej pory.

Jeśli chcesz poznać najbliższy odpowiednik, to standardy ERC-20 i ERC-223 dla Ethereum. Te normy ERC-20 i ERC-233 stanowiły również dobre odniesienie podczas opracowywania NEP5. Powinieneś sprawdzić porównanie ERC 20 z ERC 223 i ERC 777.

Dlaczego potrzebujesz protokołu w pierwszej kolejności?

Protokoły zapewniają, jak dane lub fragment kodu zachowują się lub współdziałają z siecią. Prostą analogią jest protokół HTTP. Określa sposób przesyłania danych z przeglądarki na serwer. W ten sposób każda przeglądarka lub serwer wie, jakie kroki podjąć, a także zapewnia, że ​​nic się nie zepsuje, gdy ten proces ma miejsce. Z drugiej strony programiści mają standard do naśladowania podczas tworzenia aplikacji korzystających z protokołu HTTP. W ten sposób standardy i protokoły rządzą całym ekosystemem, aby zapewnić lepszą funkcjonalność i wykonanie.

Nie inaczej jest w przypadku NEP-5. Jest to standardowy protokół NEO, który zarządza podstawowymi funkcjami, które token powinien implementować, aby mógł być używany w sieci. Na przykład każdy token oparty na NEO powinien mieć NEP5, zanim będzie można go sprzedać lub wymienić z różnymi stronami lub na giełdzie. Obejmuje to również niezbędne działania, w tym sprawdzenie salda, zatwierdzenie tokena, przeniesienie i tak dalej.

Standard NEP5 zapewnia również utrzymanie minimalnego bezpieczeństwa, gdy tokeny wchodzą w interakcję z innymi tokenami lub z łańcuchem bloków. Krótko mówiąc, tokeny działające w łańcuchu blokowym NEO muszą spełniać standard NEP5.

Czytaj więcej:Czym jest NEO Blockchain?

Infografika krajobrazowa tokenów NEO NEP5

Żetony NEP5

Funkcje NEP5

W protokole zdefiniowano, że token NEP5 powinien mieć zdefiniowane następujące metody. Aby lepiej zrozumieć, wymieńmy je poniżej.

 1. Nazwa() zwraca ciąg: funkcja zwraca nazwę tokena w formacie ciągu.
 2. symbol() zwraca ciągi: Funkcja zwraca symbol tokena w formacie łańcucha.
 3. ułamki dziesiętne () zwraca bajt: Funkcja zwraca wartość dziesiętną tokenów. Mówi, czy przez ile żetonów można podzielić.
 4. totalSupply () zwraca BigInteger: Funkcja zwraca całkowitą podaż tokenów
 5. balanceOf (konto bajt []) zwraca BigInteger: Funkcja zwraca saldo konta.
 6. transfer (bajt [] z do, kwota BigInteger): Funkcja zwraca liczbę tokenów przesłanych z jednego adresu na drugi.

Typy NEO NEP

NEP ma typy. Tak, dobrze przeczytałeś. Ma trzy rodzaje. Wymieńmy je poniżej.

 1. Standard: Standardowy NEP jest używany do opisania wszelkich zmian, które mają wpływ na wszystkie lub większość implementacji NEO. Obejmuje zmiany, takie jak protokół w sieci, zasady ważności transakcji i tak dalej.
 2. Informacyjne: Informacyjny NEP służy do opisu problemu projektowego NEO. Służy również do udostępniania ogólnych informacji lub wskazówek.
 3. Meta: Meta NEP jest używany do opisania procesu propozycji zmiany lub zdarzenia, które jej dotyczy.

Poznaj token NEP8 NEO

Jeśli jesteś w ekosystemie blockchain NEO, być może słyszałeś o NEP-8. Ze względu na konwencję nazewnictwa może brzmieć nieco podobnie, ale nie należy go z tym mylić.

Celem NEP8 jest zapewnienie izolacji stosu dla NeoVM. Ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa dynamicznych wywołań, a także obsługę wszelkich nowych funkcji w przyszłości.

NEP8 vs NEP5

Oznacza to, że NEP8 jest inny i ma inną funkcjonalność niż NEP5.

Obecnie NEP-8 nie działa i nie jest wdrożony w sieci głównej. Był w aktywnym rozwoju i jest w trybie testowym, w którym propozycja jest nadal w fazie prac. To tylko propozycja i do tej pory nie została określona.

Czy potrzebujemy tokenów NEP5?

Jeśli chodzi o kryptowaluty, pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, są różne technologie, które mamy teraz na rynku. Wszystko zaczęło się od Bitcoina, który jako pierwszy wykorzystał technologię blockchain. Jest również znany jako technologia blockchain pierwszej generacji. Potem byliśmy świadkami narodzin drugiej generacji technologii blockchain, czyli Ethereum, LiteCoin itp..

Potem przyszedł NEO. NEO zapewnia inteligentną gospodarkę, która umożliwia programistom tworzenie aplikacji dApps przy użyciu inteligentnych kontraktów.

Aby NEO działało, tworzony jest NEP5. Konieczne jest zrozumienie, że bez odpowiedniej standaryzacji tokeny nie będą działać lub działać nieregularnie bez żadnych podstaw lub wytycznych. To sprawia, że ​​programiści NEO muszą wydać standard, który jest teraz znany jako NEP5.

Co sprawia, że NEP-5 Special?

NEP5 jest wyjątkowy i możemy się co do tego zgodzić po tym, że sprawiają, że ekosystem NEO działa bez zarzutu. Przyczyniają się do ekosystemu NEO i doprowadzają go do poziomu tego, co ma do zaoferowania ekosystem Ethereum. Ponadto token NEP5 nie powoduje konkurencji. Ma na celu wzmocnienie platformy NEO poprzez zachęcanie programistów do tworzenia większej liczby tokenów NEP5 i uruchamiania ich na platformie. Oznacza to, że napędza innowacje, a także rozwija się, zapewniając wartość deweloperom, a także posiadaczom tokenów.

Standard NEP5 nie tylko zapewnia jakość tokenów NEP, ale także ułatwia innym giełdom interakcję z nimi.

Tokeny NEP5 NEO w pracy

Standard NEP5 ułatwia również transfer tokenów NEO.

Zobaczmy, jak to działa. Przede wszystkim musimy mieć tokeny NEP5 w Twoim publicznym adresie NEO. Zarówno NEO, jak i NEP5 są częścią portfela NEO.

Teraz, jeśli posiadacz portfela wyśle ​​token na Twój adres publiczny, zostanie on automatycznie wyświetlony w łańcuchu bloków NEO. Możesz również śledzić tokeny za pośrednictwem neotracker.io lub innych usług śledzenia. Krótko mówiąc, wysyłanie, śledzenie i odbieranie tokenów NEP5 jest łatwe. Można je również przenieść na nowe portfele lub giełdy obsługujące token NEP5.

Portfele NEP5

Tokeny NEP5 można również przechowywać w portfelach. Ponieważ jest to zdecentralizowany ekosystem, musisz samodzielnie przechowywać swoje tokeny. W tym celu możesz korzystać z portfeli, które są dostępne bezpłatnie. Te portfele są w 100% bezpieczne. Jednak nigdy nie udostępniaj nikomu klucza prywatnego swoich portfeli. Jeśli to zrobisz, twoja lista tokenów NEP5 zostanie skradziona.

 1. Portfel NEON: Jest to jeden z popularnych portfeli NEP5, jakie możesz zdobyć. Przechowuje odbieranie i wysyłanie tokenów zasilanych przez NEO. Obsługuje również automatyczne generowanie GAZU, które jest dystrybuowane na co dzień. Aby się zalogować i odebrać, wystarczy kliknąć prosty przycisk. Portfel NEON jest open source i jest dostępny dla systemów Windows, Linux i MACOS.
 2. NEO Tracker: Portfel internetowy obsługujący tokeny NEO i inne tokeny NEP5 NEO. Może być również używany w trybie offline i obsługuje również GAS. Możesz także wyszukiwać transakcje za pomocą eksploratora łańcucha bloków.
 3. Portfel NEO: Internetowy portfel NEO, który oferuje takie funkcje, jak tworzenie, przywracanie i importowanie kluczy prywatnych. Możesz także dodać kontakty i zapasowy portfel. Wszystko to można zrobić za pomocą interfejsu internetowego.

Możesz użyć NEO Explorer, aby znaleźć inny adres NEO! Oprócz tego możesz również korzystać z portfeli sprzętowych, takich jak Ledger Nano S..

Czym różni się od ERC 20? (NEP5 vs ERC20) lub NEO vs Ethereum

Do tej pory omawialiśmy podobieństwo tokenów NEP5 do ERC20. Oferują sobie nawzajem podobną funkcjonalność i przeznaczenie. Istnieją pewne kluczowe różnice między tokenami ERC20 i NEP5. Ponadto projekty tokenów NEP-5 nie są powszechne w porównaniu z projektami ERC 20. Dla lepszego zrozumienia możesz przeczytać ten artykuł – czym jest ERC20?

Koszty

Jednym z najważniejszych powodów takiego stanu rzeczy są koszty związane z opracowaniem tokenów NEP5.

Aby uzyskać lepszy obraz, omówmy koszt wdrożenia tokena ERC-20 w ekosystemie Ethereum. Aby wdrożyć token ERC-20, deweloper lub organizacja potrzebuje tylko 32 000 gazu. Gaz to sposób na obliczenie kosztu wykonania transakcji na łańcuchu blokowym Ethereum. Jeśli obliczymy koszt 32 000 gazu przy aktualnych cenach, projekt tokenowy ERC-20 może kosztować maksymalnie 5 $. Tak, dobrze przeczytałeś. Wydanie tokena na żywo w łańcuchu blokowym Ethereum jest bardzo tanie, zachowując oddzielne koszty rozwoju.

Jeśli chodzi o NEO, to zupełnie inna historia. Koszt wdrożenia inteligentnych kontraktów jest obliczany w GAS. NEO jest zasilany przez GAS i jest również natywny dla platformy. Jednak, jak powiedzieliśmy, kosztuje dużo. Mówiąc dokładniej, wyprodukowanie tokena NEP5 na żywo w łańcuchu blokowym NEO kosztowało 500 GAS. Cena GAS oscyluje wokół 10 USD w chwili pisania tego tekstu. Jeśli obliczymy poprawnie, uruchomienie projektu będzie kosztować 5000 USD.

To dużo! Ponadto cena GAS waha się, co oznacza, że ​​może kosztować wszystko od 5000 do 10000 USD lub nawet więcej. W szczycie cena GAS osiągnęła zdumiewające 85 USD. To za dużo!

Nie ma również gwarancji, że projekty zakończą się sukcesem, co stwarza zbyt duże ryzyko dla programistów NEP5. Jednak ma też pozytywną stronę związaną z tym.

 1. Przechodzą tylko projekty wysokiej jakości, a programiści zastanawiają się nad swoim projektem, zanim jeszcze zaczną nad nim pracować.
 2. Programiści kontynuują pracę nad swoimi projektami po wdrożeniu.
 3. W ekosystemie NEO nie ma projektów spamowych.
 4. Mniej przydatne projekty powodują, że blockchain NEO zawsze działa optymalnie bez możliwości przeciążenia.

Do dalszych badań:Korzyści z NEO – znacznie więcej niż inteligentna gospodarka

Elastyczność rozwoju

Jeśli chodzi o rozwój, NEO zapewnia programistom lepszy ekosystem. Powodem numer jeden jest brak zależności językowej do tworzenia tokenów NEP5, inteligentnych kontraktów lub aplikacji dApps działających w łańcuchu bloków NEO. Jeśli chodzi o Ethereum, programista musi nauczyć się Solidity, ich zastrzeżonego języka.

Solidity to nowy język programowania, który został stworzony wyłącznie do pracy w łańcuchu bloków Ethereum. Niewiele osób o tym wie lub ma doświadczenie w opracowywaniu Ethereum dApps i inteligentnych kontraktów. Utrudnia to zatrudnianie talentów na rynku.

Daje to dwie korzyści dla łańcucha bloków NEO.

 1. Każdy programista może rozpocząć programowanie bez konieczności uczenia się nowego języka programowania.
 2. NEO zapewnia lepsze dostosowanie i obsługę dzięki elastyczności języka programowania.

Model konsensusu

Hack DAO na blockchain Ethereum był historycznie jednym z największych hacków w historii kryptowaluty. Technicznie rzecz biorąc, gdy doszło do włamania, duża część społeczności chciała odwrócić zmiany, podczas gdy druga połowa chciała działać tak, jak jest, bez zmian w łańcuchu bloków. Doprowadziło to do hard forka, który z kolei dał początek Ethereum Classic (ETC). ETC to ten sam blockchain Ethereum przed włamaniem do DAO. ETH wprowadził nowe zmiany i poprawki, dzięki czemu nie musiał ponownie przechodzić przez ten sam problem.

Z drugiej strony NEO mają lepszą metodę opartą na konsensusie, aby przeciwdziałać podobnym sytuacjom. Wykorzystuje model delegowanej odporności na błędy bizantyjskie (dBFT). Ta metoda konsensusu została opracowana w taki sposób, że zapobiega podobnym rozwidleniom w łańcuchu bloków NEO i zapewnia, że ​​w przypadku sporu nowe zmiany można wprowadzić bez potrzeby rozwidlenia. Krótko mówiąc, jest bardziej stabilny i ma wbudowaną ścieżkę aktualizacji od samego początku.

Kwantowy dowód komputerowy

Bezpieczeństwo jest jednym z głównych powodów, dla których używamy blockchain. Jest stosunkowo bezpieczny w porównaniu z innymi dostępnymi technologiami. Blockchain zapewnia również przejrzystość, integralność i sposób na efektywne przekazywanie środków.

Jednak Ethereum jest nadal podatne na obliczenia kwantowe. Algorytmy kryptograficzne używane przez Ethereum nie są chronione przed tym, co mają do zaoferowania komputery kwantowe. Oznacza to, że te potężne komputery mogą łatwo odszyfrować klucze prywatne.

W przypadku NEO jest kwantowo gotowy. Kiedy nadejdą komputery kwantowe, blockchain NEO będzie gotowy do dostosowania się do swojej mocy przetwarzania deszyfrowania, którą mają do zaoferowania. Nie oznacza to jednak, że Ethereum zginie. Ich programiści zaktualizowaliby algorytm kryptograficzny, gdy nadejdzie czas. Ale teraz NEO ma przewagę i jest gotowy na przyszłość.

Czytaj więcej:NEO vs Ethereum: co jest lepsze?

Obiecujące projekty zasilane NEP5

Jak już być może zrozumiałeś, NEO zapewnia platformę, na której projekty mogą rozwijać się w maksymalnym stopniu. W rzeczywistości liczba projektów wzrosła w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Aby zrozumieć potencjał NEP5 i blockchain NEO, omówimy teraz najbardziej obiecujące projekty oparte na NEP5. Więc bez zwłoki, zaczynajmy.

Obiecująca lista tokenów NEP5

Nazwa Token NEP5 Informacje o projekcie Wykorzystanie
Ontologia ONT Projekt Ontology polega na budowaniu ekosystemu zaufania, który rozwija się w zintegrowanej, rozproszonej i zróżnicowanej sieci. Może być używany na wiele sposobów, w tym do autoryzacji, weryfikacji, wymiany danych i wielu innych.
DeepBrainChain DBC DeepBrainChain to platforma obliczeniowa AI działająca na blockchainie. Zapewnij zdecentralizowaną, opłacalną, bezpieczną i chronioną platformę obliczeniową AI
NEX NEX Zdecentralizowana platforma wymiany i płatności zbudowana w oparciu o blockchain NEO. Umożliwia łatwy handel tokenami NEP5. Ułatwi również transakcje między technologiami cross-blockchain, takimi jak Ethereum i NEO.
Zeppin ZPT Zeppin to zdecentralizowana platforma dla kreacji. Dzięki Zeppin twórcy mogą efektywnie dystrybuować swoje prace, zdobywać uznanie, a także zapewniać płatności transgraniczne.
KLUCZ TKY THEKEY to narzędzie do weryfikacji tożsamości, które wykorzystuje blockchain wraz z dużymi zbiorami danych. Pomaga rządom i innym organizacjom szybko i skutecznie autoryzować osoby i ich rejestry.
Sieć efektów EFX Sieć efektów to zdecentralizowana sieć dla sztucznej inteligencji. Zapewnia projekty AI do uruchamiania w formie zdecentralizowanej, oferując tanią alternatywę dla scentralizowanych ekosystemów.
światło księżyca Moonlight Lux Moonlight oferuje kompletną, kompleksową platformę zarządzania projektami w łańcuchu bloków. Umożliwiaj organizacjom korzystanie z platformy, a także zapewniaj koncerty i płynność.
Moneta Asury JAK Asura Coin zapewnia ekosystem eSports, który zapewnia samorozwój i wzmocnienie. Umożliwia graczom, zespołom, menedżerom, inwestorom i innym podmiotom związanym z grami korzystanie ze zdecentralizowanej platformy.
iMusify IMU Zdecentralizowana platforma dla twórców muzyki. Korzystając z platformy, twórcy muzyki mogą dzielić się swoją muzyką ze światem i osiągać pełne zyski bez potrzeby pośrednika.

Ontologia

Ontology oferuje ekosystem zaufania w łańcuchu bloków NEO. Chodzi o zapewnienie użytkownikom zróżnicowanej, rozproszonej i zintegrowanej sieci zaufania. Oznacza to, że obsługuje różne łańcuchy bloków i struktury IT. Aby było to możliwe, wykorzystuje protokoły, które zapewniają, że podstawowe funkcje, takie jak cyfrowa identyfikacja weryfikacji, autoryzacji, wymiany danych i inne, działają bez potrzeby scentralizowanego organu.

Ponadto zaufanie do sieci automatycznie umożliwia organizacjom i korporacjom skupienie się na najważniejszej rzeczy w ich biznesie, tj. Operacjach.

Ontology w pełni wykorzystuje to, co ma do zaoferowania blockchain NEO. W rzeczywistości ontologia jest głęboko związana z NEO. Onchain pracuje obecnie nad ontologią. Jest to chińska firma deweloperska. Mało tego, głównym architektem Ontology jest nikt inny jak Li Jun Js. Podsumowując, dodaje to znacznej wiarygodności temu, co próbują osiągnąć, ponieważ wszyscy wiemy, że zespół stojący za projektem jest zdolny.

Technicznie oferuje frameworki blockchain ONT, protokół ONT Interaction i łańcuchy bloków ONT. Wszystkie te elementy razem określane są jako infrastruktura ontologiczna.

Kluczowe cechy, które warto podkreślić

 • Oferuje rozproszoną współpracę opartą na zaufaniu
 • Jest to wysokowydajny projekt blockchain
 • Pełne wsparcie dostosowywania dla różnych aplikacji blockchain
 • Oferuje różne protokoły i moduły, takie jak ONT ID, ONT Data i ONT Scores.
 • Działa w różnych scenariuszach, takich jak rozproszona wymiana danych, systemy tożsamości i wiele innych.

Łańcuch DeepBrain (DBC)

DeepBrain Chain to niezwykle obiecująca platforma. W rzeczywistości jest to pierwsza platforma obliczeniowa AI, która wykorzystuje blockchain na swoją korzyść. Ma na celu zbudowanie platformy, która całkowicie zmieni sposób działania obliczeń sztucznej inteligencji. W tym celu chcą zapewnić bezpieczną, elastyczną, niedrogą i zdecentralizowaną platformę obliczeniową sztucznej inteligencji.

Platforma natomiast ułatwi prowadzenie projektów i produktów AI.

Obecnie firmy muszą dużo inwestować w moc obliczeniową i zasoby, aby wykonywać obliczenia. Ten proces jest bezlitosny i może zająć dużo czasu. Nie wspominając o tym, że aby rozwiązać problem, entuzjasta sztucznej inteligencji zwykle musi powtarzać obliczenia, aby uzyskać pożądane wyniki.

Tutaj właśnie wkracza DeepBrain Chain. Zapewniają wydajny i opłacalny sposób dostarczania użytkownikom mocy obliczeniowej AI. Aby obniżyć cenę, zastosują unikalny model biznesowy. Zgodnie ze stosowanym przez nich modelem biznesowym firma lub organizacja, która chce skorzystać z ich usług, musi pokryć tylko 30% kosztów. Węzeł będzie zarządzać pozostałymi 70% kosztów poprzez wydobycie.

Węzły będą znaczącą częścią łańcucha bloków. Będą używane głównie w zdecentralizowanej sieci neuronowej, w której każdy węzeł ma do odegrania rolę. Za algorytmy do testowania na węzłach DeepBrain będzie płacić za pomocą natywnego tokena DBC. Token DBC jest budowany przy użyciu inteligentnych kontraktów NEO. Wykorzystuje również hybrydowy mechanizm konsensusu składający się z POI i DPOS.

Ciekawe, prawda? Będą również aktywnie uczestniczyć w zapewnianiu zdecentralizowanej platformy handlowej. Korzystanie z platformy handlowej będzie całkowicie bezpieczne. Ponadto będzie oferować nowe funkcje dzięki łańcuchowi blokowemu opartemu na sztucznej inteligencji.

Kluczowe cechy, które warto podkreślić

 • Bezpieczny i tani
 • Oferuje doskonałą ochronę prywatności
 • Oferuje doskonałą platformę do eksplorowania i wykorzystywania projektów AI.

NEX

NEX to trzeci projekt, który będziemy omawiać na liście obiecujących projektów NEP-5, które zostały już wydane. NEX to platforma wymiany i płatności, która wykorzystuje blockchain NEO i jest rozwijana przez samo miasto Syjon (CoZ). Wywołało to dużo szumu i szumu.

Unikalnym punktem sprzedaży NEX jest możliwość zapewnienia prostej platformy handlowej, a także oferowania złożonych transakcji. Wykorzystuje zdecentralizowany charakter NEO, a także zapewnia użytkownikom szybkość i bezpieczeństwo.

Za kulisami wykorzystuje silnik dopasowywania poza łańcuchem. Silnik właściwie wykorzystuje funkcje blockchain i ułatwia NEX obsługę szybszych i złożonych transakcji w wielu łańcuchach bloków, takich jak Ethereum i NEO.

NEX może również obsługiwać znaczną ilość i zapewnia weryfikowalne transakcje w technologii blockchain. Oferuje również usługę płatności. System płatności działa, udostępniając inteligentne kontrakty stron trzecich do wysyłania i odbierania aktywów na platformie NEO. W ramach rekompensaty otrzymują GAS i NEO za obliczenia wymagane do pomyślnego przeprowadzenia transakcji.

Wreszcie, NEX zapewnia również rozszerzenie portfela NEX. To rozszerzenie ułatwia bezproblemową koordynację między dApps, stronami internetowymi i NEX.

Kluczowe cechy, które warto podkreślić

 • Obsługiwane są duże i złożone transakcje
 • Zapewnia obsługę płatności
 • Przedłużenie portfela NEX
 • Obsługuje handel międzyłańcuchowy

Zeepin

Zeepin zapewnia rozproszoną gospodarkę dla przemysłu kreatywnego. Jest to dedykowany ekosystem, który próbuje rozwiązać problem, przez który przechodzą obecni ludzie w obecnej branży. Zeepin zapewnia branżom kreatywnym wykorzystanie tego, co ma do zaoferowania Zeepin, tj. Ochrony, połączenia, rozpoznawalności i tego zbyt bezstronnego.

Pomysł opiera się na decentralizacji i chce uczynić branżę kreatywną sprawniejszą, aby umożliwić płynne płatności transgraniczne. Jeśli widzisz, wielu twórców projektów działa ponad granicami. Otrzymanie zapłaty zajmuje dużo czasu. To opóźnienie może dużo kosztować, gdy jest zgrupowane.

Poza działaniem jako system płatności zapewnia również twórcom funkcje związane z prawami autorskimi. Oznacza to, że każdy może mieć prawa autorskie do swojej pracy w łańcuchu bloków i uzyskać odpowiedni certyfikat. Ułatwia również branżom kreatywnym znalezienie więzi i zachęca jednostki do podejmowania różnorodnych projektów, które wcześniej były poza ich zasięgiem.

Ponadto, aby ułatwić talent i kreatywną pracę, Zeepin zapewnia również sposób na hostowanie własnych funduszy społecznościowych, a wszystko to poza blockchainem. Inne kluczowe funkcje obejmują rekrutację talentów.

Aby zbudować zaufanie między stronami, Zeepin wykorzystuje inteligentne kontrakty, które są tworzone zgodnie ze standardami NEP-5. Automatyzuje zyski i rozdziela je zgodnie z umową inteligentnych kontraktów. Krótko mówiąc, może być używany przez każdego, kto ma twórcze przedsięwzięcie. Na przykład może być używany przez pisarzy, artystów, architektów, projektantów i wykonawców.

Kluczowe cechy, które warto podkreślić

 • Obsługuje płatności transgraniczne
 • Obsługuje prawa autorskie
 • Umożliwiaj dobre projekty, aby mogły zbierać fundusze

KLUCZ

Ostatnim projektem, który będziemy omawiać, jest THEKEY. THEKEY to narzędzie do weryfikacji tożsamości (IDV), które działa na szczycie łańcucha bloków. Wykorzystuje wiele technik związanych z blockchain, w tym opartą na blockchain dynamiczną, wielowymiarową identyfikację (BDMI) i dane osobowe (PII). BDMI wykorzystuje dane osobowe, które są udostępniane i autoryzowane przez urzędników państwowych.

Więc co to wszystko znaczy? Krótko mówiąc, jest to narzędzie do identyfikacji i weryfikacji, które wykorzystuje blockchain i krajową technologię dużych zbiorów danych.

Więc co jest wyjątkowego w tym projekcie? To właśnie dane przechowywane lub odzyskiwane za pomocą THEKEY są całkowicie godne zaufania. Nie można jej zmienić ani zaprzeczyć. THEKEY jest całkowicie wspierany przez rząd i jest tworzony przy użyciu krajowej bazy danych. W związku z tym prowadzi do lepszych wiarygodnych wyników. Urzędnikom łatwiej będzie znaleźć informacje. Ponadto wyszukiwanie będzie dokładniejsze, bardziej wszechstronne i niezawodne w każdy możliwy sposób. Osoby fizyczne również mogą zyskać na tego typu systemie i nie będą musiały czekać na pobranie cennych danych.

THEKEY korzysta również z niższych kosztów, ponieważ jest szybki i pozwala uniknąć dublowania pracy. Pomija również gromadzenie, uwierzytelnianie i przetwarzanie danych. Zapewnia również doskonałe wrażenia użytkownika, ponieważ użytkownicy nie muszą polegać na żadnym rozwiązaniu programowym. Po zapisaniu ich tożsamości można uzyskać do niej dostęp w dowolnym czasie z dowolnego miejsca.

Umieściliśmy THEKEY na liście obiecujących projektów NEP-5, ponieważ pokazuje rzeczywistą realizację.

Projekt THEKEY jest duży. Do tej pory 210 milionów danych ludzi zostało zebranych i przechowywanych w łańcuchu bloków przez władze rządowe, co zapewnia dostęp w czasie rzeczywistym.

Kluczowe cechy, które warto podkreślić

 • Niska cena
 • Szybki i niezawodny
 • Dane wspierane przez rząd, przechowywane w łańcuchu bloków
 • W 100% godne zaufania.
 • Świetne wrażenia użytkownika

Sieć efektów (EFX)

Podobnie jak Deep Brain Chain (DBC), The Effect Network jest również zdecentralizowaną siecią dla sztucznej inteligencji. Jednak nie jest całkowicie podobny do DBC. Jego głównym celem jest oferowanie usług na rynku sztucznej inteligencji z wykorzystaniem zdecentralizowanego i otwartego charakteru platformy NEO. EFX zapewni ekosystem, który oferuje 3 fazy. Robi to, dając niską barierę wejścia, zerowe opłaty i szybki wzrost. Jest oczywiście napędzany tokenami NEP5 i zmieni sposób, w jaki sztuczna inteligencja i ludzie współdziałają ze sobą.

światło księżyca

Moonlight to kolejny obiecujący projekt, którego celem jest zapewnienie platformy, która jest całkowicie zdecentralizowana, a także oferuje kompleksowe zarządzanie projektami. Jest zbudowany na bazie łańcucha blokowego NEO. Głównym celem jest poprawa rynku poprzez zapewnienie ciekawych koncertów i płynności. Zapewnia również pozbawione zaufania CV, które automatycznie dodaje zadania, gdy użytkownik ukończy zadanie.

Moneta Asury (ASA)

Asura Coin to token zasilany NEP-5, który napędza platformę Asura World. Jest to ekosystem e-sportu, który jest samowystarczalny i niezwykle obiecujący. Moneta Asura jest centralnym punktem całego systemu, który umożliwia dokonywanie transakcji. Zachęca do działań na rzecz rozwoju społeczności eSportowej i dostarcza gry dla mas. Zapewnia konkurencyjną platformę, na której zespoły, menedżerowie i sponsorzy mogą się rozwijać i budować lepsze wrażenia eSportowe dla wszystkich.

iMusify (IMU)

iMusify to platforma muzyczna zbudowana na blockchainie. Jak zwykle jest zdecentralizowany i zapewnia twórcom treści możliwość dzielenia się swoją muzyką ze światem. Daje moc twórcy muzyki, usuwając pośrednika, a także zapewniając użytkownikom możliwość bezpośredniego dostępu do muzyki przez blockchain. Tworzy platformę mediów społecznościowych, która zapewnia wartość, a nie wykorzystanie danych użytkownika i systemu reklam.

Czytaj więcej:Ekosystem NEO dApps: Pełna lista zdecentralizowanych aplikacji Blockchain NEO

Ostateczna lista tokenów NEO NEP5

NameToken Informacje o projekcie
NEX NEX Zdecentralizowana platforma wymiany i płatności.
Switcheo SWTH Zdecentralizowana wymiana z wieloma łańcuchami.
Alphelion APH Platforma handlowa i wymiany P2P.
Pętla LRN Nowa zdecentralizowana giełda tokenów, która wykorzystuje nowe standardy handlu kryptowalutami.
Spotcoin MIEJSCE Spotcoin to pozagiełdowa izba rozliczeniowa między walutą fiducjarną a kryptowalutą.
Alcehmint SDT Alchemint ma na celu dostarczanie kryptowalut fiducjarnych o stabilnej cenie.
Moneta Asury JAK Asura Coin zapewnia ekosystem e-sportu, który napędza samorozwój i wzmocnienie pozycji.
Dla zwycięstwa FTW ForTheWin to platforma hazardowa online oparta na technologii blockchain.
WYMIANA EXT Zdecentralizowana platforma reklamowa typu blockchain.
KLUCZ TKY THEKEY to narzędzie do weryfikacji identyfikacji w ramach łańcucha bloków, które tworzy bezpieczne tożsamości.
MOST MYTO Bridge poprawia pewność weryfikacji i zmniejsza koszty prawne dla osób fizycznych i ICO.
PikcioChain PKC PikcioChain to bezpieczna wymiana oparta na blockchain, która chroni dane osobowe.
Ontologia ONT Ontology buduje ekosystem współpracy opartej na zaufaniu, który rozwija się w sieci rozproszonej.
DeepBrainChain DBC DeepBrainChain to platforma obliczeniowa AI działająca na blockchainie.
NOS NOS NOS zapewnia przejrzysty internet za pomocą wirtualnego systemu operacyjnego.
Senno SENNO Senno to zdecentralizowana analiza nastrojów oparta na blockchain i ekosystem oparty na tłumie.
NeoNameService NNC Zdecentralizowana usługa nazw domen.
Trójca TNC Trinity Network Credit to uniwersalne rozwiązanie do skalowania poza łańcuchem.
NKN NKN NKN to zdecentralizowany, współdzielony protokół łączności sieciowej.
QLINK QLC Qlink to infrastruktura telekomunikacyjna typu blockchain typu open source i sieć komórkowa.
Czerwony puls RPX Red Pulse to chińska platforma badawcza, której celem jest zachęcanie do innowacji.
światło księżyca LUKS Moonlight to platforma dla pracowników inteligentnej gospodarki oparta na technologii blockchain.
Alphacat KOT Alphacat to zdecentralizowany rynek oparty na sztucznej inteligencji.
Travala AVA Travala to zdecentralizowana platforma rezerwacji podróży.
Quarteri PROQ Zdecentralizowana platforma nieruchomościowa.
Thor THOR THOR to zdecentralizowana gospodarka koncertowa.
Zeepin ZPT Zeepin to zdecentralizowana platforma dla twórców.
Galaktyka GALA GALA to zdecentralizowana aplikacja, która umożliwia twórcom treści odkrywanie kreatywności.
iMusify IMU iMusify to zdecentralizowana platforma dla twórców muzyki.
Endrosit EDS Futurystyczny ekosystem dystrybucji treści.
Narracja NRVE Narrative to platforma mediów społecznościowych, która buduje ekonomię treści.
Wowbit WWB Platforma usługowa, która próbuje tworzyć wartość za pomocą tokenów Wowoo.
Phantasma DUSZA Platforma blockchain nowej generacji do dystrybucji treści.
Coupit PUCZ Coupit to platforma afiliacyjna na blockchainie.
Efekt AI EFX Effect.AI to zdecentralizowana platforma sztucznej inteligencji.
Token umowy ramowej MCT Token użyteczności dodający wartość do inteligentnej gospodarki NEO.
Guardium GDM Zdecentralizowana sieć reagowania kryzysowego

Wniosek

NEO to doskonała platforma i ekosystem blockchain. Zasilają go poszczególne elementy, takie jak NEP5. Dzisiaj przejrzeliśmy, co NEP5 ma do zaoferowania pod względem wartości, funkcjonalności, projektów i wiele więcej! Standard NEP5 zapewnia większą wartość w porównaniu z ERC20, jak przeczytałeś z porównania NEO vs. Ethereum. Dodaliśmy sporo projektów opartych na NEP5, a także podzieliliśmy się z wami kilkoma nadchodzącymi obiecującymi projektami.

Więc co myślisz o NEP5? Czy to tu zostanie? Czy można to poprawić? Jakie są obiecujące projekty NEP-5 NEO? Skomentuj poniżej i daj nam znać.

Jeśli chcesz lepiej poznać podstawy technologii blockchain, zapoznaj się z bezpłatnym kursem blockchain.

* Zastrzeżenie: artykuł nie powinien być traktowany jako i nie ma na celu zapewnienia żadnych porad inwestycyjnych. Roszczenia przedstawione w tym artykule nie stanowią porady inwestycyjnej i nie powinny być traktowane jako takie. Przeprowadź własne badania!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me