Chcesz nauczyć się technologii blockchain? Szukasz interaktywnego sposobu, aby w łatwy sposób nauczyć się podstaw blockchain? Jeśli tak, to jesteś we właściwym miejscu. Wiele przewodników dla początkujących w zakresie łańcucha bloków dostępnych w Internecie może zmylić Cię, aby znaleźć najlepszy, dlatego tutaj omówimy prezentację podstaw blockchain, a zatem przedstawimy krótkie wprowadzenie do łańcucha bloków.

Ten przewodnik po łańcuchu bloków zapewni, że nauczysz się najważniejszych podstaw związanych z blockchainem, korzystając z poniższej prezentacji PowerPoint w zakresie łańcucha bloków. Każdy slajd lub zestaw slajdów obejmuje temat za pomocą obrazu i zapewnia najlepsze wprowadzenie do łańcucha bloków.

Zarejestruj się teraz: bezpłatny kurs Podstawy Blockchain

Uwaga: Jeśli tworzysz plik PDF z podstawami łańcucha bloków, zachęcamy do skorzystania ze slajdów dostępnych tutaj. Pomoże nam to dotrzeć do większej liczby odbiorców, którzy chcą poznać podstawy technologii blockchain.


Prezentacja podstaw technologii blockchain

Prezentacja dotycząca podstaw blockchain dla początkujących zawiera 25 slajdów dotyczących łańcucha bloków. Tak więc, bez zwłoki, zapoznajmy się z podstawami blockchain za pomocą pliku PDF z prezentacją blockchain. Zacznijmy.

Zapraszamy do osadzenia tej prezentacji na swojej stronie internetowej poprzez skopiowanie tego kodu:

W tej grafice prosimy o uwzględnienie źródła 101blockchains.com. ;

Prezentacja wprowadzająca do łańcucha bloków – opis slajdów

Przejdźmy dalej, aby uzyskać przegląd tego, co omówiliśmy na każdym slajdzie prezentacji Blockchain Fundamentals.

Slajd 1: Tytuł

Pierwszy slajd to prezentacja tytułu – Blockchain Fundamentals (Blockchain Made Easy). Można również znaleźć logo 101Blockchains, które oznacza, że ​​prezentacja została stworzona przez 101Blockchains.

Chcesz dowiedzieć się więcej o Blockchain? Przeczytaj nasz najnowszy artykuł na temat najlepszego przewodnika po technologii blockchain.

Slajd 2: Streszczenie

Na tym slajdzie wymienimy ważne tematy, które zamierzamy poruszyć w prezentacji blockchain. Tematy będą obejmować następujące tematy.

 1. Co to jest technologia blockchain
 2. Musisz znać terminy związane z blockchainem
 3. Inteligentne kontrakty
 4. Cyfrowa transformacja Blockchain
 5. Wpływ blockchain na świat

Slajd 3: Co to jest Blockchain?

Blockchain jest definiowany jako otwarta księga, która oferuje stronom decentralizację. Ponadto zapewnia również przejrzystość, niezmienność i bezpieczeństwo. Ma wiele funkcji, w tym otwartość, dystrybucję, rejestrację, P2P i stałe.

Termin Blockchain został po raz pierwszy wprowadzony w białej księdze Bitcoin w 2009 roku przez Satoshi Nakamoto. Od tego momentu przeszedł długą drogę, ponieważ interesuje się nią coraz więcej organizacji. W tej chwili Bitcoin jest na najlepszej drodze do wdrożenia błyskawicznej sieci i innych zaawansowanych funkcji.

Przeczytaj teraz: Najważniejsze funkcje Blockchain

Slajd 4: Jak działa Blockchain?

Działanie blockchain jest proste. Ponieważ jest to sieć peer-to-peer, użytkownik musi rozpocząć transakcję. Po wykonaniu tej transakcji przydzielany jest blok. Blok transakcji jest również transmitowany do sieci, a wszystkie węzły w sieci otrzymują te informacje. Blok jest następnie wydobywany i walidowany. Jest również dodawany do łańcucha, po czym następuje udana transakcja.

Slajd 5: Niezwykłe zalety technologii Blockchain

Technologia Blockchain to technologia bogata w funkcje. Jest tak wiele zalet technologii Blockchain. Na przykład pozwala użytkownikowi na szybsze rozliczenie w porównaniu z tradycyjnymi metodami. Jest też niezmienny i bezpieczniejszy. W porównaniu z tradycyjną siecią, technologia blockchain jest bardziej wydajna i ma lepszą przepustowość sieci. Dzięki wbudowanej decentralizacji można go użyć do zbudowania współdzielonego i rozproszonego łańcucha bloków.

Slajd 6: Publiczna a prywatna sieć Blockchain

Slajdy omawiają różnicę między publiczną i prywatną siecią blockchain. Główną różnicą między nimi jest sposób ich funkcjonowania. Publiczna sieć blockchain nie ma pozwolenia, podczas gdy prywatna sieć blockchain jest dozwolona. Oznacza to, że publiczny łańcuch bloków jest otwartą siecią, która nie jest przez nikogo kontrolowana. Każdy może uzyskać do niego dostęp. Z drugiej strony prywatny łańcuch bloków ma pozwolenie, co oznacza, że ​​istnieje organ, który zarządza, kto może korzystać z sieci.

Przeczytaj także: Blockchain publiczny vs prywatny

Slajd 7: Sieć scentralizowana a zdecentralizowana vs rozproszona: przegląd

Istnieje zasadnicza różnica między sieciami scentralizowanymi, zdecentralizowanymi i rozproszonymi. O to właśnie chodzi na slajdzie.

 • Scentralizowane: wszystkie węzły podlegają jednej władzy
 • Zdecentralizowany: nie ma scentralizowanej władzy i każdy może uczestniczyć w sieci.
 • Rozproszone: niezależne węzły współdziałają ze sobą. Ponadto każdy węzeł jest ze sobą połączony.

Slajd 8 i 9: Najważniejsze warunki dotyczące łańcucha blokowego

Początkującym trudno jest poznać terminy związane z blockchain, co może łatwo wprowadzić ich w błąd. Ta lista slajdów 10 ważnych musi znać terminy związane z blockchain. Na przykład obejmuje bitcoin, airdrop, dApp, ICO i inne.

Jako początkujący musisz zapoznać się z najpopularniejszymi terminami i definicjami Blockchain, aby lepiej się ich nauczyć. Oto najważniejsze definicje Blockchain, które musisz sprawdzić.

Slajd 10: Objaśnienie inteligentnych umów

Inteligentne kontrakty są podobne do dokumentów prawnych i tworzą warunki między dwiema stronami. Dwie strony zajmujące się korzystaniem z inteligentnych kontraktów. Ponadto umowy wykorzystują księgę publiczną do celów przechowywania. Inteligentne kontrakty są uruchamiane, gdy warunek jest spełniony i są całkowicie autonomiczne.

Po prostu jest wykonywany na podstawie kodu, który definiuje warunek wstępny. Aby upewnić się, że działają zgodnie z przeznaczeniem, są analizowane i zarządzane przez organy regulacyjne. Jest również pomocny w zrozumieniu trendów i prognozowaniu niepewności rynkowej.

Slajd 11: Jak działa inteligentna umowa?

Inteligentne kontrakty działają między dwiema stronami. Służy do kojarzenia kupujących i sprzedających. Ponadto może być używany do transakcji. Banki i inne instytuty mogą wykorzystywać inteligentne kontrakty do otrzymywania aktywów i ich dystrybucji.

Trzy kluczowe cechy inteligentnych kontraktów to zarejestrowane, zautomatyzowane rozliczanie kontraktów i nie ma potrzeby korzystania ze strony trzeciej.

Slajd 12: Zalety inteligentnych umów?

Slajd omawia zalety inteligentnych kontraktów. Nieliczne zalety to całkowita przejrzystość, brak papierkowej roboty, całkowita przejrzystość, wiarygodność, gwarantowane wyniki i tak dalej.

Czy uważasz, że inteligentne kontrakty są trudne do zrozumienia? Nie martw się, przygotowaliśmy szczegółowy przewodnik po inteligentnych kontraktach, który ułatwi Ci poznanie inteligentnych kontraktów.

Slajd 13: Wady inteligentnych umów

Inteligentne kontrakty nie są wolne od wad. Ma to pewne wady. Kilka głównych wad to błąd, poufność i nieuczciwe kontrakty.

Inteligentne kontrakty są tworzone przez ludzi, więc są otwarte na błędy ludzkie. Nie są też w 100% poufne. Może ujawnić ważne informacje, które mogą zostać odczytane przez stronę trzecią. Nie tylko to, ale istnieją również kontrakty różniczkowe, które mogą działać jak prawdziwe i umożliwiać oszustwo.

Slajd 14: Przypadki użycia inteligentnych kontraktów

Istnieje wiele zastosowań inteligentnych kontraktów. Mogą być używane w różnych branżach, a także mogą być używane do zwiększenia wydajności. Niektóre z jego głównych zastosowań obejmują działalność handlową, łańcuchy dostaw, ochronę praw autorskich, rynek nieruchomości, głosowanie rządowe i tak dalej. Ma również bardzo przydatne przypadki użycia w Internecie rzeczy (IoT), gdzie może również pomóc w ochronie sieci.

Slajd 15: Czy blockchain jest przesadzony?

Czy blockchain jest przesadzony? Jest to jedno z największych pytań, na które należy odpowiedzieć. Ogólna populacja nie rozumie, co ma do zaoferowania blockchain. Prowadzi to do przypuszczeń i wielu nazywa to przesadną. W tej chwili technologia blockchain nie ma jeszcze dekady.

Przekroczyliśmy już fazę rozczarowania i zmierzamy w kierunku lepszej realizacji w przyszłości. Na przykład Bitcoin wkrótce doczeka się nowych aktualizacji. Inne technologie blockchain również wprowadzają innowacje w szybkim tempie.

Przeczytaj także: Czy potrzebujesz łańcucha blokowego?

Slajd 16: 9 Pionowe transformacje Blockchain

Obecnie cała branża przechodzi transformację blockchain. Wszędzie widać wpływ technologii blockchain. Dlatego slajd dzieli dziewięć pionów transformacji łańcucha bloków. Obejmują one:

 1. Technologia
 2. Prawo i zbrodnia
 3. Służba rządowa
 4. Finanse
 5. Prawa człowieka
 6. Zabawa
 7. Głoska bezdźwięczna
 8. Transport
 9. Umowy

Branża IT doświadczyła już cyfrowej transformacji dzięki technologii Blockchain. Dowiedz się więcej o cyfrowej transformacji Blockchain.

Slajd 17: Wiodące sektory 2017-2018

Istnieje również wiele sektorów, które są liderami we wdrażaniu technologii blockchain. Dwa sektory, które przodują w największym stopniu, to Fintech i łańcuchy dostaw. Jednak to nie wszystko, ponieważ istnieją inne sektory, które powoli, ale systematycznie wdrażają technologię blockchain, w tym opiekę zdrowotną, transport, sprzedaż detaliczną, ubezpieczenia i wydobycie.

Z czasem zobaczymy, że prawie każdy sektor będzie korzystał z jakiejś formy technologii blockchain. Niewiele sektorów zobaczy lepsze wdrożenie ze względu na lepszą przydatność niż inne sektory, ponieważ przedsiębiorstwa bardzo chętnie wdrażają blockchain.

Slajd 18: Sieć 3.0: Następca sieci Web 2.0

Blockchain rozpocznie również Web 3.0, czyli trzecią generację internetu. Internet wykorzysta sieć blockchain i stworzy prawdziwie zdecentralizowaną sieć, która jest o wiele bardziej zaawansowana niż ta, którą mamy teraz.

Obecna sieć internetowa jest bardziej skoncentrowana na bazach danych opartych na serwerach, a zatem zapewnia ograniczoną funkcjonalność. Nowy internet będzie bardziej skoncentrowany na użytkownikach, co oznacza, że ​​będzie lepiej połączony i zapewni bezpieczną platformę dla wszystkich.

Slajd 19: Korzyści z Internetu 3.0

Ten slajd stanowi kontynuację tematu Web 3.0 i zawiera listę korzyści związanych z Web 3.0. Jak wspomniano wcześniej, Web 3.0 oferuje lepszą funkcjonalność i funkcje. Będzie bez pozwolenia, co oznacza, że ​​nie będzie kontrolującego go scentralizowanego organu.

Będzie również wolny od monopolu i zapewni użytkownikom mnóstwo prywatności. Sieć jest bezpieczna, a własność danych pozostaje przy użytkownikach końcowych, którzy mogą zachować je dla siebie lub sprzedać firmom medialnym. Web 3.0 będzie również wszechobecny i będzie oferował sieć semantyczną.

Slajd 20: Pamiętaj: Internet scentralizowany a zdecentralizowany

Podstawową różnicą między sieciami scentralizowanymi i zdecentralizowanymi jest brak władzy centralnej. To zdecentralizowany internet, który ma swój unikalny przepływ danych, nowe modele biznesowe i dApps. Slajd przedstawia również różnicę w sposób wizualny.

Slajd 21: Ekosystem sieci 3.0

W końcu otrzymamy ekosystem Web 3.0, który będzie lepszy i będzie oferował szeroką gamę usług. Slajd zawiera listę różnych elementów ekosystemu i daje wgląd w to, czego możesz oczekiwać od Web 3.0. Znajdziesz również każdy komponent lub usługę wraz z przykładem, który daje wgląd w to, czego można się spodziewać po Web 3.0.

Przeczytaj także: Stos technologii Web 3.0

Slajd 22: Bonus nr 1: Blockchain kontra baza danych

Blockchain jest zdecentralizowany, który również przechowuje dane. Jednak różni się od baz danych. Na tym slajdzie omawiamy temat blockchain vs. baza danych. Cztery kategorie, w których się różnią, obejmują dostęp do zapisu, koszt, uczciwość i zaufanie. Główną różnicą jest oczywiście brak scentralizowanej władzy. Dane zapisane w łańcuchu bloków są również niezmienne, co z kolei zapewnia integralność. Z drugiej strony baza danych oferuje operację CRUD. Istnieją również istotne różnice, które zostały uwzględnione w samym slajdzie.

Slajd 23: Bonus # 2: Różne rodzaje tokenów

Na tym slajdzie omawiamy różne rodzaje tokenów. Obejmują one tokeny walutowe, majątkowe, użytkowe i kapitałowe. Każdy z tych tokenów jest następnie definiowany za pomocą przykładów Web 3.0.

Słowa końcowe

To prowadzi nas do końca prezentacji o podstawach blockchain. Jeśli szukasz ppt prezentacji blockchain, możesz pobrać prezentację i zapisać ją w swoim systemie. Te slajdy Blockchain Fundamentals nie tylko obejmują wprowadzenie do łańcucha bloków, ale także wprowadzają czytelnika w różne nowe koncepcje, pomysły i informacje.

Możesz również pobrać prezentację blockchain w formacie PDF i użyć jej jako źródła do nauki dalszych zaawansowanych tematów. Ponadto możesz udostępniać slajdy w formacie PDF w swoim kręgu. Jako początkującym zalecamy zapisanie się na nasz bezpłatny kurs podstawowy Blockchain, aby położyć podwaliny pod błyskotliwą karierę w Blockchain.

Nie zapomnij udostępnić artykułu wszystkim swoim znajomym i pomóc im nauczyć się technologii blockchain. Nie zapomnij również podzielić się swoimi przemyśleniami na temat slajdu w sekcji komentarzy poniżej; słuchamy! Możesz również przesłać swoje pytania w sekcji komentarzy, a my odpowiemy w mgnieniu oka.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me